i Waalwijkse en Langstraaise Courant Vijftig jaar geleden werd Pater Andreas Zijlmans vermoord DRUNEN ELSHOUT W. TIMMERMANS ZONEN Alle Bankzaken Alle Assurantiën. HAARSTEEG SPRANG WASPIK RAAMSDONKSVEER JOS VAN DE VEN KORTE BERICHTEN Waalwijks martelaar W A A L w IJ K HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING MAANDAG 21 AUG. 1950 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO HET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 68 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Abonnement OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 88. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Vijftig jaar geleden woedde in China de verschrik kelijke bokseropstand. Talloze christenen, geestelij ken en leken vielen ten offer aan de niets ontziende horden van Prins Toean. Onder hen bevond zich de Waalwijkse Pater van Scheut, Andreas Zijlmans. Wij lezen in „De Echo" van 8 December 1900 (eerst toen werd het bericht bekend): „Zo-even arriveert de Zeer- eerwaarde Pater Raayma- kers met de verpletterende tijding: Pater Zijlmans is in China vermoord! Zijn Eer waarde heeft zijn christenen niet verlaten, met hen heeft hij de heldendood door staan. Waalwijk telt een martelaar onder zijn zonen. Hoe treurig ook, wat ligt er veel schoons en verhevens in het offer van zijn bloed en leven dat hij gebracht heeft. De geachte familie Zijlmans heeft reden van diepe droefheid over de jonge held; wij betuigen haar daarom ons hartelijk deel nemen in die droefheid, maar toch van christelijke zijde beschouwd vindt zij redenen van troost, en wel hierin: Hij is gestorven als martelaar, zij noemt een, martelaar onder haar dier baren. Veel bijzonderheden zijn nog niet bekend, alleen dit nog: De Zeereerw. Pater Dobbe uit 's-Bosch en nog een Belgische priester heb ben ook het offer van hun leven voor hun geloof in Christus gebracht. Dus uit ons Bisdom zijn gevallen voor het geloof een Bisschop en vier priesters: Pater Jas per, Pater van Acht, Pater Dobbe en onze Waalwijkse Pater André Zijlmans." Het nummer van 13 Dec. 1900 geeft nadere bijzonder heden over de marteldood van Pater Zijlmans: „In de eerste dagen van Juli zagen zich de Paters Abbeloos en Zijlmans ver plicht hun residentie in het Zuiden der blauwe stad te verlaten om Noordelijk te vluchten naar Tie Tan Kou, residentie van Pater Dobbe. Gedurende 'n zestal weken leefden zij daar tamelijk rustig. In het begin van Au gustus schonken zij nog gastvrijheid aan Zweedse Protestanten, 3 mannen, 3 vrouwen en 7 kinderen, die aan een Amerikaanse mis sie waren verbonden en hun post hadden verlaten om over Siberië Europa te be reiken. Zij waren totaal uitgeplunderd en op het punt van gebrek om te ko men. De 22e Augustus vielen 1500 soldaten, in 4 groepen verdeeld, de residentie Tie Tan Kou op 3 plaatsen tege lijk aan en staken de stad in brand. Een gedeelte der Christenen, dat met de 3 missionarissen in de kerk gevlucht was,werd verstikt, terwijl de anderen die trachtten te vluchten, vie len onder de slagen der sol daten. Mgr. Dr. Jos. van Gils wijd de in hetzelfde nummer van ons blad het volgende „In aan Pater Zijl- Memoriam mans De dagen van het eerste Chris tendom schijnen terug te keren, de twintigste eeuw te beginnen zoals de tweede, de derde, de vierde eeuwen van het martelaarschap. Wat in die oude tijden door de wreedheid der Romeinse keizers, vooral in het Westen plaats vond, vindt thans zijn herhaling in het verre Oosten. De Kerk, door goddeloosheid en ongeloof van de dagen van Voltaire tot op de onze ais een ontzield lichaam voorgesteld, is weer gebleken vruchtbare moeder van talloze martelaren te zijn. De vaderlandse Kerk, die een Bonifacius, een Lambertus, een negentiental Gorkumse helden voor het geloof in Jezus Christus de martelaarsdood zag sterven, ziet met trots neer op de zonen, die door het blijmoedig geven van bloed en leven, getoond hebben uit de oude stam der martelaren gesproten te zijn. Waalwijk mag er fier op we zen, dat een zijner beste zonen als een „goed strijder van Chris tus Jezus" in Chinees Mongolië de marteldood gestorven is. Tertullianus' woord: „het bloed der martelaren is het zaad der Christenen zal, hopen wij, door Gods genade ook in Waalwijk bewaarheid worden. Wat door allen gevreesd, maar omdat elke zekere aanwijzing ont brak, zo gaarne als ijdele vrees verworpen werd, is wrede waar heid geworden. Het is mij als Waalwijks pries ter een behoefte des harten onze jonge geloofsheld een eerbiedig In Memoriam te wijden. Andreas Zijlmans werd 27 De cember 1873 uit echt christelijke ouders te Waalwijk geboren. Reeds van zijn prille jeugd af gaf hij blijk van ongewone deugd en diepe gódsvrucht. Hij behoorde tot die bevoor rechte zielen, voor wie 't gebed een ware zielsbehoefte, 't ver trouwelijk omgaan met God een wellust is. Wie.de familie Zijlmans kent, die zal het niet verwonderen, dat André in het ouderlijk huis krach tig aansporing, kloeke opwekking tot godsvrucht vond, dat 't kruis, beeld, Waarvoor zijn moeder hem de handjes leerde vouwen, de toekomstige missionaris dierbaar was en bleef. Zijn brave ouders, die spoedig in hem de roeping tot het Heilig Priesterschap bespeurden, zonden hem, nadat hij de Waalwijkse scholen en die te Waspik had be zocht, naar Sittard en vandaar naar het Seminarie St. Michiels- Gestel. Hier verbleef hij tot hij zijn hartewens, missionaris te mo" gen worden, zag ingewilligd. Hij trad dan in de Congregatie des missionarissen van Scheutveld en was zowel daar als later te Leuven waar hij zijn theologi sche studiën voltooide een voorbeeld van godsvrucht en van plichtsbetrachting. Anderen weten dit alles beter, laten zij het ons verhalen wat ik weet is, dat hij ons, Waalwijk se priesters, steeds in de hoogste mate stichtte. Zijn ongemene goedheid, zijn buitengewone zacht zinnigheid, zijn tedere godsvrucht, zijn groot hart, maakten hem voor ons tot een vriend, naar wiens deugden wij met bewondering op zagen. Hij was zo stil godsdienstig, zo intiem godsvruchtig. Kon de kapel der Zusters spre ken, zij zou verhalen hoe vele uren, van het eerste morgenkrie ken af, hij daar, zonder dat de buitenwereld er ooit iets van be merkte, in stille aanbidding door. bracht. Ik herinner mij nog levendig bij de eerste H. Mis die hij op Waal- wijk's bodem opdroeg, tegenwoor dig geweest te zijn. In die stille kapel, omringd door enige pieuze, eenvoudige mensen, kon hij zich geheel aan dat, op een muurvast geloof steunend zielsgenot over geven. Hij was men kon het hem aanzien thans reeds zo geluk, kig, maar zijn hoogste wens moest nog in vervulling gaan, hij zou ouders en verwanten verlaten om hun, die in de schaduwen des doods zitten, het Evangelie te verkondigen. Bij het feest zijner H. Priester wijding herdacht onze Herder hartelijk en geroerd zijn afscheid; André sprak slechts 'n kort woord van dank, zonder van afscheid te reppen, want die woorden uit zij ne mond zouden zijn goede moe der thans reeds zaliger gedach tenis nodeloos bedroefd heb ben. Is dit niet tekenend Gold het echter steun voor zijn missie te krijgen, dan kon hij wel sprekend zijn, zoals wij allen, die hem van de kansel zijn missie hoorden aanbevelen, kunnen ge tuigen. 't Was of moeder een voorge. voel had van zijn spoedig heen gaaneen moeder heeft een bij zonder sterk ontwikkeld voorge voel zijn brieven werden door haar letter voor letter overge- scheven en tot een bundel verza meld zij zullen thans want zij zijn na'ieven getuigen van zijn apostolischen arbeid zijn be jaarden vader, met wien wij innig medelijden gevoelen, troost en op beuring schenken, en tot in het nageslacht van zijn grote gods vrucht spreken. Lange jaren van apostolisch lij den waren hem niet beschoren zijn kudde werd door wrede wol ven besprongen, maar de goede Herder bleef en gaf zijn jong le ven voor zijn schapen. Niet op de wreedheden, waar. aan hij bloot stond, maar op de palm der martelaren, die in zijne hand schittert, willen wij ons oog gevestigd houden, want als de grijsaards van het Boek van de Openbaring, zo kwam hij, jeug dig held, „uit grote verdrukking en wies zijn kleed en reinigde het in het Bloed des Lams." JOS. VAN GILS, R.K. Pr. Zoals men weet, is in de kerk van St. Jan een marmeren ge denkplaat met inscriptie aan deze gebeurtenis aangebracht en heeft de gemeenteraad de nagedachtenis aan deze Waalwijkse martelaar tenslotte geëerd met het geven van zijn naam aan een der stra- ts in onze nieuwe wijken. De Waalwijkse Verkenners- groep is eveneens naar hem ge noemd. GESLAAGD. Aan de Ambachtsschool te 's-Bosch slaagden onze dorpsge- notennoten Bertus Merkx voor metselaar, Marie Merkx voor kleermaker en Tonie Merkx voor smid-bankwerker. KAMPEREN EN BIVAKKEREN. Het kamperen en bivakkeren is thans in volle gang. De welpen uit Drunen zijn op bivak geweest in Udenhout, het Jongensgilde kampeerde in Eersel, de gidsen en rakkers bivakkeerden in Vught en de verkenners kampeerden te Gennep. Ook in Drunen wordt druk gekampeerd. Vele verken ners, welpen, gidsen en toeristen verblijven op Giersbergen en om geving. Onder hen bevond zich zelfs een Engeise padvinders- groep. VERGADERING WINKELIERSVERENIGING. De reeds eerder aangekondigde vergadering van de winkeliers vereniging is wegens omstandig heden uitgesteld tot a.s. Woens dag 23 Aug. Deze vergadering, waarop de winkelactie zal wor den besproken, zal dus gehouden worden a.s. Woensdagavond om 8 uur in Hotel Vissers. NEDERLAAGTOURNOOI. Ter gelegenheid van het 20-ja- rig bestaan van de biljartclub E.E.B.C. te Elshout is een jubi- leumtournooi georganiseerd waar voor verschillende verenigingen hebben ingeschreven. Hieraan is tevens een barakconcours ver bonden. De eerste nederlaag wed strijd is reeds gespeeld Woens dag 16 Aug. in het clubhuis van de Gez. Klerks. De uitslag van deze eerste wedstrijd is als volgt E.E.B.C. II--D.V.P. I. H. Pulles-P. v. d. Wiel 28-24 A Merkx-D. Cales 21—34 C. Pulles-G. v. Velthoven 25—26 Fr. Bergmans-C. v. Delft 25—30 M. Kuipers-H. Kuipers 27—19 Totaal 126-133 E.E.B.C. Ill—D.V.P. II. C. Pulles-J. Klerks 2421 J. Stevens-C.v.Velthoven 32—21 H. Portier-Fr.v.d. Putten 14—28 A. Veltman-P.v.Sambeek 23—29 A. Fitters-A. Cales 18—21 Totaal 111-120 E.E.B.C. III—D.V.P. III. C. Pulles-B. Cales 33— 11 J. Stevens-M. Brok 18—16 H. Portier-M. Cales 146 A. Veltman-P. Scherpenburg 18-18 A. Fitters-M. Cales 15—10 Totaal 9861 Vandaag, Maandag 29 Aug., zal het nederlaagtournooi wor den voortgezet tussen EEBC II- OOG. GESLAAGD. Onze dorpsgenoot de heer Jo v. d, Loo behaalde te Tilburg het diploma vakbekwaamheid in het scnildersbedrijf. Hij genoot zijn opleiding aan de K.T.A. te Den Bosch. Proficiat. GILDENIEU W S. Drukke dagen zijn er geweest voor O.L.V.S. Z,aterdagmiadag 12 Augustus zoals bekend de aan bieding van acht paar schoenen, Z,ondag ld dezer de prachtige prij- zenaanwinst te Hilvarenbeek. Dinsdag 15 Aug. heeft voor on ze schutse de kroon op het werk gezet, in volle uitrusting en door goed weer begunstigd werd opge trokken naar Dongen om het 6e eeuwfeest van Dongen mede op te luisteren. De ontvangst was allerharte lijkst. Om 7. uur des avonds werd afgemarcheerd om een rondwan deling door Dongen te maken. Bij de voorzitter van het uitvoe rend feestcomité werd de vaan- delgroet gebracht en de bescherm heer, de Edelachtbare Heer Snels, burgemeester van Drunen, sprak hem toe. Genoemde voorzittfer, riep O.L.V.S. een hartelijk wel kom toe. Het deed spr. genoegen O.L.V.S. tegenwoordig te zien, om Dongen's ingezetenen iets te laten zien wat zeer velen van hen nooit aanschouwd hebben. Hij be sloot met te wensen dat het Gilde zou mogen groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Hierna werd afgemarcheerd naar het feestter rein. Burgemeester Snels feliciteerde Dongen met zijn zesde eeuwfeest, memoreerde wat door noeste vol harding door de voorvaderen van Dongen was gedaan en spoorde de inwoners aan om groot te ma ken wat door jarenlange arbfeid was voorbereid. Hierna was het de beurt aan de vendelzwaaiers van het O. L. V.- gilde om hun kunnen te tonen. Een hartelijk applaus viel hen ten deel. Een bijzondere vermel ding verdiend het kranige werk van de heer van Weert. Na afloop wérd de tocht door Dongen voortgezet ,om een ven- delgroet te brengen bij de Edel achtbare Heer Dr. Sweens, bur- Kassiers en Commissionairs in Effecten gemeester van Dongen. Deze stelde dit zeer op prijs. Hij achtte het goed gezien van het feest comité om juist op Lieve Vrouwe dag het O.L.V. Gilde uit Elshout te doen komen om Dongens feest mede op te luisteren. In de gemeente Dongen, aldus spreker, is vandaag een kapel in gewijd van O.L. Vrouw van Fa- tima. Dongen is onder Hare be scherming geplaatst en zo zal Dongen de verdere toekomst on der Hare bescherming verder gaan. Schutse van Elshout, gij die onder de bijzondere bescherming staat van O.L. Vrouw, en ondër de voortdurende bescherming van Uw Burgemeester, wees er van verzekerd dat ge een gezonde toekomst tegemoet gaat, wees er ook van verzekerd dat ge in uw beschermheer iemand gevonden hebt mét een taaie wilskracht, die, wat hij eenmaal vast heeft, nim mer zal loslaten. In hotel de Posthoorn werd een koffietafel aangeboden. Tijdens de koffietafel feliciteer de de beschermheer de gildeman- nen met het behaalde succes in Hilvarenbfeek. Nu gij, aldus spr., een Koninklijke prijs hebt ver overd, moet ge niet op uw lau weren gaan rusten, maar het moet een aansporing zijn om met ver dubbelde kracht te werken om steeds hoger te streven. Ge hebt een naam hoog te houden, toont dat gij die waardig zijt, door meerdere prijzen te behalen en door eendrachtig samenwerken, vooral nu binnenkort uw kapitein onze gemeente zal gaan verlaten. Bouwt verder uit, wat hij op sta pel heeft gezet. De heer Brouwers, commissaris, sprak met voldoening over de verrichtingen van het Gilde. Hij onderstreepte méde namens zijn vriend C. v. Dusseldorp de woor den door de beschermheer gespro ken en zegde toe, wanneer O. L. V. S. een volgend jaar een Gilde- dag zal organiseren, dat Dongen zeker present zal zijn om het gil- defeest door hare tegenwoordig heid te komen opluisteren. Aan alles wérd gedacht, ook aan het door Pastoor Moeskops te bouwen kerkje. Dit bracht het bedrag van 18.44 op. De heer van Drunen zegde blij te zijn iets voor het gilde te kun nen doen. Veel, aldus spr., hoort men over het gilde praten en steeds brengt zij grote verrassin gen, die steeds getuigen van grote eenheid en wilskracht. Hij hoopte dat het Gilde op dezelfde weg zou voortgaan en een sieraad zou zijn voor de gehele gemeente Drunen. Dat de Gildemannen in Don gen thuis waren blijkt wel uit de goede tier die ze daar maakten, mogelijk gemaakt door de spon tane medewerking der Dongena- ren. Te vroeg was de tijd voor scheiden aangebroken. Lang, zeer lang, zal Dongen in het geheugen blijven van alle gil- debroeders van Elshout. LxfeUk.i-.u.D-j i -i ling en zijn de blijken van mede leven bij het terugkeren van een militair steeds bijzonder groot, dit alles werd overtroffen nu het een vrouwelijke repatriant betrof. Het was n.l. mej. Ria Engels, die na een verblijf van enkele jaren als verpleegster in Indonesië te hebben doorgebracht, met de Jo- han van Oldenbarneveldt terug keerde. Door de buurtbewoners was voor de ouderlijke woning een ereboog geplaatst en de in gang vanaf de boog tot aan de woning was met guirlandes en bloemen prachtig servierd. Des avonds brachten harmonie, zang vereniging en dameskoor haar 'n serenade. Namens deze verenigin gen werd zij door de heer A. v. Beurden gefeliciteerd, die even eens de gevoelens van medeleven vertolkte van de naaste buren. Enkele bruidjes boden haar onder 'n toepasselijke samenspraak een zilveren schaal aan. De heer H. v. Halder feliciteerde haar na mens de ganse bevolking en over handigde ook haar een nieuw rij wiel. Van Kath. Thuisfront ont ving zij een taart. Zeer onder de indruk dankte zij allen voor de vele blijken van medeleven. INSPECTIE. Bij de op 17 Aug. alhier door de heer Gooskens, inspecteur van het N.R.S., gehouden inspectie, werden van de Fokvereniging St. Isidoris, omvattende de plaatsen Haarsteeg, Herpt en Hedikhuizen, de navolgende runderen ingc. schreven Roza 2 van Jan v. Beurden te Haarsteeg met K. S.—79.4 pnt. Bellemie 1 van P. Buis Haar steeg met S—77.3 pnt. Anna 3 van P. Buis Haarsteeg met S—77.9 pnt. Mina van A. v. Esch-Fitters Haarsteeg met S—77.5 pnt. Truus van H. v. Esch Haar steeg met R78.8 pnt. Lotje 3 van A. J. van Veluw Haarsteeg met S—76.1 pnt. Emma 8 van H. v. d. Brandt Haarsteeg met S—80.1 pnt. Corry 14 van Jan Slcgers Haar steeg met R78 pnt. Sjaantje van J. Winkels Hedik. huizen met R—76.2 pnt. Marie 5 van Gert van Oijen, Hedikhuizen met S—80.8 pnt. Toos 4 van Gert van Oijen, Hedikhuizen met S77.8 pnt. Corry van Gert v. Oijen, He dikhuizen met S—77.4 pnt. Ansje van Jan v. d. Griendt te Hedikhuizen met R78.3 pnt. Betsie van M. v. Korven Herpt met S-—79.8 pnt. Erna van Mart. Buijs, Herpt met S—76.4 pnt. Cuncra van Mart. Buijs, Herpt met S—78.2 pnt. Marijke van Mart. Buijs, Herpt met S-—77 pnt. Corry van Ad Buijs, Herpt, met S—77.9 pnt. Voorts werd nog ingeschreven de verenigingsstier van Hedikhui zen, EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROTESTRAAT 178 - WAALWIJK GESLAAGD. Op het onlangs te 's Bosch ge houden examen ter verkrijging van het Middenstandsdiploma al gemene handelskennis slaagden onze dorpsgenoten Henk v. d. Heijden en Huub Meesters. WEER THUIS. Het was Donderdag weer feest in het dorp, want er keerde weer een onzer bewoners behouden uit Indonesië terug. Is de belangstel- GESLAAGD UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Door de Oranjevereniging alhier werd met medewerking van schier alle ingezetenen een pleziertocht voor de ouden van dagen georga niseerd, die Vrijdag werd gemaakt naar Rotterdam, Den Haag en Scheveningen. Een gezelschap van ruim 100 personen vertrok om half acht met een drietal bussen van de Alad en twee luxe auto's en reed via de Moerdijk naar Rotterdam, waar de Maastunnel wérd bezichtigd en door het hele gezelschap werd doorwandeld, om vervolgens een rondvaart door de havens te ma ken met een prachtige Spiedo- salonboot. Van deze mooie boot tocht werd door allen bijzonder genoten. In Heck's lunchroom werd hierna het middagmaal gebruikt. Voor een en ander was hiér uit stekend gezorgd: van de vroegere voorzitter der Oranjevereniging, die thans in Canada woont, was dezer dagen juist een schrijven ontvangen dat werd voorgelezen, waaruit bleek dat hij nog steeds met de Oranjevereniging meeleeft. Dé tocht ging vervolgens naar Den Haag, waar allereerst een bezoek werd gebracht aan Pano- ramo Mesdag, om verder naar Scheveningen te rijden, waar een paar uur werd doorgebracht aan het strand, hoewel het weer hier toe niet bijzonder gunstig was. Om 6 uur. werd de thuisreis aanvaard en na nog enige ogen blikken in Wagenbferg te hebben vertoefd, arriveerde het gezel- in uitstekende stemming en zeer dankbaar voor het genotene, om streeks kwart voor 10 aan de grens der gemeente in de Besoijen- sesteeg, waar de harmonie Marijke gereëd stond om de oudjes met muziek naar het gebouw van de Chr. Volksbond te vergezellen. De voorzitter der Oranjever- eniging de heer A. Kuijsten, sprak hier een woord van dank tot de harmonie Marijke en bracht te vens dank aan allen die op eniger lei wijze hadden medegewerkt om dit uitstapje mogelijk te maken en zo bijzonder te doen slagen. DISTRIBUTIE VAN KOFFIE. Vele gedemobiliseerde militairen blijken niet te zijn ingelicht om trent de verkrijging van rantsoe nen voor koffie. Daarom delen wij hier nogmaals mede dat zij zich rechtstreeks kunnen wenden tot het Bedrijfschap voor Akker bouwproducten, Zwarteweg 75 te s-Gravenhage, waarna hun een formulier zal worden toegezonden. ONDERWIJS. Onze dorpsgenoot de heer A. v. Onzenoort Jr., thans onderwij zer aan de R.K. Jongensschool te Berkdijk (Kaatsheuvel) is per 1 Sept. a.s. als zodanig aangesteld te Geertruidenberg. KERKELIJK NIEUWS. De WelEerd. Heer kapelaan v. Bussel, welke ongeveer een jaar aan onze parochie als assistent verbonden was, zal onze gemeen te gaan verlaten. Met lede ogen zien wij hem vertrekken, daar hij in de korte tijd dat hij hier was. ieders sympathie heeft weten te verwerven. Deze week zal hij vertrekken om per 1 October zijr. studie in Rome te gaan voortzet, ten. Inplaats van kap. v. Bussel is aangesteld de WelEerw. Heer Fr. v. Loosdrecht uit Loonopzand. De laatste dagen zijn we derom verscheidene verkeerson gelukken gebeurd. Bij N'ieuw-Mil- lingen reed een auto tegen een boom. Twee inzittenden werden gedood. De overigen min of meer ernstig gewond. Bij Hengelo reed 'n auto te gen een boom en werd ernstig be schadigd. De auto werd bestuurd door een bediende, die de wagen zonder diens voorkennis van zijn patroon had „geleend". De auto werd zwaar beschadigd. In Rotterdam geraakte 'n 26- jarige man onder een kraanwa gen bij het passeren van de Ko- ninginnebrug. De man was op slag dood. Eveneens te R'dam viel een 13-jarige jongen van een groen- tenwagen en kwam dusdanig te vallen, dat hij kort daarop over leed. Mr. Fockema Andreae, de Staatssecretaris v. Oorlog, brengt de volgende week een kort bezoek aan Indonesië. Zijn reis staat in verband met de recente ongere geldheden. Prins Philip van Engeland zal na zijn verlof het bevel krij gen over het fregat „Magpie". Dit schip meet 1430 ton. Zijn sol dij zal dan 20.96 per dag be dragen plus 9.50 gezinstoelage. Het inkomen van de Prins en Pr. Elisabeth bedraagt 530.000 per jaar. Indien zij zulks wenst, kan Prinses Elisabeth een regerings toelage ontvangen van 2.50 per week, nu zij twee kinderen heeft.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1