MAIWYK VAL DA i(still making friends Rook met Uw... 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 FEBRUARI 1951 R.K. Hogere Burgerschool A. B. met 5-jarige cursus. R.K. Middelbare Meiijesichool met 5-jarige cursus. TE WAALWIJK. I© Van de 65 (54) meisies waren PETER VERGEET ZIJN MUMMIES. Zoveel monden,"zoveel smaken! Doch wat King's Cross betreft, zijn de smaken onverdeeld Volmondigvöörtreffelijk Geen wonder, dat alle Virginia-rokers de mond vol hebben van King's Cross. Dat geldt al vanaf het eerste ochtend trekje, wantde morgenstond heeft King's Cross in de mond. Het gaat van mond tot mond: zij is meer waard dan ze kost. - II e Neem een doos echte VERKOUDHEID -:or (Wordt vervolgd). 9 Verschenen is het verslag over over het kalenderjaar 1950. Wij ontlenen daaraan 't volgende Plaatselijk Bestuur Op 31 December 1950 was het plaatselijk bestuur op de volgende wijze samengesteld J. Tielen, Waalwijk, voorzit ter; N. Pessers, Waalwijk, secre taris; Mr. R. v. d. Heijden Kaats heuvel, vice-voorzitter; W. Ei bers, Waalwijk, lid; M. H. C. Kolster, Waalwijk, lid; J. Tim mermans, Waalwijk, lid; L. van Drunen, Drunen, lid; W. van Nieuwstadt, Kaatsheuvel, lid; J. H. M. Prinssen, Raamsdonksveer, lid. Personeel. Het lerarencorps werd in de loop van het jaar 1950 als volgt gewijzigd: De heer H. J. van Daal, tijdelijk leraar biologie, werd met ingang van 15 Aprii wegens :*tudieredenen ontheven van zijn lessen en vervangen door de heer Th. Verhagen. Aan de heer Drs. J. Jansen werden met de nieuwe cursus alle lessen in de Duitse taal en lette ren aan de M.M.S. opgedragen, terwijl de heer J. Odekerken be last werd met met alle lessen aan de H.B.S. Ter vervanging van de heer N. Groot, tijdelijk leraar in Schei- kunde-Warenkennis, werd met in gang van 1 September benoemd de heer Ir. Don Griot, landbouw kundig ingenieur. Aan hem wer den de scheikunde-lessen van de Middelbare school voor Meisjes en de Scheikunde- en Warenken- nislessen van de H.B.S. opgedra gen. Dr. P. Coebergh bleef be last met de Scheikundelessen in de klassen III. IVb en Vb. Aan Mej. P. Hoes, tijdelijk le rares Engels, werd wegens be noeming elders, bij het beëindigen van de cursus 1949-1950, eervol ontslag verleend. In haar plaats werd benoemd de heer A. de Vries die echter, behorende tot de lichting 1949 II, op 2 October als buitengewoon dienstplichtige onder de wapenen werd geroepen en vervangen werd door de heer A. Lemmers. De heer W. Hasenbos, reser ve-officier van onze landmacht, werd 1 Mei wederom onder de wapenen geroepen en vervan gen door de heer O. Gerdes. In verband met de vermeer dering van het aantal lessen Franse taal aan de M.M.S. door de uitbreiding met een vijfde klas, werd met ingang van 1 November benoemd Mej. J. v. d. Nouweland. Aan de heer Drs. J. Mulders, leraad Engelse taal en letteren aan de H.B.S., werd met ingang van 15 September op zijn verzoek eervol ontslag verleend wegens benoeming aan de R.K. H.B.S. te Leiden. In zijn plaats werd be noemd de heer Drs. A. Vossen. Wegens uitbreiding van het aantal lessen in Wis- en Natuur- kunde aan de R.K. H.B.S. te Dongen, werd de heer Drs. P. Kremer eervol ontslag verleend als leraar in de Natuurkunde aan de M.M.S. Deze lessen werden na 1 September gegeven door de heer Drs. A. Beunes, terwijl de heren A. Claassen en J. v. Mier vanaf 1 September alle lessen in Wiskunde aan H.B.S. en M.M. S. geven. In verband met de oprichting van een vijfde klas M.M.S. werd ook het aantal uren in Aardrijks kunde en Geschiedenis uitge breid. Vanaf 1 September wer den aan de heer M. v. Eijl daar om enige uren Geschiedenis op gedragen. De lessen in Sociologie aan de Ve klas worden vanaf 1 Septem ber gegeven door de heer N. de Vries, Doctorandus in de Sociale Aardrijkskunde, aan wie tevens de Aardrijkskundelessen in de klassen IV en V M.M.S. zijn op gedragen. Met ingang van 11 December is tot administratrice aan onze scholen benoemd Mej. A. C. de Boer te Geertruidenberg. Op 31 December 1950 was het lerarencorps aan de H.B.S. als volqt samengesteld Drs. G. J. de Vries, directeur; P. Stevens, moderator godsdienst leraar: H. v. Well, onder-direc- teui. Handels- en Staatsweten schappen; J. Kouters, Nederlandse taal en letterkunde; L. A. van der Linde, Nederlandse taal e» letter kunde; A. A. F. Engels, Franse taal en letterkunde; J. Govers, Franse taal; Drs. A. Vossen, Engelse taal en letterkunde; C. P. H. M. Odekerken, Duitse taal en letterkunde; A. Hooft van Huys- duynen, Handelswetenschappen en financiële rekenkunde: M. v. Eijl, Aardrijkskunde; Dr. J. L. Her mans, Geschiedenis; Mej. M. van Rijckevorsel, Geschiedenis; Drs. A. Beunes, Natuurkunde. Mecha nica, Cosmografie; A. Claassen, Wiskunde; J. v. Mier, Wiskun de; Dr. P. Th. Coebergh, Schei kunde; Ir. W. Don Griot, Sche-i kunde; F. van Oostrum, Natuur lijke Historie; Th. Verhagen, Na tuurlijke Historie; A. Carpay, Handtekenen en rechtlijnig teke nen; O. Gerdes, lichamelijke oe feningen. W. Th. Verhoeven, Ainanuen- sis-concierge; P. C. Passier, con cierge; Mej. A. C. de Boer, ad ministratrice. Op 31 December 1950 was het lerarencorps aan de M.M.S. als volgt samengesteld Drs. G. J. de Vries, dir., Engelse taal en letterkunde; P. Stevens, moderator, godsdienstleraar; J. Kouters, Nederlandse taal en let terkunde; J. Govers, Franse taal; A.A.F. Engels, Franse taal en letterkunde; Mej. J. v. d. Nou weland, Franse taal; A. de Vries, Engelse taal en letterkunde (ge- mob.)A. Lemmers, vervangend leraar Engelse taal en letterkun de; Drs. J. Jansen, Duitse taaien letterkunde; Mej. Dra. A. van Pampus, Latijnse taal; M. v. Eijl, Aardrijkskunde en Geschiedenis; Drs. N. de Vries, Aardrijkskunde en Sociologie; Mej. M. van Rijc kevorsel, Geschiedenis; J. van Mier, Wiskunde: Fr. v. Oostrum, Natuurlijke Historie; Drs. A. Beunes Natuurkunde; Ir. W. Don Griot, Scheikunde; A. Carpay, Tekenen en Kunstgeschiedenis; J. Zecgers, Tekenen; Mej. M. van der Pennen, Lichamelijke Oefe ningen; Mej. J. van der Pas, Handwerken; F. Wilmont, Mu ziek. Overzicht van het aantal leer lingen gedurende het kalenderjaar 1950 Aantal leerlingen op 1 Januari 1950: 195. Toegelaten Tussentijds toege laten 4; toegelaten in September 1950 45, totaal 49. Vertrokken Met diploma H. B.S. A 14, met diploma H.B;S. B 9, tussentijds verrtokken 44, to taal 67. Vermindering 18. Totaal aantal leerlingen op 31 December 1950 177. Van de 177 (195) leerlingen waren 76 (83) uit Waalwijk en 101 (112) uit andere gemeenten afkomstig, als volgt verdeeld Loonopzand 24 (23), Raamsdonk 6 (5), Sprang-Capelle 5 (8), Drunen 17 (25), Waspik 13 (11) Geertruidenberg 9 (12), Vlijmen 7 (6), Eethen 0 (2). Made 5 (5), Heusden 7 (9), Den Bosch 3 (3). Tilburg 2 (1) St. Michiels gestel 2 (2)', Oosterhout 1 (0). Van de 177 (195) leerlingen waren 169 (180) katholiek en 6 (14) protestant, 2(1) Israëliet. (De cijfers tassen haakjes heb ben betrekking op 1949). Eindexamens. H.B.S. A. f Als data van het schriftelijk eindexamen waren door het Mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vastgesteld 24 .Mei t.m. 2 Juni, terwijl hel mondeling gedeelte was bepaald op 27 t.m. 29 Juni. Tot deskundigen voor het H. B. S. A examen waren aangewe zen de Heren J. A. M. Schu- rink te Tilburg, N. J. Zijlmans te 's-Hertogenbosch en Th. Keule- mans te Merkelbeek. Het schriftelijk gedeelte liep over de vakken Nederlands, Frans, Duits, Engels, en Han delswetenschappen. Het jaarcijfer was bij dertien leerlingen vol doende, één moest mondeling examen in dit vak afleggen. Alle candidaten slaagden. Hun namen zijn C. Brands, Loonopzand; A. Buykx, Waalwijk; J. Buykx, Waalwijk; J. v. Griethuyzen, Waspik; C. Klerkx, Waalwijk; A. v. d. Made, Made; F, Pulles, Waalwijk; A. v. Riel, Kaatsheu vel; M. Sandbergen, Geertrui denberg; E. Spee, Drunen; Th. Spee, Drunen; H. Verhoeven, Waalwijk; J. v. d. Wiel, Dru nen; C. Willems, Drunen. H.B.S. B. Als data van het schriftelijk eindexamen waren door het Mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vastgesteld: 24 Mei t.m. 2 Juni, terwijl het mondeling gedeelte was bepaald op 11 t.m. 13 Juli. Tot deskundigen voor het H. B. S. B-examen waren aangewe zen de heren: Ir. S. L. A. Orie te Vucht, Dr. L. Louwe-Kooymans te Breda en Dr. E. C. Batta te Maastricht. Hét schriftelijk gedeelte liep over de vakken: Wiskunde, Me chanica, Natuurkunde, Scheikun de, Nederlands, Frans, Engels en Duits. Het jaarcijfer voor de vakken: Aardrijkskunde, Geschiedenis en Staatshuishoudkunde was bij 12 leerlingen voldoende. Voor Wiskunde (le gedeelte) kregen 5 candidaten vrijstelling van mondeling examen; voor Wiskunde (2e gedeelte) 5; voor Mechanica 4; voor Natuurkunde 4 en voor Scheikunde 3. Negen candidaten slaagden. Hun namen zijn: J. Bonnier, Geertruidenberg; J. de Bont, Nieuwkuik; J. de Kroon, Geer truidenberg; A. v. d. Lee, Dru nen; J. Oerlemans, Vrijhoeve-Ca- pelle; W. Quik, Waalwijk; C. Schot, Geertruidenberg; M. Spran- gers, Sprang-Capelle; J. v. Vliet, Waalwijk. Drie candidaten werden afge wezen. Afd. M.M.S. Voor de eerste klas hadden zich dit jaar 16 meisjes aangemeld. Hiervan slaagden 16 voor het toelatingsexamen, 1 is na toela ting niet op school gekomen. Het toelatingsexamen werd op de zelfde wijze als voor de H.B.S. afgenomen. Overzicht van het aantal leer lingen gedurende het kalenderjaar 1950: Aantal leerlingen op 1 Jan. 1950 Toegelaten per 1 Sept.: 54 le klas 3e klas 15 1 16 Tussentijds vertrokken 5 Totaal aantal leerlingen op 31 Dec. 1950: 65 h i Van 65 (54) leerlingen waren 51 (43) uit Waalwijk en 14 (11) uit andere gemeenten afkomstig, a.v. verdeeld Eethen 3 (3), Loon- op-Zand 3 (2), Sprang-Capelle 2 (1), Waspik 2 (2), Geertrui denberg 1 (1), Raamsdonk 1 (0), I Drunen 2 (2). 1^58 (46) katholiek, 6 (7) protes- ant en 1 Israëliet. Onderwijs en vorming. Afd. H.B.S. A B. De lessen worden normaal vol- Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. 'Doet de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Door J. A. AGES. 4). Nu, meende Peter, als het studeren was wat ik vandaag van hem hoorde, dan kan ik mij dat indenken. Ik heb nog nooit zo'n verschrikkelijk geluid be luisterd, als het accoord, waar mee hij afscheid van het leven nam. Toch had je die man moe ten horen. Af en toe gaf hij een concert voor de muziekliefheb bers van Axen. De mensen hier zijn trots op hun orgel, omdat het electrisch is, het enige in de hele streek, maar de klank en de accoustiek zijn bijzonder fraai en de notaris, de meisjes van Wilt- zangk, wij en nog een stel kwa men altijd, weer of geen weer, Ossiefski beluisteren, wanneer hij zich in Bach's fuga's verdiepte. En het grappige is, dat zijn we derwoord op de aantijgingen van de koster onveranderlijk luidde, dat de koster altijd kwam schoon maken wanneer hij aan het stu deren was en dat de koster dan met opzet zo'n lawaai maakte met emmers en bezems, dat hij alleen met de gemeenste orgel klanken de kerk was uit te krij gen. Je zult zien, dat nu de kos ter de organist het meest zal mis sen, meende Peter. Best mogelijk, maar luis ter eens, schrok Frank plotse ling op. Hij heeft je toch ze ker niet gezien Wie De koster Uitge sloten. Hij moet gedacht heb ben dat er een dozijn duivels en hellehonden achter hem aanzat, zo hard is hij naar het klokketouw gelopen. Gode zij dank. Stel je voor dat juist één van het handvol Axenaren, die je gisteren voor het eerst ontmoette, je bij de enige moord sinds mensen heugenis hier gezien zou heb ben. Ik begrijp 't. Weg prak tijk. Veelbelovend jong arts door razende boeren uit zijn gemeente verjaagd. Hield moordenaars onder zijn dak. Jij met je bekende op pervlakkigheid ziet natuurlijk niet wat dit allemaal voor ge volgen kan hebben, zo wees Frank zijn vriend terecht. In de eerste plaats moeten we af wachten of Ossiefski wel dood is. Straks zal ik wel geroepen wox-den. Maar is het zo, dan heb je de.poppen aan het dan sen. De hele provincie zal zich ermee bemoeien, politie, pers- lieden: radio-reporters, ge tuigenverhoren, ga maar door. En waar sta jij dan Dacht je dat die twee schutters rustig zijn blijven wachten totdat de veldwachter op het klokgelui zou komen aansukkelen? Nee, die zijn natuurlijk ook gevlo- gen. Of ze hebben elkaar nog even doodgeschoten, opperde Peter. Afwachten! zeh Frank. mond gens het programma gegeven. Godsdienst. Wat de speciaal j godsdienstige vorming betreft, voor de Katholieke leerlingen, werd dit jaar evenals het vorige jaar, op de Donderdagen vóór de Eerste Vrijdagen van elke maand, een speciale godsdienstoefening gehouden. Retraite. Dé klassen VA en VB hadden van 29 tot 31 Maart een gesloten retraite bij de Eer waarde Paters Jezuïten te Vught. Excursies. De klassen VA en VB maakten een excursie naar 't Biologisch instituut te Utrecht. Afd. M.M.S. De lessen werden normaal vol gens het programma gegeven. Als nieuw vak is daarbij voor de meisjes van de Ve klas vermeld, de Sociologie, welke in nauwe aansluiting aan het onderwijs in Sociale Geografie wordt gegeven. Behandeld worden bijvoorbeeld het gezin bij Heidense, Moham medaanse en Christelijke volke ren. Het bevolkingsvraagstuk in Nederland en vergelijking met dat in andere landen. De verhouding van stad en land, het rassen vraagstuk. De factor arbeid bij natuur-, halfcultuur- en cultuur volkeren, enz. Voor- en nadelen van industrialisatie enz. Godsdienst. Op elke Eerste Vrijdagmorgen van de maand werd ook dit jaar, evenals het vorige jaar, in de kapel van de Eerwaarde Zusters, Grotestr. 244, èen H. Mis opgedragen, welke door de leraren en leerlingen van de M.M.S. werd bijgewoond. Retraite. De retraite voor de leerlingen van de M.M.S. werd dit jaar gehouden van 10 tot 13 Mei. Excursies. De meisjes van de klassen I en II bezochten dit jaar het Biologisch Instituut te Utrechtj en de St. Jan te Den Bosch. men. Ze weerspiegelt ook in dat opzicht het beeld van onze tijd, dat de huisvesting grote zorgen baart, waarbij speciaal de M.M.S. ernstig gehandicapt is. Wanneer in dit speciale geval van inwo ning, niet tot onaangename con flicten aanleiding heeft gegeven, dan is dit ook zeker voor een aanzienlijk deel te danken aan de instanties, welke ons onderdak verlenen: de dienst van het Ge westelijk Arbeidsbureau en van de Katholieke Jeugd Centrale. Het is daardoor mogelijk geworden om onderwijs te geven aan alle klas sen meisjes, zonder dat wij hin der hebben van andere bewoners van deze panden. In het Arbeids bureau zijn twee en in het K.J.C.- gebouw drie klassen onderge bracht. Wij zullen hopen, dat dit jaar kan worden aangevangen met de bouw van het nieuwe schoolcom plex volgens de tekeningen en plannen van architect Nijsten te 's-Hertogenbosch, aan wie de bouw is opgedragen. Daarbij zal ook rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat de H. B. S. tot een zes-klassige school zal worden uitgebreid, en met een gymnasiumafdeling zal worden verrijkt. We hopen dat betere tijden zulks mogelijk zullen ma ken. TWEE PERSONEN GEDOOD In de Vredespeel te Venray zijn de 48-jarige man J. R. en de 42- jarige vrouw J. B. bij een ontplof fing vermoedelijk van een land mijn gedood. Zij laten beiden een gezin met 4 kinderen chter. De zwaar verminkte lijken zijn naar het ziekenhuis te Venray overge bracht. Uit vorenstaand verslag blijkt,! dat onze twee scholen thans tot! volledige ontwikkeling zijn geko- TEGEN R.K.H.B.S. M.M.S. In de bestuursvergadering van 1.1. Dinsdag werden de nieuwe bestuursleden, de he ren L. van Drunen te Drunen, W. v. Nieuwstadt te Kaats heuvel, J. Prinsen te Raams donksveer en J. Timmermans te Waalwijk met een hartelijk welkomstwoord door de voor zitter als nieuwe bestuurs leden geïnstalleerd. „Tot vice-voorzitter werd daarna gekozen Mr. R. v. d. Heijden te Kaatsheuvel. Het belangrijke jaarverslag der beide scholen werd be handeld; men vindt er in dit nummer een uittreksel van. Voorts werden belangrijke aangelegenheden betreffende de nieuwbouw der school be sproken en werd mededeling gedaan van het feit dat de huidige directeur, de heer Drs. G. de Vries, in Septem ber a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn functie aan bei de scholen zal neerleggen, zo dat een nieuwe directeur zal moeten worden benoemd. J. D. M. L. SIEMER t Zaterdagavond na afloop van een vergadering van de Academische Kring in Nor- mandië te Nijmegen, werd de heer J. D. M. L. Siemer, ter wijl hij met de fiets naar huis wilde gaan, plotseling onwel en overleed zeer spoedig, j Prof. Dr. J. Nota S.J., die ook de vergadering had bijge woond, diende de heer Siemer het H. Oliesel toe. Met de heer Siemer is een onderwijsman met zeer grote I verdiensten heengegaan. Hij was aldaar leraar in de han- En dat duurde niet lang, want' Karin kwam vertellen, dat Jef was komen aansnellen met een boodschap van de burge meester, of dokter onmiddel lijk naar de kerk wilde gaan, want daar was een ongeluk gebeurd. Ga maar mee, zei Frank tegen Peter. Als het nodig blijkt, kun je meteen ge arresteerd worden. Want je begrijpt wel dat het er lelijk voor je uitziet, wanneer die schurken zonder een spoor achter te laten verdwenen zijn en iemand wel jou in of bij de kerk zou hebben gezien. Peter was er de man niet naar om onder de indruk te raken van dit somber pers pectief en zijn jongensachtig gezicht was allerminst zorge lijk, toen hij zijn lange benen slungelig over zijn fiets slin gerde en voor de derde keer die dag de zonnige landweg voor de boeg kreeg. Het was niet zo stil meer bij het kerkje toen zij er kwamen en Peter vond, dat het er ook niet langer vriendelijk uitzag. Twee brandweerlieden ston den buiten te praten met en kele boeren en zij keken de dokter met z'n logé onderzoe kend aan, toen zij langs kwa men. Geen brand, mannen? vroeg Frank onnozel in het voorgijgaan. Nee, dokter, zei er een. We dachten* dattet de hooi mijt van Drifekes Derkse was, die broeit al vier daoge, maar de veldwachter zeet dattet 'n lijk in de karke is. We moge der niet in. We zullen eens zien, zei Frank, zoals hij altijd tot zijn patiënten sprak, voordat hij zijn onderzoek begon. In de kerk waren vele auto riteiten van Axen; het gezicht van de burgemeester klaarde op toen hij de dokter zag. Blij dat u gekomen bent, dokter! begroette hij hem haastig en nadat Peter was voorgesteld, zette de burge meester nerveus uiteen, wat er geschied was. Toen ging hij met de dokter en de veld wachter naar het orgel, de anderen achterlatend. Enkele mannen, die Peter niet kende, bleven op een afstand praten, met gedempte stemmen en wantrouwende blikken in de richting van Peter. Maar de koster was te zeer opgetogen, zijn geschiedenis nog eens te kunnen vertellen: hij bleef bij Peter en vond in hem 'n aan dachtig gehoor. Het was een andere koster, een acteur, die nu dramatisch zijn optreden beschreef Vuren staken, bulderde ik. Maar hoongelach klonk van alle kanten en wederom floten de kogels langs mijn oren. Toen riep ik: Lafaards laat je zien, als je durft. Met de blote vuist zullen wij het buiten uitvechten! Ik wilde ze uit de kerk hebben, ziet u, Want ik dacht bij mezelf, als nu meneer pastoor eens bin nen kwam en hij mij zag, zijn koster met tien schurken voor het altaar rollendDie schande zou ik niet overleefd hebben Dan liever sneven op het veld van eer, moedigde Peter aan. U voelt me, mijnheer. Maar ik wist nog niets van de arme stakker Ossiefski af. Had ik at geweten! Nu heb ik mij slechts tot mijn krijgslist bepaald. Ik wilde ze tot over gave dwingen door het ver rassende effect van de alarm klok Ook de muren van Jeri cho vielen door geluid, meen de Peter. Juist, mijnheer. Maar de schurken hadden zeker mijn plan doorzien, want ik moest mij over het middenpad ge woon doorvechten. Ze wilden mij tegenhouden met alle macht Revolverschot in de nek! viel Frank in, die zijn onder zoek beëindigd had en, zijn jasje aantrekkend, terug kwam, op de voet gevolgd door de burgemeester. Dacht ik al, zei Peter onnadenkend. Hoe bedoelt U? wilde de burgemeester weten. Ik dacht het al dat de koster in „levensgevaar ge weest moet zijn, haastte Peter ter toelichting. De koster keek fier, maar Frank kuchte en Peter ving zijn vermanen de blik op. Nog iets bijzonders, dok ter? vroeg de burgemeester toen. 't Is alles zeer eenvou dig, burgemeester. Ik zal van middag nog even langs het raadhuis komen om een ver klaring op te stellen. Van de daders geen spoor zeker? vroeg Peter be langstellend. dels- en staatswetenschap pen (staatshuishoudkunde en staatsinrichting) aan de HBS A en H.B.S. B, alsmede aan de H.B.S. voor meisjes. Op 1 October 1935 werd de over ledene bij het middelbaar on derwijs te Nijmegen benoemd. Voordien was hij leraar aan de R.K. Hogere Handelsschool en H.B.S. A te Waalwijk, waar hij om z'n kunde en paedagogische kwaliteit, zeer gezien was. Ook was hij me de-oprichter en eerste direc teur van de R.K. Middelbare Handelsavondschool alhier. De heer Siemer was een hoogstaand mens en stond be kend als een uiterst bekwaam leraar. Grote verdiensten heeft hij zich verworven voor het middenstandsonderwijs en de invoering van het midden standsdiploma. Het plotseling verscheiden van de heer Sie mer, die de leeftijd van 61 jaar bereikte, heeft in brede kring grote verslagenheid ge wekt en aller medeleven gaat uit naar het zeer grote gezin dat hij achter laat. De plech tige uitvaart heeft plaats ge had op Woensdag 21 Februari des morgens om half elf in de St. Antoniuskerk aan de Groesbeekseweg, waarna bij zetting van 't stoffelijk over schot op het R.K. Kerkhof aan de Daalseweg. 40 JAAR KLEERMAKER. De heer J. B. Claassen, Put straat 132, werkzaam op de kleermakerij van de firma Van Leent en Vermeer alhier, hoopt 1 Maart a.s. zijn 40-jarig dienstjubileum in dit bedrijf te vieren. Het zal deze ijverige en kundige vakman, die om zijn accuratesse en betrouwbaar heid bij zijn patroon zeer ge zien is, op zijn jubileumdag zeker niet aan blijken van waardering en belangstelling ontbreken. ZILVEREN JUBILARIS. Op de schoenfabriek van firma J. Vermeer alhier vier de de heer Fr. de Peffer zijn 25-jarig dienstjubileum. De heren firmanten brach ten hun erkentelijkheid tot uitdrukking door een mooie gratificatie onder couvert en hartelijke, waarderende woor den. Zijn mede-arbeiders bo den hem een blijvend aan denken aan deze feestdag aan. ONTWIKKELINGSAVOND K. A. B. De K.A.B. ontwikkelingsavond van Maandag in de Gildenbond was tamelijk goed bezocht. Voor zitter Smolders opende de bijeen komst met een woord van wel kom aan alle aanwezigen en voor al aan de heer Vriens uit Tilburg die deze avond zou spreken over:

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2