DE LMDSm&ï DRUNEN NIEUWKUIJK VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 SEPTEMBER 1950 2 De K.A.V. in het Koper. Gemeenteraad Raamsdonk. Uitbreidingsplan der gemeente gaat gestadig voort. ass iissan» plaats was, maar bittere ernst, een ernst geboren uit de nood zaak en het recht op werk en het recht om door dat werk zich een redelijk bestaan te verschaffen. De strijd om rechtvaardigheid en erkenning is begonnen. Dat alle middenstanders zich bewust worden dat ze deel uitmaken van een stand, die evengoed als boe ren en arbeiders hun plichten, maar ook hun rechten hebben, en dat het kan, hebben de bakkers in Amsterdam bewezen. Gisteren vierde de afdeling Waalwijk van de Katholieke Arbeiders-Vrouwen-organisa- tie haar 12%-jarig bestaans- feest. De eigenlijke feestdag werd voorafgegaan door een triduum in de kapel van het St. Teresia-gesticht, gegeven door Pater Hoogenhoff van 't Missiehuis te Kaatsheuvel, die gedurende deze drie dagen enkele onderwerpen behan delde die de katholieke arbei dersvrouw aanbelangen. De Zondag werd begonnen met een H. Mis, weer in de kapel van het St. Teresia-ge sticht. De feestavond werd dei- avonds om half zeven gehou den in de café-zaal van de Gildenbond en werd behalve door vele leden ook bijge woond door de geestelijke ad viseur, de Weleerw. Heer Ka pelaan Wassenberg, Mejuffr. Reijntjes, diocesaan leidster van de K.A.V., Mej. Stokwiel- der, afgevaardigde van het hoofdbestuur, en door het af delingsbestuur van de K.A.B. De voorzitster van de afde ling, mej. Hamers-Leijsten, sprak een woord van welkom, speciaal tot de dames Reijn tjes en Stokwielder en de be- stuurderen van de K.A.B. Vervolgens gaf zij 'n over zicht van het wel en wee van de jubilerende vereniging. Daaruit bleek dat haar pad niet altijd over rozen is ge gaan, maar ook dat ze er niet voor niets is geweest. De af deling werd in 1937, met 9 andere, opgericht door Mej. Reijntjes. Het begon met een kern van 14 leden, waarvan er nu nog 3 lid zijn, maar na een propaganda-vergadering in September traden al 40 vrou wen toe. Veel is er sindsdien door de organisatie gedaan door. spreekbeurten, Moederdagen, avonden bij diverse gelegen heden enz. Een moeilijke tijd waren de bezettingsjaren, toen de K.A.V. zou moeten toetre den tot het N.A.F., maar na tuurlijk verkoos zij liever drie jaar onder te duiken. Na de bevrijding is ze in heel haar activiteit herrezen. De voor zitster wijdde vooral waar derende woorden aan de vrou wen die hun beste krachten hadden gegeven in een be stuursfunctie. Er waren ook jubilaressen: niet minder dan 8 die hun ko peren jubileum als lid vier den. Het waren de dames Van den Avoirdt-Rollenberg, Ossenblok-Klerks, Reuss-Lan- germans, De Vaan-Eijckens, Van de Wiel-v. Bladel, Du- moulin-Possimis, Smolders- van de Leur en Hamers-Leijs ten. Ze kregen allemaal waar derende woorden en een pre sentje. De voorzitster zelf werd nog het voorwerp van een aparte huldiging, daar ze in I2V2 jaar bestuurslid was. De lof tuitingen die haar deel wer den, gingen gepaard met het waardevolle geschenk van een polshorloge. Ook de diocesane leidster, Mej. Reijntjes, hield een toe spraak, waarin ze er op wees dat er dit jaar voor het eerst K.A.V.-jubilea werd gevierd, waaronder dat van de afdeling Waalwijk. Ze sprak verder op het program van de organisa tie dat godsdienstige, sociale, opvoedkundige, maatschappe lijke en huishoudelijke lessen omvat, en over de eigen func tie van de vrouwen. Ze knoop te er de aansporing aan vast overeenkomstig deze functie te leven. En natuurlijk werd de jubilerende afdeling har telijk gefeliciteerd, met de op wekking aan de leden trouw te blijven aan de organisatie. Het slot van Mej. Reijntjes' toespraak was een berijmde lofzang op de K.A.V. en een geschenk voor de jubilerende voorzitster. Maar nu was zij weer aan de beurt om gehuldigd te wor den wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd, waaraan een afscheid vast zat. Mej. Hamers-Leijsten dankte haar voor het vele dat ze voor de K.A.V. gedaan had en bood er een stoffelijk blijk van waardering bij aan. Daarmee was er een eind gekomen aan het officiële ge deelte en kwamen „De Varen de Zangers" uit Amsterdam in actie met praatjes en lied jes. Ze troffen de juiste toon, want er werd naar hartelust meegezongen en gelachen. Dat de inwendige mens niet werd vergeten, behoeft geen betoog. Er waren heerlijk heden in overvloed. Het dank woord na deze geslaagde feestdag was dus wel op zijn plaats. K.A.V., nog vele jaren! VOOR SALATIGA. Vorig bedrag 537.25 N.N., Baardwijk 6.50 Totaal 543.75 ZILVEREN JUBILEUM. In de j.l. Vrijdag gehouden vergadering van de Commis sie tot Wering van Schoolver zuim, werd de voorzitter, de heer P. H. Broos, gehuldigd in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap van die commis sie. Namens de commissie werd de jubilaris toegesproken door het oudste lid naar diensttijd, de heer M. v. d. Heijden, die uitvoerig de verdiensten van de heer Broos naar voren bracht, speciaal in diens func tie van voorzitter der com missie, welke functie hij reeds ruim 9 jaren vervult. Spreker izeide altijd de tact en het ge duld van de voorzitter te heb ben bewonderd, vooral bij de behandeling van de veelvul dige verzuimen gedurende de oorlog en de eerste jaren daarna, toen er niettegen staande alle moeite zo weinig succes was te behalen, doch welke minder gunstige jaren voorbij zijn, zodat de taak van de voorzitter thans dankbaar der is. Namens de commissie bood spreker de jubilaris een fraaie bloemenmand aan. De secretaris der commis sie, de heer J. A. Thijssen, memoreerde dat hij als secre taris met de voorzitter speci aal een nauwere samenwer king had en voegde daar on middellijk aan toe, dat die sa menwerking steeds buitenge woon goed is geweest, waar voor hij de voorzitter dank bracht, terwijl hij de wens uitte, dat deze samenwerking ook in de toekomst steeds uit stekend zou mogen blijven. De heer Broos toonde zich zeer verrast door de hulde van zijn mede-commissieleden en dankte voor de waar derende woorden, alsmede voor de aangeboden bloemen. Hij zeide steeds graag naar de commissie-vergaderingen te zijn gegaan, omdat er zulk 'n goede verstandhouding heers te tussen de leden. Hij sprak de hoop uit, dat er iets van de commissie is uitgegaan in het verloop der jaren in het belang van de bestrijding van het schoolverzuim. Van het gemeentebestuur was een waarderend schrij ven met gelukwens binnen gekomen. NAAR HUIS. Met het troepenschip „Zui derkruis" dat vermoedelijk 10 October in Rotterdam aan komt, komen de volgende mi litairen uit onze omgeving naar huis: Kpl. P. C. v. Amelsfoort, Kerkstraat 27, Raamsdonk. Sid. P. J. Oerlemans, Tram laan 149, Kaatsheuvel. Sld. M. H. v. d. Linden, Hei dijk 19, Vlijmen. Sld. A. C. v. d. Meijdenberg, Wilhelminastraat, Dongen. Kpl. P. S. J. v. d. Griendt, Stationsstr. 120, Waalwijk. Sld. F. A. v. Loon, Luiten- ambachtstr. 42, Raamsdonk. Sld. J. S. H. Verduyn, Mo lendijk 20, 's-Gravenmoer. Sld. L. F. C. de Jong, Dreef- seweg 34, Kaatsheuvel. Sld. P. M. v. d. Leur, Gro testraat 258, Drunen. Sld. A. F. v. Logten, Kapel straat 28, Elshout. Sld. A. Schellekens, Breed- straat 5, Dongen. Sld. R. A. v. d. Mast, Hoge. vaart C 5, Sprang-Capelle. Sld. H. J. Merkx, Stations straat 26, Drunen. Sld. B. F. J. Demmers, Put straat 25, Waalwijk. Met het troepenschip „Siba- jak", dat vermoedelijk even eens 10 October te Rotterdam arriveert, komen terug: Kpl. vlgtm. A. H. D. Rekers, Torenstraat 24, Drunen. Mevr. M. J. Waarts-Voss, Nieuwstraat 35, Capelle. R. F. Waarts, Nieuwstraat 35, Capelle. SUPPORTERS-VERENIGING „JULIANA". De Supporters-vereniging „Juliana" te v.m. Baardwijk zal binnenkort haar 1ste lus trum na haar her-oprichting vieren. Er bestaan plannen om dit feestelijk te doen met een sportgebeuren. Er zijn on derhandelingen aangeknoopt met 2 vooraanstaande clubs. Mochten deze plannen slagen, dan staat het voetbalminnend publiek van Waalwijk en om streken een genoeglijke sport dag te wachten. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. De katholieke leerlingen van de Nijverheidsschool die deze per 1 October met diplo ma verlaten, zullen een re traite houden in de kapel der Eerw. Zusters van het St. Te resia-gesticht op Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s.; deze retraite staat onder lei ding van Pater Rijkers van 't Missiehuis te Kaatsheuvel. Aan de Nijverheidsschool heeft zich de eerste Belgische leerling voor de afdeling Schoenmakerij aangemeld. WAALWIJKSE KRING VOOR KUNST EN WETENSCHAP. Donderdag 5 Octobe» om 3 uur zal de pianist-componist Hans Henkemans in Musis een piano-recital geven met werken van Mozart, Chopin, Liszt, César Franck en Claude Debussy. KNAPENKOOR. Vorige week werd een jon genskoortje opgericht onder de naam „De Zingende Kna pen van O.O.G." Met een 20- tal. leden vond Donderdag avond in „Thalia" de eerste repetitie plaats onder leiding van de heer P. Mulders. Het koortje zal optreden bij de eerstvolgende opvoering van O.O.G. en op het St. Nicolaas- feest. JONGENSPATRONAAT WEER OPEN. Gisteren is het patronaat van de parochie St. Jan, ge vestigd in het K.J.C.-huis in de Stationsstraat, weer ge opend. Jongens, die hun plechtige Communie hebben gedaan, kunnen zich als lid van het patronaat laten inschrijven, elke Zaterdag en Zondag na het Lof. EEN GOEDE VANGST. Onze gemeente-politie heeft een goede vangst gedaan door een individu uit Waspik te arresteren dat op verschillen de plaatsen al gezocht werd. Deze man zag kans in Breda, Tilburg, Dongen, Made, Kaatsheuvel en Waalwijk door middel van klinkende namen, van winkeliers goede ren los te krijgen, die dan echter nooit betaald werden. Tenslotte was de Waal wij kse politie de handigaard te slim af en ontmaskerde hem. Ook viel bij ondervraging een andere jongeman uit Was pik door de mand. Hij moest voor zijn patroon stikwerk thuisbrengen en bekende bij die gelegenheden al verschil lende keren geld verduisterd te hebben. Morgen (Dinsdag) speelt Sophia's Vereniging in de O.a. staat de tweede Peer Gynt-suite op het programma. Houdt U vooral morgen avond vrij. ALLERLEI. Er zijn de afgelopen dagen weer verschillende processen verbaal opgemaakt tegen jon gelui die zich ophielden in winkelportieken, welke over last voor de betrokken win kelier niet geduld kan wor den. Er zijn er ook die schijnen te vergeten dat het verboden is over het trottoir te fietsen, ook al is de rijweg opgebro ken. He blijft gevaarlijk voor de voetgangers. Er zijn al heel wat bekeuringen gevallen. Dan zijn er nog enkele lui uit Kaatsheuvel bekeurd we gens het opgeven van valse namen, waar sommige men sen plezier in schijnen te heb ben. In 99 van de 100 geval len helpt het niet! GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: blauwe para- pluie; hond (herder); bosje leren schoenveters; parelmoe ren rozenkrans; kinderporte- monnaie met inhoud; tortel duif. Verloren: zwarte vulpen (merk „Ottawa"); kinderpor- temonnaie met inhoud; hond je (dog); huissleutel; jongens regenjas; kinderportemonnaie met inhoud; Delftsblauw arm bandje. De raad der gemeente Riams- donk kwam op Zaterdag 23 Sep tember onder voorzitterschap van burgemeester Prinssen in open bare vergadering bijeen. De notu len der vergadering van 30 Juli werden in orde bevonden. De heer v. Woerden was met kennisgeving afwezig. Bij de ingekomen stukken en mededelingen was o.in. de 5 pCt. wedde en 2 pCt. gratificatie voor het geineentepersoneel, wijziging van enkele kleine belastingen en leges ter secretarie, goedkeuring Ged. Staten voor aankoop van een stukje grond van de P.T.T. plus enkele strookjes grond van particulieren. Het verzoek 0111 subsidie van de Prov. Raad van A.V.O. en Gezinszorg te Waalwijk komt bij de begroting 1950 aan de orde. Bij acclamatie werden herbe noemd tot leden van de commis sie van advies der woonruimte de heren H. J. de Bruijn, G. J. Knaap. A Rodenburg, W. v. Seters en A. Verschuuren. met dank voor de goede samenwerking en bewe zen diensten. Punt 3 was een wijziging van de verordening regelende de vas te bezetting en de bezoldiging van het ambtelijk personeel in dienst van de gemeente; dit was voor heen Burg. Armbestuur. Met deze administratieve wijzi ging ging de raad accoord. Ook over het 2e halfjaar 1950 zal de 5 pCt. weddeuitkering op het loon van het gemeenteperso- neel geschieden, zoals in het le halfjaar 1950 het geval was. De hulpkeurmeester krijgt ais vergoeding voor zijn rijwiel per jaar 145.—. Het voorstel van B. en W. was om deze vergoe ding te verhogen tot 250.— voor de aankoop van een hulp motor, gezien het grote werkter rein van bedoelde keurmeester. De raad stemde ook hierin toe. Punten 5 t.m. 11 hielden in en kele bezettingsverordeningen wel ke 1 Dec.j4950 komen te verval len. De instructie voor de direc teur van de gem. vleeskeurings dienst van vee en vlees wordt conform vastgesteld, alsook de wijziging van de vleeskeurings verordening voor de gemeente. De verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting blijft van kracht, t.w. 190 gebouwd en 110 onbe bouwd. Ook het vermenigvuldi- gingscijfer voor de ondernemings belasting werd ongewijzigd vast gesteld. De verordening als in art. 6 winkelsluitingswet van 25 Maart 1942 betreffende de sluiting van kapperszaken op Dinsdagmiddag blijft van kracht. De verordening regelende de akfondiging van publicaties en verordeningen onderging geen en kele wijziging. Van het R.K. Schoolbestuur O. L. Vr. Hemelvaart kwam het verzoek binnen de nodige gelden beschikbaar te stellen voor in voering van een nieuwe zangme thode voor de St. Theodorus- school. Het gevraagde crediet groot 454.50 werd door de raad toegestaan. De R.K. Meisjesschool te Raamsdonksveer ontvangt f 537.26 voor de aanschaffing van leer middelen, bestaande uit boekjes en tekenmappen. De Meisjes Uloschool te R'veer krijgt op haar verzoek 150.48 als jaarwedde van de onderwijze res in nuttige handwerken. Aan de heer L G. Bus alhier werd opnieuw een hypotheek toe gekend op de grond- en bouw kosten van een te: stichten wo ning, overeenkomstig de hypo theekregeling. Voor de gedeeltelijke aanleg van de Margrietstraat werd 900 uitgetrokken. De reconstructie'van de Oran jestraat komt op éen totaal van 29004. De riolering is in zeer slechte toestand en ligt slechts 25 cm. onder het tvegdek. Hier is ook rekening gehouden met het uitbreidingsplan der gemeente. Ook de Bergenstraat, Kerk straat, Stationsstraat en een ge deelte van de Schansstraat zal worden gereconstrueerd. Hier komt een bestrating van 5 meter breed plus trottoir en 220 meter nieuwe riolering. Dit werk, dat 'n aanzienlijke verbetering zal zijn, vraagt 45079.—. Het brandweermateriaal zal worden uitgebreid. De brandweer heeft slechts de beschikking over 400 m. slang, hier zal 800 meter worden bijgevoegd, wat neerkomt op een bedrag van 4272.—. De koppelingen kosten 800. Hierbij komt nog wat materiaal voor op ruim- en reddingsdiensten, wat een totaal crediet vraagt van 5961.20. De raad stemde z.h.st. toe. Twee percelen grond in de Oude Groenstraat zullen worden aangekocht van A. Ilmer voor de prijs van 700.— Hierop zullen twee industriewoningen worden gebouwd. Verder stemde de raad toe tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de bouw van twee industriewoningen met vermin derde rijksbijdrage aan de N. Groenstraat en van ten hoogste 4 industriewoningen met verminder de rijksbijdrage aan de Groen straat. Hiermede is een bedrag gemoeid van 8200.— per wo ning. Met dhr. Wieringa zal grond worden geruild gelegen aan de Keizersdijk tegen een perceel grond gelegen aan de Beatrixlaan. Aan de Keizersdijk is dit 254 m. a 5.— aan de Beatrixlaan 557.5 m. a 3.—. De gemeente heeft dus een tegoed op de heer Wieringa van 402.50. De wed. Peters-v. Strien, Ha ven 130 alhier, zal een perceel bouwgrond kunnen kopen in de Brejaartstraat, n.l. 244 m. tegen 2.50 en 78 m. van 50 ct. Het voorstel tot wijziging der bouwverordening werd z. h. st. aangenomen. Voor de aanbieding van de re keningen van het electriciteitsbe- drijf, de gemeente, 't Burg. Arm bestuur, voor het vleeskeurings- bedrijf, de gemeente en maatsch. hulpbetoon en de wijziging van de begroting van de gemeente en vleeskeuringsdienst 1950. werd door de voorzitter een commissie aangewezen, die hierover verslag zal uitbrengen, bestaande uit tie heren Lankhuizen, Rodenburg ea Verschuren. Enkele bezwaarschriften tegen schoolgelden werden afgewezen. Tot slot ging men over tot de rondvraag. De heer Kieboom hield een vu rig pleidooi voor het Sandoel. Het betrof hier de dijk langs de huizen vanaf de Tuinstraat. De voorz. zeide dat dit al eer der de aandacht van B. en W. had en beloofde spoed te betrach ten. De heer Lankhuizen brak een lans voor dc afscheiding tussen weg en trottoir in de Julianalaan en zag gaarne dat dit gedeelte ofwel beplant of betegeld werd. Tot slot prees hij het werk van de gemeentetuinman Kieboom voor de door hem aangebrachte beplantingen. Hierna sloot de voorzitter de openbare vergadering. ut „LICHT VAN HET LAND". Onder flinke belangstelling ging Zaterdagmiddag de tweede uitvoering van „Licht van het Land". Ondanks het wat gure guur trok deze heropvoering flin ke belangstelling en Qenoten weer zeer velen uit plaats en omgeving van het sublieme spel der Dru- nense amateurs, die er zo moge lijk nog beter in waren dan bij de première. Jammer genoeg was Zondag middag, waarop zeer grote druk^- te verwacht werd, de regen spel breker, zodat de uitvoering moest worden uitgesteld tot Zondag a.s. te 2 uur. Hopen we dat dan een lekker najaarsweertje deze slot- uitvoering zal begunstigen. Opening Gemeentehuis. Op Zaterdag 7 October a.s. zal alhier het grondig gerestaureerde gemeentehuis officieel worden ge opend door de Commissaris der Koningin van Noord-Brabant, prof. de Quay. Deze opening zal geschieden in een plechtige raads zitting des namiddags om 2 uur. Voor deze dag zijn nog andere feestelijkheden georganiseerd door een speciaal comité onder voor zitterschap van de heer Kamp. Het dagprogramma is als volgt: 's Morgens om half 10 plechtige H. Mis. 's Middags om twfee uur plech tige raadszitting, waarop direct aansluitend om pl.m. 3 uur défilé der verenigingen. Daarna aanbieding van een ca deau namens de Drunense ver enigingen, o.a. een statieportret van H. M. de Koningin en aubade door de kinderen, welke daarna zullen worden getracteerd. Om 6 uur concert op het Raad huisplein. Om 8 uur Dansen. Zondag 8 October om 4 uur concert op het Raadhuisplein en om 8 uur dansen. De Vredesduif. De postduivensport alhier heeft weer een dienst bewezen aan de noodlijdende mensheid. Zij orga niseerde onlangs een T.B.C.-wed- vlucht met jonge duiven vanuit Duffel, met medewerking van de postduivenvereniging uit Vlijmen, Deze vlucht heeft een batig sal do opgebracht van 439.25. welk bedrag aan het Wit-Gele Kruis van Drunen kan worden afgedra gen. Het slagen van dit concours is voor een groot gedeelte ook te danken aan de gulle schenkers van ereprijzen en andere begunstigers en door de sportieve medewerking van de postduivenvereniging „De Zwaluw' uit Vlijmen, waarvoor de Vredesduif in Drunen haar dank betuigt. Poging tot inbraak. In de nacht van Zaterdag op Zondag j.l. hebben dieven ge tracht hun slag te slaan in de kruidenierswinkel van de Gez. v. Dommelen alhier. Door het indrukken der win kelruit en het vallen van glas scherven, werd echter, niet de bewoners zelf, maar de er tegen over wonende landbouwer van Eggelen, wakkfer gemaakt. De jongens van v. Eggelen trokken er direct op uit, waardoor de in brekers ijlings vluchtten. Hier door hebben de dieven slechts enkele repen chocolade uit de etalage kunnen bemachtigen. Door de politie is met behulp van een speurhond een onderzoék ingesteld. Benoemd. In plaats van de heer Jos. de Bont is tot kerkmeester alhier be noemd de heer J. van Huiten. K. A. B. Het bestuur van de K. A. B. heeft deze winter grote plannen. Reeds Maandag 25 Sept. wordt een uitvoering gegeven door de bekende Bossche toneelvereniging Rooms Toneel, voor de leden met hunne dames. Verder zullen deze winter ontwikkelingsavonden en lezingen worden gehouden. Inbraak. In de nacht van Zatterdag 23 op Zondag 24 Sept. is ingebro ken bij de winkelier J. v. Vlijmen, Wolput alhier. Door het uitsnij den van een ruit werd een hoe veelheid wol enz. gestolen uit de etalage. De politie heeft de zaak in handen. Uitvoering Vlijmens Gem. Toneel. Zondag 1 Oct. geeft Vlijmens Gemengd Toneel alhier haar efer- ste winteruitvoering in de zaal van Joh. Peijnenborg. Opgevoerd zal worden „Het smeulende vuur", 6pel in drie bedrijven van Wim Dumont. Grime Fr. v. d. Zanden. Eigen décor. Eigen geluidsverzor ging. V.G.T. heeft alhier grote bekendheid, daarom wordt Zon dag zeker een volle zaal ver wacht. Verdere reclame is over bodig een mooie avond voor de toneelliefhebbers staat te wach ten. TONEEL. Door de toneelver. „Ernst en Luim" is in studie genomen het zeer bekende blijspel „Vier man nen en -een meisje." Op 29 Octo ber en 5 November zullen de eer ste opvoeringen plaats hebben en gezien de reputatie die genoemde toneelvereniging bezit, zal 't haar zeker niet aan belangstelling ont breken. H. KINDSHEID. Op Woensdag 27 Sept. a.s. zal in onze parochie de jaarlijkse H. Kindsheidsdag worden gehouden. Om 9 uur zal in de kerk een ge zongen H. Mis tot die intentie worden opgedragen, waarin alle kinderen uit de gehele parochie worden verwacht en waaronder voor de Missie zal worden ge collecteerd. E. H. B. O. Door de docent Dr. Martens zal op Maandag 25 Sept. weder om een aanvang worden gemaakt met de vervolgcursus voor de nieuwe leden van de EHBO, die 11a afloop daarvan examen zullen moeten afleggen ter verkrijging van het eenheidsdiploma. Ook de oudere leden worden verwacht om hun kennis en vaardigheid eens te hernieuwen. 40-Jarige echtvereniging. Het echtpaar Jacobus Versteeg en Antonia van Peer, Besoijensc- straat alhier, hoopt Woensdag 4 October a.s. de dag te herdenken, waarop het in het huwelijk trad. Het zal hen voorzeker op deze dag niet aan belangstelling ont breken. Beroep uitgebracht. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsédijk is beroepen Candidaat P. Westland te Huizen N.H. Candidaat Westland zal a.s. Donderdag een bezoek ter kennis making brengen en hoopt des avonds half acht in de Dienst des Woords voor te gaan. Inbrekers gearresteerd. Zoals we in ons vorig nummer meldden, was in de nacht van vorige week Maandag op Dinsdag uit de schoenfabriek van de fa. Kerst en Oerlemans een partij leder en schoenen ontvreemd. Thans vernemen wij, dat de Rijkspolitie in samenwerking met de Rotterdamse recherche er in geslaagd is de daders van deze diefstal te Rotterdam te arreste ren. Val met noodlottige afloop. Toen de 38-jarige ongehuwde schoenmaker Corn. Blom Wzn. jl. Vrijdagmorgen naar zijn werk in Waalwijk fietste, kwam hij on derweg te vallen met het nood lottig gevolg, dat het slachtoffer Zaterdagmorgen aan de gevolgen van deze val is overleden. FOKVEEDAG. De uitslag van de keuringen op de Donderdag gehouden Tweede Fokveedag te Raamsdonk, luidt als volgt Klasse I. Stieren. 1. a. prijs: Adelbfert van P. de Bont; 1. b. prijs: Adema 7 van A. Bink. 2. a. prijs: Bemma's Adema van A. Bink; 2. b. prijs: BleS Adema van J. de Craen; 2. c. prijs: Griet jes Barm van Th. de Wit. Klasse II. S. en R. koeien, geb. vóór 1944; minder dan 6 maanden drachtig. 1. a.: Lucie van P. de Bont; 1. b. Aaltje II van P. de Bont; 1 c Margriet van H. J. Dank; 1 d Woutje van C. Timmermans; 2 a Aaltje III van A. van Kuijk; 2 b Woutje van Th. de Bont; 2 c Hen- nie van W. D. Knaap; 3 a Roza van J. de Groot. Klasse IV. Fokregisterkoeien, geb. vóór 1946, minder dan zes maanden drachtig. 1. a. Joantje van Gebr. Boons; 1. b. Diana III van A. Schoenma kers; 2. a. Jo van P. C. Boons; 2 b Alida van H. J. Dank; 2. c. TIJDELIJKE UITVOER VAN MOTORRIJTUIGEN. 15 October a.s. is voor de tijdelijke uitvoer van motor rijtuigen, welke in het inter nationale verkeer worden ge bruikt, in het algemeen met langer een schriftelijke ver gunning voor uit- en weder invoer vereist. Vanaf genoem de datum kunnen de met de visitatie belaste ambtenaren mondeling toestemming ver lenen tot bovenbedoelde uit en wederinvoer. Voor blijvende uitvoer van een motorvoertuig blijft uiter aard een schriftelijke uitvoer vergunning vereist. Marie I van A. Zijlmans; 3. a. Dina van S. van Dongen; 3. b. 'Betsy van J. KampyIJpelaar. Klasse IV. Fokregisterkoeien, geb. vóór 1946, minder dan 6 'maanden drachtig. 1. a. Jaantje van Gebr. Boons; 1. b. Gerrie van Gebr. Boons; 1. c. Nora II van Gebr. Boons; 2. a. Lena II van Gebr. Boons; 2. b. Dina van A. van Kuijk; 2. c. Adri van Th. de Bont; 3. a. Roza I van P. de Groot; 3. b. Anna van 'Gebr. Boons. Klasse V. Fokreg. koeien, gcb. vóór 1946, meer dan 6 maanden drachtigs 1. a. Jeltje van W. de Wit; 2. a. Ria van W. de Wit; 2. b. Rika van A. Zijlmans. Klasse VI. S. en R. koeien, geb. in 1944, minder dan 6 maan den drachtig: 1. a. Bertha II van P. de Bont; 1. b. Jeanetta van A. Schoenma kers; 1. c. Emma van W. Bie- mans; 2. a. Nelly VI van A. Bink; 2. b. Jetje II van H. C. de Bont; 2. c. Rietje III van W. de Wit; 2. d. Wilhelmina van A. Schoen makers; 2. e. Nelly van P. de Bont: 2. f. Nelly van P. de Groot; 3. a. Bonte 12 van P. de Bont; 3. c. Arina van H. Dank. Klasse VII. Fokregisterkoeien gcb. in 1946. 1. a. Marijke van W. de Wit: 1. b. Mariette van W. de Wit; 1. c. Jaantje van J. J. de Bont; 2. a. Hilda van Gebr. Boons; 2. b. Jaantje van P. de Groot; 2. c. Jo IV van S. van Dongen; 3. a. Juf fer van A. A. Kamp; 3. b. Gerda II van W. de Wit. Klasse VIII. S. en R. koeien, geb. in 1945 en 1946. 1. a. Betsy IV van P. de Bont; 1. b. Klara II van Wed. A. de Bont; 1. c. Trees II van A. Ro vers; 1. d. Nelly II van J. J. de Bont; 2. a. Truus II van G. J. Knaap; 2. b. Blanca van G. C. de Bont; 2. c. Juliana II van G. V'erschure; 2. d. Dora van W. Biemans; 2. e. Marie van J. J. de Bont. Klasse IX. Fokregister Melk- vaarzen, geb. 1947. 1. a. Jetje van A. J. C. de Bont; 1. b. Boukje van A. Kamp-Lan- gerwerf; 1. c. Jetje van A. J. C. de Bont; 2. a. Sientje van P. J. van Strien; 2. b. Aaltje van A. C. de Bont; 3. a. Roza IV van P. de Groot; 3. b. Siza I van P. J. van Strien. Klasse X. Volbloed Melkvaar- zen, geb. 1947. 1. a. Bonte 14 van P. de Bont; 1. b. Woutje I van C. Timmer mans; 2. a. Mientje van P. van Strien; 3. a. Hennie I van W. D. Knaap. Klasse XI. Drachtige Volbloed vaarzen, geb. 1948. 1. a. Anna 3 van H. J. Dank; 1. b. Aaltje III van P. de Bont; 1. c. Lucie 34 van P. de Bont; 1. d. Marie V van A. Zijlmans; 2. a. Trees 4 van A. J. C. de Bont; 3. a. Martha 8 van Wed. C. van Suijlekom; 3. b. Johanna 2 van A. Kamp-Langerwerf; 3. c. Rietje 3 van W. de Wit. Klasse XII. Drachtige vaarzen, geb. 1947. 1. a. Griet 14 van A. Kamp- LangerWerf; 2. a. Nellie 2 van A. Zijlmans; 2. b. Anna van A. Kamp-Langerwerf; 3. a. Pitta 2 van Wed. B. Zijlmans. Klasse XIII. Groepen van één eigenaar. 1. a. P. de Bont; 1. b. A. J. de Bont; 1. c. W. de Wit; 1. d. Gebr. Boons; 1. e. A. Schoenma kers; 2. a. Gebr. Boons; 2. b. H. Dank; 2. c. J. J. de Bont; 3. a. P. de Bont; 3. b. A. Zijlmans; 3. c. P. van Strien. Klasse XIV. Kampioenschap. Kampioen werd: Lucie 32 van P. de Bont. Reserve-Kampioen: Marie III van A. Rovers. Het materiaal, dat voorgebracht wérd, was over het algemeen be vredigend en toonde sedert vorige keer een vooruitgang. Hoveniers-examen Te Breda slaagde onze dorps genoot M. v. Dongen voor het examen 2e knecht hovenier. H.H. Wijdingen. In de kapel van het groot Se minarie te Haaren diende Mgr. W. Mutsaerts dezer dagen de H. Wijdingen van het H. Dia conaat toe aan onze dorpsgenoten de Eerw. Heren J. J. Thuring en C. A. van Onzenoort.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2