DE IMGSTHMT DRUNEN ELSHOUT CAPELLE RAAMSDONKSVEER Het Ivoren beeldje 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 OCTOBER 1950 6 DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. een groot bedrijf met moder ne machines. Het bedrijf is een voorbeeld van wat door samenwerking kan worden bereikt. Ik ben aangenaam getroffen dat de Burgemees ter mij de eer heeft gedaan de onderscheiding, door H.M. de Koningin verleend, U op de borst te mogen spelden. De directie, de heren Tielen met hun echtgenoten, de jubi laris en zijn familie, bleven met redactie van de Echo, kantoor- en technisch perso neel nog geruime tijd gezellig bijeen. De heer Didden dankte tij dens dit samenzijn zijn pa troon en het personeel, voor de huldiging hem bereidt. Het was voor hem een dag vol verrassingen geweest, een dag die vooral zich oriënteerde op het verleden. „Ik ben dankbaar dat ik, zij het in bescheiden mate, mee heb kunnen werken aan de groei van het bedrijf. Ik weet nog goed hoe wij met uiterst eenvoudige mid delen moesten zetten, nu 50 jaar geleden, toen Uw Vader zaliger nog de leiding had van 't bedrijf. En ik weet ook nog hoe U, thans onze hooggeach te patroon, met ons aan de zetkast en pers hebt gestaan. Het stemt mij dankbaar dat ik de groei van Uw prachtig bedrijf heb moge meemaken. Hij gaf een geschiedenis van de drukkerij over de afgelopen 50 jaar toen men begon in een oud gebouw, dat in 1904 werd vervangen door een nieuw luchtig gebouw, dat 't vorig jaar op dubbele grootte werd gebracht. De handzetterij werd vervangen door drie zetmachines, de oude *z.g. JUBILÉ. A.s. Woensdag 19 October zal de heer J. de Hart, leraar hand werken aan de gemeentelijke vak school voor schoenmakers alhier, de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden aan genoemde school in dienst trad. Dt heer de Hart is een stille, harde werker, gezien en geacht bij iedereen. Dit bleek al reeds in Augustus van dit jaar, toen de heer de Hart ter gelegenheid van dit jubilé door de oud-leerlingen en leerlingen van de vakschool op hartelijke en uitbundige wijzfe werd gehuldigd. De wijze waar op dit toen is geschied, houdt de verwachting in dat nu het ge meentebestuur en de collega's de jubilaris in de bloemen zullen gaan zetten het voor mijnheer de Hart een niet gemakkelijk te vergeten dag zal worden. Die dag zal om 8 uur in de noodkerk van de H. Lambertus te Drunen een H. Mis worden opgedragen tot intentie van de jubilaris. Om 11 uur zal de jubilaris op het gemeentehuis officieel gehul digd worden door het gemeente bestuur, de Commissie van toe zicht en het gemfeente-personeel. Van 13 uur zal er gelegen heid zijn de heer de Hart in zijn woning te complimenteren. De stille, maar toegewijde en bekwame leraar, zoals de heer de Hart zich steeds getoond heeft, zal het 19 Oct. zeker niet aan belangstelling ontbreken. Bij de vele gelukwensen welke de jubilaris ongetwijfeld deze dag zal ontvangen, sluiten wij ons gaarne aan. Ui/voering van dc Kon. Erk. Harmonie de Volharding. De Kon. Erk. Harmonie de Volharding zal naar wij verne men binnenkort voor hare dona teurs haar eerste winteruitvoering geven. Wij mogen in verband hiermede er nog eens op wijzen dat er onder bekwamfe leiding momenteel ernstig naar wordt ge streefd de muzikale prestaties van het orkest hoger op te voe ren, hetgeen de vele muzieklief hebbers hier ter plaatse zeiter zal verheugen en interesseren. Het be hoeft derhalve geen betoog dat men er van overtuigd kan zijn dat het muzikale gedeëlte van de ze avond tot in de puntjes ver zorgd zal zijn. Behalve het muzikale gedeelte bevat het programma ook het op treden van het welbekende toneel gezelschap Rooms Toneel uit den Bosch, dat een harer succesnum mers zal opvoeren. snelpers door 3 moderne wer kelijke snelpersen, terwijl de vierde, één van de meest mo derne machines, momenteel in aanbouw is, en de oude trap pers is vervangen door drie automatische machines, met moderne snijmachines enz., zodat zij is geworden de drukkerij van de Langstraat, en hij is dankbaar hieraan te hebben mogen meewerken en smeekte Gods zegen af over het bedrijf, 'aan de toekomst over de opvolger van de hui dige patroon. Hij bracht voorts dank voor de hartelijke ontvangst, over weldigende huldiging en prachtige cadeaux; ook richtte hij hartelijke dankwoorden tot het personeel. Ik dank H.M. de Koningin voor de mij verleende onder scheiding, en de Burgemeester dat hij mij daarvoor heeft willen voorstellen. Vervolgens nodigde de heer Didden het gehele personeel uit voor een feestavond te zijnen huize, hetgeen natuur lijk met gejuich werd aan vaard. Ook de Eerw. Adviseur, ka pelaan Wassenberg, gaf per soonlijk van zijn belangstel ling blijk. Vrijdagavond werd het feest ten huize van de jubilaris voortgezet en bracht de har monie St. Crisplijn hem een serenade, waarbij de voorzit ter hartelijke woorden sprak. Dat het er Zaterdagavond bij ..den Did" gezellig toeging, toen het personeel bij hem op bezoek was, behoeft zeker geen betoog. Van andere zijden was gro te belangstelling, o.a. van de K.A.B., het Doktersfonds, St. Crispijn, oud-collega's en tal van particulieren. Gezien het uitstekende pro gramma belooft dit een prachtige avond te worden. Nederlaag-tournooi biljarten. Het nederlaag-tournooi van EEBC is zo goed als teneinde. Dit is de voorlaatste wedstrijd die gespeeld is tegen P.B. te Dru nen. Op 21 October zal de prijs uitreiking plaats vinden, terwijl er alsdan een gedeelte van de avond nog gelegenheid zal zijn tot het spelen op de barak en vogelpiek. Hier volgt de uitslag van de voorlaatste wedstrijd EEBC I—PB L. KuipersJ. Vissers 4137 H. BrokJ. de Munnik 6340 G. Klerkx-W. vd Wiel 3724 F. Spierings-H. d Munnik 3234 Th. v. d. Besselaar- Fr. Vesters 2528 Totaal 198—163 zodat EEBC I met 35 car. zege vierde over PB I uit Drunen. Hier volgt de uitslag van het tweede vijftal: EEBC II—PB II: C. Pullens-P. v. d. Ven 20— 11 J. StevensJ. IJpelaar 919 H. PortierM. Elshout 258 A. Veltman-A. IJpelaar 16— 5 A. FittersM. Asman 143 Totaal 8446 Ook EEBC II wist met 28 car. beslag te leggen op de overwin ning. De laatste wedstrijd is in tussen gespëeld op Zaterdag 14 October. In het blad van Vrijdag FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 10). Ja. Hoor eens Greet, dat jonge ding, voor wie ik dat Spaanse costuum heb gevraagd, zal erg in je smaak vallen. Mag ze bij je slapen Dadelijk na het ontbijt moet ze weer weg. Of is het te veel van je gevergd Het wordt heel laat, zie je, en de tante, bij wie ze nu inwoont, houdt in het geheel niet van late uren. Zeg Theo, is zij misschien de uitverkorene Mocht dit zo wezen dan zou ik haar met ge noegen een maand hier logeren, als dit nodig mocht blijken. Tij schudde het hoofd en zei peinzend Neen, Greet, ik wil wel eer lijk bekennen dat, toen ik haar voor het eerst zag, ik een ogen blik hoop had. Ze ziet er zo ethe risch uit. Ze leek mij ook zo fris en onbedorven. Nu... en... Ik kwam tot de ontdekking dat ze een oude vlam van Eddie is. Ze was bij hem op de flat, toen ik afscheid van hem kwam nemen in zijn vrijgezellenleven. Ze vluchtte de brandladder af, toen ik binnen kwam, maar ik had haar heel goed herkend. Daarom is het wel een aardig persoontje om te zien, en als je dit voor mij Terwijl op de met volle kracht varende politie-boot commissaris Grijpgraag en Kees Knip met oliejassen aan en Zuidwesters op, omdat het was gaan regenen, in alle rich tingen de donkere zee afzoch ten, ging Koppie op onder zoek uit. Heel voorzichtig deed hij de deur open en keek in een smal gangetje, dat door een klein lampje slechts flauw verlicht was. Er was niemand te zien. Bij een bocht in het gangetje had Koppie de keus tussen een smal trapje om- 20 October hopen we de uitslag van de laatste wedstrijd te publi ceren met de algehele uitslag van het gehele nederlaag-tournooi. Buurtvereniging Wolfshoek. De jaarvergadering te houden door de Buurtvereniging Wolfs hoek is uitgesteld tot Zondag 22 October. KUNST NA ARBEID KAMPT MET FINANCIËLE ZORGEN. EEN BAZAR WORDT VOORBEREID. Onze muziekvereniging „Kunst na Arbeid" verkeert mede als ge volg van dc tijdsomstandigheden in ernstige financiële moeilijkhe den. De uitgaven gaan de inkom sten overtreffen. Indien deze toe stand bestendigd zou blijven, dan kan het niet anders, of in de na bije toekomst zou tot ontbinding moeten worden overgegaan, het geen ten zeerste te betreuren zou zijn, want „Kunst na Arbeid" heeft in de loop der jaren blijk gegeven alle reden van bestaan te hebben. Om het verenigingsleven gaan de te houden en zo mogelijk ho ger" op te voeren, is een bijzon dere bron van inkomsten nodig. Dit is vooral noodzakelijk met 't oog op de voorgenomen aankoop van nieuwe instrumenten, iets wat broodnodig is, mede in verband met toetreding van nieuwe leden en aspiranten. Men heeft thans het voornemen in de loop van de ze winter voor dit doel een bazar te organiseren, en voor dc orga nisatie hiervan heeft zich uit de burgerij een comité gevormd, waarin zitting hebben de dames Mevr. Gerlach, Mevr. Polder- vaart-Collee, Mevr. Mouthaan- van Drunen, Mevr. Sterrenburg van der Schans, Mevr. v. Vuu- ren-Kerst en Mevr. Boer-Snijders, alsmede de heren Ant. Kerst, H. Wagemakers, Adr. Cové, J. Kerst en P. A. de Groot. In aanmerking nemende de gro te waardering, welke „Kunst na Arbeid" in de loop der jaren, me de door haar geheel belangeloze medewerking bij talloze gelegen heden, bij zeer velen verworven heeft, twijfelt het comité er niet aan, of de organisatie van deze bazar zal door alle gemeentenaren en door velen van buiten de ge meente met sympathie worden begroet. Hoewel de tijden moei- doen wilde, dan zou je mij daar mee zeer verplichten. Zeker, ik wil het graag voor je doen, Theo, ofschoon ik het jammer vindt dat je je tijd be steden zou aan zo'n nutteloze flirterij, waar toch niets van ko men kan. En is het dan ook wel mooi tegenover haar Ze kan wel niet zo veel gevoeld hebben voor Eddie en daarom wél voelen voor jou. Kijk, als zij met Eddie ge flirt heeft, dan weet zij ook pre cies, wat zo'n flirterij waard is en zal ze van mij niet verwach ten dat ik 't werkelijk meen. Een ernstig aangelegd meisje zou zich geen ogenblik aangetrokken voe len tot hem, dus mankeert er toch iets aan bij haar. Ze hadden juist samen een likeurtje gedronken, zag ik aan de glaasjes. Greet Bakker glimlachte. Je bent ouderwets, Theo, dat is 't. Eddie zal heel royaal voor haar zijn geweest, als hij haar mee uit nam en zo'n aflei ding beduidt een oase in de woes tijn voor heel wat meisjes, die hard werken moeten om in haar onderhoud te voorzien. Goed, dat neem ik grif aan. Maar waarom zou ik mij dan ook niet eens zo'n afleiding gunnen Ik heb ook altijd hard gewerkt. Dat is zo. Apropos, hoe heet zij Mies Segers. Eigenaardig hè? Was Jan Segers familie van haar? Dat heb je toch zeker wel gevraagd Ja, het schijnt maar heel in de verte familie. Heb je verteld, dat je aan het hoofd stond van de expeditie die hem is gaan zoeken Neen, ze zei dat ze hem in hoog, of een verdere speur tocht door de gang. Hij be sloot het trapje te proberen en net was hij twee treden opgegaan toen hij stemmen hoorde. Vlug sprong hij het trapje weer af en dook weg in een donkere hoek, waar hij met kloppend hart de stem men dichterbij hoorde komen. Het waren Slim en Niek weer. „Nou Krijn", hoorde Koppie Slim zeggen, „blijf jij maar fijn luisteren naar die smeek- boodschappen van de politie! Als je niet eens wat gezellige lijk zijn, is het comité vol goede moed en vertrouwt het dat zij die het kunnen, door daden zullen to nen het werk van de muziekver eniging op prijs te stellen en hun bijdrage, onverschillig van welke aard, zullen inleveren bij een der leden van het bazarcomité, of daarvan opgave zullen doen aan het comité, dat dan voor afhaling zorg zal dragen. BEVOLKINGSLOOP SPRANG-CAPELLE. Geboren Cornelia A dv A P de Jong-Timmermans Corne- lis A zv C A Sprangers-Wage- makers Johannes zv J Rosen- brand-Onckels Lijdia dv A v Dongen-Hollemans Cornelis zv H Raamstijn-Timmermans Elisabeth A M dv E Schalken- Verwijmeren. Gehuwd C A Arendse 20 jaar en J C Rozenbrand 19 jaar G voor de Poorte 31 jaar en A J Blok 32 jaar F Karreman 30 jaar en A Verduijn 22 jaar - J H Hoefnagel 23 jaar en A H v d Schans 19 jaar J Konings 27 jaar en E Bakkeren 23 jaar A J de Wind 26 jaar en A E M v Dongen 28 jaar G Janson 40 jaar en J A 't Hooft 33 jaar J v Zeist 35 jaar en P J Timmer mans 31 jaar. Overleden H C Craaije 90 jaar echtg van C C de Rooij - A H v Dongen 8 weken C Blom 38 jaar H v d Schans 23 jaar echtg van D. Michaël. Gevestigd C Streefkerk en gezin van Epe M P A Vos van Hilversum —SAL Oerle- mans van Tilburg J H Donker van Culemborg N Stoel van Bruinisse MP van den Bosch van Harderwijk J M Langens van Berlicum A Breugcl van Rotterdam. Vertrokken P L v d Schans naar Vught H C v Wezel naar Loonopzand H J Spuij- broek naar Werkendam J Koenen naar Arnhem - J v Heijst en gezin naar Waalwijk 1 Gouda naar Raamsdonk AL Snijders naar Krabbendijke J L Nieuwland en echtgenoote naar Dordrecht. BIBLIOTHEEK-COMMISSIE. In de commissie van toezicht op de te dezer plaatse gevestigde .bibliotheek van hec dep3i temen: „De Langstraat" van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen geen jaren gezien had, dus dat vond ik eigenlijk niet de moeite waard. Je bent vreselijk gesloten wat jezelf betreft, Theo. Nu, ik zie er al met genoegen op uit dat ik je vriendinnetje zal mogen hel pen kleden. Spreek maar niet over mij tegen haar. Als we toch niet an ders dan „voorbijgaande sche pen" zijn, hoe minder we dan op elkander opmerkzaam gemaakt worden, hoe beter, zei hij en hij stond op. Ondanks hetgeen hij gezegd had, kreeg mevrouw Bakker toch zo de indruk dat hij misschien meer voor haar voelde dan hij dit zichzelf wel bekennen wilde. HOOFDSTUK VII. Nu, het kon niet beter, zei mevrouw Bakker, innig,bewonde rend een paar schreden achteruit tredend en met het hoofd wat op zij, van Mies genietend. Als het voor u gemaakt was had het niet beter kunnen passen. U is een volmaakte Spaanse dan seres, ofschoon uw gezichtje wel wat te teer is. Bekijkt u nu uzelf eens in de spiegelkast. Ja, gaf Mies toe, ik mag te vreden zijn. Er ontbrak dan ook niets aan het kleurige costuum, dat waar lijk in Sevilla gemaakt was. Mevrouw Bakker trad aan de toilettafel en haalde daar iets te voorschijn, dat schitterde in het electrisch licht. Nu moet u er dit collier bij dragen. Ik heb Theo gezegd, dat ik het u lenen zou. Hij heeft het mij op mijn verjaardag gegeven. We zijn altijd heel bevriend ge- dansmuziek wil opzetten, gaan we maar naar kooi! Maf ze!" „Mag niet, jongens", zei Krijn, „orders van de baas. Ik moet naar de politie-berichten blijven luisteren om te horen of ze ons op het spoor zijn!" Koppie hoorde Niek en Slim nog wat brommen en toen verwijderden de stemmen zich, een deur sloeg dicht en toen was het stil. „Er is radio aan boord!" zei Koppie in zichzelf en dat bracht hem op een idee. hebben zitting de dames Mevr. W. Poldervaart-Collee en Mej. J. H. Donker, benevens de heren L. Poldervaart, P. C. Spuijbroek, H. J. M. Kommers en T. Waarts. VOLKSONDERWIJS. De afd. Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs houdt op Woensdag 18 October a.s. des avonds 8 uur een ledenvergade ring in een der lokalen van de Koningin Julianaschool in de kom. Aan de ofde komt o.m. bestuurs verkiezing en benoeming afge vaardigde naar de algemene ver gadering van Volksonderwijs, als mede de behandeling van jaar verslagen van secretaris en pen ningmeester. NUTSAVONDEN. Het bestuur van het departe ment „Dc Langstraat" tfan de Mij. tot Nut van 't Algemeen heeft voor de leden weer een interes sant programma voor het aan staande winterseizoen vastge steld. Er zullen een viertal avon den worden gegeven, n.l. twee dit najaar, waarvan een te dezer plaatse en een te Waalwijk, en twee in het voorjaar, waarvan de eerste te Waalwijk en de laatste weer te dezer plaatse. We hopen op deze avonden later uitvoeriger terug te komen. 'T ROZEKNOPJE JUBILEERT. De Gem. Zangver. ,,'t Roze- knopje" bestaat dit najaar 40 jaar. Maandag 6 Nov. a.s. zal 't 40 jaar geleden zijn dat het des tijds onder leiding van de heer Adr. v. Beek staande en door hem opgerichte Meisjeskoor werd omgezet in de Gem. Zangver. ,,'t Rozeknopje". MIDDENSTAND. Ook dit jaar zal er wederom een Winkelweek worden gehou den door de plaatselijke winke liers. Gezien het succes van ver leden jaar was het een druk be zette vergadering, welke plaats vond in het café M. de Jongh. Met meerderheid van stemmen werd de heer G. Nollen tot voor zitter herkozen. Een 40-tal deel nemers gaven zich staande de vergadering op. In de volgende bijeenkomst hoopt men met con crete voorstellen ter tafel te kun nen komen. weest, al van de tijd af in Indië, toen hij nog een eenzaam tweede luitenant was. Vandaar dat hij nooit mijn verjaardag vergeet. Maar dit hoort nu eigenlijk ge heel bij uw costuum. Mies glimlachte, terwijl haar gastvrouw de ketting om haar hals legde, die Theo enige weken geleden bij Julie gekocht had. Die stond er ook heel goed bij en onwillekeurig haalde zij zelf nu uit haar tasje de ring te voor schijn, die Eric Va'ientijn haar gegeven had. Kijk, die komt geheel bij het collier, zei ze, de ring aan dc vinger schuivend. Ze had wel even gedraald eer ze het ding bij zich gestoken had, maar haar liefde voor Eric was zo geheel dood, dat ze zich nog slechts verbazen kon over zich zelf, dat ze eens voor die man gevoeld had. Mevrouw Bakker keek met ei genaardig verraste blik naar de ring en zei't Kon niet mooier. Hoor eens, dat is zeker Theo die daar belt. Hier is mijn avondman tel. Ik hoop en ik twijfel er ei genlijk ook niet aan of u zult zich dol amuseren. Morgenochtend zal uw ontbijt u bovengebracht wor den, want u zult dan wel moe zijn. Nu... klaar? Op een schoon heidscongres zou u zeker de eer ste prijs winnen. Theo keek vol bewondering op naar het jonge meisje dat hem te gemoet trad. Och, hoe jammer dat zij ooit Eddie had ontmoet. Want vriendschap met Eddic wierp een smet op ieder jong meisje, dacht hij en riep intussen opgetoqen Maar jij had wel een cos tuum kunnen kiezen dat bij het STRIJD TEGEN DE DUURTE. In het kader van de activi teit, die de Regering thans ontplooit bij de prijsbeheer- sing, heeft zij heden een ont werp ingediend voor een voorlopige wet tot schorsing van bedrijfsregelingen. Onder de huidige omstandigheden is het een ernstig gemis, dat het niet mogelijk is onmiddellijk die bedrijfsregelingen te schorsen, welke in strijd met het algemeen belang zijn. Met een onderzoek, of van die strijdigheid sprake is, zoals thans volgens het kartelbe- sluit kan worden ingesteld, is te veel tijd gemoeid. Op 7 September, toen de Regering haar loon- en prijs politiek in een verklaring had uiteengezet en velen in Ne derland, zakenlieden zo goed als kopers, in de crisis van hun „hamsterkaarts" verkeer den, zijn de ambtenaren van de Economische Controle dienst met een speciale op dracht op pad gegaan. Thans speuren zij in samenwerking met de C.C.D. (de Crisis-Con troledienst) en de politie met vernieuwde ijver naar over treders van prijsvoorschriften en verzamelaars van abnor maal grote voorraden. Tot dusver, tijdens 500 inspecties, hebben de ambtenaren de meeste overtredingen vastge steld in de textielbranche. Vele niet alle fabrikan ten, grossiers en winkeliers zijn schuldig bevonden voor de wet, vele niet alle overtreders zijn te goeder trouw geweest. VIJF PERCENT VOOR ALLE AMBTENAREN. De ministerraad heeft in volledige overeenstemming mét de rijkssalaris-commissie besloten, dat de jongste ver hoging van de salarissen en lonen met vijf percent zal gelden voor alle rijksambte naren en arbeidscontractan ten, voor wie een algemene loonregeling geldt, met uit zondering van de hoogste staatsfunctionarissen, voor wie bij de ontwerp-rijksbegroting 1951 in een verhoging van de salarissen is voorzien. Aan de besturen van de pro vinciën, gemeenten en water schappen zal in overweging worden gegeven een met bo venstaande beslissing overeen komende regeling te treffen. De ministerraad heeft in zijn besluit geen grens aange houden. De ambtenaren, die meer dan 3600 gulden per jaar verdienen, zullen dus ook de volle vijf percent krijgen. HOGERE KOLENPRODUCTIE IN SEPTEMBER. Invoer eveneens gestegen. Blijkens de voorlopige cij fers voor de kolenproductie bedroeg de totale productie in Sept. 1.057.500 ton tegenover 1.021.400 ton in Augustus. Zowel in September als in Augustus waren 26 werkda gen, zodat de gemiddelde productie per werkdag resp. 40.700 ton en 39.300 ton be liep. Van de mijnen af werd in September in totaal 846.600 )v.m. 811.000) ton verzonden, waarvan 731.600 (v.m. 730.500) ton bestemd was voor binnen landse behoefte. De invoer beliep in Septem ber 373.000 (362.800) ton, zo dat dus totaal voor binnen lands gebruik 1.104.600 (v.m. mijne paste, sprak ze licht ver wijtend. Dat van toreador bij voorbeeld. Maar een priester... Ik ben Groot-Inquisiteur, met je* welnemen, dus is het je maar geraden je heel goed te hou den kindje. Goedenavond Greet. Alvast hartelijk bedankt voor je hulp met kleden. Goedenavond, Theo, zei nu ook mevrouw Bakker, die het tweetal uitgeleide deed naar de voordeur. Ik ben het eens met juffrouw Segers, dat je wel een vrolijker costuum had kunnen kiezen. Deze opmerking deed Mies haar teleurstelling nog eens zo zeer voelen, maar toen ze een maal de balzaal binnentrad, was ze een en al verrukking. Zo'n schitterend en kleurrijk aspect vertoonde de zaal, dat zelfs de genen die veel meer gezien had den van de wereld dan Mies, wel erkennen moesten dat dit iets enigs was. En toen ze eenmaal door Theo ten dans geleid werd en ze zijn arm om haar middel voelde, toen gaf haar dit een gewaarwording van geluk, waaruit het haar dui delijk werd dat zij deze man lief had. En hij moest haar ook lief hebben, anders zou hij zich niet zoveel moeite hebben gegeven om haar daar te brengen. Ze genoot onbeschrijfelijk en was onvermoeid. Vindt je het eindelijk nu niet genoeg geweest vroeg Theo, toen het souper al lang achter de rug was, maar er nog druk ge danst werd. Lachende schudde Mies het hoofd. Wordt vrvolgd. 1.093.300) ton beschikbaar was. De gemiddelde maandpro- ductie beliep in 1938 1.124.000 ton; in 1949 975.000 ton en in de eerste helft van dit jaar 1.016.000 ton. Voor de maan den Juli, Augustus en Sep tember bedroeg de maand- productie resp. 1.030.000 ton, 1.021.000 ton en 1.058.000 ton. PRINS BERNHARD NAAR TILBURG. Prins Bernhard zal op 7 No vember een zgn. werkbezoek aan Tilburg brengen. Om elf uur des morgens zal Z.K.H. op het Paleis-raadhuis worden ontvangen, waar ook enige korte inleidingen over Tilburg gehouden worden. Eveneens in het Paleis raadhuis zal de Prins aanzit ten aan een lunch, aangebo den door 't gemeentebestuur. Na de lunch zal met een zeer beperkt gezelschap een be zoek worden gebracht aan de Tilburgse Textielschool en aan een wollenstoffenfabriek. GUERILLA'S IN ZUID-CELEBES. De Indonesische minister president, mr. Moh. Natsir, heeft in het parlement mede gedeeld dat het aantal gue rilla's in Zuid-Celebes was ge stegen tot tientallen duizen den. „BRABANTIA MARIANA". Viering van Scapulier-jubileum. Te 's-Bosch is op 28 Septem ber tot stand gekomen de Stich ting „Brabantia Mariana" onder voorzitterschap van Notaris van Hellenberg Hubar. Het doel van deze Stichting is de buitenker kelijke viering van het Zevende Eeuwfeest van het H. Scapulier. De Stichting zal trachten in ge heel Noord-Brabant de viering van 't Scapulier-jubileum te doen slagen. Allereerst zal de tentoonstel ling „Maria-devotie in het ge zin", welke georganiseerd is bij gelegenheid van genoemd eeuw feest, onder gemakkelijke voor waarden voor alle Brabanse ste den en dorpen beschikbaar wor den gesteld. De tentoonstelling begint te 's-Bosch en zal daar van 1522 October toegankelijk zijn. Verder zal op Dinsdag 17 Oc tober onder auspiciën van „Bra bantia Mariana" in de grote zaal van het Casino te 's-Bosch een concert gegeven worden door het Brabants Mannenkoor o.l.v. Fr. van Amelsvoort. Eveneens in het kader van de ze viering wórdt op 22 October in het Casino de première gege ven van het toneelspel „Brunhil- de" van Ivo van Dinther, O. Carm., door de „Ghesellen van den Carmel" onder regie van K. Spierings. Dit spel, dat speciaal voor het Scapulier-jubileum ge schreven werd, zal door genoemd gezelschapgezelschap gedurende het gehele seizoen ook in de an dere steden en dorpen van Bra bant worden gespeeld. DIAMANTEN PRIESTER FEEST MGR. HOPMANS. Het diamanten priesterfeest van Mgr. P. W. Hopmans, Bisschop van Breda, is Donderdag in alle stilte gevierd en voor de buiten wereld onopgemerkt voorbijge gaan. Er kwamen veel gelukwen sen binnen, waaronder een tele gram van de Pauselijke Internun tius, Mgr. Paolo Giobbe. In de voormiddag hebben de zusters van het Moederhuis a. d. Haag- dijk. waar Monseigneur sinds 1945 woont, de hoogbejaarde ju bilaris een intieme huldiging be reid. Het gemeentebestuur van Breda zond zijn gelukwens en liet deze vergezeld gaan van 'n fraai crucifix als geschenk aan de ere burger, die Monseigneur van de stad Breda is. PRODUCTIE MOET OMHOOG. Productie hoger of consumptie lager. „Ernstig moeten we wel gaan denken aan de verlenging van de arbeidstijd. De persoonlijke pres tatie van de arbeider kan en moet wellicht op deze manier worden opgevoerd", aldus Minister van den Brink tijdens een toespraak gisterenavond tot de vertegen woordigers van de belangrijkste Nederlandse dagbladen in Hotel Hamdorff te Laren. Met nadruk verzekerde Minis ter v. d. Brink dat, wanneer de productie der Nederlandse indus trie niet met een zeer groot kwan tum wordt opgevoerd, wij „hon ger zullen moeten gaan lijden". GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWBRIEVEN EN -KAARTEN Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen KH!

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6