IxJho.- Pool" Adverteert in dit blad STIKSTERS Zoollederstanzer. in het offensief Plan van uitbreiding en bebouwingsvoorschriften. net Dienstmeisje. Tuindersramen REPETITIE DE ECHO VAN HET 2UIDEN VAN MAANDAG 30 OCTOBER 1950 Willem II—N.O.A.D. N.A.C.B.V.V. R.K.C.—GOES BaardwijkSchijndel O.J.C.W.S.C. r.W.B.—Waspik R.K.D.V.C.—Were Di Uno AnimoH.V.C.H. Vlijm. BoysBerchem Sport MaliskampHaarsteeg RAAD VAN HEUSDEN De Heer van Herpt WONINGRUIL. Mevr. Schapendonk - Klerkx Kloosterweg WAALWIJK vraagt 17.30 VKOOM a PREESitl,VN tl/ maakt bektnd. GEVRAAGD: Wij kunnen op de fabriek nog enkele volslagen plaatsen. Ie klas arbeidsvoorwaarden SPOED SPOED Tevens voor direct gevraagd: een prima N.V. REX Schoenfabrieken Torenstraat 43-47, Drunen komt deze laatste creatie, één voorbeeld uit onze unieke hcrfst-collectie Zuiver wollen deux.pièces met het nieuwste model kraag. Een bijzonder elegant najaars-complet, prachtig van kwaliteit, makkelijk in het dragen cn tóch gekleed KERKSTRAAT 16a-'s-HERTOGENBOSCH-TEL 8217 WEDSTRIJDEN VOOR 5 NOV. 1950. NAAM ADRES Dit lijstje moet als volgt worden ingevuld Denkt U dat de thuisclub wint, dan vult U achter de betreffende wedstrijd een 1 in. Wilt U de bezoekende club laten wlhnen, dan vult U een 2 in. En verwacht U dat het een gelijk spel wordt, dan vult U een 3 in. Dus geen uitslagen. Om voor de eerste prijs, a 5.in aanmerking te komen moeten minstens 8 wedstrijden goed geraden zijn. Zijn er meerdere even goede oplossingen, dan wordt ge loot. De andere 2 prijzen zijn van 3.50 en 1.50. Alle oplossingen moeten ingevuld worden op het boven staande lijstje en dit lijstje wordt geheel, dus met de datum, gezonden aan: Sportredactie Echo van het Zuiden, Grotestraat 205, Waalwijk. Ieder mag zoveel lijstjes inzenden als hij wil, doch men heeft per week slechts recht op cén prijs. De lijstjes moeten voor Vrijdagmiddag 5 uur in ons bezit zijn. De prijswinnaars zullen, zo mogelijk in ons nummer van Maandag worden bekend gemaakt. Wij behouden ons het recht voor de voorwaarden even tueel te wijzigen. ging der vferordening was begon nen om orde te scheppen, zei wet houder Smolders. Op een vraag van de voorzit ter deelde hij nog mee dat bij de meteropname in December een circulaire hierover zou worden afgegeven. Nochtans was de heer Van Well nog niet bevredigd en bleef bij zijn wens de kwitantie twee keer te laten aanbieden. Wethou der Smolders bracht daartegen in dat B. en W. niet graag zouden zien dat het voorstel gewijzigd wterd en hij beloofde dat met moeilijke gevallen rekening zou worden gehouden. De heer Meijs merkte op dat bij iedere andere kwitantie de in cassokosten al zaten ingesloten. Hij was er niet voor de commis sie van advies in te schakelen bij de toepassing der verordening en hij vond dat van de regfeling een opvoedende kracht moest uitgaan. De heer Van den Hoven was van mening dat de huisvrouw zou kunnen beginnen te sparen als de meteropnemer kwam. De heer Van Seters wilde de mogelijkheid tot bferoep op B. en W. openlaten, maar wethouder Smolders merkte op dat iedereen altijd bij B. en W. terecht kon. Doch ook de heer Van Hees- wijk bleef aan zijn bezwaren vast houden, al bekende hij ze moei lijk ondfer woorden te kunnen brengen. Hij betoogde dat men een nota krijgt toegezonden voor iets wat men op termijn koopt, terwijl men hier onmiddellijk een kwitantie krijgt en hij sloot zich bij de heer Van Well aan. De heer Brouwer was tegen 't systeem dat er op Zaterdagmid dag extra werk vferricht moest worden om achterstallige bedra gen te innen. Hiermee sloot de voorzitter het debat en vroeg of het voerstel geacht mocht worden aangenomen te zijn. Maar de heer Van Well vroeg stemming. Dit volgde en hierbij werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heren Van Heeswijk, Van Seters, Pullens en v. Well, de overigen stemden voor. De huisvrouwen moeten in het vervolg dus zorgen dat ze klaar staan als hun de kwitantie van de Gemeente Licht - en Waterbedrijven wordt aangeboden. Zonder discussie werd vervol gens het voorstel aangenomen in zake toekenning van een premie op de voet van de premieregeling woningverbetering en -splitsing. Verkoop van gronden. Het laatste voorstel betrof ver koop van gronden. Op de eerste plaats 6000 m2 voor 36000 en 4000 m2 voor 18000 aan de Stichting „Ons Middelbaar On derwijs". Naar aanleiding hiervan merkte de hefer Van den Hoven op dat de raad een betrekkelijk kort prae- advies had gerkegen, maar dat de prijs van de grond deed vragen: Hoe komt die prijs tot stand? Hij plaatste hiertegenover de grond die indertijd aan de nijverheids school was verkocht en de heer Van den Hoven vroeg zich af of de koopster zo'n hoge prijs had geboden of dat de gemeente die had gevraagd. De voorzitter antwoordde dat de terreinen tussen Mr. v. Cooth- straat en Kerkstraat kostbaar wa ren. De prijs per m2 was zo hoog dat nog een vierde ten laste van de gemeente bleef. Er was over leg gepleegd met het schoolbe stuur en dat was er mee accoord gegaan. Het geval lag hier ook anders dan bij de nijverheids school. Die had een afschuwelijke huisvesting en de gemeente had bij het nijverheidsonderwijs een relatief groter belang dan bij het middelbaar onderwijs. Bovendien kreeg de gemeente inzake het nij verheidsonderwijs een niet onaan zienlijk deel van de fexploitatie- kosten te dragen. Tegenover het middelbaar onderwijs was de ver houding heel anders. Er moest naar gestreefd worden een be-^ hoorlijke prijs voor het terrein te krijgen. De prijzen der gronden lagen tussen 7.50 en 4.50 per m2. De prijs die O.M.O. moest betalen was door het Prijzenbu- reau goedgekeurd. Ook de raad ging nu met de verkoop accoord en tenslotte ook nog met het voor stel tot verkoop van grond aan de Wilhelminastraat aan J. van Haren. Dit was het einde van de open bare vergadering en de voorzitter sloot met gebed. GEEN VERDERE DALING VAN VLEESPRI.TZEN. Een behoorlijke prijsdaling is op de vleesmarkt ingetre den, zei de heer J. van Veer, voorzitter van de bedrijfschap voor vee en vlees in een open bare vergadering te Den Haag. „Het publiek mag echter geen overdreven verwachtin gen hebben van verdere prijs dalingen, vervolgde hij. In het kader van de land bouwpolitiek is de producen ten een lonende prijs voor het varkensvlees toegezegd. De ervaringen in het jongste ver leden hebben nogmaals beves tigd dat de gehele vleesmarkt zich sterk naar de varkens- vleesprijzen richt. De sterk gestegen prijzen van voeder- graan wettigen geenszins de verwachting, dat de varkens- prijzen nog veel kunnen da len, om de varkenshouderij een bestaansmogelijkheid te geven". Op 1 Nov. opent Eva Peron in Buenos Aires „het grootste voetbalstadon aller tijden". Hoe veel toeschouwers van een wed strijd niets anders zullen zien dan 22 onherkenbare stippen, wordt niet gemeld. Dc raadsvergadering van Hcusden zou Donderdag- reeds heel vroeg zijn afge lopen, ware het niet dat dc heer v. Herpt een vrij lan ge rede hield, die nogal critiek verwekte. Om even over acht opende bur gemeester v. Delft de openbare raadsvergadering. De notulen van de vorige vergadering werden on gewijzigd vastgesteld. De wijziging der politieveror dening werd z.h.st. goedgekeurd. Over andere ingekomen stuk ken werd eveneens goedgunstig beschikt. Punt 4. Vaststelling gemeente en bedrijfsbegroting 1951. De heer Verschuur, rapporteur van de begrotingscommissie De financiële toestand van de gemeente is slechter dan zij ooit geweest is. Evenwel zijn er ook lichtpunten. Het verzorgingspeil is op gelijke hoogte gebleven. Be langrijke verbeteringen zijn aan gebracht, o.a. de riolering. De commissie stelt voor de be groting goed te keuren. De voorzitter dankt de commis sie voor het onderzoek der begro ting. De heer Dekkers heeft gelezen dat 50.000.— is uitgetrokken voor twee lokalen en gymnastiek- terreinen. Hij vraagt ook 't voet balveld in te schakelen. Voorz. Dit ligt te ver af. De heer Dekkers Toen ik op de Handelsschool te Waalwijk was, gingen we ook wel op het WSC terrein voetballen en in de Stationsstraat naar het gymnas tieklokaal. En dat ging orde lijk en goed. Men zou het hier ook kunnen proberen. In de begroting heeft de heer Dekkers gezien dat de vleeskeu ringsdienst een ruim batig saldo heeft. Hij heeft gehoord dat an dere vleeskeuringsdiensten geen winst maken, maar hun winst be steden voor de veearts of hulp- keurmeesters. Spr. vraagt of van dit batig saldo ook de veearts en de hulpkeurmecsters kunnen pro fiteren. De voorz. antwoordt dat de aanleg van het gymnastiekterrein' in overeenstemming is met de ad viezen van de inspecteur van het onderwijs en de bouwkundig, hoofdinspecteur en hij houdt zich gaarne aan deze adviezen, maar als het officiële verzoek van de scholen komt, kan deze zaak op nieuw onder de loupe worden ge nomen. Wat de vleeskeurings dienst betreft zegt de voorzitter dat 'de hulpkeurmeesters reeds verhoging hadden ontvangen. Het salaris van de veearts is inder daad niet zo groot, doch is zo door Provinciale Staten vastge steld, zodat de gemeente hieraan niets kan veranderen. De heer Dekkers vraagt nog of er rekening is gehouden met de eventuele bouw van nieuwe scho len. De voorzitter Voorlopig is dit niet zo. Te zijner tijd kan dit be keken worden. De heer van Herpt aan het woord. De heer v. Herpt sprak o.m. als volgt Mijnheer de Voorzitter, als ik het woord vraag, is dit in het be lang van gemeente en gemeen schap. Wanneer ik in herhaling zou vallen is dit omdat de zaken, waarover ik al meer heb gespro ken, zo belangrijk zijn. Moge onder de raadsleden een vriendschapsband ontstaan ten bate van de goede samenwerking. De raad is gemengd. Zou het nu niet wenselijk zijn dat er een R.K. raadsfractie wordt gevormd om zodoende een sterke stem te heb ben. Thans zitten 5 katholieke leden in de raad, later zullen het er wellicht 7 zijn. Als er een fractie is, kunnen problemen ook van tevoren be sproken worden. De heer v. Herpt vroeg zich verder af of de heer Dekkers, ge tuige zijn optreden in de vorige vergadering, de R.K. leden in een dwangpositie wilde dwingen. (De opmerking van de heer Dekkers in de vorige raadsverga dering betrof het verzoek van de Ned. Herv. Comm. voor Maat schappelijk Werk om subsidie van de gemeente Heusden. B. en W. verklaarden niet afwijzend te staan, doch niet de primeur te willen hebben. De heer Dekkers verklaarde hierop dat hij 't waar deerde dat B. en W. niet afwij zend stonden tegenover het ver zoek, maar dat Heusden met zijn overwegend katholieke bevolking inderdaad niet de primeur behoef de te hebben. Hij vond verder dat het afwijzende besluit van de raad van Wijk en Aalburg niet getuig de van een sociaal ontwikkeld ge voel en hoopte dat andere ge meenten in het land van Heusden en Altena dit voorbeeld niet zou den volgen. Red.). Wij wensen, aldus vervolgde de heer v. Herpt, door de heer Dekkers niet aan een lijntje te worden gehouden. Dat wilde ech ter niet zeggen dat hij in de con tramine wilde zijn. Spr. was het ook niet eens met de demping van de Demer en als hij gedempt zou worden, stond er nog die lelijke schutting langs en dat was een ontsiering. Hij be treurde het dat, als het gemeente huis werd gebouwd op de plaats die hiervoor was gekozen, de hoofdingang van het raadhuis door het postkantoor overscha duwd zou worden. Het was ver heugend dat aan de vuilnisbelt de nodige aandacht werd besteed. De heer v. Herpt vroeg ook nog landbouwwoningen in Her.pt en Hedikhuizen. Hoe is de verhouding in B. en W., vroeg spr. zich af. Heeft de eenstemmigheid een diepere grond of gaan de wethouders met de burgemeester mee of voeren de wethouders de boventoon. Door vriendelijke wrijving kan er ook nog iets goeds tot stand komen. Maar het lijkt alsof de wethou ders de burgemeester blindelings volgen. Hij haalde een voorbeeld aan. Bij de stemming over het padje (en geen paadje, zei de hr. v. Herpt) hadden de wethouders tegen het voorstel van B. en W. gestemd. Dit is merkwaardig. Als U dit, mijnheer de voorzit ter, van tevoren had zien aanko men, zou u het voorstel wel heb ben teruggenomen, zei de heer v. Herpt en hij besloot Wij willen B. en W. niet blindelings volgen. Ik hoop dat U mijn woorden niet kwalijk neemt. De repliek. De voorz. antwoordde dat B. en W. betreffende de Demer en het gemeentehuis er niet aan den ken van het ingenomen standpunt af te wijken. Er kan inderdaad wel verschil van mening in B. en W. zijn. Dc vergaderingen zijn echter altijd gemoedelijk. Als er een blunder is gemaakt, willen wij dit gaarne erkennen. Niemand speelt de baas. Alles wordt objectief bekeken. De voorzitter is evenwel ver wonderd dat de heer v. Herpt dit betoog heeft gehouden, waar de heer v. Herpt toch zitting had in de begrotingscommissie. De heer Dekkers Ik dank de heer' v. Herpt voor zijn aangena me woordenvloed. Het verwon dert mij echter dat ik uit de mond van de heer v. Herpt heb moeten horen dat ik op de R.K. leden drang heb uitgeoefend. (De heer Dekkers is niet katholiek - Red.). Spr. haalde verder voorbeelden aan, waaruit bleek dat hij ver scheidene vooraanstaande katho lieken tijdens de bezetting had ge holpen. Hij had van verschillen de dankbetuigingen hiervoor ont vangen. Laten deze feiten bewij zen, zegt de heer Dekkers, dat ik er niet aan denk enige drang op de R.K. leden uit te oefenen. Ik wil een vriend van het R.K. volksdeel zijn en ik heb bewonde ring voor de R.K. organisaties en zou wensen dat het in onze krin gen ook zo zou zijn. Hoe is deze gedachte in het hoofd van de heer v. Herpt opge komen? Het beleid van B. en W. inzake het „padje" was wijs. Het betoog van de heer v. Herpt is onzinnig geraaskal. Ik adviseer de heer v. Herpt minder lange kletsverhalen op te hangen, maar zich enige juridische kennis te verwerven. Het is zeker geen eer voor Herpt dat zo'n man als hun vertegenwoordiger in de raad zit. Hij is volkomen onbekwaam. Er is tussen mij en de R.K. raadsleden steeds een goede sa- cenwerking geweest. De heer v. Herpt maakt op deze manier zijn eigen fractie belachelijk. De dupliek. De heer v. Herpt zegt er geen behoefte aan te hebben veel woorden aan de rede van de heer Dekkers te verspillen. Hij heeft slechts laten horen wat -zijn me ping was en neutraal gesproken. Hij wil zichzelf niet bestuiten. De heer Dekkers maakt zich kwaad, zegt de Herptse vertegenwoordi ger, en wie zich kwaad maakt, heeft altijd ongelijk. De heer Dekkers De heer v. Herpt heeft de strekking van zijn eigen woorden niet begrepen. Zijn ontwikkeling schiet te kort, dus zijn woorden kan ik niet zo kwa lijk nemen, maar ik moest toch op zijn onbeholpenheid attenderen. Ik hoop dat de heer v. Herpt in het vervolg zijn woordenkeus beter zal verzorgen. De heer v. HerptIk zal geen voorbeeld nemen aan de woor denkeus van de heer Dekkers. De voorz. vindt dat dit betoog beter niet gehouden had kunnen worden. De begroting wordt overigens z.h.st. aangenomen. Op verschillende verzoeken om tegemoetkoming in vervoerskos ten van schoolgaande kinderen wordt gunstig beschikt. Punt 6 vermeldde de benoeming van leden en plaatsvervangende leden van de commissie ingevolge de woonruimtewet. De voorz. leest de namen van de commissielden voor P. Verschuur, v. d. Kolk, v. Wijk, v. Hrpt erf v. Balkom, en de plaatsvervangende ledenL. C. Verschuur, v. Bladel, van Hoorn, v. d. Zalm en Deurlo. De heer v. HerptIs het niet de bedoeling dat de heer Deurlo bovenaan staat? Voorz.Indrdaad, want de hr. Deurlo is plaatsvervangend voor zitter. Bij de stemming worden geko zen P. J. Verschuur, v. d. Kolk, v. Wijk, v. Herpt en v. Balkom. De plv. leden worden bij accla matie herkozen. Punt 7 handelde weer over het paadje tussen Kerkstraat en Ach terweg. Het was B. en W. ge bleken dat deze verbindingspad in beheer en onderhoud bij het waterschap „Herpt en het Herpt se veld" was en dus moesten Pro vinciale Staten beslissen. De raad ging hiermede accoord en liet dus de beslissing aan de Staten over. 8. In de commissie van onder zoek voor de rekening van de Godshuizen en het Herptse Arm bestuur werden resp. benoemd L. C. Verschuur, v. Bladel en te Vruchte Dekkers, v. Herpt en te Vruchte. De heer Dekkers wenste zijn benoeming niet aan te nemen en in zijn plaats werd de heer Ver schuur benoemd. De gemeentebegroting 1950 werd z.h.st. gewijzigd. Aan de heer C. L. v. d. Wiel werd een bedrag gerestitueerd wegens een ongerechtigde aan slag. De raad vond het O.K. Hierna sloot de voorzitter met gebed. Op Zaterdag 11 November a.s. hopen onze dierbare Ouders \V. C. DINGEMANS en M. H. DINGEMANS- MOLENSCHOT hun Zilveren Huwelijksfeest te vieren. Ter hunner intentie zal om 9 uur een H. Mis van dank baarheid worden opgedragen in de Parochiekerk van St. jozei te Kaatsheuvel. Dal God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen. André en Joke Gerard en Dini Jo en Wim Wal Jan Truus Marie Toos Sjaantje Kaatsheuvel, Nov. '50. Tramlaan 224 M. Gelegenheid tot feliciteren: van 12.3014.00 uur. Burgemeester en Wethou ders van Loon op Zand maken bekend, dat deze gemeente medewerking verleent bij de werkzaamheden van de Stich ting lnterlocale Woningruii- Centrale. Gegadigden, die een wo- ningruil wensen tot stand te brengen met een inwoner van een andere gemeente en daar bij gebruik wensen te maken van de diensten van boven genoemde woningruil-centrale kunnen ter gemeente-secreta rie (afdeling I) de nodige in lichtingen daaromtrent in winnen. Kaatsheuvel, 25 Oct. '50. Burgemeester en Wethouders van Loon op Zand, Mï. R. J. Th. v. d. Heijden. De Secretaris, M. H. J. v. Nieuwstad. IE KOOP; een partij eenruiters Te bevragen desoijensestraat 34 Waalwijk ALLfcRHfclLlGEN, 's morgens om 12 uur van het DAMESKOOR der Liedertafel .Oefening en Ver maak', in| de achterzaal van Hotel Verwlcl. GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWBRIEVEN EN -KAARTEN Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen .Model 8128. fraaie broché. >m. voorsluiting (en veter in dc (rug, elastieken bovenrand en f2 p. Twilgrip- jarretellcs CORSETTEN geven Uw figuur de jeugdige lijn, die de heersende mode vraagt. Niets kan hun pasvorm en duurzaamheid evenaren. Er is 'n „Twitfit"-corset voor ieder figuur. S-HERTOGENBOSCH - EINDHOVEN - TILBURG Het Hoofd van het Gemeentebestuur van WAALWIJK dat het ontwerp van het plan van uitbreiding In hoofdzaak en het ontwerp van het plan tot herziening van het plan van uitbreiding dezer gemeente in onderdelen, ln uitvoerige kaarten uitgewerkt, met bebouwingsvoorschriften, ter secre tarie dezer gemeente voor een leder ter inzage liggen van 31 October 1950 tot en met 27 November 1950 en dat belanghebbenden vóór 28 November 1950 hun bezwaren tegen het ontwerp en de bebouwingsvoorschriften kunnen inbrengen bi) de gemeenteraad. Waai wijk,',27 October 1950. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, Mr. R. J. J. LAMBOOY.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3