teMvwjsr Uit Nieuwkuijks verleden. Ronde van Kaatsheuvel HEUSDEN RAAMSDONK CAPELLE VOETBAL DUIVENSPORT DeChinese Papegaai DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 JULI 1950 De waiersnood van Nieuwkuijk in 1880 6 DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. FEUILLETON geslaagd. (Vervolg). Er onstond een ware paniek de gehele begrafenisplechtigheid liep in 't honderd het lijk bleef voor de deur staan, en ieder ging zijns weegs naar huis of naar de dijk. Een korte beschrijving van 't vroegere terrein aan de binnen- en buitenzijde van 't bezweken dijkvak moge hier volgen. Aan de Zuid- of buitenzijde van de dijk lag 't inmiddels ont gonnen stukje grond, genaamd 't Heike. Want niet lang tevoren schijnt dit te ziin verkocht en door sloten van ongeveer één of anderhalve voet diepte in perce len te zijn gescheiden. Deze sloten liepen tot aan de buitenteen van de dijk door. Aan de Noord, of binnenzijde lag de woning van de reeds vefnoemde v. Son, de in deze streek zo veel voorkomende naam. Een strook grond van on- beveer twee of drie meter breedte scheidde die woning van de teen van de dijk, waarlangs voor de afloop van het water uit de wel een geultje gemaakt was van mis schien zestig duim diepte. Dit geultje stond in verbinding met een treksloot, die onder door de provinciale klinkerweg haar wa ter loosde En nog geen halve me ter boven de teen van de dijk, als t ware de steile kant boven het geultje, sprong de wel en gaf een vrij grote hoeveelheid water. Er van overtuigd, dat er voor de dijk dadelijk gevaar bestond, deed de burgemeester van Nieuwkuijk en Onsenoort, de heer van der Aa, de handen in elkaar slaan. Uit kon geen uitstel dulden da delijk diende hier te worden in gegrepen, Zuiver juridisch d i. zuiver wettelijk beschouwd, be handelde de edelachtbare heer za ken die niet tot zijn gemeente be hoorden immers de plaats van het naderende en nakende onheil viel onder de edelachtbare heer P. Zwaans. Doch, als men zich precies „aan 't boekje houdt", hoeveel onheil wordt er dan ge sticht dat redelijk had kunnen worden voorkomen. Zo rekende van der Aa 't dan ook tot zijn dure plicht, om bij afwezigheid van het dijkbestuur of een van de leden van dit college, zelf als uit voerende macht op te treden. Zijn eerste rechtstreekse werken was de boeren op te roepen om met hun karren en wagens mest, ste nen zandzakken en musterds aan te voeren ter versteviging van de dijk. Dit als voorlopig materi aal te gebruiken, was 'zeer goed gezien zand en stenen en mest, dat werkt als mortel of cement, is al een heel best weermiddel voor 't stuwende water. Tegelij kertijd zond hij een renbode naar de burgemeester van Vlijmen om hem van 't voorgevallene in ken- 1 nis te stellen en steun te vragen. Dit alles gebeurde zo omstreeks half tien op 28 December 1880. De heer P. Zwaans, zich van zijn taak bewust en de ernst van de hem alzo voorgespiegelde toe stand inziend, begaf zich terstond naar de heemraad, de reeds bo- bengenoemde J, v. Heivoort, die aan t station bij het veerhuis zit ting had. Snel werden de zaken uiteengezet en stappen gedaan. Een dertig, veertig arbeiders, die aan t meer Oostelijk gedeelte van de dijk aan 't werk waren, werden naar 't bewuste bedreigde punt gezonden, met de nodige materialen, als rijshout enz. Dit karwei stond onder leiding van P. v. d. Wiel, de z.g. dijkbaas. De nonchalance en ergerlijke on verschilligheid in deze zaak kan blijken uit het feit, dat de heem raad bovengenoemde dijkbaas wel gelastte en opdrachten gaf, maar t blijkbaar de moeite niet waard vond om zelf eens te gaan kijken. Anders was het gedrag van de burgervader. Zodra hij 't bericht had gehoord en z'n op drachten had gegeven, spoedde hij zich naar huis om z'n vetleren waterlaarzen aan te trekken en zo uitgerust zich persoonlijk van de stand van zaken op de hoogte te stellen. Vóór het huis van de herbergier W. van Falier, waar dien morgen zitdag was voor de Algemene Omkading, ontmoette de voortvarende burgemeester de noodheemraad W. v. d. Wiel. Ook met deze besprak hij de dringende zaken dje zich rond de dijk afspeelden. On'derwijl had de heemraad J. v. Hel voort toch ge meend een bode naar de dijkstoel te Heusden te sturen met 't ver zoek „eens te komen kijken". D» heer W. v. d. Wiel spoed de zich na 't onderhoud met de burgemeester naar de zwakke dijk. Hij bemerkte hoe 't qeultje met zoden was dichtgegooid, doch dat het water niettemin nog even sterk als tevoren doorsijpelde. Enkele zoden immers zetten geen aarde aan de dijk. Beter werk werd geleverd aan de buitenkant van de dijk, zo ongeveer ander halve meter beneden de water spiegel, waar palen werden ge slagen en daarvoor zandzakken gestort. De heer W. van der Wiel schijnt niet erg op de hoogte geweest te zijn van de kracht van het water, van de dijksterkte en van de deugdelijk heid der materialen, die de dijk werkers aanbrachten. Had hij daarvan ook al geen verstand, hij had een nuchtere kijk op de za ken, getuige het schrijven aan het dijkbestuur te Heusden van de volgende inhoud „Hedenmorgen grote opschudding te Vlijmen en te nieuwkuijk. In de laatstgenoem de plaats is de alarmklok geluid. De burgemeester van Nieuwkuijk heeft een renbode naar Vlijmen gezonden. De zaak is, dat er bij de Peperstraat aan de binnenzijde van de dijk door een mollengat of een wel water loopt. Daar ik niet weet of de zaak gevaarlijk is, ver zoek ik u beleefd ten spoedigste over te komen." Koppie had door de tele foon duidelijk kunnen horen dat Pieter Primeur 't nieuws van de tweede bankroof aan Eas Brom vertelde en hij was erg geschrokken. Maar veel tijd om over dat nieuwtje na te denken had hij niet, want opeens zag hij een grote blauwe auto voor café „Knol raap" stoppen. Koppie liet meteen de telefoon los. Zou dat de verdwenen auto zijn? Vol spanning keek Koppie toe hoe drie mannen uit de auto stapten. Twee droegen een grote koffer, de derde maakte met een sleutel de deur open. Toen gingen zij naar binnen. De deur deden zij achter zich dicht. Koppie kneep zichzelf in zijn arm om niet luid „Boeaaaaaü!" te gillen, want hij had gezien dat hij gelijk had gehad: de man, die de deur had open gemaakt, was de kastelein van het café! Koppie had di rect nadat hij in de garage die man met die blauwe auto had zien wegrijden, gedacht, dat hij hem al eens eerder ge zien had, maar pas toen Pie ter Primeur tegen Jantje zei dat hij over een uur in café „Knolraap" moest komen, wist Koppie opeens wie die man was: de kastelein! En nu was de kastelein naar binnen gegaan, met nog twee andere mannen! Voorzichtig sloop Koppie uit de telefooncel naar de wachtende auto en toen hij er vlak bij was, zag hij de af druk van een grote hand vlak bij het portier! De hand van Jantje, die tegen de auto had geleund! Dat was de pas geverfde rode auto! De voorbereidingen voor de Ronde van Kaatsheuvel verlopen uiterst vlot en de inschrijvingen stromen als het ware binnen. Er is een werkcomité gevormd. De zer dagen zullen dan ook diverse sportmensen uit de omgeving een kleine uitnodiging krijgen om a.s. Woensdag 13 Juli om 8 uur voor het eerst bij elkaar te komen in het clublokaal van de heer Th. v. Boxtel om tot verdeling van de diverse functies te komen. Voor een goed en volledig slagen van de Ronde van 1950 is de hulp van hen allen strikt noodzakelijk en de organisatoren vertrouwen er dan ook op dat ieder die een uit nodiging ontvangt, het zich tot een eer zal rekenen om zijn hulp voor 30 Juli te mogen verlenen, zodat zij dus a.s. Woensdag allen present moeten zijn. Hierbij moet ik echter nog ver wijzen naar de advertentie elders in dit blad, waarin wordt ge vraagd naar programmaverkopers en colporteurs. Diegenen die zich hiervoor interesseren en geen uit nodiging ontvingen, kunnen zich eveneens a.s. Woensdag opgeven om hiermede dus zitting te ne men in het werk-comité. Wij ho pen op goede krachten. Anderen die zich op een andere manier verdienstelijk wensen te maken, zijn deze avond eveneens harte lijk welkom. Want denk er aan, sportmannen uit Kaatsheuvel en Berkdijk, wil de ronde van 1950 sliagen en die van 1951 door gaan, dan moet er door u allen meegewerkt worden. Diegenen die deze ronde finan- ciëel willen steunen, kunnen dit te allen tijde doen door middel van plaatsing van een adverten tie in het programmaboekje, door een reclame-omroeping tijdens de course of door een geldelijke bij drage. Het is zoals bij alles, het gaat om de ping-ping. LUIDSPREKERSKWESTIE. Enige tijd geleden werd er op gewezen dat dit jaar de organisa toren geen luidsprekers op reke ning van de ronde 1950 zullen aanleggen. Geïnteresseerden hier in konden dit zelf doen door 10 gulden te betalen. Vele buurten hebben deze raad opgevolgd, uit gezonderd 2 buurten, t.w. de Hil_ sestraat (viersprong) en Markt straat (middenstuk). Steek de hoofden bijeen en zorgt dat ge 't verloop van de wedstrijd geheel kunt volgen, 't adres is u bekend. INSCHRIJVING DEELNEMERS. De meeste belangstelling van buiten gaat natuurlijk uit naar de inschrijvende deelnemers. De klas sen van de renners die er komen zijn nu eenmaal 't trekpaard voor een grote belangstelling. Een keur van Nederlands beste amateurs en nieuwelingen zullen aan start verschijnen. Momenteel schreven reeds 35 amateurs en 300 nieu welingen in. AMATEURS. De meeste belangstelling gaat bij voorkeur uit naar de ama teurs. Tot de ingeschrevenen be horen o.a.: Hazewinkel uit Gro ningen, kampioen 1950 van Gro ningen, Fresland en Drente Roo- vers, kampioen v. Noordbrabant: v. d. Heuvel, kampioen v. Over- ijsel; R. v. d. Veeke, de winnaar van de ronde van Kaatsheuvel 1949; v. d. Smissen, winnaar bij de nieuwelingen in 1949. Verder nog alombekende renners als: P. Verwijmeren uit Breda, Suijker- buijk uit Breda en Suijkerbuijk uit Wouw, Melkens uit Tilburg, Massuger uit Oisterwijk, Rijskers uit Schijndel, Stigter uit Aals meer, Geluk uit Rotterdam, Brink man en tal van andere bekende renners, waarvan het te veel is om hier neer te schrijven. Verder kan haast zeker gere kend worden op de gehele wie- Ierclub „Willibrord Wil Vooruit" met Nederlands beste renners en waarvoor Thijs Roks ,uit Sprun- de] zal starten. Voorts zijn on derhandelingen gaande met de kampioen van Nederland, Die lissen uit Beek en Donk en H. Dekkers uit Eindhoven. Dat er in Kaatsheuvel en Berk dijk iets groots en aparts te bele ven valt, is dus al bij voorbaat verzekerd. NIEUWELINGEN. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 57) „Mooi", zei Bob. Hij knikte tegen de hotelhouder en toen sloeg de voordeur voor zijn neus dicht. Toen hij door de eenzame woestijn reed, begon hij zich af te vragen wat hij tegen de rusteloze Madden moest zeg gen als hij op de ranch kwam. De millionnair zou nu wel te rug zijn uit Pasadena; hij had verwacht Draycott daar te ontmoeten. En Draycotte was in San Francisco en droomde niet van de rol, die zijn naam speelde in het drama van de Phillimore paarlen. P. J. zou woedend zijn en een verkla ring eisen. Maar er gebeurde niets van die aard. De ranch was in duisternis gehuld en alleen Ah Kim wachtte hem. „Madden en anderen in bed", verklaarde de Chinees. „Komen thuis, moe en erg stoffig. Dadelijk naar kamer gegaan." „Nu, ik heb uit goede bron vernomen dat er morgen weer een dag komt", zei Bob. „Ik ga ook slapen." Toen hij Donderdagsmor gens aan de ontbijttafel ver scheen, waren de drie mannen er al „Alles goed gegaan in Pasadena?" informeerde hij opgewekt. Zoals bekend wordt er dit jaar in 2 klassen gestart bij de nieu welingen. Hier starten ook weer de besten van ons land., waar van de voornaamsten zijn o.a. D. v. d. Burg uit Amsterdam en R. Zakradink, een Pool. Beide renners hebben tot nu toe het Noorden als het ware „geplun derd Andere bekenden zijn v. d. Brand uit Schijndel, die dit jaar ook al heel wat overwinnin gen boekte, v. d. Velden uit Ber- kum en Wolfs uit Vlijmen, van Summeren uit Berghem, Maas uit Den Bosch, Chris de Weert uit Roermond en Wierix uit Beek bij Breda. Dit zijn nog maar enkelen van de vele bekenden die reeds inschreven. Nader nieuws over deze ronde volgt. LANGSTRAATSE SCHEIDSRECHTERS BEHALEN WISSELBEKER. Ten vervolge op het bericht in ons blad van Maandag 3 Juli over het suc ces van de Langstraatse Scheidsrechters op het Bra bants Scheidsrechtersvoetbal- Tournooi te Tilburg, werd ons nog het volgende mede gedeeld: Om 11 uur moest de S.V.L. de eerste wedstrijd spelen te gen Breda 1. Onder aanvoe ring van W. Pot werd door Thorn en Gamble staarden hem aan en Madden keek le lijk. „Ja natuurlijk", zei hij. Hij voegde er een blik aan toe, die duidelijk zei: „Zwijg. Na het ontbijt ging Madden naar de jongen toe op het erf. „Zwijg over Draycott", beval hij. „U hebt hem zeker gespro ken?" vroeg Bob. „Neen." „Wat? Dat is te gek. Zeker omdat u elkaar niet kende...." „Geen spoor van iemand die het zijn kan. Ik begin me af te vragen of je „Maar meneer Madden. Ik heb hem gezegd dat hij er zijn moest." „Och, het kon me eigenlijk niet veel schelen. Het is niet gelopen zoals ik verwacht had. Zie hem nu te pakken te krijgen, en zeg dat hij naar Eldorado moet komen. Heeft hij getelefoneerd?" „Mogelijk. Ik ben gister avond in de stad geweest. In elk geval zal hij nu wel gauw opbellen." „Nu, als hij het niet doet, moet je maar naar Pasadena gaan en hem opzoeken...." Een vrachtauto met bios coop-camera's, onderstellen en acteurs in wonderlijke kledij hield stil voor de ranch. Nog twee auto's volgden. Er sprong iemand af om het hek open te doen. „Wat zullen we nu heb ben?" riep Madden. „Het is vandaag Donder dag", zei Bob. „Bent u dan vergeten „Glad vergeten", zei Mad den. „Thorn! Waar is Thorn?" De secretaris kwam naar binnen. „Daar zijn ze van de onze S.V.L. een goed samen spelende wedstrijd gespeeld, waar tegenover Breda 1 het tegenspel niet kon vinden en de S.V.L. won verdiend met 50. Deze grote overwinning had bij de andere deelnemers de nodige belangstelling getrok ken en bij de tweede wed- strijddie S.V.L. tegen 't ster ke Eindhoven moest spelen was de belangstelling zeer groot. In een vlot en goed ge speelde wedstrijd eindigde deze strijd in een gelijk spel Om 2 uur moest er weer ge speeld worden, nu tegen OSS dat met 10 van Eindhoven nad gewonnen. Met de wil om te winnen begon S.V.L. onder aanvoerder Pot deze match die mooi en spannend was en die S.V.L. verdiend met 41 wist te winnen. De laatste wedstrijd die door S.V.L. ge speeld moest worden was te gen Valkenswaard, dat in Plinten gelijk stond met SVL. De winnaar van deze ontmoe ting zou in de finale komen. Hard werd er door beide elf tallen gewerkt en hoewel ö.v.l. iets meer in de aanval was werden er toch geen doelpunten gemaakt en ein digde deze wedstrijd in een gelijk spel. Daar beide elftal- U JJ zelfde aantal punten nadden, moesten er straf schoppen genomen worden waarin S.V.L. het sterkste bleek te zijn en zodoende de finale bereikt had. Na een half uur gerust te hebben moestop het grote Longa-terrein de finale wor den gespeeld tegen Bergen op Zoom. Onze aanvoerder had de spelers van S.V.L. toe gesproken om alles op al les te zetten en wederom werd weer een flinke partij voetbal te zien gegeven die het aan zien ten volle waard bleek De gehele wedstrijd door was S.V.L. de sterkste, doch het eerste half uur konden, door goed verdedigen van de bei de achterhoeden, geen doel punten gemaakt worden. Na de rust werd er weer flink aangepakt en spoedig hadden onze jongens succes met een mooi doelpunt. Nau welijks had Bergen op Zoom afgetrapt, of de rechtsbuiten maakte reeds gelijk. Weder om werd door beide partijen flink aangepakt om een doel punt te maken, maar de doel- verdedigers hielden stand en eindigde deze spannende wed strijd met een 1—1 gelijk spel De wedstrijd werd nu 2 x 5 minuten verlengd, waarin on ze rechtsbuiten in de eerste vijf minuten het winnende doelpunt scoorde en het einde kwam met 2—1 voor S.V.L. Ai wat S.V.L. was, holde 't terrein op en de spelers wer den op de schouders genomen en naar de kleedkamers ge bracht. De vreugde die er on der S.V.L. heerste, kan men beter bedenken dan beschrij ven. J Bravo, spelers van S.V.L.! w naam van Waalwijk en de Langstraat weer hoog gehouden, door zich het sterkste elftal van de scheidsrechters uit Brabant te kunnen noemen. „DE POSTDUIF" WAALWIJK. A.s. Donderdag houdt bo vengenoemde vereniging haar jaarlijkse z.g. kermisvlucht vanuit Maastricht. Inmanden Woensdagmorgen ,^n J ^0t 13 uur; inleS 25 ct. per duif, vracht inbegrepen. Gelegenheid te poulen tot 1 vn l °ude als j°nge dui- vij kunnen deelnemen. De duiven worden Donderdag 13 Juli om 8 uur bij gunstia weer gelost. gunstig bioscoop, Chef. Vandaag zou den ze „Vervloekt", bromde Mad den. „Nu, vooruit maar, Mar tin, jij zorgt overal voor." Hij ging naar binnen. Nu waren de filmspelers ernstig bezig, in tegenstelling met hun zorgeloze vrolijk heid van de avond tevoren. De camera's werden aan het open einde van de patio opge steld. De spelers, in Spaanse costuums, stonden gereed. Bob ging naar Paula toe. „Goeden morgen", zei ze. „Ik ben meegekomen voor het geval dat Madden weer wilde terugkrabbelen. Ik weet nu zoveel van hem af, ziet u De directeur ging langs hen heen. „Het zal goed worden", zei hij tegen het meisje. „Nu heb ik het hem dan toch eens naar de zin ge maakt", lachte ze tegen Bob. „Dat mag wel in de krant." Het stuk speelde in het ou de Californië, en spoedig wa len de acteurs in volle gang op de patio. „Neen, neen!" jammerde de directeur. „Wat scheelt je vanmorgen, Rannie? Je neemt afscheid van het meisje je hebt haar lief zo lief je zult haar waarschijnlijk nooit meer zien." „Verdraaid", riep de acteur, „dan ploft het hele stuk uit elkaar." „Je weet wel, wat ik meen je denkt, dat je haar nooit zult weerzien. Haar vader heeft je er juist voor eeuwig uitgetrapt. Hij is nog al cri- tisch, die vader. Vooruit nu dit is het grote afscheid. Je hart is gebroken. Gebroken, jongen. Waar lach je nu om?" „Vooruit, Diana", zei de ac teur. „Ik zal je nooit weer zien, en ik moet net doen, of me dat spijt. Grote goden, wat zo'n schrijver zich al niet ver beeldt! Maar, vooruit! Mijn kunst is tot alles in staat." De witharige patriarch zat samen met Eddie Boston op een stapel hout bij de schuur en Bob ging naar hen toe. Ah Kim scharrelde rond, één en al belangstelling voor de vreemde verrichtingen van de blanken. Boston leunde achterover en stak een pijp op. „Nu je het over Madden hebt", merk te hij op, „denk je aan Jerry Delaney. Ken je Jerry?" Bob voelde een schok en kwam wat dichter bij. De ou de man legde de hand achter het oor. „Wie is dat?" vroeg hij. „Delaney", schreeuwde Bos ton. Chan kwam ook wat na der. Jerry Delaney. In zijn vak deed hij prachtig werk. Ik hoop, dat ik de kans krijg Madden té vragen of hij zich herinnert, dat Een luid geroep om Boston klonk over de patio, en deze legde zijn pijp neer en snelde weg. Chan en Bob keken el kaar aan. Het gezelschap werkte aan een stuk door, tot het tijd was voor de lunch. Toen gingen zij, verspreid over de patio en het erf, de dikke boterham men uit de Oase zitten nut tigen, en dronken er koffie bij uit thermosflessen. Plotse ling verscheen Madden in de deuropening van de woonka mer. Hij was in een goede luim. „Allen welkom", zei hij. „Doe, alsof jullie thuis bent." Hij drukte de directeur de hand en, rond gaande, sprak hij met elk der leden van het gezelschap afzonderlijk. Dia na vooral nam hem enige tijd in beslag. Dan kwam hij bij Eddie Boston. Als bij toeval maakte Bob, dat hij geduren de dat gesprek vlak bij hen stond. „Mijn naam is Boston", zei de acteur. Zijn stroef ge zicht straalde. „Ik hoopte u te spreken, meneer Madden Ik wilde u vragen, of u zich een oud vriend van mij herinnert Jerry Delaney uit New- York." Madden deed zijn ogen bij na dicht, maar de uitdrukking van zijn gezicht bleef dezelf de. „Delaney?" herhaalde hij, alsof de naam hem niets zei. „Ja Jerry Delaney, die altijd rondhing bij Jack Mc Guire, in de Vier en veertig ste Straat'drong Boston aan. „U weet wel, hij „Ik kan me hem niet te binnen brengen", zei Madden. Hij liep door. „Ik ontmoet zoveel mensen." „Misschien wilt u niet meer aan hem denken", zei Boston, met een vreemde klank in zijn stem. „En dat kan ik u niet kwalijk nemen. Neen, u kunt niet erg op Delaney gesteld zijn. Wat hij u aangedaan heeft, was een misdaad Madden keek angstig om zich heen. „Wat weet jij van Delaney?" vroeg hij zacht. „Heel wat", zei Boston. Hij kwam dichter naar hem toe en Bob verstond maar nau welijks dat hij zei: „Ik weet alles van Delaney af, meneer Madden." „JONKER FRIS" HEEFT HET DRUK. De maanden Juni—Juli zijn al enkele jaren een periode voor Heusden, waarin het stadje onder hoogspanning staat. De gehele dag door rijden vrachtwagens volgeladen met erwten, aan, en nemen het afvalproduct direct mede terug, welke afval gebruikt wordt als veevoer. Er zit weinig in, zou men zo zeggen. Af en aan rijdende auto's ziet men immers overal, maar hier geldt het een belangrijke indust- tne, niet alleen belangrijk voor Heusden alleen, maar voor de ge- hee omtrek envoor ons de- viezenpotje. En de gehele cam pagne loopt over een luttel aan tal weken,'maar dan moet de oogst binnen zijn, dat wil zeggen in de conservenblikken. Als men nagaat dat op het ogenblik buiten de andere artike len om een goede 250 ton erwten per dag aangevoerd, gedorst en geconserveerd moeten' worden, dan zal men kunnen nagaan dat wij niet te veel zeggen met de be wering dat t weer best gaat met de erwten. Er verdienen op het ogenblik alleen op de fabriek ruim 400 mensen 'n boterham en daar naast maken de boeren een be hoorlijke prijs voor hun product, zodat wij kunnen spreken zoals in de aanhef, dat het hier geldt een bedrijf dat zijn invloed heeft in verre omtrek. Voor de visliefheb- bers is het goed vissen bij de con serven fabriek der firma Wagen berg-Festen. De visser die zijn simmetje daar thans uitgooit weet zeker dat hij zelf niet 'in de pan HC1 hoeft, want vangen doet hijI opgenomen. We zulke Zo draait de erwtencampagne voort, voorspoed brengend aan velen die anders werkzaam wa ren in de D.U.W. of opgenomen in de steunregeling. Hoogspan- ning, die een teken is dat er in Brabant nog mensen zitten die uit niets in enkele jaren een bedrijf maken, dat een wereldreputatie geniet. En laten wij, als we erw ten opgediend krijgen van „Jon ker Fris", bedenken dat dat klei ne grauwe ding welvaart brengt aan velen. geen zeer zeker in het belang der- gemeente zou Zijn. CHR. VROUWENBOND. Met de touringcar der gebr. Bleijenberg maakte de afd. Heus den van de Chr. Vrouwenbond hem r\/ naar Nijme9en Arn- (DORP). RAAMSDONK OP HET WITTE DOEK. De harmonie „St. Bavo" alhier heeft het initiatief genomen om een gemeentefilm te laten ver vaardigen onder auspiciën van de Ned. Federatie van Harmo- A eilK Fanfare9ezelschappen. Op Maandag 17 Juli 1950 zul len alle verenigingen, die hier voor een uitnodiging ontvangen aan een optocht deelnemen. Hier. van zullen dan opnamen worden gemaakt, om op deze wijze een overzicht te krijgen van de plaat- seilijke verenigingen. Ook zal de opnamewagen dien dag door ons dorp rijden om z.g. snapshots té nemen, en zal men, wanneer deze Mm gedraaid zal worden, zich zelf misschien temidden van an deren of alleen zien rijden of lo pen. Ook de schooljeugd wordt niet vergeten, hiervan zullen op namen zowel op straat als in schoolverband gemaakt worden, verder kunnen ook verenigingen op zichzelf demonstraties of wan neer het een zang- of muziekver eniging betreft, concerteren, en waarvan dan niet alleen 't beeld maar ook het geluid zal worden - zien met be langstelling deze dag tegemoet en hopen dat het de initiatiefnemers niet aan medewerking zal ontbre ken. En laten we hopen dat deze film. die ongetwijfeld ook van his torische waarde is, goed gepro duceerd zal worden. Onze dorpsgenoot C. Dirven slaagde dezer dagen voor het examen Algemene Handelskennis BURG. STAND OVER JUN.r UITSLAG AANBESTEDING. Geboren: M E P dv A H Nieuwkoop-Hakkers. C A zv C A v Wijk-Verhagen. JAM zv L Fitters-v Wijk. - K L zv C Eijkemans-de Hart. M HH dv W Klokgieters- Wolffensper- ger. M A dv M Danklof- Struike. Gehuwd Mathijs Doedéé 35 jaar en Marie C v d Starren 27 jaar. Overleden D v Breugel echtg van Aartje Vos 83 jaar. PASSIESPEL TEGELEN. De reis naar de Passiespelen te regelen, die op 16 Juli zou wor den ondernomen, is tot nadere aankondiging uitgesteld wegens de geringe deelname. COLLECTE. De collecte voor 't Anjerfonds, welke gehouden werd met mede werking der Heusdense Fanfare en de diverse jeugdverenigingen bracht op f 269.90. Voor „De macht van het klei ne" werd bijeengebracht 39.50. PROEFBORING. Te Bern, qem. Heusden. is men momenteel bezig een boortoren te plaatsen voor het oroefboren naar aardolie. Hopenlijk vindt men in voldoende mate olie. zodat men tot exploitatie kan overgaan, het- Bij de Vrijdagmorgen ten raad- ze van Sprang-Capelle gehou den aanbesteding van verbou wingswerkzaamheden aan de Ko ningin Julianaschool in de Kom. werd als volgt ingeschreven H. de Jong, Capelle 7100 J. Molegraaf, Capelle 7093 t k*A?r' ,Rosenbrand, id. 7070 Michael, Vrijh.-Capelle ?025 P. Spierings, Capelle 7023 H. Wagemakers, Capelle 6996 Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. LANDDAG. De jaarlijkse Landdag van de Ring s-Grev.-Capelle van de Bond van Ned. Herv. Jongelings- verenigingen op Geref. grondslag zal dit jaar plaats hebben op een weiland van de heer G. van dér Hoeven in de Nieuwstraat op Zaterdag 29 Juli a.s. Een viertal sprekers zal 't woord voeren. GUNNING. De uitbreiding van de Chr. ocnool aan de Loonsedijk met 'n tweetal lokalen en een bestuurs- kamertje, is na gehouden aanbe steding opgedragen aan de aan nemer H. Wagemakers alhier. ADVERTEERT IN DIT BLAD

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6