W.TIMMERMANS ZONEN K hoover Waalwijkse en Langstraatse Couranti Henrik en Pernille n Gemeenteraad SPRANG-CAPELLE VAN BOXTEL Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K I Openen van Accreditieven Reischeques op het buitenland voor zaken en tourisme. Genoeglijke middag in OUterwijk MAANDAG 24 JULI 1950. Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HET ZUIDEN OPGERICHT 1171 Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 18. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 73e JAARGANG No. 60 Abonnement 15 cent pc- week 1.95 perv kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-.ADRES ..ECHO". UITBREIDINGSPLANNEN VERWORPEN DOOR STA KING VAN STEMMEN. GRONDAANKOOP AAN DE KOESTEEG. BOUW VAN FABRIEKSHALLEN. ERNSTIGE CRITIEK OP WETHOUDER MAIJERS. Het was een lange en zeer belangrijke agenda, welke de gemeenteraad j.l. Vrijdag avond behandelen moest en geen wonder dat hiermede ongeveer 3 uur gemoeid wa ren. Er was één zetel onbe zet, door de vacature Kuijs- ten, wiens opvolger eerst de volgende vergadering zitting kan nemen. Er waren dus slechts 10 raadsleden welk even getal aanleiding was dat omtrent de uitbreidingsplan nen de stemmen staakten (5—5), waardoor de voor stellen geacht werden te zijn verworpen., De vergadering had een vrij bewogen slot door de felle critiek, waaraan wethouder Maijers bloot stond, die niets tot zijn verdediging kon aan voeren. Nadat de voorzitter, burge meester Smit, de vergadering met gebed geopend had, werden de notulen zonder opmerking vast gesteld en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Door de heren Oerlemans, Kraak en Vos werden de geloofs brieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer G. de Rooij, onderzocht en in orde bevonden, zodat deze als raadslid werd toe gelaten. Zoals in alle andere gemeen ten werden ook hier de z.g. ge meentelijke bezettingsregelingen, die tijdens de bezetting door de burgemeester werden uitgevaar digd, vervangen door nieuwe raadsbesluiten. Bij de behandeling van dit punt vroeg de heer Dek kers of het wel nodig was het verbod te handhaven om rijwie len onbeheerd, tenzij op slot, aan de weg te laten staan. Voor een stad vond spr. dit zeer gewenst, doch in deze gemeente zou het voor velen vaak bezwaarlijk zijn telkens het rijwiel op slot te doen. De voorzitter achtte het wel van belang dit verbod te hand haven ter voorkoming van rijwiel diefstallen en de raad bleek una niem van dezelfde mening. HET UITBREIDINGSPLAN. Hieromtrent bleken de menin gen in het college van B. enW. uiteen te lopen, althans voor wat de geprojecteerde uitbreidingen in Vrijhoeve-Capelle betrof. Met be trekking tot de onderdelen Sprang en Capelle konden B. en W. in hun geheel het plan van de ont werper, Ir. van Oyen, als grond slag accepteren. Ten opzichte van het onder deel Vrijh.-Capelle was de meer derheid (de beide wethouders) vóór het nieuwe ontwerp, terwijl een minderheid (de voorzitter)) voorstelde het oorspronkelijk plan dat door dezelfde ontwerper in opdracht van het vorige college van B. en W. was opgemaakt, vast te stellen. Het vorig college van B. en W. had n.l. de uitbreiding in Vrijhoeve meer achter het raad huis als gemeentecentrum ge dacht, doch in Den Bosch toon de men toen veel begrip voor de landbouwbelangen en men vond het bezwaarlijk dat verschillende landerijen vanwege hun ligging door deze uitbreiding nabij het raadhuis zouden worden doorge sneden, zeer ten ongerieve van de verschillende eigenaren. De Planologische Dienst heeft toen de aandacht gevestigd op een an der terrein, dat gunstiger gelegen was, waarbij hoofdzakelijk slechts één eigenaar betrokken was. Aan de hand van de tekenin gen van het uitbreidingsplan, die ter vergadering aanwezig waren, gaf de voorzitter nog enige na dere toelichting hierop. Spr. had ook in de verschillende delen der gemeente reeds een causerie ge houden om de ingezetenen nader met deze plannen bekend te ma ken. De heer Oerlemans zeide ge hoord te hebben dat verschillen de mensen na de causerie van de burgemeester bezwaren hadden tegen het plan. Men was tevoren wat nonchalant geweest omdat men er geen juiste kijk op had. Spr. zou gaarne zien dat alsnog de gelegenheid werd opengesteld om bezwaren in te dienen. De voorzitter merkte op dat zulks niet meer mogelijk was daar de hiervoor vastgestelde termijn verstreken was. Van een 4-tal ingezetenen waren bezwaarschrif ten ingekomen, welke, tegelijk met de antwoorden hierop van de ontwerper van het plan, be handeld werden. Door de heren J. Haverhals en J. Oerlemans was bezwaar inge diend tegen het in het westelijk deel van Sprang geprojecteerde industrieterrein. Hoewel deze be zwaren door de ontwerper niet gedeeld werden en men ook een beroep kon doen op de schaderege ling, zal vermoedelijk toch aan deze bezwaren tegemoet kunnen worden gekomen door de aan koop van een ander industrieter rein, waaromtrent onder punt 13 een voorstel aan de raad zal wor den gedaan. Door de heer Stam was be zwaar ingediend tegen de gepro jecteerde uitbreiding aan de Nieu- wevaart, waardoor zijn eigendom voor de aanleg van straten en bouwterrein zou worden doorge sneden. Hij wees een andere op lossing hiervoor aan. Hoewel deze bezwaren niet konden worden ontkend, bleek, uit stedebouwkundig oogpunt, de oplossing die de heer Stam aan gaf, niet aanvaardbaar te zijn. Er is rekening mede gehouden dat er nog een flink terrein bij zijn boerderij overblijft. Van de heer Sterrenburg was een bezwaar ingekomen tegen de geprojecteerde weg naast zijn woning, waardoor naar hij meen de, de uitweg van zijn woning zou komen te vervallen. Dit bleek echter een misverstand, daar de weg geheel buiten het perceel van de heer Sterrenburg geprojecteerd was. Wethouder Winkelman lichtte toe dat het huidige college van B. en W. de vroegere plannen, voor wat Vrijhoeven betreft, pas gewijzigd had. nadat men de si tuatie ter plaatse in ogenschouw had genomen. Een groot bezwaar achtte men de vloeivelden nabij de zuivelfabriek, die des zomers vooral veel stank verspreiden en aanleiding zouden geven tot veel klachten. Waar men ook op an dere onderdelen, o.a. nabij het raadhuis, toch reeds van 't oor spronkelijk plan was afgeweken, achtte de meerderheid van B. en W. het gewenst ook de gepro jecteerde terreinen nabij de zui- de geprojecteerde uitbreiding aan de Hoogevaart lag ook niet in Vrijhoeven, maar onder Capelle. De kosten voor aanleg van stra ten en het bouwrijp maken van de gronden aan de Hoogevaart zouden zeer hoog zijn. Spreker achtte dat niet verantwoord en hij verzekerde dat het bestuur van de boterfabriek en spr. zelf als belanghebbende alles zullen doen om een dergelijk dwaas plan te verhinderen. De heer Ros achtte het onge wenst dat in de raad gesproken werd over Sprang. Capelle en Vrijhoeven. Er zijn toch geen grenzen meer, er is slechts één gemeente Sprang-Capelle. Dat er kerkelijk verschillende gemeenten zijn, valt niet te ontkennen, maar laat de raad daarover niet spre ken. Vooral voor het opkomen de geslacht moeten we die schei dingen zien weg te krijgen. De heer Genuït juichte 't voor stel van de voorzitter van harte toe, daar anders Vrijhoeven geen deel in het uitbreidingsplan zou kant van de Hogevaart, alleen 'n 100 meter naar het Noorden, ten Zuiden van het station Dat is toch ook onder Capelle, dus ook een „dwaasheid' en daarmede verslaat de heer Maijers zijn ei gen argumenten. Spr. wil er niet dieper op ingaan, doch alleen op merken dat een goed verstaan der maar een half woord nodig heeft. Wat de opmerking van de heer Oerlemans betrof, als zou Vrijhoeve evenveel in de uitbrei ding delen, zeide de voorzitter dat het geprojecteerde dorpsveld nabij het raadhuis vervallen war. door de verkoop van grond aan de kerkeraad en uitbreiding aan de Zuidkant, vlak langs de grens van een naburige gemeente, was zeer te ontraden en wordt ook in andere gemeenten achterwege ge laten. Spr. was nieuwsgierig te vernemen waar de heer Oerle mans dan nog een uitbreiding in Vrijhoeve kon aanwijzen. Wat de heer Winkelman op merkte over de voorgestelde aan koop van industrieterrein aan de Kantooruren 9 tot 1 O uur en 1 4 tot 1 5 uur. 's Zaterdags van 9 tot 10.30 uur. velfabriek te laten vervallen. De voorzitter merkte op dat er bij het bekijken van de situatie ter plaatse geen stank viel waar te nemen en dat de Planologische Dienst dit bezwaar gemakkelijk meende te kunnen ondervangen door de vloeivelden naar 't Noor den te verleggen. Bedoelde dienst vond het eerste plan. van het vo rige college van B. en W.. de beste oplossing, doch de meerder heid van het huidige college wil de daarmede niet accoord gaan, hoewel hun bezwaren best te on dervangen waren. Nu komt er dus alleen in Vriihoeven geen enkele uitbreiding. Dit acht snr. niet bil lijk. Waarom zouden alleen Sprang en Capelle van verdere uitbreiding mogen profiteren, het geen toch ook de zakenmensen al daar ten goede komt en Vrijhoe ven, dat toch in het centrum is gelegen, niet Het is nu eenmaal een historisch gegroeid feit, dat de gemeente uit 3 dorpskernen bestaat, elk met een eigen mu ziekcorps, zangvereniging, enz. Rekening houdend met deze situ atie en met de geestesgesteldheid der inwoners, had het vorige college van B. en W. voor elk deel der gemeente een uitbrei dingsplan geprojecteerd. Anders was het veel eenvoudiger en voordeliger geweest slechts één plan en wel speciaal voor het centrum te projecteren. De heer Vos zeide het meest te voelen voor het voorstel van de voorzitter, om de uitbreiding in Vrijhoeve aan de westzijde van de Hogevaart te projecteren. In het andere geval zou men met 20 eigenaars te doen krijgen, wier percelen werden doorgesneden. Dat zou een lijdensweg worden met de onteigeningsprocedure. In de meeste gemeenten zijn de uit breidingen in het centrum, maar hier zou men juist het centrum uitschakelen. Spr. zou zich op n breed standpunt willen stellen en de dingen nemen zoals ze histo risch gegroeid zijn. Hij zou ook Sprang en Capelle niet willen uit schakelen, maar het gaat z.i. niet aan om het centrum Vrijhoeven, dat er in menig opzicht toch zijn mag, te passeren. Om een goede verstandhouding te bewaren dient ook Vrijhoeve zijn deel in het uit breidingsplan te hebben. Wethouder Maijers merkte op dat het niet de bedoeling was Vrijhoeve te passeren. Hij zou de vaststelling van het uitbreidings plan nog willen aanhouden. Er zouden z.i. nog wel andere plaat sen zijn aan te wijzen. Trouwens, hebben, Dat ook in Sprang een meer centrale bebouwing is ge projecteerd en de bezwaren van de lintbebouwing aldaar werden opgeheven, had zijn volle instem ming. De heer Oerlemans achtte be bouwing nabij de boterfabriek een groot bezwaar. Hij kon de me ning, dat Vrijhoeven stiefmoeder lijk behandeld werd, niet delen, gezien de tekeningen van het uit breidingsplan. Hij zou de behan deling willen uitstellen tot de volgende vergadering, om de raad gelegenheid te geven de bezwa ren van de heren Stam en Ster renburg, die pas laat waren in gekomen, nog nader te bestude ren. De voorzitter betoogde dat in het nieuwe uitbreidingsplan Vrij hoeve geheel gepasseerd zou wor den. Uitstel van behandeling acht te spr. onnodig, daar iedereen de bezwaren heeft vernomen alsmede de antwoorden van de ontwerpei hierop. Wethouder Winkelman meen de dat er geen sprake van was dat Vrijhoeven veronachtzaamd zou worden. Dat zou wel blijken uit de verdere voorstellen over aankoop van industrieterrein, die in deze vergadering nog in be handeling zouden komen. De heer Timmermans achtte het een bezwaar als er langs de vloeivelden een straat zou komen. Spr weet uit de practijk wel hoe veel last men daarvan onder vindt. Gaat men deze vloeivelden naar het Noorden verleggen, dan komt men weer met andere eige naars in conflict De heer Ros acht de Planolo gische Dienst in dit opzicht toch zeker deskundig. En deze ziet cr geen bezwaar in. De voorzitter wilde hierna de verschillende sprekers in eerste instantie van antwoord dienen. Hij meende op het gesprokene door de heren Vos en Genuït, die spr.'s standpunt deelden, niet na der meer te behoeven in te gaan. Anders stond het met hetgeen de heer Maijers had gezegd. Die voelde zich blijkbaar verheven boven de heren van de Planolo gische Dienst, die jaren studie op dit terrein achter de rug hadden, door hen te betichten van het maken van een „dwaas plan. Spr. heeft zich niettemin met deze dwaasheid vereenzelvigd en had •gehoopt dat het niet nodig zou zijn op die dwaasheid nog dieper in te gaan. Het argument dat de geprojecteerde uitbreiding onder Capelle valt, is in zekere zin juist. Het ligt 5 meter westwaarts van de vroegere gemeentegrens van Vrijhoeve. Vrijhoeve is ei genlijk nog geen kilometer breed, doch in de volksmond is de Ho. Koesteeg, achtte spr. een motief te meer voor het projecteren van terrein vcor woningbouw in Vrij hoeve, want er moet toch ook woongelegenheid zijn voor het personeel. Een uitbreidingsplan wordt voor 10 jaar gemaakt. Betreffende de opmerkingen van de heer Timmermans aangaande de vloeivelden, verwees spr. naar de zienswijze van de Planologi sche Dienst, die dit bezwaar niet deelde. Dat de Boterfabriek niet erg met de plannen ingenomen was, vond spr. begrijpelijk. Wethouder Maijers lichtte na der toe dat hij het plan dwaas noemde, omdat er goede grond verlangd werd, terwijl hij zelf en zijn schoonmoeder verderop slech te grond hiervoor hadden liggen. Ook met de vloeivelden kwam men in de knel. Een organisatie van 600 boeren zou hiertegen in verzet komen. Spr. kan niet met de plannen van de voorzitter mee gaan. Wethouder Winkelman zou, evenals de heer Oerlemans, de zaak willen aanhouden om de in gekomen bezwaren nader te be studeren. De heer Kraak vond het gehele betoog van wethouder Maijers een spreken voor eigen belang. De heer Maijers wilde blijkbaar voorkomen dat er een straat over zijn land komt. Wethouder Winkelman wenste even duidelijk vast te stellen dat hij bij het uitbrengen van zijn stem zich niet zou laten leiden door het belang van de heer Maijers. Dc voorzitter zeide verheugd te zijn dat het plan, om de grond van de heer Maijers in het uit breidingsplan te betrekken, niet van hem of van het vorige col lege van B. en W. is uitgegaan. Die hadden een geheel ander plan doch in het bijzijn van verschil lende getuigen heeft de Planolo gische Dienst dat plan ontraden en heeft zelf de percelen van de heren Maijers en v. Drongelen als het gunstigst gelegen aange wezen. Spr. wilde dit even uit drukkelijk vaststellen, omdat er allerlei andere verhalen de ronde doen. De heer Dekkers wilde graag weten of al het land bij de boer derij van de heer Maijers er bij betrokken was, zodat de boerderij er als een burgerwoning kwam te staan of dat er nog voldoende grond overbleef. Uit de nadere toelichting bleek dat er recht achter de boerderij nog een stuk land over bleef. De heer Ros wist te vertellen hoe vroeger de situatie bij de be treffende boerderij geweest was. Toen was er niet zoveel land bij noodzakelijkheid en de gunstige ligging ziet spr. geen betere op lossing. De familie Maijers heeft nog wel twee driesen aan de spoorlijn liggen, maar dan zou het gehele plan gewijzigd moeten worden en de situatie veel ongun stiger worden. Wethouder Maijers betoogde dat er van regeringswege steeds op aangedrongen wordt om goe de cultuurgrond te sparen. Hier doet men dat niet. Met het oog op zijn gezin zou hij het onver antwoordelijk vinden als nabij zijn boerderij dergelijke goede cultuur grond wordt onteigend. De heer dc Bas merkte op dal men hier de gemeentebelangen in het oog moest houden, wat de heer Oerlemans deed opmerken dat de raad er ook was om de belangen van de gemeentenaren, waaronder ook de boeren, te be hartigen. Als men, zoals in dit geval, 2/3 van de grond ontei gende. zou een grote boerderij geen reden van bestaan meer hebben. Wat wordt er niet ge daan aan ruilverkaveling om het land bij elkaar te krijgen en hier gaat men iemand zo ernstig du peren. De voorzitter wees er op dat men door de een te sparen toch weer een ander ging treffen. Er was in Den Bosch juist speciaal rekening gehouden met de belan gen der boeren; daarom was het eerste plan ook verworpen, omdat er teveel boeren door gedupeerd werden. Er moet gezocht worden naar de beste oplossing. Spr. achtte de zaak voldoende bespro ken en wenste tot stemming over te gaan. De heer Oerlemans pleitte nog maals voor uitstel, waarbij de he ren Maijers en Winkelman hem steunden. De voorzitter vond dit een ge zochte manier om de zaak op de lange baan te schuiven. Spr. had er bezwaar tegen. Eerst moest z.i het voorstel dat van de verste strekking was in stemming komen. Uitstel was negatief en afwerken positief. Dus bracht spr. na nog enige discussie het voorstel met de verste strekking in stemming, n.l. om niet alleen Sprang en Capelle, maar ook Vrijhoeve in het uit breidingsplan te betrekken, zoals was toegelicht. a f! K u behoe/t bet ,e doen m m J Hier is Uw nieuwe stofzuiger: «ie Hoover Cylinder Stofzuiger met de robuuste bouw en superieure afwerking, die mede de naam Hoover overal ter wereld tot een begrip maakten. Extra zuig kracht. licht en gemakkelijk han teerbaar, buitengewoon doel matig. Een echte Hoover voor f175.- compleet met hulpstukken. Wanneer zullen wij bij U komen demonstreren Het verplicht U tot niets. Eén telefoontje en wp komen. - Er is een Iloover voor elke woning - groot o{ klein. N.V. Handelsmaatschappij Raadhuisstraat 1 Telefoon 4941 TILBURG nevaart altijd onder Vrijhoeve ge- 1 als nu. Er zou altijd nog evenveel rekend, of het nu de linker- of overblijven als vroeger bij de de rechterzijde van de Hogevaart betrof. Als het dan zo'n dwaas heid was, waarom heeft de heer Maijers dan zelf een oplossing aan de hand gedaan aan dezelfde boerderij behoorde. Men kan zich altijd beroepen op de schadere geling. Het kan een gemak bete kenen als een boerderij het land vlak bij heeft, maar gezien de Vóór dit voorstel stemden de heren de Bas, Kraak, Genuit, Vos en Ros. Tegen de heren Timmermans, Oerlemans, Maijers, Winkelman en Dekkers, zodat de stemmen staakten en het voorstel dus moest geacht worden te zijn verworpen. Hierna kwam het voorstel van de meerderheid van B. en W. in stemming, waarover, met dezelfde stemmenverhouding, eveneens de stemmen staakten. Daarmede was eigenlijk de gé- hele kwestie van het uitbreidings plan van de baan. Te verwachten is evenwel dat in de volgende vergadering dezelfde voorstellen weer ter tafel zullen komen en dat in die vergadering, doordat het nieuwe raadslid dan zal zijn gé- installeerd, een beslissing zal val len. In verband met deze gang van zaken werden de punten 7 en 8, die betrekking hadden op n ver ordening ter bescherming van de belangen van derden in verband met uitbreidingsplannen en op een wijziging der Bouwverordening, van de agenda afgevoerd. 9. Voorstel van B. en W. tot het voteren van een crediet voor het bouwrijp snaken van grond. Het betrof bier het aanbrengen van een riolering van de westzijde van de Moleasteeg en de Quirijn- Zondagmiddag openden de Oisterwijkse „Ghesellen van den Spele" weer hun jaarlijk se reeks opvoeringen in hun voortreffelijk natuurtheater. De omgeving is bij uitstek geschikt om U in een idylli sche vacantie—stemming te brengen. Het geboomte be schut tegen al te felle zonne stralen en waait U de ge wenste koelte toe. Alleen kan de wind het wel eens zo doen ruisen, dat de stemmen der spelers verloren gaan vooral de vrouwelijke blijken er niet altijd tegen opgewassen. Dan kan het in de huidige zomer gebeuren, dat een uitvoering in het water valt. Nochtans lieten de Oisterwijkers zich gisteren niet afschrikken door de dreiging en t geluk bleek met de vermetelen, want de materiële hemelzegen bleef beperkt tot een buitje in net begin van het derde bedryfi Dat waren zo de uiterlijke omstandigheden van de pre mière 1950. Aangemoedigd door het suc ces van „De Herbergierster het vorig jaar is men ook nu op zoek gegaan naar een blij spel, dat de vacantieganger een prettige middag zou be zorgen. Zo kwam men terecht bij de Noors-Deense schrijver Ludvig Holberg, die leefde van 1684—1748 en men koos zijn spel „Hendrik en Per nille" dat hij schreef tussen 1723 en 1727. Het is dus meer dan twee eeuwen oud, maar wat doet er dat toe als het de mens tekent in zijn typische zwakheden. Die zijn steeds dezelfde gebleven en tegen woordig zouden ze hoogstens minder charmant aan de dag treden als Holberg ze laat zien. Bovendien wil het oog ook wel wat poëzie en die is er in de kleding van die tijd zeker meer dan in de tegen woordige. Het is dus alleen maar voordeel dat we een 200 jaar terug worden geplaatst. Henrik is de lakei van een landjonker Leander en heeft in diens afwezigheid voor de grap eens zijn herenkleding aangetrokken. Hetzelfde heeft het kamermeisje Pernille ge daan met de gewaden van haar meesteres Leonora, de dochter van de landheer Jero- nimus. Deze Leonora is ver loofd met Leander. Als dan Henrik en Pernille met suc ces proberen elkaar aan de haak te slaan omdat ze elkaar voor adellijke personen aan zien, begrijpt men wat voor ingewikkelde situaties er ont staan. Het wordt erg pijnlijk voor blijspelbegrippen, maar het slot is natuurlijk dave rend. Hoe het allemaal ge beurt, moet men beslist zelf gaan bekijken. De rollen van Henrik en Pernille werden respectieve lijk gespeeld door Jos van der Bruggen en Liny Becx. Drie bedrijven lang ziet ge met ge noegen deze twee hun strik ken voor elkaar spannen en op het eind vooral het mis verstand goedmaken. Dat is een kostelijke scène wanneer de twee adellijke slachtoffers van het hele geval zich ver zoenen, terwijl de twee- be werkers van het onheil ter zijde staan te kibbelen, omdat het blijkbaar vooral voor haar zo'n teleurstelling was dat de adel van hem niet echt leek. We noemden één zo'n scène, maar er zijn er zoveel. Niet weinig droeg daar ook toe bij de stalknecht van Leander, Aro, handlanger van Henrik. Dit was de sukkelachtigheid ten voeten uit. wat juist de bedoeling was. Een zelfde po sitie neemt de oude vrouw Magdelene ten opzichte van Pernille, hoewel wat de vrouw eigen is ze slimmer is. Jeronimus moest gespeeld worden door een invaller, die maar een voorbereidingstijd van drie weken had gekregen. Nochtans kende hij zijn rol vlot (zoals ook de rest!) en dat hij er qua spel nog niet zo goed in zat, kon niemand hem kwalijk nemen. Leonora was voornaam, zoals paste. Dan waren er nog een - voor al als type goede, vertoornde vader en een kleine, maar kostelijke notaris. Dit zijn zo de voornaamste personen die Holberg ten tonele voert. De bijrollen completeerden het geheel naar behoren. Uit het bovenstaande kan de lezer concluderen dat we ons Zondagmiddag best ge amuseerd hebben in Oister- wijk. Is „Henrik en Pernille" oorspronkelijk dan ook al geen openluchtspel, het werd zo ten tonele gevoerd dat het als zodanig uitstekend voldeed. Ons verslag heeft zich uiter aard tot een algemeen over zicht moeten beperken, maar we kunnen U aanraden één der komende Zondagen eens naar het natuurtheater in Ois- terwijk te gaan. U zult er plezier van hebben. We hopen alleen dat U het op de terug weg beter treft dan wij: we wisten haast niet meer of we van een schipbreuk of van een uitvoering kwamenl sestéeg, waarmede naar raming 7000.— gemoeid zullen zijn. De raad ging hiermede accoord. 10. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van medewerking, als bedoeld in art. 72 der l.o. wet 1920, aan het Bestuur der Vereni ging voor Chr. Volksonderwijs te Sprang. Het betrof hier het hérstellen van oorlogsschade en het verbe teren van schoolgebouw met gym- nastiekbergplaats en speelplaats. De kosten bedragen 17289.89. Nadat de voorzitter op vragen van enkele raadsleden enige na dere toelichting heeft gegeven wordt z.h.st. de gévraagde mede werking verleend. 11. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een tijdelijke regeling inzake ziekenkostenver- zekering gemeentepersoneel. De bedoeling is ,dat, evenals voor de Provinciale ambténaren geldt, de premiekosten voor vrij willige ziekteverzekering voor de helft door de gemeente gedragen zullen worden tot max. 100. per jaar. De raad gaat hiermede accoord. 12. Voorstel van B. en W.'tot toekenning van een subsidie aan de Stichting „Vrienden van het Brabants Orkest' In hun prae-adviés zeggen B. en W. dat gevraagd is om een subsidie van 5 cent per inwoner voor 1951. Dit komt de meerder heid van B. en W. wat hoog voor. Zij achten 100 per jaar vol doende. Een minderheid in het college stelt voor geen subsidie te verlenen. De heer Genuït kan begrijpen dat hierin voor de provincit een cultureel belang is gelegen, maar voor de gemeente ziet hij er wel-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1