I Wijde Wereldj lLn.C&ccmjZe>LmtCe. g&apend. DE LSNGSIHMT Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN HAARSTEEG SPRANG RAAMSDONKSVEER UIT DE 2.-. VOETBAL IVOROL: een schatkamer van weldaden voor mond en tanden ECHO VM HET ZUIDEN Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. Maandagmiddag heeft minister-president Drees de tweede conferentie der ministers van de Nederlands- Indonesische Unie officiéél geopend. In de rede voeringen die bij deze gelegenheid werden gehou den, getuigden beide partijen van hun goede wil om samen te werken, ondanks de meningsverschil len die in verschillende opzichten bestaan. Tot voor zitter van de conferentie is gekozen mr. J. H. van Maarseveen. VRIJDAG 24 NOV. 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN OPGERICHT 1873. In zijn rede wees minister Drees er op dat de Ronde- Tafelconferentie, ondanks de bezwaren die er in Nederland en Indonesië van verschillen de zijden tegen werden aan gevoerd, toch tot overeen stemming had geleid. Hij wees er op dat, wanneer men som mige uitlatingen hier en ginds "beluistert, de hoop op een goede samenwerking niet ge rechtvaardigd lijkt. Er zijn er die de gesloten overeenkom sten voelen als een dwang, die hen belet terug te keren naar de doorvoering van ei gen verlangens, waaraan zij tot elke prijs de voorkeur geven. Anderen menen op grond van de gebeurtenissen van dit jaar te moeten con stateren dat de samenwer king niet zal slagen. Minister Drees was van oordeel dat de internationa le wereld het als een verlies zou voelen, wanneer Neder land en Indonesië niet in staat zouden blijken de sa menwerking te verwezenlij ken die beide landen in de R.T.C. hebben aanvaard. Het heeft geen zin, aldus dr. Drees de ogen te sluiten voor de meningsverschillen die thans nog de goede verhouding tus sen onze landen in gevaar brengen. Wanneer men ech ter van beide zijden vast houdt aan het beginsel van de R.T.C. dat nimmer door drei ging of geweld, maar enkel door overleg, of, wat rechts geschillen betreft, door 't Hof van Arbitrage onze moeilijk heden zullen moeten worden opgelost, is er geen reden om op den duur aan de mogelijk heid van een redelijke oplos sing te wanhopen, indien wij beiden de oprechte begeerte hebben om in vriendschap te leven en in ons verkeer de normen van de ware demo cratie te eerbiedigen. Sinds de eerste minister conferentie is er veel ge schied dat niet ten voordele van onze verhouding strekte. Kwesties in verband met het zelfbeschikkingsrecht ener zijds, ontoelaatbaar optreden van onverantwoordelijke ele menten anderzijds, hebben die verhouding op een zware proef gesteld. Bovendien heeft het Nieuw-Guinea-vraagstuk grote spanningen verwekt. De Nederlandse minister president was er van over tuigd dat de tweede samen komst van ministers in Unie- verband zou kunnen leiden tot resultaten die voor beide partijen bevredigend zijn. Na dr. Drees sprak de lei der van de Indonesische dele gatie, de minister van buiten landse zaken mr. Moh. Rum. De balans opmakend van het afgelopen jaar zei deze dat 't van onvoldoende realiteitszin zou getuigen, als wij niet zou den denken aan het feit, dat naast de gebeurtenissen die onze houding verslechterden, er ook belangrijke gebeurte nissen zijn die aantonen dat onze verhouding inhoud heeft, nog voortgang kan vinden en groeit tot welzijn van onze volken. Hij waardeerde het zeer dat de Nederlandse re gering voornemens was om met ernst verder te werken op basis van de reeds bereik te overeenkomst. Zowel de R.T.C.-overeen- komst als de uitvoering er van beschouwde minister Rum als het resultaat van de kracht en de inspanning van dat deel van het volk van Nederland en Indonesië dat overtuigd en bewust is dat de weg der onderhande ling en overleg de enige weg is die moet worden bewan deld. Dit ter overweging voor de heer Yamin. Vervolgens werd minister van Maarseveen op voorstel van de Indonesische delegatie benoemd tot voorzitter van de conferentie, terwijl mr. Rum tot vice-voorzitter werd be noemd. Vredesplan van' Trygve Lie aanvaard. De Algemene Vergadeirng der Verenigde Naties heeft met 51 tegen 5 stemmen en 1 onthouding (nationalistisch China) het twintigjarenplan van Trygve Lie voor het ver krijgen van de vrede door middel van de Verenigde Na ties, aanvaard. Dit plan omvat o.m. speciale zittingen van de Veiligheids raad in tegenwoordigheid van de ministers van buitenland se zaken, nieuwe plannen om een internationale politie macht op te richten, de im passe betreffende de controle op de atoomenergie te door breken en meer hulp voor de onontwikkelde gebieden. Korea. De Amerikaanse troepen hebben Dinsdag de grensri vier tussen Korea en Mands- joerije, de Jaloe, bereikt. Ze konden de Zuidelijke helft van de grensplaats Hjesanjin bezetten zonder een schot te lossen. De Noordelijke helft van deze stad ligt op Chinees gebied. Door hun snelle opmars hebben de Amerikanen 't door de vijand bezette gebied in tweeën verdeeld. In het Oos ten rukken de Zuid-Koreanen steeds verder op naar de Chi nees-Russische grens, waar ze nog geen 140 kilometer meer vandaan zijn. In het Westen leggen Chinezen en Noord-Koreanen nieuwe ver sterkingen aan. Hier is de ge- alliëerde opmars vertraagd. Verkenningsvliegtuigen na men grote troepenverplaat singen waar vanaf de Chinese grens. Engeland en Egypte. In zijn troonrede heeft Ko ning Faroek onlangs de terug trekking van de Engelse troe pen uit de zone van het Suez- kanaal en de vereniging van de Engelse Soedan met Egyp te geëist. Minister Bevin heeft daarop in het Lagerhuis ge antwoord en verklaard dat de Engelsen het Midden-Oosten niet onverdedigd zullen laten. Betreffende de Egyptische aanspraken op de Soedan zei hij, dat de bevolking haar ei gen regeringsvorm moet kie zen. De plaatsvervangende mi nister van buitenlandse zaken van Egypte heeft daarop weer verklaard, dat Egypte niet zou deelnemen aan het At lantisch Pact als dit zou mee brengen dat er vreemde troe pen in Egypte zouden gesta- tionneerd worden. Als basis voor alle onderhandelingen stelde hij het terugtrekken van de Engelse troepen uit 't land. De zaak Bertha Hertogh. De moeder van Bertha Her- togh heeft bij de behandeling van de zaak haar dochtertje voor het Hooggerechtshof te Singapore verklaard, dat zij haar dochtertje voor drie da gen aan de verzorgster Ami- nah had meegegeven. Toen 't kind niet werd teruggebracht (inmiddels was het zesde kind geboren) was Mevr. Hertogh er zelf op uit gegaan, maar werd toen door de Japanners gearresteerd en geïnterneerd. Onmiddellijk nadat ze uit de gevangenschap was gekomen had ze weer getracht Bertha terug te krijgen, wat echter niet gelukt was. Drie en een half uur werd Mevr. Hertogh ondervraagd, waarbij de rechter haar nog een lesje in opvoedkunde wil de geven. Ze antwoordde ech ter dat ze al zes kinderen had opgevoed. VIJFTIG MILLIOEN VOOR NIEUWE VLIEGTUIGEN. De K.L.M. wil een deel van haar vloot gaan vernieuwen. Skymasters en Constellations moe ten worden vervangen. Hiervoor heeft zij een plan opgesteld, dat ruim vijftig millioen gulden zal vergen. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Een vliegtuig, waarin zich 24 personen bevonden, is op het 3600 meter hoge Moran- gebergte in Wyoming neerge stort en in brand gevlogen. Er zouden vier vrouwen en 10 kinderen onder de inzit tenden zijn. Men vreest, dat allen om het leven zijn gekomen. KARDINAAL MINDSZENTY UIT GEVANGENIS. Kardinaal Joseph Mindszenty is door de Hongaarse autoriteiten „in vrijheid gesteld" en opgeno men in een kliniek te Pest. In September j.l. is de kardinaal door zeven neurologen onderzocht. Het resultaat van dit onderzoek werd aan Stalin medegedeeld, waarop deze onverwijld drie Russische specialisten van naam uit Moskou naar Hongarije heeft gezonden. Dezen achtten opneming in een kliniek noodzakelijk. Jaarvergadering Vee- en Vlees- centrale Sectie DrunenElshout. De vee- en vleescentrale sectie DrunenElshout hield Dinsdag avond haar algemene jaarverga dering in café P. Klerkx. De ver gadering was maar matig bezocht. Blijkens het jaarverslag telde de vereniging op 31 Dec. 1949 157 leden. Het financieel verslag gaf een nadelig saldo aan van De zaakvoerder kwam met gro tere getallen op tafel; blijkens diens verslag is Drunen met zijn omzet de hoogste uit de kring. De totale omzet was 162007.38. Dit was in 1948 100383.31. In 1949 traden 17 leden leve ranciers toe en 14 leden niet-le- veranciers. In 1949 had meu 157 leden leveranciers en 104 leden niet-leveranciers. Door de leden werden geleverd 440 varkens, 291 kalvereu, 76 st. groot vée, 3 schapen en 112 kip pen, voor een totaal bedrag van 52294.76. Door niet-leden werden gele verd: 154 varkens, 186 kalveren, 28 st. groot vee, 2 schapen en 32 kippen, voor een totaal bedrag van 109713,12. De sectie Drunen-Elshout boek- t'e in 1949 een flinke vooruitgang en ook voor 1950 verwacht men een goed eindresultaat. Het voorlopig bestuur bestaan de uit de heren J. van Wezel, A. Pelders en C. Moonen trad in zijn geheel af. De heer C. Moonen stelde er prijs op niet herkozen te worden. In het definitief bestuur werden gekozen J. van Wezel, A. Pelders en J. v. Logten. Tot afgevaardigde voer de le denraad in Boxtel werden geko zen J. v. Wezel, A. Pelders, J. v. Logten en Fr. Ploegmakers en als plaatsvervangers G. v. Noort en A. Pijnenborg. De heer v. d. Broek sprak deze avond nog over de algemene sta tutenwijziging en speciaal over de noodzaak der verplichtte leverin gen van alle vee. In de toekomst, aldus spr., zal men nog scherper toezien dat alle vee der leden geleverd wordt via de centrale. Wil de boer sterk staan en blij ven staan, dan is verplichte le vering noodzakelijk. Na deze uitvoterige uiteenzet ting door de heer v. d. Broek, sloot men deze vergadering. Brandweervereniging. Maandagavond had de defini tieve oprichtingsvergadering van de op 18 Maart j.l. voorlopig op gerichte Brandweervereniging al hier plaats. Dte voorzitter van het voorlopige bestuur, de heer Fr. Elshout, opende deze bijeenkomst. Na een algemene inleiding ging men over tot het kiezen van een definitief bestuur, waarvoor ge kozen werden de heren A. Brok, H. Geerts, C. v. d. Aa, A. v. d, Hteijden, M. van Tilburg, Fr. Els hout en K. v. Dun. Tot voorzit ter werd gekozen de heer A. Brok. De verdere functies zullen nog worden verdeeld. Inmiddels was ook de E. A. heer Burgemeester Snels ter ver- gadtering gekomen en werd door de voorzitter op hartelijke wijze verwelkomd. Door de vereniging werd Burgemeester Snels het ere voorzitterschap aangeboden en hij werd in deze functie geïnstal leerd. In de persoon van de E.A. heer Burgemeester huldigde de voorzitter het gemeentebestuur voor het vele goede werk en de stteun voor de brandweer. Burgemeester Snels nam onder toepasselijke bewoordingen deze eervolle functie aan en sprak de hoop uit dat de brandweer zou mogen groeien en bloeien. Spr. kreeg al direct een taak te ver vullen, nl. het uitreiken van een 40-tal diploma's aan lteden, die met goed gevolg de cursus die verleden jaar werd gehouden, hebben doorlopen. Bij deze diploma-uitreiking en de oprichting van de brandweer vereniging sprak Burgemeester Snfels tenslotte nog de hoop uit ONZE BETALINGSBALANS. Het tekort op de betalingsba lans zal in 1950 waarschijnlijk rond 1 milliard gulden bedragen. Dat wil dus zeggen dat Neder land voor 1 milliard meer heeft ge ïmporteerd dan geëxporteerd. Het tekort op de betalingsbalans zal dit jaar vier keer zo groot zijn als in 1949. Toen bedroeg het 240 millioen gulden. In de eerste helft van dit jaar bedroeg het tekort al 700 millioen. De laatste maan den van 1950 zal het vermoede lijk wel beter gaan, zo meende de minister. Er wordt veel te weinig geëxporteerd. dat de goede geest welke er heers te bewaard zou blijven en dat de paraatheid der brandweer steeds verder zou worden opgevoerd. De onmisbare statuten en het huishoudelijk reglement werden tot slot van de vergadering nog gotedgekeurd. Steun Wettig Gezeg. Het plaatselijk comité van het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag heeft voor Maandag 27 Nov. a.s. een contactavond be legd. Momenteel wordt in Drunen reeds een klas van de Nat. Re servé opgeleid. Het comité achtte het desondanks toch nog wense lijk om een contactavond te be leggen, niet alleen om nieuwe leden aan te werven van de na tionale reserve, maar ook om de bevolking nog eens nader in contact te brengen met het In stituut Steun Wettig Gtezag. Aanvang 1 uur, in de gym nastiekzaal. Toegang vrij. Het programma van deze avond is als volgt 1. Opening. 2. Opwekkend woord door de Hoogeerw. heer Deken Rooijac kers. 3. Technische toelichting door Majoor. Chopin van de Nat. Res. 4. Propagandistisch woordjte door de A. heer Burgemeester Snels. 5. Film. Voorzitter Statenkieskring Heusden. Tot voorzitter der Statenkies kring Heusden van de K.V.P. is gekozen de heer A. A. P. Kamp. R. K. J. B. Door de toneelvereniging der R.K.J.B. is in samenwerking mtet de boerinnenbond het bekende toneelspel van Kees Spierings „Dorp in onrust'' in studie geno men. Men hoopt hiermede op 2e Kerstdag voor het voetlicht te komen. REVUE. Zaterdag en Zondag a.s. zal door de toneelclub van het jon genspatronaat een jteugdrevue op gevoerd worden, getiteld „Spij kers met koppen". Entrée 0.60; de opbrengst is voor het parochieel jeugdwerk. Aanvang Zaterdag half 8, Zon dag 7 uur. Steunt het jeugdwerk. E. H. B. O. In het verenigingslokaal bij G. Kooien had Maandagavond de opening van de nieuwe E.H.B.O.- cursus plaats. Tevens zou er deor enkele damesploegen een demon stratie worden gegeven. Uitgeno digd waren ter kennismaking met het werk van de E.H.B.O. de ouders van de leden. Na een welkomstwoord door de voorzitter dhr. L. Beaard, gaf deze het woord aan de docent, Dr. Martens uit Vlijmen, die in 'n enthousiaste toespraak de nood zaak van eerste hulp aan on ze getroffen medeburgers uiteen zette. Een belangrijke beschou wing wijdde hij aan de schoon heid van het menselijk organis me, niet alleen om zijn stoffelijke waardte, maar ook omdat het dient tot woonhuis van de ziel. Het E.H.B.O.-werk noemde hij dan ook het schoonste werk van naastenliefde. De demonstratie die door een juniorenploeg onder leiding van Mej. v. d. Heijden, en een senio- renploeg onder leiding van Mej. van Veluw, werd gegeven, werd door de nieuwe cursisten met grote aandacht gevolgd. Na afloop gaven zich 13 nieu we cursisten op. Maandag zal de eerste les aanvangen. UITVOERING. Zondagavond gaf de toneel- vtereniging Ernst en Luim in de zaal Verkuil te Hedikhuizen een opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Vier mannen en een Meisje". De belangstelling was zeer groot en het zeer talrijke pu bliek heteft waar voor zijn geld gekregen; het was een zeer ge slaagde avond, want het blijspel met zijn dol komische zetten en afwisselend spelbeeld, werd door speelsters en spelers op goede wijze voor het voetlicht gebracht. Na afloop dankte de heer A. van der Lee allen die aan het welslagen hadden medege werkt. In naam van zijn parochi anen dankte Pastoor Grunderman het gezelschap en riep hen een tot weerziens toe. ONTWIKKELINGSAVOND. De K.A.B. organiseerde in sa menwerking met de K.A.V. haar tweede ontwikkelingsavond in café v. d. Loo; de opkomst was niet erg groot. Als spreker trad op Pater Adam met het onderwérp: Zwaar weer op til. Met cijfers toonde spreker aan, dat zowel industrialisatie als emigratie in de toekomst noodza kelijk zijn om het geboorteover schot op te vangen. De moderne opvattingen, om door geboorte beperking het uitgroeien der be volking tegen te gaan, zijn voor katholieken onaanvaardbaar. Een enkel woord wijdde spr. nog aan de voor- en nadelen der emigratie, die wenselijk moet worden geacht, mits goed uitge voerd. Doch de taak daarvoor ligt bij de overheid en bij de standsorganisaties. VERKENNERS JAN DE ROOIJ De Chr. Vterkennersgroep „Jan de Rooij" alhier geeft a.s. Zater dagavond half acht in de zaal van de Chr. Volksbond een uit voering voor donateurs. Door de verkenners zullen verschillende voordrachten enz. ten beste ge geven worden. TEXTIEL ARBEIDERS (STERS). Door de R.K. en Christelijke Bonden van arbeiders in de Textiel- en Kledingbedrijven wordt a.s. Maandag 27 Nov. des avonds half acht in de zaal van de K.A.B. te Waalwijk een gecombineerde vergadering ge houden, waarin als sprekers zul len optreden de heren I. Rijpstra, secretaris van Unitas en G. Hoy- bink, propagandist van St. Lam- bertus. Arbteiders en arbeidsters uit Sprang-Capelle, werkzaam in deze bedrijven, worden op deze samenkomst verwacht. NED. HERV. KERK. Tot leden van het Kiescollege bij de Ned. Herv. Kerk alhiter zijn herkozen de heren A. de Roon, W. A. Timmermans, Jac. Ver steeg en E. Vos. AANBESTEDING. Voor rekening van de heer J. Paulides alhier zal Vrijdag door architect van Huiten uit Waal wijk worden aanbesteed het bou wen van een woonhuis. OPVOERING C.N.Vr-SPEL. Het arbeidsvolk ontrolt de vaan Van Recht, maar ook van Plicht, Hoé zwaar ook vall' het voor waarts gaan. Op God het oog gericht, Die in de strijd ons sterken zal, Elk uur, en overal I Met het zingen van het strijd lied van het C.N.V., aanzwellend tot de belijdenis van het gelovig vertrouwen in de toekomst Opdat eens d'arbeid bloeien zal In vrijheid, overal werd het prachtige C.N.V.-spel onder deze titel, dat j.l. Dins dagavond door vrienden van het C.N.V. uit Alblassterdam, voor een stampvolle zaal in het gebouw v. d. Chr. Volksbond werd opge voerd, beëindigd en we durven er in één adem aan toe te voegen, dat de aanwezigen genoten heb ben van wat hier geboden werd. Dit mooie spel, geschreven door dhr. H. L. v.^ Bruggen, ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van het Chr. Nat. Vakver bond in Nederland, laat in een zestal bedrijven zien de strijd die gevoerd werd voor de erkenning der Chr. Vakbeweging en voor de verheffing van de arbeidende stand. Op zeer te loven wijze werd het spel door de Alblasser- damse dames en heren, onder lei ding van de heer Bakker, deze avond voor de tiende maal op gevoerd en de woorden van dank door de voorzitter van de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle tot het gezelschap gericht, waren dan ook zeker ten volle verdiend en de aanwtezigen stemden hiermede door een luid applaus in. De spelers en speelsters heb ben op een wijze waardoor het publiek volkomen werd „gepakt" de door de schrijver zo juist ge typeerde toestanden op het ter- rtein van de arbeid van voorheen uitgebeeld. De personen voor de verschillende rollen waren wel bijzonder goed gekozen; vooral de hoofdrollen, de heer Karmeier en zijn vrouw, wérden op meester lijke wijze vertolkt en men zou hier menen met beroepsspelers te doen te hebben. Het resolute op treden van de aannemer, zowel in de eérste bedrijven, toen hij van geen onderhandelen met de arbeiders wilde weten, als in de laatste bedrijven, toen hij zich vóór krachtige samenwerking met de arbeidersorganisatie uitsprak, viél bijzonder op en bracht het publiek in bewondering, evenals het kalme spel van zijn vrouw, die zich van meetaf een pleitbe zorgster toonde voor de in armoe verkerende arbeiders. Ook de an dere rollen werden zonder uitzon dering uitstekend gespeeld en het geheel was van dien aard dat wij er van overtuigd zijn dat geen der aanwezigen er spijt van zal hebben gehad deze avond te heb ben meegemaakt. In de pauze sprak de voorzitter van de Chr. Besturenbond, de heer C. Braspenning, een propa gandistisch woord voor dit soort spelen, ook in dienst van de pro paganda der Christelijke vakbe weging en ontkende het recht tot veroordeling hiervan, door hen die dit niet hebben zien opvoeren. Een gehouden collecte ten bate van het T.B.C.-Fonds „Draagt Elkanders Lasten" van het C. N. V. bracht 35.84 op. Het was een in elk opzicht ge slaagde avond. BENOEMD. De heer J. C. Dijkers, hoofd commies ter gemeente-secretarie alhier, is benoemd tot hoofdcom mies te Oldenzaal. ONDERSCHEIDING. Verleden week melden wij het feit dat mej. D. Merkx 40 jaar werkzaam was voor de voort planting des geloofs. Deze dag is voor haar niet zonder méér voor bij gegaan. Zowel van geestelijke als burgerlijke zijde mocht zij tal rijke gelukwensen in ontvangst nemen. Pastoor Bekkers reikte de jubilaresse de pauselijke onder- 73e JAARGANG No. 95 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". scheiding „Pro Ecclesia et Ponti- fice" uit, wegens dc buitenge woon verdienstelijke arbeid gedu rende 40 jaren door haar verricht. Ook van het St. Petrus-liefdewérk was zij thans 25 jaar zelatrice. WINKELWEEKACTIE. De R'veerse Middenstand maakt zich gereed voor een grote win kelactie. Verleden jaar mocht een zélfde actie, welke ook toen onder voorzitterschap stond van de heer G. Nollen, zich over een enorme belangstelling verheugen. Dit keer zal het zeer zeker niet minder zijn. De opening zal ge beuren door Burgemeester Prins- sen op 24 Nov. vanaf het bordes van het gemeentehuis te half 8. Hierna zal de Kon. Harmonie De Eendracht het geheel opluisteren met een muzikale wandeling. Ook de Sint met zijn knechten zal in hoogst eigen persoon van zijn be langstelling blijk geven en met de Harmonie een rondgang maken door onze plaats. De winkelactie loopt tot 5 Dec. Gedurende deze actie zal men kunnen profiteren van de voor delen welke de Veerse Midden stand U biedt, want aan de klok jes-actie, welke dan gevoerd zal worden, zijn vele verrassingen vérbonden. Zodoende zijn lotkansen veel groter dan vorig jaar, toen er een 20-tal prijzen beschikbaar waren. Het winkelsluitingsuur is ge steld op 9 uur. Zeer zeker zal de ze winkelactie goede resultaten opbrengen ook voor de nering doenden. K. J. M. V. De Kath. Jonge Middenstand hield een vergadering in haar clubgebouw. Deze bijeenkomst droeg een enigszins feestelijk ka rakter, daar er een aantal nieuwe leden geïnstalleerd werden, waar bij enige van Raamsdonk. Opbrengst Collecte. Dé op Zaterdag j.l. gehou den collecte ten bate van 't Ned. Oorlogsgraven-comité bracht een bedrag op van 136.75. VOORLOPIG NED. ELFTAL. Het voorlopig Nederlands elf tal, dat Woensdag 29 November a.s. in het Feijenoord-stadion te gen Helsingbot-gh aantreedt, is asl volgt samengesteld. Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: De Jong (ADO) en Schijvenaar (EDO). Midden Van Schijndel (SVV), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH). Voor: De Graaf (Limburgia), Van der Tuijn (HDVS), Van Melis (Eindhoven) Lenstra (Hee renveen) en Clavan (ADO). Twee nieuwe gezichten dus: Van der Tuijn en Biesbrouck. Een nieuwe poging om tegenover de stootkracht van de Franse profs ook een sterke Nederlandse voor hoede te stellen. Met de achter hoede heeft het blijkbaar meer moeite gekost om van beproefde spelers afstand te doen. Welis waar heeft Stoffélen zijn plaats moeten afstaan, maar dat werd dan ook tijd. Of Terlouw met de Jong en Schijvenaar naast zich een dam zal zijn tegen dc voor treffelijke techniek en het hoge tempo van de Fransen is een vraag, die men niet beantwoor den kan, maar wel doet men goed door er geen „ja" op te zéggen, in ieder geval niet. PROGRAMMA VOOR ZONDAG a.s. Ie Klasse D XerxesLONGA EmmaDe Baronie Willem IIFeijenoord NAC—TSC SpartaNOAD BVV-RBC PSVMVV LimburgiaChèvremont HelmondiaBrabantia MauritsSittardia PSV 8 8 0 0 16 Eindhoven 8 5 2 1 12 VVV 9 4 3 2 11 Sp. Emma 8 5 0 3 10 MVV 9 4 1 4 9 Maurits 8 2 4 2 8 Chèvremont 9 3 2 4 8 Bleijerheide 9 2 3 4 7 Helmondia 9 2 2 5 6 Limburgia 8 1 3 4 5 Brabantia 7 1 2 4 4 Sittardia 8 1 2 5 4 2e Klasse B DOSKO—RKC RACGoes DESK—MOC '39 DOSKO 7 6 1 0 13 MOC '39 7 5 1 1 11 Alliance 9 4 2 3 10 DESK 8 3 3 2 9 Internos 8 3 2 3 8 Goes 7 2 2 3 6 Vlissingen 8 3 0 5 6 Rood-Wit 7 1 3 3 5 RAC 6 1 2 3 4 RKC 7 0 2 5 2 BW 8 5 2 1 12 NAC 9 5 2 2 12 Feijenoord 8 4 3 1 11 Willem II 9 4 1 3 9 Emma 8 3 3 2 9 Sparta 8 •3 2 3 8 Xerxes 8 4 0 4 8 TSC 9 3 2 4 8 RBC 8 2 3 3 7 NOAD 9 2 3 4 7 LONGA 7 1 3 3 5 Baronie 8 1 0 7 2 le Klasse WV—Eindhoven BleijerheideSp. Emma 3e Klasse B Boxtel—MULO Baardwijk—OSS '20 Mich. GestelBest Vooruit BladellaSchijndel WSC—ODC ODC 9 5 3 1 13 OSS 8 4 3 1 U Schijndel 6 5 0 1 10 WSC 8 5 0 3 10 OJC 9 4 1 4 9 Baardwijk 6 4 0 2 8 Boxtel 8 3 2 3 8 Bladella 8 2 1 3 5 Mulo 8 2 5 4 Best Vooruit 8 1 2 5 4 St. Mich.gestel 6 0 2 4 2 4e Klasse C ZaltbommelUno Animo RKSVA—HVCH Vlijmense BoysDESO N. GedachtBerchem Sport HaarsteegRKOSC Uno Animo Vliim. Boys Haarsteeg Nooit Gedacht Bcrghem Sport RKSVA HVCH RKOSC Maliskamp Deso Zaltbommel 8 5 3 0 13 8 4 2 2 10 7 4 1 2 9 7 3 3 l 9 7 4 0 3 8 8 3 2 3 8 8 2 O 4 6 7 3 4 6 9 3 0 6 6 6 2 1 3 5 7 0 2 5 2

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5