DE LONGSmi Jpojit DRUNEN SPRANG ELSHOUT HAARSTEEG WASPIK R.K.C. 10 JAAR. WIELRENNEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1950 ""droeve plechtigheid. Waalwijks enige 2e klasser. ZONDAG 6 AUGUSTUS RONDE VAN MADE. Op GESLAAGD. 3 en 4 Aug. slaagde voor het examen diploma B (deel I) te Dongen de heer C. van Buul uit Vlijmen. Van Buul genoot zijn opleiding aan de Gemeentelijke Vakschool voor Schoenmakers al hier. Voor het Middenstandsdiploma Algemene Handelskennis slaagden de volgende personen: Mej. J. Tim mermans en de heren J. Pelders, J. Pulles, M. van Herpt, L. v. d. Sanden, W. Mimpen, M. Smits, A. IJpelaar. Allen genoten hun opleiding bij de heren W. Roozen en J. van Delft. OPENING GEMEENTEHUIS. Naar wij vernemen zal de ope ning van het gerestaureerde Ge meentehuis plaats vinden in de 2e helft van de volgende maand. Het is natuurlijk de bedoeling dat dit bijzondere feit ook op bijzon dere wijze door de gehele gemeen te wordt gevierd. Initiatiefnemers gevraagd om een btgin te maken om de feestelijkheden voor die dag te organiseren! Officiële opening Jongensschool. De nieuwe R.K. Bijzondere Jon gensschool zal naar wij vernemen op 1 Sept. a.s. officieel worden geopend. OPENLUCHTSPEL. Naar wij vernemen bestaan er grote plannen voor het opvoeren van een openluchtspel op Zondag 17 Sept. a.s. de feestdag van de H. Lamb'ertus, patroon van onze parochie. De opbrengst van dit openluchtspel zal ten goede ko men aan de nieuwe parochiekerk. Door Rector Beese te 's-Herto- genbosch is een nieuw St. Lam- bertusspel geschreven, waarvan Drunen het eerste opvoeringsrtcht heeft gekregen. Dit spel is een ge- meenschapsspel, waaraan de ge hele parochie kan medespelen. Het wordt dus geen spel van een bepaalde vereniging, maar een spel voor de gehele parochie. Vrijdagavond worden allen die kunnen en willen medespelen ver wacht in de gymnastiekzaal. Het spel zal worden opgevoerd onder regie van de bekende regis seur Jo van Erp. Vrijdagavond, dus hedenavond, 8 -uur in grott getale op naar de gymnastiekzaal. Deze onderneming moet slagen. De schrijver Rector Beese en de regisseur Jo van Erp zullen hedenavond aanwezig zijn. BURENRUZIE. Er wonen in Elshout twee man_ nen, wier echtgenoten elkaar zo gezegd niet kunnen luchten of zien. Het akelige van dit geval is dat zij vlak bij elkaar wonen en samen uit één put water moeten pucten, zodat ze elkaar nogal vaak zien. Dal heeft tot gevolg dat er van tijd tot tijd fikse scheldpartijen worden gehouden. De ruzie liep een maand geleden zo hoog, dat een van beide mannen petroleum ir. de waterput gooide. Dat was 't begin var. een oor log. waarbij nu en dan de politie als scheidsrechter moest optreden. Woensdagavond ging een van de heren bij zijn buurman op bezoek. Hij deed dit wel op bijzondere wijze. Hij stormde dusdanig het huis van zijn buurman binnen dat de deur .uit de hengsels vloog en een kind raakte, dat ernstige ver wondingen aan het gezicht opliep. De buurman liet dit natuurlijk niet op zich zitten en timmerde met behulp van een logé de in dringer buiten, dierecht naar de politie liep. De politie heeft, naar wij ver nemen, nu de zaak in onderzoek. WIJZIGING STRAATNAMEN. Thans is er een aanvang ge maakt met de wijziging der huis nummers, zoals bij een onlangs door de gemeenteraad genomen besluit is bepaald. De diverse straten hebben de navolgende verandering ondergaan De Keiweg is veranderd in Mr. Prinsenstraat, de Hoekse straat zal voortaan de naam van Haar- steegseweg dragen en de Grote straat Haarsteegsestraat. De Ho ge Maasdijk is in twee verschil lende namen verdeeld, het rech tergedeelte heeft de naam van Inlaagdijk ontvangen, terwijl het linkergedeelte voortaan Oude Ha_ ven zal heten de Grintweg is veranderd in Heusdenseweg. Het gehucht Het Zand en de Hoeven hebben hun oorspronke lijke naam behouden. CONCERT. De harmonie St. Qjcilia gaf op uitnodiging van de harmonie Con cordia te Vlijmen een avondcon cert ter gelegenheid van het fede ratief concours, dat aldaar op 5 en 6 Aug. werd gehouden. De belangstelling voor dit concert was groot. Achtereenvolgens wer den ten gehore gebracht de mars Alte Kameraden, de ouverture Solonelle, Don Pasquale, dc Sla- vonië Rhapsodie, de, Espana wals en de mars Engelandvaarders. Veel bijval oogstte de polka voor piccolo door de 16-jarige J. van Hcijst. Met een finale werd dit concert besloten. GESLAAGD. Voor het Middenstandsexamen te 's-Hertogenbosch slaagden de heren P. J. Sterrenburg en J. A. Verhagen, beiden te Capelle (Ho- gevaart). Zij genoten hun oplei ding aan de Sprangse Midden standscursus. J.l. Maandagmiddag had op de algemene begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats van de neefjes J. en C. Timmermans, die vorige week Woensdag bij een auto-ongeluk ernstig werden ver wond en in het ziekenhuis te Den Bosch aan de gevolgen zijn over leden. Ten huize van dhr. P. Timmer mans werd de rouwdienst geleid door Ds. W. J. de Bruijn van Harderwijk,- tot voor kort predi kant bij de Ned. Herv. Kerk alhier. Een grote menigte volgde de lijkstoet naar de begraafplaats. De kisten waren gedekt met bloe men van de Vrijw. Brandweer. Aan de geopende groeve sprak Ds. de Bruijn woorden van troost tot de ouders en de families en richtte zich daarbij in het bijzon der tot de jeugd, waarbij Z.E. wees op de noodzakelijkheid om vroeg Jezus te zoeken. Een familielid dankte voor de betoonde belangstelling, waarna de grote schare, diep bewogen de dodeakker verliet. CHR. BOUWARBEIDERS. Door de afd. Sprang van de Ned. Chr. Bouwarbeid'ersbond werden deze week 2830 vacantie- bonnen verzilverd tot een bedrag van 8.260. De afdeling maakt a.s. Maan dag een uitstapje naar Rotterdam, waar een bezoek gebracht zal worden aan de tentoonstellingen Bouwnijverheid en Ahoi. Vierder zal een rondvaart door de Rotterdamse havens gemaakt worden. CHR. VERKENNERS. Na een volle weck kamperen onder leiding van de Hopman, de heer D. de Vries, keerden de Chr. Verkenners Jan de Rooij j.l. Za terdagmiddag terug uit Borkel en Schaft, van waar uit verschillen de bezienswaardigheden in de om trek wtrden bezofcht en o.m. een bezoek werd gebracht aan het klooster Achelse Kluis in België. Al heeft het weer dan niet in alle opzichten medegewerkt, toch kon dit de goede stemming onder de verkenners niet bederven en hebben zij zich uitstekend weten te vermaken. Natuurlijk ontbrak ook het kampvuur niet. Het kamperen is dan ook voor de jongens een jaarlijks terugke rend evenement in hun padvin dersleven. Een woord van dank aan het adres van de heer de Vries voor zijn bemoeiingen in deze, is zeker op zijn plaats. N.E.O.- NEDERLAAG-TOURNOOI. Voor het nederlaag-tournooi dat door de voetbalvereniging N.E.O. werd uitgeschreven, moeten thans nog twee verenigingen spelen, n.l. R.K.C. II en Wit-Zwart. A.s. Zaterdag is het R.K.C. II dat op bezoek komt en aller ogen zijn weer op N.E.O. gericht wat hei tegen R.K.C. zal weten te pres' teren, daar R.K.C. ook over een prima elftal beschikt en ook alles op alles zal zetten om de elf voet balshirts te bemachtigen. De voetballiefhebbers wacht op het N.E.O.-terrein dan ook weer een prachtige wedstrijd. Aanvang 5.30 uur. N.E.O. I—D.E.S.K. II, 5—2. Wat niemand had verwacht is gebturd. N.E.O. heeft het klaar gespeelt Desk met een gevoelige nederlaag naar huis te sturen, nl. 52, hoewel het er het eerste half uur niet naar uitzag dat N.E.O. deze match zou winnen. De bezoekers zijn n.l. met een zo hoog tempo gestart, dat NEO alle zeilen moest bijzetten om niet onder de voet gelopen te worden. Dat het dan ook spoedig 20 voor Desk was, verwonderde nie mand. Langzaam maar zeker wist Neo zich echter uit deze benarde po sitie te bevrijden en wist kort voor de rust de stand op 12 te bren gen. Na de thee was het N.E.O. dat de toon aangaf en over een grotere dosis uithoudingsvermo gen bleek te beschikken dan de bezoekers. Spoedig was de stand dan ook gelijk, 2 2, en deze ge lijkmaker werkte inspirerend op de gastheren en zij wisten geleide lijk aan de stand tot 52 op te voéren. Het publiek heeft ook nu weer van een prima gespeelde wedstrijd kunnen genieten. Vergadering. Vrijdag a.s. des avonds om 7.30 uur houdt de voetbalver. N.E.O. een ledenvergadering in haar club tent. Hier moeten alle spelers, zo wel junioren als sénioren zeker aanwezig zijn, willen zij in het nieuwe seizoen uitkomen, daar zij bij afwezigheid niet voor speler in aanmerking kunnen komen. GROOT SUCCES VAN DE WASPIKSE HARMONIE. Ook zangvereniging 1ste prijs. In dc E:e-afdeling. Reeds enkele weken geleden maakten wij melding van de plan nen van de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak alhier om deel te nemen aan het concours, dat van wege de Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen op Zondag 6 Augustus te Vlijmen werd gehouden. Zondag was het dan die grote dag voor de harmonie. Om 3 uur werd vanuit Waspik vertrokken en om ongeveer 6 uur gaf de jury het teken, dat met de uitvoering van de nummers moest worden begonnen. De velen die vanuit Waspik met auto's, fietsen en autobussen naar Vlijmen waren getrokken stonden toen onder het talrijke publiek in de voorste rij en en beluisterden de harmonie onder de grootste spanning, met af en toe een btnauwde blik naar de jury-tent. lstc prijs. Na de uitvoering van de num mers klonk een geweldig applaus en men was zeer enthousiast over de wijze van uitvoering. Bij de bekendmaking van de uitslag van de jury, voor het verplichte num mer „Ouverture Solonelle'' van Sam Vlessing 52 punten en voor het keuze-nummer Don Pasquale van Donizttti 53 punten, steeg 't enthousiasme ten top en de direc teur en werkende leden werden luide toegejuicht. In Waspik zat men nog in spanning, maar toen de uitslag door middel van de brandweer sirene bekend werd, begon ook daar de feestvreugde. Verrassingen. De harmonie vertrok natuurlijk zo spoedig mogélijk naar Waspik. Aan de grens van de gemeente werd men door burgemeester Cou- wenberg, die ook op het con coursterrein aanwezig was, offi cieel ontvangen. Hij feliciteerde bestuur, dirigent en werkende le den met het behaalde succes en de promotie naar de Ere-afdeling en hoopte, dat het korps onder de bekwame leiding van de heer Chr. Kuijten steeds crescendo zou blijven gaan. Als beschermheer van de harmonie bood de burge meester nog een geschenk onder couvert aan. Nadat de heer N. v. d. Rijken namens dc vereniging Nederland en Oranje de harmonie gefelici teerd en een bloemenmand aange boden had, trok men onder het spelen van een pittige mars naar de harmoniezaal. Daar wachtte de harmonie een verrassing, want aan de ingang van de tuin ston den de vrouwen, respectievelijk aanstaande vrouwen van de be- stuurs- en werkende leden opge steld. Bij monde van de echtge note van P. de Hond feliciteerden zij de harmonie met het behaalde succes en wetende, dat de harmo nie financieel in grote moeilijkhe den verkeert, boden zij een ge schenk onder couvert aan. De voorzitter, de heer A. Brokx, be dankte hen voor dezt sympathie ke daad en feliciteerde ook deze dames met de eerste prijs van de harmonie, want zonder hun mede werking zou deze nooit behaald zijn. In de schitterend versierde harmoniezaal spraken de Z.E. Heer Pastoor L. Rovers en de heer G. Kamp, als voorzitter van Entre Nous, woorden van felici tatie en hulde. Dinsdagavond, de repetitie avond bracht de harmonie St. Ba- vo uit Raamsdonk nog n serena de en waren de werkende leden met hunne dames in feestvergade ring bijeen, waarbij het dank zij verschillende zakenmensen aan niets ontbrak. En nu? Nu de harmonie in de Ere-Af- deling is gekomen, zal het aantal instrumenten nog uitgebreid moe ten worden. „Maar wij zijn zo arm", zei voorzitter Brokx Zon dagavond, dat zulks bijna onmo gelijk is. Maar dat moet mogelijk zijn, wanneer de honderden men sen, die Zondag langs de weg met de harmonie mede juichten ook hun financiële steun geven. Het corps moet thans o.a. uitge breid worden met pauken. Als de Waspikse bevolking, die toch in zijn geheel trots is op de har monie, deze nu eens cadeau gaf! Ook de Zangvereniging. Ook de Chr. Gtra. Zangver eniging O.K.K. boekte op een te Utrecht gehouden concours een groot succes. Zij behaalde daar in de eerste afdeling onder leiding van de heer P. Christ met 150 pt. een eerste prijs. Voorwaar ook 'n mooi succes. In een wedstrijd tus sen alle eerste prijswinnaars bt- haalde O.K.K. de derde prijs, wat het succes des te groter maakte. Zo ziet men, dat Waspik op muzikaal gebied 'n hartig woordje meespreekt. EERSTE H. MIS. Zondag 13 Aug. a.s. hoopt de Waspikse neomist pater Bartho lomew, ongeschoeide caimeliet, in de wereld Hubertus Biemans, zijn eerste H. Mis in de St. The- resiakerk op tc dragen. Het pro gramma, dat ter gelegenheid hier van werd samengesteld, luidt Z.terdag 12 Augustus. 6.30 uur Afhalen van de neo" mist aan de spooroverweg, door de Rij- en Gymnastiekvereniging. 6.45 uurAfhalen van de neo mist bij de Th. Zijlmansstraat door de geestelijkheid, het feest comité en de bruidjes. 7 uur Lof door de neomist. Zondag 13 Augustus. 9.45 uurAfhalen van de neomist aan de ouderlijke woning door de geestelijkheid, feestco mité, bruidjes en harmonie. Van 121.30 uur Receptie. 2.30 uurPlechtig Lof en na het Lof aanbieding van het ca deau van het rectoraat St. The- resia. GESLAAGD. Voor het middenstandsdiploma slaagden onze plaatsgenoten de heren L. Roksnoer, A. v. Erp, W. de Hond, B. Langerwerf en Mej. M. van Gerwen. LEUK. Sinds het personenvervoer per trein op het traject 's-Bosch— Lage Zwaluwe is opgeheven, is er op het station alhier geen per soneel meer ter bediening van de wissels, stopborden en afsluitbo men. Wanneer nu een goederen trein van de richting 's-Hertogen bosch naar Lage Zwaluwe stoomt dan wordt er, voordat de over weg wordt bereikt, gestopt. De stoker springt van de locomotief en gaat een wandeling naar het station maken om de afsluitbomen omlaag te laten. Is dat geschied, dan gaat het treintje weer verder. Veilig, vlug en voordelig BURGERLIJKE STAND. Geboorten Christoffel J M zv P Ch Schapers-Radings Maria F L dv W C Savelkouls-Ver- schure Wilhelmina C Th dv A M Verschuren-Kuijsters -Jo hanna MAC dv C A de Zeeuw- Langerwerf. Cornelis H zv J J v d Pluijm-de Wit Marinus zv C L Theunisse-van Vugt. Cornelis A P A zv P Ch v Etten" v Boxtel. Overlijden Wilhelmus E de Wit 75 jaar Wouterus J Rek kers 75 jaar. Pieter A Verduijn 84 jaar. Huwelijksaangiften Adrianus Verduijn 26 jaar en Johanna M P Smits 23 jaar, Johannes F Baardemans 25 jaar en Anna C M Stokman 28 jaar. Paulus J van Dalen 28 jaar en Antonia Okkers 25 jaar. Thomas C A Langerwerf 32 jaar en Huberta F de Zeeuw 30 jaar. In een andere gemeente Bar tholomew P Zijlmans 31 jaar en Adriana J Anemaat 28 jaar. Richardus H v Dongen 27 jaar en Petronella Th J van de Ven 22 jaar. Ingekomen Maria A van den Born van Sprang-Capelle. Bernardus Buiting, J. van Wisch, Cornelius A de Bont van Ouden bosch. Johannes M H Hovens van Venraij. Vertrokken Johanna M de Klijn naar Made c.a. Johannes W van Megen naar Rotterdam. Abraham Heurter naar Dord recht. MARIETTI GORETTI. De toneelvereniging „Laetitia" heeft een werk in studie genomen, dat beslist niet alleen de toneel liefhebbers, doch daarnaast zeer zeker tal van anderen zal interes seren, n.l. „Een greep uit het le ven van Marietti Goretti", de nieuwe Italiaanse Heilige, die hoar leven gaf om haar onschuld te bewaren en waarover reeds met veel succes een film duizenden en nogmaals duizenden naar de bios coopzalen trekt. Met deze keuze zal Laetitia zeker velen aan zich verplichten, want begrijpelijk is deze nieuwe heilige, in de korte tijd na hare heiligverklaring reeds populair geworden en velen zul len gaarne juist de acte, die tot hare heiligverklaring geleid heeft, op het toneel vertolkt willen zien. Reeds op meerdere plaatsen had de uitvoering van dit spel in drie bedrijven van Frans Drost en Kaspar Dierckx groot succes. DE K.A.J.-STERRIT. De K.A.J, sterrit is weer voor de volle 100 geslaagd. Met zeer veel enthousiasme traden de 115 deelnemers s morgens voor de Gildenbond aan. Het traject was 95 km. groot en, zij, die dit tra ject zonder rust zouden afleggen mochten dat doen in de minimum tijd van 6 uren, wat ook door verschillende deelnemers gepres teerd is. De K.A.J. vlag gaf de start plaats aan. In de zaal van de K. A. J. moest vooraf gemeld wor den en konden de papieren in ont vangst worden genomen om de rit te bestuderen. De Sterritcommissie die weken aaneen de zaak in voorbereiding had, had de han den vol werk, doch alles verliep even vlot. Het was nog enkele minuten voor half twaalf, toen de eerste groep kon aantreden om op het startschot te vertrekken. De kaart werd buiten juist 2 mi nuten voor het startschot uitge reikt. Onder de deelnemérs stonden zes Helvoirtse Kajotters opgesteld, doch eveneens Aalmoezenier Strij- bosch, die het schot zou lossen. Met de leuze: wij gaan de route rijden zonder strafpunten, vlogen de Helvoirtse jongens op slag van half 12 weg. Om de 2 minuten volgde een andere groep, feder kon starten of individueel, of in groep, nadat dit vooraf aan de commissie was opgegeven. Om kwart voor één waren allen ver trokken en de commissie mocht enkele uren rusten, tot tegen vier uur, toen door de commissieleden de laatste controleposten bezet werden. Tegen half zts was de commissie aan de finish, wachtend op de eerste deelnemers. Juist om half zes gingen de vier eersten over de finish, zodat ze het par cours juist in zes uren hadden af gelegd, zonder ook maar een strafpunt te hebben opgelopen. Het was voor de jongens een prestatie, zonder renner te zijn de gthele route zonder rust af te leggen. Na de eerst binnen- gekomenen volgden de anderen met groter en kleiner tussenpau zen, met of zonder strafpunten. Ook de oudste deelnemer legde het gehele parcours af, doch kwam 1 minuut te vroeg binnen, 'c Warme weer had de jongens dorstig gemaakt, doch er wérd voorzichtig met een frisse dronk omgegaan. Allen gingen daarop huiswaarts, want de prijsuitdeling was bepaald op 9 uur en aller belangstelling ging daarnaar uit. Reeds een half uur te vroeg wa ren velen present om elkaar de belevenissen van de rit te vertel len. Sommigen waren in België geweest, daar ze de post in Hil- varenbeek gemist hadden. De M. P. aan de grens was echter zeer gemoedelijk en bracht hen weer op het goede spoor terug. Nog meer wederwaardigheden gingen van mond tot mond ,doch ondanks vele strubbelingen wisten velen het parcours in de juiste tijd af te leggen. Enig gelijk hadden som migen in hun btwering, dat de rit wel iets te gemakkelijk is. De uit slag bevestigde deze bewering ook. Met de jeugdgroet werd om 9 uur de prijsuitdeling geopend. Voorzitter Stokkermans sprak een kort openingswoord, waarin hij dank bracht aan alle deelne mers en hen ,dfe hun werk gedaan hadden om de organisatie vlot te doen verlopen. Hij sprak de hoop uit het volgend jaar een zelfde succes te mogen boeken, doch verzekerde nu reeds, dat de taak dan zwaarder zou zijn. Speciaal bracht hij dank aan de Hcogeerw. Heer Deken voor de extra gift van 25.Aan de oudste deel nemer de heer W. de Bondt werd met een felicitatie de extra prijs n doos sigaren uitgereikt, ondanks het ene strafpunt voor een minuut te vroeg. De rest van de prijsuitdeling volgde zoals reeds in ons vorig nummer ver meld. Met een woord van opwek king tot deelname aan de 3e ster- rit het volgend jaar, sloot de voorzitter de avond, waarna allen voldaan huiswaarts gingen. VACANTIEWEEK. De volgende week, van 13 tot en met 20 Augustus, liggen de bedrijven van Kaatsheuvel stil. 't Is de jaarlijkse vacantieweek die gehouden wordt en de mensen gelegenheid geeft ofwel om hun tijd in een dolce far niente door te brengen, of, als de beurs het toelaat, een vacantietrip te gaan maken. Zo gaat de Hondenclub op 13 Augustus naar Schiphol, Volendam en Rotterdam, de har" monie Apollo naar Avifauna in Alfen a. d. Rijn en Ahoy. Op 16 Aug. gaat de processie naar Roermond, terwijl op 17 Aug. de Congregatie uit Berkdijk naar de Veluwe, de harmonie St. Jan naar Montferland en de Dcsk-ju- nioren naar Volendam reizen, om niet te spreken van de particu lieren, die een groter of kleiner busreisje ondernemen. We zullen hopen, dat het weer zich van de zelfde zijde laat zien zoals we het deze week hebben genoten. AGENDA. Zaterdag 6 uur n.m. en Zondag 6 en 8.30 uur nam. Apollo-thea- ter„Bathing Beauty" toegang 14 jaar. KAATSHEUVEL. WEER NIEUWE SUCCESSEN VAN DE WIELERCLUB KAATSHEUVEL. JAN DAMEN VIERDE IN DE RONDE VAN DE MADE- Na een ongekend succesvolle Ronde van Kaatsheuvel, waarin Snoeren en P. v. d. Ven de no dige lauweren bij de amateurs verwierven, zag fic wielerclub zich j.l. Zondag in de Ronde van de Made weer met een opmerke lijk succes bekroond. Ditmaal echter zorgde Jan Damen op een schitterende manier voor dit prachtig succes. Een succes, be haald op een manier die alle lof verdient en ieders bewondering afdwingt. Een eervolle 4e plaats in een sterk bezette ronde als de ze Ronde van de Made, vóór v. d. Elshout, Pafort, Geluk en nog vele andere groten. En toch bleef hij ook in deze ronde weer niet voor pech gespaard, ja, in de laatste 12 k.m. zou hem zelfs door een noodlottige valpartij in een van de vier gevaarlijke bochten op een parcours van 800 m., nog een klassering ontfutseld zijn. Toen moest echter zijn triomf tocht nog komen en juist in deze laatste fase van de srijd toonde hij de ware rennerscapaciteiten te bezitten. ZATERDAG 5 AUGUSTUS IN TILBURG OP DE BAAN. Zaterdag 5 Aug. j.l. werden in Tilburg in het stadion wielerwed_ strijden georganiseerd, waaraan ook enkele renners van onze ver eniging deelnamen. Bij de nieu welingen koppelwedstrijd startten 't koppel J. v. d. Ven en Scheer ders. J. v. d. Ven was deze mid dag in uitstekende conditie, doch Scheerders kon maar niet rond Wij lezen in „De Echo van het Zuiden" van 28 Aug. 1940 ,,Er zijn reeds meermalen in onze gemeente pogingen gedaan om de R.K. voetbalsport tc combineren en onder te bren gen in éne vereniging onder één bestuur. Telkens zijn deze po gingen afgeketst, wel voorna melijk door het feit, dat de noodzakelijkheid er van niet werd ingezien, daar iedere club op zich voldoende levensvat baarheid bezat om zich staande te houden. Een grote rem voor een fusie was ook te vinden in de onder scheidene karakters der vere nigingen, die ieder hoofdzake lijk bestonden uit leden ener bepaalde buurt en zich daar begrijpelijk meer thuis voelden dan in een groot, maar alge meen geheel. Thans zijn deze bezwaren in één slag, maar niet dan na rijp beraad en gedegen overleg, uit de weg geruimd en is een fusie tot stand gekomen van de ver enigingen H.E.C., W.V.H. en W.V.B. onder de naam Rooms Katholieke Combinatie, R.K.C. De volgende heren werden aangewezen om voorlopig in het bestuur van R.K.C. zitting te nemen. Voor H.E.C. N. Dekkers, F. Trommelen, A. van Schaik; voor W.V.H. H. v. d. Geld, M. v. Hooft en M. v. Bokho ven voor W.V.B.C. de Jong, P. Brekelmans (eventueel te vervangen door L. Passier) H. Pullens." Hiermede was de vereniging R.K.C. opgericht. Natuurlijk was nog niet direct alles in kannen en kruiken, maar door overleg en veel goede wil kwam de combi natie reeds datzelfde jaar in de competitie 3e klasse uit. Donderdag 27 Aug. 1940 werd de eerste bestuursvergadering ge houden van R.K.C. De verdeling van de bestuursfuncties was van zelfsprekend niet gemakkelijk. Er werd heel wat gepraat, maar er kwam een bestuur tot stand en dat zag er zo uitC. de Jong, voorzitter; Fr. Trommelen, vice- voorzittcr A. v. Schaik, secre taris: C. Dekkers, 2e secretaris; H. v. d. Geld, penningmeester; H. Pullens, 2e penningmeester. De he-cn Dekkers en Pullens zijn nog steeds bestuursleden. Dc Eerw. Heer kapelaan Völker is tot aan zijn vertrek uit Waalwijk adviseur geweest. Zondag 1 September werd op het Herculesterrein de eerste se lectiewedstrijd gespeeld. De eerste competitiewedstrijd ging tegen Oistcrwijk en werd m2t 3—1 gewonnen. R.W.B. heeft de eer de eerste club te zijn die de nieuwe combinatie kon verslaan, liefst met 4—1. Het ging de nieuwe combinatie goed. De eerste competitie bracht zij het samen met S.E.T. tot de eerste plaats. De volgende com- t 1:1") komen. Gevolg was dat er niets bereikt kon worden. In deze rit startten ook de ge broeders Fitters, die het er beter afbrachten en wel met een vijfde plaats. In de sprintwedstrijden voor amateurs startte A. Snoeren, die het moest opnemen tegen Pay- mans en Oerlemans uit Tilburg. Paymans, een van de vele goede sprinters uit ons land, won deze rit vóór Snoeren, die vervolgens Oerlemans achter zich liet. it r» H j .7"» In de Ronde van Made startten j.l. Zondag alleen onze amateurs J. Damen, A. Snoeren, P. v. d. Ven. Door een ongelukkig inci dentje, waarbij hij betrokken was, liep A. Snoeren een lichte ver wonding op aan het oog, die hem echter van een opmerkelijke pres tatie weerhield. Toch startte hij met goede moed. maar onder de course ondervond hij zoveel last van de wonde dat hij opgaf. P. v. d. Ven werd o.i. te vroeg uit de course gehaald, waardoor de jury hem dus ook belette om voor een klassering in aanmerking te komen. De jury beging echter de fout wat betreft de dubbeling- affaire. Alleen door Suikerbuijk was Pierre ingelopen, doch het reglement zegt dat het PELE- TON hem moet inlopen vooraleer hij uit de course genomen kan worden. Alleen Jan Damen kon de eer van de K.W.C. nog redden, maar iedereen vreesde 't beroerde wie- lereuvel pech, waarmede deze renner reeds het gehele seizoen te kampen heeft. Tot de helft van de course ver_ liep alles nog gunstig en Jan reed een bekeken course. Hij zat steeds in de voorste gelederen van het peleton, zodat hij bij iedere,ont snappingspoging 'n danig woordje meesprak. En die waren er al bij de vleet geweest. H. v. d. Elshout, de favoriet van deze course, had reeds ette lijke pogingen ondernomen, maar iedere keer weer werd hij door 't peleton achterhaald. Tot na een goede 65 k.m. Suikerbuijk en Brinkman weggingen. Als de weerga zat Jan Damen aan het wiel van Suikerbuijk. De man die in 8 dagen 3 overwinningen boek te, kon de 9e dag er best weer toe in staat zijn. Met hun drieën vergrootten zij hun voorsprong op het peleton, petities" werd R.K.C., op twee ja ren na, steeds kampioen, tot in 1947 de kroon op het werk werd gezet door de promotie naar de 2e klasse. Het bleek dat R.K.C. zich in de tweede klas best thuis voelde, want het eerste jaar bracht zij het al tot de tweede plaats op de ranglijst. De gebeur tenissen in Indonesië bracht voor R.K.C. ook ernstige moeilijkheden mee. Zes spelers van het eerste elftal moesten hun plicht overzee gaan vervullen. Geen wonder dat R.K.C. in de competitie 1947—'48 geheel on deraan bleef bengelen en zelfs de_ gradatiewedstrijden moest spelen. Gelukkig echter kon zij zich in de tweede klas handhaven, hoewel het R.K.C. in het afgelopen sei zoen ook niet voor de wind is ge gaan. Nu alle militairen zijn terugge keerd. mag verwacht worden dat R.K.C. de komende competitie 'n goed elftal in het veld kan bren gen. In 1942 werd aan de voetbal vereniging R.K.C. een athletiek- afdeling toegevoegd, die reeds uitstekende prestaties heeft gele verd. We noemen P. Schapen donk, die op de 3000 meter een tijd maakte van 9 min. 42.3 sec. 'I h. Judkewiecz, die in verschil lende takken fraaie successen boekte, o.a. haalde hij bij ver springen 6.47 m. Bij de junioren zijn het vooral J. de Graauw en L. de Vaan, die opmerkelijke prestaties hebben geleverd. J. de Graauw werd in 1948 kampioen in Den Bosch, L. de Vaan werd het in 1949 en dit jaar ging mej. C. v. Kuijk met de erepalm strij ken. Ma de bevrijding werd bij R. K.C. noq een tafeltennisclub op gericht. Ook hier is de heer Jud kewiecz een der sterkste spelers. Wij wensen R.K.C. en haar onderafdelingen het meeste suc ces toe. Door bijzondere omstandig heden kunnen de feesten, die ter gelegenheid van 't 2e lustrum waren georganiseerd, voorlopig geen doorgang vinden. OM DE ZILVEREN SCHOEN. Zondag a.s. begint op het R. K.C.-terrein het Zilveren Schoen- tournooi. De nieuwe 1ste klasser Dc Ba ronie komt dan uit tegen DESK uit Kaatsheuvel. Op 15 Augustus, speelt R.K.C. tegen Woensel. De finale word gespeeld op Zaterdag of Zondag d.a.v. Zoals bekend heeft DESK al tweemaal de zilveren schoen ge wonnen en zou dus door nu we derom kampioen te worden, de schoen definitief in haar bezit krijgen. Maar ook de andere ver enigingen zien de trophee natuur lijk gaarne in hun bezit. Het be looft daarom een spannende strijd te worden. Als Moeder Natuur nu op die dagen maar voor goed voetbal- weer wil zorgen. waarvan inmiddels Verstraeten nog was gevlucht die ook de kop mannen na een machtige solorit inhaalde. Met Suikerbuijk 't meest aan kop, gingen dus vier renners aan een ronde voorsprong wer ken. En inderdaad leek het er op dat het zou lukken. Tot op 200 in. naderde de kopgroep het pe leton, toen ging Suikerbuijk er met zo'n vaart vandoor, dat de drie anderen hem moesten lossen. Suikerbuijk dubbelde het peleton, maar ging direct door, het gehele peleton met zich meeslepend. Brinkman, Verstraeten en Jan Damen verloren nu steeds meer terrein, totdat zij zelfs weer door het peleton, met Suikerbuijk op 1 ronde voorsprong, werden inge lopen. Iedereen dacht reeds aan een massa-sprint, toen het echter weer Suikerbuijk was die, on danks de zekerheid van de eind overwinning, er weer vandoor ging, maar ook nu weer gingen Jan Damen, Brinkman en Ver straeten met hem mee. Dit viertal bracht de voorsprong op onge veer 300 m. en toen er nog 12 k.m. te verrijden waren, zagen alle supporters van Jan Damen hun hoop in hook opgaan. Bij 't nemen van een bocht kwam hij zo ongelukkig te vallen, dat hij on zijn eigen fiets niet verder kon gaan. Hulpvaardige handen ston den echter hun fiets af en weer ging het verder. Op kop het drie tal Suikerbuijk, Brinkman en Ver straeten, op een honderd meter Jan Damen en op 50 m. van hem het peleton met H. v. d. Elshout en Geluk als leiders. Wat Jan toen in die resterende 12 k.m. heeft gepresteerd, was een klasse apart, Alleen en op een vreemde fiets behield hij de voorsprong van 50 m. op v. d. Elshout en Geluk. Een luid applaus was dan ook ten verdiende beloning voor z'n bijzondere prestatie in de laat ste k.m. van deze course. Een eervolle vierde plaats vóór ren ners als v. d. Elshout, Geluk, enz. enz., behaald in gezelschap van Suikerbuijk, Brinkman, Ver straeten is een prestatie waarop hij met recht trots mag zijn. Tevens een prestatie die de naam van de wielerclub Kaats- reuvel waardig is. PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG 13 AUG. Zondag start P. v. d. Ven in Sittard in de ronde van die naam. Wij hopen voor hem dat hij ge-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2