KAATSHEUVEL o 100N-0P-UND 1* BERKDIJK *Wi?F¥W¥mip JJJ IiAbuMubU V mti HOCKEY WIELRENNEN BILJARTEN. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 SEPTEMBER 1950 AAA V V in m Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het arts-examen de heer P. Frederlks alhier. Jas Vrinten gehuldigd. Opbrengst T.B.C. vlucht 2620. Ten huize vah de heer Jos Vrin ten, 30 jaren lang de promotor van de postduivensport en initiatiefne mer van de T.B.C.-vluchten, thans ere-voorzitter van de grote K.P.V. had Donderdagavond een intiem gebeuren plaats in tegenwoordig heid van de besturen van de K. P. V.; de T.B.C. Commissie van de K.P.V.; het bestuur van het W. G. Kruis en de pers. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de K. P. V., de heer H. Pooters, die de heer Vrinten de grote promotor van de postduivensport noemde, die 30 jaren lang de voorzittershamer ge hanteerd heeft op een wijze die het een opvolger moeilijk maakt mfct een zelfde tact te regeren. Ontelbaar zijn de moeilijkheden geweest, die de heer Vr. in die 30 jaren kreeg op te lossen, want 't is niet immer gemakkelijk te re geren ondec de duivenliefhebbers van diverse pluimage en verschil lende stand. Doch de heer Vrin ten heeft dit klaar gespeeld, waarvoor hem thans een woord van warme hulde gebracht wordt. Het ere-voorzitterschap hem het vorig jaar aangeboden, toen hij wegens ongesteldheid de voorzit tershamer moest neerleggen was alleszins verdiend. Daarnaast biedt de K.P.V. hem thans nog een klein blijk van sympathie in de vorm van een zilveren statue met duif, dat ongetwijfeld een ere plaats zal krijgen in zijn woning en hem een aangename herinne ring moge zijn van de waardering die de leden van de K.P.V. hun oud-voorzitter toedragen. Dan wendt de heer P. zich tot de voorzitter van het Wit-Gele Kruis de heer G. v. d. Hoven, wie hij als recette van de laatst gehouden T.B.C.-vlucht een be drag van 2620.overhandigd, De heer v. d. Hoven aanvaardt onder grote dank het mooie -be drag door de K.P.V. bijeengevlo- gen en wendt zich dan tot de heer Vrinten, die hij huldigt als de ini tiatiefnemer van de T.B.C.-vluch ten ter plaatse. Ongeveer 20 jaar geleden bracht de heer Vrinten, die de noden van het volk kende, het idee ter tafel en jaar op jaar heeft hij deze vluchten gepropa geerd en tot een succes gebracht. Tienduizenden guldens werden voor de T.B.C.-bestrijding opge bracht; alleen in de laatste drie jaren niet minder dan 8000. Hij dankt de heer Vrinten voor het charitatieve werk hierdoor verricht en biedt hem als erken ning van het W. G. Kruis een gouden dasspeld in de vorm van een duifje aan en aan het bestuur van de K.P.V. een bestuursplaats in de vereniging. De heer P. dankt spreker voor zijne woorden en de mooie geste de K.P.V. een bestuursfunctie aan te bieden. De heer Vrinten dankt de K. P. V. en het W. G. Kruis; de duivenliefhebberij was zijn sport, daarom werkte hij met genoegen aan het verenigingsleven; hij ken de de noden op gebied van T.B. in Kaatsheuvel, daarom voelde hij het als een plicht hiervoor te wer ken door de organisatie van de T.B.C.-vluchten. Gunning. Het bouwen van 21 arbeiders woningen in de omgeving van de Julianastraat te Kaatsheuvel en 8 arbeiderswoningen met een win kelhuis aan de Gasthuisstraat te Loonopzand, onder architectuur van de heer Nijsten te Den Bosch is met enige wijziging in de plan nen gegund aan de N.V. Goor- tel's Bouwmaatschappij te Eind hoven voor de som van 246.468. St. Vincentius-Vereniging. Zondagmorgen was de St. Vin- centiusvereniging in bijzondere vergadering bijeen. De aftredende voorzitter', de heer H. v. Woen- sel verwelkomde de Hoogeerw. heer Deken A. J. v. d. Brekel, die het woord nemend de heer van Woensel dank bracht voor het grote onbaatzuchtige werk in dienst der armen verricht en hem het ere-voorzitterschap der Vereniging aanbood. Dan installeert hij de nieuw ge kozen voorzitter de heer G. v. d. Hoven, waarvan hij overtuigd is, dat deze met dezelfde toewijding zijn taak zal vervullen Nadat de heer v. Woensel dan zijn functie aan de heer v. d. Hoven heeft overgedragen brengt hij de Hoogeerw. Deken dank voor de woorden van lof hem toe gezwaaid, waarna de nieuwe voor zitter zijn functie aanvaardend met een dankwoord aan de Deken •luit. Het bestuur der St. Vincentius- vereniging is momenteel als volgt samengesteld: Voorzitter G. v Hoven, Secretaris J." Beekmans Penningmeester M. v. Opstal Commissaris J. v. Woensel en toegevoegd bestuurslid Th. v. d. Linden, voorzitter van het Kring- bestuur. Een Miniatuur-Kermis. Niet gezien, niet gewaardeerd! Beter kunnen we niet getuigen van wat we in de Bel Canto-zaal Zaterdag en Zondag te zien kre gen van de heer v. Oers uit Waalwijk, die daar met zijn mi niatuur-kermis laat zien, wat ge il duld en handigheid kan toveren, wat met huisvlijt is te bereiken. Voor de jeugd vooral, is het éen gelegenheid om te smullen! Jammer, dat zo weinig van onze jongens en meisjes daar een kijkje genomen hebben. Er stond op een vijftien-meter lange tafel een vol ledige kermis opgebouwd, met mallemolen, rupsbaan, stoomcar- rousel, cake-walk, schommel en weet ik wat nog meer, zo minu tieus afgewerkt en in bedrijf ge steld, dat niets, maar dan ook he lemaal niets in de afwerking ont brak. Zelfs de transportauto's juist berekend op de volledige vracht ontbreken niet en stonden bedrijfsklaar op het kermisterrein. Een bewonderingswaardig stuk huisarbeid, dat waardering waard is. Klaar om los te gooien Kajotters, het grote ogenblik is gekomen. Het ogenblik dat we moeten scheiden van ons prachtig zomerprogram. Een zomerprogram dat ons nog vers in gedachten ligt. Wij kunnen nog allemaal de grote dagen van ons zomerprogram her inneren. Doch dit behoort nu tot het verleden. Kajotters, het bestuur is klaar om het schip „Winterprogram los te gooien. Zijn ook wij, Ka jotters klaar? Kunnen ook wij mfet een gerust hart in de boot van het Winterprogram stappen? We ge ven natuurlijk allemaal vanzelf sprekend de volle medewerking. Wat moeten Wij nu doen? Wel heel eenvoudig dit. Komt allen op Vrijdag 29 Sept. naar de K.A.J.- zaal, stapt allen in de boot van het Winterprogram, zodat de boot vol is en dat we dan met een gerust hart van wal kunnen steken. Kajotters, praat niet langer, maar laat daden zien en daarom houd dan allen deze avond vrij. Er staat ons iets groots te wach ten. Wij mogen niets verklappen. Maar komt allen op Vrijdag avond om 7.30 uur naar de K.A.J.- zaal, zodat alles een verrassing blijft. Kajotters, de leuze is en blijft: „Wij breken niet, maar bouwen Daarom tot Vrijdag 29 Sept. om 7.30 uur n.m. in de K.A.J.- zaal. Het bestuur rekent op alle Kajotters!!! Agenda. Maandag 7.30 u. n.m. Groep. Dinsdag 7.30 u. n.m. Pioniers- groep. Woensdag 7.30 u. n.m. Groep. Donderdag 7.30 u. n.m. Groep. Donderdag 8 uur n.m. Bestuurs vergadering. Donderdag 9 u. n.m. Leiders ronde. Vrijdag 7.30 u. n.m. Maand vergadering en openen van het Winterprogram. Zondag 11.30 uur Studiekring. PP® VOETBAL-UITSLAGEN. Ie Klasse D TSCRBC 3—3 NO ADFeyenoord 11 BWBaronie 41 SpartaLonga 00 NAC—Xerxes 3—2 Willem IIEmma 22 le Klasse E ChèvremontSittardia 52 BrabantiaMVV 00 MauritsSp. Emma 12 Helmondia—Eindhoven 2—3 LimburgiaVVV 44 2e Klasse B MOC '39—Rood-Wit 2—0 AllianceGoes 2-1 DESK—RKC 2—0 VlissingenDOSKO 05 InternosRAC 11 3e Klasse B SchijndelOJC 40 WSC—MULO 3—1 Bladella—Boxtel 3—3 4e Klasse C N. Gedacht—Uno Animo 2—2 Vlijm. BoysRKSVA 22 4e Klasse D Heusden—Waspik 1—2 Were DiRWB 44 RaamsdonkSVG 03 Velocitas—Veerse Boys 0—3 W.s.c.—MULO 3—1. Heropening van de zaal- Th. van Boxtel. Zaterdagmiddag heropende de heer Th. van Boxtel zijn geheel vernieuwde, vergrote en gemo derniseerde zaal. Vele autoriteiten en bloemstukken en telegrammen, getuigden van hun belangstelling in dit gebeuren. Alle bezoekers waren onder de indruk van deze prachtige zaal betuigden hun algemene in stemming met hetgeen van deze zaal reeds geschreven was. s Avonds om 8 uur gaf de harmonie St. Jan een concert te dezer gelegenheid. Ruim 125 be zoekers waren hierbij getuigen van een goed geslaagd concert in een feeëriek verlichte zaal. Ieder genoot ten volle van al het gebodene en Dorus en Dien glunderden achter het mooie buf fet en waren niet 't minst vol daan. Zondag werd een openingsbal gehouden, waarbij de muzikale af deling in de bekwame handen van „The Music Friends" lag en ieder dansliefhebber kon zich amuseren op een spiegelgladde dansvloer. De opkomst voldeed geheel aan de verwachting. Het was een ge zellige drukte, prima muziek en weer die feeërieke lichteffecten. De heer Th. van Boxtel kan nu met recht trots zijn op een zaal die men in de omtrek weinig zal vinden. Gilde St. Ambrosius. Zondag hielden de schutters van bovengenoemd Gilde een vergadering, waarin door de Ovfer-Deken werd medegedeeld dat de schutsbomen reeds op hun plaats van bestemming waren. Een commissie voor de schut ters werd gekozen uit de heren M. v. d. Aa, Ad. van Veldhoven, Jos van Berkel, A. van Nunen en M. Dielen. De voorzitter dankte voor de tot standkoming van de schutters-afdeling en men zal trachten zo spoedig mogelijk over te gaan tot de wedstrijden en op de Statiedag, 10 October, een on derlinge wedstrijd houden, waar aan diverse prijzen verbonden zullen zijn. Loon-op-Zands Gemengd Koor. Bovenqenoemde vereniging zal op 15 October in de zaal „Con cordia" een opera-avond geven voor leden en donateurs, waarbij diverse fragmenten uit bekende opera's zullen worden uitgevoerd. Voor de muziekliefhebbers weer een avond om te genieten. We zouden kunnen-zeggen: Dit was de wedstrijd van de gebroeders Blijlevens. Beiden speelden een uitstekende par tij; Jos nam 1 goal voor zijn rekening en Piet twee. Onder een miezerig mot regentje laat de scheidsrech ter beginnen. Aanvankelijk zijn beide ploegen goed tegen elkaar opgewassen. Het spel golft op en neer, beide voor hoedes vallen goed aan. Even wel zijn verscheidene WSC: aanvallen gevaarlijker. Wij noteren een uitstekende kop bal van Piet Blijlevens, die evenwel geen doel treft. Even later weet MULO uit n snel le aanval te doelpunten. Het bleek echter dat de bal juist uit was geweest, waarvoor de MULO-grensrechter had ge vlagd. Blijkbaar was dit de scheidsrechter ontgaan. Op protest van enige WSC-ers vroeg de scheidsrechter of de grensrechter inderdaad geap pelleerd had. Deze bevestigde zulks en het doelpunt werd geannuleerd. Voorwaar een sportieve daad van de betrok ken grensrechter. Dit is wel een tegenvaller voor MULO, maar ook een reden temeer om felle aan vallen te doen, waaruit vijf minuten na het geannuleerde doelpunt de linksbinnen Ma- thijsen uit een voorzet van rechts met een onhoudbaar schot zijn club de leiding geeft; (01). WSC neemt direct na de af trap het initiatief over en bouwt uitstekende aanvallen op, die echter niet zo bar goed werden afgewerkt, niet het minst door het slechte spel van de rechtsbuiten Spijkei- man. Na 29 minuten komt de gelijkmaker. Uit een prachti ge voorzet van zijn broer, schiet Piet Blijlevens feilloos in; (1 MULO doet verwoede po gingen de stand weer in hun voordeel te brengen, maar de WSC-achterhoede met de stopperspil v. Meeuwen geelt geen krimp. Vlak voor de rust vervlakt plotseling het spel. De thee heeft beide ploegen blijkbaar goed gedaan, want vanaf de aftrap wordt er in de tweede helft fel gevoet bald. WSC behoudt echter het overwicht en valt telkens ver woed aan. Spijkerman heeft, zoals reeds gezegd, zijn off-day en zet slechts weinig ballen voor. Even dreigt MULO te komen opzetten en inderdaad weten ze enkele prima tref fers te plaatsen. Maar v. Adelberg is op zijn qui-vive en verricht een paar prima safes. Hoe hij een hard schot van rechts wegstompte, was werkelijk reusachtig. Het MULO-offensief duurt niet lang. Na 15 min. brengt Jos Blijlevens de stand op 21. Weer tracht MULO de gelijkmaker te scoren, maai de WSC-achterhoede staat pal Vijf minuten voor 't ein de stelt Piet Blijlevens, weer uit een prima pass van zijn broer, met een kopbal de overwinning veilig; (31). Met deze stand komt het einde. Enkele spelers van MULO bleken de achterstand moeilijk te kunnen verkrop pen, wat tot gevolg had dat één van hen enkele minuten voor het eindsignaal het veld werd uitgezonden. WSC heeft met deze over winning een gevaarlijke klip succesvol omzeild. RKC 2—WSC 2 5—4. de, gingen de partijen in het veld gelijkwaardig tegen el kaar op. Er ontstonden aan weerszijden goede kansen, waarvan de Tilburgers reeds vrij spoedig, dank zij Vrouwe Fortuna, er twee wisten te be nutten; (20). RWB, niet ontmoedigd, deed er hierna nog een schepje op en na 35 minuten was 't links buiten v. d. Anker die de stand tot 2—1 terugbracht. Hierop verkreeg RWB even een overwicht met als gevolg, dat Jos Schalken een voorzet van links al vallende met zijn hoofd in het Tilburgse net plaatste; (22). In weerwil van 't Besoijen- se overwicht slaagde Were Di er in enkele minuten voor de rust nogmaals de leiding te nemen; (32). Na de thee was RWB, ge steund door de wind, direct in de aanval, doch het inmiddels nog slechter geworden weer stelde aan de spelers thans zo danige eisen, dat ook maar van enigszins behoorlijk spel geen sprake kon zijn. Des ondanks stelden beide elftal len alles in het werk om er van te maken wat er onder de gegeven omstandigheden van te maken was. Na dertien minuten spelen kwam de bal na veel heen en weer getrap bij rechtsbuiten Treffers, deze zag zijn linksbuiten goed op gesteld staan, die dan ook de mooie voorzet die volgde, on houdbaar in het Were Di-doel kopte; (33). Onder luide aanmoedigin gen van hun publiek, deed Were Di haar naam eer aan en met .alle energie die zij bezaten zagen zij zowaar kans tegen wind en regen in 't spel even naar de RWB-helft te verplaatsen, wat voor hen vol doende was om opnieuw de leiding te veroveren; (4—3). Dit was voor de gasten te bar, en nu kreeg de Tilburg se defensie het zo hard te verduren dat het niemand meer verwonderde toen 9 minuten voor het einde een scherpe voorzet van Valk on houdbaar in het Were Di-doel verdween; (44). In de resterende tijd geluk te het de taaie verdediging der gastheren, de aanhouden de druk van RWB met succes het hoofd te bieden, zodat in de stand 4—4 geen wijziging meer kwam. Majoic deteugels goed strak. Het begin kenmerkte zich door een voorzichtig en kalm tasten van weerszijden, waarin de ver dedigingen de aanvallers de baas bleven. Eerst na tier, minuten kwam de eerste serieuze kans voor DESK. maar het schot van Bal vers was te tam, om doelman Leijtens voor een voldongen feit te plaatsen en met een prachtduik wist hij het leer langs de paal te werken. Intussen zat RKC ook niet stil en vertoonde meer vurigheid in haar spel dan de thuisclub. Links buiten de Ronde zag dan ook een paar maal kans enkele magnifie ke voorzetten af te vuren, waar van zijn medespelers echter niet wisten te profiteren en in laatste instantie keeper de Nijs op zijn plaats troffen. De nodige vaart in het spel bleef voorlopig nog mankeren, wat veel een gevolg was van het niet direct doorspe len van de bal op het middenveld, wat natuurlijk een kolfje was naar de hand van de RKC-ers, die zo doende steeds gelegenheid kregen om in te grijpen. Het was doel man de Nijs, die er wat meer vuur in bracht, toen hij een salto maakte op de schoen van de aan stormende Steenbeek. gulden: J. Groenendaal, Peperstr. 28; E. Voogd. Marktstr. 99; H. v. Riel, Leostr. 130; P. Zijlmans. Mgr. Völkerstr. 18; J. van Beek, Wilgen weg 2, Waalwijk. SPRANG. N.E.O. V. KEEPER DE NIJS was in prima vorm. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.-NIEUWS. D.E.S.K.—R.K.C. 2—0. De weersomstandigheden werk ten nu juist niet mee om voor een uitverkocht huis te zorgen bij de jaarlijks terugkerende spannende Langstraatse derby DESK-RKC. Toch stonden er nog enkele dui zenden toeschouwers langs het prima in orde gebracht veld en omgeving. DESK bracht ons een nieuwe verrassing in de vorm van bekendmaking der opstellingen per microfoon. Het was goed half drie toen onder leiding van de heer Majoie uit Goirle de volgende elftallen zich aan het publiek presenteer den. R.K.C. Doel: C. Leijtens. AchterS. Dancewicz, M. de Bruine. Midden L. v. d. Gouw, M. Mahieu, A. de Kloe. VoorA. Mahieu, C. v. Delft, Steenbeek, W. Duquesnoy, A. de Ronde. D.E.S.K. DoelG. de Nijs. AchterH. v. Es, G. Wage- makers. Midden: A. v. Es, J. v. d. Ven, A. Pijnenburg. Voor A. v. d. Ven, C. Soeter- boek, J. Balvers, P. van Boxtel, J. Damen. Laten we direct vermelden dat de wedstrijd niet op erg hoog peil stond. De voortdurende regenval, een glad veld en een derby, drie factoren die 'n hoogstaande wed strijd in de weg staan. Beide elf tallen gaven elkaar dan ook niet veel toe. RKC betwistte iedere duim grond, om DESK zodoende geen gelegenheid te geven de bal te spelen, met het gevolg dat bot singen niet uitbleven, waardoor A. v. d. Ven vijf minuten voor 't einde wegens een beenblessure het veld moest verlaten. Aangezien deze speelwijze in 'n derby altijd riskant is, hield scheidsrechter WERE DI—R.W.B. 44. Deze, onder uitermate slech te weersomstandigheden, ge speelde wedstrijd is er een ge weest, die door spanning heeft vergoed wat aan goed voetbal (dank zij de voortdurende regen) werd gemist. Voor de rust, toen Were Di met de wind in de rug speel- COR SOETERBOEK scoorde de eerste goal en had weer het grootste aandeel in het tweede doelpunt. Het was zo ongeveer na een half uur spelen, toen stopper v. d. Ven terugspeelde op zijn doel man en deze met een ferme trap Jo Damen de bal bezorgde; een tikje naar J. Balvers, die meteen doorspeelde naar C. Soeterboek, die door een bekeken switch de middenvoorplaats bezette en een kans kreeg, waarvan hij dank baar profiteerde en onhoudbaar voor de goed spelende doelman Leijtens 1—0 liet aantekenen. Reeds kort daarop dachten we DESK de voorsprong te zien ver groten, toen bij twee achtereen volgende gevaarlijke situaties voor het RKC doel doelman Leij tens al zijn kunnen moest tonen en dit ook werkelijk stijlvol deed. Dit was te veel voor de enthou siast spelende RKC ploeg en het zaq er even benauwd uit voor DESK, toen H. v. Es zijn buiten speler los had gelaten en deze een vlijmscherpe voorzet kon lan ceren, die nog maar juist met de grootste krachtsinspanning voor de voeten van doelman de Nijs door G. Wagemakers kon wor den afgestopt. Ofschoon RKC tot de rust met man en macht werkte om de achterstand te nivelleren, onophoudelijk in de aanval was en het beste spel behield, bleef het bij 1—0. Na de rust zagen we aanvan kelijk opnieuw een agressiever RKC en moest de DESK achter hoede op volle toeren werken om het hoofd boven water te houden. Ze kwamen de depressie te boven en opnieuw gaf men elkaar geen duimbreed toe. Door oen misver stand in de DESK achterhoede kreeg Mahieu plotseling een kans maar zijn schot ging hoog over. Aangemoedigd door het publiek ging DESK er nu een schepje op doen, maar door het boven reeds gememoreerde te lang vasthouden van de bal op het middenveld, liepen de voorwaartsen steeds vast in de buitenspelval. 'n Kleine ople ving bracht Toon v. d. Ven, toen hij uit een pass van Soeterboek een prachtschot loste op het hei ligdom van Leijtens, maar op nieuw een schitterende safe van de RKC-er en het bleef voorlo pig 1—0. Voorlopig, want onge veer 10 minuten voor het einde stelde DESK zich veilig. Het was op een pass van A. v. Es, toen er een wedloop ontstond tussen de uitgelopen doelman Leijtens en C. Soeterboek. De snelle Soeter boek won dit duel en omspeelde Leijtens, waarna hij een berekend voorzetje gaf, waarvan Balvers niet ten volle wist te profiteren, maar de eveneens aanwezig zijn de Damen voltrok het vonnis in een uitwat naar buitenspel rieken de positie, 2—0. En hiermede was het pleit zo qoed als beslecht. Toch kreeg DESK nog een kans om van te watertanden. In vrije doorgebro ken positie liepen Balvers en Soe terboek elkaar in de weg, waar door Soeterboek de bal met een schampschot langs de paal depo neerde. Een seconde later was 't Damen die nog een doelrijpe kans vermoordde en ofschoon RKC nog even heftig in de aanval overging, bleef de stand ongewij zigd'en haalde DESK in de eer ste thuiswedstrijd de volle buit binnen. Scheidsrechter Majoie floot goed en floot veel waarin wij hem geen ongelijk konden geven. De wedstrijden van de lagere DESK elftallen werden van wege de weersomstandigheden af gelast. Uitslag Derde Pool. Eerste prijs tien gulden B. Bool. Leostraat 158; tweede prijs vijf gulden J. Grootswagers, Mgrs. Völkerstr. 19; vijf prijzen van één Kampioen Afd. Noord-Brabant Zaterdagmiddag-competitie. Onder grote belangstelling werd op het terrein van N.E.O. alhier, j.i. Zaterdagmiddag de laatste wedstrijd gespeeld om het kam pioenschap van Noord-Brabant van de Zaterdagmiddag-competi tie, en wel tussen N.E.O. I en Dinteloord. Het koste N.E.O. niet veel moeite de wedstrijd te winnen en met niet minder dan 72 toonde N.E.O. zich verreweg de meer dere. waardoor zij dus de titel van kampioen van Noord- Brabant der Zaterdagmiddagcom petitie behaalde. Wij feliciteren N.E.O. van har te met deze mooie prestatie. WASPIK. WHITE BOYS—W.V.O. 1-0. Het leek 'n onbeduidend trapje waarmee de bal over het natte gras naar de WVO-goal werd geplaatst en ook de Oosterhoutie keeper dacht er schijnbaar zo over, want met een zekere gerust heid stelde hij zich op om de ter gend langzaam op hem afkomen de bal op te rapen. Hij had ech ter niet gerekend op de snelle en steeds op dp juiste plaats opdui kende Smits, die op het laatste moment het leder nog een tikje kon geven en zo de keeper ver raste. 1—0. Dit was een goed koop doelpunt, maar wat later toch een kostbaar zou blijken te zijn. Een mooie wedstrijd is het echter niet geworden, wat voor een groot deel het gevolg was van de slechte weersomstandig heden. Vanaf het moment dat scheids rechter Blom het teken had gege ven voor het beg'n van deze ont moeting, zijn de White Boys iets in de meerderheid geweest, wat linksbinnen Smits in een doelpunt tot uitdrukking wist te brengen. Uit het overwicht van de thuis club hadden gemakkelijk nog en kele doelpunten kunnen voorko men. Dat dit niet gebeurd is, was vooral een gevolg van het te ver teruggetrokken spelen van de vleugelspelers. Zodoende ver plaatste het spel zich geheel r.aar het middenveld, waar een opeen hoping van spelers het doelpunten tot bijna iets onmogelijks maakte. Een snelle buitenspeler kan zich zoiets wel eens permittren. maar die wij op het White Boys-ter- rein zagen, schoten toch al tekort in krachten. Neen, die achterhoe de van de White Boys had geen hulp nodig, want door goed sa menspel met de middenlinie gaven zij hun tegenstanders geen kans. Na de rust kreeg het spel een geheel ander beeld. Niet alleen ging het door een stevige regen bui meer op waterpolo lijken dan op voetbal, maar ook de WVO mannen kwamen sterker opzetten. Herhaalde malen maakten zij het de achterhoede danig lastig en en kele keren moest keeper Neijssen metterdaad ingrijpen. Het zo begeerde tegenpunt hebben zij echter niet kunnen scoren. Het was zélfs in deze periode, dat de bal in het Oosterhoutse net be landde. Een hard schot van een der Boys werd door de keeper terug het veld in geslagen, chter juist voor de voeten van Smits, die zich geen ogenblik bedacht en het natte monster onhoudbaar in schoot. Onbegrijpelijk genoeg werd dit doelpunt geannuleerd wegens wat de scheidsrechter buitenspel noemde Pech voor de White Boys. In de stand kwam echter geen wijziging meer, zodat zij toch de volle buit behield. VLIJMEN. Vlijm. BoysRKSVA 22. Zondag speelde Vlijm. Boys een thuiswedstrijd tegen RKSVA Schijndel. Vlijmen wint de toss en Schijndel trapt tegen wind in af. Vlijmen pakt flink aan en stelt de vijandelijke verdediging flink op de proef. Deze weet het spel echter te verplaatsen en qoed sa menspelend gaat ze op het doel van Vlijmen af, maar de kansen worden niet benut. Dan gaat Vlij men weer ten aanval en enkele corners leveren niets op. Na 20 minuten spelen komt het eerste doelpunt voor Vlijmen. Mid voor H. v. Overdijk krijgt de bal vrij en met een goed gericht schot heeft Vlijmen de leidino. Vanaf de aftrap is het Schijndel. die een kans voor open doel krijgt, maar de linksbuiten schiet naast. In de 30e minuut herstelde hl! zich en scoorde de geliikmaker. 1 1Na dat beide partijen nog enkele kan sen qemist hadden, kwam de rust. Na de rust hetzelfde op en neer gaande snel met Schijndel nu en dan in de aanval, maar V eerste succes was weer voor Vlilmen. Uit een onverwachte aanval kop te Heesbeer* in, de doelman werd gepasseerd, de in het doel staande linksachter trapte nog weg, maar de bal was de lijn gepasseerd. Schijndel probeert met man en macht om weer gelijk te maken, maar het duurde lang .:n er was weer 35 minuten gespeeld eer de rechtsbinnen met een goed schot gelijk maakte, 2—2. Even daarna dacht men dat Schijndel de lei ding zou nemen, maar vrij voor doel werd naast geschoten En kele aanvallen van Vlijmen lever den ook niets op en met gelijke stand 2—2 kwam het einde van deze matige wedstrijd. Vlijmen zal anders aan moeten pakken om in deze competitie een goed figuur te slaan. Wanneer Schijndel een goede schutter in de voorhoede kan plaatsen, zal het jeugdige elftal nog voor vele-een struikelblok zijn. De leiding was goed. Zwaiuw 3—Vlijmen. 2 2—0. Vlijmen 2 speelde Zondag te Vught tegen Zwaluw 3. Vlijmen speelde met een invaller en hier door was het gehee elftal door elkaar gezet; niets wou lukken. Wanneer van het begin af aan was aangepakt, zou zeker een ge lijk spel te behalen zijn geweest. Spelers, speelt voor wat ge waard zijt en succes volgt. LOON-OP-ZAND. Nooit Gedacht-Uno Animo 2—2. Zondag speelde Uno Animo haar derde wedstrijd in de com petitie tegen de club Nooit Ge dacht te Geffen en wist met 1 winstpunt wederom huiswaarts te keren. Het veld was zeer nat en de wedstrijd ruw. Uno wist het eerste doelpunt te maken, waarna voor de rust Nooit Gedacht de gelijkmaker scoorde. Na de rust werd de wedstrijd steeds ruwer en het publiek bleef ook niet bij de pakken zitten en wond zich danig op. Toch geluk te het Uno wederom de leiding te nemen, 21, waarna Nooit Ge dacht kans zag weer gelijk te ma ken. Zo goed als alle spelers van Uno waren gewond, terwijl tan den uit de mond in Geffen moes ten worden achter gelaten. Ongeslagen gaat Uno echter op dezelfde weg voort en a.s. Zon dag speelt zij thuis tegen Haar steeg. KAATSHEUVEL. Heren D.E.S.Cadetten, 12. Het eerste herenelftal is giste ren met een thuiswedstrijd tegen 't elftal van de Bredase Militaire Academie aan het competitiepro gramma begonnen. De Cadetten die nieuweling zijn In de He klasse A brachten een goed elftal in het veld en de he ren officiëren in spé bleken een bijzondere stickvasthcid te bezit ten. Het elftal van DES kwam na de débacle in Dongen met een gewijzigde opstelling uit en deze factoren bij elkaar geven een ze kere ongewisheid aan deze wed strijd. Dat er de Kaatsheuvfelse heren alles aan gelegen was deze eerste wedstrijd op de oud-promo- tieklasser te winnen liet de aan- valslinie al heel gauw blijken door haar linksbuiten, die na een vijftal minuten de score opende. De gastheren bleven aanvankelijk nog iets meer in de aanval, doch van lieverlee wisten de Cadetten het zwaartepunt iets te verleggen. Tegen het einde van de eerste helft wisten zij een goed genomen vrije slag uit te buiten en de kee per te verschalken, 11. Na rust bleven dc Bredase heren telkens terugkomen, doch tot doelpunten kwam het nog niet. De voorhoe de der thuisclub kon bij de ver dediging der tegenpartij ook geen genade vinden. Een der straf- corners die de gasten kregen toe gewezen werd omgezet in een doelpunt, nadat de linksachter eerder een strafbully had veroor zaakt, door een zeker doelpunt met zijn voet te stoppen. Deze strafbully bracht de benadeelden echter niet verder. De thuisclub probeerde alles om nog een gelijk spel te forceren, doch de Cadet ten wisten de voorsprong te be houden en daarmee de volle buit mee naar huis te nemen. A.s. Zondag beginnen de dames eveneens aan het competitie-pro gramma met een uitwedstrijd te gen het Einclhovense H.T.C.C. De heren gaan op bezoek bij Liberty. Clubkampioenschap Leonora. Zondagmorgen werd in de regen gestart voor de eerste rit van het clubkampioen schap. Wegens het slecht weer lieten een aantal renners ver stek gaan. Toch waren er nog 16 aan de start. Er moest een afstand van ongeveer 70 km. afgelegd worden, welke door A. van Es met 2 min. voor sprong gewonnen werd. De uitslag is als volgt: A. Klasse: 1. A. v. Es, Waalwijk 1.54.30 2. L. Fitters, Waspik 1.56.20 3. Fr. Damen W'wijk 1.56.25 4. A. Kuiten, Waspik 1.58.05 6. A. v. Stein, Geertruiden- 5. A. Hensen, W'wijk 2.02.25 berg 2.03.30. 7. A. Dekkers, Elshout 2.03.35 8. G. v. Es. Waalwijk 2.04.30 J. v. Hoof en v. Baardwijk gaven op door valpartij. B. Klasse: 1 T. de Peffer, W'wijk 2.03..25 2. A. Timmermans, Waalwijk 2 13.20 3. C. de Krieger, Elshout 2.19.05. 4. L. v. d. Hout, W'wijk 2.21 C. Klijn en Berkelmans ga ven op door defect rijwiel. BILJARTWEDSTRIJDEN. Donderdag en Vrijdag zijn in café de Ruijter de eerste voor- wedstrijden gespeeld om het kam pioenschap van Nederland 2e klasse groot biljart. Aan deze voórwedstrijden doen 64 spelers mee. Hiervan blijven door een af- valsysteem 8 spelers over, die el kaar om het kampioenschap zul len ontmoeten. Wij hebben de eerate wedstrijd gezien, tussen d heren H. de Ruij ter en v. Beurden, beiden uitste-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3