WAALWYK GEERTRÜIDENBERG HAARSTEEG L00N-0P-ZAND Middenstands-aciie geslaagd. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 SEPTEMBER 1950 PM Rozcknopjc. Tot bestuursleden van de ge mengde zangVer. 't Rozeknopje zijn met het oog op de uitbrei ding en aanvulling van het be stuur benoemd de dames M. Mo- lcgraaf en B. Vos en de heer L M. Heurter. Pastduivenvcr. De Luchtvaart. De postduivenvereniging De Luchtvaart, gevestigd in café Co- vérv. d. Haart hield Zondag een prijsvlucht vanaf Pont St. Maxen- ce mfet de volgende uitslag: C. van der Schans 1, 13; Adr. de Jong 2, 11; P. Nieuwenhuizen 3, 4, 7, 10; St. van Peer 5, 14; G. Treffers 6; J. de Meter 8, 19; C. Smits 9; H. Verduijn 12, 18; W. Versteeg 15, 16 en J. van Oosterhout 17. Zondag 17 wordt de voorlaat ste en Zondag 24 Sept. de laatste vlucht van het seizoen georgani seerd. Voor deze vluchten zullen beide keren enkele huishoudelijke en luxe voorwerpen als extra prij zen worden vervlogen. A.s. Zaterdag 16 dezer des avonds 8 uur wordt er een alge mene vergadering gehouden in het verenigingslokaal, café Cové-v. d. Haart ,ter bespreking te houden feestavond. Het bestuur vertrouwt dat alle leden deze vergadering zullen bijwonen. Z. H. Exc. de Bisschop heeft benoemd tot geestelijk adviseur van de Bossche Diocesane Bond der K.A.B. met alle plaatselijke vak- en onderafdelingen de Wel- eerw. heer J. Beex, Kapelaan te Geertruidenbérg. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Adrianus zv J Huijgens en J M Broeken Anna Marie dv M G v d Linden en J Th C Trijnes Johannes Adrianus zv J P van Velthoven en P E Damen. Uitbreiding school. Met het bouwen van een nieuw leslokaal aan de R.K. Jongens school alhier, welk werk door het aannemersbedrijf v. d. Heijden uit Dinth'er is uitgevoerd, is men thans gereed gekomen; tevens is het gehele schoolgebouw inwen dig hernieuwd en gerestaureerd, zodat met ingang van Maandag 11 September het nieuwe school jaar kan beginnen. Om ons van de stand van za ken te overtuigen zijn wij eens een kijkje gaan nenJen in het thans zeer prachtig uitziende en Verfraaide schoolgebouw. Wij troffen daar juist het hoofd der school, de heer J. J. v. Engelen aanwezig, die zijn gehele va- cantie aan de arbeid in de school heeft gewijd om alles op tijd klaar te krijgen en die ons enige indrukken gaf van de vele moeilijkheden die moesten worden overwonnen om de vereiste ver gunningen te kunnen verkrijgen, en tevens om de financiële bezwa- 1 ren te overwinnen en het is dan ook aan zijn activiteit en door zettingsvermogen te danken dat thans de jongensschool in schoon heid kan wedijveren met de scho len uit de wijde omgeving. Met trots liet hij dan ook de diverse lokalen zien. Het geheel biedt een schitteren de aanblik; in alle lokalen is een nieuwe vloer aangebracht, ter- alle aanwezige banken opnieuw zijn gevernist, ieder vertrek verschillend geverfd, hetgeen een prachtig effect weergeeft; het on derste gedeelte der muren is met het oog op de stevigheid ge maakt van bcton-emaille; tegen de wanden zijn uitklapbare schrijf borden geplaatst, waardoor het mogelijk is meerdere borden in eens te gebruiken; de ramen zijn eveneens vernieuwd en een prach tige nieuwe deur aan de ingang heeft het aanzien van buitenaf zeer verfraaid. Aan het nieuwe leslokaal is te vens een spreekkamer gebouwd, waar het hoofd der school even tuele bezoekers waardig kan ont vangen. Ook aan de hygiëne is grote aandacht besteed; in de gang zijn een groot aantal nieuwe kleerhaken geplaatst, er verrezen nieuwe wastafels met spiegel, ter wijl ook de toiletten naar de eisen des tijds zijn ingericht. Closetten en urinoirs met waterspoeling zor gen voor de zindelijkheid. Het thans hernieuwde gebouw voldoet aan alle eisen en het schoolbestuur en de gemeenschap kan er terecht trots op zijn. Vergadering. Het dameskoor Levensvreugd kwam Donderdagavond in alge mene vergadering bijeen om richt lijnen voor het a.s .winterseizoen te bespreken. De voorzitster inej. Til Achten heette alle leden welkom en zette de plannen zoals ze door het be stuur waren opgesteld uiteen. Besloten werd om Dinsdag a.s. als besluit van het zomerseizoen een reis per touringcar te gaan maken naar Amsterdam en een bezoek te brengen aan het inter nationale vogelpark te Alphen aan de Rijn. In Januari zal door het dameskoor een winteruitvoe- ring worden gegeven en Zondag a.s. zal worden deelgenomen aan het te geven concert door de har monie. Aan het einde dankte de voorzitster allen voor de trouwe opkomst. Aanbesteding. Deze week had alhier door ar chitect P. Verboord voor rekening van de heer W. van Es de aan besteding plaats voor het bouwen van een woonhuis annex berg plaats. De begroting was 20.000. Ingeschreven werd als volgt Maurits en v. d. Heijden 23.940 v. Pinksteren 23.875 J. Peijnenburg 23.800 A. v. Bokhoven 22.467 B. Verboord 22.420 J. v. Veluw ƒ21.900 J. v. Oosterhout ƒ21.604 Het werk is nog niet gegund. Deze apotheose va nde mid denstandsweek werd, behalve door de burgemeester, bijge woond door vertegenwoordi gers van Waal wij ks Belang, de Veteranenclub „Ons Huis" (de vonk die het vuur per slot van rekening heeft ontstoken) het Actie-Comité, het bestuur van de Middenstandsvereni ging en een groot aantal be iangstellenden op het Raad huis-plein die allemaal graag wilden weten of ze een prijs of een prijsje hadden. Het ge heel werd opgefleurd door vrolijke gramofoonmuziek en door de Harmonie „St. Cris- pijn". Daar doet zelfs de regen niets tegen. En tegen de te vredenheid over zo'n eclatant succes ook niet. In een meer intieme bijeen komst na afloop heeft de heer Pullens nogmaals allen be dankt voor hun medewerking, niet het minst de burgemees ter. De heer G. v. Oostrum hield een prachtig pleidooi voor de grote sportweek, het volgend jaar te houden, waar voor hij aller steun en mede werking inriep. De burgemeester beklem toonde nogmaals de noodza kelijkheid van attractieve eta lages en riep de medewerking in van de middenstand, wan neer in Januari 1951 in onze plaats 't Europees kampioen schap biljarten wordt gehou den, een unicum voor een ge meente als Waalwijk, die dan prima voor de dag moet ko men. PASTOOR KEMPS. De Middenstandsweek is fi- nanciëel geslaagd, kon burge meester Lambooy gistermor gen zeggen toen hij als ere voorzitter van het comité de actie sloot. Immers, men schat de omzet die er gehaaid is op j 170.UU0, terwijl er de laatste dag nog bonnen te kort wa ren om alle kooplustigen te vreden te stellen. Bovendien hebben velen deze voordelige gelegenheid aangegrepen om bun schulden te voldoen en de burgemeester achtte dit een goed teken. Uiteraard verheugde hij zich ook over het succes dat de middenstand had bereikt, maar hij had zich van te voren verheugd over de mooie etalages die hij ge- duïende de middenstands week te zien zou krijgen. Dit was echter tegengevallen; te weinig winkels hadden er ex tra zorg aan besteed. De bur gemeester drukte er zijn te leurstelling over uit, maakte echter degenen die wel een mooie etalage hadden gemaakt te meer zijn compliment. Na een kleine intermezzo van regen, kondigde de voor zitter van het Comité van Ac tie, de heer Pullens, de trek king der prijzen aan, ïfTaar niet dan nadat hij zijn tevre denheid over het verloop van de actie had uitgedrukt en be loofd had dat er tegen Sinter klaas een tweede actie zou volgen. Ook daarvoor vroeg hij de steun van de ingezete nen van Waalwijk. De prijzen die de burge meester uit een bus haalde, vielen op de volgende loten die uit een andere bus kwa men: de hoofdprijs van ƒ250 op lot nr. 1961; prijzen van 100 op de nrs. 54974, 154669; prijzen van 50 op de nrs. 102152, 143600, 29629, 133135, 12949, 67414 en 117801; prijzen van 10 op de nrs. 39120, 129600, 144782, 161251, 829, 59872, 156257, 158292, 83959, 101684, 23662, 49548, 45408, 104306. 5709, 123672, 82109, 100598, 54631 en 83682; prijzen van 5.op de nrs. 144520, 82433, 141280, 91381, 41432, 81464, 50919, 46084, 111163 en 139512; prijzen van 2.50 tenslotte op de nrs. 15700, 57293, 129935, 119876 en 67356. Wie ze allemaal heeft, heeft in de afgelopen week een bedrag van 1062,50 bij elkaar gekocht. De prijzen kunnen dagelijks tussen 8 en 6 uur bij de fa. Orie-Dumou- lin worden afgehaald. Zie ook advertentie. De le prijswinnaar is dhr. M. Blom-Gouda uit de Burg. v. d. Klokkenlaan 77, Waal wijk. Vervolgens maakte de heer Pullens de uitslag van de etalage-wedstrijd bekend. De onfeilbare jury die het pu bliek is, had de etalages der volgende middenstanders als de beste erkend: 1. André v. Dongen en Zonen met 109 stemmen; 2. De Roemer met 47 stemmen 3. Kampman met 39 stemmen De fa. Van Dongen heeft dus de hoofdprijs van 25. gewonnen, beschikbaar ge steld door de N.V. Noord- Braband, De Roemer de twee de prijs van 15.en Kamp man de derde prijs van 10.-. De taart is gewonnen door G. van Nimwegen, St. Cris- pijnstraat 58 en de krenten mik van 16 pond door de fa milie Biekens, Grotestr. 141a. Tot slot sprak de voorzitter van de R.K. Middenstands vereniging, de heer Meys, een woord van dank aan burge meester Lambooy, aan Waal wij ks Belang en het publiek van Waalwijk voor hun aller steun. En natuurlijk dankte hij ook het Actie-Comité dat de week zo had georganiseerd. De heer Meys had zo'n succes niet verwacht. Hij vond dat er aangetoond was dat door samenwerking de midden stand wel degelijk iets kan be reiken. Hij zal het met Sin terklaas opnieuw tonen. Als het eerste schaap maar over de brug is Hoewel zijn toestand nog z'eer ernstig is, is de Pastoor sinds hij de laatste H. Sacramenten heeft ontvangen, iets opgeknapt. Over het ziekteverloop is evenwel zeer weinig te voorspellen. Men heeft de hoop op herstel zekér niet op gegeven, ofschoon de Pastoor zeer zwak is. BEROEP AANGENOMEN. Ds. M. Verweij te Melissant, op wie een toezegging van beroep was uitgebracht door de kerke- raad van de Ned. Herv. gëmeente te v.m. Besoijen, heeft het beroep aangenomen. Ds. L. v. d. Peut hoopt niet 22 Oct., zoals eerste gemeld was, maar 15 October afscheid te ne men van zijn gemeente. TENTOONSTELLING „JEROEN BOSCH'. 2000 bezoekers. Gisteravond is de tentoonstel ling in het Raadhuis, van de Nrd.- Brabantse vereniging van beel dende kunstenaars „Jeroen Bosch" gesloten en men kan gerust zeg gen dat ze 'n succes geworden is. Aanvankelijk twijfelde men er een beetje aan of dezë eerste ten toonstelling van enige ojnvang wel weerklank zou vinden bij het pu bliek. Welnu, ze heeft weerklank gevonden als men het naar het aantal bezoekers mag afmeten. Men kan het véilig op een totaal van 2000 schatten, naar men ons meedeelde. Dit is werkelijk meer dan bevredigend. Van de laatste avond hebben nog velen gebruik gemaakt om de tentoongestelde werken te bezich tigen. Dit was dan ook zeker de drukste avond van de hele week. Bijzonder verheugend was daarbij dat de jeugd niet achterbleef en veel belangstelling toonde. Voor al de werken van Theo van Delft trokken natuurlijk, en dat is geen wonder. Men mag dus zeer tevre den zijn. Na een dergelijk bëgin kan men niet beter doen dan voortbouwen aan hetgeen men aangepakt heeft. Spreken we naar aanleiding van deze tentoonstelling een wens uit, dan is het dat we geen jaren zul len hoeven te wachten eer we er nog eens een krijgen. WEER THUIS. Zaterdagavond kwam de twtee- de luitenant Th. Verwiel per K. L. M. naar Nederland terug. Per auto werd hij vanuit Schiphol naar Waalwijk gebracht, waar een schitterend versierd ouderhuis hem wachtte. Zaterdag reeds kwamen velen hém verwelkomen, o.a. het buurt- comité, dat namens de buurtbe woners een prachtig cadeau aan bood. Luitenant Verwiel bracht zijn diensttijd door op Noord-Sumatra en is om studieredenen, met nog 55 militairen, -vervroegd naar Ne derland gekomen. Zoals te begrij pen is, was hij enorm enthousiast over de prachtige reis, die nog géén drie dagen geduurd heeft. MOOI SUCCES. 9 September werd te Hilversum een grote nationale Rode Kruis- wedstrijd gehouden. De afdeling Waalwijk nam deel met een ploeg helpers en wist onder sterke concurrentie van 34 ploegen de zevende prijs te bé- halen. De Ploeg was samengesteld als volgt: Commandant: André v. Nuenen. Leden: Ant. van Nuenen, Caste- leins en Bruurmijnv SPORTWEEK „ONS HUIS". De actie voor de Sportweek, vermoedelijk te houden in Juni 1951 indien er geen an dere feesten in de weg staan, is in volle gang. Op 10 September is een dui venvlucht gehouden ten bate van bedoelde week, waarvoor een prijs is beschikbaar ge steld door de Fa. Gebrs. Teur lings. Voor een volgendg vlucht is nog een prijs be schikbaar; wie volgt dit mooie voorbeeld? Voor de turners van Waal wijk, Sprang en Drunen is 'n mooie beker beschikbaar ge steld voor 'n wissel wedstrijd te houden in één der komen de maanden. Om de gemaakte onkosten wegens uitstel enigszins te dekken, zal een Sport-bal ge houden worden. Sportvrien den en zij die belang bij onze sportfeesten hebben, meldt U bij de voorzitter, Werk-com- missie L. v. Drunen, Juliana- straat, Waalwijk. Algem. Secretariaat A. v. d Water, Grotestraat. Penningm. H. v. Helvoirt. Mr. v. Coothstraat. Bank.-rekening W. Tim mermans en Zonen, op naam Ver. „Ons Huis". Voorzitter de sportfeesten is de voorz. van „Ons Huis" Daar er ook al eens meer gesproken is over een Sport- tentoonstelling, is de voorz, van „Ons Huis", gezien de grote medewerking van bur gemeester Lambooy, WaaT- wijks Belang, Middenstands vereniging en Sportclubs, vast overtuigd dat dit best moge-- 'ijk is. Daarom opnieuw alle hens aan dek om het te hou den sportfeest goed te doen slagen. Sportvrienden, denk vooral aan het Europees Biljartkam pioenschap, een unicum voor de propaganda voor onze Sportweek, maar in het bij zonder voor het belang van Waalwijk. VELDWEDSTRIJD VOOR HONDEN. Zaterdagmiddag zijn wij nog getuige geweest van hetgeen de honden van de Nederlandse Ver eniging „Langhaar" en de Grif- fonclub in het water hadden te presteren. Daarbij hebben we eén ding geleerd dat zelfs een hond zich niet met een kluitje in het riet laat sturen, want het kostte heel wat moeite om ze er toe te bewegen om voor de vaak door het koude water in het riet te gaan snuffelen. Er moest meer dan een kluitje aan te pas ko men We hadden toen onze hoop ge steld op het apport van wild uit het water, om de honden op hun best te zien. We weten niet of dit de gewone gang van zaken is, maar ons hebben ze teleurgesteld. Wij hadden gedacht dat een hond als een pijl uit de boog op een geschoten eend zou afvliegen, wa ter of geen water, maar we had-1 den er ons in vergist. De jager moest haast zelf 't goede voor beeld geven. Wel hebben we de schietkunst bewonderd van de ja ger die het officiëel geweer ver zorgde, de heer M. C. Schelle-t kens met een onfeilbaar schot plukte hij de eenden uit de lucht. Kennelijk iemand die meer met een geweer had omgegaan. Daar de regen steeds onpret tiger ons colbertje begon te be werken, hebben we de laatste proeven niet meer gezien en zijn naar huis gegaan met de gedachte dat we noch honden noch jagers benijdden Totaal ingeschreven honden 23, waarvan onderstaande een prijs behaalden De uitslagen van „Langhaar" waren als volgt Jeugdproef 1. „Normanda" van J. Witte brood, Laren N.H. 68 pnt. 2. Amice de Peelhond van Th. Baron v. d. Feltz, Gorssel, 61 pnt. 3. Mascotte van Ritmeester J. Schlimmer, Leusden, 55'/i pnt. 4. Astor van de Wijde Peel van A. Blok, Mijdrecht, 46 pnt. 5. Ben van Warken van J. B, Crol, Wassenaar, 42J^ pnt. 6. „Beng" van H. Blauw Voor burg, 41 pnt. Gebruikshondenproef 1. Wopke van Zuidpool van D. Huizinga-Bruins, Haren Gr. 202 pnt. 2. Rotos van L. L. Naaykens, Arnhem, 196J^ pnt. Uitslagen van de Griffonclub Jeugdklasse 1. Holla van Welleseind van H. J. Puyenbroek (goed). 2. Ben van Warken van J. H. Crol (goed). 3. Atty van J. de Ruiter (goed) 4. Hakka van Welleseind van P. H. Mombers, Waalwijk (vol doende). 5. Hasso van Welleseind van K. Bennems (voldoende). Veldproef: Gebruikshonden 1. Whisky du Mandarin van Mej. C. Corporaal te Den Haag (zeer goed). 2. Hartha von Barenthal van C. Bosman te Scheveningen (zeer goed). De eerste dag van de veldwed- strijden werden vanwege 't slecH- te weer niet veel patrijzen gevon den. De tweede dag was het weer beter en kwamen de honden er beter voor te staan, waardoor ze ruimschoots de gelegenheid kre gen hun eigenschappen te tonen. De voorzitter van de Ned. Kon. Jagersvereniging en Prof. Dr. A. Holmer, als gedelegeerde van de Raad van Beheer, waren bij de wedstrijden aanwezig. De publieke belangstelling liét wel wat te wensen over. Waar schijnlijk vond dit zijn oorzaak iri het slechte weer en de onbekend heid van wat er bij dergelijke wedstrijden zoal van pas komt. Na afloop was 't prijsuitreiking in Hotel De Twee Kolommen, waarna de wedstrijden nog eens gezellig werden besproken. CHR. GEM. ZANGVER. „HALLELUJAH". De Zangvereniging „Halle lujah" hoopt 24 Juni 1951 haar 50-jarig bestaan te herdenken. Met het oog op dit jubileum heeft men 'n comité gevormd dat belast wordt met het or ganiseren van een Zang-con cours, da men dan hoopt te houden op 2e Pinksterdag '51. SCHEIDSRECHTERSVER. LANGSTRAAT. Nu de voetbalcompetitie weer een aanvang heeft genomen, is de zware taak voor de scheidsrech ters ook weer begonnen. Het bestuur van de S.V.L. is voornemens om in het a.s. winter seizoen verschillende spelregel avonden te organiseren, om zo doende de scheidsrechters de no dige spelregelkennis bij te houden wat voor het leiden van wed strijden hen zeer ten goede zal komen. Voor a.s. Donderdag wordt er voor de leden van de S.V.L. in zaal Thalia een avond gegeven, waar als spreker zal op treden het hoofdbestuurslid van de C.O.V.S. de heer W. Boere uit Eindhoven, met als onder werp „De taak van de scheids rechter". Zeer zeker zullen alle leden van de S.V.L. hierbij tegen woordig zijn, omdat dit voor hen allen zeer belangrijk kan zijn. Ook is de S.V.L. voornemens deze winter weer een scheidsrech- terscursus te geven, waarvoor binnenkort in dit blad een adver tentie zal verschijnen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: schacht, kinder- portemonnaie, muntbiljet van 2.50, passer, portemonnaie, electrisch scheerapparaat, gele step, plank, jong haantje, zwarte gymnastiekschoen. In het Luxor-theater: bruine herenportemonnaie, bruine tabakszak, portefeuille, cein tuur van regenjas, daar ook terug te krijgen. Verloren: zilveren armband, verpleegsters-penning, doublé dameshorloge, zwembroek m. handdoek, gebreid vestje, drie portemonnaies, gymnastiek schoenen, schepnet, bruin langharig Pinguineesje, zak horloge, jachthond, groen vestje, bankbiljet van 10. bankbiljet 100, damespols horloge. VOETBAL-UITSLAGEN. Eerste klasse. DISTRICT D. RBCNO AD 3—0 BW—TSC 6—0 SpartaFeijenoord 01 NACDe Baronie 20 Willem IILonga 01 EmmaXerxes 65 DISTRICT E. MauritsChèvremont 20 Helmondia—MVV 1—0 T .''"->burrfiaSpel. Emma 21 PSVEindhoven 21 meijerheideVVV 01 DISTRICT IV. 2e klas B. Rood Wit—DESK VlissingenGoes RKCInternos RACDOSKO MOC '39—Alliance 3e klas B. ODCOJC WSCBest Vooruit Bladella—OSS '20 Mich. Gestel—MULO BaardwijkBoxtel 4e klas C. Berchem Sp.RKOSC Nooit GedachtDESO Maliskamp—HVCH Vlijm. BoysU. Animo RKSVAZaltbommel 4c klas D. Were Di—DVVC RaamsdonkWaspik Velocitas '31—RWB Veerse BoysSVG 1—0 0—1 1—1 2—3 3—2 1—2 2—1 4—5 1—1 2—1 1—3 afg. 4—1 3—3 3—1 3—0 2—1 2—1 2—2 SERIE INBRAKEN OPGEHELDERD. Te Tilburg, Dongen en Eindhoven In Augustus werd op een vier tal plaatsen in Tilburg ingebroken, waarbij de buit hoofdzakelijk be stond uit gouden en zilveren sieraden. Op 14 Augustus werd te Turn hout (België) aangehouden de 32- jarige loodgieter B. de W. uit de Haarlemmermeer afkomstig, doch laatstelijk verblijf houdend te L.- op-Zand, die door de Belgische rijkswacht zonder papieren werd aangetroffen. Bij fouillering bleek hij in het bezit te zijn van ver schillende gouden en zilveren sieraden, die bij nader onderzoek van inbraken uit Tilburg afkom stig bleken te zijn. Overgebracht naar Tilburg legde de man een bekentenis is. De inbraken wer den gepleegd in vereniging met de 26-jarige L. de K. eveneens uit Loon op Zand, die ook kon wor den aangehouden. Het tweetal bekende voorts nog een inbraak te Dongen te hebben gepleegd in Juli op de laatste dag van de Dongense kermis, bij de familie R. aldaar. De buit bestond hier uit een bedrag van 2300. voor welk geld grotendeels goé deren werden gekocht. Grotendeels konden deze worden achterhaald. Nog een andere inbraak werd tot klaarheid gebracht, doordat in verband met in Eindhoven ge pleegde inbraken, door de Eind- hovense politie wérd aangehouden de pl.m. 25-jariae K„ afkomstig uit Eindhoven. Deze bekende op 7 Augustus een inbraak te hebben gepleegd in café Van Geloven te Tilburg aan de Lanciersfraat, waarbij een bedrag van 4000. werd ontvreemd.. Van dit bedrag was nog slechts ruim 400 ovér. 4000 HORLOGES NAAR ENGELAND maar illegaal. Een rechtbank in Dover heeft de Engelsman Morris Rosen veroordeeld tot 40.000 gulden boete of een jaar gevangenisstraf, omdat hij 1900 van de 4000 horloges van de hand trachtte te doen die een Neder lands jacht op 27 Juli Engeland wilde binnensmokkelen. Hét jacht werd in beslag genomen, maar de smokkelaars wisten te ontkomen. Ze waren een dagje naar En geland gekomen, maar de douane ontdekte dat er vele pakjes van de boot in een auto werden ge dragen en kwam tussenbeide. Hoewel Rosen éérst ontvluchtte, werd hij later gegrepen. Nu moest hij voor zijn horloges „Invoer rechten" betalen. R.K.C.—INTERNOS 1—1. Ondanks miezerig najaars weer was er een flinke be langstelling op het R.K.C.- sportpark om getuige te zijn bij de eerste competitie-wed strijd. RKC had ongetwijfeld het beste van het spel in han den, maar de voorhoede mis te deze middag de stootkracht om tot doelpunten te geraken. Een stevige verdediging met als stopper Dancewicks, een speler van formaat, verhin derde de voorhoede van In ternos om gevaarlijk te wor den. De wedstrijd is nog maar 5 minuten oud, als een snelle aanval van Internos met een mooi doelpunt, alhoe wel in buitenspel-positie ge scoord, beloond wordt. Niet ontmoedigd door deze tegenslag werkt de voorhoede van RKC op volle toeren en als even later de verdediging der gastheren een corner moet prijsgeven, plaatst de Ronde de bal prachtig voor doel en een mooie kopstoot van Alb. Mahieu is de oorzaak dat de gelijkmaker in de uiterste hoek gedeponeerd wordt. Hierna wordt RKC volko men ingesloten en door mid del van het prachtige werk van doelman Leijten, wordt voorkomen dat de voorhoede der gasten het niet tot doel punten kon brengen. Ondanks dit overwicht is er voor de Ronde nog een mooie kans om even voor rust RKC een voor sprong te bezorgen, maar on danks hij, vrij voor doel staande, de bal voor het in trappen heeft, benutte hij deze kans niet. Na rust zijn het uitsluitend de verdedigers van beide par tijen die nog aan bod komen, hoewel beide voorhoeden nog enige mooie kansen kregen. De heer Hooydonks leidde tot ieders tevredenheid deze sportieve ontmoeting. Al met al een wedstrijd die de talrijke RKC-supporters niet geheel bevredigde, maar gezien het feit dat RKC thans het stopperspel-systeem speel de, ook niet geheel ontmoe digde, daar dit systeem, zoals het Zondagmiddag gespeeld werd, toch wel iets voor de toekomst inhoud. Vooral Dan cewicks was als stopper een openbaring, alhoewel we hem als stootkracht in de voorhoe de hem ongaarne miste. W.S.C.—BEST VOORUIT 2—1. Eerlijkheidshalve moet di rect vooropgesteld worden dat deze eerste competitie wedstrijd maar matig is ge weest, al moet er aan toege voegd worden dat er in ieder geval hard voor de overwin ning gewerkt is. De gehele wedstrijd van de zijde van WSC werd geken merkt door verkeerde speel wijze van enkele spelers, het geen tengevolge had dat de voorhoede, die overigens een binnentrio bezit die het de tegenstanders danig lastig kan maken, thans niet in staat stelde haar stootkracht te to nen. Niettemin bestaat er ge rechtvaardigde hoop dat, zo dra hier eens duchtig aan ge dokterd wordt, dit elftal tot goede prestaties in staat zal blijken te zijn. was oorzaak van een glad ter- De voortdurende motregen rein, dat het spelpeil evenmin ten goede is gekomen. Reeds na ca. tien minuten weet middenvoor Blij levens een goede doorbraak te for ceren. Echter het schot faalt volkomen, doch het been van de reeds gepasseerde back doet de bal hard in de boven hoek van het doel belanden, waarmede WSC op fortuinlij ke wijze aan een 10 voor sprong komt. Eest Vooruit blijkt echter een fanatiek doorzettende ploeg te zijn en Adelberg wordt enkele malen aan de tand gevoeld. Ook zijn collega overbuur krijgt eveneens zijn portie te verwerken en wij noteren een prachtige safe bij een schitterende voorzet van de rechterwing van WSC. Nieuweling Kouwenberg geeft blijk de kunst van corners geven te verstaan, iets waar het de laatste tijd nog al mank aan gaat. Na ongeveer een half uur spelen geeft hij voor langs de linksback van Best Vooruit een kalme schuiver op Blij levens, welke zich voor open doel staande geen ogen blik bedenkt en een even kalm schot tekent 20 aan. Na rust daalt het tempo enorm hoewel beide voorhoe den het net met enkele prima gerichte schoten trachten te zoeken, doch doelpaal en lat komen de keepers te hulp. Eindelijk heeft Best Vooruit succes en profiterend van een aarzeling in de achterhoede van WSC verkleinen ze de achterstand tot 21. Enkele schitterende schoten van rechtshalf v. d. Lee verdienen vermelding en indien de voor hoede hier tijdig ingegrepen had, zou de stand minstens nog met een doelpunt opge voerd geweest zijn. Scheids rechter Verstreepen, die geen al te zware taak had, leidde op een kalme doch besliste wijze. VELOCITAS—R.W.B. 2-1. In een door RWB slecht ge speelde wedstrijd is het Velocitas gelukt, zij het dan op een zeer fortuinlijke wijze, deze ontmoe ting met 21 te winnen. Ondanks dat het spel van de Besoijen lui, enkele uitzonderin gen daargelaten, deze middag be neden het normale was, hebben zij toch driekwart van de wed strijd in het veld zodanig de toon aangegeven, die normaal gespro ken een overwinning op had moeten leveren. Dat dit niet is gebeurt, is zeer zeker gedeeltelijk wel aan onfor- tuin te danken, doch de hoofd oorzaak van de nederlaag is gro tendeels te wijten aan de onpro- ductiviteit der voorhoede. Er werd slechts sporadisch gescho ten en dan nog slecht, terwijl de stootkracht helemaal ontbrak De tegenstander, die voor rust kans had gezien op gelukkige ma nier een 20 voorsprong te ne men, die hij tot de rust wist te handhaven, legde zich na de her vatting geheel op de verdediging toe. Negen minuten na de aanvang der tweede helft werd een Til- burgse verdediger zo in het nauw gebracht, dat hij de bal met de hand speelde binnen het beruchte gebied, met als gevolg een straf schop, die linksbinnen Schalken ook nu niet onbenut liet, 21. Hierna kwam er in de gelede ren der bezoekers een dusdanige opleving, die het ergste voor Ve locitas deed vermoeden, doch di verse mooie kansen werden door onbesuisdheid om zeep gebracht of gaven de tegenstander gelegen heid tot wegwerken, die enkele malen een gevaarlijke uitval der gastheren tot gevolg hadden, die hen echter ook geen winst ople verden. Zo verstreken de minuten, maar steeds liet de gelijkmaker or> zich wachten en zodoende kon 't gebeuren dat de punten in Tilburg bleven, een resultaat dat voor de beide clubs verrassend is te noe men. RWB 2 deed het Zaterdag beter en wist op verdiende wijze met 2—1 van SDO uit Sprang te winnen. Dat was goed werk, reserves RWB 3 viel echter tegen: zij verloren n.l. met 6—3 van RKC 4, wat wel anders had gekund. JULIANA-BOXTEL 2-1. Drie kwartier lang hadden de ploegen onder een neerstromende regen, die de hoogste eisen stelde aan de techniek der spelers, el kaar volkomen in evenwicht ge houden. Aanvankelijk schuchter, doch langzamerhand meer vlotter, verkenden ze eikaars krachten. Snel ging het van doel tot doel, waarbij v. Os minder moeilijkhe den kreeg op te knappen dan zijn overbuurman. Goede momenten wisselden af met zwakke. De Vergadering Gilde St. Ambrose Zondag hield bovengeno^ Gilde een algemene verg adering t haar verenigingslokaal bij Wed. Wijtvliet. Na opening de Overdeken werd het vie^ van de jaarlijkse statiedag gesteld op Dinsdag 10 Octob^ en werden hieromtrent enkt, punten belicht, w.o. het bela^ rijkste het bijwonen van de vj gadering te 10.30 uur, en werdj contributie en de inning hienj op een gemakkelijke wijze ge. geld. Een 5-tal nieuwe leden w# den met algemene stemmen genomen. Verder werd besloten reglement keurig en stipt na j leven wat betreft onderkoonigt den voor nieuwe leden, en boeij bij het verzuimen van vergader^ gen en het afwezig zijn bij fc, grafenissen der leden. Voor de samenstelling van j tallen voor schietwedstrijden wj grote animo en hierover kan Overdeken tot zijn genoegen n* dedelen, dat spoedig de vergui ning tot het plaatsen van borae en het houden van schietwedsti| den kan worden tegemoetgeziet waarvoor deze spontaan een ter rein afstond aan de Klokkenlaaj Men hoopt deze maand nog n# de schutsbomen gereed te zijn e zal er naar gestreefd worden h de viering van de jaarlijkse statie dag een onderlinge schietw^ strijd te houden, waarvoor reed verschillende leden een prijs toe zegden. Velen die hiervoor langstelling voelden gaven zie als schutter op en het zal zee op prijs worden gesteld zov« mogelijk 4-tallen samen te stellet natte doorschietende bal were nogal eens niet nauwkeurig ge. plaatst. De onveranderde begin stond 0—0 gaf de verhouding juist weer. Na de hervatting stelde men al. les in het werk om een beslisser- de doorstoot te forceren, thuisclub kreeg een licht ovei wicht, dat in de 13e minuut re. sulteerde in een doelpunt. Links, binnen Spapens was de vijandt lijke verdediging gepasseerd. O nauwelijks een meter voor 't doe werd hij ten val gebracht, docr welke overtreding Boxtel een pe. nalty tegen zich kreeg. Spapee voltrok zelf het vonnis, 1—0. Ge- ruggesteund door deze goa! kwam de thuisclub vaak enthoi siast terug. Een fraaie aanval opgebouwd uit de middenlini. bracht de bal bij rechtsbuit bracht dé-' bal bij rechtsb. Klet Door goed combineren, waar bij alle voorhoedespelers er aa: te pas kwamen, kwam tenslote. het leer bij Spapens, op het jui moment gaf deze af aan linksb ten van Gelder, die zich niet bi- dacht en met een boogschot 2 liet aantekenen. De thuisclub zak te nu iets af. Boxtel profiteerd; daarvan en toen niet tijdig en af doende weggewerkt werd, was rechtsbinnen van der Weijden e: bij om de achterstand te verklei, nen. 2-1. Nog even hield de druk der bezoekers aan. Met het einde in zicht, kwam Juliana weer los, doch verandering in de stand kwam er niet meer en de geel zwarten besloten deze spannende kamp met een verdiende overwin, ning. SPRANG. N.E.O. Voor a.s. Zaterdag staat voet N.E.O. I één der belangrijks* wedstrijden van 't seizoen op hr. programma, n.l. naar D.S.V. I Dinteloord. Deze wedstrijd gaat nog on het kampioenschap van de afde ling N.-Brabant Zaterdagmiddag- competitie. Doordat in de afd. Tholen dt kampioen pas zeer laat bekend was en men in t gesloten seizoet niet de kampioenswedstrijden wil de laten spelen, hééft men beslotc deze voor het nieuwe seizoet alsnog te laten spelen. Er bestaat nog 'n kans voor dt afd. kampioen om te promoverc naar de 4e klasse K.N.V.B., hot wel nog niet alles officieel gert- geld is. Het zal dus a.s. Zaterdag ees zeer spannende wedstrijd worden. We verwachten dan ook dat dt N.E.O.-lui zich van 't begin tol 't einde voor de volle 100 zul len geven en zich niet zullen laten verleiden tot individueel spel, zo als wij dat j.l. Zaterdag teveel hebben gezien. Het zal dan taai zijn om de bal snel te verplaatsen, zonder deze één enkele seconde langer bij zich te houden dan noodzakelijk is en vooral een goed open spel te spelen. Ook de binnenspelers moeten niet teveel met hun buitenspelers alleen spelen, doch steeds het spel van links naar réchts verplaatsen en omgekeerd, alsmede meet schieten, want daar moeten de goals vandaan komen. Dus jon gens Zaterdag eens flink aange pakt en „good-luck". Leden en supporters, gaat Za terdag allen mee om uw eerste elftal aan, te moedigen in deze zware strijd. Geeft U tijdig op bij het bestuur, liefst vóór Woens dag.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2