TCSALWYH SPRANG-CAPELLE LOON-OP-ZAND DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 FEBRUARI 1951 2 V 605 585 598 621 610 545 495 582 511 514 geboden tot het stellen van vra gen werd deze leerzame avond met een dankwoord door de voor zitter gesloten. N. C. B. In café M. Achten hield de plaatselijke afdeling van de N.C.B. Woensdagavond zijn jaarvergade ring, die zeer goed was bezocht. De voorzitter dhr. F. v. Beijnen opende de vergadering met de Chr. groet en heette allen harte lijk welkom. Na de notulen werd het financieel jaarverslag uitge bracht, waaruit bleek dat er een batig saldo was. Daarna was de bestuursverkiezing aan de orde. Aan de beurt van aftreden waren de voorzitter en de secretaris, die beiden met algemene stemmen werden herkozen. Goedgekeurd werd het voorstel van het bestuur om aan het Boerencentrum Ons Erf te Berg en Dal een subsidie te verlenen van 10. Door de voorzitter werd het grote nut van het TBC-fonds van de N.C.B. naar voren gebracht. Door de pl. afdeling is in enkele jaren reeds een bedrag van 10.080 voor dat doel uitgekeerd. Hij spoorde de leden aan om de oud-papier-actie te steunen, omdat de totale op brengst daarvan aan het TBC- fonds ten goede komt. De actie Oost-Priesterhulp heeft in onze afd. 900 kg graan en 55 opge bracht. Door de vergadering werd nog voorgesteld om een gasCel voor het bestrijden van schurft onder het vee aan te schaffen. Het bestuur zal hieromtrent nade re inlichtingen inwinnen en t.z.t. met voorstellen komen. Door de voorzitter werd nog medegedeeld dat op Donderdag 8 Febr. om 13.30 uur, in Hotel Noord-Brabant te Den Bosch, door de heer Marijnen een lezinq zal worden gehouden over de P.B.O. Hij spoorde alle leden aan deze lezing bij te wonen. Na de rondvraaq werd de ver gadering met de chr. groet geslo ten. VERKENNERS. Zaterdagmiddag om drie uur vond bij het Troepenhuls der Chr. Verkenners „Jan de Rooij" de in stallatie plaats van de Voortrek kersleider Oubaas L. Slein. Nadat de vaandrig de in carree opgestelde troep aan de Groeps leider gemeld had, wees Hopman de Vries in een korte toespraak op het belang van dit ogenblik. Met nadruk onderstreepte hij de betekenis van de belofte, die niet slechts geldt voor de „dienst", maar die ook leiddraad moet zijn in het dagelijks leven. De hopman feliciteerde de Voor- trekkersstam mfet hun Oubaas en de nieuwe Oubaas met zijn stam, die in het verleden getoond had een flinke „teamgeest" te bezitten. Daarna nam de hopman de Ou baas de belofte af, waarna deze door hfem, de vaandrig, de voor trekkers en de verkenners werd gefeliciteerd. Oubaas Stein sprak in een kort slotwoord de wens uit, dat ook verder de echte padvindersgeest de Groep moge blijven bezielen. Nadat de plechtigheid met het zingen van „Hoort, zegt het voort" en het strijken der vlag besloten was, bleven de Voor trekkers en Verkenners nog enige tijd gezellig bijeen in hun Troep huis, waar de nieuwe Oubaas hen laafde met spijs en drank. GOUDEN BRUILOFT. Op 27 Febr. a.s. hoopt het echt paar A. van der Schans en M. van der Schans-van Raalte de dag te herdenken dat het voor 50 jaar in het huwelijk werd verbonden. Het zal het krasse paar op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. PRO PATRIA. De Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Patria" houdt Woensdag avond half acht, in de zaal van de Chr. Volksbond, haar jaarver gadering. Na afhandeling van de huishoudelijke agenda zal de ver gadering een enigszins feestelijk karakter krijgen, waaraan o.m. medewerking zal worden verleend door de accordeonist van Iersel uit Waspik. GROTE BONTE AVOND. De culturele kring „De Toren" bracht j.l. Zaterdag een grote bonte avond, verzorgd door het Tilburg® Gemengd Koor. Het was een prettige en genotvolle avond. We werden al gauw in de Ween- se sfeer getrokken door de be roemde wals van Joh. Strauss ,,An der schonen blauen Donau", en daar bleven we in, want in de loop van het programma volgden nog Rosen aus dem Süden". „Wien bleibt Wien" en .Ge- schichten aus dem Wienerwald". Het orkest bleek in deze nummers goed op het koor ingespeeld te zijn. In de smaak van het publiek vielen verder de fragmenten uit de operette „The Desert Song" van S. Romberg. Vooral de „Bloemenwals" en de Finale wer den verdienstelijk vertolkt. Niet tegenstaande de beide solisten in de operettenummers reeds optra den, gaven zij apart ook nog soli ten beste. Een aardige afwisseling was verder het orkest ,,De Rog- dorsers", een orkest in de geest van dat van Boer Biet, maar hier met praatjes van boer Glorius, en de balletgroep van het koor, die tweemaal met een verzorgd ballet uitkwam. Begonnen en gesloten werd met de „Tilburgs Gemengd Koor mars", waarin het koor zich pre senteerde en het publiek dankte. De voorzitter dankte ook en sprak de hoop uit dat het koor nog menige keer voor het Kaats^ heuvels publiek op zou mogen treden, b.v. met hun nieuwe ope rette „Die Perle von Tokai". K. J. M. V. Met het K.J.M.V.-gebed, een kort openingswoord, het lezen der notulen en enkele besprekingen van ondergeschikt belang, waren de huishoudelijke punten van de maandeliikse agenda van de K.J. M.V, afgehandeld. Een hartig woordje volgde aan 't adres van de wegblijvers op de avond dat Dr. Vercammen over de „Schil derskunst" sprak. Een avond die te duur wordt, als de opkomst zo slecht is die echter ten volle ver antwoord is als er onder de K.J. M.V.'ers ook waardering is voor iets, dat ontwikkelend en vormend is. De „Dr. Vercammen-avond" was de slechtst bezochte vergade_ rinq in de laatste 2|^ jaar. De K.A.J.'ers deden een beroep op de K.J.M.V.'ers om hun ten toonstelling tijdens de Vasten- avonddagen in de Gildenbond te komen bezoeken. Moderator Jansen hield daarna een spreekbeurt over „Litera tuur". Hij besprak de ontwikke ling van het boek in de loop der tijden, hij verduidelijkte hoe we van een boek kunnen genieten, hoe de meningen over een boek vaak zo ver uiteenlopen. Hij be sprak de voor- en nadelen van de huidige leesmanie. Vroeger was het genot een boek te lezen, be schoren aan de enkeling, tegen woordig is het boek allemansbe- zit, waarom het de taak van de schrijver en uitgever is uitsluitend werken in de handel te brengen, die naast ontspannend, ook mo reel en ontwikkelend verantwoord zijn. Hij besloot met enkele uit treksels te geven uit de kerkelijke Boekenwet, waarna hij onder de aanwezige K.J.M.V.'ers een en quête hield wat gelezen werd. Met het stellen van verschil lende vragen en de gebruikelijke groet werd gesloten. BRAND. Toen de heer G. v. d. Velden van de Part. Nachtveiligheids dienst op Zondagmorgen om streeks half vijf zijn ronde deed, constateerde hij een zware rook lucht in de omgeving van de Ju- lianastraat. Bij nader onderzoek bleek er brand te zijn uitgebroken in het schuurtje van schilder M. De nachtwacht maakte alarm en met vereende krachten wist men met een slang op de waterleiding het vuur meester te worden en tot het schuurtje te beperken, waarbij echter de geltele schildersinventa ris verloren ging. De buren, blij dat 't gevaar bezworen was, ver gastten de blussers op heerlijke warme koffie. Opnieuw werd het nut van een Nachtveiligh'eids- dienst bewezen. KEGELSPORT. De twee grootste rivalen van de „Kegelbroeders-in-eigen-huis" hadden hun aanvallen op Vrijdag en Zaterdag bepaald. K.I.K* dat op de Riche-banen als eerste was uitgekomen, kon het op de banen van Euphonia niet verder brengen dan 628, zodat z'n voor sprong tot nul werd gereduceerd en de club met N.Ó.P. gelijk kwam. De Rode Haan, die in Til_ burg op de derde plaats eindigde, wist in Kaatsheuvel 644 te slin geren en behield daardoor z'n plaats. In de drietallen wist ech ter Rode Haan angstig dicht Zet 'm op te benaderen, 't Was feite lijk ook te mooi: Donderdagavond nog vier Kaatsheuvelse drietallen van de 12 groepen bovenaan in deze afdeling. Nu heeft de Rode Haan er zich tussen gewrongen en met „het eigen huis"_btzoek in 't zicht, vermoedelijk wel met een dikke kans op de bovenste plaats. De eindstand na afloop van 't bezoek aan Kaatsheuvel is thans: A Vijftallen. Riche Eup To honia taal N.O.P. 631 682 1313 K.I.K. 685 628 1313 Rode Haan 667 644 1311 Vereniging 674 623 1297 Zet 'm op 661 615 1276 Herinnering 577 689 1266 Vriendenkring 601 642 1243 Onder Ons 558 622 1180 DJ.G. 595 567 1162 B Vijftallen. Drietallen. Zet 'm op I 384 383 767 Rode Haan I '382 379 761 N.O.P. II 351 373 724 N.O.P. I 332 377 709 Natte Spons I 345 364 709 Herinnering I 302 390 692 Onder Ons 328 346 6Z4 S.N.A. 343 329 672 K.I.K. 349 320 669 Herinnering II 349 310 659 Zet 'm op II 329 332 661 N.S.O. 343 313 656 Natte Spons II 344 312 656 Vereniging 318 333 651 Rode Haan II 309 313 622 Baanveger 274 309 583 Roda 304 279 583 R.E.K. 262 228 490 INDIË IN WOORD EN BEELD Na een voobereiding van drie weken werd Zondag 4 Febr. de tentoonstelling „Pasar Marem" geopend. Om ongeveer half 12 was het de voorzitter van het co mité, de heer A. v. d. Assem, die een korte toespraak hield tot de aanwezigen. Op de eerste plaats dankte hij allen voor hun aanwe zigheid, in het bijzonder de Wel- Eerw. Heer kapelaan Strijbos, die deze tentoonstelling zou openen. Tot slot hoopte spr. dat de ten toonstelling. die de oud-militairen georganiseerd hebben om de kas van de K.A.J. te spekken, een succes zou worden. Hierna gaf hij het woord aan kap. Strijbos, die de tentoonstelling opende. Na de opening werden alle aanwezi gen door de oud-militairen op keurige wijze op deze unieke ten toonstelling rondgeleid. Het is dan ook werkelijk een tentoonstelling waarop zij trots mogen zijn. Dc tentoonstelling is nog geo pend Maandag 5 Febr. van 19 tot 22 uur en Dinsdag 6 Febr. van 19 tot 21 uur. Toont allen uw be langstelling, betaal één kwartje cnge hebt Indië gezien in woord en beeld. ZAKENJUBILEUM. De heer C. van Wijck 25 jaren Directeur bij „Martino". Zaterdag 3 Febr. vierde de Weled. heer C. van Wijck het feest, dat hij een kwarteeuw Di recteur was van de Schoenfabriek „Martino". Had het mogelijk in de bedoe ling van de jubilaris gelegen om dit feit ongemerkt te doen passe ren, het personeel en zijn inede- compagnon hadden daar anders over gedacht en gemeend de ge legenheid t'e moeten aangrijpen om deze energieke werker op waardige wijze te huldigen. Om 9 uur werd het feest met een plechtige gezongen H. Mis in de St. Jansk'erk geopend, waarbij het gehele personeel tegenwoor dig was. Na afloop hiervan vond de huldiging plaats in Euphonia, waar de jubilaris met zijn echtge note bij het binnentreden door t personeel werd toegezongen. Als eerste spreker trad op de heer J. v. d. Wee, compagnon van de jubilaris, die in een gloed volle rede de eigenschappen van de heer van Wijck voor „Mar tino" schetste en er op wees welk ontzaglijk werk deze voor de zaak verricht heeft. Dan kreeg het woord de heer J. van Rijswijk, die namens het ho ger personeel sprak en de jubila ris een Delfts-blauw bord en Me vrouw van Wijck bloemen aan bood. Namens het fabrieksperso- neel sprak de heer G. Vos, die een fraaie leeslamp en mevr. van Wijck een bloemenmand offreer de. Na het dankwoord van de ju bilaris was hifermede het eerste gedeelte van de feestdag beëin digd. Spoedig daarna ving de recep tie aan, waarop behalve tal van autoriteiten, zowel burgerlijke als geestelijke, bijna de gëhele zaken wereld uit de schoenenbranche verscheen. Diverse sprekers voer den ook hier 't woord, 't Aantal bloemstukken was ontelbaar. Om 2 uur in de middag werd een kinderfeest gegeven voor de kinderen van 't personeel. Met veel succes trad hierbij de bekende goochelaar Broncino uit Amster dam met een zeer gevarieerd pro gramma op, terwijl ook de ver snaperingen niet ontbraken. Eindelijk 's avonds om half ze ven was 't feest voor het perso neel met hunne dames, in totaal pl.m. 170 personen, wederom in de Euphonia-zaal. Het eerst werd gezorgd voor een keurig vferzorg- de, heerlijke, uitgebreide koffieta fel Dan trad om 8 uur voor het in feeststemming verkerende ge zelschap het Cabaret v. Engelen uit Waalwijk op, met een succes dat niet groter had kunnen zijn. Elk nummer werd een schlager in dit vrolijke gezelschap. De jubila ris sloot om 12 uur het feest met een dankwoord en een verrassing dit zeer welkom was: een dag ex tra loon, dat meteen uitgekeerd werd. Alles bijeen zowel voor jubila ris als personeel een onvergete lijke dag UITVOERING K.A.B. Donderdagavond had in de zaal ^Concordia een grote uitvoering plaats voor de leden van de KAB. Door de R.K. Toneelver. „St. Jo„ zef" werd opgevoerd het prach tige toneelwerk in drie bedrijven „Het lag in de kaarten". Dit to neelwerk is een stuk vol levendig gedoe en houdt de spanning er in van het begin tot het einde: ook werden de lachspieren danig in beweging gebracht. Dc vele aan wezigen hebben dan ook genoten van vlot spel en het woord van dank door de voorzitter was dan ook zeer op zijn plaats. Op deze uitvoering werd door de voorzitter tevens efen korte uit eenzetting gegeven over de voor„ gestelde methode van de Rome reis, die dit jaar door een der K.A.B.-leden zal worden meege maakt. NIEUWE INSTRUCTEUR. Door de Kon. Erk. Harmonie Concordia is tot instructeur be noemd de bekende musicus dhr. Piet van Mever uit Rotterdam, die bekend is als een der beste juryleden van Nederland en te vens als muziekleraar. t L?*' VRESELIJK ONGEVAL. Vrijdag om 't middaguur heeft zich een ernstig auto ongeval voorgedaan, dat een geachte Waalwijkse familie in diepe rouw heeft gedompeld en de gehele gemeente met grote deernis vervuld. De heer en mevr. Theo van Delft-Heijnen reden per auto op de weg naar Nijmegen, toen tussen Grave en Nijme gen ter plaatse Alverna de heer v. D. een vrachtwagen moest passeren, juist ter hoogte van de weg naar Wy- chen. Terwijl hij voor bijreed, zwenkte de vracht auto de weg naar Wychen op en raakte nog met grote kracht het achterste gedeelte van de passerende auto van de heer v. D., die door de schok de macht over 't stuur verloor en tegen een boom botste, met het ontzettende gevolg dat mevr. v. D. direct overleed, terwijl dhr. v. D. ernstig werd gewond en de auto vrijwel geheel vernield. Medische en geestelijke hulp waren spoedig ter plaatse. De heer v. D. kwam zeer spoedig bij kennis, doch leed veel pijn. Hij werd per zie- ken-auto naar het St. Cani- sius-Ziekenhuis te Nijmegen overgebracht, waarheen ook 't stoffelijk overschot van z'n echtgenote werd vervoerd. De toestand van dhr. v. D., die naast een ernstige hoofd wonde, inwendige kneuzingen heeft opgelopen, laat zich vrij gunstig aanzien, het levens gevaar is intussen geweken, terwijl mevr. v. D. a.s. Dins dag om 10.30 uur te Waalwijk zal worden ter aarde besteld. EIND-EXAMEN. Het schriftelijk eind-examen voor de leerlingen van de R.K. H.B.S. A en B alhier, zal plaats hebben van 23 t/m 30 Mei. Dit jaar zal voor de eer ste maal het eind-examen voor de leerlingen van onze Middelbare School voor Meis jes worden afgenomen. Het schriftelijk gedeelte hiervan omvat alleen Nederlands, Frans, Engels en Duits en heeft plaats op 23, 24 en 25 Mei. De data van de monde linge eind-examens worden nog nader door de Minister vastgesteld. DR. BOS GEHULDIGD. Onder grote belangstelling is Don derdag Dr. Bos op het raadhuis gehuldigd, ter gelegenheid van 't feit dat hij 25 jaar keuringsvee arts is van het district Waalwijk. Onder de aanwezigen waren o.a. Burgemeester Lambooy en de wethouders van Waalwijk, de secretaris, een deputatie van de veeartsenijkundige maatschappij, de administrateur van de Destruc tor te Son, dc promotor van Dr. Bos, Prof. van Ooyen, de heer Spierings, dierenarts, een deputa tie van de vereniging van slachts- huisdirecteuren en van de slagers in de kring Waalwijk, en het personeel en gemeenteambtenaren van het gemeentelijk slachthuis. Mr. Lambooy voerde als eerste het woord en complimenteerde de jubilerende dierenarts. Door ver scheidene heren werd eveneens het woord gevoerd. Namens de gemeente werd Dr. Bos het gebruikelijke geschenk aangeboden. Namens het perso neel ontving de zilveren jubilaris een fraai polshorloge, terwijl de slagers hem een ruststoel aanbo den. De administrateur van de N.V. Destructor overhandigde dr. Bos enige boeken. En verder wa ren er veel bloemen, die aan de huldiging de nodige luister bijzet ten. Tot onze spijt moeten wij ons tot dit korte bericht beperken, om dat ons noch van 't jubileum, noch van de huldiging iets bekend was en wij dus deze laatste ook niet konden bijwonen. CONCERT LIEDERTAFEL „TOT BLOEI DER TOONKUNST". 't Was een mooie avond van prima vocaal gehalte die „Tot bloei der Toonkunst" giste renavond in het Patronaats gebouw gaf. We mogen dit concert dan ook uitnemend geslaagd noemen, al had de publieke belangstelling, hoe- De heer v. 's Gravenzande zal zijn functie als dirigent van Con cordia toch blijven waarnemen. NIEUWE KIOSK. Zoals vorig jaar reeds door de raad onzer gemeente werd beslo ten, zullen Loonopzand en Kaats heuvel een nieuwe kiosk krijgen. De werkzaamheden te Loonop zand hebben reeds een aanvang genomen en men hoopt voor het begin van de zomer nog met de kiosk, die in de vorm van een schelp zal worden uitgevoerd, ge, reed te zijn. Muziekminnend Loon opzand zal dit jaar volop kunnen genieten van de muziek door bei de harmoniecorpsen en de beide gemengde zangverenigingen. wel deze niet onbevredigend was, nog groter kunnen zijn. Het publiek heeft kunnen genieten van een rijk geva rieerd programma, dat op vo caal gebied „elck wat wils" bood. Het gemengd koor „Tot bloei der Toonkunst" tesamen met het gemengd koor „Echo der Duinen" uit Loonopzand, totaal ruim 100 zangeressen en zangers voerde, onder di rectie van de heer J. Lom- barts, een vijftal mooie koren uit, waarvan vooral het koor uit „Die Schöpfung" en het Slavenkoor uit „Nabucco" bij zondere vermelding verdie nen. De gezamenlijke koren vormden een voortreffelijk geheel en we hopen een der gelijk groot koor, met zulk een mooie, evenwichtige be zetting van alle partijen in Baardwijk meer te horen. Het mannenkoor van de Liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" welks bezetting danig gedund bleek te zijn, zong zijn nummers niettemin op buitengewoon verzorgde wijze en oogstte vooral met „Die Zwölf Rauber" van Ser ge Jaroff, waarin de bariton solo door de heer J. v. d. Ven voortreffelijk gezongen werd, veel bijval. Een groot aandeel in het programma en zeker ook in het succes van de avond had het „Waalwijks Vocaal En semble" onder directie van Mevr. Verhoeven-van Gent,. Het ensemble vormde een gaaf geheel en de vertolking van een 7-tal kleine koren van allerlei genre stond op hoog peil. We mogen dit eer ste optreden naar buiten van dit jonge ensemble, waaron- 'der prima stemmenmateriaal, zeer geslaagd noemen en on der de kundige leiding van Mevr. Verhoeven-van Gent verwachten we in de toe komst nog veel goeds op vo caal gebied. Ook de solisten uit 't Waal wijks Vocaal Ensemble deden 't uitstekend. Mevr. de Jong- Spaoens deed de aanwezigen genieten van een 4-tal zeer gevoelvol en zuiver gezongen sopraan-soli, waarvoor het enthousiaste publiek haar te recht met een daverend ap plaus beloonde. De heer Sjef Boom had niet minder succes met zijn goed gekozen nummers, die zijn mooie, geschoolde basstem uitstekend tot haar recht de den komen. Jammer dat de sopraan-soli van. Mevr. Mombers-van Roo- men, wegens een griep-aan- doening van de zangeres, moesten vervallen. Een com pliment mogen we hier ook maken voor de gebroeders B. en J. v. d. Ven, die het mooie doch zware duet uit „La For- za del Destino" van Verdi zo uitnemend zongen en voor de heer A. Pullens die zijn bari tonsolo „Caro mio ben" van Giordani op zeer verdienste lijke wijze vertolkte. Door de voorzitter van Tot Bloei der Toonkunst, de heer J. v. Mierlo, werden hartelij ke dankwoorden gericht tot alle medewerkenden en wer den bloemen aangeboden aan Mevr. Verhoeven-van Gent en Mevr. de Jong-Spapens. De voorzitter van Echo dei- Duinen, de heer v. d. Heuvel, onderstreepte deze hulde en hoopte dat de van ouds be staande vriendschap en sa menwerking tussen de beide zangkoren steeds hechter zou worden. In café v. Cromvoirt, waar na afloop de beide gezelschap pen nog geruime tijd gezellig bijeen waren, werd ook de directeur, de heer J. Lom- barts, nog op hartelijke wijze met bloemen gehuldigd. JAARFEEST HOCRES. Donderdagavond had de af deling Waalwijk van de R.K. Bond van Hocres „St. Joseph" feest. Zij vierde namelijk haar eerste verjaardag met een ge zellige bijeenkomst in 't ach terzaaltje van „De Twee Ko lommen". Na een kort ope ningswoord door de voorzit ter, de heer J. Winterink, liet men verder alle officiëligheid achterwege en deed zich ver der tegoed aan allerlei eten VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers De heer A. v. H. vestigt er onze aandacht op, dat in het bericht omtrent het koperen jubileum van de Wami een fout is geslopen de heer Ger ritsen is n.l. geen voorzitter van de 3 plaatselijke fok- en controle-verenigingen, maar naast verscheidene andere functies secretaris van de Rood-Bonte fok- en controle vereniging en hiermee is de ze onjuistheid weer hersteld. en drinken waarvan hotel- en café-houders weten dat het lekker is. Men begrijpt dus dat het een amusante avond was, mede door de medewer king van een trio onder lei ding van Piet Mulders. Die hield er de vrolijkheid wel in. Chr. Gem. Zangveren. „HALLELUJAH". De heer H. Nieuwkoop heeft bedankt als directeur van de Chr. Gem. Zangveren. „Halle lujah". Als nieuwe directrice is benoemd Mej. Antoinette Blom uit Waalwijk. JAARVERGADERING Chr. Bedrijfsgroepen-Cen trale in Nederland. Donderdagavond 8 Februari om 7.30 uur komt de afdeling Waalwijk van de „Chr. Be drijfsgroepen-Centrale in Ne derland" in jaarvergadering bijeen in het gebouw voor Chr. Belangen, Besoijensestr. De agenda vermeldt o.m.: bestuursverkiezing, en als sprekerdistrictsbestuurder Braspenning. Het bestuur verwacht een trouwe opkomst der leden. Chr. Fabrieks- en Transport arbeidersbond, afd. Waalwijk. Bovengenoemde afdeling hoopt Donderdag 8 Februari a.s. des avonds om 7.30 uur in Jaarvergadering bijeen te ko men. Als spreker hoopt op te treden de heer C. Braspen ning uit Sprang. De leden worden verzocht zoveel mogelijk met hun huis genoten aanwezig te zijn. Ook belangstellenden zijn hartelijk welkom. Stel het be stuur niet teleur. CHR. HISTORISCHE KIESVERENIGING NEDERLAND EN ORANJE WAALWIJK. Op de laatste bestuursver gadering van deze vereniging werd o.a. besloten pogingen te doen om tot de oprichting van een jongerengroep te geraken. Wil men in de politieke groe peringen, zoals wij die nu eenmaal in ons land vinden, zijn plaats blijven behouden, dan is een jongerengroep geen luxe, maar absolute noodzaak. Het werd ook niet verant woord geacht dat, terwijl ge wichtige gebeurtenissen die zich thans op staatkundig ter rein, zowel nationaal als in ternationaal voltrekken, een groot gedeelte van de Neder landse kiezers en a.s. kiezers volk op politiek terrein, onbe wogen aan de kant blijft staan. Een daadwerkelijk mede leven ook van de jongeren, zowel mannelijk als vrouwe lijk, is voorwaarde voor 't be houd van de volksvrijheden, zoals wij die thans ook in ons vaderland nog bezitten. Om nu ter plaatse tot een opwekking van het Chr. Hist. Unie-leven te komen, zal op Zaterdagavond 10 Febr. a.s. in het gebouw van Chr. Belan gen te v.m. Besoijen een openbare vergadering belegd worden, waarin dan tevens getracht zal worden met een jongerengroep te starten. Op die avond zal de voor zitter van de Chr. Hist. Jon geren-federatie, tevens lid van het hoofdbestuur der Eu ropese Beweging, de heer B. Buddingh uit Schiedam, als spreker optreden en het on derwerp behandelen: „Moei lijkheden en perspectieven der Europese éénwording", terwijl hij die avond een speciaal woord tot de jongeren zal richten over „Tijd en Taak". ONDERLINGE VEEVERZEKERING TE WAALWIJK. Bovengenoemde vereniging hield Donderdag 1 Februari in café van Beers haar alge mene jaarvergadering, welke zeer slecht bezocht was. Om half negen opende de voor zitter, de heer H. Hoffmans Jr. met een welkomstwoord, waarin hij een dringend be roep deed op dé leden om de jaarvergadering beter te be zoeken. Na voorlezing werden de notulen der vorige verga dering goedgekeurd. Vervol gens werd een finantiëel ver slag uitgebracht, dat een to taal aan inkomsten vermeldt van 6371.47 en aan uitgaven een bedrag van 5094.63, zo dat een saldo resteert van 1276.84 (vorig jaar 1722.50). Per 1 Jan. 1951 bedroeg het aantal verzekerd stuks vee 446 stuks voor een verzeker de waarde van 243330.('t vorig jaar bedroegen deze cij fers resp. 439 stuks, waarde J zul8yu.Wegens 't slechte bezoek werden enkele be langrijke agenda-punten aan gehouden tot de volgende ver gadering, die binnenkort zal worden gehouden. Geheel on verwachts, zowel voor de ju bilaris zelf als voor de leden, was de huldiging van dhr. van Spaandonk, die, zoals de voorzitter zei, dit jaar 30 jaar bestuurslid van de vereniging is. De voorzitter dankte de heer van Spaandonk voor het vele werk dat hij voor de vereniging gedaan heeft en hoopte op zijn blijvende steun te mogen rekenen. Als stof felijk blijk van waardering mocht de heer van Spaan donk een leren actetas in ontvangst nemen. Op de hem bekende wijze dankt de heer van Spaandonk voor de ge brachte attentie. Voor zijn re kening laat hij de borreltjes vullen en dit heeft natuurlijk ieders goedkeuring. Nadat van de rondvraag 'n druk gebruik is gemaakt, sluit de voorzitter deze ver gadering. ONZE HAVEN. Ondanks de verzanding van onze haven zijn er in 1950 nog 339 schepen in- en uitgevaren. Die schepen hadden een ge zamenlijke tonnage van 31.089 bruto-registerton. AANRIJDING. Vrijdagmiddag om ongeveer half 6 reed de 78-jarige Ko- bus Henkelman op de fiets door de Grotestraat. Toen hij bij de Markt wilde afslaan, vergat hij blijkbaar zijn hand uit te steken, met het gevolg dat een andere fietser, die achter hem reed, tegen hem aankwam, zodat beiden vie len. De oude man liep hierbij verwondingen op aan gezicht en neus en enkele schram men, de ander verwondde zijn linkerhand. Henkelman werd per politiejeep naar huis vervoerd, nadat hij in 't ziekenhuis was verbonden, de ander werd op het politiebu reau verbonden, waarna hij op eigen gelegenheid naar huis kan. PAS OP UW FIETS. In de afgelopen maand zijn er weer ehkele rijwieldiefstal len gepleegd, reden voor de politie om strenger te gaan toezien op het niet afsluiten van fietsen. Er zal bekeurd v/orden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: rood kinder wantje; wieldop van Ford; gebreide want; tekenpasser; dameswant; bruine hond; duimstok; portemonnaie met l.groene step; bankbil jet van 10.linker glacé herenhandschoen; damesarm band; damesportemonnaie m. inhoud; rode step. Verloren portefeuille met papieren; rood met grijze want; enveloppe met beschei den; een paar licht beige le ren dameshandschoenen; een paar rolschaatsen; gouden trouwring; muntbiljet van 2.50 en een van 1.pak je met 2 paar kousen; bruine portemonnaie met inhoud; bruinieren portemonnaie met inhoud. FEEST BIJ R.W.B. Dat R.W.B. nog wel iets an ders kan dan voetballen, heeft het Zaterdagavond bewezen. Het bood zijn leden in Thalia een feestavond aan, waarvan het muzikale gedeelte ver zorgd werd door de Melody- band. Het feest werd dank baar aanvaard en zo heerste er een prettige stemming, me de door de diverse attracties die er geboden werden. BAL VAN „ENTRE NOUS". Tet gelegenheid van haar zilveren jubileum gaf de kaartclub „Entre Nous" Zon dagavond een bal in De Twee Kolommen. Het was er druk en gezellig en dat schiep sa men met verschillende attrac ties een sfeer die een avond volkomen doet slagen. Het Loonopzandse stemmings-or- kest zorgde voor de muziek. JUBILARISSEN BIJ DE WAMI. De directeur van de Waal wijkse Melkinrichting was niet de enige jubilaris van het koperen bedrijf. Naast hem waren de heren Schoen, P. v. d. Aa, J. v. d. Meijdenberg, J. Trots en J. van Dongen 12Vz jaar aan het bedrijf ver bonden. Natuurlijk werd hiervan 'n feestelijke avond gemaakt. Dat is de „Wami-boys wel toevertrouwd. Naast het voltallige perso neel was een deputatie van melkleveranciers op het feest aanwezig. Vele en vriendelij ke woorden werden gericht tot de jubilarissen. En het personeel wedijverde om het de aanwezigen zo gezellig mogelijk te maken. Het was een buitengewoon gezellige avond, die een voorproef was van de officiële herdenking in de komende zomer. Dus dat 610 1215 604 1189 591 1189 552 1173 543 1153 549 1094 580 1075 487 1069 525 1036 499 1013 Strijdlust De Natte Spons Baanvegers R.O.L. N.S.O. S.N.A. Roda R.E.K. Willem II Vet. Vr. Poedelaars

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2