ELSHOUT ORÜNEN HAARSTEEG SPRANG BIOSCOOP-PROGRAMMA Voor de betere Textiels) 6 6 Millioenen dames Van Loon-Schrauwers De Indische families in Elshout. goed in de imaak gevallen, want bij voldoende deelname gaat men op Zondag 28 Jan. nog eens, nu om de opera „Czaar Peter" van Albert Lortzing te gaan zien en ho ren. ganiseren in een Brabants provinciestadje (14.000 inwo ners), dat niet eens per spoor bereikbaar is? Maar de zaak is voor elkaar gekomen. Bur gemeester Lambooy hield I woord, hij heeft het zijne er toe bijgedragen dat Waalwijk gekozen wex-d, en Donderdag- i middag is het dan zo ver: dan IiïïflIL zullen de negen sterkste bil jartspelers uit Nederland, Bel- VEDEHOVA. van leerlingen aan de Middel bare Vakschool voor de Schoen- en Lederindustrie, or ganiseert op Dinsdag 16 Jan. in Hotel Verwiel een lezing die verzorgd wordt door de B.P.M. onder de titel „De op sporing en winning van aard olie". Aansluitend aan deze lezing zullen enige geluids films worden vertoond. LOTERIJ D.V.S.V. De trekking van de door D.V.S.V. uitgeschreven loterij zal plaats hebben Zaterdag 13 Januari a.s. om 7 uur in het café van de heer Jac. Passier. DUIVEN- TENTOONSTELLING van de Junioren der Post duivenvereniging „De Post duif" te Waalwijk. Zaterdag 13 en Zondag 14 Januari a.s. houden de Junio ren van „De Postduif" een tentoonstelling van hun dui ven in het clublokaal bij de heer v. Heesbeen. De heer A. Stokwielder al hier zal de duiven keuren. Wij vertrouwen dat alle senioren Zaterdag en Zondag door een bezoek aan deze tentoonstel ling hun belangstelling tonen voor hun jongere broeders in j deze sport. Zijn er nog personen die de gië, Frankrijk, Oostenrijk en Portugal in he tGxldenbond- gebouw van het schoenen stadje de strijd met elkaar aanbinden. Waalwijk heeft zijn uiterste best gedaan om dit belangrij ke tournooi tot in de puntjes te organiseren. Onder bescherm heerschap van Prins Bern- hard kwam na maanden van voorbereiding een uitsteken de regeling voor elkaar, wel ke waarborgt dat Waalwijk deze week in het centrum van de algemene belangstelling zal staan en dat ook daarna nog lang over dit centrum dei- Langstraat zal worden ge sproken. zeggen: Voor de handen niets beter dan H A M E A GELEI MUSIS SACRUM. Dit theater presenteert van Vrijdag tot en met Zondag „Katinka, meisje voor alles". Een jonge actrice is voor haar examen gestraald en tracht /,ijn er nog personen aie ae door toneel te spelen in het tentoonstelling met een ere- huis van de voorzitter van de prijs willen steunen, dan wor- examencommissie te bewijzen den deze gaarne ingewacht dat ze wel degelijk actrice is. bij de tcntoonstellings-secre- taris. De opening vindt plaats Za- terdagavond om 6 uur, terwijl j Zondag om 11 uur de prijzen zullen worden uitgereikt door de voorzitter van „De Post duif". De tentoonstelling sluit Zondag om 4 uur, waarna de duiven kunnen worden afge haald. Dus. liefhebbers. Zater- J doórf'Dat"''brengt''Natuurlijk Wat haar natuurlijk lukt en laat ze nu ook nog het hart van de grote acteur gewonnen hebben. Maandag en Woensdag krijgt men hier te zien „De Tijger van Eschnapur". In dit verhaal gaat een avonturier er met de vrouw van de Ma- haradja van Eschnapur van dag en Zondag allen present op deze junioren-dagen, die U laten zien dat ook zij over pri ma materiaal beschikken. Grotestraat 282 WAALWIJK NIEUWE BILJARTCLUB. Maandag j.l. werd er in Ca fé „De Sport" van de heer A. v. Hilst, naast het R.K.C.- terrein, een biljartclub opge richt onder de naam: Vrien den Onder Ons", V.O.O. Een 14-tal leden gaven zich op. In genoemd café wordt a.s. Zaterdag om 7 uur de oprich tingswedstrijd gespeeld tegen een 6-tal van W.B.C. uit café C. van Berkel. Wij wensen de nieuwe club veel succes toe. een hoop verwikkelingen mee, men komt in Berlijn terecht waar de vrouw als danseres j optreedt, bijna ontvoerd I wordt, maar tenslotte toch j door haar geliefde ontzet wordt en met hem een on- zekere toekomst tegemoet gaat. 14 Jaar. LUXOR THEATER. De film die hier van Vrij- i dag tot en met Zondag draait heet „Ere-schuld". Een gene- raai wordt valselijk beschul- digd de oorzaak te zijn dat een convooi legergoederen door de Apache-Indianen in j de pan is gehakt. Zijn zoon gaat op de waarheid uit en ontdekt die na veel avontu- i ren. Hij kan de naam van zijn vader in ere herstellen. Toegang 14 jaar. Drie vrouwen krijgen, juist als ze van de wal losraken, een brief: „Ja, kinderen, ik ben er met één van jullie mannen vandoorWier WANDELEN. i man is het geweest? Dit is 't laatste wat men verneemt in De kring Tilburg van de j „De fatale Brief", de film die Maandag en Woensdag draait. Nederl. Wandelsport Bond or ganiseert a.s. Zondag 14 Jan. haar derde tocht van de Win- terserie in Waalwijk. De start heeft om 12 uur plaats aan 't Stationskoffiehuis. Men ont vangt daar het parcours dat binnen 5 uur gelopen moet worden. Inschrijvingen kun nen geschieden aan het start bureau. DERDE ONTWIKKELINGSAVOND. Maandag 15 Januari geeft de K.A.B. haar derde ontwik kelingsavond. Als spreker zal optreden pater Nathanaël uit Tilburg met het onderwerp ..De wereld is zo groot". In verband met het Euro pees Biljartkampioenschap in de Gildenbond, zal deze Ont- -- wikkelingsavond worden ge- Braspenning, geven in zaal „Thalia". Degenen die 18 jaar zijn kun nen naar de oplossing van 't geheim gaan kijken. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Elsken M„ dv. A. Dercksen-Grashoff Ember- dina C. M., dv. P. S. H. Wil- lemse-Bouter Maria H. J„ dv. F. Karreman-Verduijn te Sprang-Capelle Dirk, zv. W. C. van Beek-v. d. Schans te Sprang-Capelle Albertus F.A., zv. A. G. Verhoeven- v. d. Pennen Geertruida J., dv. J. Both-Brok Anna M., dv. G. W. Knippels-v. Son Adriana M. J., dv. H. A. A. Mutsaers-de Rooij Lorette Y„ dv. J. M. Pawlikowski- EUROPESE BILJARTMATADOREN NAAR WAALWIJK. Het „Brabants Nieuwsblad" uit Roosendaal Bergen op Zoom bevat een interessante voorbeschouwing over het Eu ropees Biljartkampioenschap te Waalwijk, waarin het Kees de Ruyter de beste kansen geeft. Wij ontlenen er een stukje aan, speciaal ook om te laten uitkomen hoe men in den lan de aankijkt tegen de „spoor loze" gemeenten in de Lang straat. Het blad schrijft dan o.m.: Burgemeester Lambooy, die 't vorig jaar zijn burger Kees de Ruyter huldigde, toen deze als biljartkampioen van Euro pa, cadre 47/2, terugkeerde uit St. Etienne, beloofde, dat, als het aan hem lag, de titelstrijd 1951 in Waalwijk zou worden gehouden. Voor velen klonk deze belofte louter als com pliment, uitgesproken in de roes der vreugde. Hoe gaat men in 's hemelsnaam een Europees kampioenschap or- Overleden: Antonetta Th. van de Leur, 78 j„ wed. van M. v. Rijswijk Johanna v. d. Hammen 72 j. Marinus v. Esch, 64 j., weduwnaar van G. Jansen, echtg. van C. de Roon Clasina P. v. Es, 39 j. Iïuiv.-aangiften: Geen. Gehuwd: M. Pelders, 50 j. en W. A. Peijnenburg 49 j„ beiden te Waalwijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: Geen. DE AMBONNESE KWESTIE. De woordvoerder van het In donesische Ministerie van Defen sie heeft medegedeeld, dat de In donesische regering slechts twee punten van Minister 's Jacob in zake de afvloeiing van Ambonne- se leden van de K.L. kan aan vaarden. Deze Ambonnezen kun nen ter plaatse of op de plaats van herkomst demobiliseren. De mobilisatie buiten Indonesië is uitgesloten. Opneming in de A. P. R. I. (Indonesische strijdkrachten) is de individuele zaak van de Am bonnezen. - ONTWIKICELINGSAVOND K. A. B. De K.A.B. afd. Drunen hield Mandag J.l. haar vierde ontwik- kei Lags avond van deze winter. De zaal was goed bezet. De spreker van deze avor.d was de Eerw. Pater Fidentius. De voorgaande sprekers hadden gesproken over ons bevolkingsprobleem en indus trialisatie. Pater Fidentius kwam spreken over een tweede oplos sing van ons bevolkingsprobleem, n.l. de emigratie. Spr. verstond de kunst om op zeer eenvoudige en soms grappige wijze dit moeilijk onderwerp te behandelen en wist zeer duidelijk het bevolkingspro bleem van Nederland te schetsen tegen de achtergrond^ van onze verarmde staat, waarin wij leven. Spr. besprak eerst in het kort de bevolkingsgroei in Nederland. Nederland, dat het hoogste ge boortecijfer heeft van heel West- Europa en het laagste sterftecij fer. waaruit blijkt dat het een door en door gezond volk is. Deze bevolkingsaanwas schept echter problemen en deze proble men zijn na de oorlog, waaruit wij arm en berooid te voorschijn zijn gekomen, nog nijpender ge worden. Door verdere industria lisatie, wat ook zijn problemen weer schept, kan een gedeelte van het bevolkingsoverschot worden opgevangen. Maar industrialisatie kan niet volledig de oplossing brengen. Nederland zal ook moe ten emigreren. Uitvoerig ging de spr. dan op de emigratie met al 'wat daaraan vast zit, in. Hij gaf een algemene beschouwing over de landen waarheen geëmigreerd kan worden en de mogelijkheden aldaar. De emigratie zal in Ne derland r:og op veel grotere schaal moeten worden aangepakt, maar het is een eis dat het doordacht en nauwkeurig wordt voorbereid en uitgevoerd. En dan nog zal de toekomstige emigrant een harde kop moeten hebben. Spr. gaf de toekomstige emigranten de raad bij het maken van plannen om te emigreren zich eerst en vooral te wenden tot de emigratiebureaux van hun eigen standsorganisaties. Het was een boeiend, sugges tief en realistisch betoog over dc emigratie en al wat daarmede sa menhangt. Deze avond was zeer leerzaam. WONINGBOUW. Bij de verdeling van bouwvo lume heeft Drunen voor 1951, 1952 en 1953 naar wij vernemen voor ieder jaar 16 woningen toe gewezen gekregen, dat is dus over drie jaar 48 woningen. Gezien de grote woningnood in onze ge meente en geticn 't feit dat Dru nen een groeiende industrieplaats is, mogen wij hopen dat er in de ze komende drie jaren uit de in reserve gehouden toewijzingen Drunen ook zijn deel za! ontvan-, gen. VAKOPLEIDING. Naar wij vernemen heeft dc Stichting Vakexamens en Vakon derwijs voor de Schoenmakerij de A cursussen, welke voorheen ge geven werden in 's-Bosch en Dru nen, gecombineerd. Deze A cur sussen (schoenhersteller) zullen nu voortaan worden gegeven in Drunen en wel op Zaterdagmid dag in een lokaal van de Gem. Vakschool voor Schoenmakers. Cursisten kunnen zich opgeven aan genoemde school. WERKMEESTERSBOND. De bond van Werkmeesters afd. Drunen hield Dinsdagavond een algemene vergadering. De af deling telt thans 25 leden. De vergadering was goed bezocht. Besloten werd om op 3 Febr. a.s. een jaarvergadering te hou den, waaraan men de jaarlijkse feestavond zal verbinden. Er werd een commissie van voorbereiding gevormd voor het organiseren van deze avond. Verschillende huis houdelijke aangelegenheden wer den nog afgehandeld. R.K.J.B.-TONEEL. De toneelclub van de R.K.J.B. heeft naar wij vernemen opnieuw een toneelstuk in studie genomen. Het is ditmaal een blijspel van Arie v. d. Lugt getiteld .,De ver kochte bruid". De opvoering hier van zal plaats hebben met Vas tenavond. UITVOERING ZANG EN VRIENDSCHAP. De R.K. Gem. Zangver. Zang en Vriendschap geeft Zondag a.s. opnieuw een uitvoering. Het is ditmaal een toneelavond, aange boden door de toneelvereniging „De Rederijkers" uit Herpt. Op gevoerd zal worden een drama in drie bedrijven, „Het huis zonder zon". De uitvoering zal plaats hebben in café v. d. Geld. Aan vang 7.30 uur. MIDDENSTANDSAVOND. Maandagavond 15 Jan. zal on der auspiciën van de R.K. Mid denstandsvereniging in de zaal van Th. Elshout een Midden standsavond worden gehouden. De spreker van deze avond is de Eerw. Pater Adam, die zal spreken over de algemene mid- denstnödsbelangen Woensdagmiddag kwamen een achttal gezinnen recht uit Indone sië naar Elshout om voorlopig het St. Norbertusgesticht te gaan be volken. 't Viel toch niet mee voor die mensen, waarvan de meesten nog nooit buiten Indonesië zijn geweest. Ze hadden het toch wel koud en ze zagen wel een beetje wit om hun neus, al gaat dit voer sommigen niet op. Het begin was een beetje aar zelend. Geen wonder ook in deze geheei vreemde omgeving. Maar toen ze een kopje chocolade met een gebakje op hadden, kwamen de tongen los en spoedig rolden gezellige r's, typisch voor de In dische Nederlander, door de ont vangzaal. Wij hebben met hen gepraat en meer en meer kwam bij ons de gedachte naar voren Waarom Waarom zijn deze mensen van huis verdreven Waarom zijn ze hier in een voor hen vreemd land? Ach, alleen maar omdat zij zich te veel Nederlander voelden en zich niet wensten neer te leggen bij de „zegeningen" van Soekar- no's merdeka. Er is een oud-havenmeester, met 24 dienstjaren. Zijn plicht ge daan onder de allerberoerdste om standigheden. En zijn loon Buiten getrapt 1 Alleen maar omdat hij als goed Nederlands ambtenaar zijn land trouw bleef.' Er zijn oude dames bij, die nog maar moeilijk kunnen lopen. Ze hadden een prachtige levensavond kunnen hebben in hun prachtige geboorteland. Maar neen Er zijn jonge kerels bij met mid delbare schoolopleiding. Jonge mensen, die Indonesië zo ontzet tend hard nodig heeft. Er is een weduwe, wier man in 1943 inyeen Japans concentratie kamp is gestorven en die de toe komst van haar 6 kinderen in Ne derland met bezorgdheid inkijkt. Eruit Deze mensen hebben alle recht op onze medewerking en hulp. O, natuurlijk, zij zullen zichzelf ook moeten aanpassen, maar dat hebben ze maar al te goed ge leerd. Een dame onder hen woon de met 7 mensen in één, later in twee kamers, jarenlang Wij hebben de taak om die mensen met begrip en medeleven tegemoet te treden. En wat dit betreft, hebben de bakkers va: Elshout een prachtig voorbeeld gegeven. Vlak voor ze kwamen, lieten ze een grote taart bezorgen, waarop in keurige letters „wel kom"' was gespoten. En de welkomstwoorden van Burgemeester Snels getuigden ook van de bereidheid om te helpen. „Ik heet u van harte welkom in onze gemeente als landgenoten", aldus de burgemeester. „Van har te welkom namens het gemeente bestuur. Van nu af behoort u tot mijn kinderen en ik, de commissie van bijstand en de pastoor zullen al het mogelijke doen om uw ver blijf hier aangenaam te doen zijn. Dit is een groot gebeuren voor Elshout. Gij komt hier niet als vreemdelingen, maar als landge noten. U is hier in een goed te huis en een goede omgeving. Het gebouw is prettig ingericht. Ik kan u verzekeren dat er tientallen ge zinnen slechter zitten dan u hier. U mag u verzekerd weten dat al les zal gedaan worden om uw verblijf zo goed mogelijk te doen zijn." Nadat enige zakelijke medede lingen waren gedaan, sprak de pastoor nog een woord van wel kom „Wij zijn blij dat wij u als nieuwe parochianen mogen ver welkomen. Ik hoop dat we samen in de toekomst in de meest intie me verhouding zullen leven en ik hoop dat gij er van verzekerd zult zijn dat het vertrouwen wederzijds niet geschokt zal worden." Hierna kwamen de beheerder van het huis en zijn echtgenote in ac-, tic om alle mensen op hun kamers te brengen, hetgeen vlot ging en toen was het tijd voor de erwten soep, die best gesmaakt zal heb ben. JAARVERGADERING. Een zwaar jaar staat voor de deur. Vooreerst zal worden deel genomen aan een concours, waar op zal worden uitgekomen in de 2e afdeling. Ten tweede zal er op 5 Augustus een festival worden georganiseerd. Hiervoor zal zeer spoedig een festivalcomité uit de gehele bevolking worden samen gesteld, om met de voorbereiden de werkzaamheden een aanvang te kunnen maken. Daarna gaf de secretaris, de heer H. Leestermans, een zeer uitgebreid jaarverslag, dat prima in orde was en sloot met een batiq saldo. Hierna kwam aan de orde de bestuursverkiezing. De periodiek aftredende bestuursleden, de heer Joh. v. Venrooij, voorzitter, H. Leestermans, secretaris en C. van Wijk, commissaris, werden, daar geen candidatenlijsten waren bin nengekomen, z.h.s. herkozen. Met 30 van de 34 uitgebrachte stem men werd' de heer Joh. v. Ven rooij als voorzitter herkozen. De heer v. Venrooij dankte voor het in hem gestelde vertrou wen en hoopte dat de vereniging onder zijn leiding met de mede werking van de leden en de direc teur dit jaar grote successen zou mogen oogsten. De rondgang vcor ereleden en donateurs werd ook druk bespro ken. De parochie werd in buurten verdeeld voor het inzamelen van deze gelden. Wij twijfelen er niet aan of velen zullen deze zangver eniging de zo hoog nodige steun willen verlenen. Na enkele mededelingen van huishoudelijke aard werd van de rondvraag een druk gebruik ge maakt, waarna de voorzitter on der dank voor de prettige samen werking deze belangrijke jaarver gadering sloot. VERGADERING. Maandag a.s. zal in de zaal van de heer M. v. Huiten een ver gadering worden gehouden om te komen tot samenstelling van een festivalcomité. Verschillende he ren zijn hiervoor uitgenodigd. UITVOERING V.G.T. Zaterdag 13 en Zondag 14 Ja nuari geeft Vlijmens Gemengd Toneel haar tweede vrfhteruitvoe- rin i in café Toonkunst van Joh. Peijnenborg. Opgevoerd wordt „Zijn tweede huwelijk", familie drama in drie bedrijven, regie W. Rozen, grime v. d.'Zanden. Voor d.' toneelliefhebbers staan weer enkele mooie avonden te wachten, want wat V.G.T. gaf, was steeds af. De zware hoofdrollen zijn zeker wc! toevertrouwd aan de spelers, want V.G.T. beschikt over goe de krachten. Dus Zaterdag en Zondag zal een bezoek aan café Toonkunst de moeite waard zijn. De Zangver. Uitspanning door Inspanning hield dezer dagen een druk bezochte jaarvergadering. De voorzitter, de heer Joh. van Venrooij, opende deze bijeen komst, heette allen van harte wel kom en wenste een zalig Nieuw jaar. Hierna wierp hij een terug blik op de verrichte werkzaam heden in het afgelopen jaar en sprak daarover zijn voldoening uit. Dank bracht hij hiervoor aan de directeur, de leden en vooral aan de leden der toneelvereniging, die in 1950 wederom succesvol gewerkt hadden. GEGUND. De uitbreiding en verbouwing van de R.K. Meisjesschool is ge gund aan de fa. van Pinxten Alesemgees te St. Michielsgestel. De architect is P. C. Vcrboordt te Vlijmen. Tafeltennis. In het café van J. dc Gouw alhier is opgericht een Tafelten nisclub. Voor dezte mooie tak van sport die binnenskamers kan wor den beoefend, schijnt veel belang stelling te bestaan. 24 leden gaven zich reeds op. Verleden week is de vereniging geinstalleferd, waar na de trainer de heer Snijders uit Den Bosch de eerste practische lessen gaf. Ook dames kunnen zich bij deze club als lid opgeven. Jaarvergadering Harmonie St. Caecilia. Wegens afwezigheid van de voorzitter opende de heer Johan van Halder de vergadering en wenste de leden een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar. Na lezing der notulen geeft de secretaris 'n keurig verslag over het afgelo pen jaar. Door de kascommissie waren de boeken prima in orde bevonden, waarvoor de voorzit ter hartelijk dankte. De agendapunten worden vlot afgewerkt, waarvan het voor naamste is het concours in het ko mende jaar. Besloten wordt hier aan dit jaar nog deel te nemen. Daar men liefst in Brabant blijft, wordt door de secretaris mfedege- deeld dat dit jaar 2 concoursen worden gehouden, omstreeks Pinksteren, wat wel de geschikte tijd is voor onze harmonie en wel te Millingen en Hapert. Aan het bestuur wordt overgelaten waar men heen zal gaan. De jaarlijkse teerdag wordt ge houden op Zaterdag 20 Jan. Elk lid mag een dame meebrengen. De voorzitter spoort tenslotte de leden aan de repetities trouw te blijven bijwonen. Uitvoering. Zondagavond gaf het dames koor Levensvreugd met welwil lende medewerking van het man nenkoor in café M. Achten haar eerste grote winteruitvoering. De zangnummers werden onder lei ding van directeur Koenraad uit Gilze-Rijen op zeer verdienstelij ke wijze uitgevoerd. Als hoofdschotel stond op het programma de opvoenng van het toneelstuk in 3 bedrijven „Wroe ging een spel van ueide en haat. Uit toneelstuk werd door de da mes van Levensvreugd op su- oiieme wijze Vertolkt. Het zeer talrijke publiek zal van het bij wonen van deze uitvoering wel geen spijt hebben gehad en een Hartelijk applaus aan het einde van ieder bedrijf was wel een oewijs dat het gebodene zeer in de smaak viel. Aan het slot dank te de voorzitster, mej. Til Ach ten, allen die aan het welslagen van de uitvoering hadden mede gewerkt. Gezien de grote belangstelling zal dit stuk nogmaals worden op gevoerd en wel op Zondag 14 januari a.s. Aanvang 7 uur. Vergadering. De onderlinge veeverzekering hield Zaterdagavond in café W. Zeeuwen haar jaarvergadering. Na de opening gaf de secreta ris een keurig verzorgd jaarver slag. De kas sloot met een batig saldo. In het afgelopen jaar wer den 10 runderen opgeruimd, 493 koeien zijn thans in de verzeke ring opgenomen. Het uit te beta len bedrag werd vastgesteld op 1 per pond, terwijl de eigenaar 20 voor de huid terug ontvangt. De op te ruimen koeien wer den voor een jaar bij inschrijving verkocht aan L. v. d. Wildenberg uit Den Bosch voor 240. Het uit te betalen bedrag door treffen van brand en hemelvuur werd vastgesteld op 600 per rund. De aftredende voorzitter H. v. d. Brandt en de wijkmeesters J. van Son, L. v. Beijnen en P. van Baardwijk, werden bij acclamatie herbenoemd. De voorzitter wijdde nog enke le woorden ter nagedachtenis aan de in het afgelopen jaar overleden wijkmeester J. Kok. In diens plaats werd gekozen zijn zoon C. Kok. Deze bracht dank aan de voorzit ter voor de waarderende woor den aan het adres van zijn over leden vader gericht en zeide te trachten de voetsporen van zijn vader te volgen. Kruisboogsport. Zaterdaqavond had de laatste koppelwedstrijd plaats van de on derlinge wedstrijd, die het kruisbooqqezelschap Onderlinge Vriendschap, deze winter op haar binnenbanen van café v. d. Loo heeft georqaniseerd. De uitslag was A. v. d. Dungen 23r23-20 66 F. v. Liempt 18-18-19 55 Totaal 121 M. v. Ravenstein 23-21-22 66 Joh. v. Beijnen 18-16-19 53 WONING CONTINGENTEN IN NOORD-BRABANT. Een vergelijking: In vervolg op ons lijstje van woningtoewijzingen in Noord-Brabant voor 1950, 1951 ên 1952, halen we nog enkele markante cij fers aan: Oosterhout 100, Gilze 169, Oss 101, Roosendaal 124, Uden 94, Valkenswaard 76, V ught 134. De Langstraat e.o. Waalwijk 45, Loonopzand 40, Dongen 35, Raamsdonk 30, Sprang-Capelle 25, Drunen 16, Waspik 15 1 Totaal 119 H. v. Ravenstein 21-20-20 61 J. Beekmans 19-21-18 58 Toraal 119 Th. v. Gestel 22-22-21 65 N. v. Beijnen 18-17-17 52 Totaal 117 W. Koks 21-18-18 57 Joh. de Vaan 19-18-22 59 Totaal 116 W. v. d. Loo 22-21-18 61 W. v. Beijnen 20-17-18 55 Totaal 116 f. Kuis 19-19-17 55 J. Ekels 21-21-17 59 Totaal 114 los. v. Ravenstein 17-17-16 50 H. Coenen 19-21-17 57 Totaal 107 6. M. v. RavensteinJoh. de Vaan 804 pnt. 7. W. v. d. LooW. v. Beijnen 796 pnt. 8. H. CoensenJos. v. Ra venstein 752 pnt. De eindstand is als volgt: 1 A. v. d. DungenF. v. Liempt 840 pnt. 2. Th. v. GestelN. v. Beijnen 818 pnt. 3. H. v. RavensteinJ: Beek- mans 814 pnt. 4. J. KuisJ. Ekels 814 pnt. 5. Wim KoksJoh. de Vaan 811 pnt. AANRIJDING. Maandagmiddag had in de Biersteeg een aanrijding plaats Lussen een vrachtwagen en de bakfiets van bakker d. L. uit Waalwijk. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De bak fiets kwam in de sloot terecht en de inhoud op de weg. BAZAR MARIJKE. Zoals wij reeds mëdedeelden wordt a.s. Zaterdag, Maandag en Dinsdag in de Chr. Volksbond een bazar gehouden ten bate van het Instrumentenlonds van de Harmonie Marijke. De opening vindt plaats Zaterdagmiddag 3 u., waarna direct met de verkoop en de attracties wordt begonnen. Vooral Zaterdagavond zal het wel niet aan belangstelling ont breken. Eenieder zal zich dan ook ruimschoots kunnen vermaken, want voor alles is gezorgd. Wij wensen Marijke toe dat het doel. versteviging van het Instrumenten fonds, mag worden bereikt. VRIJHOEVE-CAPELLE. Bazar „Sirena". Naar men ons mededeelt zal door de fanfare „Sirena" te Vrij- hoeve-Capelle een grote bazar ge houden worden en wel op 17-18- 19 en 20 Januari a.s. De bezoekers wacht enkele prettige avonden, gezien de bui tengewoon prachtige prijzen en geschenken, welke door diverse firma's werden beschikbaar ge steld. De bazar zal worden gehouden in een grote Verwarmde tent voor eenieder gemakkelijk te bereiken, n.l. op het terrein hetwelk gratis beschikbaar is gesteld door de heer A. Treffers te Vrijhoeve-Ca- p'elle. gelegen tegenover het Tram- pad. ,,GEEN GRENZEN MEER". Dit is de naam van een film. die het Nederlands Bijbelgenoot schap heeft laten vervaardigen over het werk om ieder zijn eigen Bijbel in zijn eigen taal te laten lezen. Het eerste deel er van is gewijd aan de plaats die de Bij bel inneemt in Kerk en gezin, het tweede deel laat veel zien over vertaling en druk. Het slot vertelt over de verspreiding. Deze film wordt vanavond om half 8 vertoond in de Christelijke School aan dc Heistraat alhier. VOETBAL. Wedstrijden voor Zondag a.s. Ie Klas D TSC—BW Dc BaronieNAC LONGA—Willem II XerxesEmma le Klas E SittardiaBrabantia MVVHelmondia Sp. EmmaLimburgia VVVBleijerheide 2e Klas B DESK—Rood-Wit GoesVlissingen internosRKC DOSKORAC Alliance—MOC '39 3e Klas B OJC—ODC SchiindelBest Vooruit MULO—St. Mich. Gestel BoxtelBaardwijk 4e Klas C RKOSCBerchem Sport DESONooit Gedacht HVCHMaliskamp Uno AnimoVliim. Boys Zaltbommel—RKSVA 4e Klas D RKDVC—TAC DWC—Were Di W aspikRaamsdonk R WBV elocitas SVGVeerse Boys Res. 2e klas B TOP 2—Cone. SVD 2 DESK 2—OSS '20 2 Willem II3Taxandria 2 Res. 3e klas B Roosendaal 2Zwaluw 2 RAC 2Zierikzee 2 INTERNOS—R.K.C. Nu de voetbal weer gaat rollen na een lange rustperio de, zijn we benieuwd wat RKC Zondag in Etten zal presteren tegen Internos. Op eigen terrein speelde RKC tegen deze ploeg gelijk. Inter nos maakte toen ook geen sterke indruk en daarom ver wachten wij dat RKC in staat is om Zondag winst te kun nen behalen, maar dan ook vanaf het begin stevig aan gepakt, want de standenlijst ziet er voor jullie nog maar somber uit. Supporters die de reis wen sen mee te maken, kunnen zich opgeven bij de bekende adressen.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6