Waalwijkse en Langsiraatse Courant THALIA Ha'HUNTER H eerlijk SPRANG GAPELLE DANS-AVOND Voor de betere Textiels! BIOSCOOP-PROGRAMMA Van Loon-Schrauwers Het stokpaardje vari de verstokte roker uma PROPAGANDA- VF.RGADERING. (Anderlefcht) lit gever aalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN jUDAG 10 NOV. 1950. 13c JAARGANG No. 91 Abonnement jiofdredacteur JAN TIELEN 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. iPGERICHT 1873. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TELt 66. TEL.-ADRES „ECHO". ZONDAGSDIENST 12 November 1950. Kolster 0theek: Nijman. flED. HERV. KERK WAALWIJK, pndag 12 November 1950. 0 uur: Ds. W. L. Jens. VOOR SALATIGA. rig bedrag f 729.— Kaatsheuvel f 2.50 n terugontvangen a5tingen f 10.— Totaal S 741.50 ELDZAAM JUBILEUM. 'er gelegenheid van het Cecilia-feest op 22 Novem- a.s. zal het bijzonder feit dacht worden dat de heer toon v. Bladel Lzn., thans e-president van het Zang- r van St. Jan, voor 40 jaar .zanger toetrad tot dit pa- hiëel koor. RECTIFICATIE. firma Am. Ver wiel ver let ons mede te delen dat nieuwe Lederwaren- en irkunstzaak, Grotestr. 264, wordt geopend op 11 No- nber, maar op Zaterdag 18 vember a.s., zulks in te- istelling met ons vorig be lt. ONTWIKKELINGS AVONDEN K.A.B. WAALWIJK. )e eerste ontwikkelingsavond dit seizoen zal plaats hebben Maandag 13 November a.s. om ur precies. )eze wordt vervuld door Jef Brouwer, met het onderwerp: waar weer op til?' [et verdere programma voor e winter is als volgt 8 December: J. Bechtold, Til- j, met het onderwerp: „Arbeid r ons volk". 5 Januari: Pater Nathanael, urg, met het onderwerp: „De eld is zo groot". 5 Februari: P. Vriens, T ilburg, het onderwerp: „Eten alleen nog geen leven". 2 Maart: Kap. W. Kolsteren, osch, met het onderwerp: „Te- de zwarte wolken de regen- &g van 't sociale christendom". 6 April: Pastoor J. Driever, idhoven, met "t onderwerp: imst en Luim". 4 Mei: Jaarvergadering. BRIDGE-DRIVE. /anavond wordt in Hotel Ver een bridge-drive gehouden er het motto „Elk wat wils", wordt een wilde wedstrijd en Howell-wedstrijd gespeeld, larmee de deelnemers mooie zen kunnen winnen. DNGEREN-ORGANISATIE K.V. P. Op de bijeenkomst die oensdagavond in Hotel „De vee Kolommen" werd ge- uden ter oprichting van ngeren-afdelingen van de V.P., waren jongeren ver- genwoordigd uit Waalwijk, runen, Elshout, Nieuwkuijk Haarsteeg. En dat ze niet een zo maar eens kwamen ken. bleek wel uit het feit de uiteenzettingen met angstelling werden ge- gd en dat er na afloop di- rse vragen werden gesteld moeilijkheden werden op- worpen. Het tastbare resul- Jt was de oprichting van rschillende jongeren-afde- ogen. )e vergadering werd gepre- ieerd door de heer F. Smol- rs. vice-voorzitter van de deling Waalwijk der K.V.P., de aanwezigen hartelijk elkom heette, speciaal dhr. stiaenen uit Eindhoven, be- nurslid van de Jongeren- ganisatie in de Rijkskies- ng Den Bosch. Deze zette in een pakkend toog de noodzakelijkheid het doel der jongeren- ganisaties uiteen, de midde- die er zijn om dit doel te reiken en in algemene trek- R hoe die toegepast kunnen orden. Hij wees er op dat de jon- ren nauw zijn betrokken in olitieke vraagstukken, zoals t probleem der werkge- genheid en daarmee samen - ngend de emigratie, en de rdediging van West-Europa de vorming van een Atlan- eh leger. Dit vraagt offers, k van de jongeren. Vervolgens schetste de heer Mtiaenen in summiere trek en de ontwikkeling der po- neke partijen, speciaal van K.V.P. en haar program. J dit te verwezenlijken oft zij de steun van de ka- olieken nodig, ook van de («geren. moeten terwille van zich- Hf en van het algemeen be- zich bezig houden met ■■ND AG van 7 tot 11 uur. politieke vraagstukken en trachten een bekwaam lid te zijn van de organisatie. Het doel dat de jongeren zich stellen is hetzelfde als dat van de ouderen; slechts de werkwijze verschilt. Oude ren gaan uit van de rijpheid, de jongeren van de hoop op een gelukkige toekomst als goede burgers. Daarom rich ten ze hun blik verder, b.v. op het federalisme. Daar moeten ze een gefundeerd oordeel over kunnen geven en dit kan gevormd worden in de jonge ren-organisatie. De middelen daartoe zijn vorming door verdieping, al gemeen en in net bijzonder, actie en voorlichting. Elk van deze punten werkte de heer Bastiaenen wat breder uit. Natuurlijk staat een jonge ren-afdeling niet alleen, alle zijn regionaal en landelijk verenigd, terwijl er verder onderling contact kan zijn met jongeren van andere par tijen, mei andere katholieke jeugdorganisaties en zelfs met het buitenland. En de jonge ren hebben in de buitenland se relaties van de K.V.P. een belangrijk aandeel. Zo kunnen de jongeren ter- wille van hun eigen zaak de algemene zaak steunen, ter wijl ze anderzijds hulp krij gen van de ouderen. Dit was in korte woorden het betoog van de heer Bas tiaenen. De voorzitter vatte 't in korte woorden samen en spoorde aan om ze te behar tigen. Daarna was er gelegen heid om vragen te stellen, waarvan van verschillende kanten gebruik werd gemaakt ter critisering of ter ophel dering. En het slot was dat in de verschillende plaatsen zou getracht worden een afdeling op te richten. Waalwijk heeft zijn afdeling nu ook, van een man of negen, maar er is ui teraard nog plaats voor meer. In ieder geval is het begin er en we hopen dat dit het uit gangspunt zal zijn voor een voorspoedige groei en een vruchtbare werkzaamheid. Voorzitter Smolders kon aan aan het eind van de vergade ring terecht zijn tevredenheid betuigen over hetgeen er deze avond bereikt was. TONEEL BIJ DE ZUSTERS. Woensdagmiddag hebben leerlingen en oud-leerlingen van de Zusters een reuze aar dig toneelspel opgevoerd in de gymnastiekzaal van de St. Teresia-school. Het was een romantisch verhaal van een eenvoudige dorpsjongen die, met de ze gen van de pastoor, naar het hof van Karei V in Brussel gaat om daar nar te zijn. Aan het hof wint hij prompt het hart van de keizer, zeer tot ongenoegen van de lakeien die de nieuwe nar bij de keizer in ongenade willen doen vallen. De vrome nar echter laat zich dit zo maar niet welgevallen en de la keien moeten onverrichter- zalce naar hun verblijven te rugkeren. Na verschillende verwikkelingen komt het hap py end van het spel. De Zusters hadden het spel uitstekend verzorgd. Mooie costumes, een vlot spel en zelfs was er een ballet dat elegant een walsje danste. Mej. Gerry Dupont speelde (compleet met zwarte baard) een aardige Karei V. De an dere speelsters waren ons vol slagen onbekend. Maar er schuilen nog diverse actrices ender. Vooral de nar speelde voortreffelijk, 't Was jammer dat de uitspraak te „schools" was, een euvel dat bij elk schooltoneel opvalt. Het jeugdige publiek gaf met een klaterend applaus van zijn instemming blijk. ARCHITECT v. STOKKUM BIJ DE K.J.M.V. Dinsdag hield de K.J.M.V. haar tweede bijeenkomst van het nieuwe winterprogramma. Architect v. Stokkum gaf een voordracht over de kerkelijke bouwkunst. Vooraf hield de geestelijk adviseur, kapelaan v. d. Heu vel, een Allerzielenherden- king, die werd omlijst met muziek, o.a. gedeelten uit het Requiem van Verdi. De heer v. Stokkum gaf, voor hij over de kerkelijke architectuur sprak, een over zicht van de bouwkunst in 't algemeen. Bouwen, aldus spreker, is ruimte-vorming. Wij kunnen op twee manieren hiertoe ge raken: door muren te bouwen of door uitholling. Deze twee kunnen natuurlijk ook gecom bineerd worden, zoals in onze St. Jan is geschied. De mens heeft behoefte aan bescherming. Hiertoe laat hij huizen bouwen. Een eenvou dig mens laat een klein huis bouwen. Een grote geest, zo als Churchill en Truman, heeft behoefte aan een gro tere ruimte. Een kerk moet ook een groot gebouw zijn. Nu is altijd de vraag geweest hoe de kerk te bouwen teneinde de bezoe kers zich thuis te doen ge voelen. Dit zou niet gaan met een enorme ruimte. De kerk nu is altijd in verschillende ruimten verdeeld, die in over eenstemming zijn met de ver houdingen, die door de eeu wen heen door de architect zijn gebruikt. De bouwmees ter in vroeger eeuwen bouw de zijn kathedraal ook vol gens deze verhoudingen en deelde zijn kerk in bepaalde ruimten in, door middel van pilaren enz. De Bossche St. Jan is hier een prachtig voor beeld van. Evenwel, de St. Jan is eigenlijk geen bouw kunst meer, doch een monu ment, het is een schepping van beeldhouwers. Tegenwoordig wordt er veel gefoeterd op de pilaren in de kerk en er is een stre.ven om de kerkbouw te doen uitgaan van de liturgie en de kerk zo doelmatig mogelijk te maken. Dit is naar spreker's mening een verkeerd princiep. De li turgie heeft slechts weinig met de kerkbouw te maken. Wat de pilaren betreft: het is nooit de bedoeling geweest dat men in de zijbeuken van een kerk banken of stoelen ging zetten. Er zijn in de kerkbouw twee hoofdvormen: bouwen in de lengte-richting of de centraalbouw. Deze vor men zijn ook weer op talrijke manieren te combineren. Bij de Gothiek zijn deze hoofd vormen min of meer verloren gegaan en daarom is de Go thiek eigenlijk geen bouw kunst meer. Grotestraat 282 WAALWIJK Men zoekt momenteel naar nieuwe wegen in het gebied van de kerkelijke architectuur cn Nedei'land staat in die ver nieuwing vooraan. In Den Bosch is een school voor ker kelijke architectuur, die reeds prachtige resultaten heeft be reikt. O.a. is de kerk in Heus- den volgens de nieuwe richt lijnen van deze school ge bouwd. Enige leden stelden na deze voordracht nog vragen. De voorzitter van da K.J. M.V., de heer Lambert van Bladel, dankte de heer Van Stokkum, in het bijzonder omdat hij deze lezing geheel gratis had willen houden. Als bewijs van appreciatie stelde hij de heer v. Stokkum een bedrag ter hand voor de Ka tholieke actie. Verder werden op de ver gadering nog enkele punten, o.a. de St. Nicolaas-actie en de Kerststal besproken. ZANG EN KANKERBESTRIJDING. Het lijkt misschien een vreemde combinatie: zang en kankerbestrijding, maar het is in elk geval een mooie geste van „Oefening en Vermaak" geweest om haar hoogstaande vocale prestaties belangeloos in dienst te willen stellen ten bate van dit uitzonderlijk goe de doel. Het was goed gezien van de afdeling Waalwijk van het Koningin Wilhelminafonds voor kankerbestrijding om 'n beroep op „Oefening en Ver maak" te doen. De uitnemen de reputatie die onze oudste Waalwijkse zangvereniging geniet, vooral als zij met haar gérenommeerd opera-reper toire op de planken komt, waarborgde reeds te voren een vlotte kaartverkoop en dus een mooi buitenkansje voor de kankerbestrijding en een flinke belangstelling op de propaganda-bij eenkomst die j.l. Woensdagavond werd gehouden in de grote zaal van de R.K. Gildenbond. De avond werd geopend door Dr. H. G. Langemeijer, die namens de afdeling Waal wijk van het Koningin Wil helminafonds alle aanwezigen" en speciaal de spreker, dhr. K. B. Krol, hartelijk welkom heette. Door deze spreker werd vóór de pauze een korte uit eenzetting gegeven over de noodzakelijkheid van een in tensieve kankerbestrijding en de doelstellingen van het Ko ningin Wilhelminafonds. Hoe dringend noodzakelijk het is dat de bestrijding van deze gevreesde volksziekte met man en macht wordt aan gepakt, wordt het beste aan getoond met de volgende sim pele cijfers: In 1890, toen ons land slechts 5 millioen inwoners telde, stierven er ongeveer 3600 per jaar aan kanker. Dit was ruim 7 per 10.000 inwo ners. In 1948 stierven er 15.500 per jaar, dat is ruim 4 maal zo veel, terwijl de bevolking slechts verdubbeld was. De sterfte ten gevolge van kan ker bedraagt du6 reeds ruim 15.5 per 10.000 inwoners en jaarlijks worden er 18.000 nieuwe gevallen geconsta teerd. Bij de t.b.c.-bestrijding heeft men gezien wat er te berei ken is als deze bestrijding door het gehele volk krachtig ter hand wordt genomen. Vroeger durfde men zich bij na niet op t.b.c. te laten on derzoeken uit vrees zijn dood vonnis te horen te krijgen. Thans behoeft er practisch niemand meer aan deze ziek te te sterven. Op dezelfde wijze moet nu ook het Nederlandse volk ge mobiliseerd worden voor een gezamenlijke strijd tegen de kanker. Het Koningin Wilhel minafonds wil een net weven over geheel het land. Niet al leen moet het bekende kan ker-instituut te Amsterdam de beschikking krijgen over een perfect ingericht labora torium en moeten de gebou wen voor opname van pa tiënten aldaar sterk worden uitgebreid, maar ook in diver se andere steden dienen pri ma geoutilleerde laboratoria te worden ingericht. Dit alles zal veel geld kos ten. De gehouden collecten hebben steeds een prachtig resultaat opgeleverd, doch het fonds moet op vaste bijdragen kunnen rekenen en is een grote actie voor ledenwerving begonnen. Voor minimum 2.50 per jaar kan men zich als donateur opgeven en dit zegenrijk werk mede bevor deren. Aan de gemeentebe sturen is gevraagd om 'n jaar lijkse bijdrage van Vz ct. per inwoner, welke reeds door 75% der gemeenten is toege zegd. Naast deze finantiële steun moet ook moreel aan de kan kerbestrijding worden deelge nomen. Men moet zich niet uit angst laten weerhouden zich tijdig te laten onderzoe ken of men aan kanker lij dende is. Er is in ons land reeds een buitengewoon kun dige staf van medici, die, bij tijdig ingrijpen, meestal nog genezing kan bewerken. Na zijn uiteenzettingen bracht spreker nog hartelijk dank aan de Liedertafel voor haar belangloze medewerking aan deze avond. Dr. H. G. Langemeijer, die de spreker dankte voor zijn uiteenzettingen, onderstreep te nog eens dit dankwoord aan de Liedertafel. De vele moeiten die koor en solisten zich gegeven hebben om ons deze mooie avond te bezor gen, kan niet beter beloond worden dan door een welsla gen van de actie die in Waal wijk wordt gevoerd voor ledenwerving ten bate van 't Koningin Wilhelmina-fonds. Spr. hoopte dat Waalwijk ook hierin een goed figuur zou slaan. Hoewel de uitvoering van niet minder dan 12 nummers door koor en solisten der Lie dertafel de hoofdschotel van het programma vormde, me nen we aan het gesprokene over de kankerbestrijding in dit verslag de voornaamste plaats te moeten inruimen, daar deze avond immers als propaganda-avond voor de kankerbestrijding bedoeld was. Ook hebben we reeds meermalen de uitnemende prestaties van gemengd koor, mannenkoor en solisten van „Oefening en Vermaak", spe ciaal in haar opera-repertoire, geroemd. Het blijft een genot deze bekende klassieke werken door dit prima bezette koor, met zijn voortreffelijke solis ten, te horen vertolken. Het is waarlijk geen wonder dat „Oefening en Vermaak" hier en elders met een programma van dergelijk gehalte zoveel succes oogst. Men merkt het dadelijk dat deze zangeressen en zangers met grote toewij ding zingen, dat hun zingen niet alleen voor hxm gehoor, doch ook voor henzelf een genot is. Zij brengen daarme- BURGERLIJKE STAND Geboren: Alard M. F., zv. J. C. J. Govers-Cox Johan nes H. A. M„ zv. K. P. W. Broumels-Wilmont Willem H. J., zv. C. A. v. Selst-Bou- man Dirk G., zv. A. Dek- kers-v. Helden Laurentius F., zv. M. C. v. Boxtel-Laros te Loonopzand Hubertus T., zv. R. C. L. de Ruijter-v. Eijk Hendrina W. G. M., dv. J. A. Heijhuurs-Vendrig Maria L. A., dv. M. van Mierlo-Horsten. Overleden: Jacoba Dinge- mans 80 j., echtg. van J. v. Dongen te Loonopzand Hu bertus van Deelen 64 j., echtg. van M. S. C. Lemaire An- tonia M Coenen, 1 maand. Huw.-aangiften: J. G. van Valkenburg 31 j. te Amster dam en M. J. Hooijmaaijers 29 j. te Waalwijk A. M. Bijnen 24 j. en M. Coppens 33 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: Geen. Ingekomen: J. A. Geerts van Almkerk W. J. B. Snels en gezin van Indonesië G. H. Keijser van Wisch R. M. Mieris van Loon op Zand N. Blanken van Rot terdam C. J. Merkx van Drunen E. A. van Es van Vlijmen. Vertrokken: W. G. J. M. Sikkers naar Drunen. M. M. v. Riel naar St. Oedenrode A. W. v. Ertrijk naar Raal- te F. G. M. A. Hensen naar Tilburg J. I. M. v. Huiten naar Loon op Zand F. J. de Eoer en gezin naar Nieuwer - Amstel. Musis Sacrum: In „Vier jaar later", een Deense film, wordt de verhouding tussen .de voormalige verzetsman en de voormalige col laborateur in de naoorlogse jaren uitgebeeld. Scherp wordt het type getekend van de ras-profiteur, die voordeel zoekt waar hij denkt dat het te halen is. Deze film, die van Vrijdag tot Zondag draait, is in teressant voor ieder die belang stelt in het probleem en dat zijn er ongetwijfeld velen. In „De Held van de Jungle", de film die Maandag en Woensdag draait, viert Johnny Weissmuller wfeer triomfen als Jungle Jim. De ze keer moet hij in donker Afrika oude tempelschatten bewaren en wie zou denken dat hem dat niet glansrijk lukt? Voor de liefheb bers. Luxor-theater„Abbott cn Costelio in Hollywood" is de naam van de film die van Vrijdag tot Zondag in dit theater draait. De dwazen beginnen er als aan komende kappers, worden onver wacht impressario en daardoor worden ze tenslotte gezeten kap pers. Wie wil weten hoe dat al lemaal gaat en graag wil lachen, ga kijken. Alle leeftijden. Maandag en Woensdag „Het avontuur begon in Bombay". Daar ontmoeten een gentleman-dief en een lady-dief elkaar, allebei uit op hetzelfde kostbare kleinood. Sa men ontvluchten ze, hij wordt soldgat cn daardoor held, ze trou wen en dan gaan ze een passend leven leiden. Wie 18 jaar is kan gaan kijken hoe dat gebeurt, beurt. over de officiële opening en de voormalige Bond van Chr. Fa- V. V. V. - PROPAGANDA - VERGADERING. Dinsdag werd in de zaal van Euphonia, exploitant de heer H. van Dun, de eerste propaganda- avond gehouden van de V.V.V. Loon-op-ZandKaatsheuvel. De opkomst op deze vergade ring was zeer goed te noemen. Zowel uit Kaatsheuvel als Loon opzand en Berkdijk gaven vele dames en h'eren blijk belangstel ling te gevoelen voor een plaat selijke V.V.V. De voorzitter, de heer J. van Kemenade, sprak een kort ope ningswoord, waarin hij een wel kom toeriep aan de heren Jacobs, directeur en v. d. Pol, voorzitter van de Prov. V.V.V. te Eind hoven en de vele aanwezigen. Speciaal richtte hij zich tot Burgemeester Mr. v. d. Heijden, die hij de initiatiefnemer van de plaatselijke vereniging noemde. Hij waardeerde het zeer, dat de ze door zijn aanwezigheid blijk gaf van belangstelling in het ko mende werk, waarin hij mede de belangstelling van het gemeente bestuur meende te mogen consta teren. Zich richtend tot de spreker van de avond, de heer Jacobs en de Prov. V.V.V.-voorzitter, de heer v. d. Pol, zeide hij het op prijs te stellen een avond dispo nibel te hebben willen stellen voor deze propagandavergad'e- ring. Uit de grote opkomst van het publiek meende hij een duide lijke manifestatie te mogen con stateren voor het werk dat ver richt gaat worden. De heer Jacobs het woord ne mende, sprak zijn voldoening uil over de grote belangstelling waar in deze eerste V.V.V.-avond in LoonopzandKaatsheuvel zich mag verheugen. Op aangename en duidelijke wijze hield hij een causerie over het ontstaan, het wezen en de toe komst van een V.V.V. Hij wees er op, dat deze V.V.V. oerspron- kelijk alleen ten doel hadden di verse plaatselijke feestelijkheden te organiseren, waarna ze gelei delijk uitgegroeid zijn tot vereni gingen met een reële economisch- commerciële strekking, in hoofd- de kleur en bezieling in hun zaak bedoeld voor t vreemdelin- zang wat de voortreffelijke !gen verkeer, nuancering nog mooier doet Hij belichtte talrijke facetten uitkomen en het beluisteren van de werkzaamheid van een tot een groot genoegen maakt. V.V.V., zoals de verstrekkende Het knappe accompagnement j reclame_ die voor de gehele ge- van de heer Frans Wxlmont meemé wordt geinaakt> de inhch. ei raagt niet weinig daartoe bij. tinge0i d,fe belangeloos worden De directeur de heer Loxixs verstrekt eQZ waarvan het ge. Sars, mag trots zijn op zijn v jat zowej middenstander grote schare zangeressen en als uzakenman hiervan profijt trek- zangers die hij reeds tot zulke ook hjer ,dt op°fe feiden P1'eSt spreekwoord: de coSt gaer voor de baet uit. In dit verband raakt hij de fi- i nanciële zijde van de vereniging Dit week-end opent D.V.S.V. jaan- Z<>ndCT 9*ld .kan een V.V.V. het Waalwijkse toneelseizoen met ff d°en f Jij verwacht der- Smeulend vuur" een toneelspel halve, dat de belangstelling met SMEULEND VUUR. in drie bedrijven van C. J. Pie- ters cn A. J. Schuurman. uitsluitend in sympathie zal wor den uitgedrukt, doch dat men te 0 t zijnertijd ook spontaan zijn finan- nrL9'e 7 1 1 'ciüle bijdrage aal storlen. BegriJ- M. Didden. vretuig. het suece»fc j kranen "''XT' '°"«,u«TOer.ngen dje d<_ y.y.v zal het D.V.S.V. ook ditmaal niet zijn profiteren, dan voor niet-zaken- aan belangstelling ontbreken. of restauratiebedrijven t.n Morgenavond wordt gespeeld café's. Op een gemeentelijke steun voor de leden en Zondagavond meent spreker, dat de V.V.V. voor het publiek. Beide uitvoe- bier wel zal mogen rekenen, ringen zijn in de zaal van de j Qe beer v. Kemenade dankt K.A.B. en beginnen om 8 uur de Sprek\>r voor zijn gezellig, za- precies. kelijk betoog. Hij wil niet direct een aanval doen op de beurs, doch wil het hedenavond bespro kene rustig laten bezinken in de overtuiging, dat het besluit van allen zal zijn steun te verlenen aan het bestuur, waarin reeds door de drukke opkomst vertrou wen geschonken is. Hij sluit de vergadering met een dank voor de opkomst ui de getoonde befangstëlling voor c'e causerie van de heer Jacobs. „DES NIE ZO GEK" als na vier uitverkochte zalen nog voor eën vijfde avond geprolon geerd moet worden en dan de mensen nog nauwelijks een plaats je vinden kunnen. En toch is dit een feit geweest met de Desk revue. die Woensdagavond op nieuw voor een te klein tehuis speelde, 't Is een ongekend suc ces geworden, doch een alleszins verdiend succes, dank de origina liteit, de rijke fantasie en de keu rige verzorging van elk onderdeel van het werk van de heer Bor sten. De rijkdom aan 'ideeën met de nodige afwisseling en omkle ding hier ontwikkeld, heeft „Des niet zo gek" gemaakt tot een kijk- en hoorspel van nog niet beleefd succes. Als we in dezen iets gemist hebben, dan is het de hulde, die de man, die dit in maanden zwoegen, laat het dan zijn met volledige toewijding en overgave van allen, die daartoe hebben medegewerkt, voor elkaar gebracht heeft, minstens op de slotavond had mogen ondervin den. Hierin geen verwijt aan enig bestuur of leiding, doch alleen een constateren van wat na zo'n succes, volgens het gezegde: ere wien ere toekomt, verdiend is. Heer Borsten, aanvaard deze hulde dan namens het publiek van de plaatselijke correspondent K. W. - ACTIE. De K. W.-actie is in volle gang en mag zich verheugen in een groot succes. Om de actie nog te stimuleren wordt op Zaterdag het eerste vet varken voor de deelnemfers aan de actie beschik baar gesteld, plus nog verschil lende waardevolle prijzen. Om hiernaar een kans te hebben is niets anders nodig, dan dat de deelnemers hun formulier opge plakt met de bij aankoop verkre gen bonnen vóór zes uur Zater dagavond ingfeleverd hebben bij een der deelnemers van de K. W.- actie. Mogelijk kunnen we de deelnemers nog een tip geven om ook een kans voor het vet var ken te krijgen. Misschien zijt ge in 't bezit van vele bonnen, doch ge kunt hiermede de bedoelde slagzin niet vormen. Nu, elke deelnemer is bereid uw bonnen tegen bonnen van dezelfde waarde in te wisselen met andere letters, zodat ge daardoor in de gelegen heid koint ook een kans te krij gen een tweehonderdponder in de kuip te krijgen. Ook onderling is ruiling van bons toegestaan. De winnaar van de eerste krulstaart, bij voorbaat, proficiat!!! MISSIETENTOONSTELLING Zondag en Maandag is het ge zellig druk geweest in 't Patro naat, waar de Missienaaikring St. Theresia van Lisieux in een twee daagse tentoonstelling haar zilve ren jubileum vierde. In ons vorig nummfer gaven wij huldiging van de jubilarissen een kort verslag. Na de opening bleef het gezellig druk tot in de late avond, al was het niet die massa- drukte, die vroeger een bezoek aan de tentoonstelling voor de ouderen wel eens tot een benauwd half uurtje maakte. Nu was het er gezellig druk en de bezoekers hadden gelegenheid hun belang stelling te tonen, daar waar ze de voorkeur aan gaven, zodat het fi nancieel resultaat van de show niet minder is dan andere jaren. In totaal is een recette bereikt van ruim 1700, wat wel een be wijs is van de Missie-ijver van de leden van de Missienaaikring en de bezoekers. Maandagavond werd gesloten met de gebruikelijke verlotingen. Nog niet afgehaalde prijzen staan tot 18 November beschikbaar. De prijzen vielen van de loterij van diverse voorwerpen op de volgen de nummers, die nog niet afge haald zijn: 174, 545, 25, 755, 64, 248, 382, 251, 543, 156. 530, 748, 468, 380, 409, 551, 540, 412, 487, 560, 411. Van de loterij van handwerken: 481, 391, 247. 150, 106, 266, 425: 34. 243, 343, 480, 390, 476, 478, 171, 140, 138, 15, 24. 365, 149. 158, 88, 415, 300. AGENDA. Vrijdag 7.30 u. n.m. Maand vergadering Kajotters, zaal K.A.J. Zaterdag en Zondag 8 u. n.m. R.K. Toneelver. Laetitia: „Maria Gorëtti", Patronaatszaal. Zaterdag 8 u. n.m., Zondag 6 en 8.30 u. n.m. Apollo-theater: Een roekeloos avontuur. Toegang 18 jaar. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. brieksarbeiders) houdt heden Vrij dagavond half 8, in de zaal van de Chr. Volksbond, een algemene ledenvergadering, o.m. ter bespre king van de te voeren propaganda in dit winterseizoen. BAZAR. De Dameskrans van de Geref. Kerk alhier organiseert Woens dag 15 November a.s. een bazar in het vergaderlokaal der Geref Kerk. Naast een aantal snuisterij- jn die voor dit doel beschikbaar werden gesteld, zal een partij tex- tielgoederen en handwerken, wel ke door de dameskrans werden vervaardigd aan de man gebracht worden. De opening heeft plaats des middags om 3 uur. Vanwege de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle zal a.s. Maandag avond half acht, in de Chr. School te Capelle (Heistraat) een pro- paagnda-vergadering worden ge houden voor de Chr. vakbewe ging. De voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond, de heer M. Ruppert uit Utrecht, zal spreken over het onderwerp: De vijand wederstaan, terwijl de hetr M. Glas uit Dordrecht zal declame ren. Er wordt grote belangstelling voor deze samenkomst verwacht CHR. FABRIEKSARBEIDERS. De Afdeling Sprang van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale (de Geslaagd. Op het te Rotterdam gehou den examen slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Ales- sie als coupeur. Hij genoot zijn opleiding aan de Rotter damse Snijschool. A B O N N E E R T U OP DIT BLAD. BELGIË—NEDERLAND. A.s. Zondag 12 November heeft de 71ste landen wedstrijd tussen België en Nederland plaats, welke 'n zeer zware voor Nederland be loofd te worden. Er zijn zelfs vele landgenoten, die overtuigd zijn van 'n Hollandse nederlaag en in derdaad voor die vrees is alle re den: dat de Belgen n sterk elftal hebben, hebben ze nog pas ge toond tegen Frankrijk. De Bel gen hebben het geluk een kern van spelers al enige jaren bij el kaar te hebben, die steeds zeker van hun plaats zijn. Bovendien weet men nu wel dat de Belgen ge makkelijker uit een arsenaal van gegadigden kunnen putten dan de Hollanders. Bovendien is het vorig jaar de rem die de Belgen ondanks technische overmacht en veld- meerderheid scheen te verhinderen van Oranje te winnen, weggeno men, zodat men de Belgen favo riet moet noemen. Maar natuurlijk blijft voetbal verrassingsmogelijkheden in zich bergen en gebruik makend van eventuele, wellicht schaarse, maar toch ongetwijfeld voorkomende momenten van zwakheid, aarzelen, mistasten van de Belgische verde diging, zullen onze mannen wel licht toch in staat zijn een voor sprong te nemen en die door goed verdedigen te bewaren. De elftallen zijn als volgt BELGIË Meert (Anderlecht) van Brandt (Lierse S.K.) Valllant (Anderlecht) Mees (Antwerpen) Anoul (Luik) Serman (Anderlecht) Carré (Luik) Mernians Auwera (Mechelen) Steenlant (St. Nicolaas) Clavan (A.D.O.) Lembreohts (Mechelen) de Graal' (Limburgla) Snoek (Eindhoven) Stot'felen (Ajax) v. Melis (Eindhoven) Terlouw (Sparta) Mertens (Willem II) Lenstra (Heerenveen) v. Schijndel (S.V.V.) de Jong (A.D.O.) Kraak (Stormvogels) NEDERLAND

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 9