Jeugd en politiek. Wijde Wereld m sl Waalwijkse en Langstraaise Courant HAARSTEEG UIT DE HOEST HET NIEUWE DOGMA Communistische expansie. GROTESTR. 299-305 GROTüSTR. 220-222 VRIJDAG 3 NOV. 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HET ZUIDEN OPGERICHT 1873. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 73e JAARGANG No. 89 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". Al meermalen hebben wij te kennen gegeven hoe wij de houding van de jongeren, hier en elders, ten opzichte van de politiek bezien. Wij zijn, wat dat betreft, niet erg optimis tisch, tenminste niet als het gaat over de grote meerder heid van de jeugd. Gelukkig treft men hier en daar lui die positiever staan tegenover de politiek. Niet dat deze men sen zich daar mee bezig hou den omdat ze het zo leuk vin den of een sierlijk steekspel, - zo kan de politiek zich spo radisch wel eens voordoen - maar per slot van rekening moet het inzicht in de harde noodzaak het hem doen. En bij degenen die tot dit inzicht zijn gekomen, zal men dan ook de meest enthousiasten (als we dit woord mogen ge bruiken) aantreffen. Tot hen richten we ons nu op de eerste plaats. Dit naar aanleiding van de bijeenkomst die volgende week wordt ge houden. Dan zal het er van moeten komen. Het klinkt misschien wat onsympathiek: alweer een organisatie, maar dat is nu eenmaal onvermij delijk. Alleen kunnen we werkelijk niets doen en we moeten wat doen. Niet enkel hier natuurlijk, ook elders dienen de jongeren zich te bezinnen op de toekomst, in deze de politieke toekomst. Men hoeft niet bang te zijn dat wij hier de spits afbijten, want op vele plaatsen bestaan al bloeiende jongeren-afdelin gen van de K.V.P. We beperken ons dus tot Waalwijk en de Langstraat, of liever de Statenkieskring Heusden. Wie om zich heen kijkt moet constateren dat de politieke activiteit in onze omgeving miniem is, waarmee een evenredige belangstelling (als oorzaak of als gevolg?) gepaard gaat. Men hoeft maar even te kijken welke mensen er op een vergadering komen en wie en hoevelen zich voor de organisatie interesseren. Alleen tegen de verkiezingen komt er wat leven in de brouwerij, dat wil zeggen, dan kan men met enig succes de mensen vragen lid te worden van de K.V.P. en hun contributie bij te dragen. Daar houdt het overigens mee op. An deren hebben een dooddoener bij de hand ,,Ik stem toch wel goed". Allemaal prachtig, maar beseffen deze mensen dan niet dat het aantal ook wat doet (een ar gument, dat wij niet al te zwaar willen laten wegen, hoewel het zeker zijn waarde heeft) Blij kens hun uitlating hebben ze ech ter hun principes, want ,,ze stem men toch wel goed." Waarom dan niet consequent die principes uitgedrukt in het lidmaatschap van de partij die hetzelfde voor staat en er aan meewerkt om ze gezamenlijk te verwezenlijken Zo bekeken krijgt ook het aantal grotere waarde, want door sa menwerking is men sterk. Dit zijn slechts enkele voor dc hand lig gende voorbeelden om te illustre ren dat er nog heel wat aan man keert. Hieruit volgt dat er werk aan de winkel is om verbetering te brengen in de toestand, of liever gezegd in de gesteltenis van onze wensen, die niet handelen in hun eigen, noch in het algemeen be lang. En logisch is dat men daar toe aan het begin begint, dus bij de jeugd. Het is niet de bedoeling een politiek schooltje op te rich ten, waar de jongeren enkele ja ren de K.V.P. beginselen wor den ingepompt, want daar zouden geen grote persoonlijkheden uit voortkomen. Nee, de jongeren zullen zichzelf politiek moeten scholen, vanzelfsprekend onder deugdelijke leiding, om zichzelf en elkaar op te voeden tot mensen die een eigen oordeel kunnen vor men, critiseren waar het nodig is, Rode Hoestpoeders van Mijnhard^ is rt j kortom opbouwend werk kunnen leveren. Daartoe zijn de jongeren afdelingen in het leven geroepen. Zij, die voorgegaan zijn, hebben in hun jeugd niet de gelegenheid gehad om zich voor te bereiden op hun toekomstige taak. Wij hebben die wel. Dit vei groot on ze verantwoordelijkheid en legt ons de plichf op er gebruik van te maken. Bovendien eist de mo derne tijd meer van ons dan vroe ger misschien ooit voor mogelijk was gehouden. Een weifelende houding kan niet geduld worden, want het gaat voor of tegen het Christendom, want wat we hier schrijven over de K.V.P.. geldt evenzeer voor de andere christe lijke partijen. De tijd van gezapi ge rust is voorbij, we moeten voor ons uit en om ons heen kijken, over de grens van vandaag en van ons eigen land heen, om sa men sterk te zijn. Dit lijken grote woorden in verband met zo'n klein gebied als' dc Statenkies- kring Heusden is. Maar stel je voor dat iedereen dat vond, dan gebeurde er niets. De jongeren zijn ontevreden over de huidige gang van zaken en niet helemaal zonder reden. V/ie zou menen dat hier de kous mee af is, vergist zich. Men be hoort er zich voor in te spannen om te verhinderen dat er later van ons hetzelfde gezegd wordt. Critiek leveren zonder meer is dikwijls gemakkelijk, positieve waarde krijgt ze pas als men be reid is om, indien mogelijk, de oorzaken dier critiek weg te ne men. En afgezien daarvan, hoe zouden de jongeren hun plaats la ter kunnen innemen, de leiding der ouderen overnemen, als ze zich nu niet klaar maken Enfin, daar hebben we al eerder over geschreven. We zijn nu zover dat de belof te van 17 April ingelost gaat worden. Men heeft niet stil geze ten, maar naar de juiste vorm ge zocht om een begin te maken dat zoveel mogelijk kans van slagen heeft. Zoals wij al gemeld heb ben, wordt er a.s. Woensdag in ,,De Twee Kolommen" te Waal wijk een bijeenkomst gehouden, die de basis zal vormen voor ver schillende afdelingen. Laten de genen die een uitnodiging krijgen er deze keer eens zonder meer ge hoor aan geven. Zij kunnen de kern vormen waaruit de afdelin gen groeien. Wie geen uitnodi ging heeft ontvangen, maar wel belangstelling heeft voor het ini tiatief, hij of zij kome. Het gaat er tenslotte om een aantal mensen bij elkaar te krijgen, die zich voor de zaak interesseren en mee wil len bouwen. Daarom late niemand verstek gaan, want nu komt het aan op de daad Er bestaan dingen op de wereld waaraan nu eenmaal niets 0e doen schijnt te zijn. Men ziet het onvermijdelijke van te voren aankomen en schikt er zich al bij voorbaat in. Zo'n geval is de Chinese inval in Tibet. Men hoeft er niet aan te denken dat iemand ter wereld er zich tegen zal verzet ten, al dient India een diplomatiek protest in, want dit vindt het beslist niet prettig. India komt hierdoor ontegen zeggelijk in een uiterst onaange name positie. Het raakt op den duur tussen communistische landen bekneld. En de Indiase regering kan zo Aziatisch zijn als ze wil, zeker is dat ze deze situatie be slist niet wenst. Dit blijkt trou wens duidelijk uit het protest dat zij haar ambassadeur in Peking bij de communisische regering heeft laten indienen. Zij spreekt hierin haar verbazing en leedwe zen uit naar aanleiding van het bericht, dat afdelingen van het Chinese leger opdracht hadden gekregen Tibet binnen te rukken. Uit dit onaangename gevoel dat India ten opzichte van het com munisme is bekropen, is waar schijnlijk ook te verklaren de wen ding die het in de richting van het Westen heeft gemaakt, nadat het eerst meer dan eens van zijn kofcle gezindheid tegenover ons gedeelte van de wereld had doen blijken, ook inzake de kwestic- Korea, die toch min of meer als waarschuwing had kunnen die nen Het gevaar is echter tot naast de deur moeten komen, efer India de tekenen tenminste eniger mate heeft verstaan. Dit is ten slotte geen wonder, want het zit tussen twee vuren: zijn natuurlijk solidariteitsgevoel met de rest van Azië en een min of meer opge drongen solidariteit mfet het Wes ten, uit naam van de strijd tegen het communisme. En nu is het 't ongelukkige van de huidige om standigheden dat deze beide be langen noodwendig met elkaar in botsing moeten komen. Dat dan de keuze aarzelend gaat, is geen wonder. Ondertussen gaan de operaties in Tibet gewoon door, dat wil zeggen voorzover de berichten hier doordringen. Tegen de goed uitgeruste Chinezen kunnen de Tibetanen niet veel uitrichten. Het leger van Mao Tsfe Tung heeft zich in tweeën gesplitst: een colonne rukt op naar Lhasa, de hoofdstad van Tibet, de andere naar Sjigatse, de op een na grootste stad. Dat de Verenigde Naties in dit geval niet onmiddellijk ingrijpen kan verschillende oorzaken heb ben. De onafhankelijkheid van Ti bet is maar heel dubieus, getuige de houding van Engeland, dat zich laat leiden door een verdrag van 1912 met China, waarin de souvereiniteit van dit land over Tibet werd erkend, met dien ver stande dat China Tibet volledige plaatselijke autonomie zou verle nen. Inmenging van de U.N.O. zou dus eigenaardige en gevaar lijke konsekwenties met zich kun nen meebrengen. Maar daarvan afgezien, Korea is een lastige on derneming geweest, die veel men senlevens en materiaal heeft ge kost, al staat daar een ontzagge lijke winst tegenover. De vraag rijst echter of bij een ingrijpen in Tibet de offers de winst niet te boven zouden gaan. Mogelijk spe len ook nog ingewikkelder poli tieke oorzaken een rol. Al met al lijdt het weinig twij fel of Tibet zal binnenkort deel uitmaken van communistisch Chi na, dat hierdoor, hoe weinig be langrijk het gewonnen gebied ook moge zijn, het communistisch ge bied weer verder heeft uitgebreid. Maar er is nog meer in Zuid- Oost-Azië. Daar strijden de Fran sen sinds enkele weken een wan hopige strijd oin Indo-China voor het communisme te vrijwaren, het geen wil zeggen dat ze trachten te Verhinderen dat het land ge heel door de opstandelingen onder de voet wordt gelopen. Echter tot nog toe niet met onverdeeld suc ces. Nog steeds zijn de troepen van Ho Tsji Minh in het offen sief en ze hebben de Franse en Vietnamese strijdkrachten al uil diverse versterkingen verdreven. Vooral het ongehinderde con tact der communisten met China maakt de toestand zeer gevaarlijk, dlaar hierdoor practisch ongehin derd oorlogsmateriëel en dergelij ke kunnen worden aangevoerd. De houding van het buitenland is in deze geheel anders. De Ver enigde Staten tonen grote belang stelling voor de toestand in Indo- China en hebben al hulp geboden aan de Franse strijdkrachten en een aanzienlijk crediet beschik baar gesteld om de strijd te voe ren. De Verenigde Naties hebben er zich tot heden nog buiten ge houden, maar men kan er van overtuigd zijn dat dit gebied, als puntje bij paaltje komt, niet zon der meer wordt afgeschreven. In do-China is dan ook van groot strategisch belang. De toestand is ernstig, men zal echter niet zonder meer dulden dat die précair of nog erger wordt. De vrije wereld mag geen stap meer wijken. Sovjets willen geen Lie. In het begin van de week is de Veiligheidsraad op verzoek van de Sovjfet-Unie in een besloten zit ting bijeen geweest. Op deze ver gadering heeft Malik meegedeeld, dat Rusland, als Trygve Lie wordt herkozen als secretaris-generaal, hem niet als zodanig zal erken nen. Een groot aantal andere lan den willen wel verlenging van Lies ambtsperiode met 3 jaar. Onder hen India, dat eerst de Sovjet-candidaat steunde. Vishinsky, de Russische minis ter van buitenlandse zaken, vindt dat Lie onoprtecht is en niet ob jectief! In de bijzondere politieke com missie van de Algemene Verga dering, waarin het vraagstuk Spanje wordt besproken, heeft de Nederlandses afgevaardigde, mej. dr. Klompé, verklaard dat de Ne derlandse regering zou stemmen vóór intrekking van de resolutie van 1946, waardoor Spanje werd uitgesloten van de Verenigde Na ties en aan de regeringen werd verzocht hun diplomatieke ver tegenwoordiging uit dit land terug te trekken. Zij voegde er fechter aan toe dat dit geen goedkeuring inhoud van het Francö-régiem. Wij hebben over deze kwestie al eerder onze mening gegfeven. Gustaaf VI Adolf. Gustaaf VI Adolf, de nieuwe Zweedse koning, heeft Maandag middag de troon bestegen na de eed van trouw te hebben afgelegd in aanwezigheid van de minister president en de prinsen van ko- kninklijken bloede. Bij het afleg gen van de eed stond hij naast een zilveren troon, waarover een hermelijnen mantel was gespreid. Scepter en kroon lagen er op kussens naast, maar de koning heeft zfe niet gebruikt. Na de eedsaflegging bood de minister-president het ontslag van de regering aan, maar de koning verzocht haar aan te blijven. De Zweden hebben Gustaaf VI Adolf hartelijk toegejuicht, toen hij na de plechtigheid met H. M. Koningin Louisfe op het balcon van het koninklijk paleis ver. scheen. Wijlen koning Gustaaf V za! op 9 November worden begraven. Tot dan toe staat zijn stoffelijk overschot opgebaard in de kapel van het koninklijk paleis te Stock holm. Op Allerheiligen heeft Z.H. Paus Pius XII plechtig tot dogma verklaard dat de H. Maagd Maria met ziel en li chaam ten hemel is opgeno men. In de betreffende bulla wordt dit als volgt omschre ven: „De onbevlekte, altijd maagd gebleven' Moeder Gods Maria is, nadat zij haar aard se leven heeft voleind, met lichaam en ziel in de hemelse heerlijkheid opgenomen." Eerst had de Paus Maandag in een half openbaar consis torie, dat werd bijgewoond door 35 kardinalen en 500 aartsbisschoppen, de redenen uiteengezet die tot deze dog ma-verklaring hebben geleid. Hij verklaarde zich, voordat hij zijn besluit maakte, op de hoogte te hebben gesteld van de opinie van alle katholieke bisschoppen en aan deskun digen een onderzoek te heb ben opgedragen naar het ge loof aan de tenhemelopneming van Maria met ziel en lichaam van de eerste dagen van het bestaan der Kerk af, geba seerd op de geschiedenis, de overlevering en de H. Schrift. „In een wonderbaar en vrij wel eenstemmig koor", aldus de H. Vader, „bereikten ons de stemmen van de herders en de gelovigen uit alle delen der wereld die uitdrukking gaven aan hetzelfde geloof en die hetzelfde vroegen, als door allen het meest gewenst. Wij kwamen toen tot de conclusie dat er geen reden was voor verder uitstel, en we besloten over te .gaan tot de definitie van het dogma". Na deze toe spraak gaven alle aanwezige kerkvorsten hun instemming te kennen door hun „placet". Honderdduizenden pelgrims hadden zich Woensdagmorgen op het St. Pietersplein verza meld, tienduizenden in de St. Pieter, achthonderd bisschop pen gingen voor de Paus uit en middelpunt van dit alles was Paus Pius XII, die om tien over half tien als Plaats bekleder van Christus op aar de door een onfeilbare uit spraak het dogma definiëerde. Daarna hief hij het „Te Deum" aan en hield hij een toespraak in het Italiaans en bad hij het gebed tot Maria, een speciaal voor deze gele genheid door hem samenge steld gebed. Tot slot van de plechtigheid gaf de Paus aan allen die op het St. Pieters plein bijeen waren of door middel van de radio waren aangesloten zijn Apostolische Zegen. In de St. Pieter droeg de H. Vader vervolgens de Pontificale Pausmis op, even eens volgens een speciaal mis formulier, terwijl het koor van de Sixtijnse kapel de mis „Assumpta est Maria" van Pa- lestrina zong. Er heerste in Rome deze dag een ongekend enthousiasme; trouwens het was over de hele wereld een zeldzame gloriedag voor de katholieken. WAARDIGE EERSTE LUSTRUM VIERING Unieke toneelprestatie. Op 28 en 29 October j.l. had den we in de zaal van Euphonia, exploitant de heer H. van Dun, het voorrecht getuige te zijn van een buitengewone amateur-toneel prestatie van het Gcm. Toneel gezelschap Crescendo. Dit gezel schap vierde met deze uitvoe ring zijn vijfjarig bestaan. Als lustrumspel, dat een waar dige afsluiting moest zijn van vijf succesvolle jaren en waarbij liet publiek iets bijzonder feestelijks moest worden geboden, werd het toneelspel ,,Het huis in dc storm" gekozen, een romantisch, doch levensecht werk naar de beroem de verfilmde roman ,,De woeste hoogte" van de Engelse schrijf ster Emily Brontë. Met dit spel, dat in de catalo gus staat vermeld als „uitsluitend opvoerbaar door geroutineerde amateurs onder zeer goede lei ding" werd een gedurfde, doch 't is gebleken zeer gelukki ge en geslaagde keuze gedaan. Dc consequenties, aan deze keuze verbonden (ongeveer drie maan den van harde, doch leerzame en dankbare ,,ontleed"-repctities) zijn door alle medewerkenden spontaan aanvaard. Hulde aan de ze hard werkende tonelisten, die in hun toneelopvatting niet de weg van de minste weerstand hebben gekozen. Crescendo doet zijn naam alle eer aan, 't gaat in stijgende lijn. Kosten noch moeite zijn gespaard, de hulp van een beroepsregisseur werd ingeroepen, kleurige authen tieke costuums werden besteld, sfeervolle decors werden ontwor pen en zeer artistiek door plaat selijke krachten uitgevoerd. De beloning is niet uitgebleven: een dankbaar publiek keerde voldaan huiswaarts en nog lang zal er waarderend over het gepresteerde worden gesproken. Het toneelstuk speelt op 't ein de der 18e eeuw in Engeland en behandelt de grote, doch tragische liefde tussen Cathy Earnshan, de dochter van een landgoedeigenaar en de zigeuner-vondeling Heath- cliff, die uit medelijden in de fa milie is opgenomen en wegens zijn uiterlijke onverschilligheid en onhandelbaar karakter als staljon gen moet fungeren. In het bijzon der valt dc typische Engelse in deling van het stuk op, die het geheel bijzonder aantrekkelijk maaktin een voorspel, dat wordt verondersteld aan het einde van het stuk te spelen, zien we 't landgoed „Wuthering Heights" van feigenaar veranderd. De gewezen staljongen Heath- cliff is er thans heer en meester. De harde slagen, die het leven hem heeft toegebracht, mishande ling door de jonge Earnshan, de grote teleurstelling om zijn onbe grepen liefde, het deswege geslo ten revanche-huwelijk met de zus ter van Edqar Linton, de uitein delijke echtgenoot van de wispel turige Cathy, die ondanks alles toch van Heathcliff is blijven hou den, en tenslotte vooral het ont roerende einde van Cathy, heb ben hem tot een hard, onverschil lig, doch innerlijk van spijt ver teerd mens gemaakt. De nieuwe huurder van 't landgoed „Grange" dat voorheen aan Linlon toebe hoorde, doch thans ook eigendom van Heathcliff is, komt op een winteravond, waarop hij plots door een sneeuwstorm wordt overvallen, een beleefdheidsbe zoek afleggen bij zijn eigenaar Heathcliff. Dc storm noodzaakt hem aldaar te overnachten. Dc zonderlinge ontvangst, het geheimzinnige rond de eigenaar en zijn bediende Jozef, de onbe haaglijke vreemde sfeer van het oude landhuis, de in de schouw gegrifte namen, de vage uitlatin gen van de stille huishoudster, dit alles gaat sterk op hem werken en 's nachts hoort hij de klagende slem van Cathy. Hij verwekt door deze nachtmerrie opschudding in huis, waarop Ellen hem dan na herhaald aandringen, het treurige relaas van beide gëliefden ver telt. Het spel grijpt dan op een gegeven moment in het verhaal twintig jaren terug en zo ontrolt zich dan in zes taferelen, die af wisselend op Wuthering Heights en de Grange afspfelen, 'n brok levenstragedie, die onweerstaan baar een diepe indruk achterlaat. Onnodig te vermelden voor welk een opgave, vooral de twee hoofdfiguren zich geplaatst za gen: 'n Cathy, die afwissfelend in houding en stem 'n gevarieerd aantal registers moet bespelen, waaraan de eferste de beste ama teur-actrice zich niet behoeft te wagen, wil het geheel niet belach- wekkend worden: Heathcliff, die door zijn eigenaardig stug karak ter, gauw tot eentonigheid kan vervallen en in zijn woede uit barstingen en tedere ontboezemin gen gemakkelijk overdreven en sentimenteel kan worden. De vertolking van deze beide rollen bij „Crescendo" was be houdens enkele zwakke momen ten, uitzonderlijk. 't Is wonderlijk tot welk een spelpeil amateurs, onder des kundige leiding in staat zijn. Bei de vertolkers hebben de uitvoe ring gemaakt en 't stuk verant woord gedragen, waarover alle lof. De ovërige spelers deden in hun rollen niet voor dit „duo" on der: we zagen 'n kostelijk gety peerde en in de dramatische scè nes vooral goed afgestemde Ed gar Linton, 'n dankbare, doch daarom gemakkelijk te overdrij ven rol; 'n behoorlijke en later deerniswekkende Isabella: 'n vrek kige, sarcastische bediende: n zorgzame, levenswijze Ellen en n gedistingeerde Lockwood. Regie en grime waren in han den van de regisseur J. v. d. Ven uit Bussum. „Crescendo" mag met grote voldoening terugzien op deze eerste mijlpaal. Hier wordt waarachtig gewerkt aan de ver jonging en vervolmaking van het amateurstoneel, 'n Voorbeeld, dat waardering en belangstelling ver dient om op deze moeilijke, doch voldoening gevende weg steeds crescendo te kunnen gaan tot in lengte van dagen. MISSIETENTOONSTELLING. Zoals we reeds in een vorig nummer meldden, gaat de Missie- naaikring St. Theresia van Lisieux Zondag en Maandag a.s. zijn zil veren bfestaansfeest vieren in een groots opgezette Missietentoon- stelling in de grote zaal van het patronaat alhier. Onze Hoog- eerw. Heer Deken-Pastoor A. J. v. d. Brekel zal op Zondag voor middag om 12 uur persoonlijk of ficieel de tentoonstelling openen en dan de verschillende jubilaressen huldigen. Natuurlijk zijn verschillende at tracties aan de show verbonden, zoals dit reeds jaren geschiedde. Hierdoor wordt de gelegenheid aan de vele mfcsievrienden, welke Kaatsheuvel telt, geboden, om op amusante wijze een offertje voor het goede doel te brengen. PATER MEUWESE. Een tweede Pater Meuwese- avond zal een feit worden. Niet, dat het comité, dat dit initiatief nam, reeds een volle zaal aan deze eminente missionaris kan presenteren, doch bij gelegenheid van de komende missietentoonstel ling hoopt het daar nog vele en thousiasten te treffen, die deze uitzonderlijke kans om iets meer te weten te komen van het werk, dat deze ontdekker-missionaris in Ned. Nieuw Guinea verrichtte, willen benutten. „DES NIE ZO GEK" moesten we opnieuw getuigen, toen we vandaag het programma boekje van de Kaatsheuvelse re vue, die in 30 taferelen met 50 medewerkenden, in een non-stop programma Zaterdag a.s. begint te draaien in de zaal van Bel Canto in handen kregen. Als we op de eerste pagina de medewerkenden genoemd zien Gein. Toneelver. Ons Genoe genDesk, 1 he Pin-up Girls, kerngroep van de damesafd. K.G.V. The Yellow-blue-Girls buiten ver.-verband, het begeleidingsorkest „De Va rianten", de lichteffecten van Fr. Reichardt uit Roosendaal, de geluidsinstallatie van Jos de Brouwer, Kaatsheuvel, de Balinstructrice Mej. Elly de Jong uit Eindhoven, de regie en decor-ontwerper Piet Borsten, de decor-uitvoering met mede werking van de firma's Pierre v. Wanroolj, Gebr. v. d. Hoven, M. C. Smit en de fa. P. Merkx-de Jong, de costumering, zowel uit eigen atelier als van de firma Grosveld, de grimering van Jos. v. Gulick met de artistieke leiding van de heer Piet Borsten, die zowel tek sten als montage voor zijn reke ning nam, want weten we dat er hier aan een zaak gewerkt is, die de belangstelling van Kaatsheuvel zal vragen, doch ook verdiend zal krijgen. Daarnaast laat het tekstboekje ook zien, dat de uitgave hiervan de volledige aandacht van de lei ders gehad heeft. Bijna 50 pagina's advertenties vertolken een medewerking, die respect afdwingt. Mochten we een bemerking maken, dan zou het deze zijnhet publiek ziet zo gaarne een enkele tekst, die in el ke revue tot medezingen nodigt. Die missen wfe in het lijvige pro grammaboekje, dat we gaarne te vens als tekstboekje betiteld had den. K. W.-ACTIE. Duizenden waardebonnen zijn door onze deelnemers reeds ver strekt. Iedereen wil in de komende feestdagen in het bezit komen van een vet varken. Vraagt daarom opplakvellen I Bij uw Winkelier kunt U deze gratis bekomen. Ook zal hij U gaarne zo nodig inlichtingen verstrekken. Gij die in het bezit bent van waardebonnen, plak deze dan op en lever de formulieren in bij uw winkelier, die zal zorgen dat gij spoedig de kans loopt in het bezit te komen van het varken. In de komende week zal een van de vette varkens de vreugde in Uw gezinnen vergroten. Wie zal de eigenaar worden van het eerste varken? Gij allen hebt thans de kans. Vraagt de deelnemende winke lier om waardebonnen, plak deze op en levert ze omgaand in. AGENDA. Zaterdag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater De Drie Muske tiers; toegang 14 jaar. Zaterdag 8 u. n.m. Desk Revue „Des nie zo gek", zaal Jan van Dun. Zondag 8 u. n.m. Desk-revue Des niet zo gek, zaal J. v. Dun. Maandag 8 u. n.m. Desk-revue Des nie zo gek, zaal J. v. Dun. Maandag 8 u. n.m. Repetitie Harm. Apollo. Zondag 12 u. v.m. Opening Missietentoonstelling in het Pa tronaat Maandag Missietentoonstelling in het patronaat. Vlijmen, werd Zondag j.l. examen afgenomen van de leden van on- I ze E.H.B.O.-vereniging, ter ver krijging van het eenhcidsdiplomn. Alle leden slaagden, nl. de dames Anny van Beijnen, Anny van der Heijden, Jo van Son, Lina de Vaan en Dina v. Son. BEVRIJDING. Op Zondag 5 November a.s. zal het reeds 6 jaar geleden zijn dat ook .onze plaats door de ge- alliëerde legers uit de handen van de Duitse tyrannie werd ontrukt. Na ruim 4 jaar bezet te zijn geweest door de strijdmacht van een vreemde mogendheid, in wel ke periode ook onze bevolking met moed en vastberadenhed de ge volgen daarvan heeft gedragen, brak op Zaterdag 4 November 1944 een hels lawaai los en was de artillerie in actie getreden, om de verzetshaarden op te ruimen, ledereen zocht in de schuilkelders een veilig heenkomen en met ge voelens van angst, gemengd met vreugde omdat daarmede het be gin van de vrijheid zou aanbre ken, werden de komende dingen afgewacht en bij het prille och tendgloren van Zondag 5 Novem ber kwamen onderdelen van een Schots regiment triomfantelijk ons dorp binnen trekken, waarmede zij de zo lang gehoopte vrijheid brachten. ABONNEERT U OP DIT BLAD. en waarom moei nu een waar dig ledikanlje voor onze kleine heerser zo'n duur buitenlands pro duel zijn „Zelf maken" zeiden we legen onze fabrikant, „En zorg, dal hel een sierlijk, solide, prachtig alge- werkI ledikanlje wordI en dal hel er piekfijn uitziet." E. H. B. O. Door de examinator Dr. Schra- der uit Oisterwijk, met assistentie van de docent Dr. Martens uit En zo ontvingen we gisteren de eerste aflevering en we kunnen niets anders zeggen dan werkelijk af'. Rechtstreeks van de fabrikant dat scheelt wat, want zo'n prachtig kinderledikantje, schitterend gelakt, gaan we nu verkopen voor i0*> Als U persé een duur dere uilvoering will hebben, zijn die er natuurlijk ook Ie kust en Ie keur in prachtige uitvoeringen. Ook zuil U versteld staan over onze fraaie collectie spiegelglad gelakte KINDER BOXEN vanaf/f50 geheel afklapbare KINDERSTOELEN in diverse uitvoerin gen vanaf 15?» en schitterende KINDERWAGENS vanaf 99.50

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1