SpoJit VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG GAPELIE RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG BOVEN-LANGSTRAAT WASPIK, een rustig dorp DAMPO Lfe SC&utt&Kó met geweer en handboog KORTE BERICHTEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN viiï VRIJDAG 6 OCTOBER 1950 6 Bevloering en ontwatering van de Nieuwe huizen, nieuwe straten DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. 17e 136; W. van Wijk 18e 144; J. Wolfs 19e 84; Tausch 20e met 63 punten. Hiermede is het offi ciële schietseizoen gesloten. Uitvoering V.G.T. Zondag gaf Vlijmens Gemengde Toneelvereniging haar eferste win- teruitvoering in de grote zaal van de Toonkunst, café Peijnenborg. Opgevoerd werd het spel in drie bedrijven: Het smeulende vuur. De zaal was tjokvol en V.G.T. had een goede keus gedaan, want het publiek heeft kunnen genieten van het goede spel. Vooral .de hoofdrollen waren in zeer goede handen, zowel bij de dames als bij de heren. Om alle spelers stuk voor stuk te beoordelen zou overbodig zijn, want allen waren voor hun rol bekwaam, maar één uitzondering mag zeker gemaakt worden, n.l. dat de regisseur de heer W. Ro sen, die de hoofdrol mede vervul de, een extra compliment toekomt voor de uitbeelding van zijn moei lijke rol, die hij op onverbeterlijke wijze vertolkte. Het publiek heeft wederom ge noten en V.G.T. haar naam hoog gehouden. De grimt was goed verzorgd; het was een genotvolle avond. Uitvoering Volharding. Zatferdag, Zondag en Maandag, 7, 8 en 9 October, geeft de To neelvereniging Volharding haar eerste winteruitvoering in 't café van de heer Oremans. Opgevoerd wordt het aangrijpende toneelspel van de moord op de kleine Maria GorettiDe moordenaar en het Meisje, drama in drie bedrijven door Fr. Dorst en Kasper Dierckx. Na de pauze als toegift het blij spel in één bedrijf: Edward wordt Mens. Aanvang half 8 precies. Dezt uitvoeringen zijn voor do nateurs en verder voor het publiek zover er plaatsruimte is. Volharding is genoodzaakt drie avonden te spelen om het grote aantal donateurs te kunnen ont vangen; de vereniging is dit sei- zoen versterkt met verschillende jeugdige spelers, die nu kunnen laten zien of zij uit het goede hout gesneden zijn. Over 't stuk kan men zeggen: Volharding heeft een goede keus gedaan; het is een aangrijpend stuk dat zeker bij het publiek in de smaak zal vallen; ook het blij spel mag er zijn. Er is voor de toneelliefhebbers weer volop te genieten. Thuiskomst uit Indic. Met het troepentransportschip Gen. Ballou wordt soldaat L. F. A. van Bokhoven op 7 October thuis verwacht en met de Gen. Sturgis J. Boom op 9 October. Comité R.K. Universiteit. Op verzotk van de Kerkelijke overheid is ook in onze parochie een comité opgericht dat de be langen zal behartigen van de door de oorlogshandelingen gedeeltelijk verwoeste R.K. Universiteit te Nijmegen. Door genoemd comité dat be staat uit de Zefereerw. heer Pas toor, het hoofd der school J. van Engelen, A. van Helvoirt, L. v. d. Heijden en J. v. d. Brandt, zal binnenkort een huis aan huis col lecte voor dat doel worden ge houden. Zitting Commissie Woonruimtcwet 1947 Sprang-Capelle. Het ligt in de bedoeling van de Commissie Woonruimtewet 1947 té Sprang-Capelle, om met ingang van November elke eerste Maandag van de maand 's avonds 8 uur ten gemeentehuize zitting te houden voor hen die een aanvraag om woonruimte indienden en deze aanvraag mondeling wensen toe te lichten of de commissife om ande re redenen het woonvraagstuk be treffende wensen te spreken. Behalve in zeer bijzondere om standigheden, waarvoor betrokke nen dan schriftelijk door de com missie zullen worden opgeroepen, kunnen in andere bijeenkomsten der commissie dan genoemde geen aanvragers meer worden gehoord. MOOI SUCCES. Ie prijs in ere-afdeling behaald door Chr. Gcm. Zangver. „Looft den Heer". Konden we in ons vorig num mer mededelen dat het Kinderkoor van de Chr. Gemengde Zangver eniging „Looft den Heer" op het concours te Slikkerveer de eerste prijs behaald had, thans kunnen wij melden dat het groot koor, dat Woensdagavond aan hetzelf de concours te Slikkerveer deel nam met niet minder succes huis waarts keerde. Het koor behaalde n.l. met 322 punten een eerste prijs in de ere-afdeling, terwijl de directeur, de heer P. Christ, bo vendien nog de tweede directeurs- prijs verwierf. Voorzeker een prachtig succes. Wij feliciteren de vereniging en niet minder haar ijverige direc teur de heer Christ, met dit mooie resultaat. 40-Jarig Huwelijksfeest. Het echtpaar Jacobus Versteeg en Antonia van Peer, Besoijense- weg, alhier, herdacht j.l. Woens dag de dag waarop het voor 40 jaar in het huwelijk trad. Zowel van de zijde der familie, als van de buurtbewoners en van vrienden en kennissen mocht het echtpaar zeer vele blijken van belangstelling ontvangen, waarbij vele cadeaux en bloemen werden aangeboden, terwijl feveneens veel schriftelijke felicitaties werden ontvangen. Ook wij feliciteren het echtpaar Versteeg-van Peer van harte en wensen hen gaarne nog vele jaren in gezondheid toe en hopen dat zij in 1960 het gouden huwelijks feest mogen vieren. ZATERDAG 7 OCT. OPENT DE NUTSBIBLIOTHEEK HAAR DEUREN. Dank zij de onvermoeide acti viteit van de heer en mevrouw Poldervaart, om een goed uitge ruste dorpsbibliotheek te vormen, kunnen wij berichten, dat de bi bliotheek van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te dezer plaatse wederom is verrijkt met ongeveer 260 nieuwe of bijna nieuwe boeken. Niet alleen het hoofdbestuur en 't departements- bestuur hebben zoveel mogelijk met subsidies gesteund, ook de gemeente heeft een kleine bijdra ge geschonken. Bovendien wer den 10 nieuwe prachtbandendoor liet hoofdbestuur toegekend, we gens de uitzonderlijke prestatie wat verzorging en uitlening be treft. Honderden boeken zijn op nieuw nagezien, gekaft en op an dere wijze gecatalogiseerd, zodat men thans de naam van de schrij ver beter leert kennen. Een nieuw supplement werd gedrukt, terwijl de uitreiking van boeken door 't gebruik van grote, ruime boeken kasten vlugger kan geschieden. Daar de prijs per deel per week dezelfde is gebleven (7 cent, de nieuwste boeken 10 cent), twijfe len wij er niet aan. of velen zul len Zaterdag a.s., de dag waarop de Nutsbibliotheek wordt hero pend, een boek gaan halen in de Koningin Julianaschool in de Kom. De bibliotheek is voorzien van de nieuwste boeken en bevat zeer veel goede oudere boeken. Er is gestreefd naar alzijdige lec tuur en alle boeken zien er ver zorgd uit. Het behoeft nauwelijks betoog dat ieder boeken kan huren, dus ook zonder dat men lid is van 't Nutsdepartement. De uitlening vindt plaats elke Zaterdagmiddag van half vijf tot half zes voor volwassenen, terwijl de gehele dorpsjeugd elke Donderdagmid dag tussen half vier en half vijf gelegenheid krijgt een boek te ha len tegen 5 cent per deel. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Woensdag 11 Oct. a.s. hopen de echtelieden Adr. van Over steeg en Joh. Adr. van Over- steeg-Verduijn, wonende aan de Loonsedijk te Vrijh.-Capelle, hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. MAANDELIJKSE VERGADERING. De maandelijkse ledenvergade ring van de in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart geves tigde postduivenver. „De Lucht vaart" zal a.s. Zaterdag 14 Oct. worden gehouden inplaats van Zaterdag 7 Oct., zoals aanvan kelijk was vastgesteld. KAMPIOENSCHAPPEN. In het pas afgesloten vliegsei- zoen werden bij de postduiven vereniging ,,De Luchtvaart de volgende kampioenschappen be haald St. v. Peer, Ie kampioen; J. de Meter 2e; B. Pols 3e; C. Groeneveld 4e; St. v. Peer 5e en Adr. Klootwijk 6e. OP WEG NAAR HUIS. Aan boord van het troepen transportschip „Zuiderkruis" be vindt zich onze dorpsgenoot sol daat R. A. van der Mast, wonen de aan de Hogevaart, na vol brachte diensttijd in Indonesië op thuisreis, terwijl met het troepen transportschip „Sibajak" R. R- Waarts uit de Nieuwstraat repa trieert. Beide militairen worden 10 Ocober in de ouderlijke wo ning verwacht. In de betreffende buurten treft men voorbereidingen om hen zo hartelijk mogelijk te ontvangen. De film voor Katholiek Thuisfront heeft ongeveer 250 opgebracht. De heer Jos Kievits alhier behaalde het diploma als bijen teelt-deskundige. Scheepvaart. Gedurende de maand Septem ber passeerden de rolbrug over de Donge 2015 schepen met een in houd van 289345 ton. Op weg naar huis. Wederom zijn er weer enige dorpsgenoten op weg naar huis. Het zijn soldaat A. Fijneman en Cor v. éd. Kuyp, welke met de Gén. C. Ballou zullen arriveren op 7 October. ZUSTERS THUIS. .,1.11113 Onlangs keerde Zuster Monul- fa (V. v. Helvert), na ruim 13M jaar werkzaam te zijn geweest in de missie van Curasao, in het va derland terug. Ter gelegenheid hiervan kregen de zusters Cle mentine (A. v. Helvert), Séra- phine (A. v. Helvert) en Joan Baptist (P. v. Helvert) van hun overste verlof om enkele dagen thuis door te brengen, tevens om het zilveren professiefeest te vie ren van zuster Clementine, direc trice van de R.K. Huishoudschool te Schijndel. De buurt had een passende versiering aangebracht en de harmonie „De Eendracht" bracht een serenade. ONZE GEMEENTE VANUIT DE LUCHT. In opdracht van het gemeente bestuur heeft de K.L.M. drie luchtfoto's genomen van onze ge meente, n.l. twee van Raarns- donksveer eii een van Raams- donk(dorp). Vergrotingen van deze foto's zullen binnenkort in enkele winkels tentoongesteld worden. GEBOORTEN OVER SEPT. Petrus A zv J Huijgens-Broe- ken Theodora H dv M G v d Linden-Trijnes Johannes A zv J P v Velthoven-Damen An- tonius W zv J H de Jongh-Waas Adriana M dv H v Ooster- hout-Goossens Wilhelmus B zv C A v Boekei-Stadhouders Johanna M dv A C v Blerck-v d Pluijm -Christina A dv A Do- menie-Hansen Johannes C zv J B Weiten Paulina P H dv Th J Ackermans-Rullens Wil- helmina PdvGP Moerman-See- liger Helena M C dv W G v d Pluijm-v Biezen. L. S. B. (Geweer). Aan het slot van de Bondscon- coursen past het een overzicht te geven van de tijdens deze con coursen geschoten punten en het gemiddelde. Gemakshalve gaat hiervan vergezeld het aantal wed strijden die iedere schutter op de bondsconcoursen heeft geschoten, het aantal punten en het gemid delde per wedstrijd. Het zou te veel tijd en plaats ruimte vragen om elke schutter, die heeft deelgenomen aan de per sonele prijsverschieting, te gaan noteren. Dit is zeer moeilijk, daar dan alle boeken moeten worden nagegaan Gehoopt wordt dit een volgend seizoen te bereiken door na ieder concours de gehele uit slag, plus de uitslag van de per sonele prijsverschieting te noteren, wat voor iedereen dan een goed overzicht geeft. Bondsconcoursen L. S. B. VerklaringHd is Heusden Bw is Baardwijk; E is Elshout; B is Besoijcn; K is Kaatsheuvel; V is Vlijmen; N is Nieuwkuijk; H is Herpt. Het eerste cijfer achter de na men betekent het aantal gespeelde wedstrijden; het tweede cijfer be tekent het aantal geschoten pun ten; het derde cijfer betekent het behaalde gemiddelde. Fr. Luijben V 4, 16. 4; G. van Hemert Hd 4, 15, 3.75; W. de Kort H 4, 15, 3.75; M. Luijben V 4, 14, 3.50; B. v. d. Hoven K 4, 14, 3.50; C. v. Muilekom B 4, 14, 3.50; J. Verboord V 4, 13, 3.25; G. v. d. Einde H 4, 13, 3.25;Berkelmans B 4, 13, 3.25; W. Pullens Bw 4, 13, 3.25; J. Klerks B 4. 13, 3.25; Th. Buijs H 4, 13, 3.25; J. v. d. Wiel E 4, 13, 2.25; M7 v, Leeuwen Hd 4, 12, 3; J. v. Berge Hd 4, 12, 3; J. v. d. Meijs B 3, 12, 4; W. v. d Broek Bw 4, 12, 3; W. Venis V 3, 11, 3.75; Th. Pullens Bw 3, 11, 3.75; W. v. Kasteren Hd 3, 10, 3.33; Jos van Sprang Hd 3, 10, 3.33; L. v. Huiten Bw 4, 10, 2.50; Joh. Klerks E 4, 10, 2.25; Luijben V 3, 9, 3; S. v. Eeu- wijk Hd 3, 9. 3; A. de Kort Cz. H 3, 9, 3; C. de Kort Cz. H 3. 9, 3; H. Molenschot K 4, 9, 2.25; G. Bijnen Bw 4, 9, 2.25; A. Ver hoeven H 2, 8, 4; C. de Kort Sr. H 2, 7, 3.50; B. v. Balkom K 3, 7, 2.33; H. de Louw B 3, 7, 2.33; J. Baaijens Bw 2, 7, 3.50; E. de Haan E 2, 7, 3.50; A. Fitters E 3, 7, 2.33; Th. Pullen, N 3. 7. 2.33; G. v Keulen E 2, 6. 3; M. v. Ooijen Hd 2, 5, 2.50; C. Els- hout K 3, 5, 1.66; G. v. Hest K 2, 5, 2.50; A. v. d Gouw B 4, 5. 1.25; W. Pullens N 2, 5, 2.50; W. Klerks E 2, 4, 2; A. v. Log- ten E 3. 4, 1.33; H. de Wild H 1, 4, 4; A de Kort H 1, 4, 4; M. Kops K 3. 4, 1.33; J. v. d. Lee N 1, 3, 3; P. Lommers E 1, 3, 3; Chr. Klerks E 2, 3, 1.50; G. van Heesch Bw 1 3, 3; A. v. d. Oe ver Hd 1, 3, 3; B. v. Engelen V 2, 3, 1.50; A. Mommersteeg N 1, 2, 2; Jan Merkx E 1, 2, 2; A. van Buul Bw 2, 2, 1G. den Teu- ling B 1, 2, 2; A. v. d. Griend V 1, 1, 1: Th. Sperber K 1, 1, 1; W. Mikkers K 1, 1. 1; W. Els- hout N 111A. Koks N 10, 0; W van Buul N 111A. Merks' N 1, 1, 1; Joh. v. d. Wa ter 1, 1, 1; Ivo v. Buul N 1, 0, 0; P. Bertens N 1, 0, 0; L. v. d. Wiel N 1, 0. 0; J. van Kuik N 1, 0. 0: G. v. Engelen N 2, 0, 0; C. Diepstraten V 1, 0, 0. Koningskruis G. v. Hemert Hd 4, 15, 3.75; Th. Pullens Bw 4, 14, 3.50; Joh. Klerks E 4, 10, 2.50; C. Elshout K 4. 8, 2; Jan Broeders V 3. 8, 2.66; Jan de Kort H 2, 7, 3.50; W. de Louw B 4, 2, 0.50. Het koningskruis werd gewon nen door G. van Hemert te Heus den. Vrije kampioenen W. de Kort H 4. 15, 3.75: B. v. d. Hoven K 4, 14, 3.50; P. Berkelmans B 4, 13, 3.25; J. Verboord V 4. 13, 3.25; J. v. d. Wiel E 4, 13. 3.25; M. v. Leeuwen Hd 4, 12, 3; G. v. Beijnen Bw 4, 9, 2.25. W. de Kort werd hiervan de kampioen met 15 punten. NIEUWE KOFFIEBON. - Bon 485 algemeen is aangewezen voor het kopen van 125 gr. kof fie. De geldigheidsduur van deze bon is tot en met 21 October. Op 16 November zal er weer een nieuwe bon worden aangewezen. INDONESIË. De Indonesi sche minister-president Moh. Nat- sir, heeft in antwoord op het te legram van de Nederlandse rege ring verklaard „dat de rebellie op Ambon in April van dit jaar op touw is gezet door een troep militairen van het KNIL en dat Nederland, dat voor de hande lingen van deze mensen verant woordelijk was, tegen hen geen strenge maatregelen heeft geno men." Overigens noemde hij de actie een binnenlandse aangele genheid. Vandaag zou Moham med Natsir in een besloten zitting van het parlement een verklaring afleggen over Ambon. AMBON. Officiële Indone sische kringen bewaren het stil zwijgen over het verloop van de actie tegen het eiland Ambon. Radio Ambon heeft bericht dat Indonesische troepen geland zijn in Toeloehoe, een klein dorp aan de Oostkust van het eiland, waar ze op sterke tegenstand stuiten. De hoofdstad Ambon zou zijn beschoten. UNO. De politieke commis sie der UNO heeft met grote meerderheid van stemmen haar goedkeuring gehecht aan 't Britse vredesplan voor Korea. Het houdt de vereniging in van Zuid- en Noord-Korea en de overschrij ding van de 38ste breedtegraad door de verbonden legers. Van daag komt het plan in de algeme ne vergadering. Op uitnodiging van de bur gemeester van Drunen werd in Café Elshout een vergade ring belegd van vertegen woordigers van Langstraatse gemeenten en waterschappen, om een voordracht te aanho ren van Ir. Krügers van de Cultuur-technische Dienst te Tilburg over de bevloeiïng en afwatering van de Boven- Langstraat, met name de wa tervrijmaking van de Baard- wijkse, Waalwijkse en Be- soijense binnenpolders, en de binnenpolders van Drunen, Nieuwkuijk en Vlijmen. Ir. Krügers besprak 't pro ject in het licht van de a.s. Biesboschwerken, de afslui ting van het Oude Maasje en Donge, de watervrij making van de binnenpolders en het ruilverkavelingsplan. Het gebied, dat in het pro ject is begrepen, strekt zich uit van Maas tot de Loonse en Drunense duinen, in totaal ca. 11.000 ha. Het Zuider-Afwa- teringskanaal zal worden ge schikt gemaakt voor irrigatie doeleinden van 3200 hectaren Ruilverkaveling. grond. Onder Drunen wordt een dergelijke irrigatie reeds enige jaren met succes toege past. De waterschappen en ge meentebesturen zullen, om te geraken tot de totstandko ming van dit project, nauw moeten samenwerken. De vergadering had over 't algemeen waardering voor 't plan en er werd een studie commissie benoemd, die on der leiding van burgemeester Snels deze aangelegenheid na der zal onderzoeken. De commissie bestaat ver der uit de heren: C. v. Drunen te Drunen, Goossens uit Nieuwkuijk, Si mons te Helvoirt, Drs. V. Tim mermans te Waalwijk. C. v. Erp te Herpt, De Vaan te Vlij men en H. v. d. Pol te Vught. Het bestuur van de Binnen- en Buitenpolders van Groot- Waalwijk alsook Gemeente werken, waren ter vergade ring aanwezig. Het onderwerp dat hier werd aangesneden, kan van groot belang blijken voor deze streek. Het gerestaureerde gemeente huis te Drunen, dat morgen officiéél heropend wordt. Toen wij van de week door Waspik fietsten, dachten we zo bij ons zelf: Sjonge, hoe is het toch mogelijk dat er zo'n chaos en dreiging in de we reld is. Eigenlijk moesten me neer Malik en meneer Ache- son en zo eens een tijdje in Waspik gaan wonen. Dat is nou wel een erg sim plistische gedachte natuurlijk, maar dit toont wel de rust van zo'n echt Brabants dorp als ,Waspik. Nu moet U niet denken dat er in Waspik niet gewerkt wordt. Dat is geenszins het geval. Gaat U maar eens kij ken in de buurt van het Sta tion, waar een heel nieuwe wijk gaat verrijzen. Er zijn al zes huizen bewoond. Een boombeplanting is er ook al en bij het kruispunt van de nieuwe straten komt 'n park je. Ook langs de spoorlijn zijn bomen geplant. Op het station in Waspik reed, oh, wonder der tech niek, een echte trein met wa gons er achter, verder waren de rails verroest. De weg naar het Westen is nog steeds bochtig. Nog boch tiger dan vroeger, meenden wij. Wat wordt het toch hoog tijd dat de Langstraat 'n goede verkeersweg met het Westen Het hele politie-apparaat kwam nu in volle werking. De posthuizen in alle haven plaatsen kregen bericht dat er een boot met een bende ge vaarlijke bankrovers ontsnapt was en dat alles gedaan moest worden om die te pakken te krijgen. De berichten vlogen langs de telefoondraden en klonken uit luidsprekers. Po- litie-auto's vlogen het hele land door. Bas Brom deed niets anders dan telefoneren en bericht enmaken en ieder uur liet hij een extra editie draaien, die dan door kranten jongens op straat werden ver kocht, terwijl zij luid riepen: „Leest de spannende jacht op de bankrovers! Bas Brom's blad volgt het spoor! Twee leden van de redactie van Bas Brom's Blad door de rovers ontvoerd! Leest het laatste nieuws over de bankrovers!" En de 'mensen rukten de jongens de kranten uit de hand en 'lazen vol spanning de grote koppen. En inmiddels stonden com missaris Grijpgraag en Kees Knip op het voorste puntje van een snelle politieboot en met kijkers zochten zij de zee af, die met schijnwerpers hel werd verlicht. Maar nergens was een spoor van de gezoch te boot te ontdekken. En elke vijf minuten riep één van de agenten door de radio zijn bericht om: „Op sporing en aanhouding ver zocht van onbekende boot met bankrovers!" van het land krijgt. Wij heb ben verschillende keren ons hart vastgehouden, toen een bus en een auto door de bocht wilden. Dat er geen ongeluk ken gebeuren, lijkt hier wel een wonder. Enfin, op dit on derwerp komen we nog wel eens terug. Waspik-Boven. We zijn ook op Waspik-Bo- ven geweest. Wat hebben ze daar een fijn Maria-kapelle- tje. Dat hadden wij nog niet gezien, maar we kunnen Was pik hiermee feliciteren. Trou wens door de vele gevelstenen van de H. Maagd toont Was pik uit het goede Brabantse hout gesneden te zijn. In de buurt van de Carme- lietenkerk, die mooi is ver sierd ter gelegenheid van de 25ste verjaardag van de hei ligverklaring van de kleine H. Theresia, is een novum voor Waspik te zien: een trottoir, trouwens niet het enige. Tussen de overweg en de kerk ligt ook nog een stuk je. De mensen konden in Bo ven ons weinig vertellen. Al leen was het in café Frans Meeren bruiloft geweest. Trouwens het lijkt alsof de mensen niet gestoord willen worden in hun rust. Dat neemt niet weg dat er heel wat problemen zijn. Op het Scharlo b.v., dat of ficiéél Veerstraat heet, als we ons niet vergissen. In kleine huisjes wonen hier gezinnen met tien en meer kinderen. Oen, het is het vraagstuk van de hele wereld: woonruimte. Nergens is het toegestane bouwvolume groot genoeg om het heersende woningtekort op te heffen. Ook in Waspik niet. In Waspik-centrum staat nog een oude Gothische kerk, maar verwaarloosd en verval len. Het is diep te betreuren dat zo'n monument uit de vroegste geschiedenis van on ze bouwkunst niet gerestau reerd wordt. Naar de werf. Als ge langs het Scharlo gaat, de volksmond spreekt nog steeds van Scharlo, ziet ge al van een afstand de steekvlammen van de snij- apparaten op de werf. Mo menteel zijn er geen nieuwe schepen in aanbouw. Het werk is nu beperkt tot het herstellen va nschepen, die door de oorlog onbruikbaar zijn geraakt. De materialen zijn ook zo ontzettend duur, zei ons de heer Ruytenberg, de lonen omhoog, maar de vraenten niet en daarom valt het voor een schipper niet mee om een nieuw schip aan te schaffen. Onlangs heeft de werf nog enkele schepen voor Tsjecho- Slowakije afgeleverd en heeft hiermede dus weer deviezen binnengebracht. Op de werf ligt nu een ver- Beproefde hulp bij I verkoudheid voorVa- Jer, Moeder en kind. schrikkelijk roestig geval, dat over een week of vier, vijf weer opgeknapt moet zijn. Het is bijna ongelooflijk dat zo'n bonk roest nog hersteld kan worden, en dan in zo'n korte tijd. Maar de scheeps bouwers doen het toch. Een eindje verder ligt een schip op de werf, dat zijn voltooiing nadert en het ziet er fijn uit. Zo is het in Waspik, op een doodgewone middag in de week. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 8 OCTOBER 1050. Ie Klas D FeijenoordRBC TSCDe Baronie NOAD—LONGA BW—Xerxes SpartaEmma NA C—Willem II De stand NAC 4 4 0 0 8 EVV 4 3 1 0 7 Feijenoord 4 2 2 0 6 Sparta 4 2 1 1 5 RBC 4 1 2 1 4 Emma 4 1 2 1 4 Willem II 3 1 1 1 3 NOAD 4 1 1 2 3 TSC 4 1 1 2 3 LONGA 4 1 1 2 3 Xerxes 3 0 0 3 0 De Baronie 4 0 0 4 0 le Klas E MVVSittardia ChévremontSp. Emma BrabantiaEindhoven MauritsVVV HelmondiaBleijerheide LiinburgiaPSV De stand PSV 4 4 0 0 8 MVV 4 2 1 1 5 VVV 4 2 1 1 5 Eindhoven 4 2 1 1 5 Chévremont 4 2 0 2 4 Sp. Emma 4 2 0 2 4 Limburgia 4 1 2 1 4 Brabantia 3 1 1 1 3 Maurits 4 1 1 2 3 Sittardia 3 1 0 2 2 Helmondia 4 1 0 3 2 Bleijerheide 4 0 1 3 1 2e Klas B MOC '39—RKC AllianceDOSKO DESK—R AC VlissingenInternos De stand DOSKO 4 3 1 0 7 MOC '39 3 3 0 0 6 Alliance 4 2 1 1 5 DESK 4 1 2 1 4 Vlissingen 4 2 0 2 4 Internos 4 1 2 1 4 Goes 4 1 1 2 3 Rood-Wit 4 1 1 2 3 RAC 3 0 1 2 1 RKC 4 0 1 3 1 3e Klas B Best VooruitOJC SchijndelOSS '20 ODC—MULO BaardwijkW SC BladellaSt. Mich. Gestel De stand Baardwijk OSS Schijndel Boxtel WSC OJC MULO ODC Mich. Gestel Bladella Best Vooruit 0 0 6 1 0 0 1 2 4 3 2 2 1 2 0 2 2 0 2 1 1 1 1 1 1 0 1 2 0 1 3 0 0 2 4e Klas C DESO—RKOSC Berchem SportUno Animo HaarsteegZaltbommel Nooit GedachtRKSVA MaliskampVlijm. Boys De stand RKOSC Uno Animo Nooit Gedacht RKSVA 4 2 1 Berchem Sport 2 10 Maliskamp 3 10 Vlijm. Boys Zaltbommel HVCH Haarsteeg 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 6 2 0 6 1 0 1 1 1 2 1 2 3 1 4e Klas D DVVC—RKDVC TAC—RWB HeusdenSVG Were DiVeerse Boys RaamsdonkVelocitas '31

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6