L m LSNGSTHMÏ Waalwijkse en Langstraatse Courant Wijde Wereld W.TIMMERMANS ZONEN ASSURANTIËN op elk gebied. Jaarvergadering R.K.J.B. DRUNEN ELSHOUT UIT DE FRANKRIJK en ITALIË Mgr. P. A. Hopmans overleden op 85-jarige leeftijd. Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K Afd. DRUNEN Griep?'»] MijntiarJtje MAANDAG 19 FEBRUARI '51 Uitgever Waalv/ijkse Stoomdrukkerij ANTOON TELEN Hoofdredacteur JAN TELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VAN HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 15 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". De Franse en Italiaanse premiers en de ministers van buitenlandse zaken hebben vorige week een conferentie gehouden te Santa Margherita over de problemen die beide landen en Europa aangaan. Beide landen zijn vastbesloten ten nauwste samen te werken, terwijl in het slotcommuniqué de me ning wordt uitgesproken dat Europa zich moet ver enigen tegen de krachten die het werelddeel en de Europese landen afzonderlijk trachten te verdelen. In het communiqué wordt gezegd dat Frankrijk en Italië zullen samenwerken in het kader van een Verenigd Eu ropa en binnen de organisatie van het Noordatlantisch ver drag en dat beide landen het er over eens zijn dat 't nood zakelijk is Duitsland in te schakelen in de plannen voor de verdediging van Europa. De eenwording van Europa met inbegrip van een demo cratisch Duitsland is een van de belangrijkste doeleinden van de politiek der Franse en Italiaanse regeringen, die in de verwezenlijking hiervan 't zekerste middel zien om de vrede te waarborgen, de eco nomische en maatschappelijke vooruitgang te verzekeren en daardoor de levensstandaard van hun onderdanen te verho gen. De Franse en Italiaanse re geringen zijn het er over eens dat Italië zo spoedig mogelijk tot de Verenigde Naties moet worden toegelaten. Ook over vraagstukken die samenhan gen met het plan-Schuman hebben de ministers gespro ken. Er is een overeenkomst gesloten waarbij de Italiaanse metaalbedrijven de beschik king zullen houden over ijzer erts uit Algiers. De nog han gende grensgeschillen zullen zo sDoedig mogelijk uit de we reld worden geholoen. Dit is de materiële inhoud van hetgeen op de conferentie der vertegenwoordigers van de Italiaanse en Franse rege ring is besproken. Belangrij ker is het verlangen tot sa menwerking dat uit dit over leg spreekt. Hieruit blijkt dat de betrekkingen tussen beide landen sinds de oorlog be- langriik gunstiger zijn gewor den. Het was immers de fas cistische Italiaanse regering, die in 1940 in het Duitse schuitje meevoer om niet te zeggen het Duitse slagschip en Frankrijk, toen het on geveer op de knieën lag, in de rug aanviel. Nu, tien jaar la ter, zijn de regeringen vast besloten ten nauwste samen te werken en zal Frankrijk zijn uiterste best doen om zijn vroegere vijand in de U.N.O. te krijgen. Het is verheugend dat dit zo gelopen is en dat met name de Italiaanse rege ring een zeer democratische koers is ingeslagen. Italië heeft sinds de onder gang van Mussolini met zijn trawanten, die officiëel het einde van het fascisme bete kende, een merkwaardige ont wikkeling doorgemaakt. Heel anders dan de vroegere asge- noot Duitsland, dat eigenlijk nog geheel verstrikt zit in zijn nationalisme en waar ondanks alles het Nazisme veel meer met het volk vergroeid was dan in Italië het fascisme. Na tuurlijk. dit is niet helemaal dood, zo'n beweging roeit men niet in enkele jaren tijd uit en er zijn altijd nog een aantal fanatici die aan hun verbleek te idealen vasthouden. De grote verdienste van de na-oorlogse Italiaanse rege ring is echter dat zij de demo cratische principes in haar bestuur heeft weten door te voeren. Op de eerste plaats heeft zij zich verzet tegen fas- cistisiche en neo-fascistische stromingen en zich daardoor weten te hoeden voor een overdreven nationalisme waar West-Duitsland wel mee te kampen heeft. Trouwens, de regering zelf heeft daar ge toond er niet helemaal vrij van te zijn. Een symptoom zien we weer in het verzet te gen de terechtstelling van een aantal van de ernstigste oor logsmisdadigers. Vervolgens heeft de Italiaanse regering 't been verduiveld strak gehou den tegenover Rusland en te- geen een door de Sovjet-Unie gevoede vijfde colonne, die nu zelf bedenkelijke tekenen van ontbinding geeft. Moskou heeft getracht Italië de voet dwars te zetten door het aan te vallen op het stuk der her stelbetalingen, maar gerugge- steund door de Westerse mo gendheden heeft het die aan vallen afgeslagen. Positief heeft de regering De Gasperi met grote ijver ge tracht haar plaats in te nemen in de West-Europese en At lantische gemeenschap en met succes. Zij heeft al veel steun ontvangen van Amerika, zo wel economisch door 't Mars hall-plan als militair in het kader van het Atlantisch Pact. Italië wordt al lang niet meer beschouwd als overwonnene, maar als gelijkwaardig bond genoot. De eenwording van West-Europa vindt in de Itali aanse regering 'n warm pleit bezorger. Zij neemt deel aan het plan-Schuman, aan de conferenties over een Euro pees leger enz., waarmee zij toont dat het haar ernst is. Misschien is 't binnenland se politieke beleid niet op alle punten even succesvol, doch dit ligt zeker voor een groot deel aan de ingewikkelde ver houdingen, die de regering voor haast onoverkomenlijke moeilijkheden plaatsten. Nochtans heeft zij met kracht zoals wij al memo reerden de communisten onder de duim gehouden en ook positief veel goeds ver richt. Aan de sterke figuur van De Gasperi komt voor 'n groot deel de bevredigende gang van zaken in Italië toe. En wat is het resultaat van dit alles geweest Dat Italië weer met graagte werd op genomen in de volkerenge meenschap van West-Europa, dat het daarin de plaats in neemt die het door zijn geo grafische ligging toekomt, zo wel economisch als strategisch'. Daarom is het van onschat baar belang dat de vrije we reld in Italië een bondgenoot heeft gevonden die zover de omstandigheden het toelaten, zijn aandeel zal leveren in de verdediging van de vrijheid. De koers die de regering heeft gevolgd, heeft dus verhoudin gen opgeleverd die zo gunstig mogelijk zijn voor de kracht van het Westen in de strijd tegen het communisme. Met name de goede relatie tussen Frankrijk en Italië heeft in deze een bijzondere betekenis. Daarom is de conferentie die beide landen vorige week ge houden hebben, van groter belang dan alleen voor de twee partijen, ze is van be lang voor heel West-Europa. Chinezen op de aftocht. De Chinezen in Korea zijn er sterk in om de U.N.O.- legers en speciaal de inlich tingendienst grijze haren te bezorgen. Vorige week waren ze plotseling met zo'n paar honderdduizend man opgedo ken; de berichten uit Korea van hedenmorgen melden dat de Chinese legers van Seoel tot Wonioe or» de aftocht zijn. Op verschillende plaatsen konden de verbonden legers gisteren 10 kilometer opruk ken. Dezware druk op Tsip- jongni is plotseling verdwe nen. Ook in de sector Wonioe, waar het Nederlandse deta chement zo danner stand hield zijn de Chinezen inderhaast teruggetrokken met achterla ting van een groot aantal wa pens met munitie. Ten Oos'en van Wonjoe slaagden de Noord-Koreaanse troepen ter sterke van 15.000 a 20.000 man er in enige ter reinwinst te bo.eken. Bij Tsjet- son werden drie communis tische divisies door een moor dend granaatvuur tot staan gebracht. In een verschrikke lijke sneeuwstorm waren ze tot op 6 kilometer van dit be langrijke knooppunt gena derd. NIEUWE OVERWINNING VOOR LABOUR. De Engelse Labour-partij heeft Donderdagavond in het Lagerhuis een nieuwe over winning behaald op de con servatieven. Churchill had weer een motie ingediend, nu tegen het defensiebeleid van de regering, maar die werd na een fel debat met 308 tegen 287 stemmen verworpen, de grootste meerderheid die de regering in deze periode heeft behaald. Men had aanvankelijk vrees gekoesterd dat een aantal so cialistische pacifisten met de conservatieven zouden mee stemmen, maar de partijlei ding heeft hen kunnen bewe gen tot trouw aan de partij. Deze pacifisten zijn tegen be wapening, maar de partij ging hun toch boven een overwin ning van Churchill. Zelfs een aantal liberalen stemden met de regering mee. De zoveelste aanval is afge slagen en nu maar weer ver der. MANUS OLY OP DE VLUCHT. Manus Oly, een inbreker, die een groot aantal diefstal len op zijn kerfstok heeft en deswege in Wormerveer zat opgesloten, is er Woensdag tussenuit getrokken en heeft kans gezien in een gestolen auto aan een georganiseerde klopjacht van de politie te ontkomen. Oly stal in Heerde een auto en brak in een manufacturen winkel in. Bij deze werkzaam heden werd hij gestoord door de politie en hij trok er tus senuit. De politie in het hele land werd gewaarschuwd en op de weg naar Amsterdam, die hij was ingeslagen, tracht te die op verschillende plaat sen de inbreker tegen te hou- In de hoge leeftijd van 85 jaar overleed Zondagmorgen om vijf minu en over half vijf in het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda Mgr. P. A. Hopmans, bisschop van Breda. Nadat de hoogbejaarde bis- j schop na zijn opname op 31 Januari j.l. in het ziekenhuis nog dezelfde dag door zijn coadjutor, Mgr. Jos Baeten, van de sacramenten der Ster venden werd voorzien, is zijn gezondheidstoestand zeer ge leidelijk teruggelopen. De laatste twee dagen was hij ge heel buiten kennis. Om 4 uur Zondagmorgen werd de toe stand van Mgr. Hopmans zo ernstig, dat de rector van het ziekenhuis, de zeereerwaarde heer A. van den Donk, het den. Bij Soest werd een van de banden van de auto stuk geschoten, maar toen de poli tie kwam, was de vogel ge vlogen op een fiets, natuurlijk gestolen. ONRUST OP WEST-JAVA. Volgens een officiëel rap port uit Bandoeng, zijn in de week van 28 Januari tot 3 Fe bruari 54 personen gedood door acties van gewapende benden op West-Java. Tien mensen werden ontvoerd en 110 woningen werden in brand gestoken. In de week daar voor waren 44 personen ge dood, 14 ontvoerd en werden 80 huizen in brand gestoken. Zowel op West- als Midden- Java nemen onrust en orde verstoringen door gewapende benden toe. Mr STEENBERGHE FORMATEUR. Hare Majesteit de Koningin heeft de katholiek, mr. M. P. L. Steenberghe, die drie maal minister van Economische Za ken was tussen de jaren 1934- 1942, opdracht gegeven een nieuw kabinet te vormen. Dit deelde het kabinet van de Ko ningin Zondagavond om elf uur mede, nadat mr. Steen berghe op Paleis Soestdijk door de vorstin was ontvan gen en nadat in de loop van Zaterdag het verzoek van de ministers Drees en v. Schaik om van de vorming van een nieuw kabinet te worden ont heven, had aanvaard. VOORZITTER K.F.C. LEGT FUNCTIE NEER. Deken I. C. M. Broekman heeft zijn functie als voorzit ter van het Algemeen Bestuur der Stichting ,.Kath. Film Centrale" neergelegd. Het is nog niet zeker of deken Broekman zich ook uit het be stuur van de landelijke Ka tholieke Film Actie zal terug trekken. KATHOLIEKE GEZINSZORG. Mr. E. M. J, Sassen te Vught heeft het A/oorzitterschap aan vaard van de Stichting Diocesa ne Katholieke Gezinszorg in het bisdom Den Bosch. Op de be stuursvergadering is hij als zo danig officieel geinstalleerd. Mr. Sassen, in 1911 in Den Bosch geboren, is sinds 1939 lid der Prov. Staten van Noord-Bra bant. In 1945 en 1946 was hij lid van Ged. Staten en in het laatstgenoemde jaar werd hij ge kozen tot lid van de Tweede Ka mer. In 1948 werd hij minister van Overzeese Gebiedsdelen, maar trad als zodanig af in Fe bruari 1949. Thans is hij lid van de Centrale Raad van Beroep en president-curator der R.K. Lycea in Den Bosch. Sinds enkele maanden is te Tilburg gevestigd het opleidinqs- internaat voor gezinsverzorg sters „Maria ter Engelen", waar naar wij vernemen op 6 Maart weer een nieuwe halfjaarlijkse opleiding zal beginnen. Dit inter naat staat onen voor meisjes van 19 jaar en ouder uit de Lang straat, Tilburg en Omstreken. ogenblik gekomen achtte om met enige zusters de gebeden der stervenden te beginnen. Om acht uur in de morgen luidden de doodsklokken van de kathedrale kerk over Bre da. Het gelui werd door enke le andere kerkklokken over genomen. Breda wist toen dat zijn grijze bisschop was heen gegaan. Zijn stoffelijk over schot ligt in purper gewaad opgebaard op een praalbed in de sterfkamer. KAPITEIN LINZEL IN ZIEKENHUIS TE TOKIO. Kapitein J. Linzel, leger- nummer 180818003, afkomstig uit Wassenaar, leeft! Ten on rechte werd dezer dagen ge meld dat hij bij gevechten ge sneuveld was. Kapitein Linzel van het Nederlands Korea- detachement was de laatste die zich over zijn doodsbericht verwonderde. In het legerhos- pitaal te Tokio, waar hij thans is opgenomen, vertelde hij dat hij zich ruim een half uur lang dood had moeten houden nadat het plateau te Hoeng- song waarop hij zich bevond, door de Chinezen was geno men. STERKTE VAN HET WESTEN. Met Marshalls uiteenzetting be gonnen de condities voor de com missie voor buitenlandse betrek kingen van het Amerikaanse Huis over het zenden van troepen naar Europa. Aan het rapport van deze commissie is nog het volgende ontleend: In December 1950 had den de V.S. 15 van elke duizend inwoners onder de wapenen, Frankrijk 16, Engeland 14, België 12 en Nederland 11. In 1949 besteedde Amerika 5 procent van de bruto jaarproduc tie (goederen en diensten) aan militaire uitgaven. Frankrijk 5.8 procent, Engeland 5.7 procent en Nederland 4.5 procent. Voor 1951 zullen Frankrijk en Engeland hun percentages ongeveer verdubbe len, terwijl de V.S. voorgesteld hebben hun percentage ten minste te verdrievoudigen, tot een totaal van 15.7 procent. Volgens de militaire tabel voor de landen van het Noord-Atlan tisch pact bedraagt de sterkte van de gezamenlijke strijdkrachten van België 102.0130 man, Luxemburg 2000, Denemarken 29.000, Frank rijk 722.000. Italië 307.000, Ne derland 114.000, Noorwegen 25.000, Portugal 73.000, Engeland 729.000, Canada 61.000 en de Vereniqde Staten 2.300.000 man of 4.464.000 man. Spanje heeft ongeveer 350.000 man en Joego-Slavië 330.000. PRODUCTIVITEIT VOOROORLOGS. Productie zelft 152%. De officiële index voor de ar beidsproductiviteit in ons land, door 't C.B.S. gepubliceerd, toont aan, dat Nederland vijf jaar na de bevrijding weer op het vooroor- logst peil ls aangeland. In het vierde kwartaal van 1950 brach ten de anderhalf maal zoveel ar beiders, die onze industrie verge leken met 1948 telt, inderdaad ook anderhalf maal zoveel voort. De juiste cijfers waren: produc tie 152 tegen 100 in 1938, arbel- derstal 154 tegen 100, productivi teit dus 99 tegen 100. Men dient ln aanmerking te nemen dat het lage productivi- teitscijfer van de eerste na-oorlog se Jaren (70 in 1946) niet aan de arbeiders zelf verweten kon wor den. Veelal werd dit veroorzaakt door de achterstand in reparatie en vernieuwing van de fabrieks- installatles. WERKLOOSHEID IN NOORD-BRABANT. Blijkens verschenen verslag van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek bedroeg het aantal werk lozen op het eind van Januari '51 in de provincie Noord-Brabant 7140 werklozen. Het Gewes telijk Arbeidsbureau Tilburg heeft 1194 werklozen, Eindhoven 3057 en 's-Hertogenbosch 5127. In Nederland waren er op de zelfde datum 118838 werklozen, zodat Noord-Brabant bijna 14% van het totaal aantal werklozen téft. JENEVER WORDT DUURDER. Indien de Kamer de door de re gering voorgestelde accijnsverho ging aanneemt, zal een liter je never ongeveer 1.20 in prijs stijgen. Deze accijnsverhoging is gebaseerd op een alcoholgehalte van 50 pet. Dit zal slechts een tussentijdse verhoging zijn, daar per 1 Januari '1953 de accijns op 5.965 wordt gebracht, zodat de totale prijs van een liter in 1953 pl.m. 1.90 omhoog zal gaan. Deze accijnsverhoging in dien zij tenminste door de Kamer wordt aanvaard geldt voor al le alcoholhoudende dranken, uit gezonderd bier, waarvan het Juist de bedoeling is de prijs te verla gen. Wegens gebrek aan voldoende grondstoffen zijn verschillende distillateurs genoodzaakt bijna 40 procent van de binnenkomende orders te schrappen en zich weer te bepalen op een strenge rant soenering aan de slijterijen op een basis van 90 pet. van die van '50. De R.K.J.B. afd. Drunen hield Vrijdagavond in café P. Klerkx haar jaarvergadering. De voor zitter opende de vergadering en heette allen van harte welkom. Een speciaal woord van welkom richtte spr. tot de Geestelijk Ad viseur en tot de leden die voor het eerst sinds hun terugkeer uit Indonesië de jaarvergadering kon den bezoeken. Na het voorlezen der notulen kreeg de secr.-penn. gelegenheid om het algemeen- en financieel verslag over 1950 uit te brengen. Uit dit jaarverslag, dat getuig de van de grote activiteit van de R.K.J.B. afd. Drunen, tekenen wij het volgende aanOp 31 Dec. 1949 telde de vereniging 97 wer kende leden en 7 donateurs. Op 31 Dec. 950 bedroeg het ledental 102 en 7 donateurs. In het afgelopen jaar werden door de vereniging 9 bestuur»- en 5 ledenvergaderingen gehouden. Acht leden van de R.K.J.B. keerden in het afgelopen jaar uit Indonesië huiswaarts, waarmede thans all* leden zijn teruggekeerd, uitgezonderd het lid Kees van Delft die op 24 Dec. 1948 snfeu- velde. In 't verslag werd v. Delft nogmaals op piëteitvolle wijze herdacht. De aftredende leden J. Jehoel en J. Vrijhoeven werden in 1949 met overgrote meerderheid in het bestuur herkozen. Excursie. In het afgelopen jaar werd een excursie gemaakt naar Prinsenhage, waar een tuinbouw bedrijf werd bekeken, en naar Walcheren, waar men de Wil- helmina bezocht. Gewassen-wedstrijd. In 1950 werden verschillende gewassen- wedstrijden gehouden, o.a. met voeraardappelen en suikerbieten, welke wedstrijd zeer geslaagd is. Voor de eerste maal werd ook in het afgelopen jaar een tuinbouw- gewassenwedstrijd georganiseerd. Dezt wedstrijd werd gehouden met bonen, ras Mentor. Al was de prijs van de bonen niet erg hoog, de wedstrijd is toch ten volle geslaagd. De eerste wed strijd stond onder leiding van de techn. adviseur de heer Kamp en de tuinbouwgewassen-wedstrijd stond onder leiding van de heer Vinken vleugel, assistent van de Rijkstuinbouwconsulent. Proefveld. Een proefveld in Kringverband werd in het afge lopen jaar aangelegd door Corn, van Kess'el. Het proefveld bestond uit voeraardappelen ras „Voran". Ook dit proefveld is goed ge slaagd. De opbrengst bedroeg ruim 50.000 kg. per H.A. Hulp aan anderen. Daar waar hulp nodig was aan boeren die wegens ziekte hun land niet kon den bewerken, werd hulp ver leend. Ook elders, zo b.v. bij het inrichten van het terrein voor het openluchtspel in de afgelopen zo mer.. Cursussen. Het afgelopen Jaar was weer tijk aan cursussen. Er werd een tuinbouwcursus gege ven; tevens werd een cursus vee- verloskunde gegeven, terwijl een cursus veevoeding aan de gang is. Vijf leden volgden de boeren- leergangen, waarvan er in het af gelopen jaar weer twee geslaagd zijn, n.l. C. van Spijk en W. van Delft. Drie leden volgden de Ka dercursussen. Verder werd door de geestelijk adviseur een sociale cursus gegeven, die door spraak waterval en hersengmnastiek zeer in trek was. In het afgelopen jaar kwam een spreker naar de R.K.J.B. in Dru nen, n.l. Pater Adam. De Rome-reis waarvoor de le den geruimen tijd gespaard heb ben, vond ln 1950 doorgang. Het lot viel op Bertus van Loon, die de reis meemaakte en op de so ciale cursus een uitvoerig relaas gaf over zijn reis waarmee hij aan een van de verplichtingen die gesteld waren voldeed. Sport. Ook op sportgebied trad de vereniging dit jaar weer op de voorgrond. De gymnasten gingen naar Den Dungen, waar zij het hoogste aantal punten behaalden. Hetzelfde gebeurde in Gemonde, waardoor de afd. Drunen werd uitgenodigd om naar de Intfer- kring-sportdag te komen. Ook hier wisten de jongens uit Drunen zich bij de eersten te voegen. Toneel. Ook op gebied van to neel deed men in het afgelopen jaar zijn best. Met veel succes werd opgevoerd een toneelspel van Kees Spierings „Dorp in on rust". Voor de eerste maal gin gen de jonge boeren op toneel gebied met de boerinnen samen. Het financieel verslag sloot met een batig saldo. Na het uitbrengen van dit ver slag bracht de voorzitter in har telijke bewoordingen dank aan de secretaris voor het keurige ver slag. Aan de orde was verder uit slag en bespreking gewassenwed- strijd. De technisch adviseur dhr. Kamp kreeg hiervoor het woord. De gewassen wedstrijd in 1950 werd gehouden met suikerbieten en voeraardappelen. Aan de hand van een eertijds Ingestelde con trole besprak de heer Kamp de stand der gewassen. De stand der gewassen was volgens de heer Kamp goed geweest, bl] sommige percelen zelfs zeer goed. Spreker kon zich nog niet Uit laten over de resultaten van de uiteindelijke opbrengst, daar deze nog niet geheel bekend is. De uitslag met de toegestane pun'en is ab volgtNo. 1 W. Klerkx met 176J/2 pnt.; 2 A. v. d. Brandt 175 pnt.; 3 H. v. Weert 170^ P-: 4 C. Vissers 170 p.; 5 C. v. Dru nen' 169 p.; 6 L. v. Delft 165 p.; 7 C. v. Loon 158 p.; 8 A. Rob ben 155 p.; 9 C. Pullens 154 p. en C. Pelders 154 p.; 10 Fr. van Wezel 153 p.; 11 W. v. Delft 149 p.; 12 J. Jehoel 139 p. De prijswinnaars kregen van de vergadering een flink applaus. De technisch adviseur besprak ook de gewassen-wedstrijd voor het komende seizoen. Door de algemene leiding van de R.K.J.B. i s een nieuw plan ontworpen inzake subsidiering etc. De algemene waardering voor de afdelingen in zijn geheel zul len in de toekomst in punten worden uitgedrukt; dit geldt zo wel in kringverband als voor het g"ehele gewest. Aan de beste af delingen zullen verschillende gro te prijzen toegekend worden. Het wordt dus voor de afdel ngen zaak ln zijn geheel her beste beentje voor te zetten. Ook de gewassenwedstrijd zal een onder deel moeten vormen voor deze al gemene waardering. Spreker noemde deze regeling zeer goed, daar men nu eens de gelegenheid krijgt zich op alle ge bied te kunnen vergelijken en me ten, in kring- en zelfs gewestelijk verband. Gezien de prestaties van voor heen en de grote activiteit van de afdeling Drunen op alle terrein, was de heer Kamp de mening toe gedaan dat de afdeling Drunen in de kring en zelfs in het gewest geen slécht figuur zou slaan. Besproken werden in dit ver band de gewassen waarmede men ln het komende seizoen de wed strijd zou kunnen houden. Ge noemd werden Mais, Gras en Gerst. Afwachtend op de alge mene regeling, besloot men om uit deZfe drie straks een keus te doen. Ook gingen nog stemmen op om in bet komende jaar nog een tuinbouw-gewassenwedstrijd te or ganiseren. Besloten werd de leden nog eens te polsen over een eventuele deelname, om daarna contact op te nemen met de leider voor deze wedstrijd de heer Vinkevleugcl. De periodiek aftredende be stuursleden Leo v. Noort en W. van Delft, werden met grotje meerderheid van stemmen herko zen. Voor de aftredende bestuurs leden J. Jehoel en B. Pulles wer den gekozen A. Vissers en B. v. Loon. De voorzitter bracht dank aan de scheidende bestuursleden voor het vele goede werk in de voor bije jaren voor de vereniging ver richt. Speciaal bracht hij dank aan de secretaris, die de vereni ging gaat verlaten en sprak de hoop uit dat de nieuwe leden, die hij een hartelijk welkom toeriep, de voetsporen van hun voorgan gers zouden volgen. De scheiden de secretaris sprak bij dit afscheid een dankwoord voor de waarde rende woorden gericht aan zijn adres, dankte de bestuursleden voor de prettige samenwerking, spoorde de leden aan trouwe, hardwerkende leden te zijn en sprak de hoop uit dat de vereni ging in de toekomst zou monen groeien en bloeien. Ook B. Pul les bracht dank voor de waar derende woorden en de nieuwe bestuursleden dankten de verqa- derlng voor het ln hen gestelde vertrouwen. Op deze vernaderinq werden ook de prijzen uitqcreikt van de tulnbouwgewassen wedstrijd. De qeestelijk adviseur sprak nog een algemeen opwekkend woord. Van de rondvraag werd zeer druk gebruik gemaakt. Hierin werd ook besproken dat de stalwedstrild in de toekomst intensiever zal moeten worden aanqennkt. Verder de excursie. Verschillende leden wilden een zomer- en een winter excursie, welk voorstel breedvoerin onder de oqen werd gezien. Besloten werd in ieder qeval deze zomer een e-»ru»*«'«» te maken naar de „Schothorst". Ultvoeriq werd ook aesproken ov>r h»t toneel; er pinten vooral ook stemmen on, de Jongere krachten die toneel willen spelen een kans te geven, zil h-t dan niet in een oroot toneelspel, dan toch in een klein. Voorgesteld werd ook noq de Jaarvergadering in de wlmer met wat meer luister te houden, b.v. een nehele dan. mer 's moroens 'n H. Mis, overdag film en of «nre- kers en 's avonds vergadering mer meer vreugde. Het bestuur zegde toe het tn de rondvraag t»r *r>raVe n®kome- ne nader te zullen bestuderen. Hierna sloot men deze irue- re««mme en geanimeerde vergade ring. Jaarvergadering Zang en Vriendschap. Zondag 25 Febr. zal de ge mengde zangvereniging Zang en Vriendschap haar jaarvernadering houden in café v. d. Geld. Aan de orde is o.a. het organiseren van een festival, dat genoemde vereniging deze zomer van plan is te houden. TONEEL R.K.JB. Naar wij vernemen zal de R.K. J.B. het met vastenavond met veel succes opgevoerde blijspel „De Verkochte Bruid", binnenkort nog maals opvoeren. Deze opvoering zal ten bate zijn van Kath. Ge zinszorg. WERKTUIGEN COöP. De werktuigen-coöp. houdt op 20 Febr. des avonds om half 8 bij P. Klerkx haar algemene Jaar vergadering. De agenda vermeldt; Verslag 1950, Aankoop nieuwe werktuigen. Mededelingen. FOK EN CONTRöLEVER. De Fok- en Contrólevereniglng De Toekomst houdt on 21 Febr. a.s. des avonds om half acht haar algemene jaarvergadering. De agenda vermeldt: Bestuurs verkiezing en vaststelling lnleg- geld en omslag. K. J. VERF.NIGING DRUNEN—ELSHOUT. De K. J. Vereniginq Drunen Elshout houdt op 27 Febr. a.s. haar jaarvergadering des avonds half acht in café P. Klerks. De agenda vermeldt: Jaarver slag, Bestuursverkiezing en Vast stelling inleggelden. ONTWIKKELINGSAVOND. De K.A.B. afd. Drunen houdt Dinsdagavond in de gymnastiek zaal haar vijfde en laatste ont- wikkelinqsavond in dit seizoen. Spreker van deze avond is de heer van Son. Aanvang half acht, in de gymnastiekzaal. GESLAAGD, Aan de tweejarige landbouw- cursus, gegeven te Nieuwkuijk, behaalden de dames Brok, KJijn en de Kruif hun diploma.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1