l Wijde Wereld Waalwijkse en Langstraatse Courant Üoxio# in, VXe.tn.am F15000 VOOR T.B.C. ONDERZOEK UIT DE EEN GOUDEN ZETTER FEEST BIJ DRUKKERIJ TIELEN NELIS D1DDEN GEHULDIGD INDONESIË JOS VAN DE VEN HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING GEMEENTERAAD WAALWIJK MAANDAG 16 OCTOBER '50 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HEI ZUIDEN 73e JAARGANG No. 84 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1873. BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". De Franse regering- meent dat er in Indo-China geen guerilla-strijd meer wordt gevoerd, maar een volledige oorlog. Ze zal daarom de Verenigde Staten een bedrag van 750 millioen dollar vragen voor de strijd tegen de communistische troepen. De minister Moch en Petsche, die in Washington zijn, zouden deze zaak met Acheson en Marshall bespreken. De Franse troepen, die on langs Tainguyen hadden ver overd. hebben zich weer uit deze plaats moeten terugtrek ken. Tainguyen is de hoofd stad der Vietnimh-opstande- lingen en ligt 65 km. ten Noorden van Hanoi. De re geringstroepen hebben stel lingen betrokken 30 km. dich ter bij deze laatste stad. Behalve van Amerika zou de Franse regering ook de hulp willen inroepen van an dere leden van het Atlantisch Pact voor herbewapening van zijn strijdkrachten in Indo- China. Deze hebben vooral be hoefte aan vliegtuigen, tanks en uitrustingen voor parachu tisten. Ze zijn op het ogenblik een 140.000 man sterk, maai de Franse regering is van oor deel dat er minstens twee di visies aan deze macht moeten worden toegevpegd. Voorts bestaat het plan om 100.000 Vietnamezen tegen Ho tsji Minh in het veld te brengen. Diplomatieke vertegenwoor digers in Lake Success heb ben verklaard dat Frankrijk misschien een beroep op de Verenigde Naties zal doen voor een gemeenschappelijke actie tegen de communistische agressie in Indo-China indien de situatie daar slechter zou worden. Wesl-Berlijnse volks stemming in Oost- Berlijn. De drie West-Berlijnse po litieke partijen zijn de com munisten in het Oostelijk deel van de stad eens voor ge weest. Ze hebben vorige week n.l. maar eens een volksstem ming georganiseerd door de officiële verkiezingen van gis teren, uiteraard heel wat be langrijker dan de officiële uitslag die we nu opgediend krijgen. West-Berlijn heeft n.l. aan de volwassenen van Oost-Berlijn gevraagd dat de genen die tegen het Sovjet regime zijn, zich hierover zou den uitspreken door hun voor lopige bonkaarten van Sept. naar het West-Berlijnse stad huis te sturen. Deze actie is een daverend succes. Burge meester Ernst Reuter kon in de gemeenteraad mededelen, dat niet minder dan 375.712 volwassenen zich voor vrije en geheime verkiezingen en tegen het Sovjet-regime had den uitgesproken. 24.000 Oost- Berlijners hadden nog andere bonkaarten of brieven ge stuurd en 33.000 inwoners van de Sovjet-zone hadden even eens hun bonkaart ingestuurd. Dan zijn er nog niet meege teld de duizenden kinderkaar- ten en de twee kaarten van Russische burgers die er ook genoeg van bleken te hebben. Overigens wilden de com munistische autoriteiten ook niet mis zijn en probeerden de volksstemming afbreuk te doen door bekend te maken dat op de verlopen bonkaar ten alsnog een paar sokken of kousen kon worden gekocht. Na deze bekendmaking kwa men in West-Berlijn nog hon derdduizend bonkaarten bin nen100.000 paar sokken winst voor de Sovjets! Twee minuten stilte was de hulde-betuiging van West- Berlijn Donderdagmiddag aan het verzet in Oost-Berlijn. De West-Duitse minister van algemeen Duitse zaken deed in een radio-toespraak een beroep op de Oost-Duit sers om de stemming te sa boteren, maar ze zullen er niet veel kans toe gekregen hebben, want er is behoorlijk gedreigd tegen degenen die plannen zouden hebben om niet op de eenheidspartij te stemmen. Geef ons maar volksdemocratie. Korea. De Geallieerde opmars in Korea gaat regelmatig door. De verbonden legers richten zich alle in de richting Pjong jang, de hoofdstad van Noord- Korea. In drie steden in de midden-sector van het front, n.l. Tsjorwon, Koemwha en Pjongjang, verdedigen de communistische troepen zich hardnekkig. Amerikaanse en Britse troepen zijn Koemtsjon, het belangrijkste knooppunt aan de hoofdweg Seoel Pjongjang, voorbij getrokken. De stad zelf wordt hardnek kig verdedigd, maar de ver dedigers zitten ingesloten. De havenstad Tsjongdin, 100 km. van de Siberische grens, is door het Amerikaan se slagschip „Missouri" en Engelse, Amerikaanse en Au stralische oorlogsschepen be schoten. De Korea-commissie van de U.N.O. heeft een Australisch voorstel goedgekeurd waarin wordt voorgesteld dat het op perbevel van de U.N.O.- strijdkrachten na bezetting van Noord-Korea daar een burgerlijk bestuur zal instel len, waarin officieren van de U.N.O.-striidkrachten zullen zitting hebben. In de Veiligheidsraad. Tijdens e&n besloten zitting van de Veiligheidsraad heeft de Sovjet-Unie haar veto uit gesproken tegen een herbe noeming van Tr.ygve" Lie als secretaris-generaal van de U.N.O. Alle overige leden hadden op Lie gestemd, met uitzondering van China, dat zich van stemming onthield. Jacob Malik had de Poolse minister van buitenlandse za ken, Sigismund Modzielews- ki, als secr.-generaal voorge steld, maar bij de stemming kreeg die alleen de Russische stem. De Veiligheidsraad zal nu aan de Algemene Vergadering meedelen er niet in geslaagd te zijn een aanbeveling op te stellen. Malik achtte een her benoeming van Lis tegen het handvest. Ook in de Sociale en Eco nomische Raad is de Sovjet- Unie, na een staking van vele roganden, teruggekeerd. De raad bespreekt op het ogen blik maatregelen voor econo mische hulp aan Korea. On middellijk na de opening van de vergadering, waarin de te rugkeer plaats had, diende de Russische afgevaardigde een motie in om de Chinese natio nalistische afgevaardigde uit te sluiten en een zoon van Peking toe te laten. Dit voor stel werd verworpen met. 11 tegen 7 stemmen (Sovjet-Unie, Pakistan, India, Engeland, Denemarken, Polen en Tsje- cho-Slowakije). De Rus liep nu niet weg. Woningen voor Amsterdam. De minister van Volkshuis-, vesting en Wederopbouw, rhr. In 't Veld, heeft Donderdag de eerste paal geheid voor een complex van 1800 woningen in Amsterdam, die volgend jaar moeten klaar komen. In Slotermeer zullen 10.000 wo ningen gebouwd worden, die in 1953 klaar moeten zijn, al les als onderdeel van een 10- jarenplan dat vijftig duizend woningen omvat. De woning nood is nog steeds groot in Amsterdam. De minister sprak er zich ook nu voor uit om te expe rimenteren met de woning bouw en hij sprak de wens uit dat Amsterdam in deze 't initiatief zou nemen. Van Geelkerken. Van Geelkerken, voormalig plaatsvervangend leider van de N.S.B., leider van de Na tionale Jeugdstorm en ex- inspecteur-generaal van de Landwacht, heeft vorige week Donderdag weer voor de rech ter gestaan. En ook nu eiste de Officier van Justitie de doodstraf. Er was een rapport uitgebracht over de persoon lijkheid van de verdachte; zijn toerekeningsvatbaarheid werd buiten kijf geacht. De uitspraak volgt op 26 October. OP AMBON WOEDT DE STRIJD. Tijdens de viering van het Avondmaal in de protestantse kerk in de stad Ambon is de aanval begonnen. Vanaf 9 October strij den nu de Ambonnezen hun strijd om de vrijheid. Een strijd tegen een overmachtige wrede vijand. Reeds een week zijn de troe pen van Soekarno op het eiland en er kunnen door hen nog geen successen worden gemeld. Hoe kan het ook. De Ambon- nees weet maar al te goed waar zijn strijd om gaat. Hij heeft de „zegeningen" van de republiek gezien op Java en Sumatra en zal totterdood vechten om die zege ningen van zijn vaderland te we ren. Bovendien weet hij ook wat er te wachten staat als hij zich overgeeft. Radio Ambon kan wel succes sen melden Ceram is voor het grootste deel heroverd, de pelop- pers op Ambon zelf zijn terugge drongen. Bij de ramp van de oorlog kwam een nieuwe ramp op Am- bon een aardbeving en verschei dene vloedgolven. Radio Ambon heeft een beroep gedaan op het Roode Kruis om hulp, vooral voedsel en medica menten. Een groot bedrag in geld is door Genève beschikbaar ge steld en ook in Nederland liggen goederen klaar om naar Ambon te worden verscheept. De UNCI, die de regering in Djakarta verzocht het vuren te staken, heeft de kous op de kop gekregen. Natsir deelde mede dat zij hun neus liever niet in zijn za ken moesten steken. Waarschijn lijk voor de UNCI een nieuw ge luid. Trouwens, waarschijnlijk ook de eerste keer dat de UNCI tegen de Indonesische regering optreedt. De UNCI heeft nu om uitgebreidere bevoegdheden ge vraagd. Maar de strijd op Ambon gaat verder. Dc verschrikkelijke vraag dringt zich opWat moet Nederland nog meer doen Het is duidelijk dat op Ambon het zwartste on recht wordt gepleegd Een Chris tenvolk wordt zijn vrijheid ontno- nomen, en niet alleen het Chris tenvolk, ook dc Mohammedaanse inwoners hebben bewust de zijde van het verzet gekozen. Het is zo dat Nederland niets kan doen, zonder de Nederlanders in de Ar chipel in direct levensgevaar te brengen. Wij schreven het reeds in een vorig artikel. Maar moeten om wille van hen de Ambonnezen worden uitge moord Mede door ons- toedoen is een verschrikkelijke toestand geschapen. Op Java zitten boven dien duizenden Ambonnese gezin, nen, in kampen, achter prikkel draad. Het is voor hen niet ver trouwd er buiten te komen. Toch is het aan Nederland om op deze vraag een antwoord te geven. Onze regering heeft deze toestand geschapen. Wij hebben 't gehele voormalige Nederïands- Indië, met uitzondering van N.- Guinea. aan Soekarno c.s. uitge leverd. Wat moeten wij doen Mijn God, op Ambon wordt 'n onrecht gepleegd, zoals nog nooit in onze geschieenis is voorgeko men. Een prachtig volk, trouwer aan Nederland en Vorstenhuis dan wijzelf, wordt uitgemoord. Trouw. Er was op een avond dansen in Fort Rotterdam te Makassar, eind 1947. Er zijn militairen van allerlei landaard, w.o. Nederlan ders en Ambonnezen. Een Neder lands militair poneerde tijdens een gesprek ongunstige uitlatingen over de koningin. De jongeman werd door n Ambonnees prompt van de dansvloer afgeslagen en kon in 't hospitaal over z'n daad nadenken. Dc Ambonnees draai de met een blij gezicht de petoet in, zijn koningin had hij in ieder geval verdedigd. Dit verhaaltje zal u waarsch jn- lijk de schouders doen ophalen, maar ik verzeker u dat u toch niet moet proberen over ons vor stenhuis iets ongunstigs te zeggen als er een Ambonnees voor u staat. Goed, laten we zeggen dat dit, in onze Westerse ogen, een dwa ze aanhankelijkheid is. Maar aan die dwaasheid heeft Nederland ontzaglijk veel te danken. Hoe zouden onze expedities in Atjeh, Lombok, Celebes afgelopen zijn zonder die dwaze Ambonnezen Wie beten in beide politionele acties de spits af Wie kwamen uw zoons helpen gedurende de laatste jaren, als zij het niet meer af konden Wie waren het eerst in Djokja? Dat waren die dwaze Ambon nezen, die wij nu verraden. Dit volk, dat in zijn diepste ellende nog op Nederland vertrouwt, vindt geen gehoor meer. NIEUW-GUINEA. Elseviers Weekblad van Vrij dag j.l. publiceert een interessant interview met Joh. Ariks, de voorzitter der Nieuw-Guinese vertegenwoordiging, die op ver zoek van de Nederlandse rege ring de wensen van het Papoea volk aan haar heeft medegedeeld. „Wij zijn", aldus de heer Ariks, „de suikerzoete propagan da meer dan beu. Wij willen bij Nederland blijven, opdat de Ne derlanders ons volk kunnen oplei den en kunnen voeren tot grotere prestaties. Wij achten dc taak van de Nederlanders in Nieuw- Guinea nog lang niet beëindigd, en wat onze zelfstandigheid be treft ach. als wij er later rijp voor zijn, dan zal Nederland ons die ongetwijfeld geven." Wat een onmetelijk vertrou wen hebben deze mensen in Ne- derland, zelfs met het voorbeeld van Ambon voor ogen. Ze sme ken Nederland a.h.w. hun toch bij te staan in hun ontwikkelings gang. „Het overgrote deel van de au- tochthone bevolking", verklaart de heer Ariks verder, „wil niets we ten van een inlijving bij de repu bliek Indonesië. Men heeft 't idee dat president Soekarno steeds zijn eigen belangen naar voren brengt ten koste van de Papoea's. Weet u wat het typische is Voor de oorlog tegen Japan wilden de In- donesiëds niets van de Papoea's weten en nu zijn we plotseling hun „saudara", broeders gewor den. Neen, dat ligt er te dik op." Laat ons toch in Godsnaam dit volk, dat 150.000 protestanten en 90.000 katholieken op de 1 milli oen inwoners heeft, niet overleve ren aan een staat, die nog gyen orde in eigen huis heeft. Laat Indonesië eerst eens zor-, gen dat de Dajaks, Toradja's en andere minder ontwikkelde volke ren tot een hoger beschavingspeil worden gebracht, voor het naar hand naar Nieuw-Guinca uit strekt. EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROTESTRAAT 178 —WAALWIJK In een korte vergadering besloot de raad van Waal wijk Vrijdagavond 15000 beschikbaar te stellen voor een T.B.C-ondcrzoek onder de gehele bevol king. Begrijpelijk ging de raad er graag mee accoord en dc enige zorg van verschillende leden was dat dit onderzoek niet verplicht gesteld kon worden. Maar de voorzitter dacht dat propaganda allen wel het be lang ervan zou doen inzien. Nadat de voorzitter, ourgemees- ter Lambooy, de vergadering had geopend stelde hij beide punten van de agenda tegelijk aan de or de .omdat het een toch uit het ander voortvloeide. Door het uit voerig prae-advies, dat men in ons nummer van 1.1. Maandag heeft kunnen lezen, was toelichting overbodig. De heer Meys vond het een buitengeweon idee dat deze maat regelen werden genomen. Alleen vond hij het jammer dab het on derzoek niet verplicht gesteld kon worden, want hij was bang dat het nu weer half werk zou blijven. Hij had het liever gezien als vroeger bij de pokken- inenting dat men niet op school mocht komen zonder een bewijs ingeënt te zijn. Overigens dacht hij zich er wel bij te moeten neer leggen dat het niet verplicht ge steld kon worden. De voorzitter zei dat de op merking van de heer Meys B. en W. uit het hart was gegrepen. Toch verwachtte hij dat de hele bevolking aan de oproep gehoor zou geven. Inderdaad bestond cr geen wettelijke verplichting, maar hij meende dat die in de loop van de komende jaren toch wel zou komen. De heer Brouwer was met de andere leden zeer enthousiast over het voorstel. Gezien de grote in vloed van de 'i'.ti.C. vooral on der de arbeidersklasse maar ook elders, twijtelde hij er niet aan of het vertrouwen van en W. op de medewerking van het publiek zou niet beschaamd worden. Naar aanleiding van de mededeling in het prae-advies dat kinderen op en onder de leerplichtige leeftijd niet onderzocht zouden worden omdat ze toch onder controle van de schoolarts stonden, vroeg hij of het niet mogelijk was ook de kinderen die niet de bewaar school bezochten te onderzoeken. Hij zag de mogelijkheid dat in een huishouden waarin er zes on derzocht werden een zevende een gevaar voor besmetting was. De voorzitter merkte op dat de leeftijdsgrens van 12 jaar was ge steld omdat beneden die leeftijd het longweefsel niet van die aard was dat een juist beeld kon ver kregen worden. Vanzelfsprekend zouden kinderen die positief rea-' geerden, toch onderzocht worden. Ook de heer Van Seters kon natuurlijk met de 15.000 accoord gaan, maar hij vroeg of er ook kosten gedragen zouden worden door de burgers en ook of B. en W. al hadden bekeken op welke wijze er propaganda gevoerd zou worden. De voorzitter deelde op deze vraag mee dat iedereen in prin cipe zou moeten bijdragen, hoe wel er uitzonderingen zouden zijn. Betreffende de propaganda zei hij dat er artikelen zouden verschij nen in de pers. Bovendien zou de hele gemeente verdeeld worden in blokken van 40 woningen en in elk blok zouden een of twee per sonen aangezocht worden om hun blok te bezoeken, de mensen op de hoogte te stellen, propa ganda te voeren en een bijdrage te vragen. Deze personen zouden binnen enkele dagen bijeengeroe pen worden voor een bespreking met een deskundige. De heer Duyvelaar vroeg of het bezwaarlijk zou zijn dat de doktoren de werkgever op de hoogte zou stellen dat zijn werk nemer T.B.C. had als deze wei gerde zich te laten behandelen. De voerzitter meende dat dit van de huisarts afhing. De heer Mombers verzekerde de medewerking van de fabrikanten kring, hetgeen de voorzitter na tuurlijk zeer op prijs stelde. Trou wens had hij tot zijn groot genoe gen al ervaren dat verhoudings gewijs veel fabrikanten hun per soneel regelmatig lieten keuren. De heer Van Heeswijk tenslot te vroeg of het kaartsysteem van dit onderzoek bij de gemeente zou komen te berusten. De voorzifter echter antwoordde dat dit in han den gesteld zou worden van de huisarts. Wel zouden er natuur lijk de nodige statistische gege vens aan ontleend worden. Waarna de voorzitter kon be- sluiten dat dit belangrijke voorstel zonder hoofdelijke stemming was aangenomen. Hij sloot de korte openbare vergadering met gebed en de raad ging over tot een vertrouwelijke bespreking, naar wij menen ever 't uitbreidingsplan en over 't nieuwe badhuis, waar van een maquette in de raadszaal stond opgesteld. Na heftige debatten: GILZENS RAADHUIS WORDT IN RIJEN HERBOUWD. Over 't raadhuis van Gilze, dat door de Duitsers werd op geblazen, is al heel wat te doen geweest. Gilze heeft de oudste rechten, Rijen is het belangrijkste deel der ge meente Gilze-Rijen. Hierin lag de kern van het probleem. Beide delen, gescheiden door het enorme vliegveld, wensten het nieuwe raadhuis. Er is jarenlang over gesproken en vergaderd. Drs. Jan Verster gaf over de raadhuis-materie zelfs een brochure uit. Donderdagavond is de laat ste acte van het drama ge speeld: De gemeenteraad be sloot met negen tegen zes stemmen het raadhuis te bou wen in Rijen, het belangrijk ste gedeelte der gemeente. De afgevaardigden van Gil ze hebben krachtige debatten gevoerd en talrijke argumen ten aangevoerd om het raad huis voor hun 1000-jaar oude kerkdorp te behouden. Boven dien zou Rijen het wel met de hulp-secretarie kunnen stel len. Het voornaamste argument van de Rijenaren was, dat na genoeg de gehele industrie in Rijen is gevestigd en dat het gemeentebestuur en de amb telijke overheid daarom even eens in Rijen gevestigd moe ten zijn. De stemming heeft ten gun ste van Rijen beslist. De plaats van het raadhuis is weliswaar nog niet bepaald, maar het komt in Rijen. Als we eens goed nadenken over het feit: 50 jaar in een dienstbetrekking, dan moeten we toch wel diep onze hoed afnemen en zeggen: „Hoe is het mogelijk". Inderdaad, hoe is het mo gelijk. Vijftig jaren in één be drijf. Er bij geweest zijn van af het prille begin van een drukkerij, toen de gehele outillage nog bestond uit een „snelpers" die met de hand werd gedreven, tot heden een modern bedrijf met de nieuw ste machines. Maar dit alleen is niet de grootste verdienste van Nelis Didden. Vooral het feit dat de jubilaris zo'n prachtig en evenwichtig karakter heeft. Altijd is Nelis in dezelfde en goede stemming. Of de tijden nu beroerd zijn of goed, hij deed zijn plicht met een op gewektheid, die allen, die met hem samenwerkten, inspireer de. Vrijdag was het vijftig jaar geleden dat de heer C. F. Didden in dienst trad bij de Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Een grootse huldiging werd hem bereid. Om ca. half vier kwam de Burgemeester in Hotel Ver- wiel, waar directie, redactie van de Echo en het gehele personeel bijeen waren. „Ik breng mijn compliment over", aldus de Burgemeester, „met heel veel genoegen om dat U één der belangrijkste steunpilaren bent van een be drijf dat in onze belangstel ling staat en dat van groot gewicht is voor de plaats. Mede door Uw ervaring en kunde zijn krant en bedrijf geworden tot wat ze zijn. U bent niet alleen gerespec teerd omdat U kundig bent, maar vooral ook omdat U een goed vriend voor allen is. Het is zo prettig te weten dat U niet alleen de letters en de krant op het oog had, maar ook een belangrijke plaats in ons verenigingsleven inneemt, o.a. doör Uw pen ningmeesterschap van de K.A.B. U bent tevens de eni ge oprichter, die nog in leven is, van onze harmonie en weliswaar haalt de harmonie niet de hoogste prijzen, maar als ieder zo vol ijver als U en zo goed sloeg en blies, kwam ook dat in orde. U was trouw aan het be drijf, en een man waarop Uw patroon kon rekenen. Al deze eigenschappen zijn mij een reden geweest om H.M. de Koningin te vragen deze dag nog feestelijker te maken. Hare Majesteit heeft U de Ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend en U hebt deze on derscheiding meer dan ver diend". „Het zal ongetwijfeld", al dus besloot de Burgemeester, „Wethouder Smolders, die 43 jaren met U heeft samenge werkt, een plezier doen om U de medaille op de borst te spelden". Wethouder Smolders spelde hierna het ere-metaal op de borst van de jubilaris. De patroon van de heer Didden, de heer Jan Tielen, sprak o.m.: ..Men zal wel gemerkt heb ben dat er ditmaal bij de Waalwijkse Stoomdrukkerij iets bijzonders aan de orde was. Het is voor de eerste maal dat wij een gouden ju bilaris gaan huldigen en één van bijzondere kwaliteit. Ook voor mij persoonlijk heeft dit feit meer dan gewone beteke nis omdat ik de gouden jubi laris van het begin af, al die 50 jaren, heb meegemaakt. Daarom, geachte jubilaris en geachte familie, kan ik het best beoordelen wat hij al die jaren voor ons bedrijf is ge weest. Wanneer men hem op de foto van 1900 in de Echo ziet zitten, pl.m. 11 jaar oud, klein en tenger, dan zou men niet zeggen dat hij dagen van 12, 14 en meer uren maakte om daarna nog de Echo te bezorgen. In al die jaren is hij steeds dezelfde gebleven, iemand met werklust, ambitie, toewij ding en gehechtheid aan het bedrijf, iemand met een even wichtig en prachtig karakter, die door eigen kracht en ener gie zichzelf omhoog heeft ge werkt. Nu is hij iemand die nergens voor staat: een prima typograaf, een uitstekend ma chine-, plat- en smoutzetter, terwijl hij daarbij nog vele jonge krachten heeft opgeleid. Ik wil hier getuigen dat gij, Nelis, door Uw werklust, vak manschap en toewijding steeds een grote steun bent geweest voor mijn bedrijf, om de zaak tot hogere bloei en grotere expansie te brengen. Daar voor zeg ik U hartelijk dank. Ik feliciteer U met Uw ju bileum en stel U ten voor beeld aan de jongeren. Ge kunt met ere op Uw diensttijd terugzien. Wanneer gij over enkele jaren met rust gaat, kunt gij zeggen: Ik heb die rust verdiend. Ook Uw familie wens ik van harte geluk; vooral Uw echt genote zal zich heel wat opof feringen hebben moeten ge troosten. Uw zoons hebben in U een prachtig voorbeeld en ik heb alle reden te veronder stellen dat zij Uw voetsporen zullen drukken. Geachte jubilaris, hartelijke woorden kunnen prettig aan doen, maar op een dergelijk jubileum hoort er iets bij. Wil dit geschenk dan aanvaarden als een bewijs van mijn grote dankbaarheid, waardering en hoogachting, die ik uitspreek namens mijn zoon en ons bei der echtgenoten. Het is ditmaal niet het ge bruikelijke geschenk onder couvert, maar een portefeuille met inhoud en een foto van het personeel, met U op de ere-plaats". De heer Tielen bood ver volgens het geschenk aan, en aan Mevr. Didden een bouquet bloemen. Hij feliciteerde hem met de welverdiende koninklijke on derscheiding en dankte de Burgemeester voor diens be middeling en 't feit dat hij persoonlijk was gekomen. Namens kantoor- en druk kerij personeel sprak de chef, de heer A. Kerkhof „Het is mij een bijzonder genoegen U, geachte jubilaris, met een kort woord te mogen toespreken. Van harte profi ciat met Uw dienstjubileum bij de Waalwijkse Stoomdruk kerij Antoon Tielen en ook onze welgemeende gelukwen sen met Uw koninklijke on derscheiding. Dat U ze nog lang moogt dragen. Wij. en dan spreek ik namens kan toor- en technisch personeel, hebben U leren kennen als een bekwaam en een uitste kend collega. Ook persoonlijk heb ik het altijd uitstekend met U kunnen vinden. Wij hebben gemeend het niet bij woorden te moeten laten. Ik bied U namens ons allen een kroonlamp aan, in de hoop dat U er in goede gezondheid nog lang plezier van moogt heb ben. Uw echtgenote, die voor een groot deel van deze 50 jaren al Uw zorgen en moeilijk heden heeft gedeeld, mag ik bij deze hulde zeker niet ver geten. Het zij mij vergund, als blijk van \vaardering, U deze bloemen te overhan digen". De jubilaris werd hierop door alle aanwezigen staande toegezongen. Wethouder Smolders, oud collega van de heer Didden, sprak de jubilaris o.m. als volgt toe: „Het verheugt mij in de ge legenheid te zijn deze huldi ging bij te wonen. Ruim 40 jaren heb ik met U samen gewerkt. Ik herinner me nog hoe wij in een eerlijke wed ijver probeerden de eerste kolommetjes van de feuilleton te zetten. Wij hebben het bedrijf zien uitgroeien van een gebouwtje met één trap- en handpers tot

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5