DE LENCSTH2U1T CAPELLE MALWYR Waalwijkse en Langstraatse Courant ELSHOUT SPRANG-GAPELLE IRAAMSDONK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG SPRANG VLIJMEN HEUSDEN WASPIK HAARSTEEG W. TIMMERMANS ZONEN I JOS VAN DE VEN KORTE BERICHTEN Indonesië. Groot Concours-hippique. De rij vereniging „De Echo" te Drunen en Elshout organiseert 16 Juli a.s. een groot concours-hip- pique. Om 12 uur zal het con cours beginnen voor 15 8-tallen. BANKIERS TE WAALWIJK HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING Iscvorderd van klas li rtaai' III: A. Bergmans, A. v. Eeten, E. v. 'Engelen, C. de Greeff, J. de Jong, D. Oudkerk, J. v. d, Pluym en H. v. Rijcke- vorsél te Waalwijk. J. vari Ëödy. L. V. Slülöveld ëri A: Willerrts té Üfunferi. A. v. Buul ërt J. V. Öüul te Vlijrrtëri. Ji NieuWehhuizert té Sprang- Capellé. j. Vloetrtanü tè Loori bp Zand. C. CóuvVenbérg ert J. Dpbbeldarrt te Waspik. A. de Bruyh en N. v. d. Moleri te Raamsdonk. C. V. Dongert4 S. du Pont én J. Smits te Geertruidenberg. A. RomboutS te Madf. P. v. d. Hulsbeek, J. v. d. ïjul^beek en W. van der Heijden te 's-Bosch. A. Ver hoeven te Rosmalen. Niet bevorderd: 13. Her-examen: 5. MAANDAG 10 JULI 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HEI ZUIDEN 73e JAARGANG No. 56 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Abonnement OPGERICHT 1878. Bureaux: GROTESTRAAT 265 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Decadentie. De mens in Indonesië dege nereert snel. Spraken wij in vorige artikels reeds over de enorme omvang, die de auto diefstallen hebben aangeno men, thans komt het bericht dat zelfs Europeanen hieraan meedoen. In Soerabaja wer den twee Nederlanders gear resteerd, die zich schuldig hadden gemaakt aan het ste len van een auto. Nog erger is het bericht van de diefstal van helmen van de graven van Nederlandse mili tairen op de erevelden. Het is in Djakarta gebeurd. Wij kun nen er ons kwaad over ma ken, maar het is alleen maar bedroevend. De Nederlandse overheid heeft nu bevolen alle helmen te verwijderen. HET K.N.I.L. De opheffing van het Ko ninklijk Nederlands Indisch Leger is bepaald op 26 Juli aanstaande. In Nederlandse militaire kringen in Indone sië maakt men zich bezorgd over de vraag of de opheffing inderdaad vóór 26 Juli zal hebben plaats gevonden. Het probleem wordt /voorname lijk gevormd door de Ambon- nezen, die niet wensen over te gaan naar de Republikeinse strijdkrachten, maar naar 't Vaderland willen terugkeren. Zo lang de kwestie met de Re publiek der Zuid-Molukken, niet is opgelost zal hiervan wel niets komen. En er is voor deze kwestie maar één oplos sing mogelijk, n.l. de bevol king van de Zuid-Molukken hun eigen status te laten be palen. Maar dat wil Djokja niet, want de uitslag staat bij voorbaat vast. Bij deze zaak komt nog bij dat de Sultan van Djokja min of meer zijn persoonlijk pres tige heeft ingezet om het K.N.I.L. vóór 26 Juli op te heffen. En deze sultan is een zeer eigenzinnig mens en ze ker geen vriend van Ambon. Met dit alles dreigen we derom een aantal Ambonne- zen de dupe te worden van de politiek der Nederlandse re gering. Het Nederlandse boek. De omgangs- en studietaai voor de ontwikkelde Indone siër is het Nederlands. Een studie in het Indonesisch is trouwens voorshands onmo gelijk. Vrij veel Indonesiërs ook hebben een bibliotheek, die bijna geheel uit Neder landse boeken bestaat, zoals b.v. Drs. Moh. Hatta, de hui dige premier van de R.I.S. In zijn woning in Djokja was 'n prachtige verzameling Neder landse boeken, vooral op rechtskundig gebied. Op het ogenblik is er een meer dan normale behoefte aan boeken op alle gebied. Maar ze zijn te duur. Wan neer hier niet direct geholpen wordt zal het verlies van Ne derlandse culturele waarden in Indonesië groot zijn. Voor een studentenbeurs is het mo menteel niet mogelijk de hoogst noodzakelijke boeken te kopen. De Nederlandse regering heeft enige tijd jgeleden 5, milliioen beschikbaar gesteld voor de handel van het Ne derlandse hoek. Het blijkt nu, dat dit veel te weinig is. Het is voor onze begroting na tuurlijk weer een extra last als er nog meer millioenen beschikbaar worden gesteld, maar wij geloven dat die last niet opweegt tegen de winst aan cultureel goed. Nieuw Guinea. De regering der R.I.S. heeft de Nederlandse regering voor gesteld een speciale conferen tie van ministers over Nieuw Guinea te houden op 1 Au gustus a.s. Of de conferentie in Nederland of in Indonesië zal worden gehouden wordt overgelaten aan het overleg tussen de Nederlandse rege ring en de Indonesische Hoge Commissaris in Nederland. Zoals bekend werd op de eerste ministers-conferentie in Maart j.l. besloten, een tweede conferentie in Sep tember te houden. Bedevaart naar de H. Martelaren van Gorcum. Dinsdag 11 Juli zal de Bede vaart naar den Briel vertrekken. Om half 3 's morgens zal een H. Mis worden opgedragen om Gods zegen af te smeken over de bede vaart. Vanaf de Kerk naar Heus- den en terug gaat met een bus. De boot zal in Heusden om vier uur vertrekken,, zodat de bedevaart gangers op tijd aanwezig moeten zijn. Geslaagd. Geslaagd voor het toelatings examen Mulo: A. Muskens, W. v. d. Wiel en A. Lommers. Aanbesteding. Bij de Gez. Klerks had de aan besteding plaats voor de verbou wing van woningen en een school te Elshout, gemeente Drunen. De uitslag is als volgt: L. Fressen Drunen 32997.50 A. Hereijgers, Drunen 34200. G. Merkx, Drunen 32975. D. v. Oversteeg, 's-Capelle 34300.— Schapendonk en Zn., Drunen 33950.— M. Verhagen en Zn., 's-Capelle 34.500.— Gebr. de Wit, Drunen 33100. Begroting 29500. Gunning aangehouden. O.L.V. Schuts. Met volle uitrusting en stan daardrijder heeft O.L.V. schuts deelgenomen aan de plechtige om gang te Den Bosch gehouden op Zondag 9 Juli. Te pl,m. 2 uur zal Burgemees ter Snels de officiële opening ver richten, waarna het concours zal wojrden voortgezet. Er zijn vele prachtige prijzen, waaronder een beker, beschikbaar. Bij goed weer kan dit een gezellige drukte wor den op de Bossche weg. De alge hele leiding berust bij de h'eer C. Klijn Jzn. te Elshout, bij wie de leiding in veilige handen is, zeer MOOI SUCCES. Op het vorige week te Boxtel gehouden solistenconcours be haalden Treesje van Loon uit Waalwijk en Henk Spapens uit Kaatsheuvel een eerste prijs met accordeon. Beiden zijn leden van de Mandolinevereniging A Tem. po alhier en wij bieden hen ook namens A Tempo onze hartelijke gelukwensen aan. Beiden behaal den op 10 na het maximum aan tal punten dat behaald kon wor den. Voorwaar een prachtsucces. NAAR HUIS. Met de „General C. H. Muir" die vermoedelijk 14 Ju li a.s. te Rotterdam aankomt, zal de Matroos 2e klasse D. A. Amelsvoort uit Raamsdonk repatriëren. Koe dood gebliksemd. Tijdens het korte onweder op Vrijdagochtend, werd een koe van de landbouwer W. van Laarho ven door het hemelvuur getroffen en gedood. Van L. was juist ge reed met melken van deze koe en bracht het er dus zelf goed af. GEBOORTEN. Marinus G zv G Maas-de Vries Arnoldus A N M zv A Bink- de Vries. Anna J W dv A W Sinx-dc Jong. Wilhelmus C A zv W Kanters-Zijlmans. St. Catharina, Herpt 91 pnt. St. Ambrosius, Baardwijk 87 pnt. Juliana, Vlijmen 86 pnt. Ziehier hoe weinig verschil. Wie van de drie zal voor een verrrassing zorgen om uit t'e lopen of te duikelen. Aan allen veel succes in deze wedstrijd. Ieder doe zijn best om de spanning er zo lang mogelijk in te houden. zeker wat betreft de paarden sport. Victoria. Op Zondag 24 Juli zal de handboogschutterij Victoria haar jaarlijks koningschieten houden. Dit werd besloten in de vergade ring van Zondag 9 dezer. Aan vang om twee uur. O.L.V.S. Op Zondag 24 Juli zal O.L.V. Schuts deelnemen aan t Bonds- concours te houden te Baardwijk. L. S. Bond. Zondag 23 Juli zal de 6e ronde van d'e beker-competitie worden verschoten. St. Ambrosius, een der grootste kanshebbers om in 't bezit te komen van de wisselbe ker voor het jaar 1950 zal deze dag organiseren onder auspiciën van de L.S.B. Een unieke kans voor deze heren om de kleine achterstand die ze op de leiders hebben, nu op eigen bodem weg te werken, misschien zelfs voorbij te stevenen. Zijn de leiders niet zeker van hun zaak? Laten ze in Baardwijk tonen dat dit wel het geval is. Zeer zeker zal dit de spanning verhogen. Maar niet alleen Herpt als lei der van de ranglijst en Baardwijk als tweede kanshebber, maar ook Vlijmen is geweldig komen opzet ten; al was hun buit in Elshout niet fraai, toch zijn deze heren van plan een goede gooi te doen naar de bovenste plaats. Gezien hun puntenaantal is dit gerecht vaardigd. Ze bezetten te derde plaats met één punt achterstand op no. 2, Zeer zeker zullen dan ook no. 1 en 2 wel rekening met hen moeten houden willen ze niet door no. 3 gepasseerd worden, Dit zou 'n fraaie prestatie zijn en de beker Zou voor een jaar in ander bezit overgaan. Van alles is mogelijk, dit heeft de laatste wedstrijd wel bewezen. Voor wat de andere verenigin gen betreft, hebben deze niet veel meer om het lijf. Heusden, Kaatsheuvel, Besoijen, Nieuwkuijk en Elshout zullen een onderlinge strijd hebben te voeren om een zo goed mogelijke plaats op de ranglijst in te nemen. Gemakshalve zullen we hier de drie koplopers van de ranglijst plaatsen. Met deze wedstrijd me- degeteld zijn er nog drie te schie ten: i i üi _1 Thuiskomst Indië. Donderdagmiddag kwamen in Vlijmen weer enkele militairen na een verblijf van ruim 2 jaar in hun woonplaats terug, n.l. sold. Ie kl. der Genietroepen W. van Oyen en de Mar. H. Couwen- berg. Wegens familieomstandig heden werd de gebruikelijke hulde van de buurt bij sold. Couwen- berg niet gebracht, maar naast de vele felicitaties werd door de buurt een nieuw rijwiel overhan digd, wat zeer op prijs werd ge steld. Bij v. Oijen was de hulde des te groter. De buurt, onder leiding van dhr. C. Meesters, had een prachtige versiering aangebracht en des avonds werd een zanghul- de gebracht onder leiding van dhr. A. van Wijk, met begeleiding van enkele muzikanten. Namens de buurt sprak C. Meesters de gerepatrieerde en fa milie toe met de behouden thuis komst, waarna soldaat v. d. Meij- den namens de buurt een nieuw rijwiel overhandigde. Daarna sprak v. Oijen een dankwoord tot de buurtbewoners voor de mooie versiering en de prachtige cadeaux, waarna de vader van v. Oijen dankte voor de grootse ontvangst en hulde. De buurt werd een tractatie aangeboden, waarna in café Ore mans nog enkele gezellige uren werden doorgebracht. bewezen. Onder het spelen van t Wilhelmus spelde genoemd raadslid hem de medaille op de borst. Door de diverse verenigingen werden daarna enkele nummers ten gehore gebracht; ook Kath. Thuisfront liet zich niet onbetuigd en bood hem een taart aan. Na afloop dankte Frans, troffen, voor de vele blijken medeleven. ge- van Geslaagd- Voor het j.l. Zaterdag te Eind hoven gehouden eindexamen Ulo diploma slaagde onze dorpsgenoot M. v. d. Schans Jaczn., leerling van de Nut s Ulo-school te Waal wijk. Nederlaag - tournooi Voor het door N.E.O. uitge schreven nederlaag-tournooi werd Zaterdagmiddag een wedstrijd ge speeld tussen N.E.O. en Sparta, Vrijhoeve-Capelle. De wedstrijd eindigde in een 41 overwinning voor de organiserende club. Brabantse Zeilwedstrijden op de Maas bij Heusden. Zondag 9 Juli werden de jaar lijkse zeilwedstrijden, georgani seerd door de afd. Brabant van het K.V.N.M.V. en verzorgd door de W.S.V. Viking te Den Bosch op de Maas bij Heusden gehou den. Onder bijzonder mooie weers' omstandigheden, een lekker wind je dat de zeilen bolde en 'een zon netje dat de ruggen der deelnemers bruin bakte, verliep deze spor tieve wedstrijd in de beste har monie. De prijzen werden be haald als volgt en uitgereikt door de Edelachtb. heer Burgemeester van Delft uit Heusden, in de zaal van het Wapen van Amsterdam. Klasse I, Draken Scherenkrui- sers: le prijs Freng, stuurman F. Verlouw van Viking 's-Bosch; 2e prijs Droes, stuurman L. v. d. En- de van Viking. Klasse K 1, Zeer snelle kajuit- jachten: le prijs Albatros, stuur man F. v. Weenen van Viking: 2e prijs Oeteldonk, stuurman P. Briels van Viking. Klasse L, Rorc gemeten jachten: le prijs Glaukos, stuurman J. Bee- rens van Trident, Wijk. 2e prijs Edith, stuurman mej. S. Vroemen van Viking; 3e pr. Ahoi III, stuurman G. Bouman van Tri dent Wijk. Klasse K 2, Snelle kajuitjachten: Nieuwe voorzitter. De Ring 's-Grevelduin-Capelle van Ned. Herv. Jongelingsvereni- gignen op Geref. grondslag heeft tot vootzitter benoemd Ds. A. Kolkert te 's-Gravemoer. Nieuwe brugwachterswoning. De brugwachter bij de brug over het Oude Maasje, wiens wo ning door oorlogsgeweld verwoest werd en die sedert de bevrijding gehuisvest is in een noodwoning, zal 'eerlang een nieuwe woning kunnen betrekken. Over enige weken zal de Rijks Waterstaat de bouw van een woonhuis bij de brug aanbesteden. Op Concours. De hengelaarsvereniging De Maasmond zal Zaterdag 22 Juli a.s. deelnemen aan een groot hen- gelconcours te Dordrecht. DUPLEX-WONINGEN BOUWEN. Het Ministerie van Weder opbouw heeft meegedeeld dat momenteel ongeveer 3500 du plex-woningen gereed zijn en dat er 4500 in aanbouw zijn. In 1950 zouden 3000 van deze woningen klaar moeten ko men, in 1951 5000, in 1952 8000, in de vier volgende ja ren 10.000, in 1957 8000, in 1958 5000 en in 1959 3000. Op deze manier zou de wo ningnood dan in 1960 in zo verre zijn opgelost. Of dat in derdaad zal lukken is natuur lijk nog een vraag. Na 1960 zou er dan op gewerkt moeten worden dat de duplex-wonin- gen weer tot één-gezinswo ningen gemaakt worden. PENSIOENVERHOGING EEN „AALMOES". Op een demonstratieve ver gadering te Amsterdam, die werd bijéewoond door dui zenden gepensionneerden, hebben vertegenwoordigers van dè Algemene Nederland se Bond van Gepensionneer den, de Bond van Gepension neerden van Spoor- en Tram wegpersoneel en de Algemene Militaire Pensioenboncl hef tige critiek laten horen'op 't nieuwe wctsontwërp waarin de verhoging van de thans geldende uitkeringen aan ge- pensionnéerde ambtenaren wordt geregeld. Deze verho ging bedraagt in het gunstig ste geval f 90.'s jaars. De sprekers noemden 't o.a. „een aalmoes" en deden een dringend beroep op de Ka merleden, die „tot dusverre de noden der gepensionneer- Kamer een beroepsorgaan in te voeren, dat administratief onafhankelijk is. Het beroep op de minister blijft bestaan, maar daarnaast is een hoger beroep mogelijk op dit scheidsgerecht voor allen die van de bestaande beroepsmo gelijkheid hebben gebruik ge maakt, ook al is hun zaak in middels geheel afgewikkeld. Wie echter eenmaal in een beslissing heeft berust, kan daarop niet meer terugkomen. ;er dan de regering". De verga dering nam een resolutie aan waarin de voorgestelde ver hoging absoluut onvoldoende wordt gedoemd. SCHEIDSGERECHT VOOR OORLÓGSSCHADE. Vorige week heeft de Mi nister van Financiën, prof. Lieftinck, het scheidsgerecht voor de oorlogsschade geïn stalleerd. Dit 'scheidsgerecht bestaat uit twee kamers; de eerste kamer staat onder voorzitterschap van prof. mr. Ph. Houwing, hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Rotterdaip, van de tweede ka mer is voorzitter mr. D. Geur- zen, oudlpresident van het Hoge Gerechtshof te Batavia. Door dit scheidsgerecht is de minister tegemoetgekomen aan de wens van de Tweede EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROffcSÏRAAT f78 WAALWIJK Repatriëring. Voor de 12e maal in een tijds bestek van 10 maanden prijkten boven een prachtige ereboog de woorden „Welkom Thuis"; thans goldt dit opschrift de thuiskomst van de sergeant der Mariniers Frans Engels, die met de Kota Inten repatrieerde. Op grootse wijze is deze kra nige marinier, die bijna 3 jaren in Indonesië heeft doorgebracht, door zijn buurtbewoners en de gehele bevolking gehuldigd bij zijn be houden thuiskomst. Voor de ouderlijke woning stond een prachtige ereboog opgesteld en ook de ingang vanaf de ere boog tot aan de woning was ver sierd met guirlandes, groen en bloemen; van alle woningen wap perde de vaderlandse driekleur. Des avonds brachten harmonie, zangvereniging en dameskoor de repatriant een serenade. Het eerst werd hij gehuldigd door zijn buurt bewoners; feen woordvoerder feli citeerde hem en vertolkte de ge voelens van medeleven, door en kele bruidjes werd hem onder een mooie samenspraak een polshor loge aangeboden; daarna was het Toontje Timmermans die als voor zitter van het welkomst-comité de militair toesprak en hem namens de gehele bevolking een nieuw rij wiel aanbood. Het hoogtepunt van de huldiging was wel het ogen blik toen raadslid v. Oijen mede deling deed van het besluit van de Minister van Oorlog en Marine, dat hem het ereteken voor Orde en Rust met gesp en de zwaarden, met bijbehorend certificaat en draagmedaille was toegekend, voor zijn diensten aan het Vaderland le prijs Boekanier, stuurman W. Voets van Viking Den Bosch; 2e prijs Haai Baai, stuurman J. v. d. Velde van Viking. Klasse K 3, Matig snelle jach ten: le prijs Zeepaardje, stuurman H. Ebben van Viking: 2e prijs stuurman W. Nieuwenhuijsen van De Waal, Tiel. Klasse H, Snelle jachten (ge mengd): le prijs My Hobby, stuurman A. v. d. Pol van Tri dent Heusden: 2e prijs Bliksem, stuurman M. Prinsen van Viking, Den Bosch. Klasse G, Snelle Kajuitjachten tot 16 M2: le prijs Adriana, stuur man J. Sips van Neptunus Den Bosch; 2e prijs Brandaris, stuur man H. Martens van Viking Den Bosch. Klasse E, Geregistr. 16 M2 NN: le prijs Kaper, stuurman J. Lint- jer van Viking Den Bosch. Klasse F, Niet geregistr. 16 M2 NN: le prijs Swift, stuurman Th. van Maastrigt van Neptunus; 2e prijs Merve-Fli, stuurman C. de Korver van Merwede Gorcum; 3e prijs Irene, stuurman P. Smit van Trident Heusden. Klasse C, Sharpie's! le prijS Anita, stuurman F. Véfstappen van Neptunus, Klasse D, Gemengde kleine open jachten: le prijs Matjopo, stuur man F. Beekwilder van Viking. Klasse A, Vrijheidsklasse: le pr. Popey, stuurman R. v. d. Loop van Viking; 2e prijs Karei Door man. stuurman W. Tybosch van Neptunus. Klasse B, B.M.-klasse: le prijs Duikelaartje, stuurman J. v. d. Aa van Neptunus: 2e prijs Fun, stuur man J. Pijnenburg van Viking. Burgerlijke Stand Juni. Geboren: Hendrika A M dv C Donk-Smits Theuntje A dv P J Rutters-van Gijzel Cornelia W M dv J H C Boons-Zijlmans Theo zv W C Boezer-Hommel. Overleden: Adrianus J Kieboom 2 mnd. Huiberdina J J v Eer- sel 3 mnd. Wilhelmus E de Wit oud 75 j. Huwelijksaangiften: Adrianus Verduijri 26 j en Johanna M P Smits 23 j. Huwelijken: Arie Gille 25 j en Gozewinus M P van Griethuisen 26 j. Govert J van Wijngaar den 22 j en Wouterina Okkers 29 j Anton Jalink 33 j en Ingetje Dubbelman 27 j. Ingekomen: Geertruda M Hen- sen van Schaijk Arnolda J Bongers van Zeeland Josephina M Bonders van Zeeland. An- tonius F Donkers van Oosterhout Maria A Heijkant van Oos terhout Ida M F Sprangers van Loon op Zand Sijke A Ruijtenberg van Valburg Ca rolina W van Dongen van 's-Gra- venmoer Apolonia M de Fol ter van Waalwijk Adriana M van Bavel van Oosterhout. Vertrokken: Johanna van Gef- fen naar Zevenbergen Johanna J de Waal naar Rotterdam Wouterina Okkers naar Dussen Theresia A Gommers naar Raamsdonk Ingetje Dubbelman naar Holten Hendrikus Acker- mans naar Loon op Zand Lam- bertus Rekkers naar Loon op Zand Petrus Verschuren naar Noord- Oost-Polder Christoffel L van Gijzel naar Sprang-Capelle. Waspik op de film. Naar -aanleiding van de zeer gunstige reacties van de vereni gingen en de gehele Waspikse bevolking belooft de gemeentefilm een groot succes te worden, want overal Wordt spontane medewer king ondervonden, Als over enige tijd de film wordt vertoond zal meri dé dtfactië kunnen beleven zijrt VHendeil> zijrt families zijn kinderen, ja Zichzelf eens óp het witte doek té 'èleii en de Verenigingen kunnen zichzelf dari zieil en horen, Wat nog een attractie meer is, terwijl voor Het nageslacht bewaard blijft hoe men thans in Waspik leeft en hoe de toestandèn momenteel zijrt. Met veel spanning wordt daar om de dag van opname tegemoet gezien, want dan zal dank zij de harmonie Volksvlijt en Volksver maak, Waspik een dag filmstad worden. De minister van financiën heeft bepaald dat de mogelijkheid wordt geopend om vei mogensaan- wasbclasting of de heffing ineens niet alleen in geld te betalen. De ontvanger bepaalt, na indiening van een daartoe strekkend ver zoek. de waarde van 't gebodene. Het bier wordt duurder „Horeca" heeft geadviseerd de prijzen voor bier met 5 cent te ve. hogen. Niet zo mooi, vinden wij. President Truman heeft het Congres om 260 miliioen dollar extra gevraagd oiij de productie van atoombommen te vergroten en de ontwikkeling van de water stofbom te versnellen. Men zegt dat dit niets heeft te maken met dc oorlog in Korea. —1 De O.E.E.S. (Organisatie voor Europese Economische Sa- rnenv/e king) heeft het Europese e alingsaccoord afgekondigd, dat de bezwaren van diverse landen tegen een dergelijk accoord uit de weg ruimt. Er is een nieuwe Eu ropese „munt" ingesteld, die overeenkomt met 0.88671 gram fijn goud. Dit is evenwel geen munteenheid, doch een boekhoud kundige waarde, waardoor het betalingsverkeer tussen de Euro pese landen wordt vergemakke lijkt. De 1400 mer de Volendam aangekomen Amerikaanse en Ca nadese studenten hebben Prins Bernhard, die hen kwam hegroe- ten, een kleurige sweater aange boden. Het overhemd, dat de na men van alle Amerikaanse en Ca nadese universiteiten bevat, be nevens een opdracht, was tijdens de reis vervaardigd. De strijdkrachten in Korea zullen de UNO-vlag gaan voe ren. De vlag stelt een met palm takken omstrcngelde wereldbol voor op een blauw veld. Vrijdag hebben de Amerika nen de Noord-Koreanen 16 K.M. teruggedrongen. UITSLAG OVERGANGS EXAMENS R.K. H.B.S. A en'B WAALWIJK. Bevorderd van klas I naar II: F. Bakkers, A. Bergmans, J. v. d. Broek, J. v. d. Els hout, F. de Folter, W. Harme- ling, J. v. Helvoirt, W. de Louw, J. M. Maas, H. Meijs, R. v. Mil, J. Nijman, T. Olden- dorp, S. Pëerik, P. Schoemans, J. Tausch en Th. v. Well te Waalwijk. Th. Brok, C. Pul les, H. Sp'ee en Chr. Thijssen te Drunen. M. v. Huiten te Elshout. H. v. Buul te Vlij men. H. Kleinlooh en L. de Mol te Heusden. P. v. Zwle- tering te Sptang-Capelle. C. BeefehS, P. V. Wanraoy ert C.' Robbert té JCaatshéuVél. J. Anertiaat ert Th. LahgerweH 'ie Waspik. M. V. Riel en S>. Zijlmhns te Geertruidertberg. Niet beVordërd: "12. Her-examèn: 2. F. v. Baal, W. Buykx. J. Grijsbach, P. Helling?, J. v. Mierlo, Th. de Munmk, J. Spapens, Ch. Spierings, .P. v. Vliet en S. de Bruyn te Waal wijk. J. de Bont, W. Klerks, A. Kogels, J. Mimpen, G. Velthuysen en M. Vissers te Drunen. J. de Bont te Vlij men. N, Boeren en A. de Vaan te Heusden. J. v. d. Hoven, P. Nagtzaam, L. Stalpers en C. Steenbergen te Loon op Zand. G. v. Dongen, J. Tab- bers en J. Langerwerf te Was pik. J. Bonnier en Ch. Sand- bérgén te Geertruidenberg. Niet bevorderd: 11. Her-examen: 6. van klas III naar Bevorderd IV:

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1