NIEUWKUIJK VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE RflAMSOONKSVtER GEERTRUIDENBERG DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 FEBRUARI 1951 K.A.B. JAARVERGADERING. Op Zaterdagavond 24 Febr. te half acht houdt de K.A.B. afde_ ling Elshout haar jaarvergadering In het Jongenspatronaat. Naast de opening door de voor zitter, notulen en diverse versla gen vermeldt de agenda nog be spreking K.A.B.-feest te Rotter-, dam, verslag controlecommissie en benoeming nieuw lid en be stuursverkiezing, alsmede aanbe steding bode. LEZING. Kapelaan Bart en uit Heusden gaf in de Jongenscongregatie een lezing over het Mirakel van Am sterdam. Een 12-tal personen gat zich hierna op voor deelname aan de Stille Omgang te Amsterdam. VERGIFTIGING. Bij de familie J. in de Schei dingstraat hebben zich vergifti gingsverschijnselen voorgedaan. De "oorzaak kon nog niet worden vastgesteld. JAARVERGADERING R.K. FABRIEKSARBEIDERS. A.s. Woensdag algemene le denvergadering van de R.K. Fa- briekstiibeidershond in de zaal van de Jongenscongi ogotie. Aanvang half 8. Trouwe opkomst gewenst. K. N. I. L. In de loop dezer week zullen wederom bt) personen van het KNIL het St. Norbertusgesticht komen bevolken. Hiermede is dan het aantal bewoners tot pl.m. 2UU personen gestegen. i^noi^uwüUiSHOUD- CURöUb IN NIEUWKUIJK GEËINDIGD. 19 van de 19 cursisten gesüaagd. Het N.C.B.-bestuur, bestuur Boerinnenbond en een groot aan tal genodigden waren in het pa rochiehuis van INieuwkuijK bij eengekomen om de siuiting mee te maKen van de eerste na-oor- logse lanübouwhuishoudcursus, waaraan meisjes uit iNieuwkuijk, Drunen, Elshout, nerpt, rtaar- steeg en Vlijmen hebben deelge nomen, Voigende week wordt opnieuw gesiait met mogelijk een nog gioter aantal deelneemsters. l'wee jaar heeft deze cursus geduurd onder leiding van mei. Koenraads uit Teteiingen, bijge staan door mej. Somers. En de resultaten De secretaris, Ant. Moramer- steeg van de plaatselijkeo N.C.B. kon bij de opening niet anders dan zijn giote tevredenheid uit spreken en met hem deden dat ook verschillende van de geno digden. Uit een en ander bleek dat de jonge boerinnen zich meer dan honderd procent hebben ge geven. De pastoor van Vlijmen reikte na het examen de diploma's uit, vergezeld van een toepasselijk woord. Spr. hoopte o.m. dat Nieuw- kuijk ten aanzien van dit onder wijs de laagste tijd in het paro chiehuis zal hebben vertoefd. Het Hoofdbestuur heeft n.l. be sloten voor deze omgeving de zo gewenste landbouw-huishoud- school te doen inrichten. Het is alleen maar wachten op de vol tooiing van het plan. Men hoopt dan ook spoedig met de bouw hiervan te beginnen en nog meer intensiever de vorming van de jonge boerinnen te gaan behar tigen. De Eerw. Heer H. Speeken brink, kapelaan van Nieuwkuijk, die wegens ziekte van de pas toor diens plaats innam, kon zich niet anders dan met de gesproken woorden van de pastoor uit Vlij men verenigen en hoopte van harte dat het gegeven onderricht voor de meisjes zijn nut zal heb ben. Verder toonde hij zich nog erkentelijk ten aanzien van de pastoor van Nieuwkuijk, die voor dit onderwijs dag en nacht werkt. Gelukwensen werden nog uit gesproken door mej. Dielens, mej. Koenraads, Kapelaan Si mons uit Drunen en mej. van Drunen. De laatste als afgev. van de boerinnenbond. Ten slotte vertolkte mej. An- ny Klerks uit Vlijmen uit naam van de cursisten de gevoelens van dank aan het adres van de leraressen, onder aanbieding van een prachtig cadeau. Het verdere gedeelte van de middag was gevuld met zang. declamatie, voordracht en trac- tatie. De geslaagden. Met goed gevolg hebben de cursus beëindigd de dames Mien v. Bladel, Nieuwkuijk, Riet v. Bladel, Nieuwkuijk, Adriana van Bokhoven, Haarsteeg, Anny Smits, Haarsteeg, Riet Pijnen burg, Vlijmen, Drea Dekkers, Vlijmen, Anny Klerks, Vlijmen, Jeanne Klijn, Elshout, Anny van Herp, Herpt, Tonny van Kor ven, Herpt, Jac. de Wilt, Herpt, Riet van Horen, Herpt, Joh. Brok, Drunen, Toos de Kruif, Drunen, Jeanne van Spijk, Dru nen, Betsy Jehoel, Drunen, Bet sy van Drunen, Drunen, Jeanne van Noort, Drunen, Riet de Gouw, Drunen, die allen het di ploma ontvingen. GESLAAGD. Na een tweejarige cursus aan de R.K. Landbouwhuishouschool te Nieuwkuijk slaagden aldaar de dames Drea Dekkers, Annie Klerkx en Riet Peijnenburg alhier. WASDEMONSTRATIES. In café's Den Braai en Joh. Peijnenborg werden wasdemon- straties gehouden, waarvoor veel belangstelling was. De tractatie en de gratis verloting vielen zeer goed in de smaak. Het waren ge slaagde avonden. K.A.B. AFD. VLIJMEN. Daar heden de laatste ontwik kelingsavond van de K.A.B. weer gehouden is, zullen wij even een kort overzicht geven over de gang van zaken in de K.A.B. Dit jaar werden meer ontwik kelingsavonden gegeven en het ledental gaat steeds vooruit. Jam mer was het, dat door de benoe ming van de adviseur, kapelaan Koenraadt tot pastoor van Lith oyen een harde werker heenging. Door de benoeming van kap. v. Leeuwen is dit werken weer op hetzelfde peil gekomen, want met veel animo worden de belangen van de K.A.B. door hem behar tigd. Dit jaar werd tot oprichting overgegaan van een brandstoffen- spaarfonds, welk fonds thans 25 leden telt. Ondanks het geringe aantal leden was men toch in staat een kwantum brandstoffen te betrekken. Herwonnen Levenskracht werkt thans onder nieuwe leiding en er is een grote activiteit. Men werkt momenteel met 12 propagandisten. Het aantal donateurs is gestegen tot 150. De speldjesdag bracht 96.50 op. De donateursactie in de maanden September, October, November en December bracht 125.25 bij elkaar. Hulde aan 't ijverig comité. De eigen levensverzekering maatschappij staat in onze K.A.B. in het teken van steeds toenemen de belangstelling. Dit getuigen wel de cijfers die bereikt werden, n.l. een productie van 86.000, terwijl een bedrag van 598.38 uit het voorzorgsfonds werd ver strekt wegens vrijstelling van premiebetaling bij ziekte en on geval en gratis uitkering bij ge boorte van 5.Het totaal ver zekerde bedrag bij Concordia be draagt thans 200.000.000, ter wijl er in totaal 800.000 werd uitgekeerd aan vrijstelling van premiebetaling enz. Moge dit een aansporing zijn voor de arbeiders die nog niet bij Concordia zijn verzekerd, dit spoedig te doen. Ook bij de onderafdelingen oaat alles steeds in stijgende lijn. Door 34 jongens en 37 meisjes werd deelgenomen aan een va- cantiereis. Ook de St. Nicolaas- actie was wederom een succes. De K.A.V. gaat ook in stij gende lijn en het ledental is de honderd reeds overschreden. Door deze afdeling wordt aan zieken de helpende hand geboden en wordt door samenwerking veel goeds bereikt. Moge dit zo blijven. LAATSTE ONTWIKKELINGS AVOND KAB AFD. VL1JMEM. De KAB afd. Vlijmen hield vo rige week haar laatste ontwikke- nngsavond van deze winter in 't racronaac. Ook deze avond is goed geslaagd. Als spreker trad op Pater Adam, die op zeer leer zame wijze uiteenzette op welke wijze de KAB in de 60 jaren van haar bestaan heeft gedaan voor de belangen van de arbeiders. Ook over de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie gaf spreker een uiteenzetting. De arbeidsplicht en het arbeidsrecht moeten samen gaan en zodoende zal de liefde voor eikander een blijde toe komst geven. De KAB zal in Mei in het Feijencord-stadion te Rotterdam het 60-jarig bestaan vieren en ook de afd. Vlijmen zal aan dit festijn deelnemen. Dp KAJ verleende op deze avond haar medewerking. Er werden onder leiding van kape laan v. Leeuwen verschillende voordrachten en zangnummers verdienstelijk uitgevoerd. De voorzitter, de heer Wijk- mans, dankte na afloop Pater Adam voor zijn interessante le zing en de KAJ met haar advi seur voor de medewerking bij de ze laatste ontwikkelingsavond. P.V. DE ZWALUW. Zaterdag hield de P.V. De Zwaluw haar maandvergadering in café B. Oiemans. De opkomst was ondanks het slechte weer be vredigend. Na het openingswoord van de voorzitter volgde de presentielijst en het innen van contributie. Daarna werden de ringen voor 1951 uitgereikt. Het viiegpro- gramma voor 1951 werd voorge legd. Na overleg met de combi natie Drunen zal aan alle leden een vliegprogramma met africh- tingsvluchten worden uitgereikt. De kampioenschappen voor de vereniging werden vastgesteld als vorig jaarVitesse drie kampi oenschappen, midfond drie en fond dit jaar cwee kampienschap- pen. Een inkorfcommissie en een klokkenregelings- en klokkenlicht- commissie werden benoemd. Een en ander werd door de vergade ring aangenomen. Er werd ver der besloten vóór het vliegseizoen hoklijsten in te leveren. De volgende vergaderingen zul len voortaan om 8 uur aanvan gen. Een donateur werd met al gemene stemmen aangenomen. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt en alle vragen werden door de voorzitter bevre digend beantwoord, waarna deze drukke vergadering door de voor zitter werd gesloten. FEESTAVONDEN. Nu de H. Vastentijd is aange broken, is daarmede ook een ein de gekomen aan de teer- en feest avonden die traditiegetrouw jaar lijks door iedere vereniging wor den gehouden. Vele malen hebben ons verzoeken bereikt om 'n ver slag te schrijven over een ge slaagde feestavond, maar doordat zij veel plaatsruimte in beslag na men, passeren ze hier in het kort de revue. De Boerinnenbond herdacht zijn eerste lustrum, dat gevierd werd met een feestavond, die zeer bij zonder was geslaagd en waarbij zang, voordracht en declamatie elkaar afwisselden. De plaatselijke Boerenleenbank bestond 40 jaar, welk feit werd herdacht met een feestelijke bij- werden gehuldigd. Als beloning voor de moeite van het achter de rug zijnde zwa re seizoen, waarin zij resp. hun 25- en 12J^-jarig bestaan her dachten, feestten de zangvereni- qing en het dameskoor er 'n dagje lustig op los. De kaartgezelschappen Haarsteegs Roem en Strijd in Vrede namen het er een avond van en betwist ten onder het genot van een bor rel in spannende strijd elkaar de fraaiste prijzen. Dc leden van de EHBO vere niging vergaten een avond hun werk van naastenliefde en in een feestelijke bijeenkomst werden aan een aantal nieuwe leden de diplo ma's uitgereikt, en ging het er na afloop van het officiële gedeelte nog lang gezellig naar toe. Na beëindiging van dc koppel wedstrijd en het nederlaagtour- nooi organiseerde het kruisboog gezelschap „Onderlinge Vriend schap" een teeravond, waarbij de avond werd gevuld met muziek en dans en de dames .van de leden zich van hun beste zijde lieten zien. De biljartverenigingen 't Hoek je, Juliana en de Vrolijke Ketsers deden, alhoewel klein in getal, voor de grote verenigingen niet onder en naarmate de pret steeg, daalde het aantal caramboles. Een gezellige teeravond werd eveneens gehouden door de hand boogschutterij Claudius Civilis, doch op deze avond werd er meer op eikaars gezondheid en ter ver steviging van de onderlinge vriend schapsband geklonken dan ge schoten. En tot besluit van het seizoen hield de harmonie St. Cecilia haar jaarlijkse teerdag, waarbij het er zeer luidruchtig naar toe ging en het sluitingsuur kwam voor dit muziekminnend gezelschap nog veel te vroeg. MOOIE DAAD. Door de gezamenlijke gerepa- triëerde militairen werd dezer da gen aan het onlangs in Neder land teruggekeerde echtpaar, de heer en mevrouw Walraven- Prinsen, als blijk van dankbaar heid en waardering voor de1 in Indonesië ondervonden blijken van medeleven en de genoten gast vrijheid, aan hen verleend, een hulde gebracht en een cadeau aangeboden. Mej. Riet Prinsen vertrok kort na de bevrijding als verpleegster in dienst van het Roode Kruis naar Indonesië, om daar hulp te verlenen aan de noodlijdende men sen, die door de barbaarse bezet ting van de Japanners, in een ontredderde toestand waren ach tergelaten. Na enkele jaren van heilzame arbeid in diverse hospi talen te hebben verricht, werd zij door haar huwelijk met de heer Walraven eigenaresse van een bij de plantage behorende woning in de omgeving van Bandoeng. Het gevaar kennende en het gemis van een huiselijke haard inziende, ver leende zij aan haar dorpsgenoten de grootst mogelijke gastvrijheid. Er heerste steeds een intieme sfeer en de jongens brachten er zoveel mogelijk hun vrije tijd door. Onnodig te schrijven dat deze gastvrijheid door de jongens en door hun ouders ten zeerste werd gewaardeerd en dat dit in belangrijke mate er toe heeft bij gedragen het moreel van te jon gens hoog te houden. Nu allen weer behouden en wel in het vaderland zijn teruggekeerd hebben zij hun dankbaarheid niet onder stoelen of banken gestoken. In café M. Achten werden alle militairen door de heer en mevr. Walraven-Prinsen ontvangen en werd hen een fraai cadeau over handigd. Vele oude herinneringen werden wederom opgehaald, als voelden allen zich weer in het oude Ravennest te Bandoeng. Nog lange tijd bleef men ge zellig bijeen. houden worden ten bate van het provinciaal werk. Alle belangstellenden worden opgewekt deze vergadering bij te wonen. OUDSTE INWONER OVERLEDEN. J.l. Donderdag overleed alhier in de ouderdom van ruim 93 Jaar dhr. H. van Zeist, Westeinde. Dfe overledene was de oudste inwoner van Sprang. ALGEMENE VERGADERING. De Prov. Landbouw Jon geren Organisatie der Noordbra bantse Mij. van Landbouw houdt een algemene vergadering op Dinsdag 20 Febr. a.s. om 2 uur n.m. in het gebouw van de Chr. Volksbond te Sprang. Als spre kers zullen optreden de WelEd. Gestr. Heer Ir. A. Th. Ariëns te Ginneken over ,,De betekenis van de kunstmatige insiminatie en de ontwikkeling hiervan in Noord brabant" met bespreking. Het tweede onderwerp zal ingeleid worden door de WelEd. Gestr. Heer Ir. M. A. Geuze te Poort vliet over „Ligt de wereld open voor onze agrarische jeugd". De avond zal gevuld worden met korte inleidingen door elke afdeling, verder met toneel en muziek. Ook zal een verloting ge- KINDJE VERDRONKEN. Woensdagmiddag om ongeveer 5 uur heeft een verschrikkelijk ongeval plaats gevonden. Het tweejarig kind van de heer J. W. Trim is waarschijnlijk tijdens het spelen met een hondje in een achter het huis lopende sloot ge raakt en jammerlijk verdronken. De moeder, die enige tijd hier na het kind ging zoeken, vond het in de sloot liggen. HOGEVAART. De P.V, Nooit Gedacht houdt op Donderdag 22 Febr. een ver gadering inplaats van op Donder, dag 1 Maart. Havenver keer. De haven in Capelle werd gedurende het vorige jaar aan gedaan door 97 schepen met een totale inhoud van 10886 bruto re- gisterton. Hét aantal schepen, dat de Labbegatse haven binnenliep, bedroeg 63 met een totaal inhoud van 5801 bruto-registerton. Burgerlijke Stand Sprang-Capelle over Januari. Geboren: Jacob Leendert Jan zv J Dorrestijn-Waarts Dirk zv J A Spuijbrofek-van Alphen Johannes zv C Braspenning-Ko- nings Cornelis Hendrik zv J B Maijers-Molegraaf. Gehuwd: D. Michaël 37 j en C W F Baanen 28 j AL Ar- don 21 j en J Verhoeven 19 j. Overleden A. Verschuren 60 j echtgen v W. Harreman A Smits 82 j echtg v D C Vos P van Beek 87 j echtg v M van Wijgerden T Roubos 72 j echtgen v M Boezer J van der Sijde 65 j echtgen v A v Dongen H Chabot 80 j ongeh. M Koops 67 j ongeh. Gevestigd: M L Schoenmaker van Brummen A H v d Berg van De Lier G C Gantvoort van Amsterdam J van Lange- velde van Velsen CA't Hoen van Monster A J de Bie van Waalwijk M Koops van Dus- sen W Nieuwenhuizen van L. opzand G H J Vermeer en ge zin van Loon op Zand J C Roomer en kind van Berkel en Roderijs W Verhoeven van Loon op Zand A J v Dongen van 's-Gravenmoer J C van Campen van Hilvarenbeek M T Sprangers van Delft. Vertrokken: D Schouten en ge zin naar Waalwijk N Blom naar Heusden A de Rooij naar Geertruidenberg N BreedVeld naar Rotterdam JA van Gent naar Delft C H Rijsdijk naar Delft J W K Bams naar Zaan dam J le Sage naar Axel A D de Roon naar Wassenaar J van der Hoeven naar Almkerk L A van der Hoeven naar Rot terdam J Boezer en gezin naar Bergambacht G F Faber naar Gorinchem A Kemmeren en ge zin naar Waspik M Spierings naar Tilburg R C de Rooij naar Waspik. Herdenkingsdienst. Het 25-jarig bestaan van de Ned. Herv. Meisjesvereniging op Gerfef. Grondslag Bidt en Werkt zal Woensdag 21 Febr. e.k. ker kelijk worden herdacht. Ds. A. Meijers uit Utrecht zal die avond half acht in het gebouw Eltatho de herdenkingsrede houden. UITVOERING. Dc Damclub D.G.V. gaf in zaal Rehoboth een uitvoering, welke goed bezocht werd. Deze avond bestond voornamelijk uit voordrachten, schetsjes en to neel. terwijl als gast voor het voetlicht trad de bekende tenor zanger J. Jager uit Rotterdam. Het was een zeer geslaagde avond. KJ.M.V. De Jonge Middenstand hield een bijeenkomst met een uiteen zetting door de heer P. v. Hal, met als onderwerp „Staatsin richting". Spreker kon slechts zeer beknopt zijn met zijn inte ressante stof, wegens tijdgebrek. De heer D, Bouwens trad af als voorzitter. Ad Adriaanse werd gekozen als bestuurslid. MOOIE VERBETERING. Met de ombouw van het elec- trisch net in onze gemeente vor dert het reeds vlot. De N.V. Net, tenbouw uit Amersfoort, die hiermede belast is, is thans bezig met dp laatste werkzaamheden. Op de Keizersdijk werden dezer dagen de palen met bovennet op geruimd en kon men al enige masten aansluiten. Bromfictsenclub. In de zaal van Hotfel de Witte Leeuw vond een vergadering plaats om te komen tot oprichting ener hulpmotorenvereniging. Ver schillende leden gaven zich staan de de vergadering op, terwijl een voorlopig bestuur werd aangewe zen. Het secretariaat werd geves tigd bij dhr. Jan Fransen. Enkele plannen voor de naaste toekomst werden besproken. Aanbesteding. Vrijdagmorgen vond ten ge meentehuize de aanbesteding plaats voor de aanleg van de nieuwe Margrietstraat en recon structie der Oranjestraat. Hoogste inschrijver was de fa. Blijlevens te Geertruidenberg voor 58000. Laagste: fa. v. d. Els- hout-de Bont voor 46000. LEZING. Door Ir. Bakker Arkema, con sulent voor landbouwwerktuigen te Wageningen werd over sproei- techniek en sproeiwerktuigen een lezing gehouden voor de loon- spuiters, in de technische school alhier. Deze lezing werd door een groot aantal spuiters gevolgd. ZANGCONCOURS. De gem. Zangvereniging Im mortelle zal onder leiding van de heer Jan Verhulst deelnemen aan het zangconcours te 's-Gra- venmoer op 3 Mei a.s. Immor telle komt uit in de vierde af deling. DE SPELERS VAN SINT GEERTHEN. De Spelers van Sint Geerthen hebben het toneelstuk Rue de St. Lazare 17 in studie genomen, in de hoop daarmede in April a.s. voor het voetlicht te komen. WEEKMARKT. De weekmarkt vorige week Vrijdag werd druk bezocht, zo wel door kooplieden als kopers. Niet minder dan 96 kramen wer den gehuurd, terwijl twee stand werkers hun waren aan de om ringende nieuwsgierigen aanpre zen. BENOEMING. Z. H. Exc. Mgr. Mutsaerts heeft benoemd tot godsdienst leraar aan de Gewestelijke So ciale School van de K.A.B. te Waalwijk, de Weleerw. Heer A. G. M. Wassenberg, kape laan van St. Jan aldaai\ GEMEENTERAAD. De maandelijkse vergade ring van de gemeenteraad zal deze maand worden gehouden op Dinsdag 27 Februari a.s. De agenda zullen wij in ons volgend nummer publiceren. ANJER-ACTIE. Uit het vergelijkend over zicht dat de Commissaris dei- Koningin in onze provincie heeft verspreid over de resul taten van de opbrengsten van de in 1950 gevoerde Anjer-ac tie blijkt, dat de gemeente Waalwijk weer een uitstekend figuur heeft geslagen. De op brengst is niet minder dan 716.95. Als men ziet dat Helmond 578.64, Bergen op Zoom ƒ218, Tilburg 1195.66, Den Bosch 1049.81 opbrengen, dan komt dit wel zeer duidelijk uit. Andere gemeenten in ons rayon brachten op: Loon op Zand 172.62, Dongen 99.57, Vlijmen 238.95, Raamsdonk 9b'.50, Spr.-Capelle 139.03, Drunen ƒ- 251.94, Dussen 128.22, Waspik 102.88, Geer truidenberg 55.06, Heusden 269.90 en Eethen 53.98. VILLA-BOUW. Naar wij met belangstelling vernemen zijn er een vier- a vijftal aanvragen voor grond voor villa-bouw in de Burge meester Moonenlaan en de „laan van Gragtmans". Het belooft hier één der aantrek kelijkste punten van de ge meente te worden. EEN GOUDEN JUBILEUM BIJ DE AMSTEL. Koninklijke onderscheiding. Op_ 16 Februari 1901 werd een klein Romboutske 12 jaar en op zijn verjaardag ging hij voor de eerste keer van zijn leven werken in een leerlooi erij en wel bij de lederfabriek van Delft. Vorige week Vrijdag was hij dus precies 50 jaar geleden werkzaam in die looierij, thans de N.V. Chroomlederfa- briek De Amstel voorheen L. S. Gompen. Zo'n uniek jubileum gaat natuurlijk niet onopgemerkt voorbij, zeker niet bij een be drijf ais De Amstel. De direc tie en zijn mede-arbeiders hebben Rombouts Vrijdag een schitterend feest bereid. Nu ja, dat hebt ge ook wel verdiend als ge zo'n derde deel van je 50 jaren in 'n leer fabriek hebt gestaan en dan is een huldiging welverdiend en gaat van harte, zeker als het zo'n sympathieke en en thousiaste kerel als Rombouts betreft. Voor die huldiging was de jubilaris met zijn familie naar Hotel Verwiel gekomen. De directie, het hoger personeel en, wat de heer J. Gompen noemde het senioren-convent, was aanwezig. Ook een depu tatie van het bestuur van de R.K. Fabrieksarbeidersbond. De directeur van De Amstel, de heer Jaap Gompen, was de eerste die de gouden jubilaris toesprak. Het is mij een voorrecht, al dus de heer Gompen, dat ik als eerste het woord tot de ju bilaris mag richten. De gou den jubilaris is de eersteling in de rij, die, naar menselijke berekening, nooit lang kan zijn. Ik heet u allen hartelijk welkom hier, speciaal de bur gemeester, die eveneens hier aanwezig heeft willen zijn en daarmee blijk geeft van het grote belang van dit jubilé. De Burgemeester speldt de gouden jubilaris de ere-medaille op de borst. Mr. Lambooy sprak o.m. als volgt Ik heb het erg op prijs ge steld door de directie van de ze fabriek, die op één na de grootste van het land is in de ze branche, te zijn uitgeno digd, ondanks het feit dat de ondernemingsbelasting is ko men te vervallen. Ik heb het op prijs gesteld om tweeërlei reden, omdat het een fabriek is met traditie en omdat zij geleid wordt met menselijk heid. Meneer Rombouts, deze dag die u viert tesamen met uw directie en uw medewerkers, is 'n gloriedag voor u. U bent als jong broekje gekomen, u hebt de hele gang van zaken in het bedrijf meegemaakt. De oude fabriek van de fa. Van Delft, de overname door de oude heren Gompen, die een einde van hun leven hebben gekend dat wij, als overige Nederlanders, zozeer betreu ren en nu werkt u onder de beide heren Gompen, die u bekend zijn en nu uw direc tie zijn. Als ik spreek tot gouden ju bilarissen, zijn ze meestal bib berend en hebben grijze ha ren. Maar dat is met u niet 't geval. U bent nog vitaal. Het is voor een burgemees ter buitengewoon prettig te worden genodigd op een jubi lé van een verdienstelijk man zoals u. Meneer Rombouts, ik felici teer u van ganser harte. U bent niet alleen een uitste kend vakman maar u bent bo vendien een sportman. U bent voorzitter geweest van de handboogschutterij en u bent ook een econoom, getuige uw voorzitterschap van de spaar kas. En bovendien, en dat vooral vind ik erg goed van u, u bent een liefhebber van de biljartsport. Ik heb H. M. de Koningin voorgesteld u te onderschei den en de Koningin heeft hier gunstig op beslist en ik vind het een voorrecht u de bron zen medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, op de borst te spelden. Onder het applaus van alle aanwezigen krijgt dan de ju bilaris het eremetaal op de borst, van welk moment u bo venstaand een foto aantreft. De heer Jaap Gompen nam wederom 't woord en zei o.a.: De burgemeester heeft het mij niet gemakkelijk gemaakt om u nu nog toe te spreken. Hij heeft al veel verteld, maar er blijft nog wel iets voor mij over. De fabriek bestaat korter dan jij bij ons op de dam komt. Dat zegt heel wat. Wij kunnen niet meer denken zonder Rombouts en ik vraag me dan ook af wat we over drie jaar moeten beginnen als jij met pensioen gaat. De Amstel is groter gewor- aen en dat had niet kunnen gebeuren als wij niet hadden kunnen 'teruggrijpen op krach ten zoals jij. Jij bent 'n voor beeld voor alle anderen die na jou kwamen en die van jou hebben kunnen zien wat een man vermag. Toen je 12 jaar werd, ben je gekomen; je kwam op je ver jaardag en daarom feliciteer ik je ook van harte daarmee. Namens de directie wordt dan door spr. aan de heer Rombouts een geschenk onder couvert aangeboden, en de heer Gompen besloot Ik wens je dat je nog vele lange jaren in gezondheid met je familie mag leven en dat je mag genieten van een geluk kige, maar vooral van een vreedzame oude dag. De' heer de Jong spreekt na mens de foestcommisisie en 't personeel een hartelijk profi ciat tot de jubilaris en hij zei: U bent een voorbeeld geweest voor allen. Namens het perso neel biedt hij een geschenk onder couvert aan. De heer A. Verhoeven feli citeert namens de schaverij en biedt eveneens een geschenk aan. Het was een pakje, maar wat er nou precies in zat, dat weten wij ook niet. De heer Fijan feliciteert na mens het gehele personeel van het bedrijf Het is een zegen dat je zo hebt mogen werken. Als je nu terugblikt, kun je zeggen wat heeft God mij toch veel zegen geschonken. Ik wil hierbij tevens de direc tie feliciteren. Moge zij vele jubilarissen krijgen als Rom bouts. Namens het bestuur van de R.K. Fabrieksarbeidersbond sprak de heer v. Seters en de ze zei o.a. Onze vriend Rombouts is nu bijna 35 jaar lid van onze bond. Hij is nooit bestuurslid geweest, maar is een stille werker, hij werkt mee aan de samenwerking in het georga niseerde bedrijfsleven. Er is een bijzondere samenwerking in de lederfabriek De Amstel, die is uitstekend Het verheugt ons dat wij hier mochten aanwezig zijn op het jubilé van onze vriend Rombouts, die onze organisa tie mede heeft opgebouwd door zijn trouwe plichtsbe trachting. Dank namens de bond aan de directie van De Amstel, dank ook aan de burgemees ter voor de Koninklijke on derscheiding. Wij zijn er trots op wanneer een van onze le den onderscheiden wordt. heer Rombouts zelf sprak t kortste van allemaal, hij zei: Ik dank u allen hartelijk, dank aan de burgemeester en aan de directie, dank aan u allemaal en meer kan ik ei- genlijk niet zeggen. Denkt u nu niet dat 't feest met deze officiële huldiging was afgelopen. Helemaal niet! s Avonds kwam Ger de Roos met zijn Orkest zonder Naam (pjuuuutpoem) uit Hil versum. Nou, en dat die de zaak kunnen vermaken, dat weet iedereen wel. Sjonge, sjonge, zover wij weten is er in Waalwijk nooit zo'n gewel dig bedrijfsfeest gevierd. Dat zal Rombouts niet licht vergeten. Naast de vele anderen bie den wij de gouden jubilaris onze hartelijke gelukwensen aan. Nog vele jaren ZILVEREN JUBILEUM. L.l. Zondag was het 25 jaar geleden dat de heer C. Kroot in dienst kwam bij Van Gend Loos als koetsier-besteller en wisselloper. De officiële huldiging had al eerder plaats gehad te Utrecht, waar de ju bilaris werd toegesproken door de directie en een ge schenk werd aangeboden. Ook van zijn collega's te Waalwijk reeg hij een passend cadeau. 50 JAAR BIJ HET GILDE. Gisteren vierde dhr. Adr. van Hulten-Krol zijn gouden jubilé als lid van het St. Am- brosiusgilde te v.m. Baard wijk. De heer v. Huiten was reeds op jeugdige leeftijd als gilde- knecht aan het Ambrosius- gilde verbonden. Hij is 50 jaar lang een voorbeeldig lid en bestuurder geweest die grote verdiensten voor dit oude schuttersgilde heeft gehad. Thans bekleedt hij de functie van 2e hoofdman. Voor de in standhouding en wederopbloei van het gilde-wezen heeft hij zich steeds bijzonder beijverd. In verband met dit jubilé werd hij gisteren in café ,,'t Vosje" door zijn medeleden op hartelijke wijze gehuldigd. Hij werd toegesproken door de hoofdman, de heer W. Pullens, en door het oudste lid, tevens penningmeester, de heer Nic. Klerx, die de gouden jubilaris een draagmedaille als souve nir aanbood. JAARVERGADERING LIEDERTAFEL „OEFENING en VERMAAK" Zondag-ochtend hield de Liedertafel een algemene le denvergadering in „De Twee Kolommen", die zeer druk be zocht was. De vice-voorzitter, de heer A. v. d. Meijdenberg, opende de vergadering met de mede deling dat de voorzitter, dhr. M. J. van Loon, per brief had medegedeeld dat hij om ge zondheidsredenen in het bui tenland vertoevend, deze ver gadering tot z'n spijt niet kon bijwonen. De heer v. d. Meij denberg presideerde dus deze vergadering, heette allen har telijk welkom, speciaal de be schermheer Dr. Langemeijer en het lid van het Hoofdbe stuur, de heer Jan Tielen. Na voorlezing en goedkeu ring der notulen bracht de se cretaris, de heer Ad v. Iersel, het jaarverslag uit dat op keu rige wijze alle gebeurtenissen de revue liet passeren en vele goede wenken bevatte; we vernamen daaruit dat de ver eniging 130 leden telt, onge veer evenveel dames als he ren. Het verslag kreeg terecht een hartelijk applaus. De penningmeester, de heer Lamb. v. Oudheusden, bracht het financiëel jaarverslag uit, waaruit bleek dat de inkom sten 1915.75 bedroegen, de uitgaven 1877.41, zodat er 'n batig saldo was van 38.29. De stand van de kas op het ogenblik was ƒ418.66. De vleugel had ƒ900 gekost, het pianofonds bedroeg ƒ681.11, zodat met enige hulp van alle leden deze schuld spoedig ge delgd kan zijn. De penningmeester-,- zowel als de secretaris hadden een dankwoord van de voorzitter en een applaus der leden in ontvangst te nemen. Tot leden der kas-commis- sie werden benoemd Mej. Zijl mans en de heren Leijtens en Dalleu. Mevr. J. van Bladel-Sorée werd bij acclamatie als be stuurslid van het dameskoor herkozen. Hoewel er geen tegencandi- daten waren gesteld, werd uit de vergadering stemming ver langd over de periodiek af tredende leden de heer J. van Bladel en H. Vesters. Beide aftredendebestuurs leden werden herkozen. Dhr. v. Bladel dankte ook namens de heer Versters voor het in hun gestelde vertrouwen.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2