1 GEERTRUIDENBERG WIELRENNEN HOCKEY VOETBAL 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 OCTOBER 1950 7 VLIJMEN. Vlijm. Boys 2—ODC 2 1—3 gestaakt. Vlijmen 2 speelde thuis tegen ODC 2 uit Boxtel en kon het niet tot een goed einde brengen. Even voor de rust werd de wedstrijd gestaakt, omdat een speler van Vlijmen weigerde het veld te ver laten. Het was vanaf het begin een rommelige wedstrijd en zowel Vlijmen als ODC hadden hieraan schuld. Deuteren 2—Vlijm. Boys 3 46.. Vlijmen 3 speelde uit tegen i Deuteren 2. Het werd een doel puntrijke wedstrijd, maar Vlijmen i won verdiend, al was de tegen stand van Deuteren groter dan werd verwacht. Vlijmen behaalde hiermede haar vierde overwinning. HAARSTEEG. Haarsteeg—Vlijm. Boys. Deze met zoveel spanning te gemoet geziene wedstrijd, waar voor de publieke belangstelling zeer groot was, is in een verdien-, de overwinnig voor de gasten ge ëindigd. De wedstrijd was over het algemeen meer spannend dan. fraai; spannend omdat het een plaatselijke derby betrof, maar minder fraai door het slechte weer en zodoende een glad, glibberig terrein, waardoor balcontrole on mogelijk bleek. De thuisclub mis te haar midhalf, waardoor zij zeer was gehandicapt. Door de omzet ting was het verband zoek en zo doende gingen vele kansen verlo ren. Niettemin speelden de gas ten een pittige partij voetbal en hadden de wil om te winnen. En dat zij t meenden, was al spoe dig te merken, want na enkele aanvallen was het reeds na 5 mi nuten 10, doch dit doelpunt werd wegens buitenspel geannu leerd. Het was echter maar uit stel, want na een kwartier maak te v. Overdijk 't eerste doelpunt.. De gastheren konden geen vat op het spel krijgen. Vlijmen bleef steeds domineren met als resul taat dat na een half uur spelen de rechtsbuiten met een fraai schot de stand op 2—0 bracht. De thuisclub deed er toen een schepje op, maar kon niet ver hinderen dat v. Overdijk de stand op 3—0 bracht. Na de hervatting bleek het dat de rollen waren omgekeerd, mede doordat de gasten zich enigszins in de verdediging terugtrokken, togen de gastheren ten aanval, maar de afwerking liet veel te wensen over. Bij een overtreding kreeg Haarsteeg een vrije trap te nemen, die door midhalf Boelen in een doelpunt werd omgezet. Er was toen nog van alles moge lijk en aan het spel te zien, ver wachtte iedereen een verhoging van de score. Eenmaal kregen zij nog een geheide kans, maar links buiten Boelen schoot hoog over. In de stand kwam geen verande ring meer en Vlijmen heeft door deze overwinning weer twee kost bare punten binnen. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld en scheidsrechter v. Duimen had een gemakkelijke taak. WIELERCLUB LEONORA. Zondag werd een tijdrit vei re den naar Heesch en terug, een afstand van 72 k.m. Hierin toon de vooral A. v. Stein zich als de sterkste door in deze rit 'n inooie tijd te maken op zijn tegenstan ders. Hij wist zich tot de derde plaats op te werken. De uitslag van de rit in de A klasse was als volgt 1 A. v. Stein 2 uur 8 inin. 2 H. Hoedemakers 2.13; 3 A v. Es 2.16.5; 4 A. Becks 2.16*15; 5 Fr. Damen 2.18; 6 A. Dekkers 2.22.25; 7 L. Fitters 2.22.45; 8 G. v. Es 2.30.45. lil de B klasse werd gereden tot de Veemarkt in Den Bosch en terug. Hierin wist L. v. d. Houdt de kortste tijd te maken en zijn tweede overwinning te boeken. Hier volgt de uitslag 1 L. v. d. Houdt 1 uur 17 mi nuten; 2 K. Klein 1.23.25; 3 Th. de Peffer 1.24.30; 4 C Wohlen- dorf. 1.25; 5 A. Berkelmans 1.28.30; 6 A. Timmermans opge geven wegens valpartij. A.s. Woensdag wordt de zesde rit in Elshout gereden over een parcours van 3J^ k.m. Deze ron de wordt 20 maal verreden. Om 11 uur wordt in Elshout gestart voor de A en B klasse. Ook deze rit geldt voor het clubkampioen schap. A.s. Vrijdag 's avonds half 8 leden vergadering in het clublo kaal De Lindeboom. De agenda bevat o.m.: Stemming nieuwe le den renners; bespreking aanschaf fing wedstrijd-hometrainer en aan staande hometrainer wedstrijd rondvraag; sluiting. TAFELTENNIS. R.K.C.—T.T.V. De Zaterdag gehouden tafel tenniswedstrijd tegen Never De spair in Den Bosch leverde voor ons le team wederom een mooi resultaat op. Zij wisten de over winning te behalen met 73. De volgende wedstrijd wordt gehouden Vrijdag 3 November tegen Never Doven uit Zaltbom- mel, die momenteel boven aan de ranglijst staat. Dus jongens, op-* gelet er. veel succes. VRAGEN EN MENINGEN ▼an onze lezers Naar aanleiding van de ont boezeming in dichtvorm van dc heer Theo Burmanje in ons vorig nummer over de reis van „Oefening en Ver maak" naar Roelofsarends- veen, wijst men ons op onze vergissing, dat de heer T. B. geen lid is van „O. en V.". waarvar gaarne acte. Dat het bestuur van „O. en V." onbekend was met deze inzending, nemen we gaarne aan, maar we zijn niet over tuigd dat dit „product" be neden het peil van ons blad was en dat het de belangen der Liedertafel heeft ge schaad. Men kan ook alles te zwart zien! De heer Oudshoorn te Sprang-Capelle A153, zendt ons een uitvoerig protest te gen wat lijj noemt een „dorps schandaal". Als wij het goed begrijpen protesteert hij tegen het feit dat hij op straat is gezet ter- wille, zoals hij zegt, van de 2e bewoners, en meent hij geen recht te kunnen vinden. Wij kunnen deze persoon lijke aangelegenheid natuur lijk niet in ons blad laten be handelen, temeer waai- ons de omstandigheden niet bekend zijn. Alleen zouden wij willen vragen, heeft de heer O. zich tijdig tot B. en W. en de wo ning-commissie terzake ge wend? Daar zal men hem toch niet zonder verhoor of hulp laten, als de mogelijkheid daartoe bestaat. KAATSHEUVEL. Dames: DES—Waalwijk 1—3. Heren: Middelb.— DES af gel. Het damcselftal verloor giste ren in een wedstrijd die onder zeer ongunstige weersomstandig heden gespeeld werd, haar eerste wedstrijd. Even over drie werd begonnen en na vijf minuten spe len scoorden dc Waalwijkse da mes voor de eerste maal. Kort hierna werd dc wedstrijd onder broken wegens de regen, die bij stromen naar beneden kwam. Na hervatting hernam Waal wijk het initiatief en speelde een zeer goede partij met goed opge zette aanvallen, die tot de rust nog tweemaal succes opleverden. Na rust wist DES zich eniger mate te herstellen, doch Waalwijk bleef toch het karakter van de wedstrijd bepalen. De midvoor wist uit een strafcorner een goed tegenpunt te scoren en een latere doorbraak van haar besloot zij met een keihard schot, dat op 2 meter afstand door de doelverde- digster keurig werd gestopt. Haar collega van DES deed ook goed werk, waardoor met deze 31 stand het lang verbeide einde kwam. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Enige metselaars. Enige timmerlieden. Overleersnijders. Snijmeester. Stikmeester. Opzoler. Prima ophalers. Afmakers. Zoolleerstanzer. Machine-zwikker en hand- zwikkers. Kantenschrooier. Perforeerder. Bijtuigers. Leerling snijders. Mannelijke stikkers en leer ling stikkers. Diverse arbeiders voor de zwikkerij. Diverse jeugdige schoen- en lederwaren-fabrieksarbeiders. Mannelijke jongste kantoor bediende. Een halfwas meubelmaker. Opzichters voor goudmijnen in Zuid-Afrika. Plaksters. Lederwarenstiksters. Geroutineerde handschoenen- stiksters. Dagmeisje. Dag- en nachtdienstboden. Bieden zioh aan: Een herenkapper. Een paswerkcr. Meisjes voor confectie-ateliers SehoenstifcBters Thuisstik- sters. Brood- en banketbakker. Leerling machine-bankwer kers en leerlingen automon teurs, beiden met opleiding Nijverheidsschool. Hulp-snij meester. Snijmeester (voor Waalwijk). Aankomend modelleur snij meester. Diverse chauffeurs. Een plaatwerker. Een hulpmodelleur. Grondwerkers. Diverse kantoorkrachten. Verkoopsters. Een magazijnbediende. Aanmeldingen dagelijks tus sen 9 en 12 uur voormiddag op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, te lefoon 63. Deze bekendmaking is gel dig tot en met 4 Nov. 1950. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten Spar-A vond. Donderdagavond werd in de bioscoopzaal van de heer Baars door de gezamenlijke Spar-krui- deniers de heren du Pont en Kle- boom, een bonte Spar-avond aan de klanten aangeboden. De boote avond werd verzorgd door „Kla veren 5" uit Roosendaal, wat op zichzelf al het slagen van een avond waarborgt. De heer Ven mans sprak een kort openings woord, waarin hij een kort over zicht gaf van de voordelen dit de kopers genieten bij de Spar-win- keliers. De avond was een bonte a£- schetsjes enz., waarin de heren 'sjaiznui 'Buez uea Bugassuw Mol en Jongeneelen wel domi neerden. Het was voldoende voor deze artisten om hun gezicht te tonen om het publitk uitbundig te doen lachen, laat staan als zij hun geestigheden lanceerden. Vast en zeker hebben zij kleine niet te merken „ongelukjes" onder het publiek op hun geweten. Het orkest, dat op excellente wijze het muzikale gedeelte ver zorgde, oogstte steeds een enorm succes, hetzelfde viel ook een der dames met haar levensliedjes ten deel. Het geheel was weer af en de Sparwinkeliers hebben hun klan ten daarmede een onvergetelijke avond bezorgd. vallen worden weer op het doel der tegenpartij onderno men en als Spijkerman een kans krijgt brengt hij die door naast schieten om hals. Bla- della werkt zich los en for ceert een aanval, waaruit de rechtshalf een fel en onver wacht schot lóst; (11). De gasten komen nu fanatiek op zetten, doch vooralsnog weet de achterhoede hiermee wel raad. ofschoon een meer en thousiast verdedigen in deze periode wel gewenst zou zijn geweest. Zwiepende uitvallen van de gebroeders Blij levens, waarvan de rechtsbuiten bui tengewoon agressief speelt en steeds op prima wijze van Muskens vanuit het midden veld wordt gevoed, leveren echter geen doelpunten op. Het zit hun werkelijk met al le: tegen. Doch zoals het meestal gaat, valt dan juist het doelpunt aan de andere zijde, waar een weifelende achterhoede aan Bladella gelegenheid geeft op goedkope manier aan een doelpunt te komen; J 2). Nog even voor het einde van de eerste helft krijgt de WSC- voorhoede een prima kans, doch Pulles tracht zelf met een kalm schot het door de doelman prima gedekte doel te doorboren, inplaats van de aanstormende Piet Blijlevens een betere kans te geven. Na de rust noteren wij di rect een serie aanvallen van Bladella, doch de afwerking laat te wensen over. WSC ver plaatst met verre trappen en passes het spel, doch ondanks de verschillende corners op 't Bladella-doel en de diverse vrije trappen welke tegen de fanatiek-spelcnde Bladella- achterhoedo worden toege kend, weet WSC het doel niet te vinden. Doch dan voltrekt zich het drama. Enkele snelle uitvallen, een nonchalant spe lende achterhoede en de stand is binnen 10 minuten door Bladella tot 14 opgevoerd. Muskens gaat de spilplaats in nemen, wat hem op een bui tengewoon tactische manier afgaat en v. Meeuwen gaat mede trachten het spel te for ceren. En inderdaad gelukt 't hem, want uit een aanval over links gaat met een felle kopstoot de bal in de uiterste hoek van het doel; (24). Overdonderend ti-eedt de Oranje-Zwarte voorhoede op. Steeds dwarrelen de ballen in het vijandige strafschopgebied doch tot het einde toe houdt Bladella stand, het terrein zui verend met verre lijnballen. Twee kostbare puntjes gingen teloor in een wedstrijd, die veel gemakkelijker was dan tegen St. Michiels-Gestel. O.D.C.JULIANA 1-0. In een harde, sportieve en ui terst spannende strijd behaalde ODC de kleinst mogelijke over winning. Een zege, die niet direct onverdiend, doch die even goed andersom had kunnen zijn. Zeker, technisch was de thuisclub beter dan de bezoekers, doch daar staat tegenover dat de gecl-zwarten voor de rust meer kansen kregen, die ongetwijfeld met een beetje veine tot een nuttige kleine voor sprong had kunnen leiden. De thuisclub, kennelijk met de bedoe ling de Waalwijkers te overtroe ven, liep full speed van stapel. Zij lanceerden terstond enkele ge vaarlijke aanvallen, doch dit blik- sem-offensief duurde niet lang. De bezoekers wisten spoedig het korte overwicht teniet te doen, ja zelfs een lichte meerderheid tc krijgen. Een vrije trap even bui ten het strafschopgebied deed ODC door het oog van een naald kruipen. Van de Wiel kogelde hieruit de bal hard op doel, doch zijn prima schot sprong via de onderkant van de lat het veld weer in. Vlak daarop was ODC weer gevaarlijk weg, maar ge doelpunt werd er in de eerste helft niet. Na de rust was de thuisclub over het geheel iets sterker, al moest haar verdediging steeds al le zeilen bijzetten om bij de at taques der geel-zwarten onheil te voorkomen. Meer en meer werd het duidelijk dat de ploeg, die in deze fase van de wedstrijd het eerst scoorde, de overwinning zou behalen. Een vrij ongelukkig mo ment bracht de eerste en enigste goal ter wereld. Van een behoor lijke afstand kogelde de Boxtelse linksbinnen op doel. Van Os, die goed werk leverde, zou deze bal zeker gehad hebben als een onef fenheid in het veld de bal niet plotseling van richting had doen veranderen en hem totaal ver- rastte. Baardwijk was door deze tegenslag niet terneergeslagen. Zij trok op het doel van ODC af, doch zonder resultaat. Naarmate de tijd vorderde, werd het spel aan beide zijden minder zeker. Kort voor het einde dachten wij de gelijkmaker te zien. Spapens was door de verdediging heen ge zigzagd. Zijn schot ging echter rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Na enige wederzijd se aanvallen kwam het einde met een gevaarlijke scrimmage voor 't ODC doel. De Baardwijkers sneu velden met ere. In deze vorm spelend, zal ech ter het Juliana-team beslist nog van zich doen horen, temeer nog daar het verloop in deze afdeling hoogst interessant belooft te wor den. D.V.V.C.—R.W.B. 2-0. Dc RWB-ers hebben weinig pleizier van hun Dongease reis beleefd. Met een 2—0 nederlaag werden zij naar Besoijen terugge stuurd, een nederlaag die totaal onverdiend is te noemen en die zij niet te danken heeft aan slechter spelen dan de tegenstander, inte gendeel, maar wel, en dat is veel erger, was het de Drunense scheidsrechter v. Zon, die RWB een zo kostbare nederlaag be zorgde. Van Zon was het n.l. diet RWB steeds dwars zat, waarr maar enigszins de mogelijkheid J bestond om dwars te zitten. Hij had zelfs de moed om 20 minuten voor het einde eeu reeds 5 aan RWB toegekende strafschop op verzoek van de tegenstander r niet te laten doorgaan, iedereen had duidelijk gezien, dat een DV_. VC-speler al vallende de bal met t zijn handen uit zijn doel sloeg, ook scheidsrechter v. Zon, dus floot hij en wees naar de witte.' stip. Maar toen enkele Dongense spelers hem vertelden dat dit de; gelijkmaker wel zou zijn en mis-- schien zelfs een nederlaag voori DVVC zou betekenen, dus een overwinning voor RWB, heeft de scheidsrechter bepaald gedacht O ja, dat is waar ook, dat inag niet, en toen liet hij bij wijze van „tegemoetkoming" RWB maar 'n i corner nemen inplaats van een 1 strafschop. Door deze beslissing; ontnam hij RWB niet alleen de gelijkmaker, maar tevens ook de lust tot verdere pogingen om tot t succes te geraken. En geen won- - der, want dit was te bar. Vijf minuten voor h;t einde wist dc thuisclub haar 1—0 voor-, sprong tot 2—0 te vergroten, en deze wedstrijd, die voor de rustt het aanzien volkomen waard was en de bezoekers een prima partij tje voetbal te zien gaf, was voor RWB verloren. Enfin, RWB-ers, op deze ma nier is er niet te winnen en wij j hopen slechts dat wij bij de vol- - gende wedstrijden verschoond 1 mogen blijven van scheidsrechters die uit hetzelfde hout gesneden i zijn als v. Zon. De moed geeft RWB echter al lesbehalve op, dat zullen wij het t publiek bewijzen in de komende twee thuiswedstrijden, n.l. a.s. Zondag tegen Waspik en 19 No vember tegen Drunen. In verband met Allerheiligen i vindt de training a.s. Donderdag avond plaats. Denk er dus om allen present. KAATSHEUVEL. DESK-VLISSINGEN 1-0.' WIES PIJNENBURG dc terrier die zich aan iedere bal! vastklampte en van geen ophouden wist. Op een troosteloze middag,, terwijl de regen halstarrig bleef 1 neervallen, heeft DESK een ver diende overwinning behaald op het ijverige en vinnige Vlissingen, dat èn door zijn nederlaag èn door de weersomstandigheden maarr weinig pleizier van zijn uitstapje heeft beleefd. Van werkelijk goed voetbal kon geen sprake zijn op het spiegelgladde terrein, waar de schuifpartijen niet van de lucht! waren. Ondanks dit euvel was het een buitengewoon sportieve wed-, strijd, die de heer v. Schaik geeni moment moeilijkheden heeft be zorgd. Beide ploegen gaven watl ze konden geven in deze omstan-. digheden, maar de gladheid van het veld maakte berekend spel nu eenmaal onmogelijk. Daarom was het geen wonder dat zich soms de vreemdste situaties voordeden. Wij memoreerden reeds datt DESK deze overwinning ten volle verdiende, want zowel voor de rust als na de thee was 't DESK dat doorlopend in de aanval was, behoudens dan misschien een tien minuten tegen het einde. Het be-, slissende doelpunt werd ongeveer- een kwartier na de rust gescoord door Toon v. d. Ven uit een wer kelijk mooi opgezette aanval. Toen Balvers, die deze middag met Jo Damen van plaats was- verwisseld, de bal vanuit zijn ach terhoede op de vleugel kreeg, plaatste hij een center naar het midden, waar Jo Damen met een pracht omhaal, de bal door expe— diëerde naar de vrijstaande Toon v. d. Ven en deze gaf met 'n strak schot doelman de Nooyer het na kijken. Dit bleek de beslissing ANDRÉ VAN ES de eeuwige jeugd, die vanmiddag weer zwoegde alsof er geen jaren tellen. te zijn, ofschoon DESK in de res terende tijd nog twee kansen kreeg, die eigenlijk door onbaat zuchtigheid onbenut werden gela ten. Eerst was het Toon van der Ven, die, na de bal mooi vrijge- speeld te hebben, inplaats van zelf een schot te lossen, toch nog een voorzetje gaf dat op niets uitliep. Enkele ogenblikken later kregen we hetzelfde te zien van André v. Es, die deze middag in prima vorm was. In een pracht rush stoof hij de back voorbij, maar- inplaats van zelf te schieten,,, gooide hij de bal nog even naar binnen, wat opnieuw geen zoden aan de dijk zette. Het offensief, daarna nog even door Vlissingen ingezet, bracht geen verandering meer in de stand en zodoende werd DESK deze middag weer twee kostbare punten rijker. DESK 2, dat bij St. Michiels gestel te gast was, wist één punt te bemachtigen door een 2—2 ge lijk spel. DESK 5 -moest inct 'n 1—0 nederlaag de punten afstaan aan i Antonlus 5, wat helemaal niet no dig was, want er zat voor de thuisclub een dikke overwinning i in, getuige de veldmeerdcrheid ven het begin tot het einde, DESK 6 trok eveneens aan i het kortste eindje door van Don gen 4 met 1 -2 de kous op de kop te krijgen. F.en volgende keer be ter. LOONOPZAND. DESO-UNO ANIMO 1-4. lino Animo, dat nog steeds on geslagen de leiding op de rang lijst inneemt, heeft het Zondag weer klaar gespeeld dc uitwed strijd tegen Deso in een overwin- ning om te zetten. Als Deso af trapt en de eerste aanvallen on derneemt, die door de prima ach terhoede worden geweerd, neemt lino Animo na een kwartier het: spel in handen en heeft bij een al gehele aanval het eerste geluk, doordat de achterhoede van Desoi in eigen doel trapt, welk geval 1 zich na 30 minuten herhaalt bij j een der lino backs, die het leder verkeerd op zijn schoen krijgt en i onhoudbaar in de uiterste boven hoek van zijn eigen doel plaatst, 1 1. Tot aan de rust wordt er een aardige wedstrijd gespeeld met Ur.o in dc meerderheid, dat zij dan ook tot uitdrukking brengt door de stand nog voor de rust te brengen op 21. Na de hervat ting komt Deso er beter in, doch ze vinden bij de Uno achterhoede qeen genade. Na 20 minuten weet Uno de stand wederom te vergro ten en er 1—3 van te maken en kort voor het einde moet de Deso keeper voor de 4de maal zwich ten. 1—4, waarmde Uuo de ge hele buit opeist. A.s. Zondag spelt Uno Animo een thuiswedstrijd tegen HVCH. Succes jongens. SPRANG. S.D.O.—LONGO 4—1. Zaterdag j.l. speelde SDO 1 een thuiswedstrijd tegen Longo uit Breda. Reeds vanaf het begin was SDO de sterkste en 't groot ste deel van de wedstrijd werd dan ook afgespeeld op de Longo helft. Slechts sporadisch kwam het SDO doel in gevaar en Lon go heeft het aan haar doelman te danken dat de nederlaag niet gro ter werd dan 4—1. De SDO junioren wonnen van i Nooit Gedacht met 30. Voor Zaterdag a.s. staat voor SDO 1 een zware wedstrijd te wachten. Zij zullen de „Zwalu wen" in Lage-Zwaluwe gaan be- kampen. Jongens, vanaf het be gin tot het einde flink aanpakken. Dit geldt ook voor SDO 2, dat thuis tegen Good Luck 2 zal spe len. CAPELLE. SP. VIOLA-WIT-ZWART 2-2: Zondag speelde Wit-Zwart haar vierde competitiewedstrijd tegen het sterke Viola te Alfen.. Ofschoon de Wit-zwarten in deze ontmoeting met twee invallers speelden, zagen zij kans een ver diend 2—2 gelijk spel te behalen. Ruststand 1 1. De beide doel-, punten werden gescoord door on-, ze vermaarde goalgetter Johan van Beek. De leiding was in han-. den van de heer H. C. v. Antwer pen, die zijn moeilijke taak op loffelijke wijze volbracht. Dc uitslagen van j.l. Zaterdag luiden Wit-Zwart 2—Good Luck 2 1—3, ruststand 1—0. Junioren RWB 2—Wit-Zwart 0-5. Nooit Gedacht. J.l. Zaterdag stonden het le en 2e elftal voor een zware opgave. Hfet le moest naar OBBA en het 2e naar PTT 2. Het eerste speelde een fraaie partij voetbal en was direct in de aanval en als er van links een corner gegeven wordt, schiet v. d. Schans de bal met een zeer hard 6chot in de touwen. Even nadien weet onze rechtsbuiten na goed samenspel met Kerst, de bal hard en laag in te schieten. De Breda- naren zaten ook niet stil en wisten er 12 van te maken. De strijd bleef spannend, totdat 7 min. voor het einde de centervoor de gehele verdediging passfeert, 13. Na een door het gehele elftal goed gespeelde wedstrijd is N.G. I nog ongeslagen. Het tweede elftal pakte de za ken direct goed aan en Mande- makers scoorde 01. PTT maakte spoedig gelijk en kreeg nog een strafschop wegens hands te ne men, maar Verhagen hield hem prachtig. Wanneer Zwart er even later ook een te nemen krijgt, jaagt hij de bal hard in 't net 1-2. Weer wordt het gelijk 22, maar 1 min. voor het einde geeft de 1.- buiten een gofede corner, B. Spie- rings zet zijn hoofd er onder en hard en hoog verdwijnt de win nende goal in het doel, 23. A.s. Zaterdag de belangrijke weddstrijd Nooit eGdachtGood Luck, om 330 uur. WAALWIJK. Uitslagen Dames DESK-Waalwijk 1 1-3 Waalwijk 2—Forward 4 5—0 Heren Waalwijk 1—Pelikaan 2 4—1 Rapidity 3Waalwijk 2 8—3 De Europese handel in de Marshall-landen zal 1 Februari voor 75 vrij komen. De D.A.F. in Eindhoven zal Hercules-motoren voor vracht en personen-auto's gaan bouwen. „WILDRIT". Men herinnert zich nog het doorslaand succes van de „Schoe- nenrallye" welke onder auspiciën van de Vereniging Waalwijks Belang deze zomer gehouden werd. Talrijke verzofeken bereik ten het Comité van deze rallye om op de ingeslagen weg voort te gaan en in onze plaats en zijn verre omtrek meerdere ritten te organiseren, om te komen tot op richting van een Automobielclub in de Langstraat en daardoor de autobezitters in de gelegenheid te stellen nader kennis te maken met de aantrekkelijke autoritten, wel ke allerwege worden gehouden. Het Comité van de Schoenen- Rallye heeft thans uitgeschreven een „Wildrit" op Zaterdag 4 Nov. a.s. Een eenvoudige doch aantrekkelijke autorit van pl.m. 65 km, met een gemiddelde snel heid van 30 km per uur, door prachtige streken met bossen in herfsttooi en ovër goed berijdbare wegen. De start vindt plaats in de Mr. v. Coothstraat, om 2.30 nummer 1 en vervolgens elke minuut de volgende. Tevoren worden in Hotel Ver- wiel de Routebeschrijvingen uit gereikt, waarop deze rit, welke een Oriëntatierit is, beschreven staat. Inschrijfbiljetten zijn verkrijg baar bij de volgende adressen: Geertruidenberg: Hotel Jansen. Waspik: Hotel van Iersel. Kaatsheuvel: Hotel Euphonia. Drunen: Hotel Vissers. Waalwijk: Hotel Verwifel. Na afloop van de rit verenigen zich de deelnemers op een borrel- uur in Hotel Verwiel te Waal wijk, waar getracht zal worden de reeds genoemde Automobiel club op te richten. Aan 't slot van deze Wildrit scharen zich de deelnemers aan eeu Wildmaal waarvan de kosten in het inschrijfgeld, dat 4.— per persoon bedraagt, zijn begre pen. Het Comité vertrouwt dat vele autobezitters in de Langstraat de ze gelegenheid zullen aangrijpen om nader kennis te maken met de betrouwbaarheidsritten voor au to's, welke mits goed georgani seerd, een stimulans zijn voor sportiviteit en goed autorijden, en die van bestuurder en kaartlezer de grootste oplettendheid vragen. Deze accuratesse bij het besturen van een auto, welke in een der gelijke rit op een aantrekkelijke en gezellige manier worden bijge bracht, kan niet anders als een zeer goede invloed hebben op het steeds drukker wordende auto verkeer in ons land. Voor deze Wildrit verwijzen wij tevens naar de advertentie in dit blad en wensen alle deelne mers (sters) een prettige middag. Het Comité houdt zich mede aanbevolen voor prijzen welke voer deze rit beschikbaar kunnen worden gesteld. Deze zullen in dank worden aanvaard VOETBALUITSLAGEN. le Klasse D De BaronieRBC 41 FeijenoordLonga 10 TSCXerxes 13 NOADEmma 31 BWWillem II 3—2 SpartaNAC 42 le Klasse E Sp. EmmaSittardia 32 MVVEindhoven 15 ChévremontVW 22 BrabantiaBleijerheide 12 MauritsPSV afgel. HelmondiaLimburgia 21 2e Klasse B Rood-Wit—RKC 1—1 MOC '39—RAC 1—1 AllianceInternos 21 DESKVlissingen 10 3e Klasse B OSS '20—OJC 3—1 SchijndelBoxtel 72 ODCBaardwijk 10 WSC—Bladella 2—4 4e Klasse C HVCH—RKOSC 2—1 DESOUno Animo 14 HaarsteegVlijm. Boys 13 N. GedachtMaliskamp 31 4e Klasse D Waspik—RKDVC 3—1 DVVC—RWB 2—0 TACVeerse Boys 10 HeusdenVelocitas 20 Rood-Wit—R.K.C., 1—1 In een uiterst sportieve wed strijd wist R.K.C. door haar en thousiaste spel tot de rust het in feite technisch hoger staande spel van Rood-Wit te overtroeven. De RKC-ers wisten door gevaarlijke, snelle aanvallen, de R.W.-achter- hoede mfeermalen in verwarring te brengen. R.K.C. verscheen in de volgende opstelling Doel: C. Leijtens. Achter: Alb. Mahieu, M. de Bruine. Midden: L. v. d. Gouw, M. Ma hieu, W. Duquesnoy. Voor: Jac. v. d. Aa, Donce- wics, C. de Kloe, Th. Verdonk, A. dc Ronde. Een doelpunt dat voor rust ge scoord werd door de Ronde wterd terecht door scheidsrechter Roo mers, die de wedstrijd correct leidde, wegens buitenspel geannu leerd. Na rust had R.K.C. het eerste kwartier een overwicht, maar door het schitterend verde digen van de R.W.-achterhoede werden zeker schijnende doelpun ten voorkomen, toen de linkshalf van R.K.C. W. Duquesnoy in nood geraakte wist deze niet bfe- ter te doen dan in een gevaarlijke situatie een penalty prijs te geven, welke door de midvoor van R.W, W. Kas, werd gemist, onder ge juich der R.K.C.-supporters na tuurlijk. 1 De reactie van R.K.C. was hiferop een feller aanvallen, waar uit de Ronde een mooie voorzet op het hoofd van C. de Kloe plaatste, die met een prachtige kopbal R.K.C. de leiding gaf. Onmiddellijk daarop antwoord de R.W. met een zeer gevaarlijke aanval waaruit de blonde en ge vaarlijke Willebrordse aanvals leider W. Kas, een keurig aan gespeelde pass benutte en on houdbaar voor doelman Leijtens de gelijkmaker scoorde. Doelman Leijtens moest hierna wegens een oude blessure het veld verlaten en wferd vervangen door M. v. Bokhoven. De strijd ging toen gelijk op, maar dank zij het keurig ingrijpen der resp. verdedi gingen kwam in de stand geen wijziging en de uitslag gaf de ver houding van deze vrij harde, maar sportieve wedstrijd dan ook goed weer. Ook de lagfere elftallen van R. K. C. deden deze Zondag geducht van zich spreken en verloren geen enkel puntje, maar brachten allen de winst ten volle binnen. R.K.C. 3 dat bij Ziqo 2 te gast was, zette haar ongeslagen record voort en won met 31, waardoor zij met 3 punten voorsprong aan de soits gaan. R.K.C. 4 won eveneens bii Ons Vios 3 met 31, terwijl RKC 5 mfet maar liefst 62 van Uno Animo de meerdere bleef, terwijl tot slot RKC 6 voor de rest niet onderdeed door Berkdijk 3 met le ge handen naar huis te sturen. W.S.C.BLADELLA 2—4. Aan de ene zijde een non chalant spelende WSC-achter- hoede en aan de andere zijde een wanhoopsvoetbal spelen de Bladella-verdediging. Dit waren de aspecten van bijna de gehele wedstrijd, waardoor WSC zich twee zeer kostbare punten zag ontgaan. Reeds direct bij de aanvang geeft v. Meeuwen aan de Bla- della-voorhoede een fcorner cadeau, terwijl aan de andere zijde een gehele WSC-voor- hoede een geheide kans door drie missers zich liet ontgaan. Werkelijk goed combinerend met felle passes slingeren de WSC-voorwaartsen zich door de achterhoeed der tegenpar tij, met echter als resultaat voorlopig, dat de ballen naast de doelmond verdwij nen. Het eerste kwartier is verder geheel voor de WSC- voorhoede, waartegen de Bla- della-achterhoede met verre opruimballen tracht op te tre den. Geleidelijk verplaatst zich het terrein van de aanval en ook v. Adelberg wordt in het geweer geroepen. Door 't oog van de naald kruipt WSC als Brok fel een bal tracht te weren door hard tegen de ei gen doelpaal te plaatsen. Di rect daarop is de voorhoede van WSC onhoudbaar weg en een combinatie van de gebroe ders Blijlevens resulteert in een prima doelpunt van de WSC-middenvoor. Enkele zeer gevaarlijke aan-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 7