KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND PLUIMVEE LANDBOUW De Winter komt Jos van de Ven 2 Ongemeubileerde kamers MUSA EXPRESS 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 NOVEMBER 1950 3 V V V Dankbetuiging Woningruil TE KOOP Poppenwagen met kap TE HUUR GEVRAAGD Per luxe touringcar naar ANTWERPEN BELGIË - HOLLAND IJSREVUE do TSAREWITSCH AGENTUUR AANGEBODEN Jongensjassen, sportief en vlot Geweldige sortering Overhemden Het hult voor goede kleding Volgend jaar zal de Tour de France verreden worden van 27 Juni tot 22 Juli. Binnenkort zal Amsterdam weer zijn Zesdaagse hebben. De juiste datum is nog niet bekend. Fanny hééft in Italië gewon nen. De 80 m. horden liep zij in 11,4 sec. en de 100 m. in 12 sec. Het Deense voetbalelftal verloor te Wenen met 1 van de Oos tenrijkers. Noorwegen ging in Bel- grado met 40 tegen Zuid-Slavië ten onder. Bet Nederlandse elftal dat a.s. Zondag tegen België speelt is thans definitief samengesteld. Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: De Jong (ADO) en Mertens (Willem II). Midden: v. Schijndel (SVV), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax) aanv. Voor: De Graaf (Limburgia), Rijvers (NAC), v. Melis (Eind hoven), Lenstra (Heerenveen) en Clavan (ADO). Van Raalte (Blauw-Wit), Krijgh (BVV)Biesbrouck (RCH) en Snoek (Eindhoven) zijn reser ves. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Een timmerman. Overleersnijders. Snij meester. Stikmeester. Opzoler. Hakkenschuurder. Hakkenzetter. Prima ophalers. Afmakers. Zoolleerstanzer. Machine-zwikker en hand- zwikkers. Kantenschrooier. Perforeerder. Bijtuigers. Leerling snijders. Zolenverver. Zoolinplakker. Mannelijke stikkers en leer ling stikkers. Diverse arbeiders voor de zwikkerij. Diverse jeugdige schoen- en lederwaren-fabrieksarbeiders. Mannelijke jongste kantoor bedienden. Een halfwas meubelmaker. Opzichters voor goudmijnen in Zuid-Alrika. Meisjes voor confectie-ateliex's Schoenstiksters Thuisstik- sters. Plakster^. Lederwarenstiksters. Geroutineerde handschoenen- stiksters. Dagmeisje. Dag- en nachtdienstbqden. Bieden zich aan: Een herenkapper-. Leerling machine-bankwer kers en leerlingen automon teurs. beiden met opleiding Nijverheidsschool. Een plaatwerker. Een hulpmodelleur. Hulp-snijmeester. Snijmeester (voor Waalwijk). Aankomend modelleur snij meester. Diverse chauffeurs. Een paswerker. Brood, en banketbakker. Grondwerkers. Diverse kantoorkrachten. Verkoopsters. Een magazijnbediende. Aanmeldingen dagelijks tus sen 9 en 12 uur voormiddag op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, te lefoon 63. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten HEROPENING PALEIS VAN JUSTITIE TE DEN BOSCH. Nederlands grootste Paleis van Justitie, n.l. dat te 's-Her- togenbosch, gelegen aan de Spinhuiswal en de St. Joris- straat, zal Zaterdag 11 Nov. om drie uur in tegenwoordig heid van talrijke autoriteiten door de minister van Justitie in gebruik worden gesteld. Het Paleis van Justitie werd m October 1944 door de Duit sers bij hun aftocht in brand gestoken Het was toen pas 25 jaar oud. Niet alles ging verloren, een deel van het hoofdgebouw kon na de oor log, zij het ook met veel on gerief, gebruikt worden, maar jaren lang heeft men toch moeten aankijken tegen hol le uitgebrande lokalen en een aantal afgebrokkelde muren. In Maart 1949 werd de gehele voorgevel afgebroken. Bij de herbouw heeft men het in de hoogte gezocht, er kwam een "verdieping bovenop. Het ge hele paleis telt thans 140 gro te en kleine vertrekken, de frontbreedte bedraagt 111 M. en de hoogte van de gevel 16.50 M. LIEFTINCK GEEFT TOE. Op boeken, gebakjes, koek jes en biscuits zal niet meer dan vier percent omzetbelas ting worden geheven. Dit deelde minister Lieftinck in de Tweede Kamer mee. Eerst had hij voorgesteld de belas ting op deze- artikelen sterk te verhogen. Dit plan stuitte op groot verzet van het be drijfsleven. Vooral de bak kers protesteerden. De heer F. H. van de Wetering (CH) diende een amendement in om voor de bakkers te plei ten. De heer H. J. Hofstra (P. v. d. A.) vroeg in een amendement de omzetbelas ting op de boeken niet te ver hogen. Na enig heen en weer gepraat gaf de minister toe. BISSCHOPPEN UIT ROME TERUGGEKEERD. De Bisschop van Den Bosch, Mgr. W. Mutsaerts en Mgr. dr. J. Hanssen, coadjutor van het bisdom Roermond, zijn in gezelschap van Mgr. dr. Th. Goossens van de R.K. Leer gangen te Tilburg, met het Indonesië-toestel van de K.L. M. uit Rome op Schiphol aan gekomen. In de Eeuwige Stad hebben de monsignori de dog- ma-verklaring van Maria- Tenhemel-opneming bijge woond. PHILIPS BESTAAT 60 JAAR. Personeel biedt monument aan. Medio Mei 1951 zal het 60-ja- rig bestaan van Philips worden gevierd en naar aanleiding hier van is in personeelskringen het plan geopperd een geschenk aan het jubilerende bedrijf aan te bie den. Na rijp beraad heeft een daartoe gevormd comité, in overleg met de Kring van Beeld houwers, aangesloten bij de Fe deratie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars, besloten 'n op dracht te geven tot het maken van een schetsontwerp voor een groots monument. De adviescom missie, die o.a. bestond uit Prof. V. P. S. Esser, W. Couzijn, Hlido Krop en D. Wolbers, heeft na een langdurig bezoek aan Eindhoven een voordracht ge maakt van vier beeldhouwers en wel P. Gregoiro, C. Hund, H. v. Lith en H. J. M. Zweerus. Deze kunstenaars hebben de opdracht aanvaard om voor 1 Maart a.s. een anoniem ontwerp in te zen den. Deze opdracht van Europese allude geeft de beeldhouwers ten aanzien van de vormgeving vol ledige vrijheid. Als enige eis is gesteld, dat in het monument een fontein moet zijn verwerkt met een sculpturale omlijsting, bij voorbeeld van een beeldengroep, waarin de grote verbondenheid tussen werkgever en werknemer bij Philips tot uiting komt. Het monument zal verrijzen in een plantsoen, dat in de onmiddellijke nabijheid van de nieuwe Bedrijfs- school komt te liggen. AAA GESLAAGD. De heer Andr. Mallens alhier slaagde te Tilburg voor het cand. examen aan de R.K. Ec. hoge school; de heer J. Roelofs voor 't pro-paedeutisch examen aan deze inrichting. „DES NIE ZO GEK". De Desk-revue Des nie zo gek, kreeg Zaterdagavond in de zaal van de heer Jan van Dun de pre mière voor een uitverkocht huis, met de zekerheid dat ook de drie verdere avonden volgeboekt zou den worden en prolongeren wel noodzakelijk zal blijken. Dit grote succes is natuurlijk dééls te dan ken aan de sympathie, welke Kaatsheuvel Desk toedraagt, an derdeels aan de goed gevoerde reclame en daarnaast aan de roep die uitgaat over wat in de Bel- Canto-zaal géboden wordt. Reeds de eerste blik in de zaal getuigt, dat hier een meesterhand de lei ding heeft. Sprookjesachtig is het kunstzinnig opgebouwde toneel, zowel in stijl als kleur. Feëriek zijn de lichteffecten waarmede het bureau Fr. Reinhardt uit Roosen daal ballet en spel betovert. Vol elegance zijn de toiletten van The Pin-up Girls en The Yellow-Blue Girls in hun bevallige ballets en shows door mej. Elly de Jong uit Eindhoven geléid. Oer-komisch en raak zijn de slagen van de artis- ten van de toneelvereniging Ons Genoegen-Desk en vol bekoring de sketsen, waarin het lieftallig vrouwelijk deel van deze toneel groep zijn kunnen biedt. De mu ziek der Varianten met Mevrouw Bakker-van Dijk aan de vleugel, is zowel in de begeleiding als in het entre-acte-werK goed ver zorgd. De geluidsinstallatie van Jos de Brouwer blijkt zowel voor t gesproken woord als de zang een practische versterking, kort om niet dan lof over wat de heer P. Borsten, die zowel teksten als algehele montage voor zijn reke ning nam, hier in fantastische rijk dom aan gedachten en ideën ont wikkeld heeft, 't Zou ons te ver voeren, om het 30 nummers lan ge non-stop-programina geheel te releveren, doch de vele Desk-en thousiasten hebben genoten van de leuke wijze, waarop de auteur het Desk-wicht het leven liet aan schouwen, het in de burgerlijke stand liet inschrijven, het liet op groeien en sterker worden. Hoe de stokpaardjes scène het voerde in R.K. verband en hoe Koning Voetbal persoonlijk zijn bezoek bracht bij de jonge telg. Alleen de toespraak van Koning Voetbal tot Desk is om zijn oorspronke lijkheid en gevathëid goud waard. En dan de wederwaardigheden tijdens de bezetting, de originele wasdag en de klop op de deur, toen Desk op de rand van het eerste-klasserschap stond. Het de gradatiespook was een koddige uitbeelding van wat voor goed een jaar geleden leéfde in de ge dachte van menige supporter en de sportparkmijmering een leuke fantasie van wat iedereen, die Kaatsheuvel een toekomst wenst, gaarne werkelijkheid ziet worden. Daar tussendoor in alle moge lijke variatie de girls in ballet en show, in zang en sketches, zoals ,,de geboorte", „de zegekar", ,,'t stokpaardje", „de drie kleine kleu ters", „de sterrenparade en „het ballet in rood". Een woord van hulde vergezeld van bloemen werd de léider reeds op de eerste avond door de me despelenden aangeboden, als er kentelijkheid van het mooie, doch zware werk in ontwerp en uitvoe ring geboden. Het publiek was een en al enthousiasme voor wat het in „Des nie zo gék' te ge nieten heeft gekregen. ZILVEREN JUBILEUM MISSIENAAIKRING. De missie-naaikring St. There- sia van Lisieux, opgericht 2 Sep tember 1925, herdacht Zondag en Maandag in een missietentoonstel ling in het patronaat zijn zilveren jubileum. De Hoogeerw. heer De ken-Pastoor v. d. Brekel sprak bij de officiële opening van de ten toonstelling op Zondagmorgen woorden van dank en felicitatie tot de jubilerende vereniging. Hij dankte namens de parochies voor wat de dames hiervoor gedaan hebben. Hij hoopte dat de overle den leden van de naaikring van God de beloning reeds hebben ontvangen voor wat zij voor dit bij uitstek mooie doel gedaan hebben. Hij sprak de hoop uit, dat de nog in leven zijnde leden nog met dezelfde ijver jarenlang voor hetzelfde doel werkzaam zullen blijven. Hij is overtuigd, dat ook de vele missionarissen, die zoveel steun van de vereniging hebben ontvangen in hun voort durend gebed Gods zegen over de vereniging en zijne leden zul len afsmeken. Hij hoopt, dat ook dit jaar de belangstelling voor de tentoonstelling zo groot zal zijn, dat de bézoekers in hun missie ijver weer platzak huiswaarts zui den keren. Hij feliciteert de 10 ju bilaressen, waaronder het volledi ge oprichtingsbestuur en spreekt de hoop uit, dat hun ijver nu in de geldelijke bijdrage van de be- zoékers en nadien eenmaal in de hemel beloning zal vinden. Hij biedt in de persoon van de pre sidente, mej. A. Hesselmans, de jubilaressen, zijn felicitatie aan. De jubilaressen zijn: Anna Hes sélmans, W. Lombarts, J. van Nieuwstad, F. v. Gestel, P. de Kort, C. v. d. Hoven, C. Cornelis- sen, van het bestuur, en de leden T. van Gorkum, A. Horrevoorts en C. van Gestel. De mooie werkstukken trokken veel belangstelling en getuigen van ijver en vaardigheid van de ijvérige leden van de missienaai- kring. Verschillende paters-missi- onarissen zullen met veel vreugde een deel van deze mooie paramen ten tegemoet zien. De diverse attracties trokken natuurlijk meer bijzonder de aan dacht van de jongere bezoekfers op de show. 't Was er op som mige momenten gezellig druk rond grabbelton, rad wan avontuur en schiettent. UITSLAG VOETBALPOOL No. 8. Eerste prijs 10.— Wim v. d. Velden. Mgr. Völkerstraat 63 2e prijs 5.Jos Balvers, Gast huisstraat 17; 5 prijzen van 1.-: A. Grootswagers, Leostraat 166: G. v. Huiten, Gasthuisstraat 17; H. Akkerman, Heikant 125; A. Balvers, Prins Hendrikstr. 113; P. Wijtenburg, Hoofdstraat 234. K. A. J. Dc Kajotters houden hun maandvergadering. De Kajotters van Kaatsheuvel Berndijk houden op Vrijdagavond om 7.30 uur hun maandelijksé bij eenkomst. De eerste maandvergadering na de opening van het Winterpro- gram. Er moet iets groots gebeu ren op deze avond. Wij willen hier dan ook enkele punten ver tellen. Het eerste is wel de Her sengymnastiek, die door een onzer bestuurders geleid zal worden. Dan krijgen we deze avond ook weer iets nieuws, wat nog maar een verrassing moet blijven. De Diocesane secretaris der K. A. J. zal op deze avond ook in de K.A.J.-zaal aanwezig zijn. Hij zal een spreekbeurt vervullen. Daar om, Kajotters, op Vrijdag 10 No vember houden we onze avond altijd vrij zodat we tenminste in de K.A.J.-zaal aanwezig kunnen zijn. Het bestuur verwacht alle trou we leden van onze beweging, ook zij die hun belangstelling wil len tonen voor de beweging. Met uw aller medewerking zal deze avond zoals altijd voor de volle 100 slagen. De Woensdagavondgroep. A.s. Woensdagavond starten we met onzè nieuwe groep „Een ont spanningsgroep". Deze avond is alleen voor de trouwe Kajotters toegankelijk. Het bestuur wenst de Kajotters veel en gezellige ont spanningsavonden toe in het win- terprogram. Agenda. Maandag 7.30 u. n.m. Groep. Dinsdag 7.30 u. n.m. Pioniers- groep. Woensdag 7.30 u. n.m. Ont spanning. Donderdag 7.30 u. n.m. Groep. Donderdag 8 u. n.m. Bestuurs vergadering. Donderdag 9 u. n.m. Leiders ronde. Vrijdag 7.30 u. n.m. Maandver gadering. Zaterdag 7.30 u. n.m. Ontspan ning. Zondag 11.45 u. v.m. Studie kring, Ben bezoek van de H. Man. Ja, het is wel gauw, maar het is toch zeker waar, de vorige week Vrijdag heeft de H. Man de K.A.J.-zaal in de Gildenbond be zocht. Hij kwam nl. praten over zijn verjaardag. De Sint zou weer zo graag, zoals andere jaren, de kinderen in een gezamenlijke bij eenkomst toespreken, waarna Hij ze dan op gulle wijze wil trakte ren. Maar Sint zat toch wel even met zijn handen in zijn grijze haar. Hij zat met de moeilijkheid: hoe kom ik aan geld? Nou, met een korte bespreking met enkele Kajotters was men toch tot een oplossing gekomen. De Kajotters zullen dan in de week van 12 tot 19 Nov. een rondgang doen met hun bussen met het opschrift: St. Nicolaas-actie. Het was te begrijpen dat de H. Man zeer dankbaar was voor de diensten van de Kajotters. Voordat de H. Man vertrok zéi Hij nog: Maak dat de bussen vol komen, zodat we de kinderen op Zondag 3 December, overla den met speelgoed en snoep naar huis kunnen sturen. Hier liet hij de Kajotters mee zitten. Nu moeten zij er op uit. De Kajotters moeten met de bussen de ronde doen, maar de Kaats- héuvelse bevolking moet zien dat ze vol komen, doordat allen op gulle wijze een bijdrage willen doen aan de St. Nicolaas-actie 1950. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. Maandag 8 uur n.m. DESK- revue „Des nie zo gek" zaal Jan van Dun. Dinsdag 8 uur n.m. propagan- davergadering V.V.V. zaal Eup- honia, spreker de heer Jacobs. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Dinsdag 8 uur n.m. DESK- revue „Des nie zo gek" zaal Jan van Dun. Dinsdag 8 uur n.m. Apollo- theater „De drie Musketiers" toe gang 14 jaar. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Kon. Harm. Muz.gez. Euphonia. Donderdag 7.30 uur n.m. repe titie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur n.m. repe titie Gem. Koor Bel Canto. OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN. Mej. Beunis was 93 jaar. Zoals wij reeds vorige week meldden, was onze oudste in woonster een ongeval overkomen en werd zij van de laatste H. Sa cramenten voorzien. Thans heeft mej. Beunis het tijdelijke met het eeuwige verwisseld en haar titel als oudste inwoonster aan een an der overgedragen. BOEKEN TENTOONSTELLING. Het is van de Eerw. Fraters 'n goede gedachte geweest, om vooral de jeugd goede lectuur voor te houden en zo hebben zij reeds voor de tweede maal een boekententoonstelling georgani seerd in de jongensschool op Za terdag en Zondag. De tentoon stelling werd zeer druk bezocht en het bleek ook de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen, want over duizenden goede boe ken, alsmede kerkboeken werd 'n goede voorlichting gegeven. Ook werden de bezoekers in de gele genheid gesteld zulk een boek aan te schaffen. ne vergadering in café Wijtvliet. Dr. v. d. Heuvel, voorzitter van de Dioc. Middenstandsbond, die voor deze avond was uitgenodigd, was door onvoorziene omstandig heden verhinderd. Toch werd een geanimeerde vergadering gehou den. waarbij diverse zaken wer den behandeld van meer huishou delijke aard, welke toch ook zeer nuttig bleken te zijn. De winter- actie werd een punt van drukke bespreking en er werden een 2-tal nieuwe leden tot de vereniging toegelaten. Een gratis verloting verhoogde de gezelligheid en een tractatie viel ook bijzonder in de smaak. Eerst om 11 uur werd de vergadering gesloten. KORTE BERICHTEN. Ambon. Te Djakarta is officieel meegedeeld, dat de stad Ambon Vrijdagmiddag door de regeringstroepen is bezet. Hiermee beschouwt de Indonesische regering de strijd als geëindigd, al is het Oostelijk deel van het eiland nog in het bezit der Zuid- Molukse troepen. Korea. Generaal Mac Arthur heeft in een commu niqué meegedeeld, dat de U.N.O.-troepen de Noord-Ko- reanen hebben verslagen, maar dat ze nu moeten vech ten tegen de Chinese commu nisten, die zonder oorlogsver klaring Korea zijn binnenge trokken, terwijl hun reserves buiten het bereik der verbon den legers zijn. Vliegtuig verongelukt. Een vliegtuig van de Indiase Luchvaartmaatschappij met 40 zeelieden en een achtkoppige bemanning op weg van India naar Londen, werd sinds Vrij dagmiddag boven de Alpen vermist. Het toestel is Zon dag op de Mont Blanc ont dekt, maar er werden geen tekenen van leven waarge nomen. Vanmorgen zijn red dingsploegen uitgetrokken en vliegtuigen opgestegen om voedsel en uitrusting uit te werpen. Nederland. Zaterdag avond is op een onbewaakte overweg tussen Nootdorp en Zoetermeer een personenauto door een trein gegrepen. Twee echtparen kwamen hierbij om het leven. Italië. Volgens het offi ciële orgaan der communis tische partij heeft Togliatti zich teruggetrokken als lei der van de partij. De leiding wordt nu waargenomen door een extreem driemanschap. Togliatti werd al eerder als ziek opgegeven; een veeg teken. Tibet. In New Delhi is, in tegenstelling met vroegere berichten, meegedeeld dat de Dalai Lama (de geestelijke leider der Tibetanen), daar nog niet is aangekomen. In dia zal de kwestie-Tibet niet voor de Veiligheidsraad bren gen. Dit zou Tibet zelf moe ten doen. Krijgsgevangenen terugge keerd. Honderd Nederland se onderdanen, voormalige le den van het Duitse leger die door de Russen krijgsgevan gen waren gemaakt, zijn Za terdagavond uit de Russische gevangenkampen in West- Berlijn aangekomen. Ze ver klaarden de laatste weken goed behandeld te zijn, maar wilden niet spreken over de jaren daarvoor in verband met 250 andex-en die nog op vrijlating wachten. Dc rubber staartbinder is de eenvoudige oplossing voor alle moeilijkheden. Door een handig gebruik maken van de diverse ei genschappen van rubber is hij zeer gemakkelijk oin de staart te bevestigen. Hij blijft stevig en toch niet knellend op zijn plaats zitten. Dc staarthouder zelf is bo vendien voorzien van meerdere gaten; de houder kan dus op staartdikte worden ingesteld. De koe kan zich dus vrijelijk in haar box bewegen en ook bij het her kauwen zal zij geen last hebben van deze staartbinder, omdat dc rubberband rekt en steeds vol doende meegeeft. De staartbinder wordt met één handgreep aan de loopring vast gehaakt en dc rubberband zelf kan op lengte worden afgesteld. De lubber staartbinder is zon der meer met water en zeep schoon te maken en blijft in een vochtige omgeving zonder te veel zonlicht vele jaren goed. Hiermede betuigen wl) aan eenieder onze oprechte dank voor de overstelpende bewij zen van medeleven, bij het overlijden van onze onverge telijke echtgenote en moeder De familie H. v. d. BROEK en Kinderen Waalwijk, 5 Nov. 1950 MARIA GORETTI. Zondagavond heeft de „Groep van Lieshout" uit St. Michiels gestel in de zaal van Concordia weer een daverend succes mogen boeken door de opvoering van het prachtige toneelspel in 3 be drijven „Maria Goretti", van wie de heiligverklaring ons zo vers in het geheugen ligt. Deze toneel vereniging, dje hier geen onbe kende is en reeds een goede repu tatie genoot, heeft met de opvoe ring van dit stuk bewezen voor haar taak zeer bekwaam te zijn en niet zonder reden viel hen dan ook na elk bedrijf een warme ovatie ten deel. „Groep v. Lies hout" beschikt over uitstekende krachten, terwijl de regie in be kwame handen was bij de heer Jan v. Lieshout. De uitvoering was dan ook in één woord af en de diverse rollen bleken in vaar dige handen te zijn. RK. MIDDENSTANDS- VERENIGING. Donderdagavond hield boven genoemde vereniging een algeme- EEN PRACTISCHE VINDING. De Nederlandse zindelijkheid op straat en in huis gaat al lang ge paard met pogingen om de stal tot een proper en aantrekkelijk geheel te maken. De toepassing van rubber stalvloeren gaf hier 'n stoot in de goede richting, maar niet iedereen heeft reeds tot deze grote stap kunnen besluiten. Een aanvulling hierop is het opbinden van de staarten. Een stuk touw en een looplijn zijn al voldoende om dit toe te passen. Zo lijkt het. De practijk heeft intussen geleerd, dat er danig moet worden opgepast. Wel kan men op deze wijze voorkomen dat de staart van de koe in de groep komt te hangen bij-het herkauwen en dat het vuil door de zwiepende staart overal heen wordt geslagen tot op de uiers toe. Zeker, de melk blijft schoon, maar 't touw knelt. Het is nu eenmaal nooit soepel en gemakkelijk te bevesti gen. Door schuren, trekken en knellen kunnen wondjes ontstaan, die gaan zweren en deze kunnen aanleiding geven tot de meest on aangename gevolgen. Infectie kan tengevolge hebben dat de koe zelfs haar staartpluim zal moeten missen. Ook de combinatie van touw en leer is niet zo, dat daarmede alle bezwaren worden weggeno men. Het blijft „maakwerk". Touw en leer gaan door de dam pen van urinezuur kapot. Alleen rubber is daartegen be stand. Rubber is ook nog soepel, er zit rek in en het is voor al les gemakkelijk schoon te ma ken. VETTE KIPPEN. Als kippen te vet zijn. moet men ze eens een paar dagen ach ter elkaar geen hardvoer geven, doch de gewone portie ochtend- voer. Zit er nog al veel mais in het gemengd graan, dan moet eens anders gevoerd worden, b.v. de ene dag haver, dc andere dag tarwe en de derde dag gerst. Ge durende slecht weer hebben de kippen weinig beweging en dat is de reden, dat de dieren soms wal strak aanvoelen van achteren. HET CONSERVEREN VAN EIEREN. Van verschillende kanten vraagt men mij hoe eieren het best ge conserveerd kunnen worden. Garantol is een deugdelijk mid del om eieren te conserveren. Men hale een flesje in de winkel, de gebruiksaanwijzing staat er op. Het beste is de pot, de kuip of stenen bak half vol zuiver water (koud) te gieten en er dan de in houd van het pakje poeder enige minuten flink dooi heen te roeren, totdat het geheel is opgelost. Men kan er in de oplossing zo wel leggen, totdal het water nog een handbreed boven de eieren uitkomt en daarna dekt men de pot af met palier, dat tij 't pakje gevoegd is. De smaak blijft zeer goed. Wel is nodig, dat ze voor het gebruik met vers water wor den gespoeld. Daarna Iaat men ze drogen in een vergiet. Waterglas is ook goeJ, men maakt daarvan een tien procent oplossing. Ge bruik vooral geen eieren waarin barstjes voorkomen. KOUDE WINDEN. Keer de koude wind bij 't kip penhok door een paar rietmatten te plaatsen, waarachter de dieren kunnen schuilen. DE VLOER IN EEN KIPPENHOK. Men maakt wel betonvloeren in hok, omdat men dan beter muizen en ratten kan weren en dc zaak ook gemakkelijker kan schoonma ken. Voordelig wordt zo n vloer gemaakt van oude halve stenen. Deze legt men met de specie op dc bodem en strijkt er daarna een dun laagje cement over. Hierover een flinke laag scherp zand of turfstrooisel en 's winters kaf of strohakscl. Heeft men geen last van onge dierte, dan kan men volstaan met een losse bodem van 10 c.m. dik, scherp zand en daar 's winters haksel overheen. HOUTSKOOL. Doe in de gritbak wat fijn ge klopte houtskool, waardoor veel kamaandoeningen in het natte seizoen voorkomen worden. KIPPENVRIEND. Nadruk verboden. NIEUWE Middenstandswoning keurig onderhouden, (5 ka mers, keuken, douchecel, kelder, tuin en schuur) in de nieuwe wijk van Waal wijk nabij het Vredesplein aangeboden in ruil voor Grotere Woning, liefst met tuin op behoorlijke stand, liefst Centrum van Waal wijk. Ev. genegen bij gunstig aan bod overhulskosten te ver goeden, Brieven onder No. 3449 Bu reau van dit blad. Prachtige grote z. g. a. n. C. v. WexenbeeW-van Rlel Vaartstr. 424 b Kaatsheuvel in het centrum van Kaats heuvel. Brieven onder No. 3444 Bureau van dit blad. Op Zondag 12 November OPERA HOFFMANS'VERTELLINGEN Per persoon I 5 - Reisbureau Tel. 141 - WAALWIJK Tot onze spijt moeten de ver slagen van de wedstrijd OJC WSC en van de Langstraatse Biljartbond tot ons volgend num mer blijven staan. Voor agent die Mode- kledlng- en manufacturen winkels bezoekt in het Zui den des Lands, (N.Br. Lim burg en Zeeland) wordt een prima agentuur aan geboden in goed verkoop baar mode-artikel. Zeer ge makkelijk mee te nemen. Gunstige voorwaarden direct te aanvaarden. Brieven met volledige ge gevens, antecedenten en referenties onder No. 3450 bureau v. d. blad. GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWBRIEVEN EN -KAARTEN Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon pielen Koop nu zon PRACHTIGE WINTERJAS Nog van tuiver wollen kwaliteit in velours Crombij enz. aan de oude lage prijzen. Winterjassen prachtmodel van f68.f89.— F 110.f122. van stoffen die eigenlijk te mooi zijn. De sterke wollen kwaliteit is echter zeer geschikt voor Uw jongens Ze kunnen echter een stootje hebben, in prijzen zo laag. waar U ze straks niet meer voor kunt kopen. Voordien hadden wij nooit een grotere keuze en allemaal de oude prijzen. Waaronder de bekende Rexalco-hemden met los- en vastboord en tribunais. Koop voor St. Nlcolaas nu 'n mooi en tevens een nuttig cadeau bij Grotestraat 178 - Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3