DE LANGSTRAAT VLIJMEN MAMSDONKSVEER RAAMSDONK Kraak voorkwam monstornederiaag HAARSTEEG SPRANG de ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 OCTOBER lt>>0 auto te water. ANNE MARIE JAVOUHEY ZALIG VERKLAARD. attentie. Nederlands systeem verpletterd onder Zwitserse aanval BONBSELFTAL WINT VAN DRENTE. hebben dan de vorige. Als men de uitvoeringen op peil houdt, zal er dat zeker toe bij dragen. CHRISTELIJKE BESTURENBOND. De Christelijke Besturen bond Afd. Waalwijk, kwam in vergadering bijeen in het ge bouw Chr. Belangen, onder leiding van haar nieuwe voor zitter, de heer M. Faro. De agenda vermeldde als voornaamste punt: „De No- vember-actie", uitgaande van het Christelijk Nationaal Vak verbond. Er zullen een 2-tai sprekers het woord voeren en er zal een plaatselijk predi kant gevraagd worden om een slotwoord te spreken. Verder werd besloten om de Mando line-club A Tempo uit Sprang uit te nodigen om de sprekeis af te wisselen met enkele nummers. Er werd o a ook besloten om een aantrekke lijke circulaire te laten ver spreiden, in de hoop dat de leden gehoor zullen geven aan de uitnodiging tot bijwoning van een dergelijke propagan- da-avond van het C.N.v. Houdt nu reeds de datum in gedachte: Donderdag 2d November. waren doorgebrand. Met een apparaat en water kon een en ander worden gedoofd, zodat de brandweer die direct pre sent was, weer kon inrukken. TEN VAL. Zekere K. in de Putstraat kwam Zondagmiddag lelijk te vallen, zodat hij een diepe hoofdwonde opliep en een verwonding aan de arm, wel ke door een geneeskundige moest worden Verbonden. De heer W. v. B. had Zater dagmiddag om ongeveer 4 uur zijn auto geparkeerd boven op de dijk bij 't Stukske, echter zonder de rem er op te zetten. Deze vrijheid was kennelijk teveel voor de wagen en hij begon te lopen en hij liep zo lang tot hij geen vaste grond meer onder zijn wielen voel de. Toen verdween hij in het water van 't Stukske, na eerst één van de boten die er lig gen beschadigd te hebben. Er moest een takelwagen aan te pas komen om de drenkeling weer op het droge te brengen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: herenhorloge, kinderrozenkrans in etui, een paar witte gymnastiekschoe nen, bruine glacé handschoen, ballpointpen, step, glacé hand schoen, damesportemonnaie met inhoud, een paar glacé .herenhandschoenen, huissleu- ted. Verloren: vulpen en vul potlood, vulpen en vulpotlood in etui, vulpen, grijze stoffen ceintuur, zwarte vulpen, groen kinderjasje, rood kinderwant je, rode vulpen, zilveren ket tinkje met kruisje, capuchon,- damesportemonnaie met in houd. Zondagochtend is Anne Ma rie Javouhey, die de orde van de zusters van St. Joseph van Cluny heeft gesticht, zalig verklaard. Zij stierf 99 jaar geleden. De orde heeft thans vele ziekenhuizen, scholen en cha ritatieve instellingen in Frank rijk en in Franse gebieden. Anne Marie Javouhey was zelf een Franse. MUZIEK EN ZANG CONCOURS. De Chr. Gem. Zangvereni ging „Hallelujah" hoopt 24 Juni 1951 haar 50-jarig be staan te herdenken. Men heeft gemeend een dei gelijk jubileum niet beter te kunnen vieren dan door het organi seren van een Muziek- en Zangconcours. „a De diverse werkcomité s zijn reeds geïnstalleerd en met de aanvang van het vooi be reidend werk is reeds begon- n°Men heeft uitgekozen als datum voor dit Muziek" e" Zangfestijn Zaterdag 12l Mei en 2e Pinksterdag 14 Mei 51. K.A.J.-AGENDA Afd. St. JAN. Het bestuur van de K.A.J. is er in geslaagd voor de ka tholieke arbeiders een inte ressant en leerzaam werkpro gram samen te stellen, wij verwachten van de kant dei ouders en van de jongens een grote belangstelling. De ver gaderingen worden gehouden in het K.J.C.-huis. Donder- dags om de veertien dagen 's avonds om half acht. Om-U er reeds bij voorbaat van te overtuigen dat deze cursus voor allen de moeite waard is, laten wij hier de agenda volgen voor de eerste bijeenkomst: 1. Opening en uiteenzetting van de cursus, door aalmoe zenier Lempens. 2. Groeps-indeling. 3. K.A.J.-lied. 4. Vormingsles: „Onze godde lijke roeping", door aalm. Lempens. 5 Declamatie „de werkmans bede" door: B. Berkelmans. 6. Groepsbespreking. 7 Methode-les: Methodiek van de K.A.J. door: J. Swin- kels. 8. Groepsbespreking. 9. Slotwoord en sluiting. N.B. We maken er de arbei dersjeugd nog eens op attent dat Donderdags gelegenheid tot ontspanning is in,'t K.J.C.- huis. FILM BIJ DE METAALBEWERKERS. Op de bijeenkomst van, de Waalwijkse afdeling van de Katholieke Metaalbewerkers in de Gildenbond, werden 2 films vertoond. Vóór de pauze een uitstekend, journaal van de feestelijkheden in Utrecht ter gelegenheid van het 2o- jar.ig bestaan der K A B-» na de pauze de hoofdfilm „De hemlse Magiër", een prachtige speelfilm over het leven van de H. Viani, pastoor van Ars. Deze film is er geen die men doorgaans ontmoet in de bioscopen- Het is een aa"6nJ- pend verslag van de heldhaf tige heiligheid van een een voudige dorpspastoor. Na de K.A.B.-film sprak de districtsbestuurder, dhr. Ver hoeven, een propagandistisch woord tot grotere medewer king en meer vergadering- bezoek. 'Ij Toneelvereniging Volharding. Bovengenoemde vereniging be gint bet seizoen door op Maan dag 23 Oct. het overal met zo veel succes opgevoerde stuk „De moordenaar en het Meisje dra ma in drie bedrijven door Fr. Drost en Kaspér Dierckx, op te te voeren in het Patronaat. De opbrengst komt ten bate van ivlonseigneur van Kessel. Dit is een mooie gelegenheid om de vele teleurgestelden die geen plaats meer konden krijgen omdat de zaal telkens was uitver kocht, nog te komen en te vens het goede doel te steunen. Een mooie geste van Volhar- ding. Maandvergadering De Zwaluw. Zaterdag 14 October hield de Postduivenver. de Zwaluw haar maandvergadering in café B. Ore mans. Na het openingswoord van de voorzitter volgden inning der con tributie. en lezen der notulen. Daarna volgde de bekertdmaJ king der Kampioenschappen, die grote verrassingen bracht. Offici ële bekendmaking volgend num mer, voor eventuele reclames. Er werd besloten een tentoon stelling te houden voor de com binatie Vlijmen-Drunen en wel op 26 Nov. a.s. Daarna volgde stemming voor een nieuwe donateur, J. Kivits, Korte Heijstraat. dié met algeme ne stemmen werd aangenomen. Het aanvangsuur voor de vol gende vergadering werd bepaald op 7 uur.. Van de rondvraag werd geen gebruikgemaakt, waarnn de voor zitter deze vlotte vergadering sloot mét een dankwoerd voor de opkomst. .j. •lj.1*' Aa -j Nieuwe Fraterschool. warmde kerk te kunnen verblijven, in vervulling gaan. De verwar- het kerkbezoek er zeker niet op achteruit zal gaan. De verwar ming zal bestaan uit een warme luchtinstallatie. De ketel daarvoor is onder het in aanbouw zijnde nieuwe gedeélte aangebracht en door middel van kokers zal de warme lucht in de kerk worden gebracht. Het werk wordt uitge voerd door het aannemersbedrijf van J. de Bont uit Nieuwkuijk. Vertrek. vang 8 uur. De agenda verméldt o.m. Jaarverslagen en Bestuurs verkiezing. NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Op Donderdag 26 October a.s. zal in de zaal van de Christelijke Volksbond alhier vanwege het Ned. Bijbelgenootschap de ge luidsfilm: „Geen grenzen meer vertoond worden. HERDENKING OPRICHTING VRIJE UNIVERSITEIT. In de voormiddaggodsdienst- oéfening werd j.l. Zondag in de Geref. Kerk alhier in de bediening des Woords cn in het gebed met dankbaarheid het 70-jarig bestaan herdacht van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Met dankbaarheid gewaagde Ds. Mulder van de ze gen voor ons volk, die door de oprichting van de Vrije Universi teit werd ontvangen en wekte op tot steun aan de V.U. in gebed en offer. UITBREIDING. J.l. Zaterdagmiddag had alhier de heropening plaats van de uit gebreide winkel in kruidenierswa ren van de heer v. d. Mei Zn. Het geheel ziet er thans keurig uit en een groot aantal artikelen die in de vitrines en de winkel zijn uitgestald, nopen de bézoe- kers aan deze zaak tot kopen. N. E. O. Het eerste elftal van N. E. O. alhier kréég Zaterdagmiddag j.l. PTT uit Tilburg op bezoek voor de competitie. N.E.O. had niet veel moeite de puntjes thuis te houden en won de match met 3-0. Jubileum. Vrijdag 27 Oct. a.s. hoopt Dr. Ch. A. H. A. M. Lips de dag te herdenken dat hij zich voor 40 jaar als geneesheer in deze ge- méente vestigde. Damnfeuws D.G.V. De onderlinge damcompetitie van D.G.V. is weer begonnen: drie ronden zijn er gespeeld, de uitslagen waren als volgt lste ronde: A. VingerhoetsG. v. Strien U-2 P. Blom— J. Steigenga J. Boelaars—Jac. Wuijten Th. Zwets—J. Boezer 2de ronde Jac. Wuijten—P. Blom C. Schott—Th. Zwéts L. Joore—J. Boelaars A Vingerhoets-Joc Verduijn 2-0 G.' van Erk—C. van Strien 1-1 3de ronde: Th. Zwets—J. Steigenga P. Blom—J. Boezer J. C. Schott—A. Vingerhoets 0-2 J. Boelaars—G. van Erk 0-2 Jac. Verduijn-L. Joore 0-2- Volgende week wordt de 4 de ronde gespeeld. Oudleerlingen Landbouwschool. De vereniging van Oudleérhn- gen aan de Landbouwschool al hier heeft haar jaarvergadering gehouden. Bij deze gelegenheid werden twee films vertoond, een over de centrale boerenleenbank, waarover vooraf een uiteenzetting wérd gegeven en een over de landbouwtentoonstelling in Eind hoven. De verslagen van secretaris en penningmeester kregen veel waar dering. De rekening van de pen ningmeester had een mooi batig saldo. Voorts traden nog 'n groot aantal' nieuwe leden toe en wer den er programmapunten voor de a.s. winter besproken. 0-2 0.2 2—0 0-2 2-0 0-2 2-0 2-0 ftlBWAiiULULflJ -i j Naar we vejrnemen zal er in de Wilhelminalaan tegenover het ge meentehuis een nieuwe Met ingang van 28 October zal het aloude en zéér bekend staande café van dhr. A. Vugts in andere handen overgaan. Het café met de bestaande boerderij zijn n. aangekocht door de landbouwer en veehandelaar J. J. dc Gouw uit Drunen. Tegelijk met de over dracht zal de heer Vugts met zijn gezin onze plaats mettérwoon verlaten en zich in Helvoirt ves tigen. Met dit vertrek verliezen niet minder dan 7 plaatselijke ver enigingen in hem hun secretaris, penningméester enz., die door zijn ijver en betrouwbaarheid bij alle verenigingen in hoog aanzien stond. Hij was vanaf 1903 secre taris-penningmeester van het Paardenfonds, vanaf 1911 van het Jongvee-fonds, vanaf 1912 van de Varkensverzekering, vanaf 1916 van de Handboogschutterij Clau dius Civilles, vanaf 1920 van het Kaartgezelschap Strijd in Vrede, vanaf dezelfde datum eveneens van de spaarvéreniging en nog pas enkele maanden van de in oprichting zijnde schuts St. Am- brosius. Wij wensen de heer Vugts met zijn gezin, die zoveel in het be lang der gemeenschap heeft ge daan ,veel succes toe in zijn nieu we woonplaats. Ongeval. Zondagmorgen heeft zich in ons dorp een motorongeval voorge daan dat nog betrekkelijk goed is Frater- Ajfefgelopen. Circa half negen pas- 1 i/lna ma» r\ y - Winkelsluiting. De winterperiode der Winkel sluiting is pér 1 October reeds in gegaan. Dat betekent dat de win kels om 6 uur voortaan gesloten moeten zijn, des Zaterdags te 7 uur. Het ware te wensen dat het publiek hier goede nota van neemt, opdat moeilijkheden kun nen worden voorkomen. Ongeval. De heer H. L. kwam ongelukkig te vallen, toen hij per rijwiel te gen een hand aanreed, waardoor hij een schouder-fractuur, opliep en z'n fiets ernstig werd bescha digd. school met 6 lokalen worden ge bouwd. Wegens het groot aantal leerlingen dat thans in de Frater school is ondergebracht, zal de nieuwe school voor de parochie Vlijmen een uitkomst zijn, zowel voor het onderwijzend personeel als de leerlingen. Lffl/I - Toneelver. V.G.l. rW Zondag 15 Oct. gaf de toneel vereniging V.G.T. een uitvoering te Oirschot. Opgevoerd werd t romantisch spel uit de Franse re volutie: In de schaduw van de guillotine. V.G.T. had met dit stuk véél succes; de zaal was tjokvol en de aanwezigen hebben genoten van het boeiende stuk. Voor de spe lers niets dan lof, vooral de hoofd rollen waren in zeer goede han den. De regisseur W. Rozen komt een extra compliment toe. V Wij vestigen de aandacht op» de publicatie van de directeur van gemeentewerken omtrent de nieuwe vuilnis-ophaal dienst, waarin de dagen van het ophalen der vuilnis-em mers worden medegedeeld. Men zie pagina 4 var* dit nummer. BEGIN VAN BRAND. Toen deze week het perso neel van de fa. de Gr. op het atelier kwam, was dit geheel met rook gevuld. Bij onder zoek bleek dat men een pers ijzer de gehele nacht had laten aanstaan, waardoor de asbest- plaat en de werktafel reeds Dc vlag in top. Op het in aanbouw zijnde nieu*- we gedeelte van de R.K. Kerk ah hiér is in de afgelopen week de- vlag in top gehesen. Deze uit breiding van de kerk is door de groei der bevolking en het daar door ontstane tekort aan zitplaat sen noodzakelijk geworden. De nood-sacristie .gelegen aart de rechterzijde van het Priester koor is daarvoor afgebroken en de- daardoor ontstane ruimte is voor de uitbreiding gebruikt. In totaal zullen er meer dan: honderd plaatsen disponibel ko men, die dan zullen worden ver pacht, tegelijkertijd met de uitbrei ding zal in de kerk centrale ver warming worden aangelegd. Voor dit doel is deor de parochianen, reeds enkele jaren gespaard en zal hun wenS om in een enigszins ver~« séerde een motorrijder met duo- passagier, die vanuit Helmond op weg waren om aan de Maas te gaan vissen, de bocht bij café Metchlen. Doordat de bril van de bestuurder vanwege de mist was aangeslagen en door de onbe kendheid ter plaatse, merkte hij de bocht te laat, waardoor de motor kwam te slippen. De be stuurder verloor de macht over het stuur en botste tegen een bé tonnen paal op. De duo-passagier werd er af geslingerd en kwam in de tuin van M. Kipping terecht. De motor werd totaal vernield, doch de passagiers kwamen met de schrik vrij. A.R. KIESVERENIGING. Heden Maandagavond 8 uur komt de A.R. Kiesvereniging in het gebouw van de Chr. Volks bond in vergadering bijeen. Aan de orde komen o.m. een voorstel tot verhoging der contributie en verkiezing afgevaardigden naar de op 26 Oct. te houden Deputaten- vérgadering. CHR. BOUWARBEIDERS. Vergadering van de afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond, op Dinsdag 17 Oc tober ,des avonds half acht, in het gebouw van de Chr. Volksbond. De Bondsvoorzittér de heer Eij- bergen uit Utrecht zal spreken over Lonen en Prijzen. Verder vermeldt de agenda de oprichting van een afdelings-reiskas. ORANJEVERENIGING. De Nederlandse ploeg heeft uit Bazel de ervaring meegebracht dat alle systemen ook alleen maar systemen zijn en geen vrijkaartje op overwinningen. Ons stopper- spilsysteem is door de Zwitsers volkomen overdonderd. Eigenlijk hebben de Zwitsers geen systeem gespeeld, het was het orthodoxe voetbal van twee backs, drie halfs de voorhoede in een W-for matie. De Zwitserse overwinning is louter te wijten aan het feit dat het Zwitserse team een klasse beter speelde. Het is in laatste instantie aan Kraak te danken dat het puntenverschil niet groter is geworden. Het is een uiterst snelle wed strijd geweest met talrijke verras singen. Dat blijkt wel uit het feit dat het vaak gelijk is geweest, terwijl Nederland nog tweemaal de leiding had. De Zwitserse overwinning kwam in de laatste tien minuien. Fatton doelpuntte uit een straf schop en kort voor het einde maakte dezelfde speler met 'n su bliem schot er 7—5 van. Reeds kort na het beginsignaal van de scheidsrechter moet Kraak j zijn heiligdom verdedigen tegen j schoten van Friedlander, Bickei en Antenen. De Nederlanders bouwen dan een aanval op. die resulteert in twee uitstekende voorzetten van dc Graaf, die keeper Stuber alle moeite bczor - gen. In de 16e minuut sloeg Kraak een hoge voorzet voor de voeten van Bickei, die echter v. Schijn- del op zijn weg vond. Zijn schot werd dan ook door v. Schijndel onschadelijk gemaakt. Friedlander besliste dit duel en schoot hard in de touwen. Lenstra en de uitstekend spe lende Rijvers probeerden het een paar maal met verre schoten doch deze troffen geen doel en dc Zwitserse vereddiging had er niet veel moeite mee. Een prachtige aanval van de Zwitsers, uit een uitstekende combinatie opgebouwd, kan Mes man slechts redden ten koste van De Oranjevereniging Sprang houdt op Donderdag 19 October a.s. haar jaarvergadering in de j zaal van de Chr. Volksbond. Aan een corner. Dc druk op het Nederlandse doel wordt nu heviger. Verschei dene aanvallen op ons^ doel wor den corner gewerkt. Kraak heeft verschillende harde schoten te verwerken, die hem evenwel niet van de wijs brengen. Als 'n rots staat hij in de goal. En het is aan hem te danken dat de Zwitsers niet reeds voor de rust een grote voorsprong hadden. De Nederlanders lieten zich desondanks niet onbetuigd. Rij vers en v. Schijndel zetten de aan val steeds weer aan het werk en er kwamen ook wel kansen. Van Melis benutte zo'n kans, doch hij schoot juist naast. In de 26e mi nuut kwam de gelijkmaker. Rij vers heeft de bal uit een verre pass van Huybrcgts ontvangen, een korte tik naar Clavan, die Neury omspeelt en met 'n hard schot via de handen van Stuber, de stand op 1 1 brengt. De Nederlandse, verdediging krijgt het nu hard te verduren. Een kopbal van Antenen stompt Kraak corner, een voltreffer van Fatton heeft hij klemvast. Even later brengt de onderkant van de lat redding, als Fatton een enorm harde kogel afvuurt. Steeds maar weer worden uit stekende aanvallen opgezet, voor al door Bickei, een der beste spe lers van deze middag. Ondanks of misschien dank zij? dit offensief neemt Nederland zo waar in de 43e minuut de leiding. Het is de Graaf die de eerste goai van zijn internationale carrière scoort. Evenwel, zijn schot vindt heel wat obstakels op zijn weg Via Neury en de rug van Bickle verdwijnt de bal in net net. Lang pleizier hebben we van onze voorsprong nietprecies 'n minuut later komt er een corner op het Nederlandse doel. Antenen kopt feilloos langs Kraak. En nu gebeurde er een klein wonder. Het publiek applaudis seerde nog voor Kraak, toen een korte pass van Abc naar Rijvers de basis werd van dc nieuwe voorsprong. Rijvers was zo snel met zijn schot, dat geen Zwitser hem kon bereiken, zodat hij uit een vrije positie keurig kon sco ren. Onmiddellijk hierna trekken dc Zwitsers fanatiek op liet Ne derlandse doel af. Driemaal ach tereen moet Kraak oerharde scho ten van Fatton en Bickei uit zijn doel ranselen. En tweemaal moet hij zich op dc bal werpen om ko gels van Fatton veilig te stellen. En tijdens dit offensief maakte Abe weer een goal, die echter door de arbiter wordt afgekeurd. Het offensief wordt voortgezet en het is Antenen die dc gelijkmaker scoort. Een minuut later komt er weer een goal. Vanaf het midderveld wandelt Frielander door onze verdediging en met een beheerst schot maakt hij er 4—3 van. Er volgt weer een periode van sensatie. Het Zwitserse net trilde nog na, toen Rijvers en Lenstra prima combinerend ten aanval trokken en aan Melis de kans ga ven om wederom gelijk te maken. Vlak voor Kraak staande was Friedlander even zijn zelfvertrou wen kwijt; de Hollandse keeper maakte blijkbaar zoveel indruk op hem, dat hij een geheide kans rücksichtlos miste. Mesman wordt in deze periode door van der Klink vervangen, die de plaats van Huybregts gaat bezetten. De Zwitserse invaller Lusenti begon de aanval, waaruit de ne gende goal werd geboren. Naar voorbeeld van Friedlander wan delde hij naar het Nederlandse doel; een korte tik naar Fatton en het is 5—4. Maar weer gaat Nederland ge lijk maken. Het is bijna onbegrij pelijk. Rijvers switcht vanaf het middenveld naar voren, schiet strak naar de Graaf, die er korte nietten mee maakt, 5—5. Toen echter was het gedaan met de Oranjeploeg. Terlouw wreekte Kraak, die voor de rust door Friedlander zo hard was aangevallen, dat hij enkele minu ten tegen de grasmat ging. Nu pakte Terfouw zijn tcgenstanedi te hard aan, die het veld moest verlaten. De scheidsrechter siraf te Terlouw met een strafschop Fatton benutte zijn kans onhoud- baar. De kracht van Nederland is weg. De Graaf is de enige die nog een schot lost. De Zwitsers zijn gebrand op de overwinning. Kraak, in grootse vorm, bezweert tclkenmale° de Zwitserse aanvai. Fatton verricht z'jn hattrick kort voor het einde, 7—5. Kraak moet nog verschillende malen ingrijpen, maar met de_e stand komt het einde van een der meest emotionele wedstrijden uit onze voetbalhistorie. Uit de wedstrijd in Bazel is weer gebleken dat Nederland waarschijnlijk momenteel geen elf tal van formaat kan opbrengen. De K.C. treft evenwel geenszins een verwijt. Dc nieuwelingen de Graaf en v. Melis hebben be hoorlijk voldaan. Mesman was minder goed, maar dit was ook geen wedstrijd om glorieus te de buteren. De beste man in Bazel was on getwijfeld Kraak. Hij heeft Ne derland voor 'n débacle behoed. Rijvers was de beste speler der voorhoede, terwijl Lenstra talrij ke malen beter heeft gespeeld. Dc Zwitsers hebben een prima elftal, met uitstekende cracks als Fatton en Antenen. De grote kracht van de Zwit sers is gelegen in "hun enorme snelle verrassende aanvallen, die een verdediging volkomen mach teloos stellen. Nederland heeft verdiend ver loren. Wij hopen de volgende maand in Antwerpen op meer succes. hoofd van Mangelmans, de andere drie nam Groeneveld voor zijn rekening. VLIJMEN. Zal/bommel iVlijmen 1 1—4. HET ZUIDEN SPEELT IN LUXEMBURG GELIJK. Zuid-Nederland heeft een zeer fortuinlijk gelijk spel kunnen boe ken in de 24e wedstrijd tegen Luxemburg. Dat het 0—0 is gebleven is niet zozeer te danken aan ons goéde spel. doch aan een behoorlijke do sis geluk en de prima stopper Krijgh. Luxemburg was technisch ze ker sterker dan ons elftal, dat zijn kracht zocht in een goede tactiek en enthousiast voetbal. Zoals gezégd was Krijgh de ster van het veld. Hij heeft verschei dene zekere doelpunten voorko men. Zelfs was een keer Sans ge passeerd en stond Kettel voor een open doel. Hij had echtér buiten waard, i.e. buiten Krijgh gerekend, want deze was het die subliem redde, zij het op het nippertje. De Zuid-Nederlanders hebben toch vele goede aanvallen uitge voerd en de Luxemburgse verde- diqing handenvol werk gegeven. Deze aanvallen konden echter niet verhinderen dat de Luxem burgers sterker en ook gevaarlij ker waren. Wij kunnen mét dit gelijke spel meer dan tevreden zijn. De zwakke Drentse verde diging was niet opgewassen tegen de sterke voorhoede van het Bondselftal met Piet Groeneveld van Haarlem aan het hoofd. Telkenmale sneed deze door de Drentse verdedi ging en scoorde drie doelpun ten, die hem evenzoveel open doekjes bezorgden. De vier doelpunten kwamen met ae regelmaat van een kioK. Trouwens, de overwinning is geheel regelmatig. Het Bonds elftal heeft zonder veel moei te haar zwakkere tegenstan der met 4—0 verslagen. Dc 2e goal kwam van het Zondag speelden Vlijm. Boys tegen Zaltbommel. Het was een goede wedstrijd. Vlijmen komt er stees beter in en heeft thans haar goede vorm te pakken, wat Zalt bommel spoedig bemerkte, maar 't juiste schot ontbrak.. Wanneer Zaltbommel de verdediging van Vlijmen op de proef heeft gesteld en gevaarlijk doorstoot, is Vlij men weer weg. Op een hoog ge plaatste bal van de rechtshalf loopt H. v. Overdijk toe en schiet onhoudbaar in en met deze stand komt de rust. Na de rust zet Zaltbommel al les op alles, maar Vlijmen houdt stand en komt geleidelijk in de aanval. Uit een goede voorzet van links plaatst W. Heesbeen met een kopstoot dc bal langs de Zaltbommelse doelman, 0—2. Wanneer Zaltbommel een aanval opzet en de scheidsrechter fluit voor vermeencT buitenspel, kan de centervoor zich daarmee niet ver enigen en verlaat het terrein uit protest tegen de leiding. Dan is Vlijmen weer weg en J. v. Bok hoven maakt 0—3. Zaltbommel probeert het spel te verplaatsen, maar niets lukt, want de verde diging van Vlijmen is in grootse vorm. Uit een goed opgezette aanval geeft de rechtsbuiten een hoge voorzet, welke Heesbeen fraai inkopt, 0—4. Vlijmen neemt het nu wat kalmer op en Zalt bommel profiteert daarvan en 't wordt 1—4, hetgeen wel verdiend was voor het moedig volhouden. Met deze stand komt het einde en staat Vlijmen thans mee in de kopgroc~ ODC 2—Vliim. Bovs 2 4—1. In het begin zag het er niet naar uit dat Vlijmen deze wed strijd zou verliezen, want spoe dig nam zij de leiding. Boxtel ging toen het spel forceren, waar tegen de scheidsrechter onvol doende optrad. Geleidelijk aan voerde zij de stand op tot 4—1. Vlijmen verspeelde met deze uit slag twee kostbare puntjes. Vlijmen 3RKDVC 4 51. In een goed gespeelde wed strijd won het jeugdige elftal van de Boys met flinke cijfers. Mid- voor v. Esdonk scoorde tweemaal rechtsbuiten de Wijs tweemaal en de goed spelende linksbuiten Fr. v. d. Griendt scoorde nummer 5. Ga zo voort, Boys. HAARSTEEG. HAARSTEEG—HVCH 3-2. Toen 10 minuten na de rust v. d. Heijden uit een der vele aanvallen de gelijkmaker scoorde, was het hek van de dam en was het eenieder duidelijk dat de win nende goal spoedig zou volgen. Aanval op aanval werd in een hoog tempo ondernomen en uit een daarvan gaf linksbuiten Boe len na fraai aangeven van v. d. Heijden voor de derde maal de doelman der gastén het nakijken. Toch heeft deze overwinning ons geenszins kunnen bekoren, ivant was de opstelling na de rust niet volkomen gewijzigd, dan was het zeker op een nederlaag uitgelo pen. Het begin was al heel hoop vol, want reeds na 4 minuten scoorde v. d. Heijden met een prachtig diagonaal schot 't eerste doelpunt. De gastheren waren in het Veld verre de meerdere, doch konden niet verhinderen dat de gasten reeds na 9 minuten gelijk maakten en bij een vergissing in de achterhoede wisten zij zelfs de leiding te nemen. Na de thee kwam de thuisclub met een gewijzigde opstelling, wat een belangrijke verbetering bleek te zijn. Het vlotte nu veel beter wat tenslotte leidde tot bovenver meld resultaat. Hard werd er nog door de gasten gevochten om de gelijkmaker te kunnen forceren en door de thuisclub om de voor sprong te kunnen behouden, waarin zij door de goede verde diging ook slaagden. SPRANG. 1. SDO 2—WIT-ZWART 2 6- •SMWV-' - Wil***»»- Zaterdag j.l. speelde SDO 2 haar tweede competitiewedstrijd. Het was een mooie wedstrijd met aan wec-szijder. aardige staaltjes voetbal. Voor rust gingen beide elftallen tegen elkaar op. stand 21. Na ie rus* was SEX) stei- ker, wat dan ook uitgedrukt werd in doelpunten, 4 maal wisten de Boys het Wit-Zwart-doel nog te vinden, eindstand 6-1. Zaterdag a.s. gaat SDO 1 naar Willemstad om aldaar een wed strijd te spelen om de KNVB-be- ker tegen Kogelvangers L SDO 2 speelt uit tegen Good Luck 2. Good luck Boys. s-CAPELLE. De wedstrijd voor j.l. Zaterdag Nooit Gedacht—VOBBA werd ter elfder ure afgelast, zodat ve len een vergeefse gang naar het terrein maakten. De jeugd speelde een heel aar dige wedstrijd tegen die van Sparta en verloor met 3—0, hoe wel een paar tegenpuntjes zeker verdiend waren. Voor a.s. Zaterdag staat voor

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2