WAALWYK 1 n HET TYPE, DAT ALTIJD SLAAGT 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 NOVEMBER 1950 2 DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. TOON VAN BLADEL 40 JAREN ZANGER IN ST. JAN. klaar gebleken uit 't schrij ven dat Kardinaal De Jong indertijd aan professor Kors heeft gericht, waarin hij de uitdrukkelijke wens uitte dat de K.R.O. haar plaats zou hernemen. Wie zal de werkelijke waar de van dit werk meten? Zo als bij alle geestelijke werk zaamheden is ze niet tast baar. Want wie zal zeggen dat de K.R.O. in die kwart eeuw op geestelijk terrein heeft op gebouwd, wat voor afbraak behoed, wat hij over het al gemeen voor goeds heeft ver richt? Evident is het nut, om niet te zeggen de noodzake lijkheid, van een principiële omroep op het gebied van wetenschap, kunst, ontspan ning en voorlichting in di verse levensvragen. Van groot belang is het dat alle uitzendingen zijn doortrokken van de christelijke geest, zo als elke katholiek die moet uitdragen, dus zeker de ka tholieke omroep. Is men het eens met de wij ze waarop? In vele gevallen is dit een vraag van secun daire betekenis en persoon lijke smaak en dus blijft er altijd aanleiding tot kritiek. Bovendien bestaat ook de lei ding van een omroep uit mensen die onvolmaakt men senwerk leveren. Nu echter past het een woord van hul de en dankbaarheid te spre ken voor hetgeen de K.R.O. in de afgelopen 25 jaar heeft gegeven en de hoop uit te spreken dat hij steeds zijn plaats moge blijven innemen in het Nederlandse omroep bestel. Een artikel over de zilve ren K.R.O. zou niet volledig zijn als daarin niet genoemd werd de naam van de oprich ter, pastoor Perquin, die vele jaren, tot zijn dood in 1938 toe, deze omroep heeft geleid en gestuwd. Het is dan ook geen wonder dat hij deze week met grote dankbaar heid wordt herdacht. Na de oorlog is zijn werk overge nomen, of opnieuw begonnen, door prof. Kors, die de vele moeilijkheden die de bevrij ding meebracht met grote voortvarendheid heeft over wonnen en nog pal staat voor zijn omroep. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren leiding te geven en de K.R.O. op een nog hoger peil en een nog groter bloei te brengen. DE NIEUWE PASTOOR VAN DE PAROCHIE O.L. VROUW ONBEVLEKT ONTVANGEN. Vrijdag a.s. zal Pastoor J. C. J. Verbiesen met grote luister in de parochie van O. L. Vrouw worden inge haald. De nieuwe Pastoor komt om half zeven aan bij de eerste lantaarn op de I rangeseweg, het begin van zijn parochie en zal dan via B soijensestraat naar de kerk worden gebracht. Hoe bemind kapelaan Ver biesen was blijkt wel uit 't feit dat de Eindhovense Po- harmonie, waarvan Z.E. 3 r is, hem tot aan de rk zal begeleiden. De plechtige installatie zal chieden door de Hoogeer- °rde Heer Deken Heeze- ïans, met assistentie van de Hoogeerw. Heer Deken v. d. Brekel van het dekenaat Waalwijk en de Zeereerw. Heer H. v. d. Meijden, pastoor van Rosmalen. 't Is eigenlijk geen wonder dat de heer v. Bladel zo'n trouw en ijverig koorlid is geworden. Immers, hij had een prachtig voorbeeld in zijn Vader, die 55 jaren lid van het kerkkoor was en daarvan niet minder dan 40 jaren di recteur! Natuurlijk ontving de heer Toon v. Bladel zijn eerste op leiding thuis en reeds als knaap maakte hij zijn debuut in de oude kerk van St. Jan. Hij was toen een prima so- praantje. Toen hij man was gewor den deed hij zijn intrede in St. Jans Kerkkoor en kreeg zijn plaats bij de tenoren, een plaats die hij 40 jaar lang heeft gehouden en waar hij maar heel weinig heeft ont broken. Veertig jaren lang gezongen „tot meerdere ere en glorie van God" zoals er staat in het koorreglement van 1846. De heer van Bladel heeft zijn zangerscapaciteiten nieta lleen aan het kerkkoor besteed, hoewel hij op de eerste plaats zijn hart aan 't koor had verpand, maar heeft zeer veel gedaan voor 'het Waal wij kse muziekleven in het algemeen. En natuurlijk heeft hij ook heel wat successen geboekt in zijn zangersloopbaan, we be hoeven alleen maar te herin neren aan het concours van September 1920, toen het Spe- ranza dubbel gemengd kwar tet onder leiding van wijlen de heer Jac. Sars, glansrijk de eerste prijs haalde. De heer v. Bladel was één van de te noren van dit kwartet. Later was hij één van de beste tenoren van de Waal wij kse Gemengde Zangver eniging o.l.v. de heer Gerrit sen, die een 20 jaar geleden het Waal wij kse publiek ver gastte op oratoria, een weelde dat wij nu niet meer kennen. Thans is de heer v. Bladel nog steeds een trouw lid en bovendien vice-voorzitter van het kerkkoor van St. Jan, waar hij nog iedere week zingt „tot ere en glorie van God". Moge het hem gegeven zijn nog lange jaren zijn krachten aan het koor te kunnen ge ven. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Bij koninklijk besluit is goedkeuring verleend aan het besluit van het bestuur der Stichting Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken met noodzakelijkheidsverkla ring van de gemeenteraad, om aan deze school een afdeling voor Electro-techniek te ver binden en zulks met ingang van 1 September 1951. De lesrooster omvat dan: hand- en machinaal schoen maken, smeden-bankwerken, electro-techniek, timmeren en schilderen. PASTOOR BINCK VOOR DE HEEMKUNDEKRING. Een interessant man is pastoor Binck uit Alphen, voorzitter van Brabants Heem. Als hij eenmaal over heemkunde en wat er mee samenhangt, aan het praten is, springt hij van de hak op de tak en vertelt zo op een avond een boel interessante dingen. Zo ook toen hij Vrijdagavond voor de Heemkundekring Waalwijk op trad. Pastoor Binck begon zijn cau serie, nadat de voorz., dhr. drs. V. Timmermans, hem en de tal- De eerste vuurpijl die Kop- pie had aangestoken was nog maar nauwelijks luid sissend de lucht ingevlogen, of uit de stuurhut klonk een luide kreet en een zware bel begon met veel lawaai te klingelen. Op dat geluid kwamen direct Slim en Niek het dek opstor men. Bevend van spanning nam Koppie een tweede bus uit de doos. Hij was ontdekt, maar hij zou net zolang blij ven seinen, tot ze hem had den gegrepen. Als commissa-- ris Grijpgraag met een poli- tie-boot naar Watergat voer, zou hij hem de weg naar het roverschip wijzen! „Wat is er, stuurman?" hoorde Koppie Slim schreeu wen, „is er brand?" De stuurman kwam nu uit zijn hut en riep: „Een vuur pijl! Uit hef kraaiennest!" „Dan zit' die aap daar bo ven, Niek! Kom mee!" riep Slim. Koppie voelde aan 't schud den van de mast dat er ie mand naar boven klom. Met trillende vingers streek hij weer een lucifer af en stak de lont in brand. En terwijl hij 't kistje met kracht tegen het hoofd aangooide van Slim die net boven de omheining kwam uitkijken, siste de tweede vuurpijl omhoog. Slim vloekte en greep Koppie, die zich heftig verweerde, in de kraag, tilde hem over de om heining heen en riep omlaag: „Vang, Niek!" En toen liet hij Koppie los. coördinatie maandelijks een be- rijke andere aanwezigen bad wel kom geheten, met een aantal raadgevingen. Hij zei dat er aan de kring Waalwijk veel goeae kanten zijn en enkele minder goe de kanten. De kring is vooral na tuurhistorisch georiënteerd en dat vond de pastoor heel goed voor de zomer. Maar deze buurt is vooral praehistorisch gebied en heeft een prachtig achterland in de Biesbos (op een kaart van 1658 zonder ch) en het Land van Hiv.isden en Altena, Daarom pleitte pastoor Binck voor een nauwere samenwerking tussen Loonopzand, Kaatsheuvel en Geertruidenberg in de kring Waalwijk, terwijl ze toch zelf standig hun werk zouden kunnen I doen. Maar hij raadde aan een maandblad uit te geven en daar in de vondsten te publiceren, ter stuursve'-gadering van de afdelin gen te houden en eens in het jaar een algemene vergadering om daarop de agendapunten te be spreken. In het maandblad zag hij een middel tot propaganda, odk buiten de leden, want hij had ge constateerd dat er op het ogen blik ontzettend grote belangstel ling is voor de heemkunde. Hij was dus sterk voor een reorgani satie van de kring Waalwijk, waardoor tevens een uitaebreid ie'->i~d onde-zocht zou kunnen vwdr-i, ratuu-h'Storisch. folk'o- ristisrhe en op velerlei ander terrein. Ir dit verband bracht hij ook ter sprake het plan dat er bestaat om heemkundige streekmusea op te rich'en onder supervisie van de provincie. Maa- daarover is nog ne~n overeenstemming bereikt. Als program voor dit jaar gaf pastoor Binck aan hot bestuderen van de wegen en hij weidde er breed over uit waarvan men moet uitgaan en welke mogelijkheden er in steken. Hij achtte deze stu die in ieder geval het eerste mid del om de provincie te leren ken nen, omdat de wegen een schep ping van de menselijke geest zijn. Dit jaar komen dan de wegen van Zuid naar Noord aan de beurt, het volgend jaar de wegen van West naar -Oost. Op de kruis punten van deze wegen zouden dan de vroegere nederzettingen te plaatsen zijn, waaruit dan weer de vraag volgt welke herbergen en welke kapellen er vroeger zijn geweest. In dit verband maakte pastoor Binck een interessante opmerking over de namen van verschillende kerken in de Lang-t straat. Hij had geconstateerd dat hier veel kerken aan St. Jan de Doper zijn toegewijd en conclu deerde daaruit dat de parochies gesticht moeten zijn door St. Wil- lebrord, die Benedictijn was, ter wijl St. Jan de Doper door de Benedictijnen veel werd vereerd. Wij geven dit hier zo maar sim pel weer, maar in de causerie van pastoor Binck kwam er veel meer bij kijken. De rest van de avond bracht de pastoor door met grasduinen in de historie en praehistorie van Brabant, speciaal de opgravingen in zijn eigen plaats Alphen. Er werden natuurlijk verschillende vragen beantwoord, er kwamen stenen te voorschijn van 3000 jaar voor Christus en zo was het een buitengewoon interessante avond. De Heemkundekring heeft zijn winterprogram goed ingezet. Wij mogen echter niet verzui men de aansporing over te bren- g envan pastoor Binck aan zijn toehoorders om zoveel mogelijk dingen van waarde te bewaren en op te sporen, hoe klem ze ook zijn, omdat ze voor de geschiede nis van waarde lijn. En als men het zelf niet wil bewaren, we stel len ons zo voor dat men bij het bestuur van de Kring nogal licht terecht kan. Niet alleen de we reldgeschiedenis, ook de geschie denis vin eigen plaats, streek en newest zijn interessant en dikwijls nog temeer omdat het zo dicht bij de.deur is. Moge de Heemkunde- k'ing een v-uchtbare tijd tegemoet gaan, er is blrkbaar werk genoeg. WAALWIJKS BELANG. Hedenavond houdt de ver eniging „Waalwijks Belang" haar algemene najaarsverga dering in Hotel „De Twee Kolommen". Wij hopen dat nu eens een flink aantal leden van hun belangstelling zal doen blij ken om daardoor mede leven te tonen in het werk van 't bestuur, z'n plannen te vernemen en met het bestuur te overleggen wat in het be lang onzer gemeente op ver schillend gebied kan en moet worden gedaan, want het is werkelijk niet de tijd om stil te zitten en af te wachten! Wij vernemen dat er be langrijke kwesties aan de orde zullen komen. Dus allen hedenavond pre sent. K.V.P. JONGEREN. Donderdag a.s. vergadert voor de eerste maal de Waal- wijkse jongeren-afdeling van de K.V.P. ten huize van dhr. J. Trimbach. Er staat een be stuursverkiezing en de aan wijzing van een inleider op het programma. GESLAAGD. Op 16 Nov. slaagde de heer P. J. v. d. Mee Wzn. met lof voor het te Utrecht gehouden examen Rijksgediplomeerd Hoefsmid. TUINBOUW-CURSUS. Op initiatief van de heer Lambert v. Bladel is in Waal wijk een clubje gevormd van enige dames en heren dat, onder leiding van de tuin- bouwonderwijzer dhr. Ronde, het kweken etc. van bloemen en kamerplanten gaat bestu deren. De cursus hiervoor, waar van het theoretisch gedeelte gegeven wordt in Hotel Ver- wiel, zal uit 15 lessen be staan. Het is de bedoeling dat uit dit clubje een Floralia-ver- eniging zal groeien zoals op vele andere plaatsen reeds bestaat. De kosten voor deze cursus bedragen slechts 3.de overige kosten werden be taald uit regeringssubsidie. Donderdagavond j.l. werd de eerste inleidende les gegeven. Men kan zich als lid op geven bij de heer L. v. Bla del, Grotestraat 235a, waar men ook alle inlichtingen kan verkrijgen. JUBILEUM BIJ DE AMSTEL. Donderdag had De Amstel weer een zilveren jubilaris, niet minder dan de 42ste. Het was J. Verhoofstad, die in 't bijzijn van zijn echtgenote in Hotel Verwiel door directie en personeel werd gehuldigd. Namens de directie sprak de heer Gompen, die de jubila ris prees om zijn arbeidzaam heid. De heer G. de Jong was de tolk van het fabrieksper- soneel en de heer A. C. Fijan sprak als personeelschef. Aan de jubilaris werden geschen ken onder enveloppe aange boden en aan zijn'echtgenote bloemen. Na deze plechtigheid bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. „LANGSTAATSE AUTOMOBIELCLUB". Donderdagavond had in Ho tel Verwiel in een druk be zochte yergadering de op richting plaats van een Lang- straatse Automobielclub. Nadat de heer H. Hoffmans Jr. alle aanwezigen een har telijk welkom had geheten en hij het doel van de avond had uiteengezet, maakten vele aanwezigen van de gelegen heid gebruik om vragen te stellen, die tot aller tevreden heid werden beantwoord. Hierna kon men overgaan tot oprichting der Automo bielclub, waar zich alle aan wezigen in princip voor ver klaarden. Het voorlopig be stuur dat werd samengesteld uit het Schoenen-Rallye co mité en dhr. P. Pot, is belast met het samenstellen van sta tuten en reglementen van de vereniging. Ook werd besloten om op Zaterdag 9 December een foto zoekrit te organiseren, waar voor zich alle aanwezigen op gaven; verder kan daar ieder aan deelnemen en is van har te welkom. Over deze foto-zoekrit krijgt men nader nog meer te horen, alsmede over de opge richte vereniging en haar plannen. PROGRAMMA ROSSINANT. De Waalwijkse rij- en jacht- vereniging „Rossinant" heeft voor het winterseizoen het hiervolgend programma vast gesteld: 25 November: Jachtrit met meute. Internationale deelna me. Inlichtingen hieromtrent kan men verkrijgen bij dhr. Vermeulen aan het Loons Hoekje. Zaterdag 9 December: Na tionale cross-country, geor ganiseerd door „Waalwijks Belang" in samenwerking met „Rossinant". Zaterdag 16 Dec.: Spoor zoeken. 2e Kerstdag: Wandelrit. Zaterdag 6 Januari: Spring concours in de manege. Eind Januari en eind Fe bruari dressuuravonden. Met Pasen 1951 zal er een grote manege-avond worden gehouden. Het bestuur van „Rossi nant" zal trachten nog dit seizoen een manege-avond met Hogeschoolruiters te or ganiseren. Zaterdagmiddag is er door de vereniging een Tallye Ho verreden nabij Plantloon en gisteren werd een oefenjacht- rit gehouden, die werd voor gereden door de heer Mr. Fl. Timmermans. LEZING UITGESTELD. De voordracht met demon straties over de wichelroede door de heer Dovens, die Donderdag a.s. in „De Twee Kolommen" zou gehouden worden, is tot nader aan te geven datum uitgesteld. CURSUS DUITS VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Naar wij vernemen werd Zaterdag j.l. een clubcursus voor Duits samengesteld door verscheidene Waal wij kers met als cursusleider de heer H. W. H. Happel, leraar Duits uit Tilburg, teneinde te voor zien in de behoefte t.a.v. de Duitse handels- en omgangs taal. Het betreft hier twee op zichzelf staande currsussen en wel één voor Conversatie en één voor Economisch Duits. Wij wensen de initiatiefne mers goed succes. FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 6). Het leek Queenie nu, ter wijl ze daar zo bij het open venster zat te dromen, dat 't woord „tehuis" een soort be tovering inhield. Ze had nooit precies geweten wat het ei genlijk beduidde. Er was al tijd iets rusteloos in haar ge weest. Nu eerst begreep ze dat de drang naar een „te huis" die geest van onrust in haar had gekweekt en haar zelfs zó ver had gebracht, dat zij zich afgewend had van haar eigen familie, om onaf hankelijkheid te zoeken on der leiding van Nina O'Neill. Nu gingen haar oom en tan te eindelijk naar Belrewarde, maar zij had zich vervreemd van hen en had dus het veel belovend „tehuis" verbeurd. „Claude gaat met ons mee!" Diez insnede had misschien nog het meest indruk op haar gemaaktClaude!Ja, ze herinnerde zich nu zo vaag dat Francis Cornish zo iets had geschreven van een jong militair, die hij had ontmoet en met wie ze met zoveel ge noegen hadden kennis ge maakt. Het was gebleken dat hij nog een familielid was; maar hoe? Daar kon Queenie zich de bijzonderheden niet meer van te binnen brengen. Ze had die brief verscheurd, maar op de een of andere ma nier stond die in verband met de prachtige Juni-morgen, toen zij een wandeling had gemaakt langs het rotsige strand. De arme jongen had er zo innig-droef en troosteloos uit gezien en had zich een „over bodigheid" genoemd. Queenie sloot de ogen om zich des te levendiger te kun nen voorstellen die ontmoe ting met Claude, neef Clau de!Zij had maar zo wei nig bloedverwanten, haast géén, zodat die nieuwe neef een hele aanwinst zou zijn. De handen, die zij achter 't hoofd gevouwen had, rustten nu in haar schoot en ze werd overmand door slaap. Ver weg van de over-be- volkte stad met de drukke, rumoerige straten, wandelde ze nu in een rozentuin. Er was iemand dicht bij haar; ze voelde haar linkerhand in de zijne. Ze spraken niet met el kaar, maar ze wist zich heel gelukkig en stelde groot ver trouwen in de man met de ene armMaar ineens was hij weg van haar zijde en was zij dus weer alleenEr. moest een storm hebben ge woed in de tuin, want de grond lag bezaaid met rozen blaadjes en in de verte hoor de zij het nog onweren. In eens vloog ze overeind met de kreet: Claude!Claude!" Door het open venster kwam de warme middagzon naar binnen en op de drem pel stond de hospita, die riep: Zuster!Zuster! Ik heb al een paar malen aangetikt om u te wekken. U hebt nog geen ontbijt ge bruikt en het is al twaalf uur. Ik dacht dat u misschien niet thuis gekomen was, omdat u toch altijd belt als u uw ont bijt verlangt. Queenie. was dus terugge roepen tof de werkelijkheid, maar toch was zij in gedach ten nog vervuld van „het be loofde land" en ze voelde een sterk verlangen naar Belre- warde en haar haar pas-ont dekte neef Claude. Er is een boodschap voor u door de'telefoon gekomen, zei de hospita, terwijl ze het blad op de tafel zette. - De groeten van dokter Herchell en hij zal ru om vijf uur met de auto komen halen om een ritje over de heide met u te maken, want daar moet hij toch een patiënt bezoeken. Ik denk dat het u wel goed zal doen, Zuster, en dat het u weer wat kleur zal geven. Drinkt u hu eens even uw thee ën gaat u dan gauw naar bed. Ik beloof u dat ik u wel bijtijds zal wekken voor de auto-tocht.i Queenie nam het veelbe tekenend lachje waar, op het gelaat van haar hospita en daaruit begreep ze dat ze in dokter Herchell een bewon deraar had. O, ik .ben ook ééns jong geweest, zei de vrouw, toen ze al bij de deur was. En Queenie begon te overleggen of ze er ^igenlijk niet ver standig aan zou doen om zijn aanzoek aan te nemen. Een uur later zat ze naast Herchell in de two-seater. Weldra hadden ze de stad achter zich en waren in de frisse buitenlucht. Dat werd een gedenkwaar dige middag voor haar. Om te beginnen kreeg ze haar eer ste les in het chaufferen, wat op zichzelf al belangwekkend genoeg was voor een jonge dame, die in haar omstandig heden verkeerde; en dan deed zij de ervaring op, waar het veelbetekenend glimlach je van de hospita haar al zo enigszins op voorbereid had. Ze waren op het punt een steile heuvel af te dalen, toen de dokter opmerkte dat 't nu maar veiliger zou zijn als hij aan het stuur ging zitten. O, ik leer zo graag iets, zei Queenie, terwijl ze van plaats verwisselden. En ik ben zo graag de leermeester, tenminste tegen over sommigen. U bent leer linge, zowel als lerares ge weest, want u hebt mij iets nieuws geleerd, iets wat ik in heel mijn carrière niet heb meegemaakt. Dit moet mijnerzijds dan wel heel onbewust zijn ge weest, want ik voel mij in 't geheel niet bevoegd iemand iets te leren. Queenie kon nauwelijks ge loven dat de man met het strenge gelaat, die oud genoeg was om haar vader te zijn, haar inderdaad het hof maak te. Ze dacht, dat haar schert sende woorden hem althans ontnuchterd zouden hebben, maar dit was toch niet zo en hoogst-ernstig ging hij voort: Ja, en dat heeft juist uw onderricht zo overtuigend doen zijn. U heeft mij de be tekenis van de liefde doen kennen en ik geef toe dat ik die steeds als een onnodige factor heb beschouwd. Ik voel nu, dat het leven zo leeg voor mij zal zijn, tenzij ik u voor mij winnen kan. Ik ben heel wat ouder dan u, maar toch zou niemand u zo'n innige genegenheid kunnen schen ken als ik O, houd u toch op, dok ter Herchell! riep zij uit. Praat u toch niet zo. Wij zijn enkel vrienden, maar nog niet eens lang. Eigenlijk kennen we elkaar haast niet. Ik ken u genoeg om u lief te hebben en om te trach ten uw liefde te winnen. Dit zeggende, legde hij zijn hand op de hare en bij die aanraking voer haar een hui vering door de leden. Hem liefhebben? Neen!Ze voelde zich en kel versteld en ontsteld! Heb ik u beledigd? vroeg hij nederig. Zij schudde het hoofd en wist niet anders dan heel nuchter te antwoorden: Zoudt u niet liever door rijden? We moeten terug naar de stad, of ik kom te laat. Is u boos op mij? Ze haastte zich om hem ge rust te stellen, dat zij enkel op tijd weer aan het werk wilde zijn. Dus u kunt mij geen ant woord geven? Nu niet. Hoe kunt u ver wachten dat ik in zo'n ern stige zaak zo onmiddellijk een beslissing zou kunnen nemen? Houd u ze dan tot mor gen in beraad en wees niet te hard voor mij. Wordt vervolgd. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Een timmerman. Overleersnijders. Snij meester. Stikmeester. Opzoler. Hakkenschuurder. Hakkenzetter. Prima ophalers. Afmakers. Zoolleerstanzer. Machinezwikker. Kantenschrooier. Perforeerder. Bijtuigers. Leerling snijders. Mannelijke stikkers en leer ling stikkers. Diverse jeugdige schoen- en lederwaren-fabrieksarbeiders. Mannelijke jongste kantoor bedienden. Meisjes voor confectie-ateliers Schoenstiksters Thuisstik- sters. Plaksters. Lederwarenatiksters. Geroutineerde handschoenen- stikBters. Dagmeisje. Dag- en nachtdienstboden. Bieden zich aan: Leerlingen auto-monteurs. Een plaatwerker. Een hulpmodelleur. Hulp-snijmeester. Snijmeester (voor Waalwijk). Aankomend modelleur snij meester. Diverse chauffeurs. Een paswerker. Een broodbakker. Een bakkersleerling. Grondwerkers. Opperlieden. Diverse kantoorkrachten. Verkoopsters. Een magazijnbediende. Een bloemist-knecht. Aanmeldingen dagelijks tus sen 9 en 12 uur voormiddag op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, te lefoon 63. Deze bekendmaking is gel dig tot en met 25 Nov. 1950. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten A.s. Donderdag wordt nog gelegenheid gegeven voor in lichtingen en aanmeldingen. Voor verdere bijzonderhe den leze men het in dit blad voorkomende advertentie. CABARET. Donderdagavond speelde in „Musis" een cabaret voor de leden van het N.V.V. uit Waalwijk en de verre om trek. Hoewel het gezelschap ze ker geen le rangs was, is er toch hartelijk gelachen door de vele aanwezigen. RECHTZAKEN. WASPIKSE VECHTPARTIJ VOOR DE BOSSCHE RECHTER. Op Zaterdagavond 10 Decem ber 1949 vond er in Waspik een vechtpartij plaats tussen L. H. en J. P. van E. L. H. werd met een mes dusdanig in het oog gestoken dat hij bewusteloos ineenzeeg en de volgende dag is overleden. Deze zaak diende vorige week Donderdag voor de Bossche rechtbank. Volgens getuigenverklaringen is het op die fatale datum aldus gegaan 's Avonds is L. H. naar de familie v. E. gegaan en heeft daar een borrel gedronken. Aan vankelijk verliep alles normaal en rustig, doch korte tijd later vielen er heftige woorden en de schoon dochter van v. E. werd als eerste gevloerd, spoedig gevolgd door H. zelf. De familie v. E. verliet toen het huis, alleen de vader van verdachte en L. H. bleven achter. Even later ging ook H. weg en vader v. E. volgde hem. De zoon van de verslagene ge tuigde dat hij zijn vader nogal on vast over de straat had zien lo pen. Enige ogenblikken later heeft hij met vader v. E. ruzie gekre gen. Maar de zoon heeft niet ge zien dat zijn vader een aanval lende beweging maakte. Wel zou vader v. E. gezegd hebben ,,Ik zij van jou niet bang". Getuige zag toen verdachte aan komen lopen en zijn vader enige slagen toedienen. Zijn vader zakte in el kaar en bij het licht van een lu cifer zag hij dat een mes in het oog van zijn vader stak. Verdachte bekende met 'n mes geslagen te hebben. Hij had ge dacht dat L. H. zijn vader met een mes aanviel en daarom was hij er tussen gesprongen. De opperwachtmeester, die het onderzoek heeft geleid, verklaarde dat de familie v. E. voortdurend in een angstpsychose ten opzich te van de verslagene leefde. De ze scheen de familie nogal eens te hebben gedreigd. De vader van verdachte kon zijn getuigenis niet geheel uit spreken. De verdachte maakte ter zitting een zeer zenuwachtige indruk. De verdediger, Mr. H. van Zinnicq Bergmann, stelde dan ook voor eerst een psychiatrisch rapport van verdachte te laten uitbrengen. Aangezien de rechtbank nog een getuige wenste te horen, werd de zitting verdaagd tot 25 Janu ari a.s.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2