DE LANGSTRAAT W aalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN <£a?LQ.St\aatóz icJkuttex met geweer en handboog VLIJMEN WATER IN DE HEI HEUSDEN MET DE OUDJES OP STAP. Telefoon gevraagd 'i i Lu VRIJDAG 15 SEPT. 1950 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 75 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per rn.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1871. Bureaux GKOTESTRAAT Z§5 WAALWIJK TEL. St. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Wij reden Dinsdagavond door Rotterdam (en hoe op weg naar huis en toen hoorden we een Rotter damse, die op onze colon ne moest wachten en op een van de zestig wagens las „Ouden van Dagen Waalwijk" de opmerking maken „Leuk hè Dit was kort en krachtig de opinie van een buiten staander, die niets als last had van die Waalwijkse oudjes. Wat deze zelf er van dachten, hoef je dan niet meer te vragen, zeker niet nadat je had gezien hoe de stemming er in zat en had gehoord hoe ze in koor hun tevredenheid be tuigden. Het was dan ook voor velen wel een ongekende sensatie, deze reis naar Rqftcrdam. Wij althans hadden in de wagen een oude baas van 86 zitten, die op zijn elf de jaar eens naar Made en Oosterhout was geweest; sinds dien had hij het die kanten uit niet meer gezien. Toen in een rij tuig, nu in een luxe wagen. Twee keer was hij in Amsterdam ge weest, maar in Rotterdam nog nooit. Wel gaat hij iedere Zon dag naar het voetballen en of het eens minder mooi weer is, inte resseert hem minder. „Een nat pak heb ik er wel voor over". Vorig -jaar had ie een keer thuis moeten blijven, want toen was hij ziek. Toen hem verteld werd dat we in Rotterdam onder het water door zouden rijden, lachte hij maar eens fijntjes, alsof ie wilde zeggen „Gullie kletst mar wa. Ja." en of hij het nu geloofd heeft toen we eenmaal de Maastunnel door waren, weten we niet. Er was immers geen water aan te pas gekomen, het was zelfs niet te zien geweest. Jongeren zijn in de wijde wereld al beter thuis en zijn dan ook graag bereid aan de ouderen alle gewenste inlichtingen te geven over waar we zijn, wat we nu krijgen, waarheen we gaan enz. Zo scheelden onze twee me de-passagiers twintig jaar, de ou derdom luistert maar naar de „jeugd" en of hij alles gelooft, is noch te horen noch te zien, want met een monkellachje zit hij maar een sigaar te roken en geniet zonder meer. Bovendien is hij in dit geval de man met de meeste ervaring, hij is immers alle keren al mee geweest en de manier waarop hij het zegt, geeft de ver zekering dat hij nog wel alle ke ren mee gaat als God belk ft. De ander heeft een breder ge bied waar zijn belangstelling heen qaat. De chauffeur van onze voor ligger, die te veel links houdt, krijgt zelfs zijn critiek mee en Rotterdam is voor hem een open boek, want zijn schoonzoon die woont er. Je komt zo de lange tijd, die de reis naar Rotterdam in beslag neemt, goed door. De slingerweg door de Langstraat heeft niet al te veel nadelige gevolgen, er valt maar één wagen even uit. Maar als we dan om de een of andere reden moeten stoppen en n tijdje wachten, heerst er een hele druk te langs de weg de benen strek ken en zo Als je op het drukst van de dag met zo'n colonne van een zestig wagens in een grote stad komt. krijgt de reis wel eens iets van hollen en stil staan, het- gen niet wil zeggen dat de service van de Rotterdamse politie niet boven alle lof verheven zou zijn. Maar het schijnt nu eenmaal niet anders te kunnen. Overigens, toen we eenmaal op gang waren, liep alles weer op rolletjes. Het geeft je wel een trots gevoel dat alle verkeer, hetzij tram, bus, auto, fiets of voetganger, moet wach ten tot de Waawijkse Ouden van Daqen gepasseerd zijn. Zo had den ze niet alleen in de gehele Langstraat, maar zelfs in de Maasstad heel wat bekijks. Dwars door de stad werden we in vol maakte orde, begeleid door de motorpolitie, naar Hillegersberg geloodst. Daar was de uitgestrekte gele genheid met de poëtische naam ..Lommerrijk" ons einddoel. He deed zijn naam eer aan. want het lijkt een .uitgelezen oord voor warme en erg warme dagen, die we van het jaar te weinig heb ben genoten. Ook voor de Oudjes had .het wel wat behaaglijker mo gen zijn, nu maakte de straffe wind het wat guur aa nhet water. Daarom ging het allemaal maar gauw naar binnen om het inner lijk te verwarmen. Als we het zo eens bekijken, is dat best goed gelukt. Het geestrijk vocht vloei de overvloedig en zijn invloed groeide dan ook onmiskenbaar. En als de mens eenmaal heeft ge proefd, wordt hij slim. Dat bleek. Er hadden er een paar n cafe tje ontdekt, waar ze voor 35 cent een borreltje konden krijgen, dat scheelde op één 5 cent en op idem zoveel een heel borreltje, en zij trokken er tussenuit. Het comité begreep er niets van hoe dat mo gelijk was. „En as we dan thuis kommen, motte zeggen dè we erg braof zijn gewiest." Ja, ja, en hier staat het open en bloot. Er waren nog meer slimmerikken. Eén had er geschilde peren in zijn zak, die sneed ie aan schijven en legde ze onder zijn centrum (onze zegsman drukte het niet zo netjes uit), de bedoeling schijnt te zijn geweest om de stoel ofwel de peer zacht te maken. Je moet er maar op ko men Na de eerste hartversterkertjes werden de oudjes naar een grote zaal gedirigeerd, waar de rest van de tijd werd doorgebracht. Tot de gezelligheid daar droegen niet het minst bij mej. Jetty de Kort, die voor de oudjes zong, en de heren Hamers, Hooymaayer en de Kort, die voor de oudjes zon gen. speelden en grappen maak ten. Maar zelf bleven ze evenmin achter. Daar had je Marietje van Delft, die op het podium achter de microfoon stond alsof ze er ge boren was. En zingen We kon den het niet allemaal verstaan, maar horen des te beter. Marietje beschikt blijkbaar van zichzelf al over een behoorlijk stemgeluid, dat kan niet anders, en daar deed de versterker nog een schepje boven op. Alles werd er dan ook stil van. geen wonder, want Ma rietje „streed voor vaderland en vorst" en nog veel meer, waar voor ze een daverend applaus kreeg (ze gaf er zelf het teken toe) en een boeket bloemen van de heer B. Weyers. Dat drukte de bewondering van de hele zaal uit en ze kon dan ook niet aan een toegift ontkomen. Has van de Wiel zong een bas- solo over Leiden's Ontzet. We hebben altijd gehoord dat hij tot het „wit zaand" toe kon zingen en daar twijfelen we niet meer aan. Het binnenste der aarde re soneerde op dit diepe, eerbied waardige geluid. Leiden zou er vast door ontzet zijn. Het laatste bedrijf was zuurkool met worst. Nu moe ten we eerl k bekennen dat we wel van worst houden, maar een uitgesproken hekel hebben aan zuurkool. Ln toch smaakte het ons deze middag voortreffelijk, waar uit we geen andere conclusie kunnen trekken dan dat het aan het gezelschap van oudjes lag, die daar op hun leeftijd nog met zo'n smaak zulke stoere hoeveelheden zuurkool naar binnen speelden, al wa ren de jongeren er ook niet vies van. Het kwartiertje dan sen had zeker de magen ge opend. Om half zeven was iedereen versterkt en wel klaar voor vertrek. Eerst echter nam de heer Meijs, voorzitter van het co mité Ouden van Dagen, er nog een paar minuutjes af om zijn dank uit te spreken aan alle medewerkers van deze middag, aan de autobezitters van Waalwijk, de verkeerspo litie van Den Bosch en Rot terdam, zonder wier hulp het niet zou gegaan zijn en aan degenen die sigaren en ver snaperingen gratis beschik baar hadden gesteld. Op zijn vraag aan de oudjes of ze te vreden waren, antwoordden die in koor bevestigend. De heer H. van Engelen dankte nog met enkele woorden na mens de oudjes en voegde er de hoop aan toe, dat het co mité nog een lang leven zou beschoren zijn. Waarna het weer op huis aan ging. De politie loodste ons vlot langs en door de drukte, zodat de reis een half uur korter duurde. Onderweg moesten er wel een. paar meer stoppen dan 's morgens, maar dat gaf geen vertraging en zo reden we tegen half tien Waalwijk weer binnen, de oudjes ongetwijfeld erg tevre den over deze schone en goe de dag. Ons verslag zou zeer on volledig zijn als we geen hul de brachten aan het comité Ouden van Dagen, voor de wijze waarop ze ook dit jaar een gezellige middag voor de oudjes hebben georganiseerd, niet minder aan de Waalwijk- se autobezitters, die door hun buitengewone medewerking de tocht hebben mogelijk ge maakt, het Rode Kruis dat er als de kippen'bij was om te helpen waar te helpen viel, de Rijkspolitie uit Den Bosch, die met de politie uit Rotter dam, ons veilig op en neer heeft gebracht en aan alle medewerkers die we nog niet genoemd hebben. De burge meester zou de tocht meege maakt hebben, maar hij was op het laatste nippertje nog verhinderd. Ondertussen liet Nu ontbreekt er nog één ding een snelle brandmel ding. Er is geen telefonische verbinding tussen Drunen en Giersbergen. Als er nu brand komt, moet er eerst iemand op de fiets naar Drunen om de brand weer te waarschuwen. Dat kan voor heel wat huizen te laat zijn. Als er nu een veld telefoon wordt geplaatst inj „De Drie Linden" b.v. met 'n veldkabel naar de politie wacht in Drunen, een werk dat in een halve dag gedaan kan worden, zal het brandge vaar voor Giersbergen tot een minimum verkleind kunnen worden. Hierover spreken ze nu in Giersbergen. Ze zijn natuur lijk dankbaar, dat ze, wat water betreft, uit hun isole ment zijn verlost, maar nu moeten zij een goede draad verbinding met Drunen heb ben. Niet alleen voor de brandweer, maar ook voor medische hulp. Wij vragen met klem de aandacht van de betreffende autoriteiten voor Giersbergen. De mensen daar moeten binnen de kortste tijd een telefoonverbinding heb ben. K» EEN OPENLUCHTSPEL IN VOORBEREIDING. Deken Rooijackers bouwpastoor. Het volgend jaar een kerk en pastorie en een Zusterhuis. Nergens word momenteel zo hard gewerkt als in Drunen, Alle parochianen hebben de handen in eengeslagen om een groot werk te volbrengen en wat practisch onmogelijk leek, wordt hier geza menlijk met enthousiasme vol bracht. Een maand geleden wa ren er binnenskamers nog maar vage plannen en Zondag a.s. geeft Drunen de première van een openluchtspel over het leven van de H. Lambertus, patroon der parochie, waarin ruim 200 perso nen medespelen. De pers zou zeer zeker aan haar plicht te kort schieten, als zij van een dergelijk groot gebeu ren in onze streek geen melding maakte. Wc zijn dan ook eens naar de pastorie gestapt, teneinde eens iets meer te weten te komen van heer Deken is mijn vraag al voor. Direct na Nieuwjaar beginnen wij met de bouw van een nieuwe kerk, een nieuwe pastorie en een nieuw zusterhuis. En dan gaat het door. Dc samenwerking met de gemeentelijke autoriteiten is pri ma. Drunen krijgt een prachtig centrum. Ik zal wel ongelovig gekeken hebben, want optimistisch klinkt het naast me Als God het belieft gaat met Nieuwjaar die eerste spade in de grond. Dit nog eens om mij te overtuigen. Wat kan men al anders doen bij zo'n optimisme, dan alle mo gelijke succes toewensen met de bouwplannen en 't openluchtspel. Veel succes dus en goed weer op de 17e, de 23e en de 24e Sep tember, als het spel wordt opge voerd L.S. BOND (GEWEER). het comité zijn beste wen- I het doel van het openluchtspel en hij sen overbrengen voor een ge zellige middag. We veronder stellen dat ze in vervulling zijn gegaan. Voor het comité kunnen we niet beter doen dan de door de heer van Engelen namens de oudjes uitgesproken wens over te nemen Dat het nog een lang leven beschoren mag zijn. Nu maar vast tot het volgende jaar. GIERSBERGEN UIT ZIJN ISOLEMENT. Giersbergen heeft nog nooit goed water gehad. De bewo ners zaten, daar midden in de hei, te kijken met wat putten en pompen, die of helemaal niets of slecht water gaven Dat is sinds mensenheugenis zo geweest. Ze praatten sa men wel eens over een goede diepe waterput, maar nooit is er eigenlijk veel aandacht aan besteed. Het was nu een maal zo. Wij kunnen het ons eigen lijk niet goed voorstellen, zonder goed water te zitten. Wij, waar we ook wonen, in Waalwijk, Drunen, Kaatsheu vel of Vlijmen, behoeven maar een kraan om te draaien om het heerlijkste water te hebben. Maar zij, tussen de duinen, hebben altijd niet- zo'n-fris-water moeten drin ken, altijd met slecht of vuil water-voor-de-was gestaan. En, wat ook erg is, ze had den nooit voldoende water om een brand te blussen. Aan deze misère is nu een einde gekomen. Midden in Giersbergen is een put gesla gen tot ruim veertig meter diepte, die uit twee delen be staat een brandput met een diameter van zowat 40 centi meter en een smallere buis voor de drinkwaterpomp. Dinsdagmiddag zijn wij er met de Drunense brandweer op uitgetrokken om de brand put te proberen en te laten zien, wat een hoeveelheid water die spuitgasten van Drunen wel kunnen wegspui ten. Nou, dat kunnen ze In een minimum van tijd stond de motorspuit rustig boven de put te brommen en Harry Geerts, v. d. Heijden en v. d. Wiel konden er lustig op los (en op elkaar, want dat de den ze ook) spuiten, 't Ging best ,.Nou" zegt de commandant, H.' Portier, „zullen we eens kijken of we „De drie linden' kunnen natspuiten". De slangen werden 'n eind verder gelegd, nog een stuk er bij gehaald, de kraan weer open gedraaid en „De drie linden" werd nat gespoten. ,,'t Wier toch wel tijd, war meneer", zei een van de be woners, die wel Smits gehe ten zal hebben. In Giersber gen heten ze zowat allemaal Smits. Toen wij een van de vele peuters vroegen hoe hij heet te, antwoordde hij Harry Smits en toen kwamen er wel vijf en twintig vertellen, dat ze ook Smits heten. En fin, hoe die man nou precies heette, doet er weinig toe. Hij had in ieder geval gelijk 't Werd hoog tijd dat er water kwam. Verschillende pompen geven wat vies bruin water en de putten die er zijn, zijn ook niet zo bar schoon. Al was 't alleen al veur de was", zei moeder de vrouw. „As ge wit, meneer, dè we alleen met bruin water hadden, dan kunde begrijpen, hoeveel moeite ik mee de was heb Nu, wij begrijpen het, we hebben het zelf gezien. Maar gelukkig, het leed is nu gele den. Weliswaar is de pomp nog niet klaar, maar binnen zeer korte tijd zal er een pomp op de buis staan en dan kunnen de Giersbergen en, wat ook zeer belangrijk is, de touristen, naar hartelust vers, koel water pompen. De Drunense spuitgasten gingen intussen rustig door met spuiten. Mac Elshout kreeg ook een spuit in zijn handen en spoot een paar boerderijen nat. Het ging allemaal prachtig. Als er nu brand is in Giers bergen, kan er gespoten wor den. zoveel als er maar no dig is. de plannen van Deken Rooijac kers. Maarals je denkt De ken Rooijackers thuis le treffen, zich de tijd gunnend om lang en breed te vertellen over wat er al lemaal gaat gebeuren, heeft men het ook weer mis. Als men die wil spreken, dan moet men op het terrein achter de noodkerk zijn. waar 't openluchtspel in opbouw is. Daar is het een drukte van be lang. Daar werken de Drunense timmerlui en schilders tesamen aan de decors „Oud Maestricht die ontworpen zijn door de be kende Brabantse kunstenaar Luc. v. Hoek. Daar wemelt het van Drunense mensen, die onder lei ding van hun regisseur, de heer Jo v. Erp, de repetities houden Ik waag het om even te blijven kijken. De regisseur is een harde meester, die de spelers onverbid delijk op hur. fouten wijst. Hij laat de scène nog eens overdoen en nog eens en nog eens, hij is nooit tevreden, zou men zeggpn. Maar toch is hij vol bewondering voor wat hier in Drunen door on derlinge samenwerking wordt ge presteerd. Eindelijk heb ik in al die druk te Deken Rooiiackers kunnen vinden. Veel tijd heelt hij niet, dat is hem aan te zien, maar ik wist hem toch aan het spreken te krijgen. Ja, wij moeten eer: kerk bou wen en daar is nu eenmaal cield voor nodig en ten bate daarvan gaan wij nu een openluchtspel op voeren. Een goede vriend van mij schreef een spel over het leven van de H. Lambertus, wat wij hier thans als eerste mogen op voeren. Die goede vriend is rec tor Beex, die op het gebied van openluchtspelen zijn sporen reeds verdiend heeft. Ik twijfel er niet aan en ik heb er nooit aan getwij feld dat het openluchtspel niet zou slagen. Het, gaat om een goede en grote zaak en ik zou mij in de Drunense mensen vergist hebben als ze voor deze zaak niet warm liepen. Dan vertelt Deken Rooijackers verderDe H. Lambertus is de patroon van deze parochie. Door dit spel willen wij trachten het leven van de H. Lambertus onder de parochianen meer bekendheid te geven en daarnaast zal het een stimulans zijn voor samenwerking bij de bouw van de nieuwe kerk. De baten van het stuk zijn voor de nieuwe kerk en zo is dan naar ik hoop een begin gemaakt voor verder samenwerken der parochi anen voor de bouw en de inrich ting van het nieuwe Godshuis. Deken Rooijackers heeft één grote wens. spoedig een nieuwe kerk, zij is er hard nodig. Maar wanneer zal dat nu eens gebeuren, denk ik zo? Maar Mijn- GUNNING. Ht bouwen van een dubbel woonhuis voor de heer W. Venus Wolput, is opgedragen aan L. Verboord, aannemer alhier. Ar chitect is P. C. Verboord. MOOIE DAAD. Dezer dagen mocht het bestuur van Herwonnen Levenskracht van de Firma Ovito de boetepot ont vangen. Wij hopen dat dit voor beeld navolging zal vinden. Wie volgt HERW. LEVENSKRACHT. Dezer dagen heeft de afdeling Vlijmen van Herwonnen Levens kracht een grote actie ingezet voor het aanwerven van dona teurs. Tot op heden is dit schit terend geslaagd en wij mogen ons er in verheugen dat het aantal donateurs thans tot 83 is geste gen. CIRCUS CORINO, Zaterdag en Zondag bracht het circus Corino een bezoek aan Vlijmen. Het oogstte zowel Za terdag- en Zondagavond als met de kindervoorstelling van Zon dagmiddag veel succes. Een be zoek kan ten zeerste worden aan bevolen. EMIGRANT. Dezer dagen vertrok J. de Vaan- uit de Wilhelminalaan naar Aus tralië. Laat ons hopen dat alles naar wens moge gaan. Over vijf jaar hoopt hij nog eens naar Vlij men te komen. VERGADERING AALMOEZE NIER KOLEN. Dezer dagen kwam de buurt van Aalmoezenier Kolen in ver gadering bijeen in café Prinsen. Het bestuur werd gekozen en plannen beraamd voor de ont vangst. EEN MOEDIG REDDER. Onze plaatsgenoot de heer Th. J. de Laat uit de Burgemeester van der Venstraat alhier, wist Zondagavond omstreeks 11 uur te 's-Bosch uit de Brede Haven een man uit Eindhoven te redden. De man was daar te water ge raakt en onder zeer moeilijke om standigheden wist de L. hem op het droge te brengen, nadat hijzelf gekleed te water was gesprongen. De man werd ter observatie naar St. Joannes de Deo vervoerd. ROODE KRUIS. Alvorens een overzicht te ge ven van het Bondsconcours, is 't goed de stand te bekijken van de verschillende kampen, die zich rond dit concours hebben afge speeld. Om te beginnen het Konings- kruis. Het dient gezegd dat G. v. Hemert van St. Blasius te Heus- den met fraaie punten dit jaar het Koningskruis veroverde. Bij de aanvang stond v. Hemert maar 1 punt voor op Joh. Klerks. De einduitslag was 15—10 in 't voor deel van eerstgenoemde. Er wa ren 16 punten te behalen, v. He mert, van harte proficiat 1 De vrije kampioenschappen Hier was de strijd harder. Van de 7 deelnemers waren nog zes kanshebbers. W. de Kort, die 11 punten in zijn bezit had, behaalde 15 van de 16 punten. Zijn naaste concurrent J. v, d. Wiel, die ook 11 punten had. deed het niet zo goed. Hij schoot maar twee pun ten en eindigde met 13 punten, hiermede W. de Kort het kampi oenschap in de hand gevend. Voor v. d. Hoven is het wel jam mer dat W. de Kort niet eenmaal faalde, want deze eindigde met 14 punten van de 16. Dc andere drie kanshebbers eindigden met 13 punten. Men ziet dus dat dit kampioenschap sterk bestreden is. Proficiat Willem. De persoonlijke kampioenschap pen Hifervoor waren 18 gegadig den; 10 prijzen waren beschik baar. Dc le prijs werd behaald door Fr. Luijben uit Vlijmen met 16 van de 16 te behalen punten. Een resultaat dat geen der schut ters van de L.S.B. dit jaar heeft bereikt. G. v. Hemert had zonder slag of stoot de 2e prijs met 15 punten. Hij behoefde niet te kam pen, daar hij als enige 15 pun ten had. Hier volgen de namen der prijswinnaars: Fr. Luijben 1; G. v. Hemert 2; W. de Kort 3; B. v. d. Hoven 4; C. v. Muile- kom 5; Th, Buijs 6; P. Berkel- mans 7; W. v. Rasteren 8; J. Verboord 9 en G. v. d. Eijnde 10. Vierpunters In totaal waren er op dit Bondsconcours 29 vier punters. Hier zijn 13 kampscho- ten voor nodig geweest om uit te maken hoe de prijzen vielen. De heer W. v. Hclvoort wist beslag te leggen op de door de kastelein onder bepaalde voorwaarden ge schonken prijs. De prijs, door de vereniging St. Joris beschikbaar gesteld, werd gewonnen door H de Louw Eindelijk raken we aan het Bondsconcours zelf toe. Neemt men de andere concoursen tot maatstaf, dan kan men rustig zeg gen dat er vrij goed is geschoten Allen handhaafden hun punten. St. Catharina had deze middag niet over pech te klagen en schoot 23 punten bijeen. Hiermede legde zij beslag op de le korpsprijs. St. Ambrosius uit Baardwijk, had wel wat pech, doordat een van haar zestal schutters maar 1 punt behaalde. Dit was jammer. Van de 11 schutters die Baard wijk in het veld had, waren er 8 vierpunters en twee driepunters bij. Dit zegt toch wel iets, maar gedane zaken nemen geen keer en daarom moest zij genoegen nemen met de tweede prijs, wat toch nog een fraai resultaat is. Hierop volgde St. Blasius te Heusden met 20 punten. Deze mannen schoten zeer stabiel en de 3e prijs was hiervoor hun belo ning. Juliana Vlijmen belandde op de 4e plaats met 17 punten; St. Cris- pijn, Besoijen op de 5e plaats met 15 punten: O.L.V.S. te Elshout op de 6e plaats met 14 punten; St. Jan te Kaatsheuvel met 10 punten op de 7e en St. Joris te Nieuwkuijk met 8 punten op de 8ste plaats. De gespecificeerde uitslag is als volgt St. Joris, Nieuwkuijk. Th. Pullen 2; A. J. Mommer- steeg 2; W. Pullens 2: Ivo van Buul 0; A. Merkx 1; Joh. v. d. Water 1; totaal 8 punten. St. Blasius, Heusden. G.v, Hemert 4, S. v. Eeuwijk 4; M. v. Ooijen 3: Jos v. Sprang 3; Jo v. Berge-Henegouwen 2; M. v. Leeuwen 4; totaal 20 pnt. Ó.L.Vr. Schuts, Elshout. Joh. Klerks 0; A. Fitters 4: A. v. Logteri 2; G. v. Keulen 4; J. Merkx 2: J. v, d. Wiel 2; totaal 14 punten. St. Crispijn, Besoijen. A. v. d. Gouw 1J. v. d. Meijs 4; H. de Louw L J. Klerks'3; C. v. Muilckom 3; P. Berkelmans 4; totaal 15 punten. St. Ambrosius, Baardwijk. L. van Huiten 4; G. v. Beijnen 1; Th. Pullens 4; J. Baaijens 4; W. v. d. Broek 4: W. Pullens 4; totaal 21 punten. St. Catharina, Herpt. W. de Kort 4; H. de Wilt 4; G. v. d. Eijnde 4; M. Buijs 3; A. dc Kort Nzn. 4; A. Verhoe ven 4; totaal 23 punten. St. Jan, Kaatsheuvel. B. v. d. Hoven 4: G, van Hest 2: H. Molenschot 3: B. van Bal- kom 1; M. Kops 0; C. Elshout 0; totaal 10 punten. Juliana, Vlijmen M. Luijben 3; W. Venis 4; B. van Eggelen 2: C. Diepstraten 0; Verboord 4; Fr. Luijben 4: to taal 17 punten. Hieronder volgen de verschil lende standenlijsten Vrije kampioenen. W. de Kort, 15 pnt. (kampi oen); B. v. d. Hoven 14; J. Ver boord 13; J. v. d. Wiel 13; Ber kelmans 13; M. van Leeuwen 12: G. van Beijnen 9 punten. De afdeling Heusden van het Roode Kruis behaalde op de na tionale wedstrijd te Hilversum, waarover we in een vorig num mer reeds schreven, de le prijs. De ploeg bestond uit de heren J. Oonen (commandant), G. Jon ker. J. Klaren en A. Timmermans. De commandant kreeg tevens een le prijs. De gecombineerde ploeg helpers en helpsters behaalden 'n tweede prijs. DAMMEN. De Damclub V.D. besloot deel te nemen aan de hoofdklasse com petitie Ned. Dambond en te be ginnen met de onderlinge compe titie op Maandag 18 dezer. Ook kwam nog ter sprake het 25-jarig bestaan der vereniging, waarvoor een actie onder de leden e.a. zal worden gevoerd. Koningskruis. G. van Hemert 15; Th. Pullens 14; Joh. Klerks 10; Jan Broeders 8; C. Elshout 8; J. de Kort 7; W. de Louw 2; J. v. Kuik 0 pnt. Beker. Herpt 147; Baardwijk 145; Heusden 130; Besoijen 117; Kaats heuvel 119; Vlijmen 122; Elshout 81 punten Korps. Herpt 23; Baardwijk 21; Heus den 20; Vlijmen 17; Besoijen 15; Elshout 14; Kaatsheuvel 10; Nieuwkuijk 8 punten. 'TB Persoonlijk kampioenschap Frans Luijben 16; G. v. Hemert 15; W. de Kort 15; C. v. Muile- kom 14; B. v. d. Hoven 14; P. Berkelmans 13; W. Pullens 13; G. v. d. Eijnde 13; Th. Buijs 13; C. de Kort Czn. 13; A. Verhoe ven 13; W. van Kasteren 13; Jos van Sprang 13; J. Verboord 13; M. van Leeuwen 12; A. de Kort Nzn. 12; B. van Balkom 11; C. Diepstraten 8 punten. De eerste tien personele prijzen behaalden W. de Kort, A. Ver hoeven, M. Wolfs, G. v. Hemert, S. v. Eeuwijk, Th. Siegers, A. de Kort Nzn., Fr. Luijben, G. de Kort en W. Venis. VERGADERING L.S.B. (Geweer). A.s. Zondag vergadering van het bestuur van de L.S.B. i;i cc-fé Siegers te Nieuwkuijk. Men gelieve hier de deelnemers op te geven voor het kasteleins- concours op Zondag 24 Septem ber te Nieuwkuijk. Aanvang der vergadering 3 uur precies. Men neme hiervan goede nota. j_ri.Ii LANGSTRAATSE BOND VAN HANDBOOGSCHUTIERS District 5. 1 IJ») A.s. Zondag 17 September is de laatste dag van de L.H.S.B. op de banen van Ons Genoegen te Herpt, aanvang 1 uur. Tevens zullen dan de prijzen van dit sei- zien worden uitgereikt. Zoals de stand nu is, zal er weinig verandering meer in ko men. De Wet's Zonen I zal wel met de hoogste roem gaan lopen. Constancia beschikt zeer zeker ook over een goed zestal en zal dan ook de kleine kans die ze nog heeft, ten volle weten uit te bui ten. Eendracht maakt Macht staat als goede derde. Zij zal alles in het werk stellen om deze plaats te behouden. Bij een eventuele misstap heeft Victoria kans op haar plaats. Van de laatste tweeOns Ge noegen en Claudius Civilis is voor Victoria of E.M.M. geen gevaar te duchten. Gezegd moet echter worden dat O.G. en C.C. op het laatste concours geweldig uit hun slof zijn geschoten. Bij de tweede zestallen onder scheidt zich DWZ II als koplo per met een voorsprong van 98 punten op nummer twee. Verder zal de stand wel gehandhaafd blijven zoals hij nu is. Bij de derde zestalters zal Con stancia zich niet meer van haar plaats laten verdrijven door DWZ. Het onderlinge punten- verschil is 50 punten.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5