£c&g.-PooI" L00N-0P-ZAND ST. JOACHIMSMOER TENNIS HOCKEY WAALWIJK KORTE BERICHTEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 NOVEMBER 1950 De prijswinnaars fl. 5.— J. H. Kipping, Victoriestraat 35, Waalwijk. fl. 3.50 J. Kooien, Andreas Zijlmansstraat 13a, Waalwijk, fl. 1.50 G. v. Boxtel, Hoofdstraat 105, Kaatsheuvel. N.O.A.D.B.V.V. R.K.C.R.A.C. M.U.L.O.Baardwijk SchijndelW.S.C. Uno Animo—R.K.S.V.A. H.V.C.H.Vlijmense Boys Berchem SportHaarsteeg R.K.D.V.C.S.V.G. R.W.B.Veerse Boys WaspikVelocitas '31 L-' -J! J - HAARSTEEG. HAARSTEEG-RKOSC 2-1. Vrijdag 1 December verschijnt wederom een extra St. Nicolaas-nummer van de K.W.Actie Gelieve de advertenties klaar te maken, die uiter lijk Woensdag-ochtend 9 uur binnen moeten zijn Agentschap „ECHO" Kaatsheuvel Agenda. Dinsdag 7 uur n.m.: Ouders- avond St. Jansschool, zaal Jan v. Dun. 7.30 u. n.m.: Repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school. 8 u. n.m.: K.J.M.V. maand vergadering, zaal Joh. Smit. Woensdag 8 uur n.m.: Apollo- Theater „Night and Day". Toegang 18 jaar. 8 uur n.m.: Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 uur n.m.: Re petitie Dameskoor Bel Can to. 8.30 uur n.m.: Repetitie Ge mengd Koor Bel Canto. 8 uur n.m.: Apollo-Theater „Prima Ballerina". Toegang alle leeftijden. VOOR ZONDAG 3 DECEMBER 1950. NAAM ADRES (De Pool-belangstelling neemt steeds toe; de vorige week waren er 583, ditmaal 628 deelnemers). van die naam te gaan bekampen. Op een zeer glibberig terrein wist Uno Animo haar tegenstanders, die momenteel de onderste plaats bezetten, er onder te houden en deze strijd met 41 te winnen. Ga zo voort lino-lui, dan is er zeer zeker weer een plaats in de derde klas, waarin je thuis behoort. DRUNEN. HEUSDEN 1-DVC 11-1. Het eerste elftal van DVC was Zondag in Heusden te gast. Voor de rust kreeg men goed spel te zien. Beide elftallen gin gen gelijk tegen elkaar op. Na pl.in. 20 minuten spelen kwam door een corner voor Heusden 't eerste doelpunt, 10. Met deze stand ging de rust in. Na de rust was het spelbeeld geheel veranderd. DVC komt forser opzetten. Geregeld is Dru- nen in de aanval, maar aanval na aanval van DVC, afgewisseld door enkele ongevaarlijke uitval len van Heusden, leveren geen doelpunten op, tot een kwartier voor het einde, als met 'n prach tig doelpunt de DVC midvoor de gelijkmaker maakt. Al was DVC technisch beter, men moest met een gelijk spel tevreden zijn. Het was een forse, faire, goed gespeelde wedstrijd. VLIJMEN. VLIJM. BOYS-DESO 4-4. Daar de scheidsrechter zonder berichtgeving verstek liet gaan, werd om kwart voor drie door Vlijmen afgetrapt onder leiding van scheidsrechter G. v. d. Wiel. Het zijn de gasten die er 't eerst tussenuit trekken en goed samen spelend weten zij het de doelman van Vlijmen lastig te maken. Bij een doelschop van Vlijmen be landt het leer bij een tegenstan der, die meteen doorgeeft aan zijn binnenspeler, die ineens inschiet, maar de scheidsrechter fluit zeer terecht voor buitenspel. De gastheren zien 't gevaar in en weten het spel te verplaatsen. Uit een mooie voorzet schiet v. Overdijk ineens in, dat de kee per verrast, die de bal uit het net moet halen. Dit geeft Vlijmen nieuwe moed en het duurt dan nog maar enkele minuten en dan maakt dezelfde speler onder groot gejuich van de supporters 2—0. Tien minuten voor rust krijgt DESO een penalty toegewezen, die zij in een doelpunt omzet. Luide aangemoedigd door haar talrijke supporters, gaan de gas ten goed samenspelend op 't doel af, een bal wordt diep in de ver dediging gespeeld, de keeper ver zuimt om uit te lopen, waarvan de handige midvoor profiteert en de stand op gelijke voet brengt. Als ieder denkt dat de rust met gelijke stand zal ingaan, is het Heesbeen die een voorzet van links inkopt en zijn club de lei ding geeft. Enkele minuten na rust is het weer v. Overdijk die enkele spe lers handig passeert en de kee- rp '1 r per het nakijken geeft, waardoor hij de stand op 42 brengt. De gasten zien het gevaar in en weten het spel te verplaatsen. Een hard schot van de midvoor weet de keeper nog juist te keren ten koste van een corner. Deze hoekschop wordt door de keeper goed onderschept en hij knalt de bal het veld weer in. Weer zijn het de gasten, die er goed samen spelend vandoor gaan en de ver dediging van Vlijmen uit elkaar rukken. Uit een snelle aanval is het de linksbuiten die de achter stand verkleint en de stand op 4—3 brengt. Er zijn nog 10 minu ten te spelen. Vlijmen ziet het ge vaar in; een mooie voorzet van linksbuiten v. d. Wiel wordt door een achterspeler tot hoekschop verwerkt. Deze hoekschop be landt achter het net. De doel schop, goed genomen, wordt door de midhalf doorgegeven naar de handige midvoor, de achterspe lers aarzelen en deze fout wordt op een handige manier afgestraft en de gelijkmaker ligt in het net. Er zijn nog enkele minuten te spe len, hard wordt aan weerszijden gewerkt om de winnende goal, maar als scheidsrechter v. d. Wiel voor de laatste maal fluit, heeft Vlijmen weer een kostbaar puntje verloren. Het 2e elftal speelde een voor wedstrijd tegen Heusden 2 om de Toon Schröderbeker, uitslag 1-1, Toen de thuisclub 20 minuten na rust een vrije trap kreeg te nemen, welke door v. d. Heijden zo hard op doel werd geplaatst dat de doelverdediger der gasten de bal liet vallen en linksbuiten Boelen deze kans benutte, waar mede hij de stand op 2—1 bracht kon de thuisclub gerust zijn en was de overwinning vrijwel zeker. Het was een meer spannende dan fraaie wedstrijd, want door de slechte toestand van het ter rein was goed voetbal niet mo gelijk, maar toch was het Haar steeg dat over het geheel de toon aangaf. Na de aftrap liet zich dat al aanzien, doch wat niemand verwachtte, gebeurde reeds na 5 minuten, toen bij een schermut seling voor het doel der thuisclub de gasten de bal in het net plaat sten. Het spfel golfde heen en weer, maar naarmate de tijd ver streek, werden de gastheren ster ker, maar tot doelpunten kwam het niet. Bij een der goed opge zette aanvallen wilde een der ach terspelers der gasten in uiterste nood de bal terugspelen op zijn doelman, maar midvoor Boelen was er als de kippen bij en bracht de stand op gelijke voet, waar mede de rust kwam. De thee had de gastheren blijk baar goed gedaan, want er werd met meer enthousiasme gespeeld en het was voor eenieder duide lijk dat doelpunten niet konden uitblijven. Haarsteeg was steeds aan bod en de gasten probeerden het door middel van hun snelle linksbuiten met snelle uitvallen. maar de verdediging der thuiscub had een goede dag en ruimde al les resoluut op. Bij een der aan vallen sloeg de linksback de bal met de hand terug en de doorvoor toegekende vrije trap leidde tot bovengenoemd doelpunt. De gasten trachtten nog de ba kens te verzetten, maar door het beter geheel en betere technische kwaliteiten der thuisclub kwam 't einde in haar voordeel en is deze wedstrijd door de gastheren ver diend gewonnen. Waalwijk. Dames 1-Oranje Zwart 3 71 M.O.P. 3Dames 2 30 Dames 3Were Di 3 22 Heren 1Tilburg 4 60 Een goede dag voor het Waalwijkse hockey? Telt U bovenstaand rijtje op, dan komt er 156 uit voor Waal wijk, te danken aan de ecla tante overwinningen van de beide eerste elftallen. Het is natuurlijk wel prettig dat er dergelijke zeges behaald wor den, maar veel spanning wek ken die wedstrijden niet. Over het verloop is dan ook weinig schokkends te vertel len. Jammer van die plotse linge nederlaag van 't tweede dames-elftal. Het ging net zo goed. En ook deze keer ging de rust met dubbelblanke stand in, maar ineens was het mis, drie goaltjes van de te genpartij in een minimum van tijd. Waalwijk moet nu de bovenste plaats delen met M.O.P., en M.O.P. moet nog een keer in Waalwijk komen! KAATSHEUVEL. Tafeltennis K.T.C. De eerste helft van de com petitie is nu voorbij en nog steeds zijn alle drie de teams van K.T.C. ongeslagen. We gaan dus weer met volle moed aan de tweede helft beginnen en hopen dat er toch minstens één kampioen uit zal komen. De uitslagen van de afge lopen week zijn: Be Quick 1—K.T.C. 1 3—7 K.T.C. 2—Cor du Buy 4 8—2 K.T.C. 1Carrington 1 82 Het programma voor de ko mende week is: Zaterdag 3 December: Dames: K.T.C.Never Down 2 Heren: K.T.C. 1—Be Quick 1 Never Despair 5—K.T.C. 2 Veel succes. SPORTBERICHTEN. De Bol d'Or, een baanwed- strijd van 24 uur, die in het Sportpaleis in Antwerpen werd gehouden, is gewonnen door de Italiaan Magni met gemiddeld 36.152 km. p. uur. Het Noorse voetbalteam speelde gelijk (22) tegen Ierland. In Barcelona boekten de Nederlandse zwemmers suc ces. Kees Kievits werd eerste op de 100 en 200 meter rug slag. Tjebbes werd op de 100 meter vrije slag tweede en op de 400 meter derde. AAA mimm GEREPATRIEERD. In het kinderrijke gezin van de heer P. Snoeren op de Hil arri veerde Zatferdag een zijner jon gens na volbrachte diensttijd uit Indonesië. De thuiskomst in een groot gezin is altijd veel enthou siaster en spontaner dan in een klein huishouden. Dat ondervond soldaat Snoeren ook, toen hij in de ouderlijke woning werd ont vangen. 't Was één hoera en wel kom wat hem tegen klonk. Keu rig was de woning versierd, en vferlicht, vrolijk wapperden de vlaggen in de buurt en van alle kanten kwamen bewijzen van sympathie en medeleven van ver wanten, vrienden en kennissen binnen. Van de omwonenden en vele anderen kwamen bloemen en geschenken binnen, en natuur lijk was ook Katholiek Thuisfront op zijn post. JAARMARKT. Dinsdag a.s. 28 November krijgt Kaatsheuvel weer zijn win- terjaarmarkt. 't Vorig jaar was de belangstelling voor deze jaar markt bij uitstek groot, waarom we met recht mogen veronder stellen, dat ook nu de markt de nodige belangstelling van kra mers en kopers weer zal hebben. ,,'t Begon in 'n Gracht" van Du- mont. Onder regie van de heer Tuerlings, die zelf schitterend de hoofdrol vervulde van Fr. Katoen werd het blijspel op een wijzë ver tolkt, die deed zien, dat de brand weermannen ook met ernst hun vrije tijd weten te gebruiken. Er is kostelijk genoten van het goed getypeerde spel van het gezel schap en welverdiend mocht na afloop de regiseur bloemen van de commandant der vrijwillige gemeentelijke brandweer, de heer Hopman, in ontvangst nemen. ST. NICOLAAS. Naar wij van zeer bevoegde zijde vernemen, zal St. Nicolaas Zondag 3 December a.s. zijn jaar lijkse rondgang door Kaatsheuvel maken begeleid door onze mu ziekcorpsen. Voordat de H. Man zijn rondrit aanvangt zal hij of ficieel op het gemeentehuis door burgemeester Mr. v. d. Heijden ontvangen worden. Gedurende de route zal ten bate van het min der bedeelde kind een huis-aan- huis-collecte gehouden worden. K. W. - ACTIE. Zoals te begrijpen was, stroom de Zondag jong en oud samen in de Hoofdstraat, tegenover de sla gerij van de voorzitter der K.W.- FABRIEKSFEEST. Weer werd een groot fabrieks- feest gevierd bij een van onze oudste firma's. Moeder Steenber gen, de nog krasse grondlegster van de firma de Wed. C. Steen bergen, vierde Woensdag 22 No vember haar 85ste verjaardag en na een gezellig familiefeest op de feitelijke dag, werd het personeel der firma Zaterdag 25 Novem ber op gulle wijze in de fabriek, waar een der afdelingen hiervoor feestelijk was ingericht, onthaald, 't Ontbrak de mannen, jongens en meisjes aan niets, en er was een stemming en gezelligheid, waar door de goede verstandhouding tussen patroon en arbeider, die ook bij dezé firma nog bij uitstek heerst, duidelijk sprak. Mevr. Steenbergen maakte per soonlijk het feest nog tot 12 uur 's nachts mede en had voor ieder van het personeel nog haar be langstellend woord en haar ver trouwde raadgeving over. Aan. de feestelinge werd bij deze ge legenheid een prachtig cadeau, aangeboden. K. J. M. V. De actieve K.J.M.V. houdt'- Dinsdag a.s. zijn maandvergade ring in haar clubhuis bij de heer J. Smit. Deze avond zal bij uit zondering geheel door de leden- zelf verzorgd worden, doch naar we vernemen zal hij daarom niet minder interessant zijn. 'T BEGON IN EEN GRACHT- Wel was de zaal van de heer J. van Dun Zondagavond niet geheel bezet, doch het succes van de Tilburgse Brandweermannen was daarom niet minder groot,, toen ze hun uniform als brand weer verwisseld hadden met het costuum dat paste bij het blijspel actie, de heer C. v. d. Velden, waar om half acht de toewijzing van de tweede groep prijzen zou geschieden. Honderden hadden zich reeds Zaterdag en Zondag verdrongen rond de etalage der slagerij, waar naast 50 andere prijzen de hoofdprijs, een vet varken, de begeerte van alle kij kers opwekte. De uitslag der toe wijzing was: Varken: W. Span, Heulstraat, Kaatsheuvel: 1 W. G. Smit, Pe perstraat 25, Kaatsheuvel: 2 A. Verhof, Dijkstraat 43a, Sprang: 3 J. Schonis, Hil 15, Kaatsheuvel: 4 A. Snoeren, Dongensestr. 111, Kaatsheuvel: 5 P. van Dongen, Dljkséhoef 20, Loonopzand; 6 Jos Vloemans, Pension Bethlehem Kaatsheuvel: 7 M. C. de Wit, Leostraat 107 B, Kaatsheuvel: 8 C. van Eulera, Peperstraat 9, Kaatsheuvel; 9 Jo Reijnen, Schoolstr. 7, Kaatsheuvel: 10 A Verharen-Hengstmengel, Peper straat 18, Kaatsheuvel; 11 Truus Ligtvoet, Rechtvaart 3, Kaats heuvel, 12 Adriaan Poppelaars, Dreef 27, St. Joachimsmoer; 13 P. van Dongen, Dijksehoef 20, Loonopzand: 14 Hendrika Klis, Mgr. Völkerstraat 43, Kaatsheu vel: 15 Joh. Damen-Dekkers, Sta tionsstraat 35, Kaatsheuvel: 16 C. van Dongen-de Nijs, Dongense- straat 164e, Kaatsheuvel: 17 C. v. Dongen, Dongensestraat 164e, Kaatsheuvel: 18 J. Th. v. Woen- sel, Hoofdstraat 123, Kaatsheu vel: 19 Annie van Cromvoirt, Mgr. Völkerstraat la, Kaatsheu vel: 20 H. A. Damen, Gasthuis straat 39, Kaatsheuvel: 21 C. Groenendaal, Baan 9, Kaatsheu vel: 22 P. Brekelmans, Marktstr. 22, Kaatsheuvel: 23 H. Jansen-Ak- kermans, Gasthuisstr. 124, Kaats heuvel: 24 P. J. Snoeren, Hoofd straat 188, Kaatsheuvel: 25 Joh. ji i aJJ. *J_3l3 '3 v. Gulp, Berndljksestr. 44, Kaats heuvel: 26 M. van Boxtel, Don- genseweg 127, Berndijk; 27 M. Brekelmans-v. Wanrooy, Hoofd straat 86, Kaatsheuvel: 28 C. So- yers-Timmers, Tramlaan 220, Kaatsheuvel; 29 B, Maijers, Rechtvaart 10, Kaatsheuvel; 30 Mevr. Roelofs, Hoofdstraat 198, Kaatsheuvel: 31 M. C. de Wit, Leostraat 107 B, Kaatsheuvel: 32 B. Brent, Mgr. Völkerstraat 6 a, Kaatsheuvel; 33 B Mayers, Rechtvaart 10, Kaatsheuvel; 34 M. P. Nauwens, Peperstraat 8, Kaatsheuvel: 35 R. v. Tilburg, Gasthuisstraat 76, Kaatsheuvel: 36 De ham is voor Jacobus van den Broek, Marktstraat 17, Kaats heuvel. Volgende prijsverloting op Woensdag 7 December 1950. DUIVENSPORT. Zaterdag en Zondag hield de K.P.V. de eerste van de vier ten toonstellingen van de vogels der leden. Op deze eerste show wer den uitsluitend jonge duivinnen ingezonden, verdeeld in twee klassen, n.l. blauw band en blauw kras in de 1ste klasse en de an dere kleuren in de 2e klasse. Als keurmeester trad op de heer Ch. Insens uit Eindhoven. In de 1ste klasse werden 67 vogels ingezonden. De uitslag der keuring was: 1 J. Roestenberg; 2 Pijnenburg; 3 P. Stokkermans; J. van Riel; 5 C. de Bondt; 6 van Heeswijk: 7 Jac. Vloemans: W. Oomis: 10 W. Oomis; 11 v. d. Velden: 12 Fr. Damen; 13, 16 H. de Kort: 14 C. Snoe ren; 15 Vestfers en 17 H. Poo lers. Ilde klasse: 1 A. Pijnenburg; J. Peters; 3 J. van Riel; 4 Gebr. Hamers: 5, 15 A. van Box tel; 6 M. Mesch; 7, 9 A. Zwaans J. van Boxtel: 10 F. Damen 11 B. Kemmeren; 12 A. de Bie 13 Jac. v. Dongen; 14 C. Laros 16 Jos Laros; 17 J. Vesters; 18 G. Kémmeren; 19 H. Snoeren 20 P. Stokkermans; 21 W. Ha mers. In deze klasse zaten 85 vo gels. Er was twee dagen achter een zeer veel belangstelling in de zaal van café De Sportwereld, zowel van Kaatsheuvel als uit de omgeving. OUDERSAVOND. Dinsdag 28 November wordt in de zaal van de heer J. v. Dun een ouders-avond gehouden voor de St. Jansschool. De jongens komen op die avond met een toneelspel voor de dag, waarin ze weer eens op echte jongens wijze hun aangeboren toneellust zullen bot vieren. Behalve een leerzame avond, wordt het voor de vaders en moeders ook een gezellig bijeen zijn in de zaal van Bel Canto. KAJOTTERS. Maandvergadering. Vol verwachting klopt ons hartJa, 6 December nadert. Het feest voor groot en klein, jong en oud. Kajotters, pas op... Vrijdag 1 December komt de H. Man een bezoek brengen aan de Kajotters. Dan zal tevens ook onze maandvergadering gehouden worden. Dus een vergadering die vooral ten teken staat van St. Nicolaas. Natuurlijk zijn we alle maal present, zonder ook maar één uitzondering. We gaan alle maal eens horen wat de H. Man ons te vertellen heeft. Over de zak van Zwarte Piet zullen we maar niet praten. Kajotters, weest allen present, opdat het dan weer zo n St. Ni- colaasavond wordt, zoals wij die in onze K.A.J. kennen. Zet allen voor een avond het werk opzij en komt dan allen opgetogen en met een blij hart naar de K.A.J.-zaal. Het bestuur rekent op U. Agenda. Maandag 7.30 u. n.m. Kajotters- groep. Dinsdag 7.30 u. n.m. Pioniersgr. Woensdag 7.30 u. n.m. Ontspan ningsavond. Donderdag 7.30 u. n.in. Kajotters- groep. Donderdag 8 u. n.m. Bestuurs vergadering. Donderdag 9 u. n.m. Leidersvor mingscursus. Vrijdag 7.30 u. n.m. St. Nicolaas- avond. Zaterdagavond geen ontspanning. Zondag 1.30 u Studiekring (collecteren). UITSLAG VOETBALPOOL No. 10. Eerste prijs 10 Jan Damen, Hilsestraat 83; Tweede prijs 5 J. van Seters, Tramlaan 192; Vijf prijzen van ƒ1: P. J. Damen. Driestapelenstoel 19, J. v. Rooij, Hoofdstraat 229, H. Herman, Mgr. Volkerstraat 94, Sj. Hen- kelman, St. Antoniusstraat 123, Waalwijk, Zr. J. Sips, St. Igna- tiusziekenhuls, Breda. St. Nicolaas-Rondgang. Zondagmiddag om 12 uur ar riveerde de goede Sint met zijn drie knechten aan de grens van ons dorp op de Tilburgse weg, waar hij werd opgewacht door 't bestuur van Loon op Zand's Be lang, de Harmonie Sofia's vereni ging en honderden Vaders en Moeders met hun kinderen. Ge- zeten in een open landauwer trok hij onder de muzikale tonen der Harmonie door alle straten van het dorp en gooide op tijd wat lekkernijen uit voor de kinderen. De harmonie Concordia nam 't Oostelijk gedeelte voor haar re kening om de Sint met zijn knech ten overal te begeleiden. De be langstelling was zeer groot. Groot Winter-concert. Zondagavond gaf de Kon. Erk. Harmonie Concordia haar eerste winterconccrt onder de eminente leiding van haar nieuwe instruc teur de heer van s-Gravenzande. Het programma omvatte prachti ge muziek en de vele bezoekers hebben dan ook volop kunnen ge nieten, terwijl na het concert nog een gratis bal gegeven werd voor leden en donateurs, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Serenade. Zondagavond bracht de Kon. Harmonie Sofia's vereniging een serenade bij een harer leden, die jrijn zilveren huwelijksfeest vier de, n.l. de fam. J. v. d. Velden - Brands aan de Hogesteenweg. Plechtige uitvaart en begrafenis. Onder grote belangstelling had hedenmorgen de plechtige uit vaart en begrafenis plaats van de hefer Gerardus IJpelaar, die Don derdagavond vrij plotseling in 't St. Elisabeth-ziekenhuis te Til burg overleed. De overledene was in leven werkend lid der Kon. Harmonie Sofia's vereniging en een zeer po-, pulaire persoonlijkheid, wiens heengaan diep betreurd wordt. Tegen 9 uur stelde de harmo nie met omfloerst vaandel zich voor de woning op, om haar me delid de laatste eer te bewijzen. De plechtige Requiem-mis werd opgedragen door de Zeereërw. Heer Pastoor Schoenmakers. Na de H. Mis werd aan de groeve door de Harmonie nog een laat ste groet gebracht, waarna allen zeer onder de indruk de doden akker verlieten. Dat hij ruste in vrede. Statiedag „De Luchtbode.' Zaterdag vierde de Duivenver- eniging „De Luchtbode" haar jaarlijkse statiedag. Om 3 uur verzamelden allen zich in het clublokaal, waar ze werden ge- tracteerd op enkele glaasjes. On der biljart- en kaartspel werd de middag doorgebracht, terwijl des avonds de leden een Brabantse koffietafel werd aangeboden. Ver der was er veel gezelligheid met muziek en zang. BURGERLIJKE STAND VAN 1 t.m. 15 NOVEMBER. Geboorten Arnoldus W M zv S J Coomans-Verschuren - Fran- ciscus G J zv J Vast ré-v Bavel Cornelia E G dv G v d Lin- den-v Turnhout Theodora W M dv A J Berymans-L'.gtvoet Antonius W M zv A J Vesters- Jacobs Elisabeth B M dv J Verboven-de Jong Gerardus A D M zv A J Govers-v d Wouw Corneia P A M dv J H Smul- ders-Rombouts Laurentius J A zv A A J v d Vclden-Vaesscn Ar.na A M dv A C M v d Vel- den-Sins Sophia A M dv M M J v Esch-v Gils Petronella J M dv H Th J v Nieuwstad- Borsten. Huwelijksaangiften C A V Smit 29 jaar en A A C Toorians 28 jaar beiden alhier. Huwelijken Gerardus A Zijl mans 28 jaar en Petronella A Th v Kuijk 22 jaar beiden alhier. Overleden Jacoba Dingeinans echtg van J v Dongen 80 jaar Anna Beunis 92 jaar Pieter J Geenen echtg van H Rosenbrand 82 jaar. Ingekomen personen Petrus L M Paijmans van Tilburg Jo hanna I M v Huiten van Waal wijk Elisabeth G Bakkeren van Waalwijk Henrictte G M v Loon van Waalwijk Wal- thera C Pheninckx van Dongen. Vertrokken personen Petrus J J Adriaenssen en echtg naar Til burg Carolus H van der San- den naar Vught Henriette L Kleijngeld naar Oirschot Dymphna S M van Disseldorp naar Tilburg Joannes H Aus- sems naar Tilburg Wilhelmus P H M van Litsenburg naar Til burg Anna M Janssen naar Tilburg Jan M van de Vis naar Schiedam Jasbueline C L C A van Gastel naar Apeldoorn Cornelis Rozenbrand naar Til burg Johannes C A H van Oirschot naar Breda Henricus M v Broekhoven naar Tilburg Antonia Klootwijk wed van C v Heijst naar Aalsmeer. WEER THUIS. Zaterdag keerde Harry Did- den in de „Besoyse Sticht" uit Indonesië terug. Harry heeft pech gehad. Vlak voor de repatriëring van zijn on derdeel kreeg hij geelzucht en belandde daardoor in het hos pitaal in Djakarta. De ont vangst was er des te harte lijker om. Zijn vele vrienden en kennissen kwamen hem Zaterdag en ook Zondag be zoeken. De buurt had voor een pas sende versiering gezorgd en bood hem cadeaux en blae- men aan, evenals Katholiek Thuisfront, de Zeereerw. Heer Pastoor enz. Zondag kwam ook het pa- rochiëel Zangkoor hem wel kom heten. Dat het er gezellig toeging spreekt voor zichzelf. St. Vincentius-Collecte. De St. Vincentius-Collecte in de kerk van St. Jan heeft gisteren 550.— opgebracht. Korea. De communistische strijdkrachten hebben in een fel tegenoffensief een gat van elf kilometer breedte .in het U.N.O.-front geslagen. In Noord-West Korea werden de Zuid-Koreanen 20 km. terug geworpen. Een woordvoerder van het hoofdkwartier in To kio noemde de toestand ern stig. Vergissen is menselijk, blijkbaar ook voor MacArthur. Amerika. Een orkaan, ge paard gaande met hevige sneeuwval, heeft in Amerika honderd doden geëist. Het zeewater spoelde tot New- York en zette het vliegveld La Guardia onder water, een groot aantal huizen werd ver nield waardoor 250 gezinnen dakloos werden en electrische centrales werden beschadigd, waardoor 400.000 gezinnen zonder stroom kwamen te zit ten. Engeland. Een dikke mist bedekte Zaterdag en Zondag Groot-Brittannië. Daardoor reden in Glasgow twee bus sen op elkaar in met als ge volg 62 gewonden, van wie 15 ernstig. Bij een botsing tus sen een bus en een vracht auto werden 20 personen ge wond. Nederland. Ook in Neder land heeft de mist Zondag moeilijkheden veroorzaakt, waarbij een dode is te betreu ren. Een bejaarde man werd te Breda dood langs de weg gevonden, in de mist aange reden door een auto. Bij Apingedam reed een vrachtwagen in het water, maar de chauffeur wist zich te redden. Nieuw-Guinea. Officiëel wordt medegedeeld dat de conferentie tussen Nederland en Indonesië betreffende de status van Nieuw-Guinea zal beginnen op Maandag 4 Dec. Rome. In de St. Pieter is Zondag voor de eerste maal sinds 1925 een pontificale H. Mis opgedragen in de Byzan tijnse ritus voor allen die om hun geloof in Christus ver volgd worden. De H. Vader nam actief aan deze plechtig heden deel. GEBOORTEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES EN -KAARTEN VISITEKAARTJES YVaalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen ST. CECILIA. Dat deze dag niet zonder meer voorbij is gegaan, bewijzen wel de uitingen van voldoening welke wij terloops hier en daar moch ten opvangen. De dag werd begonnen met een gezongen H. Mis voor de overle den en levende leden van het zangkoor, waarna hen een stevi ge koffietafel wachtte, 's Avonds werd er vanzelfsprekend 'n glaas je geschonken en gaven de leden ieder apart een voordrachtje ten beste, hetgeen er behoorlijk de stemming in bracht. Zij hebben deze dag dan ook werkelijk ge noten, wat hun van harte is ge gund. ST. NICOLAAS. Op Zondag 3 December a.s. zal St. Nicolaas om 3 uur nogmaals een bezoek brengen aan ons dorp ditmaal speciaal voor de school gaande jeugd. De Z.F.. Heer Pas toor zal een welkomstwoord tot de Sint richten, terwijl de jeugd op enkele versnaperingen etc. zal onthaald worden.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 7