WASPIK ELSHOUT VLIJMEN RAAMSDONKSVLER HET TYPE, DAT ALTIJD SLAAGT Foto-zoekrit. ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 DECEMBER 1950 DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. 6 DE feuilleton VAN 6 z'n allen begonnen te trekken. Verbaasd liepen Kees Knip en de commissaris naar de ver schansing. „Heb je wat gevangen, Kop-, pie?" vroeg Kees, maar toen gaf hij opeens een schreeuw van verrassing, want er kwam een druipnatte bundel te voorschijn, een lange man, he lemaal met touw omwonden en met een soort zak over 't hoofd. Eén van de agenten sneed de zak van boven open en toen konden zij het gezicht van de man zien. Een doek was nog voor zijn mond ge bonden. „Pieter Primeur!" stamel den Kees Knip en Commis saris Grijpgraag tegelijk. Zuiden grenzend aan de werven der fabriek 3636 M2 zal door de firma direct in gebruik worden genomen, de rest telkens in over leg met het gemeentebestuur. Punt 15 der agenda hield in toewijzing c.q. ruiling pacht van enkele percelen gemeentgrond. Het prae-advies zegt hiervan De Pachtcommissie gehoord, hebben wij de eer Uw raad voor te stellen toe te wijzen aan de Stierenfokvereniging te Drunen enkele percelen gelegen in de Nieuwe Heide, t.w. Perceel no. 1, huidige pachter Jac. Moonen, groot 0.51.40 ha. Perceel no. 2, hui dige pachter G. A. Knippels groot 0.48.40 ha. Perceel no. 3, zelfde pachter, groot 0.50.40 ha. Totaal 1.50.20 ha. Tevens hebben wij de eer Uw raad voor te stellen het aan de Oostzijde van de Stationsstraat gelegen perceel (groot pl.m. 20 A.) hetwelk in oorsprong bedoeld was voor de Rijvereniging, toe te wijzen aan G. v. d. Leest. Het bij v. d. Leest in pacht zijnde perceel groot 25.17 A., gelegen aan de Westzijde van de Stationsstraat, ware dan toe te wijzen aan de Rijvereniging ,,De Echo". Verder was nog aan de orde het voorstel tot het garanderen aan de Bouwspaarkas van de rente en aflossing ten behoeve van M. Klerks voor de bouw van een woning met behulp van de Premieregeling 1950 en de Bouw- credietregeling der gemeente Dru nen. Dit voorstel werd door de raad goedgekeurd. Het voorstel tot beschikbaar stelling van een crediet groot 2300.—, nodig voor afwerking van de directeurswoning der vak school, kreeg eveneens de goed keuring van de raad. Het laatste agendapunt was 18. Voorstel tot aankoop van grond langs de Burg. v. d. Heij- denstraat, in eigendom toebeho rende aan de Gereformeerde Ge meente en de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente. Het betrof hier dezelfde per ceeltjes als in de vorige vergade ring bedoeld, waarvoor toen de Openbare vergadering van de gemeenteraad op Maandag 4 De cember 1950 des nam. 7 uur pre cies ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een strook grond aan de heer J. Luijben architect alhier. 3. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de heer J. Luijben, architect, wonende alhier, voor de bouw van 11 woningen. 4. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van een crediet groot 1653..voor aankoop, inrichting en mon teren van automatische ont stekingsinrichtingen in de transformatorhuisjes. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeente- beqroting voor het dienstjaar 1950. 6. Voorstel van B. en W. om van G. v. Bokhoven alhier voor de tijd van 1 jaar on derhands te huren een strook grond, bestemd tot voetpad. 7. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een crediet groot ongeveer 300.— voor het in orde doen brengen van een ijsbaan en tot het geven van machtiging om deze aan particulieren, tegen be taling van het geïnvesteerde bedrag aan de gemeente, in gebruik te geven. 8. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van het benodigde crediet voor de invoering van beroepskeu zevoorlichting voor de hoog ste klasse van de jongens scholen. 9. Voorstel van B. en W. tot accoorverklaring met de aan wijzing van een terrein groot 0.36.48 H.A. door het R.K. Kerkbestuur van Vlijmen voor de bouw van een zes- klassige school voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs. 10. Voorstel van B. en W. tot het aangaan c.q. verlengen van kasgeldleningen en reke ning-courant-overeenkomst. 11Voorstel van B. en W. tot voorlopige vaststelling van de bedragen, bedoeld in arti kel 55ter der L.O.wet 1920. 12. Voorstel van B. en W. tot 't vaststellen van een „Ver ordening betreffende een ge meentelijke credietregeling ter bevordering van de particu liere bouwnijverheid". 13. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel bouwterrein van de heer J. v. d. Brand, Nieuwkuijk al hier voor de bouw van een lagere landbouwschool. 14. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het ontwerp- wederopbouwplan kern Vlij men. De K.N.I.L.-gezinnen. Naar men ons van bevoeg de zijde mededeelt, zullen de K.N.I.L.-gezinnen die in het St. Norbertus-gesticht komen wonen, vermoeedlijk a.s. Za terdag arriveren. vastgestelde vergoedingen alles zins redelijk. Na enig debat kon de raad zich met het voorstel van B. en W. accoord verklaren. Punt 11 der agenda hield in het voorstel van B. en W. tot wijziging der regeling inzake ziek tekostenverzekering gemeentepcr- soneel. eHt prae-advies zegt hierover het volgende De in genoemde regeling vast gestelde bijdrage bedraagt maxi mum 100.— per jaar voor ge huwden en 75.— per jaar voor ongehouwden. De Minister van Binnenlandse Zaken heeft mede gedeeld dat de tegemoetkoming in deze kosten niet dienen uit te gaan boven de helft van het bedrag tot een maximum van 50.— per jaar, terwijl, indien de ambtenaar op aannemelijke gronden zulks naar 't oordeel van B. en W. geen verzekering heeft gesloten, een aanspraak kan worden ver leend op vergoeding van de helft der kosten tot eenzelfde maxi mumbedrag. De raad keurde deze-wijziging 9°ed- j u Aan de orde was verder het voorstel van B. en W. inzake toetreding tot de regionale brand weer. Het prae-advies over dit agen dapunt zegt o.m. het volgende: De regionale brandweer heeft tot doel een goede verzorging van de preventieve en repressieve taak van de brandweren der tot haar gebied behorende gemeenten zoveel in haar vermogen ligt, te bevorderen en hierbij zo nodig hulp en bijstand te verlenen. De regionale brandweer omvat twee kringbrandweren, t.w. de krin gen Tilburg en Waalwijk. De kringbrandweer Waalwijk omvat de gemeenten Drunen, Loon-op- Zand. Sprang-Capelle, Waalwijk en Waspik. De kosten van de regionale brandweer worden geraamd op 0.11 per inwoner. Dit bedrag is dus verschuldigd door alle ge meenten, welke deel uitmaken van de kringen Tilburg en Waalwijk. Daarnaast zou het nodig zijn om voorzieningen te treffen door de kringbrandweren afzonderlijk. Ten aanzien hiervan zij mede gedeeld, dat onze gemeente geen bemoeienis heeft met de kring- brandweer Tilburg, doch uitslui tend met die van Waalwijk, waartoe onze gemeente behoort. Voor het geval door de kring Waalwijk voorzieningen moeten worden getroffen, komen de hier aan verbonden kosten voor reke ning van bovenstaande 5 gemeen ten. Deze 5 gemeenten behartigen hun belangen onderling en beslis sen zelf of een eventuele voor ziening noodzakelijk is. De opzet is hierbij de uitgaven hiervoor tot het uiterste te beperken. Met bo venvermelde kosten ad 0.11 per inwoner is in de gemeentebegro ting 1951 nog geen rekening ge houden. Wenselijk is het dit als nog te doen. Ten aanzien van de regionale brandweer zal niet te ontkomen zijn aan toetreding. Deze toetre ding heeft plaats door middel van een gemeenschappelijke regeling tussen de aangesloten gemeenten. Indien de kosten beperkt blijven tot 0.11 per inwoners, is de re- gelinq wel aanvaardbaar, gezien de preventieve taak van de regi- one'e brandweer, welke taak o.m. zal omvatten de controle op de brandblusmiddelen (in de ruimste zin van het woord), toezicht op schoorstenen ten aanzien van de brandbeveiliging, deskundige ad viezen op brandweergebied, de regeling der onderlinge hulpver lening en wat dies meer zij. In verband met het bovenstaan de hebben wij de eer Uw raad voor te stellen thans in principe te besluiten tot toetreding. Defi nitieve toetreding zou dan plaats kunnen hebben, zodra het pro gram der kringbrandweer Waal wijk vast staat, waarna ook be kend is welke kosten voor onze gemeente voortvloeien uit door die brandweerkring nodig geachte voorzieningen. Ten aanzien van de toetreding tot de regionale brandweer waar aan toch niet te ontkomen is, vond de voorzitter nog redelijk, gezien de voordelen daaraan ver monden. De kosten zijn voor de gemeente Drunen nog maar pl.m. 600.Ten aanzien van de kringbrandweer, welke 1200 uit de gemeentekas zou halen, was de voorzitter niet zo warm te krijgen. Spr. vond de kosten te hoog tegenover het nut dat men er van heeft. De heer L. v. Drunen noemde het bedrag van 600.— voor de regionale brandweer ook nog een hele uitgaaf. De voorzitter noemde echter de talrijke voordelen, welke deze biedt zoals gratis advies, controle, onderricht enz. De raad kon met de heer van Drunen het voorstel van B. en W. om in principe toe te treden tot de regionale brandweer, goed keuren, echter niet de toetreding tot de kringbrandweer. Aan de orde was verder de aan bieding en vaststelling van de gemeentebegroting, de begroting Burgerlijk Armbestuur en de be groting Woningbedrijf. Bij de indiening der begroting merkte de voorzitter op dat wij ons momenteel op een hellend vlak bewegen en dat vooral in de toekomst de nodige soberheid be- tracht zal moeten worden. Hoe wel, aldus de voorzitter, de be lastingen zich voor de gemeente in gunstige lijn bewegen, zal dit voor de komende jaren nog niet de oplossing geven. In het uitgebreide prae-advies vinden wij het volgende Ondanks de nodige soberheid, die wij met de raming der ver schillende posten in acht hebben genomen, zijn wij er niet in kun nen slagen de begroting sluitend te maken. Het geraamde tekort bedraagt 15768.38, waaronder begrepen de post onvoorziene uit gaven, welke geraamd is op 5000. Om dit tekort te kun nen dekken, hebben wij moeten beschikken over een gedeelte van de reserve, die de gemeente in de loop der jaren heeft gevormd uit batige saldi van vroegere dienst jaren. Het aanwezig zijn van de ze reserve mag op zich nog een gelukkig verschijnsel worden ge noemd. In vergelijking met 1950 zijn een aantal uitgaafposten be langrijk gestegen. Wij noemen hiervan o.m. de salarissen en lo nen van het personeel, onderwijs kosten, de kosten van verpleging van armlastige krankzinnigen en de subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur. Waar de uitgaven zich in de toekomst zeer zeker nog in stijgende lijn zullen bewe gen, zal, wil de financiële toe stand van de gemeente niet in ge vaar worden gebracht, de nodige zuinigheid betracht moeten wor den. Ten aanzien van de voor 1951 te verlenen subsidies wor den o.m. voorgesteld Wit-Gele Kruis afd. Drunen 280.- id. afd. Elshout 105.-. Bewaarschoolonderwijs 1000.- Plaatselijke bibliotheek 250.-. Harmonie Volharding Drunen 150.— Harmonie Jongenspa tronaat 150.—: Kerkelijke Fan fare Elshout 100.— Zang en Vriendschap Drunen 75.— Cantabile, Drunen 75.—: UDI te Elshout 75.—. R.K. Voetbalver. DVC 100.-. Gymnastiekver. St. Herman Jozef 100.-. Jeugorganisatie Drunen en Els hout 500. R.K. Lagere Landbouwschool, Nieuwkuijk 10.— per leerling 350.-. Oranjevereniging 250.—. Schutterij Onze Lieve Vrouwe Gilde Elshout 50.—. Stichting Vrienden van 't Bra bants Orkest 100.—. Stichting Kath. Gezinszorg te Waalwijk 1.50 per verpleegdag geraamd op 1000. Burg. Armbestuur 13.000.—. Stichting 1940-1945 Afd. N. Brabant 100. Stierenfokverenioing De Toe komst Drunen, id. De Vooruitgang Elshout samen 400.—. Jonge Boerenstand afd. Drunen f 30.— id. afd. Elshout 20.—: Boerinnenbond Drunen—Elshout 50.— Pluimvee- en Konijnen- fokvereniging Elshout en omstre ken 25.— Fok- en Controle- vereniging 1.— per gecontro leerde koe 800.—. Op de vraag van de voorzitter of een van de leden in het alge meen iets over de begroting had te zeggen, vroeg de heer L. Th. v. Drunen het woord. Zeer tot zijn spijt constateerde spr. dat men zich op een hellend vlak be vond. Het geraamde tekort van 15000.— kunnen wij, aldus spr. nog wel uit de reserve putten, maar wanneer wij zo door zouden moeten gaan, raken ook eens on ze reserves uitgeput en zullen wij dus weer een armlastige gemeente kunnen worden met alle nare ge volgen van dien. Spr. wilde het gemeentebestuur er op wijzen er voor te zorgen alle bronnen van inkomsten te benutten. De uitga ven moeten door de inkomsten DE ECHO VAN HET ZUIDEN 10) Onwillekeurig vatte Gerard haar hand in de zijne en sprak overtuigend: Neen, dat moet je ook nooit doen! Madre had toch wel heel graag gezien dat ik de sluier had aangenomen. Gisteren zei ze juist dat ze die hoop nog niet geheel had opgege ven. Maar dat zal ze nü dan toch wel moeten doen! Hij had een gevoel of hij Queenie naar het einde van de wereld zou kunnen dragen om haar zulk een lot te laten ontgaan. Enigszins ontnuchterd klonk het beslist van haar: Ja, natuurlijk, want over een paar dagen ga ik waar schijnlijk naar Egypte om bij het Rode Kruis te helpen. Ik heb in Ierland, bij Mrs. O' Neill, hard gewerkt en die doet nu haar best om met een groep zusters naar Egypte te gaan of misschien nog verder weg. Daarom juist wilde ik Belrewarde nog eens zien. Maar met Madre heb ik het niet gemakkelijk gehad. Na een tijdje begon 't roei en Queenie te vervelen. Ze Samen renden Kees Knip en commissaris Grijpgraag naar het achterschip, waar 't geroep vandaan scheen te ko men. „Help!" klonk het nu veel duidelijker. Kees Knip boog zich over de verschansing heen en zag dat iemand zich aan 't roer vast klemde. „Ja!" schreeuwde Kees, „hier, commissaris! Ben jij het, Koppie?" Terwijl de commissaris op een fluitje blies, klonk een benauwde stem van beneden: „Ja, ik ben het! Vlug, maak voort! Ik kan hem haast niet meer houden!" Een paar agenten stormden toe, klommen over de leuning- worden gedekt, willen wij op het peil blijven waarop wij thans staan. Spr. noemde de verontrus tende gevolgen die er zouden ko men, indien wij armlastig zouden worden. De subsidies zouden moeten worden verlaagd, open bare werken worden uitgesteld of geheel van de baan geschoven, de sociale, de culturele en chari tatieve instellingen in onze ge meente zouden er onder lijden, enz. enz. De voorzitter was van mening dat het niet mogelijk is de klok stil te zetten. Drunen als 'n groei ende gemeente met zijn industrie en pas uit de oorlog te voor schijn gekomen, heeft nu eenmaal met grote moeilijkheden te kam pen op financiëel gebied, wat zich mogelijk straks nog verder zal openbaren, maar voor de groei ende gemeenten heeft al naar de mening van de voorzitter het rijk hier straks een taak. Spr. was 't eens met de heer v. Drunen, dat de uitgaven door de inkomsten gedekt moeten kunnen worden. Men mag er, aldus de voorzitter, van verzekerd weten dat het ge meentebestuur door te trachten de inkomsten te verhogen en de no dige soberheid waar mogelijk te betrachten, zal proberen de finan ciële positie van de gemeente in goede banen te houden. Over de verschillende posten werden door de leden nog vragen gesteld. De heer L. v. Drunen had zien staaninkomsten gemeentelijk zwembad 1103.42, uitgaven 3231.—, dat wil dus zeggen dat er pl.m. 2000.— per jaar op toegegeven wordt. Hij vond dat een erg hoog bedrag. De voorzitter was van mening dat men het bad moest zien als een gemeenschappelijk goed, als een volksgoed, waarvan de kos ten de opbrengsten nooit kunnen dekken. Met de algemene uiteenzetting, welke de voorzitter naar aanlei ding hiervan gaf op gebied van recreatieoord en alle niet direct te berekenen voordelen, kon de heer v. Drunen zich accoord verkla ren. De heer v. d. Wiel was het niet eens met de subsidieverdc- ling voor het Wit-Gele Kruis Drunen-Elshout. Elshout heeft stelde nu voor dat ze terug zouden gaan en dan het huis eens helemaal bekijken zou den. Ze traden binnen door een zijdeur en bevonden zich toen in een kapelletje, waar ze de oude beschilderde ramen be wonderden en er de inscrip ties lazen van verscheidene Squires van Belrewarde, on der wie er velen waren van de naam „Claude Cornish". Vandaar gingen ze door de kassen, die vol rijpende drui ven hingen, naar de biblio theek, een uitverkoren ver trek van Gerard. Langs de muren stonden boeken; er was een grote open haard en de vensters boden het uitzicht op een soort binnenhof met een zon newijzer in het midden, waar bijna altijd duiven, in haar volle statigheid, omheen wan delden. Dit vind ik nu wel haast het prettigste vertrek uit het huis, zei ze. Het is hier 't ge zelligst. 't Ziet er uit of het nog 't meest bewoond wordt. Hij trad op een ouderwetse schrijftafel toe, waar hij haar enkele proeven van zijn schrijfkunst toonde, terwijl hij er bij voegde: Het gaat niet makkelijk met je linkerhand; dat ver zeker ik je! Er lagen enkele eenvoudig- gebonden boeken op de tafel. Zij nam er een op en sloeg het open. Het lijkt mij wel een dagboek! Hoor maar eens! En hardop las zij: Mijn klein dochter, Sibilla, is hier van daag gekomen met Maurice, en even later werd Koppie Kopij aan dek getild. Wat zag hij er uit. Het water droop uit zijn kleren. Maar 't ergste was wel dat zijn voeten bij elkaar gebonden waren. Kees Knip, die vlug een foto ge maakt had, sneed met een groot zakmes het touw door en zei: „Koppie, je bent.... je bent een kei! In één woord! We hebben ze! Allemaal!" „Ja", zei commissaris Grijp graag, „en dat danken we aan jou, Koppie!" „Dank U", zei Koppie be scheiden en toen: „maar hel pen jullie eerst even trek ken!" Hij gaf een eind touw dat hij in zijn hand geklemd hield, aan de agenten, die met naar verhouding een steeds groter ledenaantal gekregen als toen eer tijds de subsidies werden vastge steld per ledenaantal. Spr. vond de totale subsidie van 385.— hoog genoeg, maar zag gaarne 'n herziening over de verdeling, nu de ledenverhoudingen zijn gewij zigd. De voorzitter beloofde om in overleg met' de besturen van het Wit-Gele Kruis het een en ander te herzien. Ook bracht de heer v. d. Wiel onder de aandacht dc subsidies voor de harmonieën en de toewij zing daarvan, indien tussen deze twee een fusie tot stand zou ko men. De voorzitter deelde mede dat dit ook alle aandacht had. Wat betreft de subsidie aan de Stierhouderij bracht de heer v. d. Wiel onder de aandacht van de betreffende vereniging straks ook subsidies aan te vragen in die ge meenten die bij de vereniging te Drunen zijn aangesloten. De heer Klein vroeg waarom er zo'n grote post was voor de t.b.c.-bestrijding. De voorzitter deelde mede dat dit was in verband met het door lichten. De heer Klein zag tot zijn spijt ook geen subsidie voor de Rijver eniging. Hiervoor had de voorzitter ech ter een verrassing. De Rijvereni ging zal over 1949 30.— aan belasting terugontvangen en het terrein dat door de gemeente is toegewezen, zal twee jaar gratis 'aan de vereniging worden afge staan. De voorzitter achtte dit al leszins verantwoord, gezien de diensten welke dikwijls door de Rijvereniging worden verricht. De heer Klein was hiermede ten volle tevreden. Na nog enkele opmerkingen van minder betekenis, sloot men de bespreking over de, begroting, wel ke behoudens 'n andere verdeling der subsidie voor het Wit-Gele Kruis van Drunen en Elshout on veranderd werd aangenomen. Aan de orde was verder het voorstel tot verkoop van grond aan de N.V. 's-Hertogenbossche Schroevengieterij M. Lips. De raad keurde goed dat aan de fa. Lips zal worden verkocht 38334 M2 grond, liggende ten een alleraardigst ding! Ter- wille van haar kan ik het hem bijna vergeven! Vind je, dat wij dit lezen mogen? vroeg Gerard. Waarom niet? Het zal afkomstig zijn van onze over grootvader. Niet de mijne! sprak hij met zekerheid. Ja, en toch moet dit zo wezen, want we zijn immers neef en nicht? Gerard nam haar het boek uit de handen en legde het op z'n plaats terug. Toe, vertel toch eens even, drong hij aan, want dat kan ik nooit onthouden, tot welke tak van de familie jij eigenlijk hoort? Wel, tot die van Madre. Hij herinnerde zich een ge sprek, dat hij eens met Mrs. Cornish over dit onderwerp had gehad, toen die hem ver teld had dat zij een enig kind was en de enige afstammelin ge van de familie Cornish. Telkens doken er weer van die mysteries op, waar hij met geen mogelijkheid een oplos sing voor vinden kon. Maar wat kwam er dit ook eigen lijk op aan, zolang Queenie zo lief en zo bekoorlijk was? Ze zat nog aan de schrijf tafel en Claude had plaats ge nomen op de arm van haar stoel. Ineens keek zij naar hem op, bloosde en wendde de blik van hem af. Nu ver loor Claude totaal zijn zelfbe heersing. Hij legde zijn arm over haar schouder en kuste haar eerbiedig op het voor hoofd, terwijl hij prevelde: O, Queenie, ik heb je toch zo lief. Even liet ze hem begaan; toen weerde ze hem zachtjes af en fluisterde met neerge slagen ogen: Ik ben bang, dat Bang voor de liefde? Niet voor jouw liefde! Maar Madre zal het niet goed vinden, daar ben ik zeker van. Ze verlangt dat je een voor naam huwelijk doet. Ik wil met niemand an ders dan met jou trouwen, Queenie! Nog eens drukte hij haar de lippen op het voorhoofd, als ter bezegeling van deze gelof te. Maar Claude, je bent rijk en je hebt de wereld aan je voeten, terwijl ik maar een arme wees ben die is aange wezen op Madre's liefdadig heid. Dus moet ik wel alles doen wat zij verlangt, en na laten wat zij niet hebben wil. Maar je moet toch je eigen leventje leiden Queenie. Jij kunt het niet helpen dat ze je opgevoed heeft! Ja, maar dat was toch heel lief van haar en ik houd dan ook veel van Madre. Ik geloof niet dat ze zoveel om mij geeft. Maar, zie je, ik heb nooit een moeder gekend; dus zij neemt die plaats in, in mijn hart. En welke plaats neem ik daar in? O, jij komt vóór ieder ander! Hij sloot haar in de armen en omhelsde haar teder, waar na zij vroeg: Zal je het hun vertellen, Claude? Neen, ik geloof niet dat dat verstandig zou zijn. Ik toestemming tot verkoop van de Diaconie nog niet binnen was. De raad hechtte zijn goedkeu ring ook aan dit voorstel. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. GEMEENTERAAD. ben nog geen een en twintig, dus moet ik, in ieder geval, nog een paar weken wachten om te trouwen. Maar op mijn verjaardag zal ik het hun me dedelen en hen tegelijk om hun toestemming vragen. Als ze die weigeren zou,het mij spijten, maar ik zou toch bij mijn besluit blijven. Daar zou niets wat aan kunnen veran deren. Dan zullen wij het nog geheim houden. Wil je wel geloven, Claude, dat ik bang ben om zo gelukkig te zijn? Intussen verkeerden ze nog enige tijd in het heerlijke Dromenland, tot ze door de stem van Mrs. Cornish tot de werkelijkheid werden terug geroepen. Queenie ging langs het ter ras haar tante tegemoet, ter wijl Claude zich naar zijn ei gen vertrekken begaf. HOOFDSTUK VI. Het was prachtig in de tuin, waar de geur van rozen, jas- myn en kamperfoelie de lucht balsemde. Geen vogelgezang verbrak de stilte van de avond en geen straal van het maanlicht verstoorde de geheimzinnig heid van het landschap, in schaduw gehuld; alleen blonk er hier en daar een ster aan het firmament. Francis Cornish zat bij een schemerlamp in de muziekka mer, die door de rest van de familie juist verlaten was. Ineens werd zijn aandacht afgeleid door stemmen in de hall, waar Gerard Sibilla en Queenie goede nacht wenste. (Wordt vervolgd) Op Zaterdag 9 December a.s. zal de reeds aangekondigde Foto- Zoekrit gehouden worden door de onlangs opgerichte Langstraatse Automobielclub. Deze rit i s de eerste, door deze Vereniging ge organiseerd en mede bedoeld als kennismaking door, naar we ho pen vele automobilisten uit de Langstraat, met de nieuwe Auto mobielclub en dergelijke sportie ve autoritten. Bij een Foto-Zoekrit, gaat het allesbehalve om snelheid. Dit soort behendigheidsrit is juist zo interessant, omdat letterlijk elke autobestuurder er aan mee kan doen. Er worden geen extra-be stuurderskwaliteiten gevergd, er wordt alleen over grote wegen gereden, er behoeft geen kaart te worden gelezen, allemaal factoren dus, die minder moedige automo bilisten af zouden kunnen schrik ken, doch die voor een rit als deze niet gelden. Het gaat er n.l. bij een Foto-zoekrit als volgt naar toe: Enigfe tijd voor de start ont vangt elke deelnemer een route beschrijving, die zodanig is ge steld, dat iedereen de weg daar uit direct lezen kan: in het locaal waar de beschrijvingen worden uitgereikt hangt bovendien nog een ingetekende kaart van de te rijden route. De route levfert dus, in tegenstelling met andere ritten, juist geen moeilijkheden op. Deze route wordt gereden met een ge middelde snfelheid van slechts 25 km per uur, dus ook daar zit de moeilijkheid niet in. Tegelijk met het uitreiken van de route beschrijving echter, ontvangt ook elke deelmer een carton, waarop een aantal verschillende foto's zijn geplakt. Deze foto's zijn al le genomen langs de route welke men rijdt, ze staan echter alle door elkaar en zonder onder schrift. Het gaat er nu om, om al rij dende deze foto's te herkfennen, en onder elke foto de juiste plaats en de afstand vanaf de start te vermelden. Het behoeft geen betoog dat bij een foto-zoekrit de passagier(s) een nog zwaardere taak hebben dan de bestuurder, aangezien de bestuurder tenslotte zijn wagen moet bedienen, doch de passa gier (s) zal in de meeste gevallen de gefotografeerde punten moe ten herkennen en aangeven. Een zeer interessante rit dus, waar aan eenieder zonder bezwaar kan meedoen. De start heeft plaats vanaf de Markt te Waalwijk, vanaf 2.30 uur om de minuut. Inschrijfgeld bedraagt slechts 2.50 per auto met bestuurder en 1.voor el ke passagier. Zaterdagavond om half negen wordt in Hotel Ver- wiel de uitslag bekend gemaakt, waar vanzelfsprekend alle deel nemers en hunne Dames aanwe zig zijn, en waar ook alle verdere belangstellenden met hunne Da- mfes welkom zijn, aangezien deze avond met een gezellig Bal be sloten zal worden. Het voorlopig Bestuur van de Automobielclub beijvert zich om mooie prijzen machtig te worden, zodat deze rit daardoor nog aan trekkelijker wordt. Inschrijfbiljetten voor deelname kunnen vanaf heden bij Hotel Verwiel worden afgehaald. Met het oog op de organisatie en het afdrukken van de benodigde foto's moeten we de inschrijving beslist op Woensdagavond sluiten. Gaarne hopen wij dat dit po gen van de Langstraatse Auto mobielclub om de autosport po pulair te maken succes zal heb ben en vtlen aan deze foto-zoek rit zullen deelnemen. Tijdens het bal en na afloop van de rit zal er gelegenheid zijn zich als lid van de Automobielclub op te ge ven. We wensen de Langstraatse autorijders een geslaagde rit en een prettige avond toe. GESLAAGD. Onze dorpsgenote Mej. Nel. v. d. Spek behaalde dezer dagen haar diploma wijkverpleegster. Gemeenteraad. Vergadering van de raad dezer gemeente op Donderdag 7 December 1950 om 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling gemeente-be groting en goedkeuring begroting Burgerlijk Arm bestuur 1951. 4. Voorstel tot vaststelling van een heffingsverorde ning op marktgeld. 5. Voorstel tot vaststelling van de heffingspercenta ges straatbelasting 1950 en 1951. 6. Voorstel machtiging tot opneming van kasgeld voor 1951. 7. Voorstel tot verlening van credieten t.b.v. de uitbrei ding van 't electrisch net. 8. Voorstel tot het aangaan van een Rekening-courant overeenkomst. 9. Voorstel tot toekenning voorschot op 5% uitkering gemeente-personeel. 10. Voorstel tot toekenning van subsidie aan de R.K. Land- en Tuinbouwschool te Breda. 11. Begrotingswijziging (14e) 1950.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6