KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND ST, JOACHIMSMOER ÈÊEtiiSfeS:.SiS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 OCTOBER 1950 Onze reinigingsdienst. XXX U V Zo wai het! Het gemeentebestuur van Waalwijk heeft alle ingezete nen een circulaire doen be zorgen, waarin de directeur van gemeentewerken, de heer J. H. W. Kobben, een duide lijke uiteenzetting geeft van het mechanisch systeem van huisvuil-inzamelen, dat 16 Oct. a.s. begint. Voor dit doel zijn afsluit bare vuilnisemmers van een speciaal model nodig. De juis te toepassing van dit systeem, dat zulke grote voordelen biedt boven de huidig toege paste methode, zal echter al léén mogelijk zijn indien door de burgerij ook alle medewer king wordt verleend. Aan ieder gezin of inrich ting worden van gemeente wege de emmers verstrekt; hiervoor zijn beschikbaar em mers van 33 L. inhoud, waar in het vuil uitsluitend mag worden afgegeven. Andere emmers, kisten of bakken, kunnen niet meer geledigd worden, omdat de inrichting van de nieuwe mechanische vuilniswagen dit niet toelaat. Elke emmer is genummerd en bij de administratie op naam gesteld, zodat ieder zijn/haar emmer kan herken, nen. De emmers zullen 2 maal per week worden geledigd. Volgens de beschikbare ge gevens is voor een normale hoeveelheid huisvuil 1 emmer voldoende voor een gezin van 6 a 7 personen. Ieder kan dus naar eigen behoefte het aan tal benodigde emmers bepa len. De kosten dezer emmers be dragen 5.per stuk. De be taling hiervan kan als volgt geschieden: a. het bedrag ineens; b. tegen een jaarlijkse leen- vergoeding van 1. De leenemmers blijven het eigendom der gemeente. De gebruikers zijn verantwoor delijk voor zoekraken of ver nieling van de in bruikleen gegeven emmer. Bij het ver laten dezer gemeente moet de in bruikleen verstrekte em mer aan de bestuurder van de vuilniswagen teruggegeven worden. Grof afval en voorwerpen welke niet in de vuilnisem mers kunnen worden gebor gen, zullen niet bij de vuilnis emmers mogen worden ge deponeerd. Dit afval, of deze voorwerpen, moeten aan de werklieden der reinigings dienst afzonderlijk ter hand worden gesteld. Tuin-afval, emballage en verdere grove stoffen moeten behoorlijk ge bundeld en samengedrukt worden aangeboden. Zo wordt het CIRCUS VAN BEVER IN WAALWIJK. Het was voor Circus van Bever wel heel moeilijk dit maal het Waalwijkse publiek een paar uren te vermaken, aangezien dit publiek heel erg verwend was door het recen te optreden van het fameuse Circus Straszburger. Dit bleek wel duidelijk uit de opkomst van het publiek op de ope ningsavond: de tent was nau welijks voor de helft bezet. En hoewel dit Circus ons Straszburger niet kon doen vergeten, ging het publiek hoogst voldaan naar huis. Precies 8 uur werd begon nen en behoudens 10 minuten pauze ging het non-stop door tot ca. 11 uur. Het was voor de artisten natuurlijk niet zo gemakkelijk, door de vele opengebleven plaatsen, de juiste sfeer te scheppen. Toch lukte hun dit meestal wel, ge tuige het hartelijk applaus na de meeste nummers; vooral de Franse trapeze-werkster kreeg na haar nummer (met lichtreflexen!) een daverende ovatie. Natuurlijk vierde het specifieke circusnummer: de paardendressuur, de boven toon, afgewisseld door tra peze-werk, jongleurs, acroba ten en de altijd weer grap pige clouwns. Eén hunner be stond het zelfs een heel eet servies op een tafel te laten draaien. De parodie der „ver liefde nachtegalen" was bui tengewoon geslaagd. Zondag was er druk bezoek. Wij zien Circus Van Bever gaarne nog eens in Waalwijk terug, 't heeft prima werk te aien gegeven. NAAR HUIS. Met het troepenschip „Ge neral C.C. Ballou", dat ver moedelijk 7 October te Rot terdam aankomt, komen de volgende militairen uit onze omgeving naar huis: Sgt. W. M. Braam, Burg. Meijerstraat S, Geertruiden- berg. Sld. J. Ver wij meren, Zuid- wal 9, Geertruidenberg. Kpl. J. N. van Hoof, Cris- pijnstraat 72, Waalwijk. Huz. H. C. v. Strien, Lange- broekstraat 5, Raamsdonk. Huz. J. C. J. Trommelen, Hoge Ham 26, Dongen. Kpl. A. Biesheuvel, Oud- Heusden A 8, Heusden. Met de „General Sturgis" die vermoedelijk 9 October te Amsterdam arriveert, komen naar huis: Sld. J. F. P. van Huiten, Crispijnstraat 70, Waalwijk. Sld. P. H. G. v. d. Velden, Verl. Hoofdstraat 71, Kaats heuvel. Sld. M. H. v. d. Heijden, Hoofdstr. 48, Loon op Zand. Sld. J. S. Kavelaars, Be- soijensestraat 101, Waalwijk. Sld. M. W. G. Vissers, Hoog- einde 13, Waalwijk. Sld. H. L. J. v. Dommelen, Station 9, Drunen. SM A A. C. Verhoeven, Wolfshoek 63, Elshout. Sld. G. H. v. Gorcum, Gro testraat 244, Drunen. Sld. L. Th. A. C. Sips, Gast huisstraat 162, Kaatsheuvel. DIEFSTAL. Vorige week zijn er vier personen bekeurd voor dief stal van veldvruchten en mais- kolven op akkers in de buurt. De gestolen goederen zijn in beslag genomen. De politie zal streng toezicht houden om dergelijke practijken te ver hinderen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden; portemonnaietje, gymnastiekschoen, parapluie, vulpen, bruine damesporte- monnaie, blauwe halsdoek, handdoek. Verloren: zilveren kettin kje, rechter kinderschoentje, ziekenfondskaart, rozenkrans- zakje, zilveren broche, bruine alpinomuts, step, wagenzeil tje, bruine porteitionnaie, he ren-polshorloge, bruine glacé dameshandschoen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. BEDRIJFSTELLING 1950. De gehele pers heeft dezer da gen aandacht gewijd aan de Be- drijfstelling, welke in de komende 14 dagen wettelijk zal worden ge houden. Waar vaak de belang stelling van vele lezers meer uit gaat naar het plaatselijk nieuws, zijn we op verzoek gaarne bereid onder onze nieuwsrubriek hierop even te attenderen. Zoals we reeds meldden, is de bedrijfstel- ling bij de wet voorgeschreven. Waar de laatste bedrijfsteliing in 1930 plaats vond en deze door de oorlogsomstandigheden van 1940 in dat jaar niet kon plaats hebben zijn de meeste gegevens, waar. over beschikt wordt, reeds 20 ja ren oud en kunnen als zodanig dus niet meer als richtsnoer die nen. De behoefte a^n een algemene bedrijfsteliing js daardoor zeer urgent. De bedrijfsteliing heeft betrekking op alle bedrijven op t gebied van nijverheid, handel en verkeer, ongeacht of daarmede al dan niet het maken van winst be oogd wordt. De nijverheid omvat zowel de industrie als het am bacht en onder verkeer zijn ook de hotel-, café- en restauratiebe- drijven begrepen. De vragenlijs ten worden door de zora van de gemeentebesturen uitgereikt. In de eerste helft van October vindt de uitreiking plaats, terwijl vóór lo October elke zaak door een teller zal worden bezocht. Er worden geen omzetcijfers gevraagd. Het volledig en naar waarheid verstrekken van de ge vraagde gegevens is echter wet telijk verplicht. De tellers en al degenen die be-» trokken zijn bij de verzameling der gegevens, zijn wettelijk ver plicht deze geheim te houden. De statistische verwerking der opgaven is opgedragen aan de directeur van 't Centraal Bureau voor de Statistiek. Spontane medewerking aan de ze bedrijfsteliing kan slechts het bedrijfsleven ten goede komen. KJ.M.V.-VERGADERING. Dinsdag j.l. hield de K.J.M.V. St. Jan haar eerste vergadering, tevens jaarvergadering van het winterprogramma 1950-'51. Door omstandigheden vond de Avond wake in de kapel der Eerwaarde Zusters geen doorgang. In de zaal van Hotel Smit werd de vergadering geopend door de voorzitter met gebed en jeugd proef, waarna de moderator, de WelEerw. heer Jansen, 't woord kreeg. Deze citeerde in korte woorden hetgeen gesproken was op de laatste Wij Jongeren-ver- de plicht is van de jongeren om gadering. Hij wees er op dat het vertrouwen te hebben in onze ou ders en leiders in het algemeen en die boven ons gesteld zijn. Gij moet u een levensweg afbakenen en leven naar de regelen en voor schriften die u van hogerhand ge geven worden. Na dit woordje van de mode rator kreeg de volijverige secre taris, die de K.J.M.V. rijk is in de persoon van Harry van Dun, het woord voor zijn jaarverslag, dat keurig in orde werd bevon den. Hierna was de beurt aan de scheidende voorzitter Rini Heijs. Rini zag zich genoodzaakt, na zijn vier jarenlange taak als voor zitter de hamer neer te leggen. Hij bracht dank voor de prettige manier van samenwerken met mo derator en bestuursleden. Ook dankte hij de K.J.M.V.-leden voer de samenwerking, genoten in zijn voorzittersfunctie. Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. Ik heb, zo zeide Rini, de K.J.M.V. altijd een warm hart toegedragen en zal dat blijven doen ik hoop dat ik ondanks de ups en downs, die de K.J.M.V. gekend heeft, tot voldoening van u allen mijn functie vervuld heb. En ik hoop tenslotte ook, dat de K.J.M.V., die weer een pracht van een winterprogram gereed heeft, een tijd van groei en bloei tegemoet mag gaan. De twee bestuursleden Harry van Dun en Jos Boons, die vol gens de statuten aftredend waren, maar zich herkiesbaar stelden, werden met meerderheid van stemmen herkozen. Bij de verkiezing voor de nieu we voorzitter werd Kees Steen bergen Jzn. met meerderheid van stemmen uitgekozen om in de ko mende periode de voorzittersha mer te hanteren. De heer W. Pee- ters werd als penningmeester ge kozen en de heren R. Heijs en C. Steenbergen als commissaris. De scheidende voorzitter ver welkomde zijn plaatsvervanger en wenste hem veel succes toe. Na nogmaals dank gebracht te heb ben aan de vergadering, stond hij zijn plaats af aan zijn opvolger. De moderator bracht in harte lijke bewoordingen dank aan de scheidende voorzitter voor diens werk in de lang niet altijd gemak kelijke taak. Hij heette de nieuwe voorzitter welkom en sprak de hoop uit dat de K.J.M.V. haar werk op dezelfde voet zou voort zetten. In de rij der sprekers volgde nu de nieuwe voorzitter, die dank bracht voor het vertrouwen in I hem gesteld. Hij hoopte op een prettige samenwerking met be stuur en leden en beloofde zijn beste krachten voor het ideaal der K.J.M.V. te geven. Hij bracht nog dank aan Rini en memoreer de de massa's werk, die deze voor de K.J.M.V. verzet had, getuige de twee revue's die door de K J. M.V. in de afgelopen periode wa ren opgevoerd. Als laatste in de rij der spre kers kreeg de hper Jan Beckmans hot woord, die propaganda maak te voor de oprichting van een ge westelijke sociale avondschool in onze plaats. Hij belichtte het nul- van deze cursus en hoopte dat er onder de K.J.M.V.-ers zeker wa ren, die deze cursus zouden vol- gen. Na de voorlezing van het kas- verslan over het afgelopen boek jaar door de penningmeester werd de vergad-ring gesloten met de jeugdgroet. Politichondensport. Op de terreinen bij café L. van Berkel aan den Horst, was het Zondag weer een hele drukte. Van Kaatsheuvel en omstreken kwamen zeven politiehonden op dagen om zich voor het kampi- oenschap van Kaatsheuvel en omgeving te meten. Onder jury van de heren J. v. Helsland en J. Janssen met als leiders de heren M. Zwaans en C. v. d. Velden en als helpers de heren J. van Seters en Chr. Merkx werden de wedstrijden volgens de k'euringsreglementen van de K. N. P. V. onder veel belangstelling van publiek tot ver buiten Kaats heuvel gevolgd. Het kampioenschap werd be haald door de hond van de heer H. Hellings, Waalwijk, die in to taal 258J/2 punt behaalde. De Ver dere uitslagen waren J. Timmers Kaatsheuvel, 254 pnt.; J. Donders K'heuvel 238J/i pnt.: H. Schoen makers, Kaatsheuvel 225J^ pnt.; J. Brekelmans K'heuvel 209J/£ pt. Geslaagd. Voor het Vakdiploma Schoen maken aan de Nijverheidsschooi te Waalwijk, slaagde met het hoogst aantal punten de jongeheer Loek de Rooij, alhier. Dc Toren. De Toren gaat zijn winterpro gramma openen met een heel spe ciale avond, die ongetwijfeld be langstelling in brede kringen zal trekken. De Zeereferw. Pater C. Meeu- wese, Tilburger van geboorte,en Missionaris van het H. Hart, meer dan 13 jaar werkzaam geweest on der de Papoea's in N. Guinea komt van zijn wedervaren en belevenis sen en van zijn ontdekkingstoch ten in de binnenlanden van dit nog haast onbekende land vertel len. Wat deze Missionaris be leefd heeft in de 13 jaren, die hij, onder de meest moeilijke omstan digheden, vertoeft heeft onder de meest primitieve stammen, wier taal hij eerst moest leren en tegen wier ontoelaatbare gebruiken hij een harde strijd moest voeren, is voor velen niet te geloven. Zeer moeilijke momenten hebben de pa ters, die daar pioniersarbeid ver richt hebben, beleefd. Op hun tocht ontdekten ze een stam van ruim 10.000 mensen, die nog nooit met blanken in aanraking waren geweest. Zelfs voor hen was dit een hachelijk avontuur. Pater Meeuwese komt hiervan vertellen op Zaterdagavond 7 Oc tober om 8 uur in de zaal van de R.K. Gildenbond. De avond is niet toegankelijk voor kinderen onder de 18 jaar. Verder zowel voor le den als niet-leden van de „Toren". Op Donderdag a.s. bestaat er des avonds vanaf zeven uur gelegen heid om plaatsen te bespreken. Oprichting Mandolineclub. Enkele personen, die op gebied van tokkel-instrumenten hun spo ren verdiend hebben, zijn tot de overtuiging gekomen, dat op Kaatsheuvel behoefte bestaat om een gemengde Mandonineclub te bezitten. Vele jongens en meisjes bespelen banjo, guitaar, citer of mandoline, zonder enig clubver band. Thans wordt voor hen de mogelijkheid geschapen om in ver enigingsverband te kunnen spe len. Ook voor hen, die nog nim mer gespeeld hebben en toch in het bezit zijn of wensen te komen van een instrument als boven ge noemd, zijn in deze vereniging welkom. Als oprichtingsdatum is vastgesteld Zondag 8 October. Zij die interesse bezitten om deze vereniging mede op te rich ten, worden verzocht zich voor 8 October op te geven in de Gil denbond of Leostraat 136 Kaats heuvel. Als leider van het op te rich ten gezelschap zal optreden de heer Aloys Sterck de Tiroler voor Kaatsheuvel geen onbe kende en medeoprichter en mede werker van de Damesmandoline club. Agenda. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Kerkkoor St. Jan i. d. school. Dinsdag, Woensdag en Don derdag 8 u. n.m. Apollo theater Bastogne, toegang 14 jaar. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harmé Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 u. n.m. repe titie Dameskoor Bel Canto en 8.30 u. n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Kath. Arbeidcrs-Jeugd. Opening van het Winterprogram 1950—1951. Eindelijk is het dan toch maand' vergadering. De maandvergade ring waar we zo lang op gewacht hebben. We hadden al meermalen gepubliceerd dat de maandverga dering zou plaats hebben in de K.A.J.-zaal op Vrijdag 29 Sept. Doch daar ook de fabrieksarbei- dersbond juist op deze avond al gemene ledenvergadering had die de Kajotters ook moesten bijwo nen, moesten wij de maandverga dering acht dagen uitstellen. Daarom zal Vrijdag 6 October het winterprogramma met nog mteer enthousiasme worden ge opend, doch niet met een volle zaal. Maar dat hoeft niet, als men nu het besluit maakt en zegt: Vrijdagavond ga ik alleen naar de K.A.J.-zaal. Kajotters er staat ons iets groots te wachten. Het zal een avond woden met muziek en zang, een avond waar ook gesproken zal worden over Rome. De aalmoezenier is op reis ge weest naar Rome, dié zal dan over dit onderwerp spreken. Vanzelfsprekend is natuurlijk 't K.A.J.-orkestje weer present met haar lichte en vlotte muziek. Er staat nog meer op het pro gram, maar laat er ons niet ver der over praten, maar daden la ten zien. Komt allen Vrijdagavond naar de K.A.J.-zaal. Agenda. Maandag n.m. 7.30 uur Groep. Dinsdag n.m. 7.30 uur Pioniers- groep. Woensdag n.m. 7.30 uur Grofep. Woensdag n.m. 8 uur Kader cursus K.A.B. Donderdag n.m. 7.30 uur Groep 8 uur Groep. Donderdag geen leidersraad, daar deze is verzet op Woens dagavond Kadercursus van de K. A. B. Vrijdagvond 7.30 u. Opening van het Winterprogram. Zondag 11.45 u. Studiekring. Pols gebroken. De arbeider Nico van Kuik, werkzaam op de Ltderfabriek Baeten ,had het ongeluk bij het openen van een extract-vat zijn pols te breken. Door mej. Torians van de E.H.B.O. werd de eerste hulp verleend, waarna hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. „Opdat men niet vergete". Zaterdagavond werd op initia tief der Ned. Ver. van Ex-poli tieke gevangenen in het parochie huis een filmavond gegeven, hoe of het daar was in de concentra tiekampen „opdat men niet ver gete", welke filmen waren opge nomen bij de bevrijding der kam pen en die voor de vele bezoe kers duidelijke taal spraken. Ook voor de kinderen werd in de namiddag een voorstelling ge geven welke zeer aantrekkelijk was. 12*/2 iaar »Dc Luchtbode". De duivenvereniging De Lucht bode vierde dit jaar haar 12M- jarig bestaan, welk jubilé Zondag mét een bal werd besloten. Een en ander had een prettig verloop mede door de attractie van het Tiroler orkest, terwijl dc geluids installatie werd verzorgd door P. Heyda. Serenade met lampions. Door de jongens der K.A.J. werd dezer dagen tijdens de avonduren een serenade gebracht bij hun leider dc heer P. Heyda- Berends, die Dinsdag in het hu welijksbootje was getreden. Vooraf gegaan door fakkels en lampions, werd aan de woning een serenade gebracht, waarbij kapelaan Vervoordeldonk het jonge paar geluk wenste en dank bracht voer het vele gepresteerde als leider der vereniging, waarna hem namens allen een cadeau werd aangeboden. De heer Heyda dankte mede namens zijn vrouw voor de bui tengewone attentie, de hoop uit sprekende dat de K.A.J. in stij gende lijn zal blijven voortgaan. VERGADERING TOT OPRICHTING „MOERS BELANG". Woensdagavond werd de be volking van De Moer opgeroepen ter vergadering, teneinde te ko men tot omzetting van de voor heen bestaande Oranje-wijkvere- niging in „Meers Belang", het geen met algemene stemmen werd goedgekeurd. Tot voorzitter werd gekozen het hoofd der school, de heer Hornmsn, terwijl de heren J. de Kort, J. Kroot, J. Klijn en P. Broeders als bestuursleden ge kozen werden. De voorzitter schetste in korte, doch duidelijke bewoordingen het doel van „Moers Belang", n.l. het cultureel, sociaal en economisch, belang van de bevolking in haar geheel. Tevens bracht hij enkele actiepunten naa<- voren, o.a. te trachten alsnog tot een spoedige aansluiting van dc uitgeslotenen van de electriciteitsvoorzier.ing te komen. Verder het indienen van een verzoekschrift aan het ge meentebestuur tot hec ter beschik king stellen van een vuilnisstort plaats. Met algemene stemmen werd het voorstel van de voorzitter aangenomen om een klein offici eel aspect te geven aan het in werking stellen van de transfor mator. Tevens werd de pas op gerichte harmonie ter sprake ge bracht, welke tot aller qenoegen in zo korte tijd van succes mag spreken, dank zij op de eerste plaats de oprichters, welke voor dit doel een bedrag van 25.— disponibel stelden, en het door zettingsvermogen en de opoffe ring van de werkende leden op de tweede plaats de donateurs, welke jaarlijks 2.50 betalen. Zij die zich alsnog als oprichters of donateurs op willen geven, wor den verzocht zich bij het bestuur aan te melden. Tenslotte sprak de geestelijke adviseur, de Z.E. Heer P. Coe- nen, nog een slotwoord, waarin hij zijn parochianen reeds felici teerde met de oprichting van „Moers Belang" ih de stellige verwachting dat het zijn vruch ten zal afwerpen voor de gehele bevolking van ons dorp, en Z.b. sprak tevens de wens u:t, dat al len, voor zover in hun vermogen lag, zouden medewerken tot in standhouding en bloei van onze harmonie. VOETBALUITSLAGEN. Ie Klasse D FeijenoordTSC 42 BaronieNO AD 04 LongaBW 02 XerxesSparta 1—3 EmmaNAC 12 RBCWillem II 0—2 le Klasse E MVVChévremont 21 Sp. Emma—Brabantia 0—2 EindhovenMaurits 44 VVVHelmondia 60 BleijerheideLimburgia 33 SittardiaPSV 14 2e Klasse B Goes—MOC '39 0—5 RKCAlliance 02 DOSKO—DESK 3—3 RACVlissingen 13 InternosRood-Wit 31 3e Klasse B Best VooruitSchijndel 15 Oss '20—ODC 1—1 Boxtel—WSC 2—0 BaardwijkBladella 51 OJCMich. Gestel 10 4e Klasse C HVCHBerchem Sport 02 Uno AnimoHaarsteeg 20 ZaltbommelN. Gedacht 15 RKSVAMaliskamp 10 RKOSC—Vlijm. Boys 3—2 4e Klasse D Waspik—TAC 2—1 RWB—Heusden 6—1 SVG—Were Di 1—3 RKDVC—Velocitas '31 3—1 R.K.C.—ALLIANCE 0—2. Wederom gingen voor RKC beide punten verloren tegen het Roosendaalse Alliance. Een wedstrijd waarin de gasten technisch beter waren dan RKC, al vergoede het en thousiasme van RKC veel, maar tot doelpunten kan het deze voorhoede niet brengen. Zegge en schrijven 1 doelpunt in vier wedstrijden, is toch wel iets wat te denken geeft. We hebben nu wel een sterke verdediging, maar zonder doelpunten belanden we be slist in degradatie-gevaar. De T.C. zal het toch met ons eens zijn dat er een andere voor hoede moet komen. Haalt des noods een oud paard van stal die in staat is te doelpunten. Over de wedstrijd kunnen we kort zijn. In het begin gaat de wedstrijd direct tegen elkaar op en geven beide ver dedigingen geen krimp. Vóór de rust kan Alliance 't eerste doelpunt scoren, terwijl tegen het einde Leijtens de bal in het veld stompt, zodat Stof- meel de bal krijgt en er 20 van maakt. Hoe of de voorhoede van RKC het ook probeerde, die door de verdedigers steeds aan het werk gezet werd, met schieten was en bleef het ho peloos, en weer ging de tegen stander met de volle buit van het RKC-terrein. RKC 2 was te gast bij MOC 2 en boekte geen slecht resultaat door daar gelijk te spelen. BOXTEL—W.S.C. 2—0. Het is WSC niet gelukt enig succes in Boxtel te boe ken, al moet direct toegege ven worden dat de stand wel ietwat geflatteerd is en een gelijk spd de krachtsverhou ding beter had weergegeven. Het eerste halfuur van de wedstrijd was het aanzien ten volle waard. Beide doelen wa ren beurtelings in gevaar en er ontstonden zelfs verschil lende hachelijke momenten. Indeze periode profiteerde Boxtel dankbaar van een aar zeling der WSC-achterhoede en nam met 1—0 de leiding. Na ongeveer een half uur spe len herschiep een enorme re gen en hagelbui het gehele terrein in een absolute water poel en al onderbrak scheids rechter Kuipers hiervoor te recht het spel, dit neemt niet weg dat het terrein een ge vaarlijke gladde factor had gekregen, getuige de vele val- en glijpartijen welke er ont stonden en welke gelukkig al len een goede afloop hadden. Naar onze smaak zou 't juis ter zijn geweest het spel niet meer te hervatten. De tweede helft werd enorm ontsierd door deze valpartijen en was oorzaak dat het spel peil volkomen zakte en tot 'n saaie vertoning werd. Na on geveer een kwartier spelen kwam een aanval van Boxtel, een voorzet over rechts volg de en rechtsback Mahieu stond gereed weg te koppen. De rechtsbinnen van Boxtel trachtte eveneens de bal in te koppen, doch de arbiter stel de een overtreding vast en gaf aan Boxtel om onbegrij pelijke reden een penalty, welke hard door de midden voor van Boxtel werd ingezet en Adelberg kansloos werd geslagen; (20). En nog bleef WSC zich voor het merendeel op de verdedi ging toeleggen. De aanval moest uitsluitend geleid wor den over 3 voorhoede-spelers, welke uiteraard bij de stoere verdediging van Boxtel geen schijn van kans kregen. Wij hebben echter de indruk ge kregen dat er voldoende ma teriaal in dit elftal zit om een werkelijk goed geheel te vor^ men, mits dit in de juiste sa menstelling wordt gegoten. Het tweede elftal ging met liefst 5—1 tegen de Hie- ronymus-reserves óp eigen terrein ten onder, terwijl het vierde elftal de tweede neder laag incasseerde met 32 bij DVC te Dongen. JULIANA—BLADELLA 5—1 Zoals de uitslag reeds doet vermoeden, was er van span ning in deze ontmoeting niet veel sprake. Bladella, in deze vorm spelend, viel bar tegen. In alle opzichten waren zij de mindere der Geel-Zwarten. Tegenover het spel der thuis club plaatsten de bezoekers 'n afbreek-systeem, waarbij het zwaartepunt gelegd werd op het buitenspel-zetten der te genpartij, een tactiek die zij bleven volhouden, ondanks 'n grote achterstand. Het is te begrijpen dat onder dergelij ke omstandigheden, waarbij dan nog kwam de storm die hinderlijk over 't veld stond, aan het spel veel afbreuk werd gedaan. In de eerste helft, toen de thuisclub tegen wind op moest tornen, was er nog sprake van een zekere strijd, ofschoon Ju liana, uitgezonderd de laatste 10 minuten, de lakens uitdeel de. Het begon al van de af trap af, toen een snelle door braak rechtsbuiten Klerx on verwachts alleen voor de kee per deed komen, die aanvan kelijk het gevaar nog wist te keren. Nog diverse malen moest Bladella door het oog van de naald kruipen, voor aleer W. van de Wiel uit een scherpe voorzet met een goe de kopbal de doelman 't na kijken, gaf. Het spelverloop veranderde niet totdat de rust in zicht kwam. Eensklaps vie len de Blauw-witten fel aan waarbij de verdediging, schijn baar, niet gerekend op een dergelijke stootkracht, niet zonder moeite redding kon brengen. Na de thee was het alleen Juliana wat de klok sloeg. De defensie der gasten hield nog wel enige tijd stand, doch het was voor iedereen duidelijk dat dit niet kon blijven duren. Spoedig was het dan ook W. van de Wiel die met een ferm schot 20 liet noteren, zeer kort daarop gevolgd door een derde voltreffer van R. van Corstanje, die iets eerder bij de bal was dan de uitgelopen keeper en over diens hoofd heen scoorde; 30. Veel ver meldenswaardigs gebeurde er niet meer. W. van de Wiel verrichtte met het 4e doel punt zijn hattrick voor deze middag. Bij één der sporadi sche uitvallen der bezoekers werd de eer gered, toen men het in de Baardwijkgelederen wel wat al te gemakkelijk op nam, terwijl tenslotte Van Corstanje met een beheerst doelnunt de eindstand op 51 bracht.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2