DE LEND Mugoim Waalwijkse en Langstraatse Courant ELSHOÜT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER 3-e ó£aH.g.Sth.a.atSz sc&utteKS Belasting-moeilijkheden. SchoolgeSdverSaging en Beiastingwijziging met geweer en handboog ponperpag 13 JULÏ 195°' MIJMHARMJES: DE CACHET. GEDECOREERD. Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij antoon tïelen Hoofdredacteur JAN tielen DE ECHO \M HET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 57. Abonnement 15 cent per week 1.95 per t wartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADKES „ECHO' De regering zoekt everediger lastenverdeling. (Van onze soc.-econ. medewerker). Men zal zich herinneren hoe de regering ter gelegen heid van de opening van het nieuwe parlementaire jaar in September j.l. een onplezie rige verhoging van personele belasting in het vooruitzicht stelde, die geheven zou wor den naar de huurwaarde. In de Memorie van Antwoord op de bij de Tweede Kamer in gediende belastingontwerpen heeft minister Lieftinck deze plannen opgegeven. Onze fi nanciële goochelaar is van oordeel, dat hij beter van een verhoging van personele be lasting kan afzien, dan een verdere verlaging van inkom sten- en loonbelasting toe te staan, waarop van verschil lende zijden werd aangedron gen. Hiermee bereikt de rege ring dat er veel arbeid op de belastingkantoren wordt ver meden, omdat de herziening van alle aanslagen in de sfeer der personele belastingen nu overbodig wordt, hetgeen niet wegneemt dat er toch inciden teel wel wijzigingen zullen komen, omdat er een nieuwe wet op de personele belasting wordt voorbereid. Met een verhoogde personele wilde men de belastingdruk ver plaatsen van de sfeer der ver werving naar die van de be steding van het inkomen. Dat gebeurt nu niet, zodat de mi nister blijkbaar tot de con clusie is gekomen, dat de be oogde consumntie-verminde- ring toch niet het gevolg zou zijn van een hogere personele belasting. Overigens wordt het ge wenste effect uiteindelijk toch wel bereikt, want de inmid dels in behandeling genomen huurwet zal zeker ten gevol ge hebben dat er grote druk wordt uitgeoefend op de huis huurders, die de in uitzicht gestelde verlichting van las ten aan het belastingfront dan ook moeten zien als een voor bereiding tot grotere offers aan de huiseigenaren, die de ze lotsverbetering wel zeer dringend behoeven, nadat men hun vijf jaren heeft la ten wachten op het hun toe komende. Het schijnt er "nu eindelijk van te komen, al vrezen wij dat de tegemoetkomende hou ding van minister Lieftinck niet voldoende zal zijn om de zware druk, die door een huurverhoging oo loontrek kers en zelfstandigen zal wor den gelegd, te comoenseren. De tijd zal ons wel leren dat, wanneer eenmaal de verhoog de huren in ons economisch bestel zijn geperst, zij zoveel ruimte zullen innemen, dat er een waarschijnlijk moeilijk te onderdrukken drang zal ont staan om de lonen weer te doen stijgen. In elk geval is het critiseren van de huur- wiizigingen een gebrek aan ook maar het geringste econo misch besef. Er moet dus wel iets gebeuren en de daaruit voortvloeiende risico's moeten we on de koop toenemen. Toch moet men spreken van een. ernstig streven van mi nister Lieftinck om de zware lasten, die od ons volk druk ken, te verlichten. Zijn poli tiek daarbij is gericht op drukvermindering van de kin derrijke gezinnen, die het ui teraard zwaar te verduren hebben en anderzijds op ver lichting van alle fiscale rem men op een soepel verloop van het economisch leven. Het eerste streven blijkt uit een verlaging van schoolgel den, het tweede uit een ach terwege blijven van verhoog de registratie- en zegelrech ten bij verkoop van roerende goederen en een verminde ring van die rechten wegens plaatsen en volstorten van aandelen in vennootschappen. Met het laatste hoopt men de verstrekking van risicodra gend kapitaal aan lichamen te bevorderen. Deze maatregel past dus geheel in het indu strialisatie-schema, dat be hoefte heeft aan vermogen. Geen evenwicht. De verlaging van schoolgelden wijst op de worsteling van de mi nister met zijn financieringsweeg schaal, die een evenwicht moet vertonen tussen inkomsten en uit gaven. Bepaalde uitgaven, die zéér hoog zijn, moeten nu eenmaal worden gedaan (defensie!), dus een drastische verlaging van in komstenbelasting behoort tot de onmogelijkheden. De nog steeds stijgende kosten van levensonder houd doen echter de spanningen tussen lonen en prijzen weer ge weldig toenemen. Veel stemmen uit de vakver enigingen lieten alweer een ern stige klaagzang horen, die de re gering niet onbeantwoord kon en mocht laten. De gevolgen van een nieuwe loonsverhoging, zo zij daartoe gedwongen mocht wor den, werken averechts op de eco nomische toestand van Nederland, zodat naar een andere oplossing moest worden gezocht. Men méént die nu gevonden te hebben in een vermindering van de schoolgelden, waardoor aan ernstige klachten over zware lasten vooral in ge zinnen met kinderen, die middel bare scholen bezoeken, wordt te gemoet gekomen. De schoolgeld verlaging zal aanzienlijk zijn. oie pijn verdrijft en kou csfzet40en75ci Bovendien schijnt de regering van plan te zijn de reeds lang be loofde geringe verlaging en gelijk matiger verlopende inkomsten- en loonbelasting nu per 1 Januari 1951 te doen ingaan. Dit verheugt ons ten zeerste. Een even go'ede maatregel is de verhoging van de grens voor de loonbelasting van 4000 op 5000. Hierdoor wor den een groot aantal loontrekken- den van navorderings-zorgen ont heven. Zij weten dan waar zij met hun salaris aan toe zijn, zo dat veel financiële narigheden tot 't verleden gaan behoren, omdat men moet sparen voor belasting schulden, wat op 't ogenblik niet meevalt. Autorijden op eigen kosten. De Regering heeft nu meteen van de gelegenheid gebruik ge maakt om een nog bestaand be- lastinglek te dichten. Het is een publiek geheim, dat een groot aantal zakenmensen met auto's rijden, die zij voorwenden voor hun zaken te gebruiken, doch die in werkelijkheid voor een groot deel voor privé-aangelegenheden worden gébruikt. De kosten van he t auto-gebruik worden van de bedrijfsopbrengst afgetrokken, zo dat men dan minder belasting be taalt of populair gezegd op min. Lieftincks rekening kan autorijden. Aan deze politiek tracht men nu een einde te maken doof het invoegen van een nieuw artikel in de bestaande wetten. 'Hierbij wordt een wettelijk vermoeden aangenomen met betrekking tot 't gebruik van personenauto's. Staat nu vast, dat een personenauto zo wel voor privé- als voor zaken- doeleinden wordt aangewend de inspecteur moet dit zo nodig aan tonen dan schat men de privé- uitgaven ten minste op een derde van de totale autokosten. Hier mee bereikt men, dat de aftrek voor autokosten wordt beperkt, waardoor de neiging zal gaan be staan om het overbodige aanschaf fen van „bedrijfsauto's" te ver minderen. Bovendien zal de con sumptie worden beperkt, de be lastingopbrengst stijgen en de spaarzin zal door deze factor niei langer worden belemmerd. ïn het kader van de economi sche toestand van ons land en de nog steeds deplorabele toestand van 's lands financiën is deze maatregel Wel juist. Het overdre ven luxe-beeld op de wegen zal er door verminderen. Minder aan genaam is dit plan voor de auto branche, die toch door de nieuwe benzinebelasting al zwaar werd getroffen. Opnieuw dreigt hier hel gevaar, dat een deel van ons volk de dupe wordt ten bate van het geheél. Dc omzetbelasting. Tenslotte worden nog enige overheidsvoornemens bekend ge maakt met betrekking tot de om zetbelasting. De dag- en nieuws bladen kunnen zich verblijden met de afschaffing van de omzetbelas ting voor hun branche. Een wel kome vérlichting voor een bedrijfs tak, die onder zware zorgen ge bukt gaat. Maar teleurstellend is de be kendmaking, dat de regering nog steeds worstelt met omzetbelas tingperikelen en er nog niet toe kan overgaan de kleinhandel hiervan vrij te stellen door een stelsel van heffing bij de bron. Dat is een tegenvaller en de uitein delijke regeling zal wel wachten op de uitwerking van Benelux- vraagstukken op dit terrein, waar bij een veranderd systeem wel zal samenvallen met een verhoging van de omzetbelasting. De verhoging van omzetbelas ting is een onaangename verras sing, die minister Lieftinck nog in portefeuille houdt. Naar wij hopen ziet men aan ons financiële departement in, dat een zodanige druk-verzwaring nog ernstige con sequenties kan meebrengen voor het bedrijfsleven. Wij zijn échter al op de goede weg met de re geringsverklaring, die toegeeft, dat een systeemverandering in de zin van een vrijstelling van de detail handel moet worden nagestreefd. Ook hier zal dus eens wel de zon doorbreken. Wannéér wij deze nieuwe be lastingplannen samenvatten, kun nen wij er in vinden een toene mend besef in regeringskringen voor de hoge lasten, waarmee ons volk is beladen, wij kunnen er ook in waarnemen een zekere onmacht om die druk te verminderen en een zoeken en tasten naar een meer bevredigende lastenverdeling. Het ideale op dit laatste terréin is echter nog lang niet bereikt, daarvan zijn wij overtuigd. Dr. H. R. M. PLECHTIGE PROCESSIE. Ter ere van de H. Martelaren van Gorcum had Zondagmiddag alhier een plechtige processie plaats, gevolgd door vele paro chianen. Deze hadden voor een passende versiering der straten gezorgd. Op het pleintje was een rustaltaar opgesteld, waar de Z.E. Heer Pastoor Versteeg een korte prcdicatie hield. KEVELAAR. Bij genoegzame deelname zal dit jaar getracht worden om per bus naar Kevelaar te gaan. Deel nemers kunnen zich opgeven bij C. Klijn Az„ waar verdere in lichtingen te bekomen zijn. Voor bewijzen van Nederlanderschap, die op het gemeentehuis aange vraagd kunnen worden, moet men zelf zorgen. De bedoeling is 19 Augustus te gaan en 20 Augustus terug te keren. K. A. B. Op de ledenverqadering werd het bestuur van Herwonnen Le venskracht als volgt samenaesteld: Voorzitter L. v. d. Broek: Se cretaris H. Zeeuwen, Penning meester Th. Vinnings. Thuiskomst uit Indië. Maandag 10 Juli arriveerde na een verblijf van 5 jaar in Indië Luitenant J. van Buul in zijn woonplaats. De buurt had een prachtige versiering aange bracht en des avond werd een zanghulde gebracht onder leiding van dhr. Stéenland. Door de voorzitter van de buurt werd een welkomstwoord gesproken en hij feliciteerde van Buul met zijn behouden thuis komst. Een rijwiel werd hem door de buurt aangeboden. Enkele bruidjes overhandigden met een mooie toespraak bloemen aan de vrouw van de gerepatrieerde. Van Buul dankte voor de mooie versiéring, voor de zanghulde en de prachtige cadeaux en overhan digde een gesloten enveloppe. Daarna zong Vlijmens Mannen koor enkele welkomstliederen on der leiding van dhr. M. v. Hei voort. Hartelijke woorden werden nog gesproken en nog enkele ge zellige uren werden door de buurt in café P. v. Eggélen doorge bracht. Kalverstraat. Na vervolgens nog een bezoek gebracht te hebben aan de K.R.Ó. studio in Hilver sum, werd het K.N.M.I. te De Bilt bezichtigd. Zeer voldaan over de reis keerden zij via Utrecht huiswaarts. AANGIFTE LEERLINGEN. Deze week bestaat er weer ge legenheid tot het aangeven van nieuwe leerlingen voor de kleu terschool. Alleen zij die voor Oc tober 5 jaar zijn geworden, ko men in aanmerking. KRUISBOOGSPORT. De Langstraatse Bond van Kruisbooggezelschappen organi seerde Zaterdag cn Zondag j.l. op de banen van het Rozenknopje te Vlijmen een onderling con cours, waaraan ook werd deelge nomen door het gezelschap On derlinge Vriendschap alhier, welk gezelschap grote successen be haalde, daar niet minder dan 14 prijzen door haar leden werden gewonnen. Het A corps behaalde beide dagen de lc prijs, terwijl hetzelfde corps in de personele A klasse de le prijs won, zijnde een ham. Ook het B corps deed niet onder en won eveneens de le prijs. In de persoonlijke perso nele A klasse toonde schutter Th. v. Gestel van een aparte klasse te zijn door met 5 pijlen 5 maal roos te schieten. Een aantal 2e en 3e prijzen sloot de rij der suc cessen. PROCESSIE. Er bestaan plannen om de pro cessie naar Kevelaar, die zich voor de oorlog in een grote be langstelling mocht verheugen, in ere te herstellen. Bij voldoende deelname zal zij worden gehou den op 19 en 20 Augustus. Schuur afgebrand. J.l. Maandagavond brandde al hier een schuur die als autogarage van dhr. v. d. K. dienst deed, ge heel uit. Door het krachtdadig en met beleid optreden der brand weer kon een woning di'e slechts op enkele meters afstand van de schuur is gelegen en door drie ge zinnen wordt bewoond, worden behouden. Vermoedelijk doordat een zoon van K„ die in de schuur bezig was, met vuur in de nabijheid van benzine kwam, ontplofte een blik benzine, waardoor de schuur in een ogenblik inwendig geheel in brand stond. Door toegeschoten hulp konden de kleren van v. d. K., die vlam hadden gehad, wor den geblust; met lichte brandwon den werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, «alwaar hij werd ver bonden. De brandweer was spoedig ter plaatse met de alhier gestationeer de motorspuit en wist met een 3- tal stralen het vuur in de schuur te bedwingen, waardoor het woon huis, dat in korte tijd geheel kon worden ontruimd, kon worden be houden en veel onheil werd voor komen. Burgemeester Smit en de Rijkspolitie waren spoedig aan wezig. De motorspuit uit Capelle behoefde geen dienst meer te doen. Een woord van dank aan het adres van ons kranige brand weercorps is hier zeker op .zijn plaats. Marijke. De trekking van de door de Harmonie Marijke alhier uitge schreven verloting tot aanschaf fing van instrumenten, enz., heeft plaats op Donderdag 3 Juli, des avonds te 8 uur. UITSTAPJE. De Katholieke Arbeiders Vrou wenorganisatie organiseerde voor haar leden j.l. Maandag een uit stapje per touringcar. In opge wekte stemming werd des mor gens naar Rotterdam vertrokken waar de Maastunnel werd bezich tigd en een rondvaart door de havens werd gemaakt. Vervol gens ging de reis naar Scheve- ningen waar het strand in ogen schouw werd genomen. Na "de lunch werd de reis voortgezet naar Amsterdam voor een bezoek aan Schiphol en de versierde Eervol ontslag. Met het oog op haar a.s. hu welijk is aan Zr. L Bosman eervol ontslag verleend, per 15 dezer, als leidster-docente van 't kraamver zorgsters-opleidingscentrum van de Prov. N.B. Ver. Het Groene Kruis. Hengclaarsvcr. De Maasmond. In café Land- en Havenzicht van dhr. v. Tilborgh hield Maandag avond de hengelaarsver. de Maas mond onder leiding van haar voorzitter dhr. J. Kraak, een druk bezochte ledenvergadering. Na een welkomstwoord kwam het Zaterdag 22 Juli te Dordrecht te houden hengelconcours ter sprake: op het besluit tot deel name hieraan werd teruggekomen. Besloten werd Zaterdag 29 Juli des middags 3 uur in de Nieuwe Maasmond een onderling con cours te houden, waarvoor een in- leggeld van 1 per deelnemer werd vastgesteld, waarvoor dan enige prijzen kunnen worden aan gekocht. Een 20-tal léden gaven zich voor deelname op: tot 22 de zer bestaat de gelegenheid zich nog voor deelname aan te melden. Plattelandsvrouwen gaan op stap. De leden van de afd. Sprang- Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hopen volgen de week Woensdag hun jaarlijks uitstapje te maken. Ditmaal staat o.m. een bezoék aan de Achter hoek op het programma. Harmonie. Op de gehouden alg. vergade ring van de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak werd in de va cature van dhr. B. de Winter tot secretaris benoemd dhr. C. J. Ber- kelmans. Als opvolger van dhr. J. Gijsman werd tot bestuurslid be noemd dhr. A. van Gorp, voor heen commissaris der vereniging. Door het bestuur werd in diens plaats tot commissaris benoemd de heer J. Coesmans. Brandweer. Wanneer a.s. Zondag de brand weersirene loeit dan zal dit waar schijnlijk loos alarm zijn. De brandweer zal namelijk op die dag een demonstratie geven in verband met de filmopname, die door de harmonie wordt georga niseerd. Gegund. De verbouwing van het woon huis van de heer C. J. de Hond is gegund aan de fa. Th. A. de Graauw alhier. H. Priesterwijding. De Eerw. Frater Bartholomeus O.C.D. (in de wereld H. Biemans) hoopt op 6 Augustus a.s. van de Bisschop van Roermond de H. Priesterwijding te ontvangen. Op Zondag 13 Auqustus hoopt deze neomist in de St. Theresia- kerk te Waspik zijn eerste H. Mis op te dragen. R.K.J.B. De sportvér. van de R.K.J.B. zal Zondag a.s. deelnemen aan de sportdag te Gilze en zal daar uit komen in de le afdeling. Paardensport. De paardensportver. Rijdt met Beleid is enige weken geleden weer begonnen met oefeningen te houden. Wegens te geringe lief hebberij stond de training vorig jaar stil, maar nu is er weer nieuw leven in deze vereniging gebla zen en wordt er weer serieus ge oefend onder leiding van de heer C. J. Meijs. Vergadering Zuidcr-Afwaterings- kanaal. Mét ingang van 1 Juli is tot voorzitter van het waterschap Het Zuider-Afwateringskanaal geko zen de heer D. Lankhuijzen Szn. uit Raamsdonksveer, zulks als op volger van de heer J. Huijsman uit Capelle, die wegens het berei ken van de 70-jarige leeftijd ont slag werd vérleend. COLLECTE. De collecte voor de Anjerdag heeft in onze gemeente ongeveer 35.— opgebracht. BEROEPEN. Ds. v. d. Me uien is beroepen te Brummen (L.). VERKENNERS. Het St, Jorisband, dat 'n ronde door ons land maakt, was te gast in ons dorp en deze gebeurtenis werd gevierd met een kampvuur en een toespraak van de groeps leider J. de Bont, met muziek, zang en voordracht. Ook St. Jo ris verscheen ten tonele en deed z'n duit in 't zakje. Een en ander werd besloten met het avondge bed en 't Wilhelmus. De heer R. v. lersel-Verlragen alhier is onderscheiden met het oorlogsherinneringskmis met de gesp voor algemene krijqsverrich- tinoen. oorlogsdienst koopvaardij 1940-1945 en voor bijzondere krijgsverrichtingen Normandië 1944. FRANKRIJK. René Pléven, minister van de fensie in het kabinet Bidault, heeft met 373 tegen 185 (commu nistische) stemmen het vertrou wen van de Nationale vergade ring gekregen voor de vorming van een nieuwe reqering. Als hij, als het er op aan komt, ook maar niet gewipt wordt 1 De belangstellende lezers en vooral het Nederlandsche Roode Kruis meen ik geen betere dienst te kunnen bewijzen, dan hier in deze rubriek op te nemen het (verkort) artikel van "Mr. W. H. v. d. Berge, Directeur Generaal van het Ministerie van Financiën (ovérgenomen uit de Spaarpost van Mei 1950). Bij de kortgeleden hier gehou den collecte ten bate van het Roode Kruis, bleek dat de heren collectanten over 't algemeen niet met deze regeling op de hoogte waren. Dit is wel jammer, want ongetwijfeld zou een goed pro pagandist, békend met deze rege ling, een aardig succes voor het Roode Kruis hebben kunnen boe ken. Hieronder volgt dan het uit treksel uit het artikel van de Di recteur-Generaal Het mag voor wie er niet mede op de hoogte is paradoxaal klin ken, maar in feite doen zich om standigheden voor, dat een gift aan instellingen, zoals bijvoorbeeld het Nederlandse Rode Kruis, iemand in werkelijkheid minder kost naarmate de belastingtarieven hoger zijn. De ambtenaar, boekhouder, kan toorbediende, winkelier, onderwij zer, kortom om het algeméén uit te drukken, elk hier te lande wo nend natuurlijk persoon, die in de termen valt om inkomstenbelasting te betalen, kan een tegemoetko ming bij de heffing van de inkom stenbelasting genieten terzake van giften. Hij moet zich dan jegens de genieter van de giften ver plichten, en wel in de voor schen king vereiste vorm, om gédurende een periode steun te verlenen in de vorm van periodieke uitkerin gen. Van periodieke uitkeringen is alleen sprake, indien het totaal be drag van de uitkeringen niet een van te voren vaststaande groot heid is. Aftrekbaar zijn bijvoor beeld uitkeringen gedurende het leven doch voor niet langer dan vijf jaren. Het bedrag, dat jaar lijks als steun of gift wordt afge dragen, geldt dan als een aftrek post bij de berekening van het zuiver inkomen! Voor de loonbelasting geldt een* zelfde regeling. Voor de ondernemer en in het algemeen voor al degenen die 'n bedrijf of vrij beroép uitoefenen geldt bovendien nog een verder gaande en meer eenvoudige rege ling. Indien zij schenkingen doen welke een zakelijk karakter dra gen omdat hun bedrijf of beroep daarmee „naam" maakt (uit een oogpunt van reclame dus) of om dat zij in hun bedrijf of beroep moeilijk een vérzoek om steun te verlenen kunnen weigeren, of om dat zij bij het doel, dat zij steu nen, belang hebben, kunnen deze giften bij de belastingheffing als bedrijfskosten worden afgetrok ken. Of een van deze omstandig heden zich voordoet zal van ge val tot geval moeten worden be oordeeld. Zo zal publicatie van een schenking véelal een belang rijke omstandigheid zijn bij de be oordeling van de vraag of van een uitgave voor reclame sprake is. Ingeval de gift voorkomt uit het feit, dat de gever moeilijk kon weigeren (er zich redelijkerwijs niet aan kon onttrekken), zal de grootte en de standing van het be drijf bij de beoordeling van de gift in aanmérking worden genomen. Ik durf hier overigens met gerust heid verklaren, dat de fiscus hier niet een kleingeestig standpunt in neemt. beveiligt U en Uw kinderen ter»; wijl U slaapt togen muggebeten. ^^^^^^^^^FLACON50en90ct; Voor naamloze vennootschap pen en andere lichamen die aan de vennootschapsbelasting zijn onder worpen geldt het vorenstaande evenzeer. Voor deze lichamen zijn de mogelijkheden 'echter' nog gro ter, aangezien in sommige gevallen niet aan bepaalde voorwaarden behoeft te worden voldaan voor dat een gift als bedrijfslast kan worden afgetrokken. De Minister van Financiën heeft namelijk een aantal instellingen aangewezen waaraan lichamen schenkingen kunnen doen met de zekerheid dat zij steeds als bedrijfskosten kun nen worden afgetrokken, 'lot deze instellingen behoort ook de Ver eniging liet Nederlandse Rode Kruis. De instellingen van algemeen nut zijn voor een belangrijk deel op gitten van het Nederlandse volk aangewézen. Laten wij, on danks de moeilijke tijdsomstandig heden, het uiterste doen om dit deel van ons cultureel en sociaal leven in stand te houden. Inder daad: althans een deel van de gift zal altijd op de gever zelf druk ken. Hoe kan het ook anders: al leen aldus stelt hij een daad, brengt hij een offer, in het alge meen belang. VAN DEN BERGE, Directeur-Generaal voor Fiscale Zaken in alge mene dienst. De bedoeling van bovenstaand artikel zal zeker aan alle lezers duidelijk zijn. Mocht U echter om trent de toepassing van het bo venstaande nog nadere inlichtingen wensen, zal het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis U hiermede gaarne van dienst zijn, terwijl ook Uw belastingconsulent met de toepassing van de desbe treffende Ministeriële Resoluties volledig op de hoogte is. VAN LOON. Aan het einde van het tweede bondsconcours van de L. H. B., hetwelk verschoten is bij Con- sfancia te Drunen, gevestigd bij Th. Elshout, wordt hier een over zicht gegeven van de prestaties der verenigingen. De Wet's Zonen I gaat met 570 punten aan het hoofd van de eerste zestallen. Direct hierop volgt Constancia I met 544 pun ten, een verschil dus van 26 pun ten. Een heel goede voorsprong uit twee wedstrijden. Er zijn nog vier wedstrijden te schieten, zo dat nog van alles mogelijk is. te meer daar Constancia over goede schutters beschikt. Eendracht maakt macht I te Baardwijk bezet de derde plaats met in totaal 504 punten, een verschil van 66 punten op no. 1 en 40 op no. 2. Een hele achter stand dus. die moeilijk zal zijn weg te werken. Victoria I te Elshout bezet de vierde plaats met 485 punten. Deze twee laatsten zijn wel aan elkaar gewaagd. Ons Genoegen Herpt is op de vijfde plaats beland met 414 pun ten, terwijl Claudius Civilis te Haarsteeg als no. laatst fungeert met 278 punten. Wellicht zullen zij de laatste plaats niet kunnen ontlopen, gezien hun schuttersca- paciteiten. De 2e zestallen. Evenals bij de eerste zestallen aaat ook hier DWZ II aan het hoofd van de tweede afdeling met 404 punten. Hierop volgt Victo ria II met 393 punten, een klein verschil van 11 punten. Constan cia II volgt met 335 punten als no. 3. D>*ze achterstand is wel groot om het tegen 1 en 2 te bol werken of dcre van hun plaats te verdringen. Tot slot van deze af deling komt Eendracht maakt macht II met 310 punten. In afdeling III zijn maar twee zestallen. Ook hier gaat DWZ 3 met 362 punten aan het hoofd. Constancia 3 heeft 290 punten. Standenlijsten. DWZ 1 570 p.; Const. 1 544 p.; EMM 1 504 p.: Victoria 1 485 p.; OG 1 414 p.: C C 278 p. DWZ 2 404 p.; Victoria 393 p.: Const. 335 p.; EMM 310 p. DWZ 3 362 p.Const. 290 p. Beziet men deze standenlijst, dan bemerkt men dat er nogal on derling puntenverschil is. Er moe ten dan ook verrassingen komen om stuivertje te wisselen. De stand der afgevaardigden is als volgt H. de Kruif, De Wet's Zonen 75 p.; A. v. Herpt, Victoria 52 p.: A. v. Delft, Constancia 45 p.; J. de Vaan, Claudius Civilis 43 p.: A. de Rooij, Eendracht maakt macht 36 p.; G. de Wilt, Ons Genoegen 19 p. Uit alle standenlijsten blijkt dat De Wet's Zonen te Drunen met flinke cijfers domineren. Een aan sporing voor de andere vereni gingen om nog meer activiteit dan tot nu toe aan de dag te leggen om een stuk van die hatelijke achterstand weg te werken en als het even kan om uit te lopen. Persoonlijk geschoten punten. Victoria. M. Smetsers 56 p.; L. v. d. Sande 78 p.; L. v. Logten 81 p.; L Verhoeven 98 p.; A. v. Hernt 94 p.; G. v. Engelen 80 p.: A. Merkx 69 p.: Toh. Merkx 74 p.; A. VeJtman 55 p.: H. Wolfs 60 p.; P. v. Balkom 47 p.; J. Wolfs 86 p. Eendracht maakt Macht P. Snoeren 102 p.; M. v. d. Mee 73 d.; G. de Wit 36 p.; A. Pulles 82 p.; A. v. d. Mee 83 p.: H. Verhoeven 92 p; G. Pini 50

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1