WAALWYK P o£an.g,St>iaat$e, sc&utt&KS met geweer en handboog m i Het Ivoren beeldje DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1950 DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. "Pijnloos sclueren! ZONDAGSDIENST 1 October 1950 Dr. Lenglet. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 1 October 1950. 10 uur: Ds. W. L. Jens. HOE ZIT 'T NOU Dat zou ik U willen vragen als ik zo de giften van de laatste weken eens nakijk. Behalve dan aan die Baard- wijkse N.N. die de vorige week de eer heelt gered. Maar de eer redden is met voldoende. De Pastoor in Sa- latiga heeft niet zoveel aan een geredde eer. In een voetbal wedstrijd wordt de eer ook wel eens ge red. Als je met 10 achter staat en je maakt dan een doelpunt om de eer te redden; dat is lood om oud ijzer niet waar, je hebt verloren. Goed, maar in Salatiga moeten wij het winnen. Er moet een kerk komen. U moet vooi de bouwstenen zorg dra gen. De komende weck verwaent ik dat de verantwoordingslijst een ongekende lengte heeft. S. v. A. VERANTWOORDING Vorig bedrag f 543.75 Ter ere van de H. Antonius voor een goede uitkomst N.N., Waalwijk 2.50 N.N., te Waalwijk 25. Totaal 571.25 GOUDEN JUBILARIS. De heer Corn.^ Didden zal op Vrijdag 13 October a.s. de dag herdenken dat hij vóór 50 jaar in dienst trad der Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen, waar hij werk zaam is als smoutzetter, re- serve-machinezetter en talrij ke leerling-zetters opleidt. Dit is de eerste gouden ju bilaris die dit bedrijf en ons blad telt en 't zal hem daar om zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken, te meer daar hij ook in de socia le beweging een vooraan staande plaats inneemt. Zo is hij penningmeester van de KAB., administrateur van het R.K. Doktersfonds, se cretaris der harmonie „St. Crispijn" e.d. JUBILEUM. A.s. Maandag 2 October hoopt de heer W. Spuy- broek de dag te herdenken waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de fa. De Rooy- Bourgonjen alhier. Het zal Wout zeer zeker bij zijn jubileum niet aan belang stelling ontbreken. BOND VAN OUD-STRIJDERS. Naar schatting zijn er in Waalwijk een kleine duizend ex-militairen. Van deze klei ne duizend zouden er toch wel een paar honderd op de ver- i gadering van Maandag j.l. in Thalia geweest kunnen zijn. Maar, beste mensen, er wa ren er slechts een vijf en twintig, hetgeen niet veel is. Misschien ligt de oorzaak hierin dat men niet op de hoogte is van de doelstellin gen en het nut van een or ganisatie als de Bond van Oud-Strijders, misschien ook omdat er verscheidene bonden van Oud-Strijders zijn, zoals de bond van Mariniers en de bond van Oud-Stoottroepers. Van deze bonden zijn, naar wij vernemen, verscheidene Waalwijkers lid. En zij voe len er weinig voor om nog eens van een tweede bond lid te worden. Men kan dit stand punt billijken. Op de vergadering in Tha lia sprak de voorzitter, dhr. N. v. Loon Jr., er zijn spijt over uit dat het aantal aan wezigen zo bedroevend klein was. Wij moeten leden heb ben; dan pas kunnen wij iets bereiken. In België is er een Oud-Strijders bond met pl.m. 300.000 leden en daardoor heeft de bond een ontzaglijke invloed, aldus de voorzitter. Het voorlopige bestuur werd bij acclamatie herkozen, twee leden werden aan het bestuur toegevoegd. Het vaste bestuur bestaat uit de heren N. v. Loon Jr., voorzitter; A. Hendriks,A. Rijken, J. Mahieu, C. Roes tenburg, P. de Rooy en B. Westerburger. Door de vergadering wer den nog verscheidene pro gramma-punten voor de ko mende winter besproken. Als lid kan men zich op geven bij een der bestuurs leden of leden. WAALWIJK ZOEKT NIEUWE BRONNEN VAN WELVAART. De correspondent van de N. Rott. Crt. schrijft aan z'n blad 't volgende: Het is bekend dat Waalwijk zich mag verheugen in een bloeiende schoen- en leernij- verheid en aanverwante be drijfstakken. De moeilijkheid is echter dat deze belangrijke welvaartsbron te eenzijdig is, wat vooral in tijden van de pressie merkbaar is. Het gemeentebestuur, dat ook overigens een grote ac tiviteit aan de dag legt om 't stadje aantrekkelijk te ma ken, tracht reeds lang an dere industrieën aan te trek ken om de beroepsbevolking meer bestaanszekerheid te ver schaffen. Hiertoe heeft het ge meentebestuur plannen doen gereedmaken voor de bouw van een viertal industrie-hal len en zijn er onderhandelin gen gaande voor de vestiging van nieuwe industrieën. On dernemingen, welke in hoofd zaak met vrouwelijke arbeids krachten werken, komen niet in aanmerking, omdat de schoenindustrie reeds een te kort heeft aan vrouwelijk per soneel. Men richt daarom vooral het oog op de zwaar dere industrieën, b.v. de me taalnijverheid. GUNSTIG RESULTAAT MIDDENSTANDS ACTIE. St. Nicolaas-actie 18 Nov.—2 Dec. In een vergadering die de Waalwij kse middenstanders Dinsdagavond in Hotel Ver- wiel hielden ze waren weer in opmerkelijk grotere getale opgekomen dan op gewone" vergaderingen bracht de voorzitter van het actie-comi té, dhr. Pullens, een beknopt verslag uit over de vorige ac tie van 2 tot 10 September. De resultaten bleken bepaald niet onbevredigend. De actie was gegroeid uit een tekort van 160 en nu was er een overschot van 1890. 164.000 loten waren er uitgegeven, waarvan 36.000 gratis, en de rest had 2560 opgebracht. Daarbij kwam dan nog het in- leggeld van 10 per persoon. Voor diverse drukwerken was er 1400 besteed en 1062.50 aan prijzen. Uit dit alles re sulteerde een overschot van j 1890. Vervolgens hield de heer Harry Verwiel een causerie over etaleren, waarin hij de middenstanders een aantal tips gaf om een goed verzorg de etalage te krijgen. Dit naar aanleiding van dc 9pmerking die de burgemeester had ge maakt bij de verloting der af gelopen actie. Dat de betrok- O Hl*® „Wat is dat daar?" hoorde Kees Knip opeens en ver schrikt trok hij zijn hoofd te rug uit dc gang en keek orn. Achter hem stond commissa ris Grijpgraag. „Tjonge. U laat me schrikken, commissa ris!" zei Kees Knip, „een ge heime gang. commissaris! Kijkt U maar! Komt U mee? We moeten er in, want hier door zijn de rovers natuurlijk verdwenen!" De commissaris blies op een snerpend fluitje en direct kwamen een paar agenten de keldertrap afhollen. „Kom mee!" commandeerde commis saris Grijpgraag, „we gaan kijken waar die gang heen gaat. Vooruit, meneer Knip, U gaat voorop!" Voetje voor voetje liep Kees Knip door de gang en hij liet zijn zaklantaarn voor zich uit schijnen. De gang was laag en smal, zodat de mannen ge bukt moesten lopen. Toen zij een hele poos gelopen hadden, hield Kees plotseling stil. „Luister, commissaris", zei hij, „ik hoor iets!" Doodstil stonden de mannen nu en zij luisterden scherp. „Wat is dat voor een ge luid?" fluisterde commissaris Grijpgraag terug. Kees Knip haalde de schou ders op. „Ik weet het niet", zei hij, maar het bevalt me niets". kenen er hun voordeel mee doen. T. Ook spoorde de heer Ver- wiel de middenstanders nog aan om de uitgave van de nieuwe Gids voor Waalwijk te steunen door hun naam in deze uitgave te doen vermel den en daardoor tevens re clame te maken voor eigen zaak. De Gids zal waarschijn lijk in October verschijnen. De rest van de avond werd gevuld met besprekingen over de komende St. Nicolaas-ac tie. Eerst deed de heer Pullens op alle middenstanders een beroep om mee te doen. Op het ogenblik zijn er 180 deel nemers, maar er zijn nog veel meer middenstanders die zich kunnen opgeven. Het comité had besloten het inschrijfgeld nog tot 15 October 10.— te laten, daarna wordt het ver hoogd tot 15. De actie wordt gehouden van 18 November tot 2 Dec., om vóór St. Nicolaas nog de prijzen te kunnen uitreiken. 500.000 Loten worden er om te beginnen uitgegeven, dia de winkeliers tegen 1 ct. per lot kunnen betrekken. Ook nu weer zullen er voor het pu bliek voor 1000 waardebon nen-prijzen beschikbaar wor den gesteld, verdeeld in vijf prijzen van 100 en tien van so.—, te besteden bij de aan gesloten middenstanders. Voorts zal het comité bij alle aangesloten middenstan ders voor ƒ5.— goederen ko pen, die dan betaald worden met vijf boekjes van 100 lo ten. Dit worden dan een 180 prijzen extra. Het comité stelde voor om de verloting te houden op 4 December 's avonds in de Gil denbond en er dan een feest avond voor middenstand en publiek aan vast te knopen. Daartegen kwamen uit de ver gadering nog al bezwaren van verschillende aard, waarvoor geen oplossing gevonden kon worden. Tenslotte stelde dhr. G. van Oostrum voor dat het bestuur van de middenstands vereniging en het actie-comi té een bespreking zouden hou den om een oplossing te zoe ken voor de verloting die én middenstanders én publiek tevreden zou stellen. Dit keur de de vergadering goed. Verder werd nog even on der het oog gezien wat de middenstand zal doen in de week van de Europese biljart- kampioenschappen in Januari aanstaande. Tenslotte sprak de heer v Loon een dankwoord tot het bestuur van de middenstands vereniging en in het bijzon der tot het actie-comité, om dat dit tenminste iets gedaan had. Op de middenstanders deed hij een beroep om hier op in te haken. Daarna sloot de voorzitter cle vergadering. PRACHTIG CONCERT. De grootste verdienste van directeur Kotter is wel, dat hij zijn muziek niet „mooier wii maken dan zij is. Van So phia's Vereniging maakt hij helemaal niet een soort Phil- harmonisch Orkest. Het blijft harmonie-muziek, maar dan ook van de bovenste plank. Het concert van Maandag in de Gildenbond was buiten gewoon. De harmonie heeft een gevarieerd programma af gewerkt met een verve en een enthousiasme, die weldadig aandeed. Kotter heeft ook een goed werk gedaan door een modern stuk, als „A glorious day" van Roussel, in Waalwijk te in troduceren. De werken van Roussel zijn anders dan de programma-muziek, die meest al door muziekcorpsen wordt gespeeld. Om dit werk te waarderen is waarschijnlijk voor de gemiddelde bezoeker meer aandacht nodig dan voor een romantisch stuk als „Le Roi d' Ys" van Lalo. Maar de harmonie heeft het ons weer niet zo moeilijk gemaakt. Wij mogen bijna zeggen: Sophia heeft Roussel op een Brabant se manier uitgevoerd: speels en vrolijk. Na de Slavische Rapsodie van Friedeman kregen we een prachtige vertolking van Edw. Griegs eerste Peer Gynt-suite. Hierin klonk de stoerheid en ongewisheid van de Noorse fjorden en woeste bergen. Anita's dans was er een van sprankelende vrolijkheid, uit stekend gespeeld door klari netten, hobo's en fluiten, op fenomenale wijze door de zwaardere instrumenten be geleid. De „Scènes Napolitaines klonken fors, zoals het be hoort. En nu de eigen werken van de directeur. Het piccolo-trio is een fris, oorspronkelijk nummer, feilloos door de so listen uitgevoerd. Het is een stemmig stukje, dat zeker zijn weg naar het muziek-pro- gramma zal vinden. Ook zijn beide marsen werden voortreffelijk ge speeld. De beste leek ons de marche militaire. Het pu bliek was buitengewoon dank baar en dwong door een lang durig applaus tot een toegift, die ook prompt gegeven werd: De „stars en stripes". Sophia liet even horen hoe deze mars gespeeld moet worden. Een waardig slot van deze avond. Rest ons nog mede te delen dat vóór het concert de heer F. C. Smolders Sophia's Ver eniging complimenteerde met de behaalde successen van 't afgelopen seizoen. Hij deed *n beroep op de Waalwijkse bur gerij om ook de Waalwijkse harmonie te steunen. PROT. VERENIGING VAN KERKORGEL- EN HARMONIUM-BESPELERS. De Prot. Verenigig van Kerkorgel- en Harmoniumbe spelers voor de Langstraat en het Land van Heusden en Al- tena zet haar werkzaamheden voort met een vergadering die zal worden gehouden op Zaterdag' 30 September a.s. in de Ned. Herv. Kerk te An- del. Aanvang 7 uur n.m. Agenda: 1. Opening en notulen. 2. Koraalspel door de heer C. Vos te Meeuwen, met Psalm 23, 24 en 150. 3. Vrij spel door de heer S. Bonefaas te Sleeuwijk. 4. Pauze. 5. Onderwerp door de heer H. C. van der Hammen te Waalwijk. 6. Rondvraag en sluiting. Belangstellenden zijn wel kom. SPORTWEEK. Dat het werk voor de uit gestelde Sportweek van „Ons Huis" niet stil staat, blijkt wel uit het feit dat de Post duivenvereniging „De Post duif" in de afgelopen weken twee duivenvluchten heeft ge houden ten bate van die Sportweek, waardoor de kas weer wat gespekt is. Mogelijk een goed voorbeeld voor an dere verenigingen die zich in teresseren voor de Sport week. L.S. BOND (Geweer). Onder slechts weersomstandig heden werd Zondag 24 Sept. het laatste concours van de L.S.B. gehouden, d.w.z. het concours, waarop door de heren kasteleins was ingeschreven. De heer Sie gers was de hoogste inschrijver, dus was St. Joris te Nieuwkuijk de organiserende vereniging. Het prettigste van dit concours was wel, dat elke schutter met een prijs (je) huiswaarts keerde. Deze personele prijzen waren beschik baar naast de korpsprijzen. We zullen beginnen met de korpsen. Als nummer één kwam St. Jo ris uit Nieuwkuijk in het strijd perk. Zij beschikt niet over een getraind zestal, dat bewijst de uit slag, n.l. 9 punten. Een handicap is dat zij niet over voldoende ge weren beschikken en er gaat niets boven eigen geweren. Zeer zeker zal St. Joris het volgend jaar bij voldoende mate riaal meerdere punten schieten dan dit seizoen Nummer twee was St. Jan Bap tist te Kaatsheuvel. Zij heeft haar slechte partijen van het afgelopen seizoen ook gisteren gehandhaafd- Zondagmiddag wisten ze het ook niet verder te brengen dan 14 punten. Zij kunnen stukken beter. De 6e korpsprijs viel hen ten deel door de betere naschoten van de laatste ronde. St. Catharina te Herpt maakte wederom de grootste indruk. A) was hun schieten niet helemaal af, toch schoten ze 21 punten bijeen. Hierdoor wonnen zij de eerste korpsprijs, een beker, ge schonken door de heer Tausch uit Waalwijk. St. Blasius Heusden behaaldf niet meer dan 18 punten. Toch bleek dit voldoende te zijn om de derde prijs in de wacht te slepen zijnde een lauwerkrans. St. Crispijn te Besoijen eindig de met een gelijk aantal punten als St. Jan te Kaatsheuvel, n.l. 14. Daar hun laatste serie minder treffers aangaf (het laatste schot was een misser en bij St. Jan een treffer), moest St. Crispijn genoegen nemen met de zevende korpsprijs. Ö.L.Vr. Schuts te Elshout, die met haar twee eerste series aar dig op dreef was, deed met de twee laatste series minder goed werk. Haar eerste twee ronden leverden al 9 treffers op van de 12 te behalen punten. De twee laatste ronden waren minder goed. Zij konden maar 7 punten verzamelen. In totaal dus 16 pun ten. De vierde prijs werd hierdoor behaald. Juliana Vlijmen behaalde 15 punten. Zij eindigde achter Els- hout met de 5e prijs. Zeer zeker zijn zij in staat om meer punten te behalen. Tot slot St. Ambrosius te Baardwijk, de mannen die het St. Catharina het gehele seizoen da nig lastig hebben gemaakt. Zij behaalde Zondag 19 punten. Hiermede legde zij beslag op de tweede korpsprijs., een lauwer krans. Voor de personele prijzen was er flinke belangstelling. St. Joris zelf spande de kroon door met 19 schutters in het veld te komen. Herpt verscheen met 14 en Els- hout met 13 schutters. Stand der korpsprijzen. St, Catharina, Herpt, le prijs St. Ambrosius, Baardwijk. 2e pr.; St. Blasius, Heusden, 3e pr.; O.L. FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 5). Is u nog familie van Jan Segers, de ontdekkingsreiziger? Ze was op het punt om te ant woorden dat dit haar vader was, maar wat hoefde hij haar identi teit eigenlijk te kennen Dus ant woordde ze ontwijkend O, Jan Segers Ja. dat wel. Maar ik weet anders niet veel van mijn familie af Dit was waar. want haar va der, die enigszins als een zwart schaap was beschouwd geworden, had van zijn kant in het minst geen moeite gedaan om op de hoogte te blijven van zijn familie. Nu, goedendag. Met het Boeddhabeeldje ben ik tenminste zeer ingenomen. Hij stak haar de hand toe, die zij eerst na enig dralen aannam. Zal ik het u niet laten be zorgen vroeg zij beleefd, en mis. schien ook wel een beetje, omdat ze graag Zijn naam geweten had. O. neen, dank u. Dat pakje kan ik best meenemen Met een blik vol sympathie naar haar ging hij heen. Mies keek hem nog even na en toen ging zij het ontvangen be drag opbergen Terwijl ze hier mede bezig was. zag ze dicht bij de lessenaar een enveloppe op de grond liggen en raapte die op. Hij had ze zeker uit zijn porte feuille laten vallen, toen hij het bedrag voor het beeldje betaalde. Met nieuwsgierige blik las zij het adres Kapitein E. F. de Klerk Beethovenstraat 10 Amsterdam Zo, dus dit was zijn naam. Nu wist ze dit dan toch. Ze stak de enveloppe bij zich en ging voort met haar werk. HOOFDSTUK IV. In de vooravond was mevrouw Schoevers terug uit Hilversum en was zeer tevreden, want ze had goede zaken gedaan. Bijna geen kopers, das nie mand om de prijzen op te jagen. Voor de eigenaars niet zo prettig. Een paar prachtige stukken an tiek. Daar denk ik heel wat voor te maken. Als dat zo is, Mies, dan krijg jij een mooie nieuwe jurk. En hoe heb jij het er afge bracht 7 Druk gehad 7 De winkel was nu gesloten en Mies had een heerlijk maaltje ge kookt. Eigenaardig, maar dit was haar zo handig afgegaan of ze het heel haar leven gedaan had. En er brandde een lekker vuur in de huiskamer, want het was een kille, vochtige dag geweest. Ze had heel wat verkocht en voelde zich dus zeer voldaan over deze eerste proeve van bekwaamheid in het vak. O, het ging best, tante. Het oude blauwe theeservies heb ik verkocht aan een dame, die er bijzonder op gesteld was, omdat haar moeder er ook zo een had gehad, dat Japanse tafeltje aan een oude heer; die met paarlemoer en zilver ingelegde cassette aan een ander; cn ze hebben allen leijke flater had geslaan, die ze gezegd dat ze eens zullen terug- tegenover zichzelf dan alleen kon komen. En dan nog dat ivoren Boeddhabeeldje. Ik vond het er gens staan in een donker hoekje en dat is het eerst van de hand gegaan. Wat? Die ivoren Boeddha 7 Mooi zo Dat ding heb ik nu al zo lang- gehad en ik had het ein delijk maar wat achteruit gescho ven, omdat ik al haast de hoop had opgegeven het ooit kwijt te raken. De meesten vonden twee honderdvijftig gulden te duur en toch heb ik er zelf om en bij de tweehonderd gulden voor betaald! Mies schrok, wat mevr. Schoe vers echter ontging, die waarde rend verder sprak Dus dan heb je vandaag voor zo tussen de acht- en negen honderd gulden verkocht, Mies Nu, ik maak je mijn compliment, kindje. Je lijkt al een volleerde verkoopster. In het vervolg zend ik je naar cauties, maar zodra Brunt nu weer beter is, moet je eerst eens enkele keren met mij mee geweest zijn, om te zien hoe het daar toe gaat en om te weten hoe je handelen moet. Me dunkt, je bent van alle markten thuis, meisjelief. Want dat „toetje is verrukkelijk. Nu vanavond ben ik te moe, maar morgenavond zullen wij eens naar een schouwburg gaan om je opname in het vak te vieren. Want ik begrijp heel goed dat je, jong als je bent, af en toe eens een verzetje moet hebben, anders zou het leven je veel te saai worden bij zo'n oude tante. Heel lief van u, tantetje, zei Mies dankbaar. Maar intussen voelde zij zich gekweld door het besef dat ze een verklaren uit het feit, dat het vrij donker was in het magazijn en omdat tante nu niet al te duide lijk de prijzen noteerde. Geen wonder dat kapitein de Klerk die Boeddha een bijzonder koopje had gevonden voor vijfentwintig gul den. want het moest tien maal zo veel zijn. Ik moet het ding terug heb ben, overlegde ze bij zichzelf. Ik kan tante niet al dat geld laten verliezen, doordat ik niet nauw keurig gekeken heb. En ik moet het herstellen eer zij het merkt. Als ze morgen het boek nakijkt vóór ze het geld naar de bank brengt, dan zou zij het natuurlijk ontdekken. Vanavond moet ik er nog op af, maar hoe dat aan te leggen Op die vraag kwam, onbewust, van mevr. Schoevers zelf het ant woord, toen ze zei Ik geloof dat ik maar dade lijk naar bed ga. Je vindt het toch niet erg kind, om alleen nog wat op te blijven Het was een heel vermoeiende dag voor mij en ik voel de laatste tijd duidelijk dat ik ouder word. Op de boekenhan ger staat lectuur genoeg. Je houdt immers zo van lezen. Mies Ja zeker, tante. O. ik zal mij best bezighouden. U ziet er echt moe uit. Gaat u maar gauw rus ten. Zodra Mies gewaar werd dat er geen licht meer brandde in de slaapkamer van haar tante, deed ze haar mantel aan en verliet het huis door een zijdeur, waarvan zij ook de sleutel had. Het viel haast niet aan te nemen dat tante haar afwezigheid bemerken zou. De Bcethovenstraat was nu niet zo ver af en het was nog licht. Als ze even naar het kwar tier van kapitein de Klerk ging en ze vond hem tenminste thuis, dan kon ze in een uur wel terug zijn. Was hij niet op zijn kamers, dan was zij ook op deze teleur stellende omstandigheid voorbe reid, doordat ze vulpen en papier had meegenomen; ze zou dan een briefje in de bus schuiven, waar in ze hem verzoeken zou het Boeddhabeeldje weer zo gauw mogelijk terug te geven of de ont brekende tweehonderdvijfentwintig gulden te betalen. Hij kon dan boos zijn om haar vergissing of hij kon er eens om lachen, maar hij was een heer en dus zou hij wel zorgen dat de zaak in orde kwam. Met onstuimig kloppend hart ging Mies de trap op van de flat woning. Ze wist dat ze iets on conventioneels deed, door nog vrij laat naar de appartementen te gaan van een jongeman, die ze maar heel weinig kende. Maar het was immers een zakelijk bezoek en ze zou het maar heel kort ma ken. Ze drukte op de bel, die dui delijk overging, maar toch bleef het doodstil. Blijkbaar was er niemand thuis. Dan moest ze dus maar een briefje schrijven en tot de volgende morgen op antwoord wachten. Misschieny zou tante dan toch van haa vergissing moe ten weten, maar daar kon zij ver der niets aan doen. Ze hield het velletje papier te gen het paneel en begon te schrij ven. Maar zietdaar gebeur de iets vreemds Wordt vervolgd. Vr. Schuts, Elshout, 4e pr.; Juli ana, Vlijmen, 5e pr.; St. Jan Bap tist Kaatsheuvel, 6e pr.; St. Cris pijn, Besoijen, 7e pr., St. Joris. Nieuwkuijk, 8e prijs. Dit concours waren er maar zeer weinig vierpunters, n.l. 16. tegen het vorig concours 29; 29 driepunters en 20 tweepunters. Voor de 1-punters en 0-punters meest worden geloot, daar het reeds donker was voor de twee punters afgekampt waren. Jam mer dat dit door elkaar niet be grijpen tot een misverstand leid de. Na het schieten trok men naar café Siegers, waar de gehele mid dag een gezellige drukte had ge heerst. Op het schietterrein was weinig drukte. In het café. waar alle prijzen waren uitgestald, sprak de voor zitter van de L.S.B. allereerst be moedigende woorden aan 't adres van St. Joris. Hij dankte de leden van St. Joris voor de zorg be steed aan het materiaal en voor de goede organisatie van 't con cours, zij het dan dat gewillige hulp werd geboden. Geen enkele keer zult U meer klagen dat het scheren pijn doet of dat de huid stuk gaat of na- schrijnt, indien vóór het inzepen een weinig P u r o 1 wordt K3*so*3E« ingewreven. Hij dankte de kastelein voor 't goede onthaal en ten slotte allen die aan het welslagen van dit concours hadden medegewerkt. Aan de verenigingen gaf hij de raad om in de vergaderingen hun ner vereniging de fouten die dit jaar in de L.S.B. gemaakt zijn, onder de ogen te zien en op de jaarvergadering van de L.S.B.. die in Baardwijk zal worden ge houden (datum en uur zal nog nader worden bekend gemaakt) met gedegen voorstellen voor de dag te komen. We kunnen zeggen dat we iets hebben opgebouwd, waar we allen lang pleizier van kunnen hebben. Onder toepasse lijke woorden werden de korps prijzen uitgereikt door de voorzit ter van de L.S.B. Hiermede is het schietseizoen 1950 van de Langsti'aatse Schut- tersbond gesloten. Genoeglijk is er dit jaar op los geschoten, af wisselend met goede en slechte dagen. Toch valt te constateren dat de schutterssport op een ho ger peil komt. Ook de onderlinge vriendschap werd meer verste vigd. Tot slót geven we hier de uit slag van de personele prijzen. Dc eerste naam is le prijswin naar en zo vervolgens W v. d. Broek, A. Fitters, H Banierink, M. v. Leeuwen, Jos v. Huiten, M. de Kort, C. de Kort Jr.. G. v. Heesch, A. v. Buul. B. v. d. Hoven. G. v. d. Eijnde, A. de Kort Nzn Jan Merkv. L. van Huiten. J. v. Berge en P. Berkel- mans. Deze schutters hebben alle 4 punten geschoten van de vier kansen die zij hadden en door kampen is deze prijsverdeling verkregen. C. de Kort Sr., Fr. Luijben. W. Elshout, C. v. Muilekom, J. v. d. Water, G. de Wilt. Tan dc Kort. Ad Verhoeven, Chr. Klerks, Th. Buijs, F. v. Gulik, M. Wolfs, B. v. Eggelen, G. v. Keulen. Jos v. Sprang, Aug. de Kort. A. v. d. Gouw, G. Baaijens. A. v. Bla- del, A. v. d. Wens, S. v. Eeu- wijk. J. Broeders, A. v. Logten, Jos Lommers, B. v. d. Lee, J. v. d. Meijs, Duquesnoy, Verboord. Hiermede sluit de rij der driepun ters, eveneens door kampen de prijsverdeling bepalend. W. Klerks. W. Pullens, M. Luijben. J. Klerks, v. Balkom, J. v. Beijnen, W. v. Kasteren. A. de Haan. W. Klerks. G. v. Eggelen. Fr. v. d. Wiel. Th. Pullens, van Hest, W. Mikkers, A. Merkx, M. v. Ooijen. H. de Louw, P. v. Dommelen, H. de Jong, M. v. d. Water. Tot zover de 2-punters. Hier volgen nog de 1 en de 0- punters. J. v. Eggelen, M. Tausch. A. Koks, W. v. Heivoort. Ivo van Buul, A. v. Eggelen, J. van Kuik, W. Venis, W. de Louw. A. v. Dommelen, G. v. Beijnen, J. Mommersteeg, M. v. d. Water, L. v. d. Wiel, E. de Haan, W. Fitters, J. v. Gulik, Joh. Siegers, H. v. Dongen, J. v. d. Lee. W. Pullen. Th. Pullen en N. van Mierlo. Nu we aan het einde zijn van het seizoen, past het een woord van dank te brengen aan de lei ders van de L.S.B. voor de hulp geboden om de verslagen te bren gen zoals wij dat deden. Een woord van dank aan de redactie voor de opname der uitvoerige verslagen, dat zeer weid gewaar deerd. Wanneer onze medewerkers hun berichten en verslagen gaarne In ons nummer van van Maandag geplaatst zien, verzoeken wij hen beleefd deze zoveel mogelijk des ZONDAGSAVONDS in onze brievenbus te deponeren; an ders kunnen wij plaatsing niet garanderen. Red.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2