LOON-OP-ZAND HOCKEY WIELRENNEN KORTE BERICHTEN MIDDEKSUNDSWDNIK6 Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op „DE ECHO" noodzakelijk maar ook voldoende. Het kost slechts 15 cent per week. DE ECHO VAN HET 2UIDEN VAN MAANDAG 16 OCTOBER 1950 VRIJKOMENDE TE KOOP het eerste elftal een belangrijke wedstrijd op het programma, n.l. voor de KNVB beker tegen Chris, landia te Heiningen, Supporters kunnen zich voor de bus melden bij de secretaris H. Mesch. Het tweede elftal speelt thuis tegen Lage Zwaluwe om 4 uur. WAALWIJK. Uitslagen. Dames. Waalwijk I—Liberty H Waalwijk II—Hopbel II 4-1 Heren. Waalwijk I—Push IV DRIE WEDSTRIJDEN DRIE OVERWINNINGEN. De K.M.H.C. heeft gisteren in zoverre een goede dag gehad dat de punten alle in Waalwijk zijn gebleven. Toch moeten we hopen dat het spelpeil hier en daar in de loop van de komende wed strijden nog wat stijgt, anders zul len de resultaten niet zo gunstig blijven. Het eerste herenelftal speelde de reeks in met 'n 4-1 overwin ning op Push IV, oreda. De dne doelpunten in de eerste helft, waarvan een model gescoord dooi de rechtsbviten, drukken duide lijk het Waalwijkse overwicht in die faze van de strijd uit. Na de thee (dat geldt tegenwoordig ook hier) nam Push aanvankelijk het heft in handen en hieruit resul teerde een doelpunt: 3-1, waar na het weer de beurt aan Waal wijk was: 4-1 was het goede re sultaat van deze aantrekkelijke wedstrijd. De dames van het tweede kraakten hun min of meer ge vreesde tegenstanders met niet minder dan 8-0. Hopbel mt Schijndel was hier het slachtoi- fer. Deze dames moeten ook niet met "negenen, maar minstens met elven naar Waalwijk komen. Dat de geschiedenis zich ongeveer he lemaal op de Hopbel-helft af speelde hoeft, gezien de daveren de uitslag, geen betoog. Dames, ga zo door Over de zege van het eerste dameselftal kan men niet zo en thousiast zijn. Die 2—1 is dan ook tegenover de mogelijkheden vrij schraal. Het ging een beetje op zijn Zondagsmiddags. Dat was het nu ook wel, maar op het hockeyveld komt men daar na tuurlijk niet mee klaar. Een ste vige overwinning is altijd n pas sende beloning voor flinke inspan ning. Tot de pauze hield Liberty II uit Dongen het been stijf, mede door bovengenoemde oorzaken van Waalwijkse kant. Kort na de rust werd het vonnis echter ge veld met twee doelpunten. Dat wil niet zeggen dat Liberty het opgaf; toch kon het niet verder komen dan één tegengoal. Door dat de Waalwijkse voorhoede de Een half uur over tijd door het oponthoud in de dameswedstrijd, begonnen de heren om drie uur de strijd tegen Tempo. Des speel de met een reserve-doelman en drie reserves in het veld. De eer ste aanval na de beginbully was al direct voor DES en vanaf dit moment is de voorhoede niet bij het dofel der Bergenaren weg ge weest. De heren van Tempo ver dedigden zich met hand en tand, maar de druk was zo gestadig, dat het tot doelpunten moest komen. De rechtsbinnen opende na onge veer tien minuten spelen de serie en vijf minuten later scoorde de midvoor nummer twfee. Intussen bleven tal van kansen onbenut en werd het spel over het algemeen te kort gehouden om elf tegen standers die zich verbeten in de cirkel stonden te verweren, te vlug af te zijn. Toch ging de rust in met 30 door een doelpunt van de linksbuiten. Dé achterhoe de der gastheren kwam nauwelijks aan bod. Tempo was niet in staat geweest ook maar een enkele maal verwarring te stichten. Het enige resultaat van de Bergenaren was een strafcorner, die niets oplever- de. Na de thee was het Tempo dat even het initiatief in handen nam. Het wist een strafcorner te for ceren en deze in een doelpunt om te zetten. Dit kleine succesje der Tempo-heren werd echter weer gauw teniet gedaan door de mid voor die de doelman der gasten voor de vierde maal in het zand liet bijten. Het vijfde doelpunt kwam ook van de midvoor na hernieuwde aanvallen. Tfempo scoorde 5 2, indirect uit een strafcorner, waar na de gasten heel even een klei ne opleving vertoonden. Hun aan val werd echter tijdig en resoluut afgebroken, waarna DES weer in de aanval kwam en bleef. De midvoor verrichte de hattrick en deponeerde nummer zes in t doel. Er waren nog enkfele minuten te spelen, maar zowel de aanvallers als de verdedigers geloofden het wel, waarna het einde kwam met de thuisclub in de aanval. A.s. Zondag gaan de dames in Dongen op bezoek. De heren ont vangen Push II thuis en staan daarmee voor n niet geringe op- schap van Leonora met ditmaal als 'route: Waalwijk, Geertrui- denberg, Made, Oosterhout, Don gen, Loon-op-Zand, Helvoirt, Nieuwkuijk, Drunen, Waalwijk, Sprang, Waalwijk. Ditmaal kon de rit geleid worden door wieler- sportliefhebbcrs met hun twee motoren, terwijl tevens een auto meereed voor eventuele uitvallers. In de A klasse werd door 11 ren ners gestart. Reeds spoedig had P. de Veer kettingdefect, doch hij weet weer bij te komen evenals L. Fitters, die remdefect had. In Oosterhout moet M. Kuis opge ven en weet P. de Veer 200 m. voorsprong te nemen, doch hij neemt een verkeerde weg en zo blijft alles bij elkaar. Hoewel G. v. Es hevig aan de groep trekt en zelfs enige malen 100 m. voor sprong neemt, koint de gehc e groep gelijk in Waalwijk aan, waar in de sprint beslist wordt Hierin is A. Becks sneller als A. v. Es, zodat de uitslag wordt 1 A Becks, 's-Bosch 2.28; 2 A V. Es 2.28; 3 L. Fitters Waspik 2.28; 4 A. van Stem Geertruidenberg 2.28; 5 H. Hoe- demakers 's-Bosch 2.28.5; 6 Fr. Damen Waalwijk 2.28.5; G. v. Es Waalwijk 2.28.10; 8 A Dek kers Elshout 2.31.30. A.v. Baard wijk en M. Kuijs uit Vlijmen ga- >n op wegens rijwieldefect. In de B klasse was het weer Th de Peffr die winnaar wrd. Hier ging de route als volgt Waalwijk, Loonopzand, Uden- hout, Helvoirt, Drunen, Waal wijk, Sprang, Waalwijk. Th. de Peffer die winnaar werd. 2 A. Timmermans Waalwijk 1.15. keuze te maken is, voor wat de jonge echtparen bekoorlijk kan zijn voor inrichting van woon- en slaapgelegenheid. Een invitatie, die opnieuw bewijst, dat ge niet elders behoeft te zoeken, wat ge ook hier vinden leunt! Architect Prins en de aannemers v. d. Ho ven en Luxemburg leverden hier keurig werk! GEVONDEN EN VERLOREN. Op het bureau der Rijkspolitie alhier werd aangifte gedaan van de navolgende gevonden- en ver loren voorwerpen. Gevonden hoofddoek; zakmes; geldbedrag; damespolshorloge; glacé dameshandschoen; herenpor- temonnaie m. inh.; kinderleestje; kinderportemonnaitje m. inh.; rij wieltasje m. inh.; boventuig voor damesschoen; komen aanlopen een grijze keeshond. Verloren: armband (bladscha kel); geldbedrag best. uit 2 zil- verbonds van 2.50 en een van 1; rond gouden damespolshorloge m. grijs bandje; trap van een woon wagen. licht beige regenjas, bin nenin staat de naam Sips; bruin lederen portemonnaie m. inh. on geveer 4 gulden; zwart glacé da meshandschoen; loonzakje inh. ongeveer 192.schroeven draaier; zilvferen cigarettenkoker binnenin gegraveerd Frits van Opstal Oisterwijk"; doublé arm bandhorloge met beige bandje; enveloppe inh. weekloon 42.41 op de env. staat de naam Wed. P. Merkx; grijze damesvulpen mét gouden pen; weggelopen een hond, spaniel, kleur bruin met wit te vlekken. Het dankwoord van de voor zitter aan het einde van het con cert, vooral aan de solisten van deze avond, aan de eminente di recteur, de heer Fr. Wilmont en de bijzonder bekwame begeleiding van de heer L. Sars, was dan ook zeker op z'n plaats. Na het con cert werd allen een gratis bal aangeboden, waarvan druk ge bruik werd gemaakt, terwijl de muziek verzorgd werd door het bekende Tiroler orkest. Het geheel was een genotvolle avond, waarop Loonopzand's ge mengd koor met grote trots kan terugzien. OPGRAVINGEN TE LOON OP ZAND GESTUIT. Vrijdag op Zaterdag 4 inbrekers in het Vredespaleis, oude beken den ,op heterdaad betrapt, toen de dieven bezig waren een kluis te forceren. INTREKKING OUDE MUNTEN. Het Ministerie van Finan ciën herinnert er aan dat op 15 November a.s. de termijn voor inwisseling van de zil veren en zinken kwartjes en zinken stuivers eindigt. Om stagnatie bij de post kantoren gedurende de laatste dagen van de inwisselingster mijn te voorkomen, wordt 't publiek verzocht de bedoelde munten zoveel mogelijk reeds thans in te wisselen. nog volgende kansen niet steeds uitbuitte (niet alleen daarom) bleet het bij 2— 1Volgende keren wat agressiever en meer overleg da mes, dan steekt er meer in. De belangstelling voor deze al niet meer ,zo nieuwe sport voor Waalwijk is nog niet overweldi gend, maar groeiende. Dit, het mooie weer, het goed verzorgde veld en het eigen clublokaal bij het terrein, maakt het spelen ze ker prettiger. gave. Het jeugdelftal van DES speelt zijn eerste wedstrijd in de semi- officiele jeugdcompetitie tegen de jongens van Push. TAFELTENNIS N.V.R. De Tafeltennisvereniging N. V. R., gevestigd bij de heer L. van Berkel heeft de competitie goed ingezet en als het spreekwoord „de eerste klap is een daalder waard beantwoord wordt, dan gaat N.V. R. wfeer een mooie tijd tegemoet. De uitslagen van Zaterdag wa ren: N.V.R. 2—De Kring 3 9—1 Cor du Buy 3N.V.R. 3 1 9 NVR 4— Carriton 8 5—5 Het programma voor a.s. Za terdag luidt: NVR 1-PNEM 1. Carriton 8—N.V.R. II. N.V- R. 3—Beatrix I. St. Cathrien 3N..V.R. IV. 3 L v d. Houdt Waalwijk 1.15.5; 4 A. de Krieger, Elshout 1 15O, 5 C Berkelmans Vlijmen 1.15.3. 5 P Timmermans Waalwijk 1.15 (buiten mededinging) 7 C Klijn Waalwijk (rijwieldefect) 1.34.5. SPORTBERICHTEN. Schulte—Peters winnen te Antwerpen. Onze landgenoten Schulte—Pe ters hebben een 100 min. koppel wedstrijd te Antwerpen gewon- „en iJor in die tijd 80.450 km al te leggen. Het koppel van Est Middelkamp werd derde. De uitslag AGENDA. Dinsdag 17. October geen repe titie R.K. Zangkoor St. Jan. Woensdag 18 October 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Dinsdag, Woensdag, Donder dag 8 u. n.m. Apollo-Theater Jeannfc d'Arc, toegang 14 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. repeti tie Dameskoor en 8.30 uur n.m. repetitie gemengd koor Bel Canto. Feestdag Gilde St. Crispijn. Schulte—Peters. Acou—de Pauw. Van Est—Middelkamp. WAALWIJK. WIELERCLUB LEONORA. Zondag werd de vierde rit verreden om het clubkampioen- Op 1 ronde 4. OllivierCosselin. 5. AdriaenssensNaeye. 6. Koblet—Van Buren. 7. Gillen—Ockérs. 8. Boeyen—Wagtmans. 9. Bruneel—Debeukelaere. 10. DecorteRijckaert. Joris Tjebbes vestigt nieuw record. Joris Tjebbes uit Heemstede, 20 jaar, deed in Amsterdam een ge slaagde poging om 't Nederlandse record 100 meter vrije slag te breken. Hij verbeterde de tijd van 58 2 met 0.4 sec. Het oude record stond op naam van Kees Hoving, die het in 194b op zijn naam bracht. KAATSHEUVEL. Dames: D.E.S.—Tilburg III 5-0. Heren: D.E.S.—Tempo 6—2. De eerste thuiswedstrijd der dames is een royale overwinning geworden voor de thuisclub. I ot de rust zag het er helemaal met naar uit dat de Des-dames de puntjes in de wacht zouden sle pen, en zeker niet met deze cijfers. De damesploeg der gasten was voor rust verschillende malen ge vaarlijk in actie en zij slaagden er keer op keer in de tegenstan ders in te sluiten. Toch bleven doelpunten uit door verbeten weerstand van achterhoede en keepster. Na rust kregen wfc direct een heel ander spelbeeld te zien Al vrij spoedig scoorde de linksbin nen het eerste doelpunt en vijf mi nuten later legde de midvoor num mer twee achter de keepster in het doel. De aanvallen van de iil- burgse dames namen intussen in aantal en gevaarlijkheid af. Toen de rechtsbuiten het derde doel punt liet noteren, was het pleit beslecht. Tegelijk met dit derde doelpunt verloor een der Tilburg- se dames, die niet in het spel be trokken was, plotseling haar be wustzijn. Door dit vooral moest de wedstrijd geruime tijd onder broken worden, tot de Tilburgse halfspeelster zover van haar flauwte was bekomen dat zij het veld kon verlaten. Bij de hervatting trok DEo ook haar halfspeelster terug en in de resterende 20 minuten scoorde de midvoor nog twee doelpunten, waarmee de stand op 5—0 kwam. De Tilburgse dames waren door het voorgevallene kennelijk van de kook. Zo doofde het Tilburgse spel, dat zo brillant begonnen werd, tenslotte geheel uit, ten profijte van de Kaatsheuvelse da mes, die hiermee hun tweede wed strijd royaal wonnen. GESLAAGD. Te Utrecht slaagden voor het pro-paedeutisch examen vee artsenijkunde de heren J. Jansen en J. Tuerlings en voor het pro- paedeutisch examen geneeskunde de heer C. Schraauwers, allen te Kaatsheuvel. de MISSIENAAIKRING JUBILEERT. Onze Missie-naaikring „H. The- resia van Lisieux gaat jubileren, 't Was 2 September 1925, dat dezfe sympathieke instelling, die zo ontzettend veel gedaan heeft voor de Nederlandse Missiën werd op gericht. Er bestond direct een grote belangstelling voor de in stelling, die haar werkzaamheden aanving met niet minder dan 34 leden en 7 thuiswerksters. Momenteel telt de naaikring nog 19 leden. Tien hiervan zijn reeds vanaf de dag van oprichting lid en vieren dus "hun zilveren jubi leum. In totaal werden 15 tentoonstel lingen georganiseerd. Tot 23 Oc tober 1940 was de naaikring in het patronaat gevestigd. Door de bezetting moest een onderkomen gezocht worden in de Theresia- school. Vanaf 8 October 1941 tot de winter van 1942 werd opnieuw in het patronaat onderkomen ver leend, waarna tot 14 Juli 1943 geen bijeenkomsten meer wferden. gehouden. In Juni 1944 werd de laatste werkvergadering gehouden, waarop het patronaat weder ver laten werd om aan huis het ma teriaal te verwferken. Op 16 Juli 1946 werd weer aangevangen met een 14 daagse werkvergadering en nu gaat de missienaaikring op 5 en 6 November a.s. haar zilveren feest vieren mét de organisatie van een grote tentoonstelling, die on getwijfeld in de belangstelling zal staan van Kaatsheuvel en de om geving. Om het doel: steun aan de Missiën, zoveel mogelijk te doen slagen, doet het bestuur thans een beroep op de burgerij om eventueel nog voorradig ma teriaal, dat kan dienen tot ver werking, beschikbaar te stellen. Het bestuur en de missiën die daarmede geholpen worden zijn U daarvoor hoogst dankbaar. i V EEN PRACTISCHE VER- ZORGDE UITBREIDING. Even een kijkje nemen- Wij deden het en hadden er geen spijt van De Fa. A. H. Fredcriks ad verteerde in ons vorig nummer, dat op Zaterdag 14 October de uitbreidingsverbouwing te be zichtigen zou zijn. Een zeer smaakvol verzorgde en verantwoorde etalage! Fan tasie en durf de grote stad bena derend. Een uitnodiging tot kij ken! Doch zo ge niet het interi eur nader bekeken hebt, dan hebt ge, ondanks de invitatie te komen kijken veel gemist. De woningin richting A. H. Froderiks presen teert U veel meer. Een elegante trap, die U nodigt tot opstijgen voert U in een afdieling, waar de jonge moeder bekoord wordt door een rijkdom van wiegen, kinder- ledikantjes en meerdere andere bekoorlijke benodigdheden die tot kopen dwingen en daarnaast wat de etalageruimte niet kan brengen, heeft U het compartement achter de winkelpanden, een showruim te waarin voor elke beurs een Zaterdag vierde het Gilde St. Crispijn zijn traditionele statie dag. Des morgens werd een H. Mis opgedragen vooi de overle den leden, waarna om 2 uur alle leden zich in de gildezaal vere nigden. Allereerst werden de hoofdman en de koning aan hun respectievelijk'' woningen afge haald en met volle muziek naar de gildezaal gebracht. De hoofd man heette alle gildebroeders har- teijk welkom, bood enkele glaasjes aan en wenste allen veel pleizier. Om 4 uur ware* ook de dames der leden van de partij en werd overgegaan tot de dans, waarvan de oude dansen wederom hoogtij vierden. Om 6 uur werd een mu zikale rondwandeling door het dorp gemaakt, die natuurlijk grote belangstelling trok, waarna gezamenlijk werd aangezeten aan een keurige koffietafel en het dansen tot 12 uur werd voortge zet. Een collecte voor dc T.B.C. bracht f- 24.50 op. De besturen der beide zusterverenigingen wa ren eveneens volgens oud gebruik bij de feestelijkheden aanwezig. A.s. Woensdagavond zal het gilde zijn jaarvergadering houden waarbij bijzonderheden zullen worden medegedeeld. Nieuwe instructeur benoemd. Tot instructeur der Kon. Erk. Harmonie Concordia is benoemd de heer v. 's Gravenzande uit Oosterhout. Ereteken voor orde en vrede. Door de minister van Marine werd soldaat Fr. J. J. v. d. Vel den met het ereteken voor orde en vrede met gespen onderscheiden. Zoals bekend, had de ver eniging voor Heemkunde voor de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena zijn leden opgeroepen om Pater Rijkers, die er in geslaagde was een gedeelte van de fundamenten van een vroeg middeleeuws kerkje, waarschijnlijk 't eer ste kerkje van Loon, bloot te leggen, te helpen deze arbeid voort te zetten, voordat de akker werd ingezaaid, en dus voor de winter zoveel doen lijk bloot te leggen. Dies trokken Zaterdagmid dag verschillende leden met schop en spade derwaarts en zette zich onder leiding van Pater Rijkers aan de arbeid, onder veel belangstelling. De pret was echter maar van korte duur, want weldra verscheen de politie, die de werkzaamheden verbood op order uit Den Haag. Naar wij vernemen heeft de Centrale Organisatie te Utrecht, die de opgravingen op historisch gebied verzorgt, het bericht van deze plannen vernomen hebbende, zich ter zake tot Den Haag gewend, die de opgravingen verbood omdat deze historische opgra vingen moeten geschieden door deze Centrale Organisa tie of onder haar leiding, en niet door particulieren of ver enigingen als Heemkunde. Dus ook hier centralisatie! Als 't nu maar vlug en even goed gebeurt HATTA VICE-PRESIDENT VAN DE R.l.S. Het Indonesische parlement heeft met grote meerderheid van stemmen de voormalige minister-president Moham med Hatta tot vice-president van de republiek gekozen. President is Ir. Sukarno. De communistische leden ver lieten uit protest de vergade ring, daar naar hun mening het ambt van vice-president overbodig is. Aneta bericht inzake de ver kiezing van Hatta, dat hij door 113 leden candidaat ge steld was; 19 leden candida- teerden Kiharjar Dewantoro, terwijy Sjahrir, Sukiman en Yamin elk door twee leden candidaat gesteld werden. Aangezien Hatta echter twee derde van de stemmen op zich verenigde, was hij de enige candidaat. Hatta heeft het vice-presi- dentschap aanvaard. WETTELIJKE CONTRóLE OP EXPORT-ARTIKELEN. Tijdens de jubileumvergadering van het Nederlandse eiercontróle- bureau heeft minister Mansholt mededeling gedaan dat de rege ring een wet voorbereidt, die het mogelijk zal maken een contröle uit te oefenen op de kwaliteit van export-artikelen van Nederlandse oorsprong. De wet heeft ten doel een zo groot mogelijke zekerheid te bie den van de kwaliteit van de uit te voeren producten. De minister beloofde verder dat de wettelijke controle eventueel daar zal worden toegepast waar handel en industrie zelf niet vol doende toezicht kunnen uitoefenen op de export-producten. VERSTERKINGEN NAAR hall heeft gevraagd, achten de Amerikanen echter te hoog. ONDERZEEËRS GEEN GEVAAR MEER. De Amerikaanse minister van Marine, Francis Matthews .heeft voor de radio verklaard, dat de Verenigde Staten het probleem van de verdediging tegen onder zeeërs zo goed als opgelost heb ben. WAPENFABRIEK IN HOLLAND. Naar verwacht wordt zal deze week de Nederlandse regering haar goedkeuring hechten aan de plannen van de Zwitserse fabriek Hispano Suiza om tien millioen gulden te beleggen in een nieuwe Nederlandse fabriek voor geschut en munitie. Naar verluidt zal Dinsdag de uiteindelijke goedkeuring worden gegeven. DRINK ZOUT WATER... „In geval van een atoomont ploffing, drink een glas met zout water", aldus maakt de Ameri kaanse openbare gezondheids dienst bekend. „Dit heeft bijna evenveel uitwerking als plasma bij een shock-behandeling", aldus de ze aankondiging. Een groep voor aanstaande artsen heeft de ge zondheidsdienst aanbevolen de zoutwaterbehandeling toe te pas sen „bij elke de burgerbevolking treffende ramp op grote schaal. tevens Gilde St. Hubertus. Dinsdag viert het gilde St. Hu bertus zijn traditionele statiedag, welke naar oud gebruik begonnen wordt met een H. Mis om 9 uur, waarna de jaarvergadering wordt gehouden en de feestdag met dan sen wordt voortgezet. Groot Opera-concert. Zondagavond werd door Loon opzand's Gemengd Koor onder leiding van de heer F. Wilmont uit Waalwijk een groot opera- concert gegeven in dc grote zaal i Concordia, welke geheel ge vuld was. Behalve de diverse koorwerken werden nog talrijke koren uitgevoerd uit opera s van grootmeesters uit de muziek wereld, o.a. van Verdi, uit Pal jas, een kwartet uit de opera Martha, voorts uit Rigoletto, Faust e.m.a. Medewerking als solisten aan deze avond verleen den de dames J. van Son Nel Dupont en J. de Kort en de he ren P. Dingelhoff, M. Hessel- berth L. v. Oudheusden en H. Vestérs. Het geheel was een ju weel voor de vele muziekliefheb bers, die hebben genoten van kos telijke zang. Men zou een speld hebben kunnen horen vallen. Na elk nummer mochten zowel solis ten als koor dan ook een dave rend applaus in ontvangst nemen. Het zou te veel plaatsruimte vergen om in details te treden doch er is hier iets gepresteerd wat werkelijk meer dan de moei te waard was. Oost'Duitsland. Gisteren hebben de Oost-Duitsers „geko zen", strop of slavernij. Bijna al len hebben ze van de twee kwa den het minste gekozen en „ja gestemd voor het communisti sche blok. Toch hebben de grap jassen nog een dag of vijf nodig voor de officiële uitslag. Nederland. Mr. H. L. s Ja cob van de C.H.U., secretaris-ge- generaal van het ministerie van financiën, is benoemd tot minis ter van oorlog en marine als op volger van mr. Schokking. Van daag is hij door H. M. de Konin gin beëdigd. Verenigde Staten. President Truman, terug van zijn ontmoe ting met Mac Arthur, heeft te Washington verklaard dat hij volledige overeenstemming had bereikt met de generaal. Korea. De strijdkrachten van de Verenigde Naties staan vol gens de laatste berichten nog maar 65 km. van de Noordkore- aanse hoofdstad Pjongjang. De aanval op de stad was nog maar een kwestie van dagen, zei Mac Arthur. Westerse Unie. Dé lucht- manoeuvres van de Westerse Unie boven Engeland hebben in 24 uur tijds 17 doden gekost. Hierbij zijn geen Nederlanders. Een Belgische jager botste te gen een Engelse bommenwerper en twee Engelse bommenwerpers botsten tegen elkaar. Alle inzit tenden kwamen om het leven. Den Haag. Haagse recher cheurs hebben in de nacht van INDO-CHINA. Versterkingen uit Madagascar en Noord-Afrika zijn onderweg naar Indo-China. Het is het eerste contingent van de versterkingen die de Franse regering te hulp wil zenden aan de troepen, die in de- afgelopen week zware verliezen hebben geleden in gevechten met benden van Ho sji min langs de ChineesUndochinese grens. Op het ogenblik bevinden zich in Indo- China ongeveer 150 duizend Fran se soldaten, waarvan er 80 dui zend liggen in het midden en het Zuiden van het land. De hoofdmacht van de Franse troepen die de grenspost Thatke hebben ontruimd, hebben zich a strijdend teruggetrokken op Nats- jam, vijftig km naar het zuidoos ten. Zevenhonderd anderen be reikten Langsom, voorbij Nats- jam. Intussen heeft het Rode Kruis van de Vietminh verlof gekregen de Franse soldaten die in de slag bij Thatke gewond zijn per vlieg tuig naar het Zuiden te brengen. De evacuatie der gewonden zal Woensdag beginnen. Ook in de buurt van Saigon, de hoofdstad van Indo-China, is in de afgelopen dagen gevochten. In dc hevige botsingen werden vol gens een officieel communiqué en kele honderden guerillastrijders gedood. Verder wordt gevochten bij Hanoi en bij Haifong in de Tonkindelta. Uit Washington is bekend ge worden, dat de Amerikanen be reid zijn onmiddellijk een zeker bedrag aan Frankrijk toe te wij zen ten behoeve van zijn gewa pende strijdkrachten. Het bedrag van ruim tien millard. waarom Moch in besprekingen met Mars- ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vru{ ®n aanbod. Worden gevraagd: Enige metselaars. Enige timmerlieden. Machine-bankwerker, plaatwerker. Overleersnijders. Snij meester. Stikmeester. Opzoler. Ie Klas modelleur. Prima ophalers. Afmakers. Machine-zwikker. Kantenschrooier Perforeerder. Bijtuigers. Leerling snijders. Mannelijke stikkers en leer ling stikkers. Diverse arbeiders voor de zwikkerij. Diverse jeugdige schoen- en lederwarenarbeiders. Kantoor- en magazijnbedien den. Een halfwas meubelmaker. Opzichters voor goudmijnen in Zuid-Afrika. Meisjes voor confectie-ateliers SchoenatikBters Thuisstik- sters. Plaksters. Lederwarenstiksters. Geroutineerde handschoenen- stiksters. Ervaren kantoorjuffrouw. Dagmeisje. Dag- en nachtdienstboden. Werkster. Bieden zich aan: Een herenkapper. Leerling machine-bankwer ker en leerling timmerlieden, beiden met opleiding Nijver heidsschool. Handzwikkers. Een hulpmodelleur. Hulp-snijmeester. Aankomend modelleur snij- mcester. Diverse chauffeurs. Een paswerker. Kleermaker (grootwerker). Brood, en banketbakker. Grondwerkers. Diverse kantoorkrachten. Enige jongste vrouwelijke kantoorbedienden. Een leerling verkoopster. Aanmeldingen dagelijks tus sen 9 en 12 uur voormiddag op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, te lefoon 63. Deze bekendmaking is gel dig tot en met 21 Oct. 950. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten (met tuin en achterom) op eerate atand te WaelwIJk. Brieven onder No 3425 Bureau van dit blad of telef. No 38.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3