DE LSNGSimT Waalwijkse en Langstraatse Courant ELSHOUT NIEUWKUIJK HAARSTEEG GAPELLE WASPIK GEERTRUIDENBERG Itt DE ECHO \WI HET ZUIDEN 73c JAARGANG No. 92 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL 66 MAANDAG 13 NOV. 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN OPGERICHT 1873. DERDE PAROCHIËLE ONTWIKKELINGSAVOND. Helep Maandagavond is de derde parochiële ontwikkelings avond. Het onderwerp dat behan deld wordt, is van urgent belang, n.l. ,,De roep der eenheid", zo dat verwacht mag worden dat de zaal van de Jongenscongregatie even goed bezet zal zijn dan op 6 November. VERGADERING K.A.B. De afd. Elshout van de K.A.B. is voornemens op 20 November een vergadering te beleggen voor haar leden. Agenda 1. Opening door de voorzitter. 2. Actie Volkskrant, spreker v. Gestel. 3. Vrienden van de Arbeiders jeugd, spr. Pater Reginald. Voor de te houden gildedag op de le of 2e Zondag van Juni 1951 zijn de volgende commissies in 't leven geroepen die belast zijn met de volgende werkzaamheden Commissie voor terreinen enz. de heren E. de Haan, L. Wolfs en G. v. Engelen. Commissie voor wedstrijden, standplaatsen, tentoonstellingen, enz., in samenwerking mét com missie 1, de heren Fr. v. d. Wiel, C. v. d. Aa en G. v. d. Wiel. Commissie belast met de exploi tatie van de kermesse d'été de heren Chr. Klerks, P. Klerks, D. Elshout en L. Verhoeven. Commissie, belast met afraste ring van het terrein, het huren en stéllen van tribunes en andere zit plaatsen, transport enz. de heren J. v. d. Wiel (Drunen), Joh. Klerks, P. Lommers en Mar. v. d. Wiel (Schanswijk). Commissie belast met het aan schrijven van de gilden enz. de heren Jos Klerks en G. v. Keulen. Commissie voor begroting, ver siering enz. de heren Jos Geelen en Ant. v. Logten. GEREPATRIËERD. Zaterdag 10 November repatri eerde met de Nelly onze dorps genoot F. v. d. Aa uit Indonsië. De kerkelijke fanfare, waarvan de gerepatrieerde lid is, en de Zangver. Uitspanning door In spanning brachten een muzikale hulde. Onder toepasselijke en har telijke woorden werden cadeaux aangeboden namens de kerkelijke fanfare en namens de buurtbewo ners. Namens de zangvereniging sprak de heer Joh. van Venrooij. Van der Aa dankte hartelijk voor de cadeaux en de hulde hem ge bracht en verzocht een minuut stilte voor de gevallen kameraden. Namens de buurt sprak de heei M. Klerks. Nog éénmaal zullen de kerkelijke fanfare en de Zangvereniging moeten uittrekken om een gere- patriëerd militair te gaan begroe ten, want alleen Toon Kruisen vertoeft nog in Indonesië. „Opdat men niet vergete". Door de Ned. Ver. van Ex-Po litieke Gevangenen (uit de bezet tingstijd) wordt op a.s. Donderdag 16 November in het Parochiehuis des avonds om half acht een film programma vertoond mtt films over Duitse concentratiekampen onder de titel „Opdat men niet vergete", benevens de film „Huis over de Baai". Deze filmvoorstelling heeft ten doel uit de opbrengst daarvan steun te verlenen aan de wedu wen en wezen van hen, die in bo vengenoemde kampen gestorven zijn. Gezien het zeer sympathieke doel en de noodzakelijkheid zo veel mogelijk gelden daarvoor in te zamelen, durven wij een be roep te doen op alle ingezetenen deze filmvoorstelling bij te wo nen en daardoor daadwerkelijk steun verlenen aan de nagelatenen van hen, die, ook voor onze vrijheid het leven gaven. Concert. Zondag- en Maandagavond om 7 uur gaf de Gem. Zangvereni ging Sempre Animato haar eerste winteruitvofering in het Patronaat. Naast de verschillende zangnum mers voerde de toneelgroep Lies hout uit St. Michiels-Gestel het prachtig toneelstuk Maria Goretti op. LEZING. In het kader van haar winter- programma organiseerde de KAB Vrijdagavond in café van Oijen haar tweede ontwikkelingsavond, ditmaal meer speciaal bestemd voor de houtbewerkers. Als spre ker trad op de heer Ketelaars uit Eindhoven. Jammer dat de op komst zo gering was, want het was een leerzame avond. Spr. was door het bestuur van de KAB uitgenodigd om door het gezamenlijk inzetten van een her nieuwde actie die diverse vakor ganisaties nieuw leven in te bla zen en duidelijk werd dan ook door hem aangetoond dat het heden ten dage een meer dan gebiedende eis is om een grote activiteit aan den dag te leggen, willen wij niet verliezen wat wij reeds bezitten, en meer nog, wil de P.B.O., die- als wet van kracht is ge worden, kans van sla gen hebben. Daarvoor is nood zakelijk dat alle arbeiders hecht aaneengesloten zijn. Er zal een kadercursus worden gegeven om nieuwe, veelbelovende krachten op te leiden om de taak van de ouderen over te nemen. Met een dankwoord werd deze Bijeenkomst door de voorzitter van de K.A.B., de heer L. v. d. Heijden, gesloten. FILM. Op Woensdag 15 Nov. a.s. zal in café G. Kooien ten bate van 't Nederlandsché Roode Kruis een film vertoond worden, geti teld „Van mens tot mens". Deze film, die in de afgelopen oorlogsjaren is vervaardigd, geeft op zeer duidelijke en interessante wijze het werk van het Roode Kruis weer. Tevens zal worden toegelicht, hoe het Roode Kruis ook heden ten dage nog haar ze genrijk werk voortzet. De voor stellingen zijn des middags om 3 uur voor de kinderen en 's avonds om 7 uur voor volwassenen. Ge zien het goede doel, wordt ieder een verwacht. VERGADERING. Donderdagavond hield in café v. Oijen de Vee- en Vleescentra le, sectie Haarsteeg, een zeer be langrijke vergadering onder voor zitterschap van A. v. Veluw. De notulen der vorige verga dering werden onveranderd goed gekeurd en verder werden de kringvoerstellen eveneens goedge keurd. Besloten werd de kring vergadering in 's-Bosch bij te wonen. Het bestuur, waarvan en kele leden aftredend waren, be sloot in zijn geheel aan te blijven tot na de ledenraadvergadering, die gehouden wordt op 28 No vember e.k. Door de vertegenwoordiger voor Noordbrabant, de heer J. v. d. Broek uit Boxtel, werd op zeer uitvoerige wijze het thans lopen uitvoerige wijze het thans lopende prijzenschema met zijn vele voor- en nadelen tot ieders tevredenheid uiteengezet. Van de gelegenheid tot het stel" len van vragen werd veel gebruik gemaakt en zij werden door spr. alle op duidelijke wijze beant woord. Onder dank werd deze vergadering door de voorzitter gesloten. Fanfarecorps „Kunst na Arbeid bestaat 30 jaar. Ter gelegenheid van het feit, dat Kunst na Arbëid op 1 Decem ber 1950 haar 30-jarig bestaan zal vieren, wordt een jubileum uitvoering gegeven op Dinsdag 14 en Woensdag 15 November 1950, 's avonds half 8 in de zaal van de heer E. C. Cové aan de Nieu- wevaart. Medewerking verleent het Brabants Cabaret-ensfemble uit Waalwijk. Het programma voor deze ju bileum-uitvoering luidt als volgt 1. Ernst Augustus, Mars H. L. Blankenberg 2. Folkloristische paraphrase, Gerard Boedijn 3. Valse voix Roumaines M. J. H. Kessels 4. Marche Triomphale Guillaume Carpellé 5. Pinksterbloemen, Fantasie P. B. Bisselink 6. Prinses Margriet, Mars A. M. v. d. Leest Pauze. 7. Optreden van het Brabants Cabaret Ensemble uit Waalwijk. Wij wekken de bévolking op deze jubileumuitvoering, al was het alleen maar om onze muziek vereniging die met financiële moeilijkheden kampt, te steunen. Gij zult het toch nimmer dulden dat dit wakker groepjë, dat bij el ke gelegenheid paraat is, nog lan ger moet moeilijkheden van deze aard blijft worstelen. Kijk eens rondom u en overtuig u van hel feit dat overheid en bevolking pal staan voor haar muziekvereniging. Het is een dorpsbelang van de eerste grootte en alleen zij, die zich altijd afzijdig houden, staan onverschillig voor het wel en wee van onze dappere getrouwen. Volksonderwijs. Afd. Sprang-Capelle. Op Woensdag 8 en Donderdag 9 Nov. werden in de zaal van dhr. Cové twee avonden georganiseerd door de Ver. Volksonderwijs. Hiertoe was uitgenodigd de To neelver. Harmonie uit Oosterhout, die een vrolijk spel opvoerde, ge titeld: „Weet je nog...?" In zijn openingswoord hield de voorzitter, de heer L. Poldervaart, hoofd der Kon. Julianaschool, een korte rede over het onderwerp: Zo wensen wij de openbare school. Hij wees er op, dat hij na een bezoek aan Haarsteeg, waar ook een restauratie van de school had plaats gevonden, tot de over tuiging was gekomen, dat zijn eisen het Beslist noodzakelijke niet te boven gingen, dat hij in som mige opzichten veel te bescheiden was geweest, wanneer hij naging wat er rondom hem gebeurde op schoolgebied. Hij prees het ge meentebestuur voor zijn bereid willigheid, maar wees op het feit, dat er twee zeer verschillende din gen waren bij het nemen van een besluit, n.l. het nemen van een besluit en de uitvoering ervan. Op het laatste kwam het tenslotte aan en zolang hij hoofd der openbare school zal zijn, zou hij er op let ten, dat hifermede niet de hand werd gelicht, al bedankte hij voor de eer om steeds een beetje voer architect te spelen. Verdraaiing van de feiten en tegenwerking lie ten hem totaal onverschillig, waar hij volgens zijn overtuiging en ge weten meende aan de eerlijke kant te staan. Na deze felle en verge lijkenderwijze uitgesproken rede, waarin echter tevens de grote ver beteringen tot uiting kwamen, dié voor de openbare school waren aangebracht, en die hij dankbaar memoreerde, was het woord aan de Toneelvereniging uit Ooster hout. Het stuk op zichzelf was een kostelijk niemendalletje zon der veel inhoud, maar wat deed dat er eigenlijk toe. In deze tijd mét zijn zwarigheden, zijn politie ke moeilijkheden, was het mis schien maar het beste om eens te mogen lachen om de zotte en hu moristische situaties die zich tel kens voordeden. Maar wat een speeltalent voor deze amateurs. Stuk voor stuk was ieder voor zijn/haar taak berekend. Men haalde er uit, wat er uit te halen viel, improviseerde soms waar dit te pas kwam. Zelfs zij, die regel matig de avonden van de Kunst kring bezoeken, verklaarden geno ten te hebben van het spel als zo danig. De voorzitter kon dan ook aan het slot van de tweede avond zijn grote voldoening uitspreken over het spelpeil van deze ama teurs-toneelclub en hoopte dat Oosterhout, zo langzamerhand een oude bekende voor Capelle, nog vaak hier zal optreden. Als dank voor het gebodene overhan digde hij mevr. Blom-Puyman een bloemstukje, tferwijl de heer Ad. Puyman bij monde van de heer Brooks een bijzonder origineel ge schenk in ontvangst mocht nemen. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan allen, die voor het slagen van deze beide avonden hadden meegewerkt, de hoop uitsprekend dat ieder op zijn (haar) plaats pal zal staan voor de belangen van de openbaré school. Cursussen in Lich. Oefening. Teneinde de leerkrachten, werk zaam bij het Lager Onderwijs, in de gelegenheid te stellen zich ver trouwd te maken met de nieuwe inzichten op het gebied van Lich. Opvoéding en met het juiste be grip van betegelde terreinen en modern materiaal, worden door de Rijksinspectie L.O. cursussen ge organiseerd voor de leerkrachten van alle scholen voor gewoon la ger onderwijs. Dezé cursussen worden gegeven door de heer Consulent van de lich. opvoeding en worden één maal per maand gedurende een periode van pl.m. 8 maanden ge houden. Daar het onmogelijk is deze cursussen geheel buiten de schooluren te doen vallen, zal het nodig zijn de deelnemende onder wijskrachten plus één uur pér maand afwijking van lesrooster toe te staan. Naar wij vernemen zullen van het personeel der Kon. Julianaschool deelnemen mej. J. H. Donker, mevr. Poldervaart en de heer L. Poldervaart. Gevonden en verloren. Gevonden: een kinderregenraan- teltje; een grijze wollen hand schoen. Verloren: een rentekaart; een kort Eng. gummi regenjasje; een zilv. broche. Inlichtingen bij de Rijkspolitie Sprang-Capelle. VRIJHOEVE-CAPELLE. FANFARE SIRENA. Donderdag 9 Nov. j.l. had in het café van de heer Ant. v. Dijk alhier een bijeenkomst plaats van het bazar-comité van de fanfare Sirena. De voorzitter van boven genoemd muziekgezelschap, de hr. J. H. v. Eeuwijk, nam de voor lopige leiding op zich. Hij heette de aanwezigen welkom en dankte hen namens de fanfare èn voor hun bereidwilligheid om zitting te nemen in het comité en voor de opkomst op de vergadering. Na de opening werd overge gaan tot het kiezen van een be stuur. De functies werden als volgt verdeeld Gerard C. J. Ger- rits, voorzitter; J. H. v. Eeuwijk, vice-voorzitter; Mevr. v. Eeu- wijk-Kuijpers, le secretaresse; Corn. Hoevenaars, 2e secretaris; Mevr. Heijmans-Verwoerd, le pénningmeesteresse; A. Dekkers Wz„ 2e penningmeester. Besloten werd o.m. zo spoedig mogelijk een circulaire rond te zenden door het gehele dorp Vrijh.-Capelle, waarna in de loop der komende week het damesco mité een huis aan huis bezoek zullen afleggen tot het verkrijgen van financiële en materiële steun. Diverse voorstellen werden geop perd en besproken. De besprekin gen hadden een vlot verloop. Tot slot van deze geanimeerde vergadering dankte de heer van Eeuwijk de dames en heren co- VOOR SALATIGA. Vorig bedrag 741.50 Uit dankbaarheid N.N., Waalwijk 25.— Totaal 766.50 GESLAAGD. De heer J. Alessie slaagde te Rotterdam voor het cou peurs-examen. Hij genoot zijn opleiding aan de Rotterdam se Kleermakersschool. LEDERWAREN BIJ DE Fa. VAN ADELBERG. Na de overplaatsing van 't huidige filiaal zal Mevrouw v. Adelberg een afdeling le derwaren naast haar mode magazijn voortzetten. Naar wij vernemen heeft de fa. v. Adelberg zich ver- verzekerd van de leveranties van de beste Nederlandse fa brieken op dit gebied en te vens van import-artikelen. Aan de leerzaak zal ook een reparatie-afdeling zijn ver bonden. Nog deze week zal de nieuwe afdeling worden ge opend. ERNSTIGE VAL. Donderdag heeft Coba IJpe- laar -in het gymnastieklokaal een ernstige val gemaakt. Bij het springen op de brug viel zij op de barren. Zij zakte in elkaar en kon niet meer over eind komen. Dr. Langemeijer achtte overbrenging naar het St. Nicolaas-zikenhuis nood zakelijk. Naar wij vernemen maakt de patiënt 't nu redelijk wel. WEER THUIS. De buurtbewoners van de soldaat Kleingeld stonden traditiegetrouw hem met een fiets op te wachten toen hij Zaterdag uit Indonesië in zijn ouderlijk huis was terugge keerd. Er was voor het huis een versiering aangebracht en wij twijfelen er niet aan of bin nenshuis zal men het ook wel „versierd" hebben. ACTIE VOOR GEREPATRIËERDEN. De opbrengst aan zinken geld ten bate van de Actie „Hulp aan gerepatriëerden" heeft ƒ471.02 opgebracht. Het comité verzoekt ons al len, die er aan hebben mede gewerkt dat dit grote bedrag kon worden afgedragen, har telijk te danken. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: bos sleutels, ha mer, een paar kinderwantjes, twee bankbiljetten van 10 en een gulden, rode step, herenportemonnaie, zwart bont kalf. Verloren: gouden bril, gou den armbandje, diverse porte- monnaies, twee bossen sleu tels, zakmes, wanten, dames handschoenen, blauwe meis jesshawl, dubbele leren fiets tas, doublé armband, dames polshorloge. mitéleden voor de spontane op komst en de gemoedelijke samen werking en hij sprak de hoop uit dat de bazar in alle opzichten zal mogen slagen. Volkszang. In de St. Theresiakerk zal men een proef gaan nemen met volks zang in de kerk. Men zal in con tact treden met de kerkelijke ver enigingen om met deze leden eerst repetities te houden. Zo krijgt men een goede kern bij de samenzang in de kerk. De leiding is in goede handen bij pater Lambertus. Dodelijke afloop. Op de markt in Geertruiden- berg heeft zich een noodlottig on geval voorgedaan. De 15-jarige H. C. C. die enige malen door een koopman met een ellemaat wérd geslagen is korte tijd daarna on wel geworden en gestorven. De jongen had de koopman al enige tijd door kwajongensstreken ge treiterd én deze maakte zich zo kwaad dat hij de jongen een pak slaag wilde geven. Enigfe klappen met de ellemaat zijn zeer onge lukkig aangekomen. De ouders zullen tegen de koop man, die overal zeer gunstig be kend staat, geen vervolging in stellen. D.V.S.V. SPEELDE „SMEULEND VUUR". Prachtige creatie van Betsic v. d. Pennen. De schrijvers van het toneel stuk „Smeulend Vuur" hebben 't de spelers van D.V.S.V. niet ge makkelijk gemaakt. Er zijn zeer veel scènes, waarbij bijna alle spelers op het toneel staan, ter wijl er slechts twee of drie aan de handeling deelnemen. Dit is voor de betrokken spelers een zeer moeilijke taak. Betsie van der Pennen toonde zich daarbij, voor al in het laatste bedrijf, een uit stekende actrice. Haar mimiek was inderdaad voortreffelijk. Zon der aan- de andere spelers iéts te kort te doen, kunnen wij zeggen dat mej. v. d. Pennen, wat haar spel betreft, ver boven allen uit- 'Jtak. Dit wil geenszins zeggen dat de anderen minder goed zouden zijn. Zeker niet. Wim Rombouts o.a. heeft zijn moeilijke rol van jonge man, die een diepgewortelde haat koesterde tegen de Jap, uitstekend gespeeld, o.a. in de scèr.e, toen zijn zuster hem mededeelde dat zij bevriend was met Henk Vermeu len, die een Japanse moeder had. Annie Didden was een jonge studente in de rechten, die zich geplaatst zag voor de moeilijkheid van de ziekte van haar moeder, door de Japanners veroorzaakt en haar liefde voor de man met het Japanse .uiterlijk. Zij kweet zich ook zeer goed van haar taak. H. Maas was een vlotte planter. Thea Voogd gaf een goed, na tuurlijk spel te zien. M. Beerens had van de schrij vers een nog al theatrale rol ge kregen en moest politieman en te vens psychiater zijn, we hadden zelfs het gevoel dat hij in 't laat ste bedrijf aan telepathie moest doen, maar hij heeft zich door deze zware opgave goed heenge slagen. Adri Franken toonde zich in het laatste bedrijf een geestige actrice. Aan M. Sleenhoff had men wel een betere uniform mo gen geven. We geloven niet dat een leger oorlog gaat voeren met een onberispelijke uniform en een platte pet. A. Snijders tenslotte was geknipt voor zijn rol van een voudige politieagent. Over het stuk het volgende. De schrijvers, Pieters en Schuur man zijn er uitstekend in geslaagd de duivelse wreedheid van de Jap te schetsen. De droom van Mevr. Smit b.v. was zeer goed. Hier toonde zich het superieure gele ras in al zijn beestachtigheid. De poging van de auteurs om hier naast nog een thriller te scheppen is mislukt. Dat verhaal van die spion, die als zwerver rondzwerft, is er met de haren bijgesleept. De oplossing van de echo van het schot is iets wat men in het eer ste het beste detectiveboek kan lzen. Dat de schrijvers nog een ogenblik gesuggereerd hebben dat Mevr. Smit nog wel de dader van de aanslag zou kunnen zijn, is buitengewoon onsympathiek. Dit tere wezen kon dat eenvoudig niet zien. Het is o.i. ook psycho logisch onjuist dat een moeder de moord op haar kind, hoe wreed die ook was, door nóg een moord zou wreken. De schrijvers hebben het de spelers ook niet gemakkelijker ge maakt met hun soms onnatuurlijke zegswijze. Er is b.v. geen mens die zegtDat zie ik nu eerst, maar ieder zegtdat zie ik nu pas. Het is duidelijk dat zij hun Nederlands niet voldoende be heersen. Overigens moeten de spelers ook meer aandacht aan hun uitspraak besteden. Het is de verdienste van D.V.S.V, en zijn regisseur Jac. Didden, dat er van deze tweespalt in het spel, drama en thriller, niet zoveel te merken was. En dientengevolge hadden de spelers ook zeker heel wat meer verdiend dan het ene open doekje. Het schilderwerk voor de de cors was door de Eerw. Broeders zeer goed verzorgd, terwijl het meubilair van de heer Jac. Passier goed voldeed. De grime was bij Jo de Goeij in goede handen. De eerste avond voor dc leden, de tweede avond voor 't publiek waren terecht zeer druk bezet; 't waren een paar zer geslaagde ge notvolle avonden, waarvoor gaar ne alle hulde aan D.V.S.V. en zijn leider. Rest ons nog te verzoeken om in het vervolg de rommel voor in de zaal op te ruimen en aan ver- scheidenen in het publek om zich behoorlijk te gedragen. DE OUDJES ONDER DAK. HI I Het was al voor de officiële opening van het winteronder- dak voor de Waalwijkse oud jes te zien dat het initiatief van de K.A.B. en het Comité Ouden van Dagen buitenge woon op prijs werd gesteld, want het was er druk in het café van de Gildenbond, één dame en heel veel heren. Ver der waren er de burgemees ter, het comité Ouden van Da gen, de voorzitter van de af deling Waalwijk van de K.A. B. en de voorzitter van Waal wij ks Belang. De voorzitter van het comi té, de heer Meys, nam om 10 uur het eerst het woord. Hij vond het een bijzondere dag voor het comité Ouden van Dagen, dat hij het „troetel kind" van Waalwijks Belang noemde. Op initiatief van de K.A.B. was er overleg ge pleegd om ook voor de winter een gezellig tehuis te zoeken voor de oudjes. In de zomer hadden ze het wandelpark en het Raadhuisplein met de lan taarn. Nu had de K.A.B. deze zaal gratis ter beschikking ge steld, terwijl het comité de rest van de kosten voor ver warming, consumptie e.d. zou dragen, de heer Meys heette de oudjes hartelijke ^welkom en verzocht toen de burge meester om het tehuis offi ciéél te openen. „Steek eens op, heren". Die deed dit natuurlijk met bijzonder veel genoegen. Hij constateerde nog zelden voor zo'n gezelschap als nu, waar van de gemiddelde leeftijd tussen de 60 en de 70 lag, te hebben gesproken. Bij de ope ning van het wandelpark had Broeder Lucillianus tegen de burgemeester gezegd: „Ik ben blij dat er iets gedaan is voor de ouden van dagen". En dat de Broeder dit niet zo maar gezegd had, was gebleken. De burgemeester had tot zijn blijdschap geconstateerd dat de banken in het park steeds druk bezet waren door de oudjes. Hij prees het initiatief dat de K.A.B. nu genomen had in samenwerking met 't Comité Ouden van Dagen en Waalwijks Belang, en hij sprak de hoop uit dat de ini tiatiefnemers veel genoegen van hun werk zouden bele ven. Twee voorwaarden moesten daarvoor vervuld worden. De oudjes moesten trouw de zaal komen bezoe ken, waar de burgemeester overigens niet bang voor was en vervolgens moesten ze zor gen dat de initiatiefnemers er geen spijt van kregen, ze moesten deze zaal weten te waarderen. En de burgemees ter besloot met een royale geste door de woorden van de K.R.O. aan te halen: „Steek eens op, heren van de ge meente". De voorz. van Waalwijks Belang, de heer J. Timmer mans, sprak zijn genoegen uit over en feliciteerde met het initiatief van het comité sa men met de K.A.B. Ook hij sprak de hoop uit dat het tot genoegen zou strekken van de oudjes. Daarna was het de voorz. van de K.A.B., de heer Smol ders, die een kort woordje sprak. Nadat in verschillende Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Een timmerman. Overleersnijders. Snij meester. Stikmeester. Opzoler. Hakkenschuurder. Hakkenzetter. Prima ophalers. Afmakers. Zoolleerstanzer. Machine-zwikker en hand- zwikkers. Kantenschrooier. Perforeerder. Bijtuigers. Leerling snijders. Zolenverver. Zoolinplakker. Mannelijke stikkers en leer ling stikkers. Diverse arbeiders voor de zwikkerij. Diverse jeugdige schoen- en lederwaren-fabrieksarbeiders. Mannelijke jongste kantoor bedienden. Opzichters voor goudmijnen in Zuid-Afrika. Meisjes voor confectie-ateliers Schoenstiksters Thuisstik- sters. Plaksters. Lederwarenstiksters. Geroutineerde handschoenen- stiksters. Dagmeisje, Dag- en nachtdienstboden. Bicden zich aan: Leerling machine-bankwer kers en leerlingen automon teurs, beiden met opleiding Nijverheidsschool. Een plaatwerker. Een hulpmodelleur. Hulp-snij meester. Snijmeester (voor Waalwijk). Aankomend modelleur snij meester. Diverse chauffeurs. Een paswerker. Een broodbakker. Grondwerkers. Opperlieden. Diverse kantoorkrachten. Verkoopsters. Een magazijnbediende. Aanmeldingen dagelijks tus sen 9 en 12 uur voormiddag op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, te lefoon 63. Deze bekendmaking is gel dig tot en met 18 Nov. 1950. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten plaatsen van de provincie al een tehuis was geopend voor de oudjes, had de afdeling van de organisatie het verzoek ge kregen om ook iets bijzon ders te'doen. En onmiddellijk was men het eens geworden met het comité. Hij begroette de oudjes hartelijk en sprak zijn blijdschap uit over de spontane medewerking van 't comité van Waalwijks Belang. Voor het „zakelijk" gedeelte nodigde de heer Smolders de ouden van dagen uit een co mité te vormen dat zo'n beet je de verantwoording zal dra gen en het „eigen huishou den" verzorgen. Voor deze ge legenheid bood hij een kopje koffie aan, dat in het vervolg tegen een kleine vergoeding beschikbaar zal worden ge steld. Nadat dan de. burgemeester persoonlijk de sigaren van de gemeente had aangeboden, was het Hein Schouten die namens zijn mede-oudjes sprak. En wie zou dat beter kunnen dan hij? Hij bracht aller hartelijke, oprechte en welgemeende dank over. Het verheugde hem bovenmate dat de burgemeester deze zaal geopend had, waar ze zouden kunnen spreken over 't heden en memoreren het verleden. Ze zouden tonen deze ge legenheid waard waren, waar verwarming en consumptie is „voor onze verdroogde en verdorde ledematen". Natuur lijk moest Hein eindigen met een gedicht: B. en W., Comité, K.A.B., Lang zullen ze leven, Hoezee! De heer Meys sloot daarop de bijeenkomst met een dank woord. Zo hoeven'de oudjes niet meer met een bezwaard hart de winter in te gaan, want ze hebben het tehuis waar ze kunnen „spreken over het heden en memoreren het ver leden", kaarten, een kopje koffie drinken, en lekker warm zitten. ABONNEERT U OP DIT BLAD. mmm

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5