NIEUWKIM KMÏSHEUVEL ELSHOUT WASPIK RAAMSOONKSVEER L00N-0P-ZAND HET TYPE, DAT ALTIJD SLAAGT HOEST 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VÉIJDAG 12 JANUARI 1951 Mijnbardt's Aambeienzalf O steekt, is ook zeker de moeite waard. Links aan de voorzij de, in de doopkapel, is een marmeren herinneringsplaat aangebracht ter nagedachtenis van de Waal wij kse priester martelaar Andreas Zijlmans, die tijdens de Bokseropstand in 1900 in China werd ver moord. In de muren van deze kerk vindt ge één van de schoonste Nederlandse beeldhouwwer ken der laatste decennia: de kruisweg van Charles Eijck. De schoonheid hiervan laat zich niet beschrijven, die moet men gezien hebben. Van de 14 staties zijn er elf gekleurd, de eerste drie zijn nog in ter- ra-cotta. In de St. Jan hangen nog twee mooie schilderijen, één van de Tenhemelopneming van Maria. Boven het hoogal taar is een koperen ciborium. Door de rampen die Waal wijk door de eeuwen heen hebben geteisterd, zijn vele oude bouwwerken verloren gegaan. Slechts enkele zijn er bewaard gebleven. Daar is allereerst de prachtige Goti sche Ned. Herv. Kerk aan de Haven, die uit 1470 dateert en waarvan in 1944 de buitenge woon fraaie restauratie klaar kwam. Deze heeft een klein, maar uitstekend orgel, waar. op regelmatig Nederlands bes te organisten concerten geven. Voor de St. Janskerk aan de Marktzijde bevinden zich de resten van het oude non nenklooster. In het Oosten van Waalwijk, dat nog steeds Baardwijk heet, staat, ver scholen achter de huizen van de straat, een pittoresk Ro maans torentje. In de Grote straat, deel van de oude ver bindingsweg 's-Hertogenbosch —Lage Zwaluwe, zijn nog eni ge mooie oude geveltjes. De omstreken. Waal wij ks omgeving is een dorado voor de natuurliefheb ber. Als ge een tien minuten naar het Zuiden fietst komt go in één der schoonste stre ken van Brabant. Een enorm uitgestrekt gebied van zand verstuivingen. prachtige hei develden, afgewisseld met donkere dennen en sparren bossen. Er zijn mooie lanen van machtige beuken of eiken, versierd met witte berken, the ladies of the wood. Hier en daar liggen stille vennen en enige boerderijen. Naar het Noorden komt ge in een magnifiek polderland schap, 't prachtige land langs de Maas, aan de Zuidzijde de stille dorpjes Doeveren en Heesbeen, aan de Noordzijde Drongelen, Eethen, Genderen. Rustieke dorpjes met mooie bongerds temidden van een typisch Nederlands waterland. Aan de Maas is ook Waal wij ks ruime zeilhaven, die aan tientallen boten plaats biedt. Het Oorlogsmonument. Naast ons nieuwe Wandel- park, één der mooiste van het Zuiden! is het oorlogs monument van John Raedec- ker: Man voor het vuurpelo ton. Aan de voet hiervan staan in een blauwe steen de namen gegrift van alle Waal wij kers die hun leven gaven voor onze vrijheid. Daar staat de naam van Burgemeester E. C. J. Moonen die op 6 September 1944, te zamen met een jongeman, Joop Hoffmans, door 'n groep S.S.-ers achter het raadhuis werd vermoord. Verder zijn er de namen van de vier ge broeders Slaats, broers van de oud-wereldkampioen wielren ner Frans Slaats, die met Kees van Loon in Duitse con centratiekampen omkwamen, de namen van bijna alle Jood se inwoners van Waalwijk en de slachtoffers van granaat- vuur en V-l (Waalwijk was gedurende 6 maanden front gebied). Voor hen allen hebben wij dit prachtige oorlogsmonu ment opgericht. Waalwijk en de sport. Waalwijk is niet alleen het centrum van de schoen- en leerindustrie, maar ook een centrum van de sport. En Kees de Ruyter is niet de eer ste sportman met een inter nationale titel. Voor hem was de bekende wielrenner Frans Slaats titelhouder van het werelduurrecord. Er is in Waalwijk een bloei ende wielerclub, er zijn vier voetbalclubs, waarvan er één in de 2e klasse speelt. Verder zijn hockey-, handbal- en ping-pongclubs. De schutters gilden zetten een aloude tra ditie voort. Natuurlijk wordt er bij ons ook veel gedamd en geschaakt. En gebiljart! Bijna elk café in Waalwijk heeft zijn biljartclub en dag in dag uit rollen de ballen over het groene laken. De broer van Kees de Ruyter, Henny, werd vorig jaar kam pioen 2e klasse groot biljart drie banden. De sport bloeit in Waalwijk en dat is altijd een goed teken. Dc muze. Waalwijk bezit verschillen de koren, die regelmatig uit stekende uitvoeringen geven met dan eens een klassiek, an dermaal een populair pro gramma. Die koren hebben enige prima solisten. Een Waalwijker was jaren lang heldenbariton der Ham burger opera. Vorig jaar is in Waalwijk 'n kamerorkestver eniging opgericht, die nu al een behoorlijk repertoire heeft en binnen afzienbare tijd haar eerste concert zal geven. Om de beste binnen- en buitenlandse kunstenaars en gezelschappen in Waalwijk te kunnen laten optreden is er „De Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap", in de wandeling Kunstkring gehe ten De namen van Cilly Wang, Stefan Askenase, Comedia, Sam Swaab, Jo Vincent, Het Nederlands Trio om er maar enkele te noemen to nen dat de Kunstkring de al lergrootste kunstenaars in Waalwijk laat optreden. en zitpiilen, Een uitkomsil De industrie. Waalwijk wordt gekenmerkt door de leer- en schoenindus trie. Dezer dagen zullen spe lers en genodigden excursies naar enige Waalwijkse fabrie ken maken. Enkele 'cijfers zullen U overtuigen van de belangrijk heid van deze industrie: Jaarlijks verlaten 3.750.000 paar schoenen de Waalwijkse fabrieken, dat is een produc tie van 20 millioen gulden! Meer dan 3000 mensen zijn hierbij betrokken. In 31 Waal wijkse schoenfabrieken wordt gezorgd voor 20% van de lan delijke productie. In 1948 werd hiervan 17% uitgevoerd. Voor de grondstoffen van deze schoenfabrieken zorgen de looierijen, voor hét zool leer, tussenzolen, hakken, voor het overleer, calfs, suède en runds. Andere fabrieken zor gen voor stanzmessen, cam- breurs en machines. Verder zijn er in Waalwijk meubelfabrieken, drukkerijen en een levensmiddelenindus trie, een kousenfabriek en an dere industrieën. De laatste vestiging is een Zwitserse fa briek voor electrische appa raten. Waalwijk kan dus met recht de naam dragen van „Centrum van de Leder- en Schoenindustrie". Wij hebben getracht in dit korte bestek U een indruk te geven van onze goede plaats Waalwijk. Er bestaat nog een oud rijmpje: Waalwijk; kale kijk, Als ze leven zijn ze rijk. Maar komen ze te sterven, Dan valt er niks te erven. Waalwijk heeft getoond door haar voorbereidingen voor het Europese kampioen schap dat het helemaal geen „kale kijk" is die haar ken merkt. Wij hopen van harte dat U, d.w.z. alle vreemdelin gen, deze dagen in Waalwijk genoeglijk zult doorbrengen. Moge de kennismaking met Waalwijk nog vele malen her nieuwd worden! Veel plezier!! Nu Waalwijk gereed is voor de ontvangst en het prima verloop van het tournooi, mo gen we wel hulde brengen aan de voorzitters en leden der verschillende comité's. Van zelfsprekend heeft een en an der heel wat gevraagd van 't organisatietalent en de werk kracht der initiatiefnemers. In dit verband mogen we op de eerste plaats noemen burge meester Mr. R. J. J- Lambooy, die met volkomen instemming van de gemeenteraad tal van gemeentediensten heeft inge schakeld. De 2e secretaris, laat ons maar zeggen de organisator, de heer H. Verwiel, die van alles en nog wat op de hoogte was en vrijwel alles verzorg de, heeft enorme prestaties ge leverd. Voor het meer technische gedeelte zorgde de heer André Hamers en men weet dat het dan in prima handen is. Onder leiding van het dage lijks bestuur werd vlot en goed werk geleverd in pret tige sfeer. Aan al deze werkers bij voorbaat dank en hulde X Prachtige prijzen voor de biljarters. De middenstanders van Waalwijk hebben zich niet on betuigd gelaten om de Euro pese Riljartkampioenschappen zoveel mogelijk luister bij te zetten. Zij hebben verschillende fraaie prijzen beschikbaar ge steld, o.a. een rooktafel, een prachtige schemerlamp, een reisnécessaire, een zilveren tafel-aansteker, een Phili- shave en nog verschillende an dere waardevolle prijzen. Daarnaast hebben heel wat winkeliers hun best gedaan om mooie etalages te maken, verscheidene hebben hun eta lages in het teken van de bil- jartsport gezet. B.B.A. AUTOBUSDIENSTEN NAAR EN VAN WAALWIJK. De N.V. B.B.A. onderhoudt een rechtstreekse autobusverbin- dino tussen de stations der N.V. Nederlandse Spoorwegen te Lage Zwaluwe, Tilburg en 's-Herto genbosch en het gebouw var. de Europese Biljartwedstrijden te Waalwijk volgens onderstaande dienstregeling. Naar Waalwijk Van Lage Zwaluwe Uurdienst vertrek 52 minuten over ieder uur (reisduur pi.m. 70 minuten) Van Tilburg Halfuurdienst vertrek 25 en 55 minuten over ieder uur (reisduur pl.m. 40 minuten). Uurdienst vanaf 18.25 t.m. 22.25 vertrek 25 minuten over ie der uur. Van 's-Hertogenbosch Halfuurdienst vertrek ieder uur en ieder half uur precies (reis duur 35 minuten). Uurdienst vanaf 18.00 t.m. 21.00 vertrekkende op 't hele uur. Op de dagen cn tijden der sé ances worden alle diensten NAAR WAALWIJK naar behoefte ver sterkt. Van Waalwijk Naar Lage Zwaluwe Vertrek 32 minuten over elk uur tot en met 21.32. Naar Tilburg Vertrek 39 minuten over elk uur tot en met 23.39. Naar 's-Hertogenbosch Vertrek 05 minuten over elk uur tot en met 23.05. Bovendien worden extra ritten gereden Naar Tilburg en 's-Hertogen bosch vertrek op werkdagen pl.m. 24.00 (na afloop d. seance). Vertrek op Zondag 1.00 uur 's nachts. Naar Breda en Dongen (recht streeks via Geertruidenberg en Oosterhout) vertrek dagelijks pl.m. 24.00 (na afloop d. seance) GROTE PROPAGANDA. FEESTAVOND. De Ned. R.K. Fabrieksarbci- dersbond St. Willibrordus afde ling Elshout houdt op Zaterdag 20 Januari des avonds te half ze- ven haar grote propaganda-feest- avond ter gelegenheid van haar 30-jarig besaan, in de zaal van dc heer M. v. Huiten alhier. Een groots programma is hier voor opgesteld. Zondag 14 Januari zal in bo vengenoemde zaal een feestverga- dering worden gehouden. Het pro gramma hiervoor is als volgt sa mengesteld 's Morgens om 7 uur zal in de parochiekerk van Els- hout een H. Mis worden opge dragen met algemene H. Commu nie. Na de Hoogmis zal van half twaalf tot twaalf uur in genoem de zaal een receptie worden gc- hodden, waarbij gelegenheid is 't bestuur te feliciteren. Hierna be gint dan de feestvergadering, die geopend wordt door de voorzit ter. Een hoofdbestuurslid zal dan een propagandistisch woord tot de leden richten, waarna eventu ele verdere sprekers aan 't woord kunnen komen. Daarna volgt dan sluiting van deze feestvergadering. Overbodig te zéggen dat deze vergadering van het allergrootste belang is voor elk lid individueel. Onbekend maakt onbemind is nog steeds een waar spreekwoord. Gij leden die nooit of heel weinig de vergaderingen bezoekt, laat deze gelegenheid niet voorbijgaan, doch toont uw belangstelling en medeleven. Denk heus niet, ze kunnen het wel zonder mijn tegen woordigheid, want dit verlamt de nodige activiteit van uw bestuur. Door aller opkomst wordt van zelf het bestuur geïnspireerd tot grote activiteit. Op Zaterdag 20 Januari biedt het programma zeer aanlokkelijke uren van gezelligheid. Na 't ope ningswoord van de voorzitter zal het gezelschap Harry van den Bosch een dol komisch program ma aanoieden onder de titel van ..Bont jolijt en vrolijkheid". On der de pauze zullen een vijftal fraaie prijzen worden verloot. Aan bestuur en leden dezer or ganisatie de beste wensen voor de komende jaren tot heil van dc ar beidende bevolking van Elshout. HEEMKUNDEVEREN1GING ONSENOORT. Onder zeer grote belangstelling van de leden opende de voorzit ter van de Heemkundekring On- senoort gisterenavond de eerste vergadering in het nieuwe jaar met een schitterende Nieuwjaars rede, waarin hij, na de leden een zalig Nieuwjaar te hebben toege wenst, alsmede veel heil en ze gen, de hoop uitsprak in samen werking met de leden krachtig samen te werken aan de bloei van de vereniging, vooral met de uit gave van het studieblad „Met gansen trou" waarvoor reeds ver schillende brieven van aanmoedi- SPIERPIJN. SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène verdrijft de sner pende pijn. ging waren binnengekomen. Al- lerwege noemde men 't een pres tatie voor zulk een kleine kring zulk een tijdschrift te kunnen uit geven. Men was dan ook heel te vreden over de eerste behaalde resultaten. Over de verspreiding nu van dit tijdschrift werd druk van gedachten gewisseld en men hoopte binnen korté tijd met een afdoend hulpmiddel voor de dag te komen. Intussen werd de leden aanbevolen in hun eigen kring de nodige stappen te ondernemen. Een bijzonder woord van lof werd gebracht aan de heer Pol voor zijn bijzondere medewerking tot illustrering van het maandblad, waarvan reeds het eerste nummer op zo'n keurige wijze was-uitge voerd. De penningmeester, de heer v. d. Meerendonk had een buitenge woon goede avond, daar hij zijn kas niet onbeduidend versterkt zag worden. Bij de rondvraag werden ver schillende heemkundige vragen gesteld, die nagenoeg alle bevre digend konden worden beant woord. De secretaris, de heer v. En gelen, hoopte spoedig wederom nieuwe vondsten bekend te kun nen maken, zodra de weersom standigheden wat gunstiger voor hem werden. De voorzitter en dc leden wensten hem intussen veel succes en met belangstelling wor den zijn resultaten dan ook tege moet gezien. Verder niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter daarna deze vruchtbare en goed geslaag de vergadering. CULTURELE VERENIGING ONSENOORT. De bovengenoemde vereniging houdt op Zondag 14 Januari a.s. haar vierde bijeenkomst. Als spre ker zal optreden Ir. Edmond Ni colas, bekend schrijver en radio spreker. Als titel voor zijn spreek beurt heeft deze gekozen „Geen beter leven dan een goed leven". Het belooft voor de leden van deze vereniging wederom een prachtige avond te worden. Aan vang 7 uur. ONDERSCHEIDINGEN. Door de minister van oorlog werden onderscheiden met het ereteken voor Orde en Vrede met gespen A. J. Akkerman, Haven- dijk 72 A. J. dc Bont, 't Vaartje 84 J. M. Mateijsen, 't Vaartje 48 J. Sprangers, Schotse-Hoog landersstraat 83. Met het ereteken zonder gesp W. Bakker, Vrouwkensvaartse- straat 22. Genoemde onderscheidingen zijn Maandag j.l. door de burgemees ter aan dc betrokkenen uitgereikt. K. J. M. V. De Katholieke Jonge Midden standsvereniging hield haar jaar vergadering in haar clublokaal aan de Keizersdijk. In deze ver gadering sprak de voorzitter zijn Nieuwjaarswens uit en gaf de se cretaris een overzicht van het werk der vereniging over het af- gelopen jaar. De penningmeester gaf een verslag van zijn financieel beleid, dat een batig saldo te zien gaf. De bestuursleden C. Mee- wisse en Jac. Weterings, die pe riodiek aftraden, werden herko zen. Tot slot sprak de aalmoeze nier kap. v. Luyks, 'n kort woord tot opwekking en memoreerde nog enkele feiten uit het verleden. In het jaar dat nu intrad, het jaar van het eerste lustrum der vere niging, sprak hij zijn volle ver trouwen uit. SCHEEPVAART. Gedurende de maand December van het afgelopen jaar passeerden de rolbrug over dc Dongc alhier 11895 schepen met. een inhoud van 315259 ton. - AANTAL INWONERS. Per 1 Januari 1951 bedroeg het aantal inwoners der gemeente Raamsdonk 7919. XXX TAFELTENNIS K.T.C. Het damesteam van KTC be haalde 1.1. Zondag het kampioen schap van haar afdeling. Haar laatste thuiswedstrijd tegen Kerk- driel werd met niet minder dan 10—0 gewonnen en hiermede be haalde zij ongeslagen de titel. Het team dat het kampioenschap behaalde, bestond uit de volgende dames: Mevr. v. Boxtel-Willems, Mej. T. Treffers en Mej. T. Pul les. Dames, proficiat. Het le herenteam won 1.1. Za terdag in Vught met 73 van Animo, terwijl het 2e team een gelijk spel bevocht in Den Bosch tegen Excelsior. Het programma voor de ko mende week is Silva 1—KTC 1. KTC 2-NVR 3. VERGADERING K.P.V. A.s. Zaterdag om 8 uur houdt bovengenoemde vereniging een ledenvergadering in café v. Wan- rooij. De agenda luidt 1. Opening door de voorzitter. 2. Bekendmaking candidaatstel- ling voor het bestuur. 3. Afhalen geldprijzen tentoon stelling. 4. Degenen die nog geen rin gen besteld hebben, kunnen dit op deze vergadering nog doen. 5. Mededelingen. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. GEVONDEN EN VERLOREN. Op het Groepsbureau der Rijks politie alhier werd aangifte ge daan van de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden Een Bos sleutels huissleutel; twee pakjes bruine schoenentongen: een levend ko nijn; een glacé dameshandschoen; boodschappentas; schaar; auto ped; een glacé handschoen; een wollen sjaal: een paar wollen handschoenen; een paar kinder wantjes; een reserve autowiel; een paar wollen dameshandschoe nen; een wollen sjaal; komen aan lopen een ruwharig hondje. Verloren een bruin lederen portemonnaie, inhoudende onge veer 25.—driehoekige sleutel ring met 5 a 6 sleutels; zakmes met rood benen heft: postwissel ciroot 55.— ten name van A. Netten; bruine glacé dameshand schoen maat 7V\'. nikkelen heren polshorloge; zwarte vulpenhouder en zilveren damesvulpotlood; por temonnaie inhoudende 60 a 70 ct. en een rijbewijs A; zwart lederen portemonnaie inhoudende 2 sleu tels en enig klein geld; lichtbruine handschoen (linker)zilveren ro zenkrans; winkelboekje van de Coöperatie; een paar gebreide wantjes; verchroomd heren pols horloge; bruin lederen heren handschoen (rechter); gouden schakelarmbandzwart gelakte autoped; bankbiljet van 25.— bruin lederen gereedschaptas met gereedschap; 'n paar bruine glacé FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 19) Gerard gaf zijn adres, maar voegde er bij dat hij niet meende hoe een dergelijk on derhoud enig doel zou heb ben, en ging nu waarlijk zijns weegs. Mr. Carr keek de jongeman na en dacht: öf dat Claude Cornish het verstand verloren had, öf dat hij een grap had willen hebben. Maar, wacht, wat had hij ook weer op Bel- rewarde gezegd?Dat hij onder een andere naam had dienst genomen?Flyne? Ja, dat kon wel, dat hij die naam had genoemd. Francis Cornish had deze v.erklaring bevestigd, terwijl Claude nog boven was en hij had gezegd: „Onze Claude is een alleraar digste jongen. Hij wilde onder dienst gaan, maar zijn moe der verzette er zich tegen. Toen is hij tóch gegaan onder een aangenomen naam. Maar nu we hem hier thuis hebben, zullen we hem ook weten te houden!" Waarschijnlijk had de jon geman, om de een of andere reden, ongenoegen gehad met zijn ouders en wilde hij nu vrij zijn van hen. In ieder ge val voelde Mr. Carr zich ver plicht die zaak eens grondig te onderzoeken. HOOFDSTUK XI. Toen Gerard, na zijn ont moeting met Mr. Carr, op zijn kamer terugkwam, was er in die tijd een brief voor hem gekomen van kolonel Evelyn, die hem de volgende dag in zijn club te dineren vroeg. De kolonel ontving zijn gast zeer vriendelijk en vond dat hij er veel beter uitzag dan toen zij in de bungalow af scheid namen. Nu zult u zeker ook weer wat bezig kunnen zijn, zon der dat u bang hoeft te wezen voor een inzinking? vroeg hij. Gerard antwoordde dat hij niets liever wenste dan weer wat uit te voeren, maar dat 't juist de moeilijkheid was om werk te vinden. Nu, ik heb mijn neef, Sir Arthur Evelyn, hier vanmid dag ook te lunchen gevraagd en ik heb hem al over u ge sproken. Als u zo gelukkig is een gunstige indruk op hem te maken, dan zou het mij niet verwonderen, of hij zal u zetten op de lijst van de genen die hij gaarne op zijn departement aan 't werk zou zien. Dit klonk Gerard als de schoonste belofte in de oren. En het was dus geen wonder dat hem dit opeens veel op gewekter stemde, zodat hij er dan ook zeer presentabel uit zag toen hij aan Sir Evelyn voorgesteld werd. Tegelijkertijd verscheen ook de derde gast, kapitein Mack- worth, die cavallerie-officier was geweest en adjudant bij zijn regiment, maar die nog enige maanden later dan Ge rard gevaarlijk gewond was. Sir Evelyn zei, dat hij maar een half uur had voor de lunch, want dat hij vroeg op de middag een vergadering had bij tc wonen. De heren gingen dus dade lijk aanzitten en het gesprek werd algemeen. Sir Evelyn bleek getroffen door Gerard's bescheidenheid en toch zo grote zelfbewustheid en bij 't afscheid nemen zei hij tegen dc kapitein: Ik zal u naar Ierland zen den, zodra die zaak daar ge regeld is. Maar u zult een col lega naast u krijgen. Ik hoor, dat u werk zoekt, Mr. Flyne? Gerard bevestigde dit en veelbelovend klonk het toen van de minister: Komt u morgen om 11 uur aan het Departement bij mij en breng uw geloofsbrieven mee. Het leek Gerard haast te mooi om waar te kunnen zijn en opgewonden zei hij dan ook: Op zó'n kans had ik niet durven hopen! Ja, als Sir Evelyn zich eenmaal iets voorneemt, dan brengt hij het ook liefst zo gauw mogelijk ten uitvoer. En ik verzeker u dat het goed is om hem tot vriend te hebben. Het gezelschap ging nu ook gauw uiteen en Gerard voel de zich aanmerkelijk opge lucht: hoogst waarschijnlijk zou hij naar Ierland gaan met kapitein Mackworth en zou hij wel een pa^r honderd pond per jaar verdienen. Maar voortdurend viel er een schaduw op zijn pad: van Queenie had hij niets meer gehoord; dus kon hij daar slechts uit opmaken dat zij niets meer van hem wilde weten. Hij had haar nog twee maal geschreven, na die eer ste keer, waarin hij haar zijn veranderde omstandigheden meegedeeld had. Die onzeker heid was hem ondraaglijk; dus had hij aangedrongen op een enkel woordje. Maar taal noch teken had hij gehoord, ook op de derde brief. Dan was er nog iets, wat hem in het geheel niet beviel: hij had een brief ge kregen van Mr. Carr, waarin die hem verzocht onverwijld bij hem op het kantoor te ko men, daar hij hem wilde spre ken over een zaak van het grootste belang. Gerard hoop te nu maar dat de gevolgen van dit bezoek hem niet in moeilijkheden zouden bren gen. wat betreft zijn reis naar Ierland. Hij wist dus niet of hij zich eigenlijk niet in het hol van de leeuw zou begeven, door naar Mr. Carr te gaan. En toch wilde hij ook niet weg blijven, daar hij de zaakwaar nemer niet de indruk wilde geven dat hij iets te verber gen had. Ieder ogenblik kon hij opgeroepen worden om naar Ierland te gaan; dus be gaf hij zich dan ook onver wijld naar Bedford Row. Mr. Carr was blij hem te zien en begon: Nu moet u mij toch eens zonder enige terughouding vertellen hoe uw verhouding precies is tegenover Mr. en Mrs. Cornish. U sprak van u zelf als van „hun aangenomen zoon". Wat bedoelde u daar mee? Allereerst moet ik u zeg gen, Mr. Carr, dat wat ik u nu vertellen ga, een zaak van het grootste vertrouwen is. Daarop deelde Gerard de hele geschiedenis mee van zijn ontmoeting met Mr. Cornish en diens vrouw en hun daarop gevolgd voorstel, om hun aan genomen zoon te worden; en tenslotte zijn weigering om 't bewuste document te onder tekenen, en zijn vertrek van Belrewarde. Met recht: „een vreemde geschiedenis", verklaarde Mr. Carr. Maar het eigenaardigste van alles is nog uw opvallen de gelijkenis met de kleine jongen die Mrs. Cornish, nu zestien jaar geleden toen zij uit Amerika kwam, meebracht bij haar bezoek aan mij. Na de dood van haar vader was ze zo graag op Belrewarde komen wonen, maar dit was onmogelijk in verband met de voorwaarden van het testa ment van haar grootvader. Het landgoed werd daarbij aan de jongen nagelaten, die eerst op zijn één-en-twinstig- ste jaar daarvan in het bezit zou worden gesteld. Claude Cornish zou nu ook één-en- twintig zijn geweest als hij nog in leven was. Maar die moet dus dood zijn? Dat zeiden de ouders tenminste tegen mij en dat was ook hun argument waar om ze wensten dat ik zijn plaats zou innemen. Alleen deden zij het voorkomen of het landgoed behoorde aan Mrs. Cornish en dat zij er mee doen kon wat zij wilde. (Wordt vervolgd). herenhandschoenen; bruin lede ren herenportemonnaie Inh. één bankbiljet van 20.enkele muntbiljetten van 2.50 en 1 gulden en enig klein geld, totaal ongeveer 25.een sleutelring met 3 sleuteltjes; bruin lederen herenportemonnaie inh. ongeveer 30,bestaande uit 2 bankbil jetten van 10.—, enige muntbil jetten van 1.— en klein geld. benevens een afgebroken sleutel merk B.K.S. cn enkele bónnen van de winkelactie Kaatsheuvel en Waalwijk; slangenlederen por temonnaie inh. ongeveer 20.—; melkbus genummerd 596; heren polshorloge; zwarte gummilaars; gouden ring met zwarte steen; bruin leleren portemonnaie inh. ongeveer 50 ct., weekkaart BBA en enige foto's; wollen hand schoen (linker). Rode Hoest Dooi 45 ct poedersvarij^ Duivensport. In café C. v. Wanrooij in de Mgr. Völkerstraat, werd Za terdag en Zondag weer een Postduivententoonstelling ge houden, thans van de vereni ging „Vriendschap onder ons". Keurmeester v. Wanrooij uit Dongen beoordeelde de vogels. De uitslag der keuring was: Oude doffers, 35 stuks: 1 en 8 C. v. Wanrooij; 2 C. Laros; 3 H. Klis; 4 en 9 Fr. v. Woen- sel; 5 G. Kemmeren; 6 A. Hoffmann; 7 M. v. Wanrooij. Oude duiven, 25 stuks: 1 J. v. Boxtel; 2 M. Damen; 3 G. Kemmeren; 4 Fr. v. Woen- sel; 5 en 6 C. v. Wanrooij; 7 Fr. v. Woensel. Jonge doffers, 28 stuks: 1 M. v. Boxtel; 2 en 5 H. Klis; 3 J. Damen; 4. Fr. v. Woen sel; 6 C. v. Wanrooij; 7 M. Mesch. Jonge duiven, 31 stuks: 1 C. v. Wanrooij; 2 en 7 C. La- ros; 3 J. Damen; 4 en 5 A. Hoffmann; 6 P. Groots wagers; 8 Th. v. Gooi. Late jonge doffers: 1 A. Hoffmann. Late jonge duiven: 1 M. v. Boxtel; 2 J. Damen; 3 G. Kemmeren. Buiten deze duiven zaten nog een aantal vogels in de showmandjes, die we zouden kunnen betitelen als promi nente figuren, o.a. van dhr. A. Hoffmann de Kamp 1948 Midden fond; de kamp 1950 Midden fond; van de heer G. Kemmeren: de kamp fond '48 en 1949; van de heer M. van Wanrooij de Fondkamp '47; van de heer L. van Ree de Vitesse kamp 1950; van M. Mesch de Fondkamp 1950. Er was beide dagen zeer veel belangstelling. BURGERLIJKE STAND. Van 16 t.m. 31 December 1950. GeborenLeonardus W. C., -■ v. G. J. v. d. Hoven-Smit Johanna M. M. d. v. G. E. v. Wanrooy-v. d. Linden Simon M. A. J. z. v. C. J. M. Pepping- Brekelmans Hendrik z. v. S. Faro-Paans Martinus J. P. z. v. J. Snoeren-v. Muilekom Petrus A. z. v. P. v. d. Broek- v. Wanrooij Johanna C. M. d. v. A. H. Lammers-Maas Anna C. G. d. v. A. G. v. Gor- kom-Kroot Hendrika M. C. d. v. J. Kroot-Vrienten Mar- garetha M. H. A. d. v. H. P. C. Laros-Buys Egbertus C. G. z. v. H. M. v. Noije-Dumoulii; Cornelis N. M. z. v. A. Groe- nendaal-v. Kuijk Anna M. C. L. d. v. L. M. Ververs-Beek mans Maria d. v. Tii. v. d. Heuvel-Witsenburg. IIuw.-Aangiften Antonius W. v. Ertrijk te Raalte en Elisabeth C. M. Klijn alhier Cornelis P. Horsten te Oosterhout en Adria- na P. G. Molenschot alhier C. M. var. Mier te Waalwijk en Adriana J. Hendriks alhier Adrianus J. C. van Breugel al hier en Teresia L. M. v. Amels- voort te Bussum Adrianus van der Linde te Made en Henrica W. Ccuwenberg alhier Mar tinus A. C. A. van Hest te Til burg en Joanna G. Smits alhier. HuwelijkenJoannes J. Sjnid 28 j. te Tilburg en Johanna Th. van Boxtel 25 j. alhier. Mari- nus A. J. van den Rijken 24 j. en Joanna G. Dingemans 23 j. beiden alhier Andreas G. Da men 26 j. en Helena Dewaele 26 j. beiden alhier. OverlijdenJohanna W. M. v. Gooi 10 weken Petrus J. Rob ben echtg. v. J. Vissenberg 61 j. Maria J. L. Plaizier echtg. v. H. A. J.Bergmans 59 j. Gcr-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2