mm VLIJMEN WASPIK WHAIWYH I NIEUWKUIJK ELSHOUT KORTE BERICHTEN OPROEP DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 AUGUSTUS 1950 2 Wij wensen de Zusters in haar nieuwe standplaats Gods rijkste zegen toe. deso deze prachtige bomen voor ieder een verstaanbaar is. Bepaald hin derlijk is het dat wanneer er sol daten uit het kasteel komen, men ze in de bomen hoort lopen (want daar hangen de luidsprekers) Men moet ook bij de volgende opvoeringen het licht in de rest van het park nog niet aansteken Sommige lampen schijnen n.l. in het publiek. De kleinere rollen zijn goed bezet. Het decor is werkelijk meesterlijk» Rest ons nog mede te delen dat wethouder Verharen de première opende met een kort woord en de burgemeester van Dongen, na de voorstelling iedereen dank bracht. Wij raden ieder aan om dit kleurrijke spel in Dongen te gaan zien. Het is werkelijk de moeite waard om dit deel van de feesten in Dongen mede te maken. Men zal er zeker geen spijt van heb ben. de uhbsihut weer viel ds uiterlijke luister en versiering grotendeels in duigen, doch de devotie en de ingetogen heid is er niet te minder om ge weest. GESLAAGD. Onze dorpsgenoot de Eerw Frater Liberator, in de wereld Jan Luijpen, slaagde in Utrecht voor akte Frans L.O. INDONESIë. (Vervolg: van pag. 1.) het Indonesische volk bezig houden, een bliksemafleider zijn. Dit was eerst voor een deel de eenheidsstaat. Maar nu die zowat voor elkaar is, moet het Nieuw-Guinea zijn. Soekarno heeft ook al laten doorschemei'en dat hij wel be reid zou zijn om bases aan Amerika af te staan, n.l. Soe- rabaja, één op Nieuw-Guinea en misschien Ambon. Maar in ruil wil hij daarvoor geheel West Nieuw-Guinea inpalmen. Soekarno is een sluw poli ticus. Makassar. De Indonesische regering heeft de kwestie Makassar, speciaal 't zenden van H.M.'s Kortenaer, zeer hoog opge nomen. Het Nederlandse ant woord op het protest, is als niet voldoende verworpen. In een nieuw protest zal de RIS waarschijnlijk de terugtrek king van de Kortenaer eisen, niet alleen uit Makassar, maar uit de Indonesische wateren. Welja! Intussen worden de 3000 militairen met hun gezinnen uit Makassar gehaald en naar kampen op Java gebracht, hetgeen slechts een| lapmid deltje is. In Borneo, vooral in Balik- papan, is het de laatste dagen van de vorige week, evenleens onrustig geweest. Ook hier ging het tussen ex-K.N.I.L.- militairen en T.N.I. Nadere berichten ontbreken nog. Maar in ieder geval is het weer een stok voor Djakarta om ons een nieuw pak op on ze broek te geven. In Groningen zijn Zaterdag zes kinderen gedood toen een rangerende trein tegen een muur reed. De muur stortte in en twaalf kinderen werden onder het puin bedolven. Be- nalve de zes die bijna op siag gedood werden, werden de zes andere zwaar gewond, waarvan één levensgevaarlijk. Volgens de Spoorwegen was de muur ondeugdelijk. Plet oudste van de getroffen kin deren was veertien jaar, het jongste vier. In Amsterdam rijden geen taxi's, behalve enkele voor zieKenvervoer. Onder auspiciën van de E.V.C. is een staking uitgeroepen voor ho gere lonen. Ze neeft niet de goedkeuring van de drie bo nafide vakcentrales, maar de stakers molesteren de werk willigen. In Rotterdam heeft een actie-comité van de E.V.C. een havenstaking uitgeroepen voor 1U% loonsverhoging en een 4U-urige werkweek. Bij Grenoble in Zud- iJ'rankrijk is een bus met Ro me-pelgrims uit Eindhoven op een steile helling verongelukt. Vijf personen werden ernstig gewond, de 36 overige inzit tenden licht. Aan de chauf feur is het te danken dat de bus niet in het ravijn is ge stort toen de remmen weiger den. Voor Korea meldden zich de eerste drie uur na de open stelling 90 vrijwilligers. Dit wijst op grote belangstelling en men verwachtt dan ook twee flinke compagnieën te kunnen samenstellen. De Noord-Koreanen heb ben de belangrijke havenstad Pohang veroverd en ook het vliegveld is in hun handen gevallen. Nu concentreren zij hun strijdkrachten op de tij delijke hoofdstad Taegoe. In het Zuiden zijn de Ameri kaanse mariniers die een of fensief waren begonnen, van hun basis afgesneden door ge- infiltreerde Noord-Koreaanse troepen. Zondagmorgen zijn de Amerikanen een aanval begonnen tegen het Noord- Koreaanse bruggehoofd ten Zuid-Westen van Taegoe. Volgens een bericht van radio Djakarta hebben de on geregeldheden in Djakarta aan 900 mensen het leven ge kost. Men noemt deze schat ting echter aan de lage kant. Er is ook veel materiële scha de aangericht. OPENLUCHTSPEL. Druilen gaat een openluchtspel opvoeren. i oen de HoogEerw. Heer Deken Rooijackers vorige week zijn plannen om ten bate van de bouw van een nieuwe kerk een openluchtspel op te voeren, mededeelde, liep Drunen warm voor deze grootse onderneming, het grote doel waardig. Vrijdagavond werden op een algemene bijeenkomst onder lei ding van de HoogEerw. Heer De ken de plannen verder uitgewerkt. Op deze bijeenkomst, welke zeer druk bezocht was, waren o.a. ook tegenwoordig de schrijver van het op te voeren spel, Rector Beex, de regisseur, de heer Jo v. Erp, en verder de E.A. Heer Burge meester Snels, Notaris Schreurs en vele andere notabelen uit de gemeente. In zijn openingswoord, waarin de HoogEerw. Heer De ken dank bracht voor de over grote opkomst, zette Zijn Hoog Eerw. zijn plannen verder uiteen Rector Beex heeft zo pas een nieuw Lambertusspel geschreven waarvan Drunen het eerste op voeringsrecht heeft gekregen en dat nu onder regie van een er varen regisseur, de heer Jo van Erp, zal worden opgevoerd. Het is een massaspel, waaraan heel Drunen zijn medewerking kan verlenen. Het doel is het spel op te voeren op de feestdag van de H. Lambertus, patroon van de parochie, op 17 September a.s. De opvoering zal kunnen ge schieden op het tzrrein tussen de noodkerk en de gymnastiekzaal, welk terrein voor dit doel in orde kan worden gemaakt. De op brengst is geheel ten bate van de wederopbouw der parochiekerk. De Eerw. Heer Rector Beex, schrijver van tal van openlucht spelen, die reeds met succes zijn opgevoerd, gaf hierna een uiteen zetting van zijn werk in het alge meen. De regisseur de heer Jo v. Erp, die hierna het woord kreeg, zei er van overtuigd te zijn dat dit nieuwe spel van Rector Beex zeer zeker met groot succes kon worden opgevoerd. Spr. kende Rector Beex als schrijver en wist dat deze de gave bezat in een klare en heldere taal een machtig spel te schrijven. Maar de tijd om het spel in te studeren is, aldus spr., zeer kort, maar niet te kort, mits diegenen die hun medewer king toezegden, zich met het no dige enthousiasme op deze grote taak zouden werpen. Gezien het enthousiasme dat er reeds voor dit spel bestond, was spr. er van overtuigd dat men met de uiterste inspanning van alle krachen zou kunnen slagen. Ook de E.A. Heer Burgemees ter Snels voerde nog het woord. Spr. juichte het initiatief ten zeer ste toe. In eerse instantie had hij een beetje afzijdig gestaan tegen over deze grootse onderneming in zulk een kort tijdsbestek, maar de Drunenaren kennende, vooral wanneer het gaat voor de goede en grote zaak, had spr. zichzelf ook spoedig voor deze onderne ming laten winnen. Gezien de grote bloei van het culturele le ven in onze gemeente, was spr. er ook van overtuigd dat Drunen de krachten zou kunnen opbren gen om dit massaspel te vertol ken. Van de zijde van het ge meentebestuur zegde spr. niet al leen alle medewerking toe, maar, aldus spr., gezien het grote en verheven doel, zal het gemeente bestuur er een eer in stellen om daar waar mogelijk is, zijn mede werking te mogen verlenen. Het onontbeerlijk enthousiasme om deze grote plannen te verwe zenlijken, ontbreekt in Drunen niet. Talrijke aanbiedingen om medewerking te mogen verlenen, kwamen van alle zijden binnen. Met de repetities zal reeds spoe dig kunnen worden begonnen. Drunen is bereid zijn schouders te zetten onder dit machtige werk, een groots doel waardig. avond van de Anjerdag door de heer P. Ishout spontaan de ma terialen beschikbaar waren gesteld om de vendelzwaaiers en trom slagers van passende schoenen te voorzien. Hij had direct aangebo- Missicnaaikring-ten toonstelling Fancifair. Zaterdag werd de Missienaai- dën ~oïn' van"'die"'materialen^ I^tentoonstelling in het Patro- schoenen te vervaardigen, omdat na®5. fleopef Pe harmonie Co°- hij daarmede een tweeledig belang fordia verleende haar medewer- diende. Ten eerste zouden de jon- king fn luisterde de opening met gens werkzaam kunnen zijn aan 'naziek °P- Er was reeds flinke een speciale order, waardoor het Pe,angstelhng. De vermakelijkhe- werk op school zoveel mogelijk Navielen goed in de smaak, werd aangepast aan wat zij later ,on 9 was er ondanks het in de practijk zouden vinden, maai ?jechte veel belangstelling, ook, omdat hiermede een folklo- Zeeree keir za.linde volgende da- ristische vereniging een aanmer- |g^n belangstelling nog groter kelijke steun ondervond. I z'^n' 9r* v* Kessel zal goed be- Hij herinnerde er eveneens aan I dac'lt worden. Dinsdagavond ver dat reeds meerdere attributen ver- |'ot'n9' prachtige hoofdprijzen. vaardigd waren door leerlingen van een ambachtsschool, welke zeer naar genoegen zijn en hij hoopte dat ook deze schoenen met dezelfde achting door de leden van het gilde gedragen zouden worden. Daarna droeg hij de schoenen aan de hoofdman ovér. De kapitein dankte de heer Els- hout, directeur van de Rcx- Geslaagd. Op het Vrijdag gehouden exa men te Utrecht slaagde onze dorpsgenoot Ant. Liebregts voor Timmerman-gezel. Vlijmense Boys. Zaterdag namen de Vlijmense gen en verloor met 10.' Vlijmen II speelde tegen Waspik en ver loor in een goede wedstrijd van de sterke vierde klasser met 20. Vlijmens Mannenkoor. Zondag 13 Aug. nam Vlijmens Mannenkoor deel aan het grote Benelux zangconcours te Goirle en behaalde met 327 punten de eer ste prijs. Vlijmens Mannenkoor werd bij café v. Eggelen door de Harmonie Concordia afgehaald en naar het verenigingslokaal ge bracht, café Toonkunst van Joh. Peijnenburg, waar de huldiging plaats vond in de prachtig ver sierde zaal. Vele gelukwensen kwamen binnen, vergezeld van bloemen. De directeur, dhr. Mich, van Hélvoort, werd extra gehul digd met het grote succes, want het gemengd koor van Nieuwkuijk behaalde onder zijn leiding ook een eerste prijs met 345 punten. schoenfabrieken voor zijn royale I ^oys deel aan de seriewedstrijden gift, de school voor het vervaar- pe Meusden. Vlijmen speelde tegen digen en de jongens voor hun I Wilhelmina uit Wijk. In een ijver om deze speciale opdracht zo I sPa,mende wedstrijd won Vlijmen uitmuntend uit te voeren en nam ,net 2- VVilhelmina nam het namens de Schutse in dank deze |eerst He leiding, maar Boelen bijzondere schenking in ontvangst. I maakte gelijk. Wilhelmina trok De heer P. Elshout sprak nog Iweer ten aanval en maakte er op de hem eigen wijze een woord- I van. Met nog vijf minuten jé. Hij hoopte dat hij met deze sPe'en zett^ Vlijmen alles op al gift een steun zou zijn voor de les en wecr maakte Boelen gelijk, Schutse en moedigde de leden aan Vlak voor het einde een het doel zo goed als mogelijk was, aanva' van Vlijmen. M. v. Over- na te streven. I dijk loste van verre afstand een De beschermheer, de burgemees-|sc'lot dat Hoel tr°L 32. Zater- ter van Drunen, sprak het slot-ldag de fina'e legen Heusden, om woord. Zoals altijd wilde hij de initiatieven welke uit het volk naar voren komen aanmoedigen. In dit geval deed hij het met zoveel meer genoegen, omdat zovelen hier samen hadden gewerkt om de Schutse van passende kleding, in dit geval schoenen, te voorzien Hij prees het originele idee van de heer P. Elshout, de ijver van de jongens van de Vakschool voor Schoenmakers en wenste de Schuts alle goeds bij deze nieuwe aan winst. Alle vendelaars en tromslagers pasten daarna hun schoenen en gaven voor de gasten een extra nummer vendelzwaaien. Reeds Zondag trok de Schutse uit in hun nieuwe schoenen. In Hilvarenbeek waren gilde- feesten ter gelegenheid van het 500-jarig bestaan van het St. Se- bastiaangilde te Hilvarenbeek. Om half elf vertrok het gilde Vanuit het stamcafé en om ruim elf uur arriveerden allen in goede welstand op de plaats van be stemming. Toen om half twee de optocht geformeerd werd van de aanwezige gilden bleek het dat uit de provinciën N. Brabant en Lim burg en uit Bélgië een 40-tal gil den aanwezig waren. O.L.V. Schuts behaalde de eer ste prijs voor het schoonste geheel, onder zeer zware concurrentie. Met het schieten voor de Korps behaalde O.L.V. Schuts de le pr. met 10 punten Bij de personele prijzen behaalde Ch. Klerks de 2e prijs, dié eveneens de kampioens- prijs veroverde. De eerste prijs voor het schoon ste geheel in de optocht was een zilveren medaille geschonken door H. M. Koningin Juliana. de eerste of tweede prijs. Zondag nam Vlijmen met twee elftallen deel aan de seriewed strijden te Waspik. Vlijmen I speelde tegen Concordia uit Don- EERSTE H. MIS. Pater Bartholomeus O.C.D., in de wereld H. Bicman, droeg Zon dag in de St. Theresiakerk alhier zijn eerste H. Mis op. Om half tien werd de neomist met zijn familie van het ouderlijk huis afgehaald door de Eerwaar de geestelijkheid, feestcomité, har monie, bruidjes, rij- en gymnas tiekvereniging. Na de Hoogmis werd de neomist namens het rec toraat een nieuwe fiets aangebo den. De neomist dankte hierna allen die aan dit feest hun mede werking gaven en gaf tenslotte de priesterlijke zegen aan de aanwe zigen. EERSTE STEENLEGGING. Saterdag j.l. vond de eerste steenlegging plaats voor de ver bouwing van het pand Beneden- kerkstraat 4 alhier. Deze daad werd verricht door Mej. N. de Hond. KERK SALATIGA. Vorig bedrag 522.75 N.N. 2.50 Totaal 525.25 GESLAAGD. Als leerling van de Acade mie voor Beeldende Kunsten is voor de akte M.O. A ge slaagd de heer Wim H. Suer mondt. Dat de eisen tegen woordig zeer hoog gesteld zijn, blijkt wel uit het feit dat er slechts 16 candidaten van de 78 zijn geslaagd. Op het te Utrecht gehou den examen slaagde onze plaatsgenoot Jac. Dekkers voor gezel Huisschilderen. GOEDERENVERVOER PER A.T.O. RECTIFICATIE. IC.A.B. Ontspanningsavonden. O.L. Vrouwe Schuts Elshout. Zaterdag en Zondag zijn voor de O.L. Vrouwt Schuts een paar bijzondere dagen geweest. Zaterdagmiddag 3 uur waren de gildebroeders verenigd in het stamcafé ,,De gekroonde hoed". Als gasten merkten we op de beschermheer, de Edelachtb. Heer A. Snels, Burgemeester van Dru nen, de héren P. en T. Elshout, van de Rex-schoenfabrieken, de heer Rechters, Directeur van de Gem. Vakschool voor Schoen makers te Drunen en enkele leer lingen dier school. De heer Rechters was aanwezig om op enigszins officiële wijze aan de Schutse een 8-tal paren schoenen ovér te dragen, welke door de leerlingen der Vakschool voor Schoenmakers vervaardigd waren. Hij herinnerde er aan, toen hij de schoenen overdroeg, dat op de MOOI SUCCES. Onze plaatselijke gemengde zangvereniging „Sempre Animato" wist Zondag j.l. op het in Goirle gehouden groot Benelux-concours wederom mooie lauweren te oog sten. Behaalde deze vereniging vóór enkele maanden op het al hier gehouden concours een 1ste prijs met lof der jury,ook thans heeft 2 in Goirle in de 2e afde ling wederom een le prijs met 353 punten, dus 53 punten boven het benodigde aantal, behaald. De vereniging, die pas twee jaar geleden onder leiding van de zeer bekwame directeur, de heer M'chel van Heivoort werd opge richt, gaat dus wel met reuze- schreden crescendo. Zoals gebruikelijk was bij het bekend worden van het nieuws, het clublokaal in een ommezien in een feesïtuin herschapen. De plaatselijke verenigingen maakten hun opwachting en door de ganse bevolking van Nieuwkuijk werd de directeur en vereniging harte lijk ontvangen en gehuldigd. Ook met Vlijmen s Mannenkoor behaalde de heer v. Heivoort op hetzelfde concours ccn le prijs met 27 punten boven het benodig de aantal. Voorwaar een succes dat de moeite waard is. ST. BERNARDUS-BEDE- VAART TE NIEUWKUIJK. Ondanks het dreigende, niet erg bemoedigende weer werd Zondag traditiegetrouw op het kloos ter Mariënkroon van de Paters Cistcrciënsers alhier de jaarlijkse St. Bernardusbedevaart gehouden speciaal voor Groot-Vlijmen en Omstreken. Nadat des morgens om 10.30 uur een plechtige Hoog mis was opgedragen, werd in de namiddag een plechtig Lof gece lebreerd. waaronder de grote pro cessie door de kloostertuin werd gehouden. Vanwege het slechte Niet iedereen is in de gelegen heid zijn vacantieweek elders door te brengen. Kan er bij zorgvuldig sparen dan voor sommigen al een dagreisje overschieten, de méeste dagen zullen wel in eigen plaats moeten worden gesleten. Het is daarom door het bestuur van de l.A.B. St. Joseph alhier practisch gezien om te trachten de mensen in eigen home wat gezelligheid te presenteren. Daarom worden Woensdag en Donderdag 16 en 17 Augustus in de Gildenbond twee ontspannings avonden georganiseerd, gratis toe gankelijk voor de leden met hun vrouwen en verloofden op vertoon van hun contributieboekje Vak bond. Het is de bedoeling dat de ze avonden door de eigen leden verzorgd worden in voordracht, muziek, zang, accordeon, gitaar, mondharmonica enz. enz. Voor de béste prestaties worden elke avond aardige prijzen beschikbaar ge steld. Wie weet, welke verborgen krachten er nog in zon groot K. A. B.-leger schuilen. Na afloop van dit eerste attrac tiegedeelte wordt gelegenheid tot dansen gegeven met welwillende medewerking van de heer J. de Nijs uit Oosterhout, die met een speciaal programma dansmuziek uitkomt, o.m. dansen uit de oude doos!!! (polka, mazurka, quadrille enz. enz.). Wanneer alle K.A.B.-leden wil len medewerken, kunnen het ge zellige dagen worden. De auto-rit voor ouden van dagen. Van Verschillende zijden ont vingen we nog sympathie-betui gingen met ons initiatief voor de organisatie van een auto-rit voor ouden van dagen. Ook burgemees ter Mr. v. d. Heijden drukte zijn volle sympathie met het plan per soonlijk uit. Waar de vacantie week door afwezigheid van vele auto-bezitters zich moéilijk leent voor het houden van een eerste contactvergadering, stellen wij ons voor deze in het begin van de week na de beëindiging van de vacantieweek te houden. Intussen houden we ons nog steeds aanbe volen voor verdere sympathiebe tuigingen en berichten van mede werking. Zowel de telefoon 105 als het huis, Schoolstraat 4 B, staan hiervoor de gehele dag open. Geslaagd. Op 10 Augustus slaagde te Amsterdam voor het Brevet Vak kennis Textielhandel afdeling Ta pijten en vloerbedekking, gordij nen en bekledingstoffen, bedden en dekens, de heer Th. Muskens alhiér. Benoemingen. Door Z. H. Exc. Mgr. Mut- saerts, Bisschop van 's-Hertogen- bosch is benoemd tot kapelaan te Kaatsheuvel, parochie St. Johan nes de Doper, de Weleerw. heer L. A. v. Oort, die sinds 1941 ka pelaan was in Valkenswaard, pa rochie St. Antonius. Kapelaan v. Oort wordt te Kaatsheuvél eerste kapelaan. Sinds de benoeming van de Zeereerw. heer v. d. Heuvel tot Pastoor te Gemert fungeerde in diens plaats de Weleerw. Pa- ter Ligthart als assistent in de pa rochie St. Jan. Velen zullen onge twijfeld deze sympathieke priester ongaarne zien vertrekken, al had den zij de wetenschap, dat zij taak slechts van tijdelijke aard zou zijn. Als kapelaan van de parochie St. Josef werd benoemd de Wel eerw. Heer F. v. Hoek, die sinds zijn priesterwijding kapelaan te Mierlo was. Kapelaan v. Hoek Vervult de vacature van de Z.E. Heer Rietra, die in de Parochie Berkdijk sinds twee maanden het pastoraat waarneemt. Processie Roermond. Woensdag a.s. gaat de jaarlijk se processie naar Roermond. Als algemene intentie van de bede vaart geldt: het behoud van de vrede ondér de volken. De bede vaart wordt gemaakt met de tou ringcars van het reisbureau van Dijk uit T)en Bosch. Als vertrek uren staan aangegeven Dussen 5.20; Hank 5.30; Raamsdonksveer 5.50; Raamsdonk 6; Waspik 6.10 Dongen 6; Dongense Vaart 6.10, Berkdijk 6.20; Kaatsheuvel 6.40. In Heeze wordt gelegenheid gegeven tot een kleine pauze. Aan de Ba- rière in Roermond wordt uitge stapt en in processie opgetrokken naar O.L. V.-. in t Zand, waar de Hoogmis om 11 uur wordt op gedragen. Het vertrekuur is be paald op 6.30, met een klein op onthoud in Heeze. Het aantal be de vaartsgangers bedroeg Zon dagavond circa 200. Zilveren Bruiloft. Als we een uitzondering maken op de regél geen zilveren bruilof ten te vermelden onder de rubriek Kaatsheuvels Nieuws, dan zal niemand het misplaatst vinden, als we een uitzondering maken op het feit, dat Zaterdag 12 Augustus het bruidspaar J. Kemmeren-Driessen de dag herdacht, dat het een kwart-eeuw in de echt verbonden was. We géloven niet teveel te beweren, als we zeggen, dat onze meest sympathieke burger, buiten de autoriteiten uit onze plaats, dit heeft mogen ondervinden op deze dag. De receptie in Euphonia, waar de heer Kémmeren geen on bekende is, vanwege zijn functie in de harmonie van het gezel schap, in de kegelsport en in tal van andere organisaties heeft dat bewezen. Doch ook naast deze organisaties is er niets ter plaatse wat niet de belangstelling van de ze all round werker intéresseert. Was het dan ook wonder, dat B. en W., en de gehele parochiegees telijkheid, en de raadsfractie waar van de heer Kemmeren lid is, en het bestuur van K.K., van Bel Canto en vele andere verenigin gen blijk van attentie gaven? Wé willen niet spreken van de bloe menhulde het zilveren echtpaar gebracht, doch uit alles bleek voor de volle 100 dat deze gelegen heid werd aangegrepen, om een bewijs van sympathie te betuigen aan hem, die ze voor de volle 100 ook vérdiend heeft. De Har monie van het Kon. Muz. Gez. bracht s avonds de feestelingen een serenade, waarbij de heer Kemmeren bij monde van de heer P. van Gastel een fraai Delfts wandbord werd aangeboden. Jan en Ria ad muitos annos BENOEMINGEN. De Weleerw. Heer J. Heer- kens, kapelaan in de paro chie St. Jan, is benoemd tot kapelaan te Vught, parochie St. Petrus. Tot kapelaan in de parochie St. Jan is benoemd de Weleerw. Heer J. J. Lem- pens, kapelaan te Valkens waard. De Weleerw. Heer B. Speekenbrink, kapelaan te Druten, zal zijn studies te Rome voortzetten. De Wel eerwaarde Heer H. Speeken brink is benoemd tot kapelaan te Nieuwkuijk. Tot kapelaan te Tilburg ('t Goirke) is be noemd de Weleerw. Heer Cl Zigenhorn. Tot kapelaan te Geertrui- denberg is benoemd de Wel eerwaarde Heer J. Beex; tot kapelaan te Kaatsheuvel (St. Jan) de Weleerw. Heer L. v Oort; tot kapelaan te Kaats heuvel (H. Joseph) de Wel eerwaarde Heer F. v. Hoeck tot assistent te Raamsdonks veer de Weleerw. Heer F. v. Loosdrecht en tot rector van het St. Agnesgesticht te Geer- truidenberg is benoemd de Weleerw. Heer P. Schuffelen KAPELAAN ÏIEERKENS. De Weleerw. Heer J. Heer- kens, die benoemd is tot ka pelaan in de parochie van St. Petrus te Vught, kwam in 1944 te Waalwijk in de parochie St. Jan. In de zes jaren dat hij hier werkzaam is geweest, heeft hij vooral het jeugd werk in handen gehad en was dan ook aalmoezenier van de plaatselijke afdeling van de Verkennerij, directeur van 't Patronaat, dat hij weer oo gang heeft gebracht, direc teur van de Jongenscongrega tie en aalmoezenier van de parochiële afdeling van de K.A.J. Gisteren heeft kapelaan Heerkens in de Missen van 8 en 9 uur afscheid genomen van de parochie en a.s. Vrij dag zal hij naar zijn nieuwe standplaats vertrekken. Aller beste wensen zullen hem ver gezellen. De Secretaris van de Fabrikan tenkring Langstraat verzoekt ons plaatsing van de volgende recti ficatie Bij een onderhoud met de direc teur van A.T.O. v. Gend Loos kantoor Waalwijk is gebleken dat de inhoud van ons op 7 Augustus verschenen berichtje de werke lijke toestand onjuist weergeft, hetgeen een gevolg moet zijn van' een misverstaan onzerzijds en mo gelijk ook onvolldige voorlich ting door enige leden. Voor vracht-stukgoederen was aanlevering in Den Bosch reeds gebruikelijk en brengt de stand van zaken sinds 1 Augustus geen enkele wijziging noch kostenver hoging mede. Dit maakt circa 98 van het vervoer uit. Alleen voor de resterende 2%, die be staat uit snel- cn expresgoederen, is door het uitvallen van de trein verbinding sinds 1 Augustus een wijziging ingetreden. Deze goe deren moeten nu ook door de A.T.O., v. Gend Loos naar Den Bosch gebracht worden, maar de hiervoor in rekening gebrachte kosten zijn gering, n.l. 25.— per zending, ongeacht het aantal colli, grootte of gewicht. Voor de moeilijkheid, dat bij exportzendingen de vóórvracht Waalwijk—Den Bosch niet op de internationale vrachtbrief gerem bourseerd mocht worden, is reeds een oplossing gevonden, in deze zin, dat voor het overbrengen van Waalwijk naar Den Bosch geen extra kosten meer worden door berekend, noch aan de ontvanger, noch aan de afzender. Zelfs aan het bezwaar, dat de tijd van aanlevering voor expres goed sinds 1 Augustus vervroegd was tot 15 uur 30, is nu tegemoet gekomen door de tijd van aanle vering op 17 uur te stellen. VRAGEN en MENINGEN van onze lezers R. v. H. Wij kunnen alleen vragen en meningen op nemen van inzenders wier namen aan de redactie be kend zijn. Wil dus even Uw naam doorgeven. BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de Teresia-school alhier is be noemd Mej. Jeanne de Kort te Waalwijk. Opmerkelijk is dat er voor deze betrekking slechts vier sollicitanten waren, terwijl voor de vacature van onder wijzer aan de St. Petrusschool zich tenslotte niet minder dan 70 candidaten hebben aange meld. EXCURSIE BIESBOS. De Nederlandse Pers is dooi de Kamer van Koophandel voor de Langstraat te Waal wijk uitgenodigd om onder haar leiding een excursie le maken door de Biesbos en tevens een bezoek te brengen aan de Langstraatse havens en polders hiermede in ver band staande. Dit bezoek zal plaats hebben op Zaterdag 26 dezer en besloten worden met een gezamenlijk diner. ABONNEERT U OP DIT BLAD. TENTOONSTELLING. Van 210 September zal de vereniging voor Beeldende Kunsten „Jeroen Bosch" te s-Hertogenbosch op de bo venverdieping van het Ge meentehuis alhier een expo sitie houden van beeldhouw werken en schilderijen, waar onder ook het laatste portret van H.M. de Koningin, ge schilderd door Theo v. Delft, waarvan wij reeds een re productie in ons blad konden opnemen. 30-JARIG BESTAAN. Op 20 September a.s. zal de kegelclub „Hannibal", geves tigd in „De Twee Kolommen" haar 30-jarig bestaan herden ken, welk feit op feestelijke wijze door de leden zal wor den gevierd. HEROPENING. De leesbibliotheek „De Boe kenvriend", annex boek- en' papierhandel, van de heer J. Lombarts, Min. Loeffstr. 39 alhier, zullen een betere en ruimere huisvesting krijgen Blijkens advertentie in dit nummer wordt de geheel ver bouwde en gemoderniseerde zaak a.s. Woensdagmiddag heropend. Door deze verfraai ing van exterieur en interieur is v.m. Baardwijk weer een mooie zaak rijker geworden NAAR HUIS. Met het troepenschip „Skau- gum" dat vermoedelijk 15 Augus tus in Amsterdam aankomt, ko men de volgende militairen uit onze omgeving naar huis terug Soldaat A. J. v. Assen, Paral lelweg 79, Waalwijk. A. G. A. Jansen, Hoofdstraat 72, Kaatsheuvel. A. A. Oerlemans, Hogevaart C 28, 's-Grev.-Capelle. Korp. J. F. M. Heere, Heere plein 10, Raamsdonksveer. Met de „Grote Beer", vermoe delijke aankomst 17 Augustus te Amsterdam, komen thuis F. A. Pulles, Grotestraat 197, Drunen. J. den Hamer, Keizersveer 23, Raamsdonksveer. G. A. M. Vermeulen, Lageham 64, Dongen. A. H. W. Verbunt, Wilhelmi- nalaan E 6, Dussen. P. A. van Oorschot. Dr. Rin- gersstraat 42, Waalwijk. Met de „Johan van Oldenbar- nevelt", die op 17 Augustus in Amsterdam wordt verwacht Zuster L. M. J. Carpay, Cana- desestraat 4, Waalwijk. VOLKSMATINÉE. Wij vestigen nogmaals de aandacht op het grote mati- née, dat de Liedertafel „Oefe ning en Vermaak" met Gem. Koor 120 personen) mor gen van 121 uur op uitno diging van „Waalwij ks Be lang" geeft op de kiosk op 't Raadhuisplein. Er zal voor zangliefhebbors veel te ge nieten zijn! Van Wie De politie heeft enkele loslo pende koeien onder haar bescher ming genomen. Dat dit gebeurt is mede een gevolg van het feit dat men nog al eens gemakkelijk de hekken van de weilanden langs de waterkant laat open staan, waarover de boeren klagen. Dit is echter niet altijd het werk van vissers, zoals is gebléken. LEUKE JONGENS. De heer K. alhier kwam Zon dagmorgen tot de ontdekking dat zijn auto, die hij afgesloten en wel in de Mr. van Coothstraat had geparkeerd, verdwenen was. Hij bleek later 100 m verder het trot toir op tegen de muur te zijn ge reden door lui die hierdoor bewe zen niet véél eerbied te hebben voor andersmans spullen. NOG MEER LEUKE JONGENS. Van eenzelfde mentaliteit gaven de onbekenden blijk die vernielin gen uitvoerden aan de Bergse Maas; ze beschadigden daar twee roeiboten en een zeilbaat. Ook de beide lantaarns aan het Zuideraf wateringskanaal moesten het ont gelden. Dé politie stelt een onder zoek in naar deze weinig verhe ven bezigheden. AANRIJDINGEN. Gisteravond reed een zekere H. alhier door de Grotestraat. Ter noogte van de firma Pullens-Hees been moest hij uitwijken voor een auto die daar stond geparkeerd. Door onbekende oorzaak slipte zijn wagen en reeds links het trot toir, kwam toen weer rechts tegen de geparkeerde auto terecht dié op zijn beurt 30 m vooruit .schoot tegen een derde wagen op. Alle drie kregen enige schade! Naar de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. Aan het Vooreinde te v.m. Baardwijk reeds Zondagavond een motorrijder bij het passeren een fietser aan, die kwam te vallen. Daarna kon de motor nog maar net een aanrijding met een juist voorbijrijdende auto vermijden. De gevolgen waren niet ernstig. BESOIJEN NAM AFSCHEID VAN DE ZUSTERS. De parochie van Onze Lieve Vrouw heeft Zondag op waar dige wijze afscheid genomen van de Zusters, die Woensdag a.s. Besoijen zullen verlaten na de parochie gedurende 70 jaren te hebben gediend. Zondagmorgen werd in de parochiekerk een plechtige H. *Mis met drie heren opgedra gen, vooral voor Besoijen iets bijzonders. De waarnemend pastoor van de parochie, Pater Ver- hegge, sprak de Eerw. Moe der en de Zusters toe. Hij memoreerde de enorme en zegenrijke arbeid die de Zus ters gedurende haar zeventig jarig verblijf in Besoijen heb ben verricht en bracht de dank van de parochie over. De heer Teurlings sprak namens de parochianen bood iedere Zuster een ge schenk aan, bestaande uit een paar prachtige schoenen en een boek. Bijzonder werd Soeur Bea- tricia gehuldigd, die 30 jaren in de parochie is geweest en reeds twee generaties op de bewaarschool heeft gehad. Na het Lof kwamen de pa- i ochianen in het feestelijk versierde Patronaat afscheid nemen. Het was er zeer druk en talrijke mooie geschenken werden nog aangeboden. Woensdag dan gaan de Zus- teis, we mogen wel zeggen helaas, V/aalwijk verlaten M GEVONDEN EN VERLOREN. Gevondenzakdoek; zonne bril; duimstok; bril; zilveren rin getje; portemonnaie; stemp; porte- monnaie hond (Duitse herder); gouden kettinkje; blauwe rozen krans. Verloren terpas. regencapé; bril; wa- aan alle Besturen en Pro pagandaleiders van de Statenkring Heusden. Enige tijd geleden heeft 't K.V.P.-bestuur van de Staten kring het initiatief genomen om te komen tot een Jonge ren-organisatie. Mede door toedoen van de onverzwakte ijyer der twee propaganda leiders van de afdeling Waal wijk, hebben deze plannen vastere vorm gekregen en zijn reeds voor de afdeling Waal wijk richtlijnen uitgestippeld waarlangs men een Jongeren afdeling gaat formeren. Maar ook voor alle andere afdelin gen geldt het parool: „Jonge- en, sluit U aan". Met het politieke spel dat van dichtbij en ver gespeeld wordt zal, vooral nu, iedereen gemakkelijk kunnen conclu deren dat wij een hechte par tij broodnodig hebben, gefun deerd op het opgroeiend ge slacht, waaruit zich een kern moet formeren die aan haar politieke scholing de kracht moet ontlenen om onze partij beginselen verder uit te dra gen. Juist het formeren van deze kern gaan wij begin Sep tember ter hand nemen. Dan zal de heer Bastiaenen uit Eindhoven, lid van het Jongeren-bestuur der K.V.P. voor U een uiteenzetting ge ven over doel en werkwijze der Jongeren-afdelingen. Propaganda-leiders, zorgt dat uit iedere afdeling drie of meer jongeren deze kern club bezoeken. Wij breken met de dode vergaderingsgeest en maken deze bijeenkomst en ook de volgende, die telkens op een andere plaats gehouden wor den ,zo geanimeerd mogelijk voor U. Verdere gegevens worden nog nader aan de propagan da-leiders en besturen toege zonden. W. Roozen, Propaganda-leider van de Statenkring. Drunen. Eerci Nooit Malis Vüjir E KS1 ESSC 1IVC1 Uno Zaltb KKO: Eercl Haar: Nooit Mali's Vlijm IIVCF Ino i Zaltbc EKSV 11KOS Berche Haarst Hooit Malisk HVCH Zaltbo RKSV Vlijm. EKOS HVCH DESO- Haarst Bercht Nooit Uno A Zaltbo Vlijm. Malisk RKOSi Uno A HVCH- DESO- Berche Haarst Zaltboi RKSV, Vlijm. Nooit 1 Haarsti RKOSC Uno A HVCH- 9ESO— Rerchei TAC— Were I laamsc Velocit; Veerse DVVC- Waspik RWB— SVG RKDVC TAC—I Heusdei Were E Raamsd Velocitc Waspik- RWB SVG—V Veerse RKDVC DVVC- TAC—R leusder jWerc D Raamsdi Waspik- SVG—T Veerse Velocita RKDVC Waspik- DVVC TACV Heusden Were D De 25-jarige J. Roolvink uit Hengelo logeerde bij familie in Enschede. Hij struikelde over een lage vensterbank in I zijn slaapkamer en was op slag dood. RWB—V SVG—D Velocita: Raamsdc RKDVC- RWB—E Waspik- DVVC— TAC—R; Heusden- e A SVGR1 Veerse E Velocitas Were Di leusden- RKDVC- RWBV Waspik— DVVC TAC—He L.SA R.W.B. jan de s de zilve toren" ir

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2