ELSHOUT TENNIS HOCKEY WIELRENNEN BILJARTEN. ATHLETIEK, 3 3 R.W.B.—HEUSDEN 6—2. Heusden heeft slechts wei nig plezier van haar bezoek aan RWB mogen beleven. Zij troffen n.l. de club uit Be- soijen in zo'n goede vorm aan, dat die voor de gasten maar liefst een 62 nederlaag tot gevolg had. Vóór rust, toen Heusden de sterke wind in haar voordeel had, gingen de partijen vrij goed tegen elkaar op. 't Veld werk van de thuisclub was echter beter, zodat de RWB- aan vallen het gevaarlijkst waren. Reeds na 8 minuten gaf linksbuiten v. d. Anker de thuisclub de leiding. Een door hem zeer scherp geno men voorzet werd door doel man de Kok verkeerd beoor deeld, en het leder verdween achter hem in het doel; 1—0. Heusden liet zich echter niet van de kook brengen en lan ceerde diverse geyaarlijke tegenaanvallen. Met één hier van ontstond na 17 minuten de gelijkmaker; toen n.l. talm de de RWB-achterhoede met wegwerken, waardoor de bal na enig geharrewar bij de Heusden-linksbuiten kwam, die scherp voorzetten, waar door de bal via een mistrap van een verdediger der thuis club, in het doel verdween; 1—1. In de 37e minuut kwam na een goed opgezette RWB-aan- val de bal bij rechtsbuiten Valk, die deze afgemeten doorschoof naar de vrijstaan de linksbinnen Jan Schalken, die zich geen ogenblik be dacht en het leder met een pracht-schot in het Heusden- net liet suizen; 2—1. In deze stand kwam vóór rust geen verandering meer. De tweede helft begon met 'n klein overwicht van Heus den, dat echter geen resul taat voor haar opleverde. Ge leidelijk aan kwam RWB, nu gesteund door de wind, in de meerderheid, wat reeds na 12 minuten in een derde doel punt resulteerde. Toen was 't de goed spelende v. d. Anker die een voorzet mooi op het hoofd van midvoor Jos Schal ken plaatste, die op zijn beurt met een ferme kopstoot de Iieusden-doelman versloeg; 3—1. Aanval op aanval werd door RWB ondernomen en na 18 minuten was het een schot van Jan Schalken dat doel trof; 41. De bezoekers echter gaven zich allesbehalve gewonnen en hun dapper volhouden werd in de 29e minuut met een doelpunt beloond; 42. Het laatste kwartier gaf w schter wederom geheel de toon aan. en 'nadat eerst rechtsbuiten Valk in moeilij ke positie keihard had weten in te schieten, 52, was het even later v. d. Anker die op tactische wijze het halve do zijn vol maakte, 62, met welke stand het einde kwam van deze door RWB goed ge speelde wedstrijd, die door scheidsrechter v. d. Ouden hoven goed werd geleid. KAATSHEUVEL. UITSLAG VIERDE VOETBALPOOL. Ie prijs 10.— Sjaak Brekel- mans, Heulstraat 49. 2e prijs 5.— Robert Bart, Wilhelminaplein 107. Vijf prijzen van 1 gulden C. v. d. Hoven, Hoofdstr. 209; H. van Dun, Gasthuisstraat; W. Grootswagers, Baardwijksestr 85 Waalwijk; F. Laros, Hilsestraat 44; Jo Mosselveld, Gasthuisstraat 124. LOONOPZAND. Uno Animo—Haarsteeg 2—0. Uno Animo speelde Zondag tegen de club uit Haarsteeg en wist haar ongeslagen record te handhaven door deze wedstrijd met 2—0 te winnen. Uno trapt af en onderneemt di rect een goede aanval, welke wordt afgeslagen. Dan neemt Haarsteeg het leder over en zet de achterhoed van Uno aan het werk; enkele gevaarlijke aanvallen worden gekeerd door de backs van Uno, terwijl de keeper al gepas seerd is. Uno werkt hard en weet te doelpunten, noch dit doelpunt wordt door de scheidsrechter ge annuleerd wegens buitenspel. Na een half uur hebben zij echter succes door haar linksbuiten, die uit een voorzet in de uiterste bo venhoek plaatst, 1—0, met welke stand de rust ingaat. Na de rust is Uno weer de meerdere in 't veld, doch door de prima achterhoede van Haarsteeg weet deze het gevaar te weren, totdat na ongeveer 30 minuten de score wordt verhoogd door een schuiver van C. Meijer, 2—0. Hard wordt nog gestreden voor een tcgenpunt, doch Uno weert alles af en met de thuisclub in de meerderheid eindigt deze sportie ve strijd in het voordeel van Uno Animo. die N.E.O. voor de competitie te spelen krijgt en is dan ook direct wel een van de gevaarlijkste. Wanneer N.E.O. echter speelt zoals we het de laatste tijd van haar gewoon zijn, dan zijn we vol goede moed omtrent de uitslag en geven we haar een goede kans om de eerste puntjes mee naar Sprang te brengen. Diegenen die de reis mee willen maken worden verzocht zich ten spoedigste op te geven. N.E.O. II krijgt Nooit Ge dacht II op bezoek, waar ook niet mee te spotten valt. Het zal voor de reserves niet meevallen de puntjes thuis te houden. Doch, Neo-lui. laat zien dat ge ook kunt voetballen en geeft je van het be gin tot het einde voor de volle honderd procent. SPRANG. N. E. O. A.s. Zaterdag staat voor het eerste elftal van N.E.O. een uit wedstrijd op het programma naar Seolto te Zevenbergen. Dit is dan de eerste wedstrijd VERGADERING N.E.O. Vrijdag a.s. des avonds half 8 zal een ledenvergadering gehou den worden door de voetbalver eniging N.E.O. in 't clublokaal bij dhr. J. Trompen. De vergade ring is alleen bestemd voer leden ouder dan 16 jaar. Het bestuur rekent er op dat dan ook ieder lid aanwezig zal zijn, daar er di verse belangrijke punten op de agenda staan, o.a. bestuursverkie zing en elftalcommissie. Dus leden toont U van uw goede zijde en houdt allen de Vrij dagavond vrij om deze vergade ring bij te wonen. SPRANG. S.D.O. In een spannende wedstrijd is het SDO gelukt de eerste punten te behalen door de Zwaluwse Boys met 2—1 een nederlaag te bezorgen. De wedstrijd is 10 mi nuten oud als SDO een penalty te nemen krijgt, welke op keurige wijze door de doelman der Zwal. Boys wordt gestopt. Als 20 minu ten is gespeeld, maakt Zwal. Boys na een mooi opgezette aan val 1—0. Met deze stand gaat de rust in. De thee schijnt de SDO lui goed gedaan te hebben, want er wordt harder aangepakt. En na 5 minuten spelen is de stand gelijk, 1 1. Drie minuten later kan de SDO aanhang weer jui chen, 21. Beide doelen komen beurtelings nog in gevaar, maar de stand blijft ongewijzigd. 's-GREV.-CAPELLE. NOOIT GEDACHT 1. J.l. Zaterdag speelde Nooit Ge dacht 1 voor de le klasse Zater dagcompetitie tegen Longo 1 te Breda. Op het fraaie terrein ga ven onze jongens direct na de af trap een s^el te zien, waartegen de Bredanaars niet op konden. Reeds na 5 minuten knalde L. Mesch hard op doel. de keeper weet nog juist te stoppen, maar de toelopende v. Bremen joeg de bal in de touwen, 01. Direct daarop krijgt B. Kerst een vrije trap te nemen even buiten 't straf schopgebied en schiet zeer hard via de paal in het doel, 0—2. Dan komen de Longo mannen even opzetten, maar H. Mesch en G. Mandemakers, in laatste in stantie uitstekend bijgestaan door doelman de Wit, zijn niet te pas seren. Steeds stuwt v. Gijzel zijn voorhoede op wanneer Spierings, die een prima halfpnrtij speelde, goed aangeeft, knalt P. Verduijn no. 3 in de touwen. Leen gaat er op z'n eentje tussenuit en maakt er 0—4 van. Na de thee komen de Breda naars er niet meer aan te pas. L. Mesch maakt 0—5, B. Kerst 0—6 en wanneer onze junior Sterren burg fraai langs de verdediging glipt, geeft hij afgemeten aan Jan en 't is 0—7. Een sportieve wedstrijd, al viel het spel van Longo ons tegen. Het 2e elftal speelde tegen Wit-Zwart 3 niet zijn beste spel, maar zij waren wel voortdurend in de meerderheid. Voor doel wilde het echter niet vlotten. Tal van schoten gingen over of naast en de keeper van Wit-Zwart hield er heel wat uit. De Nooit Gedacht-reserves wonnen met 1-0 en behaalden zodoende toch de volle buit DRUNEN. RKDVC 1 Velocitas '31 1 3-1. Drunen wint de toss en kiest de sterke wind tegen. Reeds bij de eerste aanval heeft Velocitas suc ces en de midvoor plaatst de bal onhoudbaar achter de DVC doel man. Ofschoon DVC een lichte vcldmeerderheid heeft, blijft het spel vrijwel op en neer gaan. Beide doeien ontkomen een keer met geluk aan doorboring. Na 35 minuten schiet bij een mooie DVC aanval de linksbuiten juist naast. Dit is echter uitstel van executie. Drie minuten later belandt een voorzet van links bij de rechts buiten, een kort solospel en met een hard schot geeft hij de Velo citas doelman geen schijn van kans. Vanaf dit moment beheerst DVC voortaan het terrein, of schoon zij wind tegen heeft. De rust gaat in met gelijke stand. Een minuut na rust heeft DVC de leiding, als de linkshalf een corner neemt en hieruit recht streeks doelpunt, 2—1. Vier mi nuten later bij 'n prachtige DVC aanval speelt de midvoor even terug naar de linkshalf, die met een hard schot de voorsprong vergroot. Ofschoon DVC een sterke veldmeerderheid behoudt, komen er, dank zij het prachtige werk van de Velocitas keeper geen doelpunten meer. RKDVC 3—Herptse Boys 4-1 RKJVV 3—RKDVC 4 1-2. VLIJMEN. Vlijm. Boys 2—Haarsteeg 2. Deze wedstrijd begon in een zeer hoog tempo en beide doelen kwamen om beurten in gevaar. Haarsteeg speelde met wind mee, waardoor ze sterker waren, maar de uitvallen van Vlijmen werden gevaarlijk en wanneer Vlijmen 'n goede aanval opzette, was het de midvoor Boom die met een goed laag schot de doelman van Haar steeg veVraste. 10. Na wat heen en weer getrap kwam de ge lijkmaker. Haarsiceg bracht de bal hoog voor het doel van Vlijmen en de linksbuiten maakte gelijk. 1 1. Het tempo werd nog opge voerd,-waardoor het een aantrek kelijke wedstrijd werd. Vlijmen was weer weg en het was weder om Boom die met 'n harde schui ver zijn club de leiding qaf, 2—1. Vlijmen nam even het spel in handen, maar de verdediging drong te ver op. Haarsteeg speel de de bal hoog naar de rechtsbui ten, deze stormde op het doel af, gaf goed voor en H. v. d. Heijden maakte gelijk, 2—2. Hiermede kwam de rust. Na de rust, met w ind mee, was Vlijmen voortdurend in de aan val, maar het duurde lang eer er gedoelpunt werd. Het was weer Boom die uit een doelworsteling inschoot, 3—2. Tegen het einde van de wedstrijd probee de Haar steeg alles op alles te zetten, maar de mooie kansen voor de links- en rechtsbuiten om gelijk te maken, werden niet benut en Vlijmen won verdiend met 3—2. De leiding was goed. Vlijm. Junioren B-Deutercn A 9-2 Het B elftal had weer een pro ductieve dag, want met 9—2 werd Deuteren A ingemaakt. Het aardige spel van de jeugd van Vlijmen viel op. B.V.V. A-Vlijm. Boys A 2-0. Vlijm. Boys junioren A moest in BW A haar meerdere erken nen. Tot enkele minuten voor 't einde was het nog 0—0, doch in de laatste minuten nam BW de leiding en twee minuten later maakte het 20. R.K.O.S.C. 1—Vlijm. Boys 1 3-2. Vlijmen speelde uit tegen RK OSC Orthen en laat ons eerlijk bekennen, Vlijmen verloor deze wedstrijd onverdiend, want zij waren doorgaans in de meerder heid. OSC had het eerst succes en maakte er zelfs 2-0 van. Toen ging Vlijmen weg en uit 'n straf schop maakte H. v. Overdijk 2-1 en ev.cn daarna was het dezelfde speler die gelijk maakte 2—2. Na de rust was het Vlijmen die bleef aanvallen, maar het succes kwam aan de andere kant. Met nog 5 minuten te spelen ging Or then weg, de doelman beoordeel de de bal verkeerd en de midvoor van Orthen had voor het intrap pen. Vlijmen kreeg op het laatst nog pech, doordat midvoor van Overdijk moest uitvallen. Hier mede was het gevaar uit de voor hoede weg en Vlijmen was niet meer bij machte om nog gelijk te maken, wat zeker verdiend was. kort na elkaar een schot van een verwachtingen in door de keeper keurig wordt gestept en in een van de twee gevallen, in het veld terugspringend, door de linksbui ten precies over het doel wordt getikt. De enige keer dat de gas ten geluk hebben is, als een bin- nenspeler der tegenpartij voor 'n leeg doel de bal juist langs de verkeerde kant van de paal schiet. Uit een lange corner scoort een voor deze gelegenheid naar voren gekomen achterspeler op keurige wijze en brengt daar mee de stand op gelijke voet, waarrace tevens de rust ingaat. Na de thee weten de Donge- naren door fors aanpakken het spel te verplaatsen en dit wordt minder eenzijdig dan voor rust. toen de Dessers naast een tech nisch overwicht ook een duidelij ke veldmeerderheid demonstreer den. Bij een der talrijker worden de aanvallen der gastheren ziet de midvoor kans vrij onverwacht vanaf de cirkel de DES doelman te verrassen, 21. Zo blijft de stand tot 6 minuten voor 't einde. Zich de hockeydag in Eindhoven herinnerend, nemen de oranje mannen het initiatief weer over en in een ogenblik tijds ligt de gelijkmaker in het net via de stick van de rechtsbuiten. In de nog resterende minuten probeert de aanvalslinie nog een derde doelpunt te forceren, maar door een taaie verdediging weet de thuisclub nog een puntje thuis te houden. In verband met de 100e inter landwedstrijd op Zondag a.s. Ne derland—Denemarken zijn geen competitiewedstrijden vastgesteld. WAALWIJK. WERE Dl 1-WAALWIJK 1 DAMES 6-4. D inzet van de competitie is hiermede gedaan. Voor Waalwijk was de uitslag van deze wedstrijd minder aangenaam, hoewel hij getuigt van verwoed spelen. Were Di mocht het eerste puntje maken, waarna Waalwijk het aantal doelpunten in eigen voordeel opvoerde tot 2—1. Het overwicht wisselde en de rust ging in met 33. Na de rust kwam Were Di op zetten, terwijl Waalwijk zich te rugtrok in de verdediging. Toch kon niet verhinderd worden dat er bij onze club nog 3 goals ge maakt werden. Met vee! inspan ning gelukte het de dames nog een tegenpunt te maken, zodat zij met 6—4 werden geslagen. KAATSHEUVEL. DAMES. DTCC 3—DES 0-1. De dames speelden gisteren haar eerste competitiewedstrijd in een zwakkere opstelling tegen het Eindhovense HTCC 3. Voor de rust waren de gastvrouwen in de meerderheid, maar de achterhoede was paraat en verdedigde haar heiligdom prima. Na de rust ko men de DES dames wat meer in de aanval en een paar maal wist de rechtsbuiten een goede kans niet te benutten. Toen de tijd bij na verstreken was en het er naar uitzag dat het een draw zou wor den, zorgden zij toch nog voor 'n doelpuntje waarna 't einde kwam. HEREN. LIBERTY-DES 2—2. De heren deelden na een span nende wedstrijd de puntjes, na tot 6 minuten voor het einde met 2-1 te hebben achter gestaan. Na de beginbully nemen de Kaatsheuvelse heren het initiatief al direct in handen en de wed strijd is nog geen vijf minuten oud, als de linksbuiten de bal naast de keeper in 't doel plaatst, 01. Deze stand blijft geruime tijd gehandhaafd, ondanks het fel aanvallende en frisse spel van de oranjehemden. Het zit de Dessers niet helemaal mee, als tweemaal paar meter voor doel tegen ieders TENNISPAVILJOEN TILBURGS STADION. Toen het gemeentebestuur twee jaar geleden de exploitatie van het Sportpark aan de Goirleseweg in eigen beheer nam en deed ver bouwen in een wijds stadion, lag het ook in de bedoeling om tot de accomodatie te doen behoren een modern ingericht paviljoen ten gerieve van hen, die de tennis sport beoefenen. Omstandigheden vantechnische aard lieten even wel tot heden niet toe om aan dit plan uitvoering te geven. Thans is het zover, dat spoedig met de bouw begonnen kan worden en men hoopt een en ander reeds in het volgend seizoen in gebruik te kunnen stellen. De kosten zijn ge raamd op 38.000. WAALW. WIELERCLUB LEONORA. Zondagmorgen werd de tweede rit verreden om het clubkampi oenschap van Leonora. Ditmaal was het een tijdrit over 's-Bosch tot kruispunt Heesch-Oss en weer terug, een afstand van 75 k.m. De uitslag is als volgt 1 Hoedemakers, Den Bosch 2.13.40; 2. A. v. Es, Waalwijk, 2,14.10; 3 A. Beks, Den Bosch, 2.18.45; 4 Fr. Damen, Waalwijk 2.19.25; 5 v. Baardwijk, Drunen 2.23.10: 6 A. Dekkers, Elshout, 2.23.55; 7 L. Fitters, Waspik, 2.24.15; 8 A. v.. Stein, Geertrui- denberg 2.29.20; 9 G. van Es, Waalwijk 2.23.15; 10 P. de Veer 's-Bosch 3.10; 11 v. d. Dungen Vlijmen 3.10; 12 A. Kuis, Vlijmen 3.10. De laatste drie hadden op gegeven wegens stukken. De totaalstand na 2 ritten is als volgt1 A. v. Es 4.08.40; 2 L. Fitters 4.10.35; 3 Fr. Damen 4.15.50. Woensdag 27 Sept. werd door de renners A. v. Es, Fr. Damen en A. Beks deelgenomen aan de nationale nieuwelingenwedstrijd met ruim 200 deelnemers ter ge- legenhid van de clubkampioen schappen dr N.W.U. en ditmaal niet zonder succes. De ronde van 58 k.m. liep door steeds dalend en stijgend gebied der Veluwe, waar het verkeer steeds doorgang vond en vele valpartijen veroor zaakte, waain ook onze enners vier maal betrokken werden. Zij waren desondanks toch steeds in de voorste gelederen te vinden en 4 k.m. voor de finish maakte zich een groep van 30 renners los, waaronder zich oor de drie ren ners van Leonora bevonden, zo dat het in de eindsprint beslist werd met ales winnaar A. van 't Hof uit Haarlem. A. Beks klas seerde zich als 8e. Fr. Damen en Antoon v. Es werden 22 en 23, wat gezien de ruim 200 deelne mers, een mooie prestatie is, daar iedere club haar beste renners af vaardigde. Zonaag 7 October wordt een rit gereden Waalwijk, Den Bosch, Vught, Boxtel, Oirschot, Moer gestel, Oisterwijk, Udenhout, Loonopzand. Sprang, Watertoren finish clublokaal de Lindeboom. Deze derde rit geldt ook voor het clubkampioenschap. Er wordt om half elf gestart aan 't clublokaal. Biljart-voorwedstrijden tc Waalwijk. L. v. Bommel in grootse vorm. De voorwedstrijden voor het kampioenschap van Nederland driebanden, werden Vrijdag in Café City beëindigd. Er is uitstekend gespeeld. Wij kunnen zeggen dat er in Waal wijk nog nooit zulke prestaties zijn geleverd. Louis van Bommel van „Riche .Tilburg, behaalde 'n algemeen moyenne van 0,618. Als U dan Weet dat Bert Evers Eu ropees kampioen is met een ge middelde van 0,587, dan blijkt hieruit dat van Bommel een spe ler van klasse is. Henny de Ruyter was voor ons de grote verrassing. Deze jonge man is een jongleur en een gebo ren driebandspeler. Van Henny kunnen we nog heel wat verwach ten. Zijn algemeen gemiddelde was 0,530. Vergeleken met het Europese cijfer, is dit buitenge woon. Wij verwachten dan ook dat Henny geplaatst zal worden in de wedstrijden om het Kam pioenschap van Nederland, dit 1 November a.s. in Den Haag zul len worden gehouden. Het ge middelde van de Brabantse kam pioen, de Jonge uit Tilburg, bleef onder dat van Henny, n.l. 0,493. Hoewel het er ook wezen mag. De Tilburger van Beurden is zeer tegengevallen. Wij hebben hem vroeger zien biljarten, en daaruit concluderen wij, dat hij zeer ze ker tot betere prestaties in staat is. Nu moet gezegd worden, dat hij niet fortuinlijk heeft gespeeld. Dé partij tussen Pessers (Tilburg) en Leo van Schijndel ,werd door de Tilburger op formidabele wij- ze in 53 beurten gewonnen. Het gemiddelde van 0,426 geeft hem zeker recht op de 2e klasse. De wedstrijden zijn een geslaagd biljartfestijn geworden en het heeft ons goed gedaan dat een Waal- wijker, Henny de Ruyter, zo uit stekend uit de bus is gekomen. Nu leent café de Ruyter, met zijn specifieke biljartsfeer, zich uitste kend voor dergelijke wedstrijden en het is van de Nederlandse Biljartbond goed gezien de voori- wedstrijden daar te doen verspe len. En nu hopen we maar dat er bij de familie de Ruyter een kampioen bijkomt. De uitslagen zijn Van Bommel EEBC 3 Wolfshoek 2 C. Pulles-A. v. d. Broek 43—11 J. Stevens-P. v. Son 14— 5 H. Portier-R de Gouw 19—13 A. Veltman-B. Heijmans 22—11 A. Fitters-M. de Gouw 6—14 Totaal 104—54 EEBC 3 DVP 1 C. Pulles-B. Lommers 2416 J. Stevens-B. v. Lier 19—1/ H. Portier-P de Laat 21— 7 A. Veltman-A. de Hart 9—14 A. Fitters-A. Thaus 9—10 Totaal 8264 De volgende wedstrijd zal ge speeld worden tussen Juliana f en 2 en EEBC 1 en 2. ATHLETIEK OP HET TELEVISIESCHERM. de derde uitzending in een reeks die op het program staat. Langzamerhand zal Philips zo het experimentele stadium te bo ven komen en Nederland ver trouwd maken met de televisie. Wat er dan gebeurt, zullen we vooralsnog maar afwachten. Er zullen zich vele problemen voor doen, waarachtig niet alleen tech nische of financiële, en ook die moeten opgelost worden. Laten we hopen dat het lukt. gew.p. verl. car. brt. h.s. gem. 5 1 225 364 6 0.618 de Ruyter 4 2 226 426 4 0,530 de Jong 4 2 217 440 6 0,493 van Beurden 3 3 208 488 4 0,426 Pessers 2 4 213 495 5 0.431 van Schijndel 6 160 395 5 0,402 WAALWIJK. TOURNOOI. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Biljartvereniging „Eendracht", gevestigd bij W. Pullens in café Het Vosje, is een tournooi gespeeld, waarvan de uitslagen zijn als volgt Klasse A. WBC (le prijs) met 625 car. EEBC (2e prijs) 590 Nooit Gedacht 565 HBS 511 Amusement 459 Hoogste serie Fr. van Helvoirt met 49 car. Klasse B. TOP 1 (le prijs) met 419 car. N. Ged. 2 (2e pr.) 380 't Zwaantje 1 377 Guna 1 372 WBC 2 352 Hoogste serie v. Ravenstein van Nooit Gedacht met 26 car. Klasse C. 't Zwaantje 2 met 375 car. KNA 1 356 TOP 2 355 HBS 2 346 Marijke II 343 OOG 1 320 OOG 2 320 Marijke 1 307 EEBC 2 300 KNA 2 285 Guna 2 263 WBC 3 246 Hoogste serie C. Wijkmans van TOP met 19 car. Voor de persoonlijke wedstrij den is de uitslag als volgt 15 stoten over band: G. Pini van 't Zwaantje 14 pt., v. d Wiel van Nooit Gedacht 14 pt. 12 stoten van de rode bal A. Timmermans van TOP le prijs met 11 pt.; A. Kuiper van EEBC 10 pt., Mcrkx van EEBC 10 pt. Loting van beide laatste bij prijsuitreiking. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Zaterdag 7 October om 8 uur precies in café 't Vosje. De betreffende verenigingen wor den verzocht tijdig aanwezig te zijn om de prijzen af te halen. ELSHOUT. NEDERLAAGTOURNOOI. De biljartvereniging hEEBC heeft 27 Sept. haar nederlaag- tournooi voortgezet met een drie tal partijen. Te gast waren Nooit Gedacht 3, Wolfshoek 2 en DVP 1. Deze clubs traden alk- in het strijdperk tegen EEBC 3. Van deze 3 partijen wist EEBC er twee te winnen. De partij te gen NG 3 werd echter verloren. De grootste nederlaag is nog steeds 38 caramboles. De uitslag is als volgt EEBC 3 NG 3 C. Pulles-A. v. Leest 27— J. Stevens-A. Stevens 13— H. Portier-H. Brok 19— A. Veltman-B. Versteeg 28— A. Fitters-A. v. d. Geld 23— Pfiilips Experimentele Televisie heeft gisteren haar tweede buiten uitzending gegeven, deze keer van athletickwedstrijden in het Philips Sportpark waaraan o.a. de veel voudige kampioene Fanny Blan- kers-Koen meewerkte. Uitgenodigd deze uitzending bij te wonen, togen wij met grote verwachtingen naar Eindhoven. Onze verwachtingen konden groot zijn, want het zou ongetwijfeld een sensatie zijn in zoverre wij een dergelijk experiment nog nooit hadden bijgewoond; Bovendien was het succes van de uitzending van de voetbalwedstrijd P.S.V. Eindhoven vorige week een aan wijzing uiteraard geen garan tie dat ook dit evenement zou slagen. Veel meer belangstellend- den konden het volgen, omd^t Philips bij diverse radiohandelaren in een straal van 40 km. televisie toestellen had geplaatst. Helaas, beste lezer, wij kunnen u niet in enthousiaste bewoordin gen verslag geven van wat wfe op het televisiescherm hebben ge zien, tenminste niet wat de tele visie zelf betreft, omdat we dan de waarheid tekort zouden doen en de Philipsmensen zouden menen dat we een loopje namen met hun experimenten, want ze vonden h^t zelf het minst succesvolle van de laatste tijd. Kort en goed, onze gastheren, de athleten en wij had den een pech-Zondag. Vooreerst stroomde het hemelwater juist op het moment dat de uitzending zou beginnen in ongelimiteerde hoe veelheden omlaag; gevolg: een kletsnatte en daardoor zware baan. Voorts weigerde een van de camera's op hetzelfde kritieke ogenblik dienst, zodat we (zij) in plaats van om 12 uur om kwart voor één begonnen. Tenslotte wa ren er duistere machten aan hét werk die het beeld vertroebelden en op en neer schoven; zo zagen we twee Fanny's over de horden vliegen, die zichzelf trachtten in tc halen. Om dezelfde reden zagen we 8 inplaats van 4 athleten el kaar de eer betwisten, waarbij ze dezelfde taktiek toepasten. Maar het hoofd van de persdienst van Philips, de heer De Vrij, bekeek de zaak reëel toen hij opmerkte: „Het is jammer, maar het is beter dat het nu mis ging dan vorige week Zondag." Immers, dank zij het goede resultaat van die keer, weet men dat het in ieder geval kan. We zouden u graag iets ver tellen over de technische kant, maar dat gaat helemaal boven onze macht. We hebben op het grote schakelbord gekekendrie beelden en verder al maar rijen met knoppen, waaraan de techni ci met een wonderbaarlijke zeker heid draaiden, zonder dat wij er ook manr een snars van begre pen. Toen hebben we een blik gewaagd achter het grote bord en stonden sprakeloos. Een dergelij ke wirwar (voor ons dan) van draden, lampen en lampjes en contacten, werkt niet op de ver beelding van een ondeskundige, hij staat eenvoudig stom en wendt zich hoofdschuddend af. Hij be grijpt het nu eenmaal toch niet. Dat laat hij maar aan anderen over en uit ondertussen onverho len zijn bewondering. En de prestaties Och, daar ging het deze middag werkelijk niet om. Wat niet wil zeggen dat er geen geleverd zijn. Laten we die van Fanny Blankers-Koen noemen, die in een prachtige stijl de 80 m. horden liep en haar „concurrenten" zover vooruit was dat de cameramensen ze niet sa men op het scherm konden krij gen. Fanny noteerde dan ook een tijd van 12.1 sec., terwijl nummer i twee er 14 sec. over deed. Arge- loos stond onze kampioene even later met de commentator te pra ten, maar ondertussen konden al- lozen het gesprek volgen en ho ren dat ze gisteravond naar En geland ging om daar V* oensdag in wedstrijden uit te komen. Haar werd nog naar haar plan nen voor 1952 gevraagd, maar over zo'n verre toekomst wilde ze zich niet uitlaten. Zo was het, zij het dan geen helemaal geslaagde, dan toch een interessante middag. We waren uitgenodigd voor een experiment, met natuurlijk alle risico's daar aan verbonden. Die hebben we rnHebei gehad. We kunnen dan •ook niet beter doen dan Philips Experimentele Televisie de vol gende gelegenheid meer succes wensen. Dat zal dan de voetbal- Totaal 110—130 wedstrijd P.S.V.—Brabantia zijn, VERGADERING O. L. V. SCHIITSE. O.L.Vr. Schutse hield Zater dag 30 Sept. te 8 uur een alge mene ledenvergadering in haar stamcafé van de Gcz. Klerks. De hoofdman opende deze bij eenkomst met de chr. groet en heette de aanwezigen van harte welkom. De notulen werden aan gehouden tot de volgende verga dering. De kapitein bracht de deelname ter sprake aan de opening van 't nieuwe gemeentehuis te Drunen. In de commissie, daarvoor inge steld, kwam de deelname van de Schuts ter sprake, vooral wat 't vendelen betreft. In die commis sievergadering werd opgemerkt, dat, wanneer de Schuts aan het vendelen was, men geen oog of oor meer zou hebben voor het vocale en instrumentale gedeelte van het programma, want dan zou men alle aandacht aan het ven delen besteden. Deze uitspraak getuigt dat het de Schuts gelukt is aller aandacht te trekken. In die vergadering werd daar om door de kapitein voorgesteld dat de Schuts tijdens het défilé niet zou meetrekken, maar zich in flank op zou stellen op de voor haar bestemde plaats en zou ven delen bij het begin en einde van het défilé. Besloten werd daarom dat allen om half twee aan het stamcafé zouden ziin, om dan gezamenlijk op te trekken naar Drunen, In formatie zal worden afgemar cheerd. De heer C. Brok zal des gevraagd de standaardrijder ver vangen, daar deze, de heer C. Klijn, verhinderd is vanwege zijn lidmaatschap van de gemeente raad van Drunen. Door dc kapitein en de archi varis werd op een desbetreffende vraag uiteengezet dc kwestie met Joh. v. d. Wiel betreffende het tamboeren. Gezegd werd dat v. d. Wiel niet is aangenomen als tamboer, maar verzocht werd om het vendelen aan te leren en dan tevens beschikbaar zou kunnen blijven als reservetambcer. De mening die had post gevat dat de zoon van de vaandrig voorge trokken zou worden, werd weer legd. Bij de Schutse is het zo, aldus de kapitein, dat hij die de lof ver dient ze ook krijgt en derhalve de plaats in het gilde zal krijgen toegewezen die hem toekomt, on geacht wie die persoon is. Op de Gildedagen zal kunnen worder. uitgemaakt wie de hoogste lauwe ren oogst. Ook het oordeel van de leraar trommen spreekt een woordje mee. Over het schaapkens weiden werd gesproken. Medegedeeld werd dat 15 schaapkens geplaatst konden worden. De eigenlijke or ganisatie hiervan staat nog niet officieel vast. Hierna kwam aan de orde glo bale afrekening van verschillende onkosten waaronder contributie inning. Dat werd een zwaar ge val. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt. De heer A. Fitters deelde mede dat hij een volgend jaar niet van plan was om zijn nieuw geweer voor iedereen beschikbaar te stel len, aangezien dit steeds grote kosten met zich brengt en wan neer er stukken aan zijn, hij zelf voor de kosten moet opdraaien. Hetzelfde werd door van Keulen beaamd. De kapitein antwoordde dat hij de betreffende schutters gelijk moest geven hun geweer niet meer beschikbaar te stellen. A. v. Logten stelde de vraag of de Statiedag, die dit jaar ver vroegd was om folkloristische re den, het volgend jaar zou worden vastgesteld op 9 Sept. Gezien de grote moeilijkheden die hier aan kleven voor wat betreft, aan vrage snipperdagen op de fabrie ken, komt het wel gewenst voor om de Statiedag vast te stellen op de eerste Zaterdag na 8 Sept. Aangenomen werd om op de eerste Zaterdag na 8 September deze statiedag te houden. Voor wat betreft het schuil- huisje zal de kapitein overleg ple gen met v. d. Aa. Verhoeven stelde de vraag of er was deelgenomen aan de re ceptie van de Zangver. Uitspan- ning door Inspanning ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan. Door ziekte van de vaandrig^ aldus de kapitein is dit geheel ver keerd gelopen temeer nog daar deze zich niet duidelijk had uit gesproken over de convocatie. De kapitein drukte er zijn spijt over uit dat de zaken zo gelopen zijn. Er is een fout gemaakt, die her steld dient te worden. W. Klerks zag gaarne zijn be heer onderzocht betreffende de bescheiden der schietcommissie. Dit zal een agendapunt vormen voor de eerstvolgende vergade ring.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3