I Wijde Wereld] DE1UB5ÏUU Waalwijkse en Langstraatse Courant VERDEDIGING W.TIMMERMANS ZONEN WASPIK DRUNEN ELSHOUT GEERTRUIDENBERG VLIJMEN SPRANG GAPELLE HEUSDEN HAARSTEEG UIT DE Nog eens onze Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K I Openen van Accreditieven Relscheques op het buitenland voor zaken en tourisme. BROEDERS GAAN ELSHOUT VERLATEN. KEES DE RUYTER VOOR DE RADIO. MAANDAG 2 OCTOBER '50. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HEI ZUIDEN OPGERICHT 1873. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 73e JAARGANG No. 80 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". Nu heeft ook de voorzitter van de commissie van Amerikaanse stafchefs, generaal Omar Bradley, zijn mening gegeven over de inrichting der verdediging van West-Europa. Hij verklaarde namelijk vorige week te Washington dat de Noord-Atlantische mo gendheden, willen zij niet het risico lopen Duits land aan Rusland te verliezen, hun eerste defensie- lijn ten Oosten van de Rijn moeten opwerpen. Bradley meende dat de sterkte van de huidige Euro pese strijdkrachten niet vol doende is om een aanval van de Oost-Europese legers te stuiten. Daarom vond hij dat de Atlantische mogendheden het bewapeningstempo moe ten opvoeren. Ook is hij een krachtig voorstander van be wapening van West-Duitsland en hij acht het nodig dat in Spanje 'en Ierland militaire bases worden gevormd. "Wat Spanje betreft, zoals men weet heeft Franco een tijd geleden verklaard dat hij een aanzienlijke strijdmacht kan leveren voor de verdedi ging van West-Europa. Maar nog steeds wordt hij met de nek aangekeken, zodat men nog niet op zijn aanbod is in gegaan. Nochtans wordt hier door een niet te verwaarlozen factor aan de Europese strijd macht onthouden. En waar om? Omdat men enige jaren geleden zo dwaas is geweest om op voorstel van de Sovjet- Unie de diplomatieke be trekkingen met Spanje te ver breken (uitgezonderd de Z. Amerikaanse staten), waar door dit land uit de volkeren gemeenschap werd gestoten. Want Franco is fascist, zoals iedereen tegenwoordig fascist is die zich niet voor het kar retje van Stalin laat spannen. Ondertussen heeft het groot ste deel van de Westerse we reld zich in deze wèl voor dat zelfde karretje laten spannen. Men hoeft dus helemaal-geen vriend van Franco te zijn om dit een heel vreemde, om niet te zeggen absoluut foute, han delwijze te vinden. Misschien heeft men zich toen door op portunistische overwegingen laten leiden, mogelijk is men er toen ingelopen. Hoe het zij, het wordt nu langzamerhand hoog tijd dat aan deze funeste toestand een einde komt. Niet alleen voor Spanje, maar evenzeer voor West-Europa. Want Spanje kan zich niet al leen bedruipen (waarop de Sovjet-Unie natuurlijk heeft gespeculeerd, tot nog toe ove rigens zonder succes), doch West-Europa kan dit land evenmin missen, zeker niet in zo'n benauwende kwestie als onze verdediging is. Het is een macht die meetelt en mee móet tellen. Er wordt naar gestreefd West-Duitsland en Italië in de gemeenschappe lijke verdediging op te nemen, de twee landen die vijf jaar geleden de misdadigers waren van Europa, Rusland mobili seert vrolijk alle vroegere sa tellieten der Nazi's met in begrip van Oost-Duitsland, maar het heeft kans gezien Spanje, zoals gezegd 'n macht die West-Europa voor zijn ver dediging niet kan missen, uit te schakelen. Het absurde van deze toestand is duidelijk. Hoe lang zal het nog duren eer hier verandering in komt? Franco is toch wel geen gro tere schurk dan de heren waarmee de Westelijke m0~ gendheden nu al meer dan jaar vruchteloos debatteren en die werken volgens een dic tator-systeem dat voor dat van de Nazi's niet onderdoet. In tegendeel. Generaal Bradley heeft ver der gezegd dat de Verenigde Staten, niettegenstaande zij m Korea strijden, toch hun bij drage zullen leveren aan het West-Europese defensie-leger. De V.S. zijn militair gespro ken voor opneming van Duit se militaire eenheden in de defensie van West-Europa, zei hij. Bradley vreesde wel dat de V.S. nooit in staat zullen zijn zoveel troepen ter beschikking van Europa te stellen dat een Russische aanval kan worden gekeerd, maar hij meende dat het wel zoveel troepen kan afstaan voor het gemeen schappelijk defensie-leger aat een doeltreffende verdediging mogelijk wordt. In geval van een onverhoedse aanval op West-Europa ligt een nood- defensieplan voor uitvoering klaar. Uit welingelichte kringen te Ankara wordt vernomen dat Turkije is uitgenodigd om de vergadering van de verdedi- gingsraad van de Middelland se Zee-zone van 't Atlantisch Pact bij te wonen. Zie wat wij hierboven schreven over de positie van Spanje, dat nota- bene op de hoek ligt van de Atlantische Oceaan en Mid dellandse Zee. West-Duitsland zal alleen op basis van algehele gelijk heid bijdragen aan de, verde diging van West-Europa, al dus hebben functionarissen van de West-Duitse regering te verstaan gegeven. De Duit sers zouden weigeren te fun geren als verbindingstroepen in een Europees leger of „la gere eenheden". Tot het prijs geven van souvereiniteit bij opneming van Duitse contin genten in een Europees leger zou West-Duitsland slechts dan willen overgaan, wanneer hetzelfde principe zou gelden voor andere landen. De heren geven blijkbaar nog steeds meer om hun prestige dan om hun hachje. De Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. D. U. Stikker, heeft voor hij van New-York naar Neder land terugkeerde verklaard, dat de Atlantische Staf naar alle waarschijnlijkheid vol gend voorjaar zal kunnen op treden. Er zullen geeh ver tegenwoordigers van West- Duitsland zitting in hebben. Noord-Koreanen op huis aan? De Amerikaanse inlichtin gendienst heeft een bevel van de Noord-Koreaanse strijd krachten onderschept waarin de Noord-Koreaanse troepen opdracht krijgen het contact met de vijand te verbreken en zich achter de 38ste breedte graad terug te trekken. Hier op wijst ook het feit dat de tegenstand in Seoel plotseling ophield, ofschoon er nog ster ke weerstandsnesten in de stad zaten. Nu is de rust, na 7 dagen straatgevechten, weer gekeerd. In het Zuid-Westen echter is de terugtocht voor de N.- Koreanen afgesneden door de corridor die de Amerikanen dwars door het land hebben getrokken. De U.N.O.-troepen rukten ook in dit gebied ver der op en bevrijdden na zwa re strijd Taejon. Ondertussen trachten de communistische troepen de corridor te door breken. Van Zuid-Koreaanse zijde is verklaard dat er geen 38ste breedtegraad bestaat en ook van Amerikaanse zijde schijnt men er nu voor te zijn om generaal Mac Arthur de vrije hand te geven om de 38ste breedtegraad te overschrijden als dit militair noodzakelijk is. Aanvankelijk wenste men een uitspraak van de Alge mene Vergadering af te wach ten. kwart vóór acht in het gebouw Eltatho een ledenvergadering, waarop de secretaris dhr. Adr. Paans, ter bespreking zal inlei den 't laatste gedeelte van Matth. 13 en 't begin van hfdst. 14. Gemeente-ontvanger jubileert Zondag 1 Oct. j.f. was het 12J4 jaar geleden, dat de heer W. A. M. Heijmans in functie trad als gemeente-ontvangfer van Sprang- Capelle. Ongetwijfeld zal de ju bilaris dezer dagen van verschil lende zijden felicitaties in ont vangst hebben te nemen. Licht van het Land. De laatste uitvoering van Licht van het Land, was ondanks het vrij gure weer, druk bezet en ve len hebben genoten van het prima spel der Drunense amateurs onder uitstekende regie, die, niet min der dan 180 in getal, hun béste krachten hebben gegeven aan 't historisch spel over de patroon heilige der parochie St. Lambertus, van Rector Beex, die ook bij de laatste uitvoering aanwezig was. Alles bijeen zijn deze open luchtspelen voor allen die daar aan op welke wijze hebben mee gewerkt, een groot succes geweest en een verkwikking van geest en hart voor de bezoekers en hope lijk gunstig financiëel resultaat. Benoeming. De heer v. Rooyen, onderwijzer aan de R.K. bijzondere jongens school alhier is in gelijke functie benoemd in de parochie van St. Lambertus te Rotterdam (Kralin gen). Naar Rome. Ter gelegenheid van het H. Jaar ging er Vrijdag j.l. een be devaart naar Rome van enkele honderden Nederlandse militairen. Ook Drunen is met twee militai ren vertegenwoordigd. Opgenomen in de Mindere Orde. Onze dorpsgenoot de Eerw. heer W. van Kessel ontving Za terdag j.l. in de kapel van het groot sfeminarie te Haaren uit de handen van Mgr. Mutsaerts een der lagere wijdingen. Lidmaatschap van het patronaat. Jongens die lid wensen te wor den van het St. Aloysius-patro- naat kunnen zich in de loop van deze week opgeven bij Br. Bona- ventura. Vereiste leeftijd vóór 1 Januari 12 jaar. Jeugdnieuws. De vorige week werd in het hoofdkwartier van de Dr. Acker- mans-grofep Mej. Nelly Brok ge ïnstalleerd als Welpenleidster. De Broeders van het St. Norbertus-gesticht gaan Els hout. verlaten. De juiste da tum van vertrek is ons heden nog niet bekend, doch 't staat wel vast dat zij vóór 15 Oct. naai' Huize „St. Jozefsdal" in Eindhoven zullen vertrekken. De verpleegden van het ge sticht gaan met de Broeders mee. Zo gauw de Broeders 't gebouw hebben verlaten, wordt het gereed gemaakt om K.N.l.L.-gezinnen te ontvan gen. In ons volgend nummer ko men wij nader op het vertrek van de Broeders terug. Vergadering K.A.B. afd. Elshout. Op Woensdag 4 October zal de K.A.B. afd. Elshout een alge mene ledenvergadering beieggen in de zaal van de jongenscongre gatie alhier. Agenda: Opening, Notulen, In gekomen stukken en mededelingen, Bespreking bijdrage cadeau in verband met de heropening van het gemeentehuis te Drunen, In dienen van voorstellen voor de Centrale Raad, Bespreking van het winterprogramma. In verband met de opening van de sociale school te Waalwijk kan opgave gedaan worden ter vergadering. De kosten zijn 25 ct. per week. Een heel rijke agenda, die zeker verdiend dat velen zo niet allen ter vergadering komen, vooral wat het laatste betreft. Laten de jon geren die over een goed stel her sens beschikken zich hifervoor sterk interesseren. 30-Jarig bestaan. De Zangver. U.D.I. vierde Za terdag j.l. haar 30-jarig bestaan op schitterende wijze. Van de recep tie maakten vele zusterverenigin gen in de gemeente gebruik. De twee jubilarissen werden op hartelijke wijze gehuldigd. De voorzitter van het feestcomité sprak de feestrede uit. Verschil lende sprekers voerden het woord. Wij hopen op een en ander uit voerig terug te komen in ons blad van Vrijdag a.s. het openbaar lager onderwijs en tot vaststelling van de uitkerin gen van dé voor vergoeding in aanmerking'komende uitgaven en het verschil tussen de uitkeringen en de vergoedingen ten behoeve van het bijzonder onderwijs over 1949. 5. Voorstel van B. en W. to: liet aangaan van een geldlening groot 63.781.met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten tegen een rente van 3^2 koers 100%, af te lossen in 50 jaarlijkse annuïteiten van 2597.82 tot dekking van de kosten van de bouw van 6 woningwetwoningen. 6. Voorstel van B. en W. tot het verlenen var, opdracht aan de heren Baaijens en v. Gerven, architecten alhier, tot het maken van bestek enz. voor de bouw van 15 woningwetwoningen. 7. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een gemeentear beider. Aanbeveling in alphabetische volgorde 1. G. Dikmans te Nieuwkuijk. 2. H. Smetsers, Herpt B nr. 89. 3. H. Smetsers, Herpt B nr. 21. 8. Verzoek van de Ned. Hcrv. Commissie voor Maatschappelijk werk in h. t Land van Heusden en Altena om subsidie, met voor stel van B. en W. 9. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een motorgazon- maaier. 10. Wijziging gemeentebegro ting 1950. 11. Reclame belastingen. 12. Sluiting. NIEUWE VUILNISWAGEN. De gemeentereinigingsdienst al hier heeft de beschikking gekre gen over een nieuwe vuilniswagen op luchtbanden, 4 meter lang met 4 kleppen en een mechanische ontlasting. Een hele vooruitgang. wezen. Met de groep eigen gefok te volbloed behaalde hij een le A-premife. Met een zestal werd daarna in groepsverband aan de centrale keuring deelgenomen en behaalde hij daarin de hoogste prijzen. Ver meldenswaard is dat deze groep werd gevomd door Meine en Sjaan reeds genoemd, mét daarbij dc oud-kampioen 1948 Sofie 2 en de reserve-kampioen 1948 Cato Sjana, plus enige le A en B pre mies. In de catagorie stieren van 10 tot 15 maanden behaalde hij een le A premie met Benno, welke tot moeder heeft Sjana 3 en tot groet- moeder Cato Sjana. Deze grote successen zijn in hoofdzaak te danken aan de fok kersvereniging Haarsteeg, die do<v doelmatig fokken en kruising de ze successen heeft weten te be halen. Volgend jaar hoopt deze vereniging die zo vaak van zich doet spreken, haar 25-jarig bestaan te herdenken. Tevens behaalde dezelfde fok ker in de afdeling paarden op de tuigpaard-fokdag te St. Michels- Gestel met de hengst Jurist 1041 S.G.L.D.T. de hoogste prijs: van deze hengst stonden 5 jaarlingen achter hem waarvan 2 met een le A premie en 3 met een B-premie. Een woord van felicitatie aan het adres van genoemde fokker is hier zeker op zijn plaats. Plechtig Triduum. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat de Kleine H. Theresia heilig verklaard werd. Daarom zal het feest van de Kleine Heilige dit jaar met uitzonderlijke plechtig heid gevierd worden in de There- siakerk van Waspik-Boven. De diensten op de feestdag en gedurende het Triduum van voor bereiding zijn als volgt: Dinsdag 3 Oct. Feestdag van de Kleine H. Theresia. Om 6.30 u. gel. H. Mis. Om 7 u. gez. H. Mis. Om 7.30 u. gel. H. Mis. s Avonds om 7.30 u. lof met rozenhoedje voor de levende en overleden leden van dc Theresia- broederschap. Donderdag 5 Oct. 's avonds ora 7.30 uur opening van 't Triduum. Lof met preek. Vrijdag 6 Oct. om 6.30 u. gez. H. Mis, om 7 u. gel. H. Mis. Om 7.30 u. gel. H. Mis, 's avonds om 7.30 u. lof met preek. Zaterdag 7 Oct. om 6.30 u. gel. H. Mis, om 7 u. gez. H. Mis, om 7.30 u. gel. H. Mis, 's avonds om 7.30 uur lof met preek. Zondag 8 Oct. om 7 u. gel. H. Mis: om 8.30 u. gez. H. Mis; ora kwart voor tien wordt Zijne H.E. Mgr. v. d. Weijer afgehaald aan de kloosterpoort: om 10 u. Ponti ficale Hoogmis met preek; om 7 uur 's avonds Pontificaal lof met preek. Na alle H. H. Diensten is er verering van de Relikwiel Ambachtschool. De aan de Stichting Ambacht school verbonden avondschool be gint Maandag 2 Oct. met niet min der dan 160 leerlingen. Met ingang van 15 October a.s. wordt aan de veelzijdige opleiding i welke reeds thans aan de avond- nijverheidsschool gegeven wordt, toegevoegd de opleiding tot hulp automonteur in het kader van het instituut Bovag. Geslaagd. Op het gehouden examen te Utrecht slaagde onze dorpsgenoot G. L. Koensen voor adjunct-com mies titulair der invoerrechten en accijnsen. Diamanten Huwelijksfeest. Op 5 Nov. hoopt het echtpaar A. van Asseldonk-van Engelen hun diamanten huwelijksfeest te vieren. De buurt kwam Donder dag in vergadering, bijeen in café Joh. Peijnenborg; een en ander werd geregeld. Postduivenver. Dc Zwaluw. Zondag namen enkele leden deel aan de grote vlucht van Parkestone, Engeland. Rond half twaalf werden de eerste duiven geklokt. Volgens inlichtingen ma ken deze duiven een goede kans op een prijs. Vergadering. De maandvergadering van de Zwaluw kan a.s. Zaterdag geen doorgang vinden in verband met een uitvoering, en zal nu op 7 October worden gehouden. Visclub dc Hut. Zondag 8 Oct. maandvergade ring van bovengenoemde vereni ging in café Vismalen.. Belangrijke agenda, trouwe opkomst ver wacht. mmm MOOI SUCCES. Het Kinderkoor der Chr. Gem. Zangver. Looft den Heer alhier, behaalde j.l. Zaterdag onder lei ding van de directeur de heer P. Christ, op het concours te Slik kerveer, de eerste prijs in de derde afdeling. Het gemengd koor Looft den Heer zal a.s. Woensdag aan het concours te Slikkerveer deelne men en komt uit in de Ere-afde- ling. CHR. BESTURENBOND. In de j.l. Vrijdagavond gehou den bestuursvergadering van de Chr. Besturenbond Sprang-Ca- pelle werd o.m. besloten te trach ten het C.N.V.-spel: .Opdat eens d'arbeid bloeien zal, in vrijheid overal' te doen opvoeren, waar voor dc Chr. Besturenbond te Alblasserdam werd uitgenodigd, die genoemd spel reeds verschil lende malen op uitstekende wijze opvoerde. HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht houdt a.s. Donderdag 5 October een vergadering. BRAVO BRAVO Bravo voor de Waalwijkse N.N. die ons Vrijdag 25 gul den zond voor dc kerk van Salatiga. En ook bravo voor den Horst en Waalwijk, van waar 10 gulden vanmorgen binnen kwamen. Er komt schot in, zou ik zeggen. Maar dat werd ook wel nodig. Eigenlijk is 't nog niet goed gegaan. Er moest toch in ieder nummer van de Echo een flinke verantwoor dingslijs! staan. Nu kan ieder niet zo maar tien of vijf en twintig gulden geven, maar, lieve mensen, alle beetjes liel- Pen- Vooruit, we zijn op weg de eerste halte te bereiken. Op naar de 1000 gulden!!! S. v. A. VERANTWOORDING Vorig bedrag ƒ571.25 Een kleine gift voor de pastoor van Salatiga A. B., (Horst) Kaatsheuvel 10. X. Z., Waalwijk f 5. N.N., Waalwijk f 5- Ter navolging N.N., Waalwijk J 10. Totaal 601.25 GESLAAGD. Op 30 September slaagden te Tilburg voor het examen Machineschrijven: Mej. Ro- senbrand uit Capelle en Mej. B. v. d. Leijden uit Waalwijk. Geslaagden genoten hun op leiding bij de heer L. van de Leur, alhier. HARMONIE „ST. CRISPIJN" den gedaan om dit tonds met kracht te steunen en daar door de harmonie zo spoedig mogelijk aan nieuwe instru menten te helpen. Ook zijn verdere mogelijk heden besproken als fancy- fair, wedstrijden enz. In elk geval, men is dan hiermee al vast op de hoogte met de naaste plannen. K. A. B. De afdeling Waalwijk van de K.A.B. zal in 1951 haar 50-jarig bestaan herdenken. Naar wij vernemen zal Kees de Ruyter binnenkort een serie uitzendingen over de biljartsport voor de A.V.R.O.- microfoon gaan verzorgen. De juiste datum en tijd zijn nog niet bekend. WAALWIJKSE KEGELCLUB „HANNIBAL". Een stukje geschiedenis. Op Zaterdag 30 September 1950 heeft de kegelclub „Han nibal" haar 30-jarig bestaan feestelijk herdacht. Deze club werd opgericht 21 September 1920 door de heren Ant. v. Schijndel, G. Verkade, Th. v. Delft, J. Verwiel, G. Verwiel, E. de Greeff, J. Wies man, J. Verkade, V. v. Laar hoven, H. v. Laarhoven, J. v. Baal, N. Gragtmans, J. Klij- berg, J. Spijkerman, H. Huls hof, H. Hoffmans en Math. v. Loon. CURSUS VEEVOEDING. Door de heer v. d. Brink zal een cursus worden gegeven over veevoeding. De aanvangsdatum zal nog worden bekend gemaakt. KINDSHEIDSFEEST Vanwege het openluchtspel te Drunen op Zondag 1 October :s het kindheidsfeest een week uit gesteld. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op 5 Octo ber 1950 des nam. 8 uur. Agenda 1. Opening, 2. Vaststelling notulen verga dering 5 September 1950. 3. Mededeling ingekomen stuk ken. 4. Voorlopige vaststelling van het bedrag der uitgaven enz. voor Fokvccdag. Op de bondsfokveedag die ver leden week in de Veemarkthallen te Den Bosch werd gehouden en was georganiseerd door de Bond van Fokverenigingen en Stierhou- derijen te Den Bosch en omstre ken, wist onze dorpsgenoot W. v. d. Brand met een aantal stam- boekdieren grote successen te be halen. In de rubriek droog staande koeien wist hij met Sjaan 3 het kampioenschap te verwerven, terwijl in de rubiek der melkgevende koeien Meine tot reservekampioen werd aange- Kennismaking. Donderdag bracht de Eerw. Heer P. Westland, candidaat tot de Heilige Dienst te Huizen, be roepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonsedijk, een bezoek aan die gemeente ter ken nismaking. Pastorie en kerkge bouw werden bezichtigd en des avonds ging de beroepen predi kant voor een aandachtig gehoor in de Dienst des Woords voor. Met belangstelling wordt uitge zien naar de beslissing welke candidaat Westland zal nemen, temeer daar hij nog enige beroe pen onder zich heeft. Feestvergadermg. Tot besluit van het vliegseizoen hield de postduivenvereniging De Luchtvaart j.l. Zaterdagavond in haar clublokaal een gezellige avond, waarbij ook de dames van de leden van de partij waren. Een afwisselend programma hield er de stemming bést in en het uur van scheiden was naar veler oordeel veel te vlug aangebroken. Mannenvcreniging. De Ned. Herv. Mannenvereni- ging op Geref. grondslag Filolo- gus houdt a.s. Woensdagavond De harmonie „St. Crispijn" zal in 1951 haar 40-jarig be staan herdenken. Dat een dergelijke gebeur tenis niet onopgemerkt voor bij zal gaan, spreekt vanzelf. Men mompelt reeds van een groot muziek-concours e.a. Gelukkig dat dit feest sa men gaat vallen met een gro te opbloei van dit muziekge zelschap; het ledental neemt toe, vele leerlingen melden zich aan, zodat „St. Crispijn" weer naar de 40 executanten gaat, er wordt druk gerepe teerd enz. enz. Maar jammer is dat de ver eniging, juist in deze periode van opbloei, zo hopeloos zit met z'n instrumenten, slecht materiaal in elk opzicht, dat om vernieuwing schreeuwt, eigenlijk om een geheel nieu we bezetting. Wil men een goed muziekgezelschap, dan is ledental en ambitie niet ge noeg, dan moet men ook be schikken over goed materiaal. Om de vereniging daar aan te helpen tegen haar 40-jarig jubileum, is een „Instrumen ten-fonds" opgericht. In een bespreking die het bestuur dezer dagen met het Dag. Bestuur van Waalwijks Belang heeft gehad, heeft deze laatste vereniging alle steun toegezegd, in de overtuiging dat een goede harmonie een groot algemeen belang is voor dan ook per circulaire een be roep op de ingezetenen, be drijven en verenigingen wor- Nog zijn lid dezer club ge weest in de loop der jaren: R. v. Mil, A. v. Roessel, Jud. Timmermans, H. v. Lanschot en W. Scheepers, terwijl dhr. Fl. Timmermans sinds 1938 en de heer N. Pessers sinds 1945 als lid tot de kegelclub „Han nibal" zijn toegetreden. Momenteel bestaat de club uit de heren Fl. Timmermans, G. Verwiel, Math, van Loon, E. de Greeff, Th. v. Delft, H. Hoffmans, N. Gragtmans, J. Klijberg, J. Spijkerman, J. Wiesman, V. van Laarhoven en N. Pessers. Voorzitter zijn in de verlo pen 30 jaren successievelijk geweest de heren Antoon v. Schijndel Jr. (tot 1934), Ge rard Verwiel (tot 1946), Nor- bert Gragtmans (tot heden), terwijl de heer Mathieu van Loon sinds 30 jaren de functie van secretaris-penningmeester waarneemt. De herdenkingsdag werd ge vierd door een trip met het motor-jacht „Zilvermeeuw" van dhr. Gererd Verwiel op de Bergse Maas naar Dordrecht, Gorinchem, Andel enz., waar bij ook de mede-oprichter en eerste voorzitter de heer An toon v. Schijndel van de par tij was. Des avonds was er een diner in Hotel De Twee Kolommen dat prima was ver zorgd, en aan welke feestmaal tijd de mede-jubilerende secr.- penningmeester de heer M. v. Loon gehuldigd werd.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1