Zc&o.-Pool" MNG PRANG-GAPELLE RAAMSDONK FRANKRIJK-NEDERLAND DUIVENSPORT BILJARTEN. HOCKEY WIELRENNEN KORTE BERICHTEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 DECEMBER 1950 3 Hoe is de stand met de rust Hoe is de eindstand Welke speler maakt voor rijk het eerste doelpunt Frank- Welke speler maakte voor Nederland het eerste doelpunt DE PRIJSWINNAARS le Prijs f 5. M. van Beek, Havendijk 76, Waspik. 2e Prijs f 3.50 F. Hensen, Crispijnstr. 45, Waalwijk. 3e Prijs f 1.50 P. Stubbe, Dr. Ringersstraat 48, Waalwijk. KEES DE RUYTER KAMPIOEN MET GEMIDDELDE van 49.2 S> tien VERKIEZINGEN. lij de gehouden stemming voor van het College van No- bij de Ned. Herv. Kerk tr werden de aftredende leden heren C. van Caem en A. Vos [kozen. jij de verkiezing voor ambts- qers bij de Geref. Kerk werden ;0zen voor ouderling de heer VV. Wachtels van den Berg en diaken de heer W. v. Driel. UITVOERING MARIJKE. Voor een goed bezette zaal gaf Harmonie Marijke alhier j.l. terdagavond in het gebouw de Chr. Volksbond haar aan- ondigde uitvoering, fja de opening door de voor- [er, de heer W. Timmermans, Tdén door de Harmonie onder ling van de directeur de heer C. van Iersel uit Waalwijk, 6-tal nummers op vlotte en tszins te loven wijze uitge- jrd, waaronder ook de num- fS waarmede op de concoursen araan Marijke dit jaar heeft tlgenomen, een eerste prijs be- jld werd. de pauze werd door enige der harmonie een vrolijk [1 vertoond, getiteld „De Hou- Ham", dat bij de aanwezigen r in de smaak viel en dat de ihlust niet weinig opwekte, jleden Maandagavond wordt de ivoering nogmaals gegeven. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van de heer J. Paulides te Sprang-Capelle. J. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle 18925.— H. Maas, Waalwijk 18758. G. den Teuling, id. 17785.— L. Fitters, Waspik 17700.— J. Michael, Capelle 17500.— A. Kleijngeld K'heuvel 17480.— Fa. J. Rosenbrand, Capelle 17299.- M. Kleijngeld W'wijk 17298.— J. A. de Kort K'heuvel 17265.- A. Hoefnagels Capelle 16825.— Gebr. v. Willigenburg, Sprang 16799.— A. v. Zeist, Sprang 16593.— H. G. de Jong, Sprang-Capelle 15675.— Architect A. v. Huiten Waalwijk. AANBESTEDING. Het bouwen van een ijssalon met woonhuis en garages voor rekening van de heer J. v. Zwie- tering te Sprang-Capelle is opge dragen aan de fa. Gebr. v. Wil ligenburg te Sprang-Capelle. Architect is A. van Huiten te Waalwijk. Ds. «G. VAN DER MEULEN NAAR GARIJP. Ds. G. van der Meulen van de Ned. Herv. Kerk alhier heeft het beroep naar Garijp aangenomen. AANGESTELD. Tot waarnemend hoofd aan de Chr. School alhier werd tijdelijkj aangesteld mevr. Mcijer-Douma. NAAM ADRES VOETBAL-UITSLAGEN. Ie Klas D BC—Xerxes ongaEmma e BaronieWillem II eijenoordNAC SCSparta DAD—BW (o.p.v. le Klas E ttardiaVVV ïndhovenBleijerheide EmmaPSV lèvremontHelmondia rabantiaMaurits VVLimburgia 2e Klas B ood WitVlissingen toskoMOC '39 3e Klas B JCBoxtel (uloBaardwijk afgel. 1—1 afgel. 1—2 0—4 1—1 BW) 4—3 0—0 1—7 afg. 1—2 0—2 5—1 1—0 2—3 1—1 (gest.) 1—2 iss '20Mich. Gestel 4e Klas C KOSCZaltbommel 41 no AnimoRKSVA 82 VCHVlijm. Boys 11 ESOMaliskamp 22 ercherii Sp.Haarsteeg 50 4e Klas D KDVC—SVG 2—1 STBVeerse Boys 33 aspikVelocitas '31 21 WCRaamsdonk 21 ACHeusden 02 R.K.C.—R.A.C. Terrein afgekeurd. SCHIJNDEL—W.S.C. Uitgesteld op verzoek van thijndel. R.W.B.—VEERSE BOYS 3—3. Gisteren jd op vond deze wed- het RWB-terrein plaats, een wedstrijd overi gens die meer spannend dan fraai was. In hoofdzaak vond dit wel zijn oorzaak in 't zeer zware en modderige terrein. Het begin was wel heel sen sationeel. Was het na 3 min. reeds Valk die de thuisclub de leiding gaf, één minuut later was het weer 11 door een doelpunt van de Boys. Na een periode van wisse lende aanvallen, waarin voor al door RWB diverse kansen werden gemist, was het na 40 min. spelen de voorhoede der gasten die de Besoijense ver. dediging uit verband speelde en met een goed doelpunt de leiding namen; 12. Nog voor de rust werd ech ter de gelijkmaker gescoord. In de 43e min. was het mid- voor Jos Schalken die een mooie voorzet van v. d. An ker benutte en de bal met een fraaie kopstoot in het doel deed belanden; 2—2. Na de rust werd van de spe lers het uiterste gevergd. De regen en het slechte veld wa ren oorzaak dat goed voetbal onmogelijk werd. Toch stre den beide teams nu hard voor de overwinning. Alhoewel RWB iets sterker was, geluk te het de linksbinnen der be zoekers na 10 minuten in de tweede helft zijn club een 32 voorsprong te bezorgen. Toch gaf RWB de moet niet op en het was linksbinnen Jan Schalken die een kwartier voor het einde een mooi schot inzond, dat buiten bereik van de Veerse doelman in de rech terbovenhoek verdween; 33. Ondanks verwoede pogingen van beide zijden bleef de stand verder ongewijzigd. Eindstand 33. Schendsrechter Schudier uit Rotterdam leidde behoor lijk. MULO—JULIANA 1—1 met rust gestaakt. Het toch al niet goede ter rein van Mulo was door de overvloedige regenval der mate glad, dat de spelers de grootste moeite hadden om op de been te blijven. Dat daar door 't uiterste aan lichaams- beheersing vereist werd, spreekt voor zichzelf. Zover als de ontmoeting afgespeeld kon worden, was 't een strijd waarin elk .der partijen om beurten de toon aangaf. Mulo bouwde met korte passes in 't middenveld soms aardige aan vallen op, die echter door gaans niet verder kwamen dan de Waalwijkse verdediging. De bezoekers, die zich spoedig aan dit korte spel aanpasten, trokken eveneens ten aanval. Uit één van deze kopte rechts buiten H. Klerx, voor 't eerst sinds lange tijd weer van de partij en hersteld van een blessure, onberispelijk in, doch dit doelpunt werd we gens off-side niet toegekend. Meer succes had de thuisclub toen deze kort daarop met een goede attaque de score open de; 10. Even nog bleven zij in het offensief, doch naar mate de tijd verstreek kwam Baardwijk weer opzetten. Uit één der vele vrije trappen wegens free-kick, waaraan de thuisclub zich nog al bezon digde, kwam de bal in het be zit van Klerx, die van dichtbij de stand weer in evenwicht bracht. Nadat Juliana met wind en regen in het gezicht nog enige aanvallen gelan ceerd had, kwam de rust. Tijdens de pauze ontlastte zich boven Helmond een sneeuwstorm en kwam er een Egyptische duisternis, die ver der spelen onmogelijk maak te. Voor de tweede maal in dit nog korte seizoen maakte Ju liana zodoende een vergeefse reis. J ulianaSchijndel. Door de KNVB is voor Zon dag a.s. de wedstrijd Juliana- Schijndel ingelast. Op deze, voor bezetting van de boven ste plaats, uiterst belangrijke ontmoeting komen we Vrijdag terug. SPRANG. N.E.O. N.E.O. 2Sparta 2, 72. J.L Zaterdag speelde N.E.O. 2 een competitiewedstrijd tegen hel twfeede elftal van Sparta uit Vrij- hoeve-Capelle. Het was een ma tige match, die door N.E.O. ge makkelijk werd gewonnen met 7—2. A.s. Zaterdag gaat N.E.O. I naar Roosendaal een bezoek bren gen bij de Roosendaalse Boys. Dit is wel een van N.E.O.'s zwaarste uitwedstrijden in deze competitie en er zal van het be gin tot het einde flink moeten worden aangepakt om deze lastige klip te omzeilen daar men in Roo sendaal niet weet wat voor elf tal men tegenover zich krijgt. Supporters die de reis willen meemaken, moeten zich vóór a.s. Vrijdag opgeven bij het bestuur. Voor het twteede elftal is voor a.s. Zaterdag geen wedstrijd vast gesteld. DRUNEN. D.V.C. 1—S.W.G. 12—1. Drunen had Zondag SWG op bezoek en wist op eigen terrein de gasten te slaan met 21. Uitvoe rig verslag volgend nummer. VLIJMEN. H.V.C.H. 1-Vlijm. Boys 11-1. Zondag speelde Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen HVCH te Hcesch. Vanaf het begin pakte Heesch flink aan en het zag er voor Vlijmen niet mooi uit. Tel kens werd met veel moeite de bal weggewerkt en het duurde lang eer het verdiende succes voor Heesch kwam. De linksbuiten gaf een afgemeten voorzet, de mid- voor, vrij voor doel staande, mis te, doch de toestormende rechts binnen werkte de bal over de lijn en Heesch had de leiding, 1—0. Daarna kwam Vlijmen los en aanval op aanval werd onderno men. Corner op corner volgde, maar succes bleef uit. Bij een vol de aanval maakte de linksachter van Heesch handsbal in 't straf schopgebied, die de scheids rechter over het hoofd zag. Vlij men, niet ontmoedigd, bleef aan vallen, maar voor doel was het mis, doordat het juiste schot ont brak. Dan komt Heesch weer in de aanval, maar ook hun afwer king voor doel was slecht en daarmede kwam de rust. Na rust was de strijd spannen der en werd van beide zijden hard gewerkt. Om beurten was men in de aanval en het was v. Overdijk die een prachtig aangegeven bal langs de doelman schoot en de stand gelijk maakte, 1 1. Beiden verhoogden daarna het tempo er werd goed gespeeld, maar de opgelegde kansen werden gemist en bij een goede aanval en een goed schot redden beide doel- verdedigers op grootse wijze. De uitslag van deze spannende strijd gaf de verhouding goed weer. Vlijmen verspeelde weer 'n kostbaar puntje en raakt op de leiders achter. Men speelde met enkele invallers, maar de juiste opstelling is nog niet gevonden. Vlijm. Boys 2Boxtel 2 20. In een goed gespeelde wedstrijd wonnen de reserves van de Boys met 20. Boxtel had zeker een tegenpunt verdiend, maar het ge luk was niet aan haar zijde. Vlijm. Boys 3 was deze mid dag weer goed op dreef. Met 9-2 werd gewonnen en ze heeft nude leiding met een goed doelgemid- dele. HAARSTEEG. Berchcm Sport—Haarsteeg 5-0. Deze zware uitwedstrijd is in een grote nederlaag voor de be zoekers geëindigd, die hierdoor hun tweede plaats op de ranglijst moeten afstaan. In deze wedstrijd is wederom het bewijs geleverd dat geluk een belangrijke factor is en dat geluk is wel helemaal aan de thuisclub ten deel gevallen. In het veld waren de gasten heus niet de mindere, maar voor doel wilde het niet vlotten en in laatste instantie was het de doel man die alles wist te onderschep pen, terwijl de thuisspclers nog een drietal doelpunten cadeau kregen. De wedstrijd begon met een duidelijk Haarsteeg overwicht en het zag er naar uit dat doelpun ten spoedig zouden volgen, want reeds na 10 minuten brak midvoor Boelen fraai door, maar de doel man wist door zich voor zijn voe ten te werpen, een doelpunt te voorkomen. Na de uittrap be landde de bal bij hun gevaarlijke linksbuiten, hij omspeelde de ach terhoede, zette scherp voor en de bal werd feilloos in het net ge plaatst. Na wat op en neer gaand spel profiteerden de gasten van een misverstand in de achterhoe de en was het 2—0. D; tweede helft begon weder om met een overwicht der gasten die met het voornemen waren be zield de achterstand in te halen, doch hun illusies gingen snel in rook op, teen bij een felle aan val der thuisclub doelman v. Dal totaal misgreep en de bal in het net rolde. Haarsteeg was toen een gesla gen ploeg, terwijl de thuisclub daardoor werd gestimuleerd, en. gestuwd door het prachtige spel van hun linksbuiten, vele aanval len opbouwde. Door een fout van Haarsteegs doelwachter werd het 5—0, met welke stand ook het einde kwam van deze sportieve strijd, hoe Haarsteeg ook werkte voor een tegenpunt. LOON-OP-ZAND. lino AnimoR.K.S.V.A. 82. Zondag speelde Uno Animo haar tiende wedstrijd voor de competitie en wist deze met de recordcijfers 8—2 te winnen, zo dat zij zich nog steeds ongeslagen aan de kop van de ranglijst hand haaft. Om 2.30 uur trapt Uno af met wind en enige regen tegen, en zet direct enkele aanvallen op om de keeper op de proef te stellen. RKSVA neemt enkele minuten 't leder over en bouwt ook enkele mooie aanvallen op, die de Uno keeper weet te weerstaan. Uno komt er steeds beter in en de gas ten willen een snel spel opzetten, dat echter door de iets vluggere Uno spelers wordt onderbroken. Uno laat zien de meerdere der gasten te zijn wat eerst na 23 mi nuten wordt beloond door een schot van de linksbinnen 1 JD, welke score na 5 minuten wordt verhoogd tot 2—0. Tien minuten voor rust weet de midvoor der gasten de achterstand te verklei nen tot 2—1, door van ongeveer 30 meter op de goal te schieten, waarmede de rust ingaat. De regen was intussen spelbre ker geworden en het terrein werd steeds gladder en natter, doch even na rust hield de regen op en werd de wedstrijd voortgezet met steeds een Uno overwicht; de voorhoede had deze Zondag een echte schietdag en voerde de stand op tot 8—2. Dit betekende een klinkende overwinning. WASPIK. Waspik 1Velocitas 1 21. Al spoedig ontwikkelt zich een vlug op en neer gaand spel met Waspik iets in de meerderheid. We zien achtereenvolgens enkele mooie kansen aan beide zijden verloren gaan, tot bij een goed opgezette aanval van Velocitas de linksbinnen de bal juist in de hoek plaatst en doelman Smits het na kijken geeft. Na 7 minuten krijgt Waspik een strafschop toegewe zen en we denken de gelijkmaker te zien scoren, maar Kerst schiet ver naast. Zo komt de rust met 1-0. Na rust zet Waspik alles op de aanval, het wil echter maar niet vlotten. Eindelijk na 25 minuten weet C. Donks met een goed ge richt schot in het uiterste hoekje de partijen op gelijke voet te bren- zijn geslagen. Ze behaalden een dikke overwinning op Oosterhout: 42. Met de rust was het nog gelijk, 22, maar Waalwijk liet het er niet bij zitten en deponeerde de bal nog twee keer in de Oosterhoutse kooi. Overigens leek ook hier het veld meer op een modderpoel dan op een hockey-terrein. Zeven minuten voor 't eind werd de wedstrijd gestaakt wegens de regen. SPORTBERICHTEN. Nieuw wereldrecord. Het Nederlandse trio, Geertje Wie- lema, Nel Garritsen en Irma Schuhmacher, heeft 'n nieuw wereldrecord gevestigd. Het record, dat tot heden op naam stond van Hongarije, werd met 5,3 sec. verbeterd en ge- gracht op 3 min. 35,9 sec. Hockey. Het Nederlandse B-team klopte het Engelse Rhine-army-team met 4 Voetbal. De H.S.C.-er Ten Berge gaat als prof naar de Parijse 2e klasser Cercle Ath- létique. TAFELTENNIS K.T.C. K.T.C. I dat tot heden nog ongeslagen boven op de ranglijst prijkte heeft deze week een veer gelalen tegen het sterke Be Quick dat met 73 van Kaatsheuvel won. Hét 2de team bracht het er iets beter af, al kon ook deze ploeg niet de gehele buit oogstten. De uitslag tegen Never Déspair 5 was 55. De Dames handhaatden zich op prachtige wijze door met 100 van Ne vér Down te win- KAATSHEUVEL. Zaterdag en Zondag was het weer volop sport voor de duiven- liefhebbers in de zaal van Café De Sportwereld. Door de leden van de K.P.V. waren ditmaal jon ge doffers ter beoordeling inge zonden. Keurmeester Ch. Insens uit Eindhoven beoordeelde de vo gels, verdeeld in twee klassen. Klasse I Blauw Band en Blauw Kras 77 stuks. Uitslag: 1, 2 L. Laros; 3, 19 Fr. Damen; 4, 15 C. de Bond: 5, 18 J. v. Heeswijk; 6 A. Vrinten; 7 W. Oomis; 8 J. Kemmeren; 9, 10 A. de Bie; 11 M. Lensveld; 12 H. Pooters; 13 J. van Boxtel: 14 P. v. d. Velden: 16 M. v. d. Velden: 17 M. Mesch. Klasse II, Andere kleuren: 64 vogels; 1 H. Hesselmans; 2 G. Kemmeren: 3 A. v. Boxtel; 4, 12 H. v. Nieuwstad; 5 P. v. d. Vel den; 6 J. Kemmeren: 7 A. van Wanrooij; 8 H. Snoeren; 9 P. Stokkermans; 10 A. Zwaans; 11 L. v. d. Ven; 13 J. van Riel; 14 J. van Boxtel; 15 A. Verduijn; 16 M. C. Damen. A.s. Zondag 10 December wordt de laatste show gehouden. Dan mogen door ieder lid 6 die ren worden ingezonden, n.l. duivinnen en 3 doffers, alle oud, dus ook die geboren zijn in 1949 De vogels moeten Vrijdagavond tussen 7 en 9 uur ingemand wor den en de poule-brieven moeten Donderdagavond voor 9 uur in gediend zijn. Tot 300 vogels wor den geaccepteerd, doch alleen als de poulebrieven op tijd zijn ont vangen. De vogels worden voor deze laatste tentoonstelling ver deeld in twee klassen, zowel dui ven als doffers, n.l. Klasse I ge boren in 1949 en klasse II oudere vogéls. Record verbeterd. Kees de Ruyter heeft weer nieuwe roem naar Waal wijk gebracht. Maar hij heeft er voor moeten vechten, zoals hij wellicht nog weinig op een tournooi heeft gedaan. Van de eerste dag af is Kees er goed in geweest. Hij ver loor geen enkele partij. In z'n eerste partij, tegen Eichels heim, bouwde hij al 'n fraaie serie op in zijn vijfde beurt En in moeilijke situaties be wees hij zijn meesterschap Kees' grootste tegenstander Metz versloeg de eerste dag evenwel zijn tegenstander met een hoger gemiddelde dan Kees. De eerste dag bleek reeds het grote verschil speelwijze tussen de beide Aanvankelijk leek het of de Ruyter door de eerste serie van Kruythof: 147, verschrok ken was. Hij kwam aan stoot, maar maakte slechts 2 punten. Acht beurten lang heeft Kees moeten vechten om uit een mysterieuze greep los te komen. Maar toen ging het ook full speed op de overwin ning af, die hij in 13 beurten behaalde. Zondag kwam de beslissing. De partij MetzDe Ruyter is een prachtig treffen gewor den en tevens een demonstra tie van de imponerende rijk dom van 't biljartspel. Slechts één keer heeft de Hagenaar een kans gehad, maar hij gaf zich gewonnen toen hij na een moeizaam opgebouwde serie afschampte. Met een verbijs terende rust speelde de Ruy ter wellicht één van de groot ste partijen van zijn leven. Misschien, heel misschien, zou Roger Conti zo'n de Ruyter kunnen verslaan. Wie het an ders zou kunnen, waar ook ter wereld, is ons niet be kend. Kees de Ruyter kampioen met een algemeen gemiddel de van 49.12. Dus boven het gemiddelde van Gabriels van 43.23 het wereldrecord, en bo ven dat van 38.17 van Piet van de Pol het Nederlandse record. Kees, van harte proficiat en, namens Waalwijk be dankt! gend spelen, wat Waspik wat overwicht bezorgt. Toch blijven de Velocitas uitvallen zeer ge vaarlijk, maar dank zij de goede vorm van achterspeler de Wit en doelman Smits komt het niet tot doelpunten. Tien minuten voor 't einde krijgt P. de Klijn een moei- liike schietkans, maar weet de bal toch onhoudbaar in het Ve- locitasdoel te plaatsen. Waspik weet door sterk verdedigen deze voorsprong te behouden en be haalde een toch wel verdiende 2—1 overwinning. Waspik 2 won van WVO 2 met 2—1, een mooie prestatie, terwijl de wedstrijd Be Ready 2— Waspik 3 we'-d afnelast. WAALWIJK. WarandaDames II 24. De belangrijke wedstrijd Dames IWere Di kon giste ren niet doorgaan omdat het veld werd afgekeurd. De dames van het tweede elftal trokken naar Ooster hout en hebben daar getoond dat ze door de nederlaag van vorige week niet uit het lood De eindstand: 1. De Ruyter 7 2800 57 305 49.12 2. Metz 6 2568 75 336 34.34 3. Kruythof 4 2384 109 160 21.84 4. De Leeuw 3 2172 122 229 19.39 5. Sweering 2 2152 118 222 18.23 6. Eichelsheim 2 1796 101 127 17.78 7. Teegelaar 2 1656 101 101 16.39 8. v. Oosterhout 2 1782 119 146 14.97 Gewestelijke Competitie District „De Langstraat". De uitslagen van de gespeelde wedstrijden op 20 November 1950 luiden als volgt In de Libre klasse C B.V.T.Poedelvrees 80 Nooit VolleerdKorenbeurs 44 T.O.K.—K.O.T. 2—6 t CentrumD.E.S. 62 Groene LakenK.T.O. 26 Ons GenoegenH.K.S. 26 In de Cadre klasse B, op 20 Nov. 1950: Ons GenoegenT.O.K. 42 K.O.T.N.A.S. 6—0 In de Cadre klas op 27 Nov. T.O.K.Ons Genoegen 60 Nooit VolleerdK.O.T. 24 De klasse-kampioenen van de ze week zijn: In de Libre klasse C is het H. Soeterboek van D.E.S., dié met n gem. van 8.75 de titel toch nog maar net behaalde. In 24 brt. maakte hij de 210 car. vol met een h.s. van 41 en bedwong hier mee K. Jansen die met een gem. van 8.41 en met een h.s. van liefst 71 de 2 puntjes aan hem moest laten. De 2e beste man was J. Ver- heijden van B.V.T., die met een prachtig gem. van 8.50 uit de bus kwam. Terwijl de 4e man die bo ven de 8 gem. kwam P. Vloe mans van K.O.T. was, die 8.26 liet noteren. (Wel een lekker „taai" kipje waardig). W. Mandemakers van H.K.S. leverde eveneens een pracht-pres- tatie door nu weer een gem. van 7.90 te behalen. Andere goede partijen werden geleverd door J. de Kort (6.80), J. Verhiel (6.55, geplukt en wel), G. v. d. Kaa (6.29). En tenslotte zij vernoemd C. Smit van K.O.T., die met een prachtig gem. van 5 zijn comp.- gem. verdubbelde. In de Cadre klas B is ditmaal P. v. Huiten de kampioen met een gem. van 10. Nog wél geen denderende prestatie, evenwel 't kampioenschap waardig. Een 2e goede partij leverde J. v. d. Kaa van K.O.T., die met een gem van 7.61 de 2 puntjes verzekerde. En Jan de Graaff toonde weer eens zijn kunnen door 6.95 te be halen. De standen in deze klassen zijn: In de Cadre klas B, na de wed strijden van 27 Nov 1. K.O.T. 6 30 2. T.O.K. 7 24 3. Ons Genoegen 6 16 4. Nooit Volleerd 6 16 5. N.A.S. 7 10 Nog 1 punt en K.O.T. I is kampioen. In deze klas is K.O.T. uitge sproken de sterkste, wat zij dan ook overtuigend getoond heeft, door een veilige voorsprong op de naaste concurrenten, die hen het kampioenschap niet meer kun nen ontnemen.Nog 1 punt scheidt hen van de victorie en alleen T.O.K. de nieuwkomer, die de 2e beste figuur sloeg, kan nog gelijk komen. Ons Genoegen en Nooit Vol leerd zijn al voor de titel uitge schakeld, terwijl N.A.S. al lang het kind van de rekening was. A.s. Maandag bij de wedstrijd Ons GenoegenK.O.T. kan de vlag vermoedelijk wél in top. In de Libre klasse C, stand na 20 Nov.: 1. K.O.T. 7 46 2. B.V.T. 6 37 3. 't Centrum 8 36 4. D.E.S. 8 34 5. H.K.S. 8 34 6. Korenbeurs 7 32 7. T.O.K. 7 30 8. K.T.O. 7 29 9. Groene Laken 8 27 10. Ons Genoegen 7 25 11. N.A.S. 7 21 12. Nooit Volleerd 6 14 13. Poedelvrees 8 11 GEEN ZESDAAGSE AMSTERDAM. IN Naar wij vernemen zal de Zes daagse, die van 5 tot en met 11 Januari in het RAI-gebouw te Amsterdam zou worden gehouden niet doorgaan. mmimi AAA gen. Velocitas blijft nog verdedi- candidaten. Metz heeft gerui me tijd ribdig voor een serie Kees behoudt vanaf het begin een zeer hoog tempo. Wellicht schuilt hier één van de ge heimen van zijn onbetwiste grootheid op 't groene laken Zijn serie bracht Kees tot 278 toen hij een vrij gemakkelij ke stoot miste. In de middagpartijen ver beterde Kees met een gemid delde van 133.33 het Neder landse record. Dit was in zijn partij tegen Teegelaar. Na een, voor zijn stiel, beetje aar zelend begin, zijn eerste se ries waren resp. 60 en 35, maakte hij het goed door een formidabele serie van 305. Een enorme prestatie! Tevoren had hij Sweering in 11 beurten verslagen met een gemiddelde van 36.36. Zaterdag glipten de twee finalisten langs de Leeuw naar de top. Metz versloeg de Leeuw met een gemiddelde van 30.76; Kees deed er nog een schepje boven op en hij verloor in 7 beurten met een gem. van 9.14 tegen dat van Kees: 57.14. Kees' partij tegen Kruithof was een prachtig gevecht. K. G. V. Er schijnt weer leven te komen ni de afdeling heren van de K. G. V. Het goede voorbéeld der dames, die ondanks het feit, dat ze jaren alleen de kleuren van de mooie K.G.V. vlag hebben moe ten verdedigen, schijnt dan toch aanstekelijk gewerkt te hébben. Men deelt ons namelijk mede, dat Woensdagavond in de zaal van de heer Jan van Dun op de Markt een eerste oefenavond voor de heren zal gehouden worden, waarbij tevens gelegenhéid is zich als lid aan te melden. Voor jon gelui, die iets voor deze mooie sport gevoelen, waarop Kaatsheu vel in het verleden zo vele jaren met recht trots heeft kunnen gaan, de kans om mede tc wérken tot een heropstanding van de heren- afdeling naast de bloeiende afde ling dames, die vele leden telt. ST. NICOLAAS OP HET GEMEENTEHUIS. Zondag was het weer de tra ditionele rondgang van St. Nico- laas door Kaatsheuvel. Tegen 12 uur, terwijl drommen kinderen, doch ook volwassenen in de Hoofdstraat stonden te wachten, arriveerde de H. Man met zijn Pietermannen aan het Gemeente huis, waar het Gemeentebestuur met de Gemeente-secretaris aan wezig waren om hém te verwel komen. In de raadszaal werd de H. Man door de loco-burgemeester, de Edelachtb. heer Fr. v. Tilborg toegesproken. Hij hoopte, dat de tocht naar Kaatsheuvel onderno men een succesvolle tocht zou zijn en dat hij alle kinderwensen zou kunnen vervullen. Hij bracht een compliment aan de naarstige middenstanders, dié ongetwijfeld op zijn initiatief alles gedaan had den, om de etalages zo keurig en smaakvol te verzorgen. Hij sprak de hoop uit, dat de H. Man deze week deze goed gévulde etalages gehéel zou weten te ruimen. Hij bood St. Nicolaas, die wel ver moeid moest zijn van de lange tocht naar Kaatsheuvel, met zijn gevolg en de genodigden enige verversingen aan, waarna de H. Man een woord van dank sprak voor 't hartelijk onthaal in Kaats heuvel, waarbij hij het zich een eer rekende op het Gemeentehuis te zijn ontvangen. Hij had iets vernomen van de grote plannen van bouw van een brandweerka zerne met gebouw voor gemeente werken; hij roemde de grootse plannen tot aanleg van het Na tuurpark „De Efteling"; hij ver heugde zich over de verbetering der riolering, verwachtte in de naaste toekomst een nieuw ge meentehuis te zien verrijzen en daarbij nog vele nieuwe wonin gen, vooral ook voor de jonge Middenstanders, dié daar zo reik halzend naar uitzien. De K.J.M.V. voorzitter, de heer C. Steenbergen, dankte de H. Man voor zijn komst in Kaatsheuvel. Hij noemde het voor de K.J.M.V. een eer telken jare de komst van St. Nicolaas te mogen voorberei den. Hij dankte vervolgens het gemeentébestuur, dat bij monde van de heer v. Tilborg de H. Man had verwelkomt in het eerste huis van de gemeente en sprak de hoop uit binnen niet al te lange tijd getuige te mogen zijn van een ontvangst van St. Nicolaas in een nieuw Gemeentehuis. Burgemeester Mr. v. d. Héy- den was door ongesteldheid ver hinderd persoonlijk bij de ont vangst tegenwoordig te zijn. Buiten stond de jeugd ongedul dig te wachten en toen na een kwartier de H. Man verscheen klonk een enthousiast „Hoera" uit de kindermonden op, om dan met volle borst in te stemmen met de mooie Potpourri van St. Nicolaasliédjes door de Harmonie Apollo ingezet. Nadat St. Nico laas te paard gestegen was, werd de rondwandeling begonnen, eerst door het Oostelijk deel, begeleid door Apollo en daarna door het Westelijk gedeelte der plaats, voorafgegaan door de Harm, van het Kon. Muz. Gez. Euphonia. Beide corpsen speelden in correct marstempo pittige marsen, om stuwd door honderden kleinen en groten. De Kajotters hadden een aangename, doch zware taak, daar zij op zich hadden genomen de collecte te verzorgen, die menig minder bedeéld kind nog een ge zellige St. Nicolaas zal kunnen bezorgen. ST. NICOLAASFEEST K.A.J. Zondagmiddag om ongeveer 3 uur stroomde de kinderen het K. A. B. gebouw binnen. Er heerste al gauw de ware stemming. Het een na het ander St. Nicolaas- liedje volgde: allen zongen uit volle borst mee, al ging het som tijds ook wel wat benauwd en angstig, vooral oten ze het ram melen van de kettingen der Pié- termannen hoorden. Ja, het grote BERTHA HARTOGH AAN HAAR MOEDER. Het Hooggerechtshof te Singa pore heeft Zaterdag uitspraak ge daan in de zaak van Bertha Har togh en daarbij bepaald dat het meisje onder de hoede van haar ouders komt. Haar huwelijk werd ongeldig verklaard. Bertha zal nu in een katholiek klooster te Sin gapore verblijven, tot een beroep van de Maleise onderwijzer Man soer Adabi en Aminah behandeld is. De rechter liet in zijn uitspraak blijken dat hij het er voor hield dat Aminah loog toen ze zei dat Mevr. Hartogh haar het kind ge geven zou hebben. Het huwelijk brandmerkte hij als een schande lijke manoeuvre om Beitha aan haar ouders te onttrekken. Ove rigens was 't huwelijk zowel vol gens de Britse als volgens de Mo hammedaanse wetgeving ongeldig. Zondag heeft Bertha Hartogh zich in het klooster ,,De Goede Herder" te Singapore met haar -noeder verzoend. KOREA I. Nog steeds trek ken de troepen der Verenigde Na ties, achtervolgd door de Chine zen (nu meer dan een half milli- oen sterk) Zuidwaarts, om niet omsingeld te worden. Gisteren begonnen ze de voormalige hoofd stad van Noord-Korea, Pjongjang te ontruimen. De volgende verde digingslinie ligt 50 km. ten Noor den van de 38ste breedtegraad. KOREA II. - Zowel de Chi nese communisten als de Ameri kanen hebben officieus de voor waarden bekend gemaakt waar onder zij een regeling zouden wil len treffen in het Koreaanse con flict. Van Chinese kant zijn het meest eisen, van Amerikaanse kant concessies. De Chinese voor waarden willen o.a. herstel van het Noordkoreaanse regiem, vrij spel inzake Formosa en toelating van China tot de U.N.O. TSJECHO-SLOWAKIJE. - Het gerechtshof te Praag heeft vonnis gewezen in de zaak tegen de negen katholieke priesters die vorige week verhoord zijn. Mgr. Opasek, abt van een klooster te Praag, kreeg levenslang en een boete van 100.000 kronen, mgr. Zela, vicaris-generaal van het bisdom Olmouc, kreeg 25 jaar en ook 100.000 kronen boete, terwijl de andere straffen varieerden van 10 tot 20 jaar met boete tot 150.000 kronen. moment, dat de H. Man zou bin nen treden was gekomen. Met langzame maar zekere schreden ging de H. Man, vooraf gegaan door enkele Pietermannen, naar zijn troon. Jac. Stokkermans opende dezé middag met een hartelijk wel komstwoord, gericht tot de kinde ren en de genodigden in de zaal. In 't bijzonder een woord van welkom aan de H. Man en zijn Pieterman, die zich direct hadden bereid gevonden om ook dit jaar weer een bezöék te brengen aan de kinderen in het K.A.B.-gebouw. Nadat Jac. Stokkermans zijn openingswoord had gesproken, sprak de H. Man de kinderen toe. Toen de Sint in het algemeen enkele vermaningen had gegeven, ging Hij over tot het persoonlijk onderzoek. Er waren enkele kin deren die Hij eens graag kort bij Hem zag staan. Deze kinderen stonden in het stoute boek van de Sint. Nadat de kinderen beterschap hadden beloofd, ging hij over tot het uitdelen van het speelgoed en de vérsnaperingen. Dat de kinderen hoogst tevre den huiswaarts keerden, behoe ven we niet te zeggen. Het was een waar kinderfeest, waarvoor de K.A.J. en de V.K.A.J. een woord van dank en lof toekomt voor de tijd en de moeite die zij hebben gegeven. Ook een woord van dank aan de bésturen der diverse afdelingen van de K.A.B., en de burgerij van Kaatsheuvel, die deze actie gesteund hebben met hun financiële bijdragen. „JUBEL MEE". De K.R.O. komt dit iaar bij 11 op bezoek om samen met U het zilveren K.R.O.-j.ubileum tc vie ren. Neen, niet de gehele K.R.O. staf, maar een select gezelschap van musici en artisten, dat door zijn stijl en kunnen dc beste ver tegenwoordiging is om uiting te geven aan de vreugde over het K.R.O.-jubileum. Ook dit jaar neemt het „Orkest Zonder Naam" o.l.v. Ger de Roos weer aan de K.R.O.-tournée deel en wel in een geheel nieuwe >how, die in het teken van het K.R.O.-jubileum staat. Kosten noch moeiten zijn gespaard om deze tournée tot een hoogtepunt in de jubileumviering te maken. Op Woensdag 13 December komt de tournée in Kaatsheuvel. De Drie Musketiers komen na tuurlijk ook mee en dan zijn er de bekende artisten Fantasio, Peter Piekos, Pierre Duro en Zaïnbel. De andere medewerkers zijn de bezoekers in de zaal. Want het is feest en gezamenlijk zal er feest gevierd worden. Daarom ook luidt de titel van deze tournée „JUBEL MEE". In het volgend nummer vindt U een annonce met nadere gege vens. K.A.J.-AGENDA. M.andag 7.30 u. n.m. Kajotters- groep. Woensdag 7.30 u. n.m. Ontspanning. Donderdag 7.30 u. n.m. Kajot- tersgroep. Donderdag 8 u. n.m. Bestuurs vergadering. Donderdag 9 u. n.m. Leidersronde Zaterdag 7.30 u. n.m. Ont spanning.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3