iflllEUJSIDIEiV'S 1^1 IIIEU\WIE STADHUIS Waalwijkse en Langstraatse Courant GEMEENTERAAD VLIJMEN Gemeenteraad Waalwijk HET DEFENSIE-BELEID VOOR NEDERLAND Het wegenprobleem in het Land van Heusden en Altena Een Veilingvereniging nam het initatiel. i - Sterk voor Avondnijverheidsschool. Ook T. B. C. onderzoek gewenst. MAANDAG 3 JULI 1950. Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTÓON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HET ZUIDEN OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 88. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 73e JAARGANG No. 54 Abonnement 15 cent pec week 1.95 per k wartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES: „ECHO". VIER BELANGRIJKE TAKEN VOOR ONZE KRIJGSMACHT Dezer dagen is de nota inzake liet defensiebeleid van de minister van oorlog en marine verschenen. Hierin wordt o.m. gezegd, dat in het huidige tijdsgewricht het Nederlandse defensiebeleid. de doelstelling en samenstelling van de Nederlandse krijgsmacht, niet meer worden bepaald door over wegingen van zuiver Nederlandse aard, doch bezien moeten worden in het licht der groeiende interna tionale samenwerking, in casu de West-Europese en Noord-Atlan tische Unie. KOSTEN VOOR 1951 OP 850 MILLIOEN GERAAMD Reeds thans kan worden ge zegd, dat de Nederlandse bijdra ge aan de West-Europese verde diging in de eerste plaats inhoudt het paraat, beschikbaar of binnen enkele dagen mobilisabel hebben van die strijdkrachten, welke no dig zijn om een aanval van een agressor te stoppen en te keren. Vast staat, dat Nederland geen bijdrage zal leveren aan de stra tegische luchtstrijdkrachten. Financiële omstandigheden ma ken het onmogelijk in verhouding tot de omvang van onze koop vaardij- en tankervloot deel te nemen aan de verdediging en de beveiliging van de grote zeerou tes. Deze taak, aldus de nota. moet derhalve toevallen aan de mogendheden die over de grote oorlogsvloten beschikken. VIER TAKEN. Tot de taken van de Neder landse krijgsmacht in West-Eu ropees verband zal het in hoger geallieerd verband tegenhouden van 's vijands landstrijdkrachten behoren, ook als zij door de lucht komen. Voorts het bestrijden van vij andelijke luchtstrijdkrachten. Een derde taak is het openhou den en beschermen van onze ha vens en zeeverbindingen. Ten vierde moet gezorgd wor den dat het eigen achterland rus tig blijft. De minister stipuleert in zijn nota, dat de genoemde samenge stelde taak in hoofdzaak alleen met eigen middelen moet worden vervuld. In aansluiting op de krijgsmacht zal een civiel apparaat nodig zijn, dat voorbereid is ten behoeve van de rampenbestrijding en de bur gerlijke verdediging. In de nota wordt niet verheeld, dat genoemde voorbereidingen van de defensie offers zal vergen. Voortgaande zegt de nota, dat de regering het militiestelsel wenst te handhaven. Voor de landmacht zal de oe fentijd van twaalf maanden en langer moeten worden gehand haafd. Om technische en financiële redenen zal het accent bij lucht strijdkrachten en marine sterk op het beroepspersoneel moeten wor den gelegd. ONZE ZEEMACHT. De nota zegt, dat de sterkte van onze zeemacht in 1955 onge veer als volgt zijn 1 vliegkamp schip, 2 kruisers, 12 jagers, 6 an dere escorteurs, 4 onderzeeboten, 48 mijnenvegers en ongeveer 100 vliegtuigen. Daarenboven zal de bewape ning van de koopvaardijvloot voor een niet onbelangrijk ge deelte zijn gevorderd. In de nota wordt vastgehouden aan een dienstplichtleger met een kern van beroepskader. De gedachten gaan uit naar lichtingen van 27.000 man per jaar, die gedurende zes jaar tot de troepen te velde zullen behoren en nadien naar de territoriale troe pen zullen overgaan. De voornaamste taak der ter ritoriale troepen zal het optreden tegen luchtlandingstroepen zijn. In 1951 zal een regiment infan- terie-wielrijders, ressorterende on der de territoriale troepen, wor den opgericht. Overwogen wordt de opleiding voor de regimenten lichte lucht doelartillerie aanzienlijk te bren gen beneden de maximale wette lijke duur, die voor middelzware luchtdoelartillerie en zoeklichten echter niet. Personeel der nationa le reserves zal voor een deel de lichte luchtdoelartillerie bedienen, voor een deel ook zorgen voor herstel en handhaven van inwen dige orde en rust. Wat betreft strategische voor zieningen zal ten aanzien van permanente werken naar uiterste beperking gestreefd worden. Het plan van de luchtverdedi ging van Nederland als onderdeel van de West-Europese verdedi ging, omvat de opbouw van een aantal squadrons, dagjagers en nachtjagers, een alarmeringsappa raat met radarstations, een lucht, wachtdienst en telefoonverbindin gen. Voor rechtstreekse bewaking en verdediging van vliegvelden zul len bataljons luchtvaarttroepen worden gevormd. Voorts zullen luchteenheden voor transport, ar tillerie-verkenning en fotografie worden gevormd. DE KOSTEN. De vredessterkte der luchtmacht van 9000 man zal beperkt moeten toenemen bij het vorderen van de plannen. Over de kosten zegt de nota, dat de regering zich voor 1951 een streefcijfer van 850 millioen gulden voor ogen stelt. Er was een tijd, nog niet zoveel jaren geleden, dat, alles bij elkaar genomen, de wegen in de provin. cie Noordbrabant gemiddeld be ter waren dan in welk gewest van ons land ook. Dat was in de pe riode, voorafgaande aan die, in welke werd begonnen met de aan leg van wegen met behulp van t Wegenfonds. Maar dit gold niet voor het Land van Heusden en Altena. dat verstoken bleef van een goed verkeersnet. Indertijd heeft de Veilingvere niging WoudrichemVeen het initiatief genomen om te komen tot betere A moderne wegen in bovengenoemd gebied. Er werd een comité van actie opgericht voor het verkrijgen van een mo derne verkeersweg Dordrecht— Kop van 't Land—Den Bosch. Ten aanzien van het verkeers. probleem in het Land van Heus den en Altena werden drie plan nen ontworpen 't plan Reinaard, dat van Mr. C. W. v. Ommeren en dat van de burgemeester van Dordrecht, De Gaay Fortman. Deze laatste schreef in zijn nota aan het comité o.a.De door gaande wegen moeten n.l. t uit gesproken doel hebben het in dustriële Oost-Brabant in nauwe verbinding te brengen met t hart van Zuid-Holland en de haven steden Rotterdam en Dordrecht en daarnaast ook om voor de streken tussen de Merwede en de Maas goede verbindingen met het Westen en Oosten te scheppen. Naar het Noorden en het Zuiden zijn deze verbindingen er reeds, als de bruggen bij Gorkum en Keizersveer gereed zijn. Inmiddels is de laatste reeds geruimen tijd klaar. NIEUWE PLANNEN. Breedvoerig wordt in het Pro. vinciaal Planologisch rapport over het wegenprobleem in het Land van Heusden en Altena gespro ken. Men kan onderscheiden pri maire wegen, d.z. die wegen, die genoemd gebied in communicatie brengen met centra buiten de re gionale grenzen; secundaire we gen, die van belang zijn voor de ontsluiting van bepaalde streken en de tertiaire, die de agrarische bevolking „communaal" dienen. Tot de eerste categorie is te brengen de belangrijke weg Am sterdam - Utrecht - Gorkum-Sleeu- wijk-Keizersveer-Breda. Deze ver keersader maakt het nodig de bouw van twee bruggen (Kei zersveer en Gorkum). De eerste is, zoals wij boven al meldden, reeds enige tijd gereed. Wat de Merwedebrug betreft, hiervoor zijn de opritten a^n de tegenover, gestelde oevers der Merwede te Sleeuwijk en Schelluinen al klaar, terwijl het bouwplan nog op de besissing wacht. Alsdan zal men tot de bouw der brug kunnen overgaan. Wat een fragment van de Rijksstraatweg Gorkpm-Keizers- veer betreft, is ook klaar het pro ject voor de omlegging van deze weg bij Nieuwendijk, waar de zeer nauwe traverse in de ge- meentekom het drukke verkeer haast niet kan verzwelgen. Was de oorlog niet tussenbeide geko men, dan zou dit gedeelte reeds gereed zijn. Als nieuwe primaire weg is nu geprojecteerd, als „vervanging" van de Hoge Maasdijk zouden we haast kunnen zeggen, dus van de weg Heusden - Aalburg - Wijk- Veen - Andel - Giessen - Rijs wijk-Woudrichem, de weg dwars door het Land van Heusden en Altena, vanaf de Heusdense brug aansluitend op de te bouwen Merwedebrug. Ook Heusden wil men door een goede weg met Brabants hoofdstad verbinden. Dat deze weg van eminent belang zal worden, behoeft niet meer te worden betoogd. Ongetwijfeld zal de aanleg met zich medebrengen de noodzake lijke en dure onteigeningen en moet deze weg worden gebouwd op van nature slappe grond. Voorts staat op het program ma de weg Werkendam-Fort Al tena (kruispunt met de Rijks straatweg Gorkum-Nieuwendijk. Keizersveer-Almkerk-Dussen) Deze dijk is reeds aanmerkelijk verbeterd door 't maken van een asfaltbetondek en de rectificatie en verbreding van bochten. Het plan is nog meerder» krommingen af te snijden en objecten, die het uitzicht belemmeren, te elemine- ren. Ook de weg Heusden-Gen- deren-Eethen-Dussen zal recht gemaakt worden. Dit is een be langrijke weg voor het agrarisch gebied langs de Bergse Maas. Westwaarts moet deze weg aansluiten aan de weg-in-spé door de Biesbosch—Kop van 't Land. Dit tracé zal ongetwijfeld zeer kostbaar zijn, maar het aantrek kelijke is dat het een groot gebied ontsluit van 10.000 ha. vrucht baar land. Vermelden we verder nog de projectie der wegen: Nieuwendijk- Ahnl^erk-Waardhuizen - Giessen- Andel, welke dan zal aansluiten aan de Sluisdijk (welke thans al verbeterd wordt), en zo de com municatie tot stand brengt met de Bommelerwaard en Andel-Babi- loniënbroek-Eethen-Drongelen en zo de Langstraat met het Land van Heusden en Altena verbindt. In deze weg is al voor enkele ja ren een verbetering aangebracht door de bouw van een paar be- tonbruggen, ter vervanging van een paar onmogelijke dito's, ware obstakels voor alle verkeer. Speciaal de ontsluitingswegen in het Land van Heusden en Al tena vragen de aandacht. Reeds jaren is de wegenkwestie in deze streken „in de pen". We geloven dat het tijdstip nu niet ver meer is, waarop de eer ste spade in de grond zal worden gestoken, om ook het Land van Heusden en Altena, in „wegen opzicht" te doen toekomen waar op het recht heeft. Donderdagavond kwam de raad der gemeente Waalwijk weer in openbare vergadering bijeen, nu onder voorzitterschap van burge meester Lambooy. De heer v. d. Hoven had be richt van verhindering gezonden. Na de opening werden eerst de notulen van de vorige vergade ring onveranderd vastgesteld. Een aantal ingekomen stukken, goedgekeurde raadsbesluiten en de goedkeuring der gemeente, en bedrijfsbegrotingen 1950, werden voor kennisgeving aangenomen. Er was ook een uitnodiging van Ged. Staten binnengekomen om een raadsbesluit van 2 Februari 1950 tot wijziging der begroting 1950, in te trekken. Dit betrof de tegemoetkoming van 30.000, die de raad verleend had als tege moetkoming aan de Kamer van Koophandel voor de bouw van een nieuw tehuis aan de Wilhel- minastraat. Ged. Staten hadden deze vorm van subsidiëring niet kunnen goedkeuren. B. en W. hadden nu een ander voorstel aan de Kamer gedaan en ze moesten nu nog afwachten of de Kamer daarmee accoord ging. De heer Duijvelaar vroeg of Ged. Staten ook een reden had den aangegeven waarom ze het raadsbesluit niet konden goedkeu ren. De enige was, deelde de voorzitter mede, dat het niet juist was dat de gemeente de Kamer subsidiëerde. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. trok de raad het betreffende besluit in. Een nota van aanmerkingen hadden Ged. Staten gezonden op het raadsbesluit van 18 Januari 1950 tot wijziging der begroting 1950. Dit betrof het stratenplan ten Oosten van de Putstraat. Door enkele wijzigingen moest 't daarvoor uitgetrokken bedrag iets omlaag gebracht worden. Binnenkort zou er aan begonnen worden. Overeenkomstig de wens van Ged. Staten werd het besluit in die zin gewijzigd. De heer v. Well wist dat de bewoners van de Andreas Zijl- mansstraat een schrijven aan B. en W. en de raad hadden gericht betreffende de afscheidingen ach ter hun huizen. Hij had dit schrij ven niet bij de stukken gezien. De voorzitter deelde hem mee, dat naar aanleiding van dit schrij ven binnenkort een voorstel zou worden ingediend. Hiermee was de raad aan de eigenlijke agendapunten toegeko. men. Het voorstel tot onderhand se verpachting van een sportter rein werd z.h.st. met een verdui delijking voor de heer Brouwer goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde het voorstel inzake kasgeldvoor ziening. Betreffende deze lening had de heer Brouwer gezien dat wederzijds de mogelijkheid be stond ze binnen drie maanden op te zeggen en op te eisen. Als dat gebeurde, bleef er dan voor de gemeente nog een mogelijkheid om er uit te komen De voorz. erkende dat hij geen garantie had, maar hij kon de heer Brouwer geruststellen met de verzekering dat een kat in het nauw rare sprongen kan maken. Na nog een opmerking van de heer Duijve laar werd het voorstel zonder meer aangenomen. Ook werd z. h.st. aangenomen het voorstel tot Eigenlijk is het misschien wel wat voorbarig te zeggen dat dit het nieuwe stadhuis is, want het zal nog wel even aanlopen eer dit idee verwezenlijkt is. Niettemin bestaan de plannen om een stad, huis te bouwen, dat er uit zal zien als onderstaande maquette. Ir. v. d. Laan te 's-Hertogenbosch heeft het ontworpen en zijn plannen zijn al goedgekeurd door Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht. Maar daarmee is men er nog niet heeft een eigen ingang aan de zij kant naar de eigen tribune. Aan de andere kant van de hal zullen de huwelijken gesloten worden en in de hal en de trouwzaal zullen ook de oude voorwerpen van waarde, die Heusden heeft, een plaats krijgen. Aan de rechterzij de kan men op de foto nog juist de ingang van de brandweerga rage waarnemen; op dezelfde wij. ze zijn links de ontvanger, ge meentewerken en de sociale dienst gehuisvest. Daar tussenin ligt het quette is wel gemakkelijk, maar ze geeft toch niet helemaal een zuivere voorstelling van de toekomstige situatie. Is even wel eenvoud het kenmerk van het ware, dan zal ook dit nieuwe stadhuis zeker voldoen in Heus den. Een vreemde eend in de bijt van het oude stadje Och, er is al zoveel vernieuwd moeten wor den, dat het stadsbeeld hierdoor niet meer geschonken zal worden. En er is nu eenmaal toch niets aan te doen. wijziging van de begrotingen 1949 en 1950. Aan de agenda werd nog toe gevoegd een voorstel betreffende een aanvraag van een tapvergun- ning volgens art. 8 eerste lid der drankwet. B. en W. gaven hier bij het volgende prae-advies Van 25 t.in. 28 Augustus a.s. zullen in deze gemeente feestelijk heden plaats hebben bij gelegen heid van het 90-jarig bestaan van de Liedertafel „Oefening en Ver maak". Bij die gelegenheid zal o.m. een nationaal zangconcours worden gehouden en zal de bekende zang vereniging „De Maastreechter Staar" op uitnodiging van de ju bilerende vereniging een uitvoe ring geven. Verder is door de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Ka, tholieke Bond van Hotel-, Café, Restauranthouders en Slijters be sloten, aan deze feestelijkheden medewerking te verlenen door het inrichten van een oud-Brabants dorp op de Markt, waar volks dansen zullen worden uitgevoerd en verder enige aantrekkelijkhe den, waaronder een „taveerne" naar oude trant zullen worden ge plaatst. In verband met het krijgen van een tapvergunning ingevolge de drankwet in deze oud-Brabantse „taveerne heeft genoemde orga nisatie zich tot ons gewend met verzoek te willen bevorderen dat Uw College daartoe ingevolge ar. tikel 8, eerste lid der drankwet, een voorstel bij de minister van Sociale Zaken zal indienen. Op het standpunt staande, dat 't inrichten van een oud-Brabants dorp als hiervoren bedoeld, ter- wille van de meerdere aantrekke lijkheid gepaard zal moeten gaan met het bieden van enig comfort en het plaatsen van vermakelijk heden, en verder overwegende, dat voldoende waarborgen kun nen en zullen worden geschapen tgen wanordelijkheid of misbruik, stellen wij U voor aan het ver zoek van de plaatselijke caféhou ders gevolg te geven en daartoe een voorstel, als bedoeld in arti kel 8 eerste lid der drankwet, bij de minister van sociale zaken in te dienen. De heer De Raat was er op te. gen dat er alcoholhoudende dran ken zouden worden geschonken. Dat men feest vierde, goed, maar dan zonder alcohol. De heer Brouwer vroeg wie het verzoek hadden ingediend de ge noemde vereniging of waren het maar weer enkelen die er van zouden profiteren Kon de voor zitter daarover inlichtingen ge ven Als het er maar weer een of twee waren, dan was hij er niet voor. De voorzitter was blij dat het verzoek juist in deze vorm was ingediend. Men had zich gewend tot de enige bond die hier ter plaatse bestond. Het ging uit van de gezamenlijke restauranthouders. Die hadden dit willen doen. Hier mee was de heer Brouwer tevre den gesteld. Verder vroeg de voorzitter of iemand de mening van de heer De Raat steunde. Aangezien dit niet het geval bleek te'zijn, kon hij aannemen dat het voorstel z. h.st. was aangenomen. Hierna werd de openbare ver gadering gesloten. Laten we u echter eerst het een en ander vertellen over het ge bouw zelf, zoals burgemeester V. Delft ons dat heeft toegelicht. Lo gisch is dat men voor de plaats niet ver is gaan zoeken, maar het centrum heeft uitgekozen, waar ook het vorige stond. Toch zal er wel Tiet een en ander veranderen aan de omgeving. Op de eerste plaats is -er een veel groter ter- rin mee gemoeid het voorfront, nu naar de Pelsestraat gekeerd, strekt zich uit van de Breestraat tot de Kerkstraat, een breedte van 33 M De diepte wordt ongeveer 17 M. Achter het stadhuis wordt een nieuwe doorgang gemaakt, zodat het helemaal vrij komt te staan. Zoals u op de foto kunt zien, wordt de plaats waar het oude gebouw stond, een voor plein, waarvan de vloer door te gels of iets dergelijks de herinne, ring hieraan zal bewaren. De be planting links laat ruimte om ter zijner tijd een passend monument voor de vele gevallenen op te richten. Gaan we naar binnen, dan ko men we over het bordes in een ruime hal van 8 x 7,5 M. Links ligt de secretarie'met secretariska mer en archief, rechts de burge meesterskamer. Boven zullen de vroede vaderen vergaderen in 'n zaal van 13 x 7,5 M.; het publiek binnenplein. Het geheel wordt be heerst door een stoere toren van ruim 30 M. hoog, waarin het ca rillon, dat bijna helemaal gered is, gehangen kan worden. Bij het ontwerpen van dit stad huis is op de eerste plaatst ge streefd naar een waardige, ruime en practische behuizing voor de gemeente-instellingen. Voor zover men het nu kan bekijken, lijkt het zeer zeker geslaagd. De burge meester is van mening dat een ge meentehuis niet alleen berekend moet zijn op de toestand van het ogenblik, maar als het goed gaat, jaren en jaren mee moet. En er zijn al zoveel lelijke en te kleine raadhuizen in het land Wat de uiterlijke vorm dan be treft, het was natuurlijk uitgeslo. ten dat het stadhuis in zijn oor spronkelijke staat zou herrijzen, hoe jammer het ook is dat Heus den dit mooie bouwwerk in het vervolg moet missen. Enerzijds echter kan men niet aan namaak- werk beginnen en anderzijds vol deed de indeling ook niet meer aan de eisen van deze tijd. Men zal dus de gedachte aan het ver leden in zoverre overboord moe ten gooien en zich instellen op iets moderns. Volledig kan dit ontwerp vanzelfsprekend pas be oordeeld worden als het werke lijkheid is geworden. Een ma- VOLGEND JAAR En hoe staat het nu met de verwezenlijking van de plannen Natuurlijk hangt dit voor een groot gedeelte van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuis vesting af. Dan komen ze in de ambtelijke molen, die langzaam maar zeker maalt. Bovendien moet er rekening gehouden wor den met het beschikbare bouw volume voor openbare gebouwen. Nu, burgemeester v. Delft denkt, dat zijn gemeente toch wel een urgent geval is, als hij zijn behui zing zo eens bekijkt. Inderdaad, de voormalige M.U.L.O.-school is verre van representatief voor een gemeentebestuur. Maar men heeft hem duidelijk gemaakt dat er veel urgentiegevallen zijn en ze zullen wel in volgorde worden afgewerkt. Dat heeft het gemeen tebestuur van Heusden ook ge daan eerst de woningbouw, pas daarna het stadhuis. Het is te ho pen dat het ministerie een beetje toeschieteijk is, ook wat het ge bouw zelf betreft, want Heusden heeft veel verloren en tracht nu zo goed mogelijk weer orde op zijn zaken te stellen. Trouwens, de burgemeester is niet pessimis tisch. Hij hoopt dit jaar nog te kunnen aanbesteden en dan vol gend jaar te bouwen. Zou Heusden eind 1951 een nieuw stadhuis hebben Er is Vrijdagavond heel wat gedebatteerd in de ge meenteraad van Vlijmen, zowel over zaken waaro ver de heren het eens wa ren als waarover ze het niet eens waren. Van de rondvraag, die de vorige vergadering in ere is her steld, werd weer ouder- wets gebruik gemaakt, zo zelfs dat het de heer Dek. kers duchtig uit zijn slof deed schieten. Het wss overigens geen wonder Desalniettemin zijn er be langrijke besluiten geno men, al waren ze voorals nog meer van pr.ncipiële aard. De heren van der Ven en Ore- mans waren deze vergadering af wezig. De voorzitter, burgemees ter v. Hout. opende de vergade ring, waarna de notulen van de vorige keer werden vastgesteld. Eerst werd toen besloten nana ns de raad een telegram van geluk wens te zenden aan pastoor Koen, raadt van Lith, die juist Vrijdag werd geïnstalleerd. Een aantal ingekomen stukken werd voor kennisgeving aange nomen. Van het bestuur der R.K. Meis jesschool te Haarsteeg was een verzoek binnengekomen om me dewerking voor de inrichting van een schoollokaal. De inspecteur had een gunstig advies gegeven. Men was namelijk bang dat de prijzen zouden gaan stijgen en achtte het beter niet te wachten tot het lokaal was afgebouwd. De heer v. d. Meerendonk merkte op dat de raad de vorige keer het besluit had genomen om- geen gelden beschikbaar te stellen zolang er geen lokaal was. Hij vroeg zich af of de aangeschafte materialen dan zolang in 'n kastje zouden worden gezet. De voorz. antwoordde dat ze in het nood- lokaal gebruikt zouden worden. De heer v. d. Meerendonk ech ter zei dat er nog geen tekening of niets was. Hij was zo direct nog niet voor aanschaffing en hij betwijfelde of alles nog duurder zou worden. Uit de brief van de inspecteur, die de voorzitter voor zich nam, bleek echter dat die adviseerde alleen die dingen aan te schafffen, die direct gebruikt konden worden en de rest te ko pen voor levering later. Dat veranderde de zaak voor de heer v. d. Meerendonk, dan had hij er niets op tegen. De heer Wijkmans opperde, als het schoolbestuur zei dat de prijs steeg en de raad trok dat in twij. fel, dan moest de raad veronder- sellen dat het schoolbestuur hem zo maar wat voorknauwde. Dat veronderstelde echter niemand. De heer v. d. Meerendonk acht, te het daarom het beste het ad vies van de inspecteur te volgen en daarmee waren de andere he ren het eens. Aldus werd beslo ten. Punt 2 betrof een wijziging van de verordening der besmettelijke ziektengelden en daarover had niemand iets te zeggen. Het voor stel van B. en W. werd dus zon der meer aangenomen. MOSTERD NA DE MAALTIJD Aan de orde was vervolgens een voorstel van B. en W. om aan C. F. de Laat een perceel grond toe te kennen voor wo ningbouw. Dit perceel was in 1945 onteigend en zou nu aan de eigenaar terugkomen. De heer v. d. Meerendonk vroeg waarom B, en W. met dit voorstel kwamen. Men was im mers al aan het bouwen De voorzitter betoogde dat dit een zuivere formaliteit was. B. en W. wezen provisorisch toe en dan kwam het in de raad. Het perceel kwam nu toch aan de oorspronkelijke eigenaar terug. De heer v. d. Meerendonk vond

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5