DE imSTBMT 04 Tfé/f4/ DRUNEN NIEUWKUIJK HAARSTEEG m n CAPELLE WASPIK GEERTRUIDENBERG Baerenlbei bank onderstaande coupon inzendt, ontvangt ompaand de brochure: )(©e romantiek ran een Pfaff 130 COUPON HET TYPE, DAT ALTIJD SLAAGT 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 NOVEMBER 1950 2 PFAFF NAAIMACHINEHANDEL Firma M. VAN DER HAMMEN Zn. Stationsstr. 63. - WAALWIJK. - Tel. 124 DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. ST. NICOLAAS KOMT Zondag a.s. intochi in Waalwijk wordt er niet meer gedacht aan een oplossing, die ener zijds bescherming tegen hoge vloeden biedt, anderzijds een beperkte in- en uitstroming van het getij openlaat? Is er voldoende rekening gehouden met de griendbelangen en de binnenvisserij? Is de vraag, of Dordrecht wel afdoende beschermd blijft tegen over stroming, nu definitief opge lost? Deze leden stelden er prijs op een vrij overleg met de Minister te hebben over 't al of niet wenselijke van de totale inpoldering van de Biesbosch. Ook verschillende andere leden meenden, dat het Biesbosch-plan verschillende moeilijk te overziene conse quenties meebrengt, en acht ten overleg tussen Minister en Kamer over de Biesbosch- plannen zeker wenselijk. JAARVERGADERING DRUNEN—ELSHOUT. Omzet in 1949 ruim 14 millioen. De Coöp. Boerenleenbank Dru- nen-Elshout hield Zondag j.l. haar algemene jaarvergadering. Aan wezig waren pl.m. 300 leden. De voorzitter de heer C. van Diunen heette allen van ha. te wel kom, speciaal Deken Rooyackers, Kap. Simons en het ere-lid de heer M. van Halder. De notulen der vorige vergade ring werden onveranderd goed gekeurd. Hierna gaf de kassier verslag over het boekjaar 1949. Op 31 Dec. 1949 telde de bank 364 le den. In 1949 werden één algeme ne en 12 bestuursvergaderingen gehouden. De geldomzet in 1949 was ruim 14.000.000. Het saldo der spaarrekeningen en deposito's bedroeg op 31 Dec. 1949 2.091.086.82. De inleggel- den bedroegen 1.047.723.50. Op genomen werd 907.789.61. De totale rentevergoeding was 40937.97. Op 31 Dec. had men 52 lo pende rekeningen (in 1950 wordt verwacht plm. 300), met een cre- dittelling van 66011.52 en debet 67146.55. Gestort werden op de lopende rekeningen in 1949 2.224.910.13, beschikt werd over 2.345.917.85. De totale omzet op de lopende rekeningen was 4.500.000. Op 31 Dec. 1949 waren in om loop 59 voorschotboekjes met een saldo van 139.764.20. Aan voor schotten werd uitgekeerd 69200 en terugbetaald 10383.55. De kasomzet in 1949 was 3.857.000.-. De netto winst bedroeg in '49 2759.80. Gevormd werd een belasting-reservé van 1500, een reserve voor het gouden feest in 1952 1500 en onkosten voor 't bezoek aan de landbouwtentoon stelling 1200, zodat de bruto winst bedraagt 6959.80. De vergadering gaf haar goed keuring er aan dat van de winst de volgende subsidies zullen wor den uitgekeerd R.K.J.B. Drunen 50. R.K.J.B. Elshout 50 Boerinnenbond Drunen Elshout 50. Gezinszorg 100. Wit-Gele Kruis Drunen 125. Wit-Gele Kruis Elshout 75. T.B.C.-bestrijding NCB 150. Rijvereniging de Echo 25. Boérenleergangen 20. Boerinnenleergangen 30. Uit het financieel verslag over 1949 blijkt weer het vertrouwen der boeren in hun eigen organi satie. In het bankverkeer néémt de Boerenleenbank een zeer voorname plaats in en voor de Land- en Tuinbouw is zij wel haast onmisbaar. De periodiek aftredende be stuursleden de heren R. Robben, J. Klein en L. v. Herp wérden met vrijwel algemene stemmen herko zen, evenals de heer A. Muskens als lid van de raad van toezicht. Intussen was ook gearriveerd de hoofdinspecteur der centrale bank de heer Eerkelens, die op hartelijke wijze door de voorzit ter werd welkom geheten. De heer Eerkelens kwam met het doel om op deze vergadering te spreken over de algemene sta tutenwijziging. De nieuwe statu ten hebben ter inzage gelegen ten kantore van de kassier, maar spr. veronderstelde dat evenals elders van de gelegenheid om deze te gaan inzien wel geen gebruik zou zijn gemaakt. De heer Eerkelens zag hierin een teken van ver trouwen der leden in hun organi satie. De aanleiding tot de sta tutenwijziging was wel voorna melijk de veranderde tijdsom standigheden. Toen 50 jaar geleden de statu ten door kundige mensen werden samengesteld, waren de verhou dingen anders dan nu. Vooral op economisch monetair gebied is veel veranderd. De opbrengsten der goederen zijn gestegen, maar ook de lasten. Onze goede Ne derlandse gulden is niet meer de gulden van 1900. En al heeft de regering al het mogelijke gedaan om onzé gulden op peil te hou den, men is daarmede maar voor een gedeelte in geslaagd. Men heeft ook moeten denken aan de concurrentie van het buitenland. De verhouding ligt volgens spr. nu zo dat een gulden in 1950 0.35 in 1940 vertegenwoordigd. Logisch is dat de statuten van 50 jaar geleden uit de tijd. zijn; vooral de bepalingen op het ge bied van de voorschotverlening passen niet méér in het huidige tijdsbestek. Zonder de stabiliteit der bank te verminderen heeft men de renv- mende bepalingen op 't gebied van voorschot-verstrekken iets ruimer gesteld. Men heeft nu in gevoerd het zg. overtrekcrediet, waardoor het mogelijk wordt om voor lopende rekeninghouders, die al hun betalingen doen via de lopende rekeningen, een crediet te verlenen zonder onderpand van 500. Ook voor het doen van uitke ringen en ontvangsten heeft de kassier grotere bevoegdhéden. ont vangen. Tegelijk met deze statu ten-verandering aangaande de voorschotregeling, werden ook nog andere wijzigingen aange bracht van meer huishoudelijke aard. Wij noemen hiervan de be palingen omtrent vergaderen, kringindeling en de stichting van een garantiefonds. Op de betreffende toelichting werd door de vergadering de sta tutenwijziging met algemene stem men goedgekeurd. Bij de rondvraag kwam de heer A. Kamp nog éven terug op de uiteenzetting van de heer Eerke lens. Spr. had een woord van lof voor de vooruitstrevendheid van de bank, maar had toch graag antwoord op de volgende vraag: De heer Eerkelens had gezegd, een gulden 1950 is 0.35 1940, dat wil dus zeggen dat de Ne derlandse gulden met 2/3 in waarde is gédaald. Maar de bank aldus spr., heeft zijn voorschotten nog slechts op onderpand ge taxeerd op waarde 1940, mogelijk met enkele percenten verhoogd. Logisch geredeneerd zou de bank nu op een onderpand van b.v. 2000 waarde 1940, nu 3 x 2000 is 6000 voorschot moeten ge ven. De uiteindelijke vraag van dhr. Kamp was: Is er door de bank of wordt door de bank bij het geven van voorschotten, met de waardevermeerdering der on derpanden rekening gehouden. Terecht noemde de heer Eer kelens dit een moeilijk te beant woorden vraag of liever een moeilijke materie. Het gaat aldus spr. niet op om, al is de waarde van het geld met 2/3 gedaald, de waarde der goederen nu 3 x te verhogen. Bij de waardebepaling der onderpanden wordt rekening gehouden met de opbrengst en met dit antwoord, kort weergegeven, maar uitvoerig door spr. ge schetst, was de heer Kamp tevre den. De Hoogeerw. heer Deken Rooyackers voerde op deze ver gadering ook het woord. Spr. constateerde dat het met de or ganisatie der boeren ook in Dru nen goed ging en was hierover zeer verheugd. Hij had een leven dige belangstelling voor de boe- ren-organisatie, die ook in deze tijd een harde noodzaak zijn en spoorde de leden aan trouw te blijven aan hun organisatie. Hierna sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze deze be langrijke vergadering. DRUNENS TONEEL. Naar wij vernemen heeft Dru- nens Toneel in studie genomen het bekende toneelstuk Maria Goretti. Het Kamerensemble gaf een suc cesvolle uitvoering voor de cultu rele vereniging Onsenoort. De culturele vereniging Onsen oort had ook ditmaal wederom het Brabants Orkest in haar win- terprogramma aangekondigd. Het tweede optreden van dit orkest Zondagavond j.l. op Mariënkroon werd een groot succes. De be langstelling was enorm en men heeft dan ook ongetwijfeld geno ten, wel een bewijs dat het zegen rijke werk door het ensemble en- thoussiast verricht, steeds beter begrepen en gewaardeerd wordt. In ademloze stilte en grote spanning hebben de toehoorders kunnen genieten van het grootse spel van dit zeer goed op elkaar ingespeelde ensemble. Dat het publiek het genotene aanvaardde in grote dankbaarheid bewees het 'gulle applaus dat na ieder werk uitgroeide tot 'n ovatie. Het programma bestond uit drie werken. Voor de pauze werden uitgevoerd twee werkjes van Mo zart Casation, een kwartet voor hobo. De Cassazione bleek een vriendelijk en zeer onderhou dend werkje, oorspronkelijk be stemd om gespeeld te worden in de openlucht, zoals in Mozart's tijd gebruikelijk was. Een werkje voor blazers, speels en vol stijl ten gehore gebracht door de zeer goede bezetting. In het kwartet v. hobo, viool, altviool en cello, toont ons Mozart in meer gerijpte kunst, zwierig vlot in gratie. Na de pauze volgde een prach tige vertolking van septet op. 20 van Beethoven voor strijkers, clarinet, fagot en hoorn. Een werk waarin Beethoven's zwaar moedigheid en hoogste muzikale verrukking om beurten de over- handkrijgen, afgewisseld en on derbroken door vele gee6tige trekjes. De heer Bloemers gaf voor ieder werk een korte uit eenzetting en analyse, die 'n zeer verhelderend inzicht gaven. Pater Arnoldus, voorzitter van de culturele vereniging, sprak een hartelijk dankwoord dat door een daverend applaus onderstreept werd. Het was een boeiende avond van hoog gehalte, waarvoor de vele bezoekers de vereniging niet anders dan zeer dankbaar kun nen zijn. KRUISBOOGSPORT De onderlinge koppelwedstrijd die het Kruisbooggezelschap „On derlinge Vriendschap" deze win ter op haar binnenbanen orga- volgt: Wiin Koks Joh. de Vaan J. Kuis J. Ekels W. v. d. Loo W. v. Beljnen J. Beekmans H. Coensen Joh. v. Beijnen Zaterdagavond uitslag was als 21 22 19 62 19 17 18 54 Totaal 116 22 20 22 64 17 18 18 53 Totaal 117 19 20 18 57 19 19 17 55 Totaal 112 20 19 17 56 20 20 18 58 Totaal 114 21 18 21 60 17 16 17 50 Totaal 110 19 22 20 61 17 19 19 55 Totaal 116 17 18 18 53 18 19 18 55 Totaal 108 20 18 20 58 18 17 16 51 Totaal 109 Zend mij Uw brochure „De romantiek van een PFAFF 130" Naam Adres T De coupon in open enveloppe, gefrankeerd met 2 ct. postzegel, te zenden aan PFAFF, Den Bosch. U kunt óók regelrecht naar het PFAFF naaimachinehuis gaan voor een demonstratie van de Drieling- Zig-Zag-steek. Adv. 133 Vertegenwoordiger voor Waalwijk en Omstreken: Koppie tuimelde omlaag en kwam met een vaart op Niek terecht, die hem ruw beet pakte, onzacht door elkaar schudde en zei: „Ziezo, man netje! Nou hebben we je! En nou zullen we jou meteen die kunstjes eens afleren! Kom mee!" En hij sleurde Koppie mee naar de verschansing. Maar Slim schreeuwe van boven uit de mast: Ik zie een licht, Niek! Ze komen op ons af! We zijn er bij!" en vloe kend klauterde Slim als een kat naar beneden. Niek smeet Koppie op de grond en riep: „Varen, stuur! Zo hard je kunt!" „Kan niet harder!" bulder de de stuurman terug, „straks springt de heleboel in stuk ken!" Koppie maakte van de op winding van de mannen ge bruik om op handen en voe ten weg te kruipen, maar Slim zag het en greep hem weer vast. „Hier jij! Je dacht zeker dat je er zo gemakke lijk afkwam hè, lammenadig stuk ongeluk! Vooruit! Mee naar de baas! Die zal je je streken wel inpeperen!" „Ze komen hoe langer hoe dichter bij!" schreeuwde Niek die bij de verschansing op de uitkijk stond. En net toen Koppie, die als een baal meel op de schouders van Slim hing, het trapje afgedragen werd, zag hij het felle licht van een schijnwerper steeds dichterbij komen. Zou de po litie nog op tijd komen? Slim klopte aan een deur en riep: „Ik heb 'm, chef! Maar de politie heeft ons te grazen! Ze zitten pal achter ons! Wat doen we?" „Ik wil eerst even met m'n vriend Koppie praten, Slim!" zei een stem en toen werd de deur opengemaakt. De stand is thans als volgt: 1 A. v. DungenFr. v. Liempt 476 punten; 2 Th. v. GestelN. v. Beijnen 463 p.; 3 Wim Koks— Joh. de Vaan 461 p.; 4 M. van RavensteinJoh. v. Beijnen 460 p.; 5 J. KuisJ. Ekels 453 p.; 6 H. v. RavensteinJ. Beekmans 452 p.; 7 W. v. d. LooWim v. Beijnen 452 p.; 8 H. Coensen J. v. Ravenstein 412 punten. NUTS-DEPARTEMENT „Langstraat". Op Donderdag 30 November organiseert bovengenoemd depar tement een Nutsavond in Hotel Verwiel te Waalwijk. De lezing wordt gehouden door de heer Mr. P. Frima, directeur van de Po litieschool te Hilversum, commis saris van Rijkspolitie le klas en luidt: Uit de werkplaats der re cherche. Het gesprokene wordt toegelicht met lantaarnplaatjes. Voor de Capelse leden wordt een bus ingelegd met de volgen de vertrektijden: Sprang 7.10 u., Raadhuis 7.15 u., Bruggetje 7.20, Spoor 7.30; Capelle Brug 7.35; Labbegat 7.40 uur. Na afloop wordt dezelfde route gevolgd. Hoewel de lezing vooral inte ressant is voor leken, wordt het zeer op prijs gesteld indien zo veel mogelijk leden Van het po litiecorps uit Capelle en Waal wijk aanwezig zullen zijn, om eventueel hun ervaringen aan de practijk te toetsen. Wij verwach ten dat vooral de Capelse leden geen verstek zullen laten gaan, daar het vervoer thans geen be zwaar kan zijn, waar men geheel op zijn wenken wordt bediend. GESLAAGD. Bij het te 's-Bosch gehouden examen voor vakbekwaamheid als kruidenier, slaagde onze dorpsgenoot de heer F. Vermeu len, met lof der commissie, met op één na het hoogste aantal pun ten van het gehele examen. ONGEVAL. Tijdens de wedstrijd Veerse Boys IIIWaspik III brak de speler F. v. I. zijn been. De wed strijd werd gestaakt. We mogen overigens vermelden, dat van ruw spel of opzet geen sprake FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 7). Hij bracht de auto in bewe ging en met zo'n vaart reden ze heuvel-afwaarts, dat Quee- nie daaraan begreep hoezeer hijzelf overstuur was en zij nam zich vast voor, dat dit de laatste avond zou zijn die zij in dit deel Van het land door bracht. Ze had nog juist de tijd voor een onderhoud met de directrice en kreeg permissie om haar werk over te geven aan Zuster Tyler, die haar post kon hervatten. Zij schreef enkele woorden van afscheid aan dokter Her- chell, waarin ze hem verzocht alle gedachten aan haar uit het hoofd te zetten. Daarop pakte zij haar koffertje, nam de trein naar het Ziuden en zou eerst een onderhoud heb ben met Nina O'Neill, en als haar plannen dan vastston den, zou ze nog een kort be zoek brengen aan „het beloof de land". HOOFDSTUK IV. Ben je ingenomen met je huis? vroeg Mrs. Cornish. Die vraag deed zij, over tuigd als ze was van het ant woord. Met stralende blik zei „Claude" dan ook: Er mee ingenomen? Het is een waar paradijs, zegt u dat liever. Het overtreft al wat ik ooit heb durven den ken. Ze stonden op het terras en „Claude" was geheel onder de indruk van de harmonie in architectuur van het huis en de tuin. Met trotse uitdrukking op het gelaat stak zij de hand door de linkerarm van de jongeman en prevelde: Ja, 't is prachtig hier! Overheerlijk! En ik hoop dat jij Belrewarde evenzeer lief- krijgt als ik, Claude! Gerard was er nu al aan gewoon om bij zijn nieuwe naam genoemd te worden. En toch deed het hem altijd innerlijk nog even terug schrikken. Het leek hem een onrecht tegenover de over leden erfgenaam; eigenlijk 'n soort heiligschennis; maar als de ouders het nu niet in dit licht beschouwden, dan hoef de hij er ook geen gewetens bezwaar tegen te hebben. Het verwondert mij dat u zo voortdurend buitenslands kon blijven, terwijl u toch zo'n verrukkelijk huis hebt, zei hij. Ik stond er van te kij ken toen één van de tuinlui mij gisteren vertelde hoe hij er nog nooit van gehoord had dat u hier had gewoond. Mrs. Cornis keek hem eens scherp van terzijde aan. In zijn blik stond niets dan be wondering te lezen voor het geen hij om zich heen zag; dus school er waarschijnlijk geen diepere betekenis achter zijn woorden- De tuinman is, evenals de rest van het personeel, pas aangenomen; ze weten in waarheid dus niets van ons af. De meeste van de bedien den die er waren toen wij buitenslands gingen, hebben we weggestuurd; het waren immers nodeloze kosten om zoveel mensen aan te houden voor wie er toch niets te doen viel. Toen werden mijn lon gen aangetast en moest ik veel langer uit Engeland weg blijven dan ik gedacht had. Mrs. Cornish had haar hand uit zijn arm teruggetrokken toen ze begon te spreken en hij merkte aan haar toon dat zij enigszins verstoord was. Hij besefte wel dat het le ven met zijn aangenomen ou ders nu niet zo makkelijk zou wezen, tenzij hij heel voor zichtig was ten opzichte van kleinigheden. Zo had hij al ervaren dat iedere vraag naar iets, wat had plaats gehad in hun verleden, zowel als in 't zijne, aanstoot zou geven. Hij moest zich dan maar tevreden stellen met hetgeen zij hem uit eigen beweging vertellen wilde, evenals hij zwijgen moest over al wat betrof Ge rard Flyne. Dit was zeker enkel 'n gril van Mrs. Cornish, maar toch moest hij die eerbiedigen. Zijn afscheid van zijn me de-patiënten in de bungalow was, voor hen althans, heel onverwacht geweest, maar toch kon hij daar nu met niet al te veel leedwezen op te rugzien. Hij was goede dag gaan zeggen aan de verlamde die in de loggia lag. „Gaat u weg?" vroeg de ar me man. „Dat spijt mij, want ik vond het zo prettig als u eens met mij praten kwam. Maar, och, zó lang zal ik het niet meer maken." Het trof Gerard nu ook, zó uitgeteerd als zijn gezicht en handen waren en hij begreep dus dat de patiënt ten dode opgeschreven stond. De drie Indische officieren hadden op het grasveldje vóór de bungalow gezeten. Ze hadden juist in de bladen het doodsbericht gelezen van een vroegere kameraad, die met hen gestreden had en ze waren nog te zeer verdiept in die tijding om veel aan dacht te schenken aan „de geit", zoals ze Gerard noem den, maar ze wensten hem 't beste en drongen er op aan dat hij hun eens in de club zou komen opzoeken. Gerard vond kolonel Eve lyn, de man die altijd stil en zwijgzaam was, binnen aan het schrijven. Ik kom u goede dag zeg gen, zei hij, en u bedanken voor uw vriendelijkheid om te willen schaak-spelen met zo'n brekebeen als ik ben. Evelyn legde de pen neer. Mag ik ook vragen waar u heen gaat? Toch niet weer aan het werk? Want daar lijkt u mij nog niet geschikt voor. Neen, ik ga wat bij ken nissen in Londen logeren. Daar ben ik blij om. Maar er kan wel eens een tijd komen dat u er genoeg van krijgt om bij kennissen te willen logeren en dat u weer onafhankelijk zult wensen te zijn. Als ik u in enig opzicht kan helpen, laat het mij dan weten. Ik heb enkele invloed rijke vrienden en misschien was. De wedstrijd verliep in de beste verstandhouding. COLLECTE ROODE KRUIS. Zoals de opzet van deze col lecten was, zo is ook het resul taat: groots. De opbrengsten zijn als volgt: Bioscoopcollecte Geertruidenberg 22.82; Buscollecte Geertruiden berg 127.61; Raamsdonksvéer 104.20, R'donksdorp 31.82; totaal 286.45. Het bestuur van het Roode Kruis zegt hartelijk dank aan al len die in enige vorm hebben medegewerkt aan het welslagen van deze inzameling, alsook aan allen die hun gift daartoe hebben bijgedragen. Vannacht stuurde St. Nico laas- ons uit zijn hoofdkwar tier in Spanje een telegram dat hij Zondag a.s. in Waal wijk zal arriveren. Hij komt om ongeveer half elf in de Haven aan, waar hij verwel komd hoopt te worden door een grote schare kinderen. De commissie van ontvangst zal de H. Man aan zijn boot gaan afhalen. Na aankomst zal hij zich enige uren terugtrekken in voor hem in gereedheid ge brachte vertrekken om van de vermoeienissen van de lange reis te bekomen. De zwarte knechten zullen tijdens deze uren door Waal wijk gaan om te collecteren en zo nodigwat stoute kinderen mee te nemen. Om 12 uur zal de H. Man de lunch gebruiken, aangebo den door de K.J.M.V. en om 1 uur zal St. Nicolaas zijn tocht door Waalwijk aanvan gen. De Harmonie „St. Cris- pijn" en de Rijvereniging „Prinses Irene" zullen hierbij hun medewerking verlenen. De route, die de stoet zal nemen, is als volgt: Haven, Grotestr. tot West einde, daarna terug door Gro testraat, Kerkstraat, Burgem. v. d. Klokkenlaan, Mr. van Coothstraat, Julianastr., Sta tionsstraat, Raadhuisplein. Hier zal de heilige Bisschop op het raadhuis worden ont vangen en door de burge meester worden toegesproken. St. Nicolaas is momenteel erg verkouden, maar zal, als de verkoudheid wat beter is, eveneens een rede houden. Voor luidsprekers is ge zorgd, zodat de heilige en dat die dan wat voor u doen konden. Gerard had gehoord dat de kolonel nauw verwant was aan een Minister van Staat. Hij was verbaasd en ook ge troffen door dit bewijs van belangstelling van een man, die hij als zo terughoudend had beschouwd. Hij verliet de bungalow met het aangenaam gevoelen dat hij een vriend had gemaakt, waar hij dit wel het minst verwacht had. Een half uur later zat hij in de trein met Mr. en Mrs. Cornish. De teerling was geworpen; hij had zijn identiteit afge schud; hij zou niet langer „Gerard Flyne" wezen, maar zou in het vervolg bekend zijn als „Claude Cornish". Ze brachten vqertien dagen door in één van de grootste Londense hotels, waar Gerard voor het eerst kennis maakte met de weelde die daar heers te. De Cornishes hadden ka mers genomen voor zich en hun „zoon" op de eerste ver dieping en ze bemoeiden zich niet met de andere gasten. Ze werden bediend op hun eigen zitkamer en Gerard kwam weldra tot de ontdek king dat 't hem niet geraden was om enig vertier te zoe ken in de algemene conver satiezaal. Mrs. Cornish was veeleisend, zoals vele zieken, en met haar zwakke gezond heid als verontschuldiging legde ze steeds beslag op zijn attentie en op zijn hulp. Ge durende de ochtend moest hij inkopen met haar doen. Wordt vervolgd. edelachtbare woorden overal te volgen zullen zijn. Na de plechtigheid op het Raadhuisplein zet de Sint zijn tocht voort door de Grote straat, Hoekeinde, Nieuw- straat, Groensteeg, Putstraat, Pieter Vreedestraat, Pater v. d. Elzenstr., Andreas Zijl- mansstraat, N.-Parallelweg, St. Antoniusstraat, 2e Zeine, St. Crispijnstraat, le Zeine, Stationsstraat, Julianastraat, Mr. v. Coothstraat, Grotestr. tot Hotel Verwiel, waar de hoge Gast zal overnachten. Tijdens de tocht zal door leden van de K.J.M.V. wor den gecollecteerd, terwijl ge schenken in natura op de in de stoet meerijdende wagen kunnen worden gedeponeerd. De netto-opbrengst der col lecte komt ten goede aan de minder bedeelden van onze gemeente. Hedenmorgen hadden wij nog een telefoongesprek met St. Nicolaas vanuit Barcelo na, waar hij zijn grote opslag plaatsen heeft. Hij deelde ons mede dat hij in Waalwijk spe ciaal de nieuwe wijken wilde bezoeken om daarmede zijn waardering te tonen voor de prachtige uitbreiding van on ze stad. „Ik had ook gaarne nieuwe industrieën bezocht" zei de Bisschop, „doch mij ontbreekt de tijd en boven dien zijn er nog maar erg weinig in Uw stad". Ja, dat moesten wij natuur lijk toegeven. Of wij nog spe ciale wensen hadden? Nou, eerlijk gezegd, op deze vraag hadden wij niet gerekend en daarom moesten wij een ogenblik nadenken. Blijkbaar duurde dat nog al erg lang naar de zin van een Zwarte Piet, want we hoorden ten minste iemand zeggen: „Dat gesprek kost ook heel wat, als het zo lang duurt". „Ssst", zei Sinterklaas. „Eminentie" zeiden wij toen, „eigenlijk durven wij U niet alles vragen wat wij wensen, 't is zo veel". „Och", hoorden wij „de meeste wensen ken ik wel, veel huizen, nieuwe indus trieën en sommigen willen ook nog een spoortreintje". „Ja, eminentie" zeiden wij, „dat wilden we erg graag, maar ook hadden wij nog graag goede verbindingen naar alle richtingen en een mooi zwembad". „Dat is erg moeilijk, want U moet niet vergeten dat wij ook lijstjes krijgen van men sen die heel andere verlan gens hebben, zoals minister Lieftinck bijvoorbeeld. Het voornaamste dat ik wil bren gen over de hele wereld, maar ook in Waalwijk, is begrip, hoogachting voor elkaar en liefde. Mijn feest is er op de eerste plaats om de band tus sen de mensen onderling te versterken. Als ik die maar een klein beetje kan verster ken ieder jaar, dan zal mijn bezoek aan Waalwijk zijn ge slaagd". Wij konden maar weinig meer zeggen op deze woor denstroom van St. Nicolaas. Wij hebben hem toen maar een goede reis en een prettig verblijf in Waalwijk toege wenst en toen werd het ge sprek afgebroken. „Hè, hè, eindelijk" hoorden we Zwarte Piet nog juiit zeggen.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2