mannenwerk zn pijp lekkere tabak!" VAL DA Waalwijkse en Langstraatse Courant 0 GEEN WERKLOOSHEID VAN BETEKENIS. OQQ Gewestelijk Arbeidsbureau Tilburg „en dat zeg ik uit naam van alle vrouwen" sprak Mevrouw Lichtenvoorde. „Sint weet wel waarmee hij de mannen het meest kan verrassen dat isnatuurlijk'n pijp... want niets is gezelliger dan 'n tevreden man met Neem een doos echte VERKOUDHEID VRIJDAG 24 NOV. 1950. Uitgever YVaalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 95 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1873. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Het Gewestelijk Arbeidsbureau Tilburg, met zijn bijkantoren Waalwijk en Dongen, omvat een eigen aardig gebied. Het heeft onder zijn zorg bijna heel Midden-Brabant en een groot deel van de Langstraat, waaruit volgt dat er practisch geen landbouw van betekenis is, in tegenstelling met b.v. West-Brabant of Zeeland. Dit brengt een heel eigenaardige situa- op de arbeidsmarkt mee. Daarover heeft de directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau te Tilburg ons dezer dagen het een en ander ver teld. In tijden van hoogcon junctuur is de toestand zeer gunstig in tegenstelling met de crisistijden, waaronder juist deze streken bijzonder lijden. Sinds de oorlog is het tot nog toe gelukkig goed ge gaan. Zoals men weet komt Noord- Brabant op de tweede plaats van alle provincies wat het aantal werklozen betreft. Het G.A.B. Tilburg echter ligt ver beneden het rijksgemiddelde, waarvoor men een wrijvings werkloosheid aanneemt van 3 procent. Eind October 1949 waren er in dit gebied per 1000 mannelijke inwoners maar 4,2 werklozen, in Noord- Brabant 14 en in het rijk 10. Op 1 October 1950 golden de aantallen resp. 5,4, 13 en 11. Wat de verschillende rayons van het gewest betreft, daar is van 1949 tot 1950 wel een stijging waar te nemen, maar ook hier is het werkloosheids cijfer nog erg laag. In 't rayon Waalwijk (omvattende Waai- wijk, Drunen, Waspik, Sprang- Capelle en Loon op Zand Kaatsheuvel) waren er in '49 3,7 werklozen per 1000 man nelijke inwoners en in 1950 5, een half procent dus; in 't rayon Dongen resp. 2,2 en 3,2 en in het rayon Tilburg resp. 4,5 en 5,9. In het hele gewest waren op 1 November j.l. 803 werkzoekende mannen inge schreven en 129 werkzoeken de vrouwen, waarvan resp. 559 en 100 geheel werklozen. Van dezen hoorden onder het bijkantoor Waalwijk 131 man nen en 21 vrouwen, van wie 84 geheel werkloze mannen en 15 vrouwen. Uit deze cijfers moge blij ken dat op het ogenblik de arbeidssituatie in het gebied van het G.A.B. inderdaad nog heel gunstig is. Scholing. Daarom doet het Arbeids bureau zijn best om deze toe stand te handhaven. Immers, het is van het grootste belang dat er ook in de toekomst voor allen die er voor in aan merking komen emplooi te vinden is. De kans daarop voor betrokkenen is groter naarmate men een grotere vakkennis bezit. Om die nu te bevorderen zijn er na de oor log rijkswerkplaatsen inge. richt, waar gegadigden een elementaire vakopleiding kun nen krijgen. In Tilburg is er geen gekomen, omdat het zo wel in de textielnijverheid als in de schoen- en lederindus trie en de metaalnijverheid sinds de bevrijding zo druk was, dat er geen belangstel ling voor bestond. Door demo bilisatie van terugkerende militairen zijn er wel gega digden gekomen, echter niet voldoende voor een eigen rijks werkplaats. Daarom zijn die aangewezen op Breda, Den Bosch, Bladel, Rotter dam, Utrecht en eventueel Eindhoven. Er wordt opge leid voor timmerman, metse laar, schilder, stucadoor, ter- razzo-werker, machine bank werker, constructiewerker, draaier, steenhouwer, straat maker en electriciën. De resultaten van deze op leiding zijn gunstig gebleken. In 1949 verlieten 4604 perso nen na volledige scholing de rijkswerkplaatsen. Van dezen ging ruim 75% werken in 't beroep waarvoor was opge leid, ruim 5,4% ging in een verwant beroep, 2% kreeg een beroep dat hoger gewaardeerd kon worden (samen bijna 83 procent) en maar 13% kwam terecht in een lager gewaar deerde beroepsklasse. Gegadigden voor een R.W. P. worden eerst psychotech nisch getest, waarna ze een opleiding krijgen die varieert van 2 tot 6 maanden. Alles hierin is doelbewust op vak ontwikkeling gericht. Na deze cursus volgt er enige tijd van practijk, waarna een examen kan worden afgelegd waaraan een diploma is verbonden. Het Arbeidsbureau bemiddelt bij plaatsing. In totaal hebben zich van 1 Januari 1950 tot 20 November 1950 149 cursisten gemeld, van wie er intussen 46 de opleiding hebben beëin digd. Daarnaast bestaat nog de mogelijkheid van scholing in het bedrijf zelf, waarvoor de ondernemer een trainingstoe slag krijgt; uit het rayon Waalwijk wordt hiervan door 10 personen gebruik gemaakt. Het spreekt ondertussen vanzelf, dat de beste manier om zich de eerste vakkennis eigen te maken, is, na de la gere school naar een am bachtsschool te gaan. De jon gens die hier het diploma ha len hebben veel voor op hen die op latere leeftijd nog met een scholing moeten begin nen. Gelegenheid om nijver heidsonderwijs te volgen is er hier te over, zodat een gemis aan vakopleiding daar niet aan hoeft te liggen. In dit verband is het zeker dienstig om nog eens te wij zen op het gevaar dat er schuilt in de opleiding tot de baan „met de witte boord", in casu de M.U.L.O. Dit on derwijs is natuurlijk goed voor jongens en meisjes die wat meer willen hebben dan een gewone lager-schooloplei- ding. Maar als springplank voor een baan waardoor men in zijn levensonderhoud moet voorzien is het absoluut on voldoende, om niet te zeggen verkeerd, om de eenvoudige reden dat de arbeidsmarkt in deze sector oververzadigd is. Tegenover een geweldig aan bod van kantoorbedienden staat een niet noemenswaar dige vraag. Het is dan ook geen wonder dat de arbeids- bureaux, en zij niet alleen, met klem aandringen op vak ontwikkeling, waardoor er tenminste redelijke kansen bestaan dat men later zijn kost zal kunnen verdienen. Vooral de ouders mogen hier wel rekening mee houden. Gedemobiliseerden. De tewerkstelling van ge- demobiliseerden heeft in de afgelopen jaren, 1950 inbegre pen, grote inspanning gekost, maar die is dan ook beloond. In 1947 en 1948 werden 613 militairen bij het G.A.B. Til burg ingeschreven, in 1949 en 1950 resp. 249 en 267. Van dezen werden er een aantal geplaatst in het vrije beroep, andere kwamen in opleiding op de rijkswerkplaatsen en dan waren er nog die zelf werk vonden. Zo stonden op 1 Februari 1950 in het hele gewest 58 militairen als werk zoekend ingeschreven, op 1 Juni nog 44 en op 1 Novem ber 33. Gedurende de periode van 1 Januari 1950 tot 10 Novem ber 1950 meldden zich bij het Gewestelijk Kantoor van de Sociale Dienst van het Minis terie van Oorlog 1406 militai ren, waarvan er 801 terug keerden naar de oude werk gever, 255 kregen een nieuwe werkgever en 162 vonden zelf werk. In opleiding bij de rijkswerkplaatsen gingen 57 militairen en 10 kregen een bedrijfsscholing. De overigen gingen naar het eigen bedrijf terug, bleven in militaire dienst, emigreerden, studeer den verder enz. Zij die geen emplooi konden vinden wa ren meest kantoorbedienden (z.b. Al met al stemt deze ont wikkeling van het vraagstuk der gedemobiliseerden in dit gewest ongetwijfeld tot grote tevredenheid en het is een bewijs dat de arbeidsbureaux zich voor deze mensen zoveel mogelijk hebben ingespannen. Gebrek aan vrouwelijke arbeidskrachten. Uit een paar eenvoudige cijfers blijkt al hoe groot het tekort aan vrouwelijke ar beidskrachten, met name in de industrie, in dit gewest op het ogenblik is. Was er op 1 Januari j.l. in het hele gewest vraag naar 668 vrouwen (huishoudelijke diensten in begrepen), op 1 November was deze vraag gestegen tot 940 en dit cijfer is aan de lage kant. Daartegenover stond op 1 November een aan bod van 129. Op deze datum was er in het rayon Waalwijk vraag naar 75 vrouwen (waar van 51 voor de schoen- en lederindustrie en 13 voor huishoudelijke diensten) en een aanbod van 21 (voor de schoen- en lederindustrie geen, voor huishoudelijke diensten 5). Dit heeft tot gevolg dat voor zeer veel werkzaamhe den die normaal door vrou wen worden verricht, mannen worden ingezet, terwijl ook in zeer grote mate gebruik wordt gemaakt van huisar beid, speciaal in de textiel industrie en in de schoen- en lederindustrie. Men mag aannemen dat het aantal meisjes dat thuis in de huishouding werkt momen teel groter is dan voorheen, hoewel in de laatste maanden een kentering merkbaar is en vele arbeidersgezinnen in ver band met het oplopen der kosten voor levensonderhoud weer gedwongen worden hun dochters te laten gaan wer ken. Verder valt te constateren dat een groter aantal meisjes onder de leeftijd van 24 jaar in het huwelijk treedt. Be droeg dit aantal in 1930 1,3%, in 1947 was dit gestegen tot 4,4%. De voornaamste oorzaken van het grote tekort aan vrouwelijke arbeidskrachten zijn te zoeken in de verschui vingen in de industriële be drijfstakken onderling, van de industrie naar handel en kan toor en aan de vestiging van nieuwe en uitbreiding van be staande bedrijven. In dit ver band zij opgemerkt dat in de stad Tilburg in 1948 en 1949 resp. 48,8 en 47,5% van de meisjes van de lagere school in het huishouden of naar de huishoudschool gingen, 2,%4 en 19,2% ging in 't bedrijfs leven en 28,2 en 33,3% ging u.l.o. of middelbaar onderwijs volgen. Emigranten en repatrianten. Een enkel woord nog over emigratie. De emigratie-lan den bij uitstek zijn Australië, Nieuw-Zeeland, Canada, Zuid Afrika, en in mindere mate Argentinië en Brazilië. Tot nu toe emigreerden uit dit ge west 220 mannen, vrouwen en kinderen en van 1 Januari tot heden zijn 424 nieuwe aan vragen in behandeling. Niet ieder kan zo maar emigreren, er zijn verdragen gesloten en er wordt wel degelijk een se- lectie toegepast. Men kan ove rigens soms merkwaardige dingen horen. Een nieuw probleem brengt niet alleen de huisvesting, maar ook de tewerkstelling van burgers die uit Indonesië repatriëren. Een gedeelte van hen vindt onderdak bij fami lie of kennissen, anderen worden eerst in woonoorden ondergebracht en later aan de gemeenten toegewezen. Op het ogenblik zijn er 20 mannen en 12 vrouwen in Tilburg, waarvan nog 10 man nen en 2 vrouwen werkloos zijn. Wat de toekomst zal brengen moet echter afge wacht worden. Woonoorden in het gewest zijn er in Dru nen, Oirschot, Gilze-Rijen en Oisterwijk. Conclusie. Uit bovenstaand overzicht kan men op de eerste plaats concluderen dat de werkloos heidssituatie in het gebied van het G.A.B. Tilburg op 't ogenblik zeer gunstig is, dat op de vrouwelijke arbeids markt een groot tekort be staat en dat de beste weg om later zijn kost te kunnen ver dienen is: vakonderwijs te volgen. Bij velen zal dan het verstand de doorslag moeten geven boven het gevoel. miwïK WAALWIJKS BELANG. Maandagavond hield Waal wij ks Belang haar, vrij goed bezochte, algemene najaars vergadering. De voorzitter, de heer Jud. Timmermans, opende de ver gadering met een woord van welkom. Hij stelde het op prijs dat enkele nieuwe leden reeds op de eerste vergade ring waren gekomen. De notulen van de voor jaarsvergadering werden on gewijzigd vastgesteld. Waar er geen aanmerkin gen op de notulen zijn, brengt de voorzitter een woord van dank aan de secretaris voor de nauwgezetheid waarmede hij de notulen weer had ver zorgd. De voorzitter deelt mede dat de nieuwe gids van Waal wijk, getiteld „Waalwijk, een Brabants centrum", thans is afgewerkt en in alle opzich ten is geslaagd. Door de steun van een aantal bedrijven etc. en door de afname ineens van 300 exemplaren door de ge meente, zal slechts een klein bedrag uit de kas bijgepast moeten worden. De voorzitter zegt dank voor de steun die allerwege is ondervonden; speciaal dankt hij de samen steller Harry Verwiel. Het overzicht van de pen ningmeester wijst aan inkom sten 1401.en aan uitga ven 1281.31. Het batig saldo is dus ƒ118.69. De penningmeester zegt dat dit bedrag nu wel een mooi resultaat is, doch dat men er rekening mee moet houden dat door de paratyphus van de afgelopen zomer niets doorgang heeft kunnen vin den, anders was er een aan zienlijk tekort geweest. Het is hard nodig dat er meer le den komen, die dan ook be talen moeten, zegt de pen ningmeester. De voorz. onderschrijft dit verzoek om steun en verzoekt de leden dit in hun vrienden kring te ambiëren. De rekening wordt door de commissie, de heren v. Laar hoven en Notaris van Gurp. accoord bevonden. Punt 3 vermeldt de mede delingen door de voorzitter. Deze zijn erg beknopt wegens de ziekte die alle plannen heeft doodgemaakt, aldus de voorzitter, zoals het Zomer feest, de Liedertafelfeesten, de Sportweek enz. De paddestoelen van de A.N.W.B. zullen geplaatst worden op enkele punten in een wijde kring rond Waal wijk. In ieder geval zullen de volgende zomer deze wegwij zers er zijn ten bate van de tourist en wandelaar. Op de vergadering van de V.V.V.-federatie, die door de voorzitter en secretaris van W. B. werden bezocht, werd medegedeeld dat een nieuwe zeer eenvoudige wegwijzer ontworpen zal worden. Hier mede zal nog nader worden kennis gemaakt. Tevens werd op deze vergadering de mo gelijkheid tot oprichting van een Streek-V.V.V. besproken. In andere streken van de pro vincie is dit reeds gebeurd en ter bespreking hiervan zal door W. B. een vergadering worden bijeengeroepen van alle V.V.V.'s en burgemees ters in de Langstraat, Waspik, De Klei, Heusden en in Oos telijke richting tot Vlijmen. Eén der leden merkt op dat de fietspad naar Tilburg voor een groot deel nog steeds in deplorabele toestand verkeert met het gevolg dat de fietsers op de rijweg gaan rijden en zodoende een gevaar zijn voor het wegverkeer. De secretaris deelt mede dat reeds jaren geleden een adres dienaangaande naar Ge deputeerde Staten is .verzon den. Voor zover hem bekend is, is er op de provinciale be groting een post voor dit werk uitgetrokken, maar des gewenst kan dit verzoek van wege W. B. nog eens worden herhaald. Op een desbetreffende vraag deelt de heer Harry Verwiel mede dat er in de nieuwe Gids een wandelkaartje los 1*1?in r zal worden opgenomen; even tueel kunnen wandelroutes hierop later worden overge drukt. Verder deelt de voorzitter mede dat het komende jaar grandioos wordt ingezet met het internationaal biljart kampioenschap. Hiermede zal Waalwijk in het licht van de nationale en internationale belangstelling komen te staan. Het Zomerfeest zal 15 Aug. plaats vinden. Suggesties hiervoor worden gaarne inge wacht. De Liedertafelfeesten zullen in de zomer van 1951 plaats hebben en de Sport week van 4 tot 10 Juni a.s. Het 50-jarig bestaan van de Zangvereniging „Hallelujah" wordt van 1214 Mei ge vierd en de feestelijkheden voor het 40-jarig bestaan van de Harmonie „St. Crispijn" en het 50-jarig bestaan der K.A.B. zijn in voorbereiding. Op verzoek van de leden zal, in samenwerking met de Kamer van Koophandel, een nieuwe actie worden onder nomen voor het personenver voer door de Langstraat. Er werden hiertoe verschillende suggesties gedaan. Vooral ook om de naam Waalwijk en van de plaatsen in de Langstraat weer in het Spoorboekje te krijgen. Tijdens de rondvraag deelt de voorzitter mede dat het Comité Ouden van Dagen in samenwerking met de K.A.B. er in geslaagd is in de Gil denbond een tehuis voor Ou den van Dagen te openen, dat zeer druk wordt bezocht. Er is een autoclub opge richt, waarvoor de heer H. Hoffmans Jr. nadere inlich tingen verstrekt. Deze zeide dat het Comité Schoenen- Rallye noodzakelijk moest uit groeien tot een autoclub, om dat men anders geen ritten meer mag organiseren. De K.N.A.C. betitelt een rit als de laatste Rallye als een wil de rit. Intussen is de Waal wijkse autoclub reeds door de Brabantse afdeling van de K.N.A.C. als vereniging be kend. De 9e December zal 'n foto-zoekrit worden verreden en het volgend jaar weer een Schoenenrit, die een nationaal karakter zal dragen. De heer H. Verwiel stelt voor pogingen aan te wenden om te geraken tot een open bare leeszaal. In Oss, dat wel iswaar meer inwoners heeft dan Waalwijk, maar minder onderwijs-instellingen, heeft men al meer dan 25 jaar een leeszaal. Nu proberen de scholen elk voor zich een bi bliotheek te vormen. De voorzitter acht dit een idee dat zeker de moeite waard is om overwogen te worden. Tot slot wordt nog gespro ken over de middenstands actie en over het maken van goede etalages. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter om half tien deze geanimeerde vergadering. SCHAAKCLUB „WAALWIJK". Zaterdag 18 Nov. speelde bovengenoemde vereniging haar eerste competitiewed strijd. Hoewel danig verzwakt door het vertrek van de he ren Slagmolen en v. Tienho ven, wist zij toch tegen haar oude rivale „Tilburg" een voorlopige 53 overwinning te bevechten. Twee partijen moesten door bijzondere omstandigheden worden uitgesteld. De gedetailleerde uitslag luidt: „Tilburg" I .„Waalwijk" I 1. Mr. J. R. Krallenbach- P. H. Kuijsten 01 2. E. Verdaasdonk- M. C. Goudberg uitgest. 3. W. Hunfeld- Drs. A. S. Vader VzVz 4. L. Oldenkotte- A. Hooft v. Huysduynen uitgest. 5. J. Proost-J. Pullens 01 G. Mr. E. Claassen- C. Horn 01 s 7. W. v. Bavel-G. Smits 10 8. Jr. J. Krugers- E. de Vries 10 9. M. Verhamme- H. Vrijhoeven 01 IC. F. Verdaasdonk- Mevr. L. Vader VzVz Voorlopige uitslag 35 Uit beide resterende par tijen heeft „Waalwijk" voor het behalen van de definitie ve overwinning dus slechts een half puntje nodig. PASTILLES TEGEN DIRK JANSZ. ZWART, de bekende Delftse organist, SPEELT IN WAALWIJK. Maandag 27 November a.s. geeft de bekende Delftse or ganist, Dirk Jansz. Zwart, die met zoveel succes concerten ten bate van de herbouw van Willemstads Protestantse kerkgebouw heeft gegeven, ook een orgelconcert in de Hervormde Kerk te Waalwijk. Ongetwijfeld zullen velen dit op prijs stellen. Temeer daar de concertgever een aantrek kelijk programma heeft sa mengesteld, waarvan ook voor vele eenvoudige muziek liefhebbers veel te genieten valt. Zo speelt hij koraal- en liedbewerkingen van J. Zwart, o.m. fantasie-toccatine over Psalm 33, over het gezang „Uren, dagen, maanden, ja ren", over Psalm 146: „Prijst den Heer met blijde galmen". Van Bach staat de prachtige toccata en fuga in d moll op het programma en van Handel het „Koekoek en nachtegaal"-concert. Al met al dus een artistiek program ma, dat geenszins als „zwaar" betiteld kan worden. Een af gevaardigde van het comité uit Willemstad zal een korte toespraak houden, terwijl voorts het Herv. Kerkkoor te Waalwijk enkele liederen zal zingen. Het concert is gratis toe gankelijk. Programma's tegen vrije gift. Aan de uitgang is er een collecte voor Willem stad. Mocht het nodig zijn, dan zal het kerkgebouw worden verwarmd. Niemand behoeft dus thuis te blijven en wij hopen dan ook dat zeer velen dit con cert, dat om 8 uur aanvangt (toegang reeds van half 8 af) zullen bezoeken. De plaatse lijke Hervormde predikant, Ds. W. Jens, zal de avond openen en sluiten. VERENIGING VAN PROT. KERKORGEL- EN HARMONIUM-BESPELERS. De Vereniging van Prot. Kerkorgel- en Harmonium bespelers voor de Langstraat en het Land van Heusden en Altena hoopt a.s. Zaterdag 25 November weer bijeen te ko men in de Geref. kerk te Nieuwendijk. Aanvang 7 uur namiddag. Agenda: Koraalspel door Mej. H. Vos uit Meeuwen, met Ps. 27 3 7, Ps. 28 2 5 en Ps. 98 3. Vrij spel door de heer W. Blankers, organist te Veen. Lezing door de heer J. H. Ros uit Drunen over: „De nieuwe Psalmberijming van Hasper". Rondvraag en sluiting. CLUBLIED DER OUDEN VAN DAGEN. Zoals bekend hebben de ouden van dagen een prettig tehuis ge kregen in 't K.A.B.-gebouw; er wordt druk gebruik van gemaakt en 't gaat er gezellig toe. Hein Schouten zou Hein Schou ten niet zijn als hij voor de oud jes niet op vaardige wijze 'n aar dig clublied had gemaakt. Lees maar CLUBLIED door het Comité aangeboden aan Waalwijks' ouden van dagen. WijzeDaar bij die molen. Kom vrienden allen bij elkaar, Wijd U aan vrolijkheid, In ons geboden clublokaal Vindt U gezelligheid. Wij wijden ons aan zang en spel En vinden er pleizicr. Wat of gij doet, wie of gij zijt, U zij steeds welkom hier. Refrein Wilt allen komen, al zonder schromen. Vergeet Uw zorg. Uw kommer en Uw kruis. Wilt vreugde maken, vergeet de zaken, U vindt bij ons een echt gezellig thuis. Uw leven is voorbijgegaan. Gij deed Uw levensplicht. Uw taak in maatschappij en huis Hebt U met vlijt verricht. Uw levenstaak is nu volbracht. Verlang nu levenslust, En vindt nu in dit clubgebouw Genot en zoete rust. Refrein Wij willen hier steeds netjes zijn In taal en in gebaar. Geen mot, geen spot, geen saggerijn. Maar vrienden bij elkaar. Aan spel en zang, toneel, lectuur Zij nu ons hart gewijd, Zo vliegt de tijd, zo vliegt het uur Steeds vol gezelligheid. Refrein OOSTERHOUT TREKT INDUSTRIE. Naast „de Volt" zal nu ook de fabriek van Jamin van Rotterdam naar Oosterhout verhuizen. Zij heeft daar een terrein van 30 ha. gekocht en er zal in de toekomst een per soneel van 1000 personen te werk gesteld worden, meest meisjes, hetgeen ook met „de Volt" het geval is. DE BIESBOSCH- PLANNEN. Vele Tweede-Kamerleden stellen vragen. Vele Tweede-Kamerleden spreken in het desbetreffend V.V. hun erkentelijkheid uit voor de in een wetsontwerp aangekondigde plannen be treffende het watervrij ma ken van het gebied van Don- ge en Oude Maasje en de in dijking van de Biesbosch. Zij vertrouwden, dat de wensen van hen, die voor een belang rijk gedeelte het Biesbosch- complex als natuur-reservaat willen reserveren, niet zullen overwegen. Vele andere leden stelden zich op het standpunt, dat het behoud van voldoende na tuurschoon en recreatie-mo gelijkheden een even groot volksbelang is als de vergro ting van de hoeveelheid cul tuurgrond. Deze leden betwijfelden of een totale of bijna totale in poldering van het Biesbosch- complex vanuit dit oogpunt verantwoord is. Staan hier inderdaad zulke overwegende argumenten van landaanwin ning en verbetering tegen over, zo vroegen zij. Waarom

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1