DE LENGETEMT Waalwijkse en Langsiraaise Courant fi.zduxkaiijk tB.ze.Cd. DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HEUSDEN HAARSTEEG Vraagt om Industrieterrein. JAN SIEMER f Raad van Geertruidenberg Alleen het goede blijft VRIJDAG 23 FEBRUARI '51 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO \M HET ZUIDEN S •- 74e JAARGANG No. 16 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Wie tegenwoordig schrijft over de maatschappelijke verschijnse len, die ons omringen, heeft dik wijls een gevoel van tegenzin, dat hij aan zijn lezers naargeestige feiten voor ogen moet stellen. Maar wij schrijven niet om te versomberen onze enige bedoe ling is, de dingen te laten zien, zoals zij zijn. Alleen dön kan men tot dit bezinning komen, welke thans, meer dan ooit, noodzake lijk is. Datgene, waarover wij ons voor alles hebben te bezinnen, is de financiële toestand van ons land. Deze kan de deskundige duidelijk worden door een bestudering van cijfers en staten, maar hij kan ook eenvoudig worden overzien en worden gegroepeerd, zodat ieder het begrijpt. Wij vonden zulk een groepering in een artikel van het kamerlid Welter, in het weekblad „Burgerrfecht" en wij willen haar hieronder weergeven. Indien men het jaar 1945 ter zijde laat, waarin de door de Duitsers achtergelaten chaos eni germate moest worden geordend en dat een totaal tekort op de be groting van 3635 millioen ople verde, dan is het totaal tekort op de gewone dienst en de buiten gewone dienst I ovfer de jaren 1946 tot en. met 1951 te stellen op ongeveer 1700 millioen en het tekort op de buitengewone dienst op ongeveer 1500 millioen. D.w.z. dat de Staat der Neder landen, die onze volksgemeen schap vertegenwoordigt, voor zijn dagelijkse huishouding 1700 mil lioen gulden mfeer uitgaf dan zijn inkomsten waren. Zijn schulden last was ultimo 1950 ongeveer 27 milliard gulden. Het lonende jaar zal, naar men verwacht, sluiten met een tekort on de gewone dienst van 472 millioen, aan de lage kant geschat. En dit alles zal de toekomst benalen, ondanks de belastingen, welke nauwelijks meer te dragen zijn. Die belastin gen zullen niettemin binnenkort waarschijnlijk zeer aanmerkeliik worden verzwaard: de financiële nota van de minister van Finan ciën voor het jaar 1951 geeft daarvan op vier plaatsen een voorspel. Dat bij zulke tekorten inflatoire spanningen moeten optreden, ligt in de rede. Zelfs de toegezegde bezuinigingen in de orde van 100 150 millioen zullen die niet kun nen wegnemen. Te minder nu de minister van Financiën aan het eind van het vorig jaar is over gegaan door het belenen van schatkistpapier bij de Nederland se Bank tot een bedrag van 300 millioen. Wijst deze geldschepping op een benarde kaspositie, niet min der wijst daarop de uitgifte van belastingcertificaten, waarmede in 1952 de belastingen kunnen wor den betaald. In feite is dit het verteren van toekomstige belas tingen. Een andere zeer gevaar lijke maatregel, die op een nood toestand wijst, is het overheve len van belangrijke bedragen uit de „local currency-account de tegenwaarde in guldens van de Marshall-dollar, naar de gfewone dienst, hetgeen de inflatoire span ningen met zekerheid zal doen toenemen, indien het geschiedt op een voet als in de laatste maan den valt waar te nemen, namelijk voor 658 millioen gulden sinds 't begin 1950. Op deze wankele si tuatie komen waarschijnlijk nog enige honderden millioenen voor defensie-uitgaven, die men aan Nederland, als deelnemer aan het Atlantisch Pact, wil opleggen. Bij al deze budgetaire ellende, welke tot beangstigende monetaire gevolgen moet leiden, komt ten slotte nog als verzwarende om standigheid het tekort op de be talingsbalans, dat voor 1950 wordt geraamd in de orde van 1.2 milliard. Nu is de betalingsbalans het huishoudboekje van de Neder landse volksgemeenschap met in begrip van de Staat. Een tekort op de betalingsbalans moet altijd op de een of andere wijze wor den gfesaldeerd, hetzij door een lening, hetzij door afgifte van goud, hetzij door liquidatie van vermogensbestanddelen. De tekor ten op de betalingsbalans in de jaren 1947 bedragen resp. 1566 millioen, 947 millioen, 239 mil lioen en 1200 millioen, tezamen 4 milliard, die onze volksge meenschap in vier jaar tijd armer is gfe worden. Deze financiële situatie brengt het sociale vraagstuk onder een nieuw gezichtspunt. Omdat zij 't grootste sociale vraagstuk is, waarover wij bekommerd moeten zijn. Er is geen weldenkende in den lande, die niet doordrongen is van de wenselijkheid van so cial e voorzieningen. Maar ieder dfe verder ziet dan zijn neus lang is, beseft, dat het verlangen om het huidige levenspeil te hand haven niet anders te vervullen is dan door een bankroet, dat op de eerste plaats de arbeiders mee sleurt in de val. Het enige antwoord op de moeilijkheden waarin wij verke ren is dat wij allen, zonder on derscheid van klasse of levens kring ons leren beoerken. Er zijn tientallen voorbeelden te aeven, waaruit blijkt dat ons volk, en helaas, onze overheden, aan dat inzicht niet toe zijn. Zullen wij dan alleen kunnen leren door de harde werkelijkheid? Veel had de agenda die de raad van Geertruidenberg Woensdagavond te behandelen had, niet om het lijf. Het hoofdpunt was het voorstel tot verhoging van 't bedrag der rekening-courant-overeenkomst met de Bank van Nederlandse Gemeenten. Dit ging er prompt door, maar daarna bleek er nog stof genoeg om over te praten, zodat het alles tesamen nog bij na 2 uur duurde. Nadat de voorz. om onge veer kwart voor 8 de verga dering had geopend, werden de notulen, zonder dat daar op aanmerkingen werden ge maakt, goedgekeurd. Zoals gezegd, werd vervol gens het voorstel van B. en W. tot verhoging van het bedrag der rekening-courant-over eenkomst met de Bank voor Nederl. Gemeenten zonder meer goedgekeurd. Dit bedrag was nu 34000 en B. en W. waren er in geslaagd het ver hoogd te krijgen tot f 100.000 voor kapitaalsuitgaven, waar van een gedeelte der 25 te bouwen woningen gefinan cierd zou kunnen worden. In totaal was daar echter een be drag van 250.000 voor nodig. De raad sloot zich aan bij de dank van de voorzitter voor de hulp der Bank voor Ned. Gemeenten. Zonder meer werden ook goedgekeurd de voorstellen tot onbewoonbaarverklaring van het pand Dordtsestraat 8, tot wijziging der gemeentebe groting 1950 en die der Ste delijke Godshuizen 1950. Het vijfde voorstel van B. en W. was dat tot overdracht van bevoegdheden overeen komstig art. 5 van 't Wegen verkeersreglement. De heer v. Boxtel vond het niet het juiste moment om die bevoegdheden in handen van B. en W. te geven. Het verkeersbord waarom hij in dertijd had gevraagd, stond er nog steeds niet en hij was bang dat, als de bevoegdheden aan B. en W. werden overge dragen, er helemaal niets meer van terecht zou komen. De voorz. was van mening dat de heer v. Boxtel tegen beter weten in zo sprak. De modellen van de nieuwe bor den waren nog niet binnen. Als er uit de raad wensen naar voren kwamen, zouden B. en W. daarmee natuurlijk rekening houden. Het voorstel was alleen gedaan voor de vlotte afwerking. De heer Hartong was het echter in principe met de heer v. Boxtel eens. Hij zag graag dat, als er een plan voor de plaatsing van verkeersborden was uitgewerkt, dit ter goed keuring aan de raad zou wor den voorgelegd. Dat zou vra gen voorkomen. Ook hij was er daarom op tegen om de be voegdheden zonder meer in handen te leggen van B. en W. De voorz. had er per slot van rekening geen bezwaar tegen de raad van tevoren in te lichten over blijvende ver anderingen. De heer Schot betuigde zijn vertrouwen in B. en W., waar voor de voorz. dankte, waar mee het voorstel was goedge keurd. De voorschotten voor de R.K. Jongens- en Meisjes school over 1951 werden zon der discussie vastgesteld. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van de Algem. Politie-verordening hield in, een aanvulling dat het verbo den zou zijn honden los te la ten lopen op weilanden zon der toestemming van de eige naar, zulks vooral ten behoe ve van mensen die schapen houden. De heer Hartong wilde de weilanden graag aangevuld zien met tuinen, want hij had zelfs eens een koe in de tuin gehad. De voorz. echter meende dat daarin was voorzien krachtens de vee-wet. Staan de de vergadering wilde hij in ieder geval niet tot de aan vulling adviseren. Er werd tenslotte besloten de zaak aan te houden tot de volgende vergadering, als er binnen 8 dagen werd verno men dat de aanvulling moge lijk was. Anders zou de ver ordening afgekondigd worden. Tenslotte werd de heer Rut gers met 5 stemmen gekozen tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim in plaats van de heer Heesters die bedankt had. De ingekomen stukken brach ten deze keer niet veel bij zonders. De wethouders kre gen niet minder dan twee ver hogingen, waarvoor ze na tuurlijk erg dankbaar waren. Rondvraag. Voor de rondvraag was de heer Heurter het eerst aan de beurt, maar die had niets. De heer Okkerse informeer de hoe het stond met het on derzoek naar het stopverbod in de Gasthuisstraat. De voorz. antwoordde dat daartegen het bezwaar be stond dat het dan in de smal le Dordtsestraat drukker zou worden. Het zou in ieder ge val bekeken worden. De heer v. Eoxtel vond de Markt geslaagd. Maar toch vroeg hij de markt-indeling te bekijken, opdat ook de Bergse zakenmensen er voor deel van zouden hebben. Hij wilde de markt niet isoleren op het Marktveld, maar ver der uitbouwen. De kopers moesten niet geïsoleerd wor den van de zaken. De voorz. was van mening dat 't op de weg van de Mid denstandsvereniging lag deze zaak te bespreken met de vereniging van marktkooplui. Ook de heer Hartong was daar voor. De heer v. Boxtel vond dat het tijd werd om deze zaak te bekijken, nu de markt een maal op gang was. De voorz. had er geen be zwaar tegen. De heer Schot vond dat het niet op de weg van het ge meentebestuur lag zo'n bij eenkomst te arrangeren, maar de heer Hartong vond dat B. en W. als Commissie van Goe de Diensten kon functioneren, waarop de voorz. opmerkte dat B. en W. 1951 goed be gonnen met zo'n vertrouwen. Industrieterrein. De heer v. Alphen infor meerde hoe het stond met het bouwterrein voor de industrie. Geen enkele industrie kon zich in Geertruidenberg ves tigen, omdat er geen terrein beschikbaar was. De voorz. vond dat de ge meente haar handen al vol had aan het bouwterrein voor de woningbouw. De heer Hartong was het echter eens met de heer v. Alphen. Het werd tijd dat er iets gebeurde. Men zat nu al 4 jaar te utteren en er kwam maar niets van terecht en er was tenslotte niets nodig als zand op te spuiten. De voorz. bracht daartegen in dat er een streven was om weinig te investeren en wilde doorgaan met de rondvraag. Maar de heer Hartong wilde nu wel eens iets naders we ten. De voorz.: Maakt U dan maar een besluit. Hoeveel ton denkt U er aan te besteden? Het ging de heer Hartong echter om een kostenbereke ning door een bureau. De heer v. Alphen had een bescheiden voorstel. Hij stelde voor het terrein tussen de Centrale en Statendam aan te kopen en dit op te spuiten, dan was er tenminste iets waar zich een kleine indus trie zou kunnen vestigen. De voorz. beloofde er werk van te maken. Dan vroeg de heer v. Al phen nog de weg van Allard naar de Amercentrale, waar huizen zouden gebouwd wor den, vast te bestraten, maar de voorz. antwoordde dat die huizen waarschijnlijk ergens anders gebouwd zouden wor den. In vertrouwelijke zitting zou hij daarover nadere me dedelingen doen. De heer Hartong had een hele waslijst. Op zijn eerste vraag over de stand van za ken met de vuilniswagen ant woordde de voorz. dat hij de offerten ter inzage zou leg gen. Volgende vraag: of er al iets naders bekend was over het terreintje voor de politie post. Deze zaak was niet zo eenvoudig gebleken, de voor zitter zou informeren bij de notaris. Voorts meende de heer Hartong zich te herinneren dat de raad indertijd bij de Prov. Staten gevraagd had 't herstel van de slechte weg bij de Centrale bij herstel voorrang te verlenen. Nu had hij uit gesprekken met een hoge functionaris wel de in druk gekregen dat men snel zou beginnen met de provin ciale weg door de Langstraat, maar daar viel dit buiten. Hoe zat het daarmee? Dat de weg slecht was. daar wist de voorz. van mee te praten. Vorige week nog had de gemeente een eis tot scha devergoeding gehad, omdat de lading van een auto door de slechte toestand van de weg was beschadigd. Die was doorgestuurd naar de Nederl. Spoorwegen, maar verder kon de voorz. geen uitsluitsel ge ven. Dan vroeg de heer Hartong of alle gronden, die nodig wa ren voor het uitbreidingsplan, al in het bezit van de ge meente waren. De voorz. antwoordde dat dit het geval was voor zover hij zich kon herinneren, be halve het kroondomein. Vervolgens merkte de heer Hartong op dat de toestand van de los wal gevaarlijk werd. Was er dienaangaande al iets besloten? Deze zaak zou bekeken worden. met een deel van de Veste? Dan bleef het sportterrein midden in de stad en de sportverenigingen waren de eerste jaren gered. De heer v. Alphen was bang dat het aanzicht van de ge meente er niet fraaier op zou worden. De heer Hartong informeer de of het crediet voor de plannen al was aangevraagd. Daar had de heer Schot al eerder naar geïnformeerd en toen had de voorz. gezegd dat hij het had vergeten. Dat zou nu al de tweede keer zijn. Maar het zou toch wel even duren en daarom gaf hij zijn voorstel aan B. en W. in over weging. Ook de heer Veen us vond dat de voetbalvereniging een bestaansmogelijkheid moest worden gegeven, ook door 't beschikbaar stellen van een geschikt terrein. Tenslotte werd besloten de zaak te be kijken en daar ieder zijn beurt had gehad werd de openbare vergadering geslo ten, waarna de raad nog heel wat onder elkaar had te be spreken. TWENTE PER DIESEL TE BEREIKEN IN MEI. In de loop van de maand Mei zal Twente met electri- sche treinen bereikbaar zijn. Voor het eerst zullen er Die sels komen te rijden op de tra jecten Zwolle-Kampen, Zwol- le-Emmen, Arnhem-Winters wijk en Roosendaal-Antwer- pen. Zouden daar misschien ook de Dieselstellen bij zijn, die beloofd waren voor het per sonenvervoer op de spoorlijn 's-Bosch-Lage Zwaluwe, waar men dit vervoer nu maar zon der meer heeft opgeheven, on danks beloften en toezeggin gen ONTWIKKELINGSAVOND. De K.A.B. afd. Drunen hield Dinsdag j.l. haar laatste ontwik kelingsavond van dit seizoen. De spreker van deze avond was de heer P. van Son uit Eindhoven, met als onderwerp: Tegen de donkere wolken de regenboog van sociale rechtvaardigheid. De bespreking van dit onder werp vormde een waardig slot stuk van de reeks ontwikkelings avonden die deze winter wer den gegeven. De spreker van deze avond toonde dat er ondanks de vele problemen die er bestaan, toch nog een lichtpunt is, n.1. dat van de Christelijk sociale rechtvaar digheid. De spreker had een aandachtig gehoor. en overleeft de tijden. Purol ge niet reeds een ruim 40-jarige were'dreputatie. Houdt de huid gezond, zuiver, zacht, mooi en I unmammnm rimpelvrij. STILLE OMGANG. De stille omgang zal dit jaar worden gehouden in de nacht van 10 op 11 Maart. Deelnemers voor deze bedevaart kunnen zich opgeven bij de broedermeester de heer G. Merkx, Stationsstraat. De afd. Drunen zal evenals vo rige jaren aansluiten bij de afd. Waalwijk. WERKTUIGEN-COöPERATIE DRUNEN—ELSHOUT. Nog steeds vroeg de heer Hartong: of er al plannen wa ren gemaakt naar aanleiding van het bouwvolume 1951. Hij had gehoord dat de P.N.E.M. de 3 x 11 woningen voor de komende drie jaar en bloc wilde bouwen. De voorz. deelde hem mee dat de gemeente in overleg met de P.N.E.M. probeerde gezamenlijk te bouwen. Ook hierover zouden in vertrou welijke zitting nadere mede delingen volgen. Tenslotte vroeg de heer Hartong of het niet mogelijk was de verlichting van de na burige gemeente voort te zet ten langs de Stationsweg. De toestand bij het station noem de hij gevaarlijk. De voorz. zou de P.N.E.M. een begroting vragen. De heer Zijlmans had een vraag over de volkstuintjes. De eigenaars hadden een aan schrijving gekregen dat ze geen aardappelen, kool e.d. mochten planten, terwijl ve len al zaden en pootaardap- pelen hadden gekocht. De voorz. antwoordde dat maar een derde van een ter rein beplant mocht worden met aardappelen, dit jaar nog de helft, maar dan mocht het volgend jaar maar een vierde met aardappelen beplant wor den ter bestrijding van de aardapoelmoeheid. Wie zijn land dit jaar helemaal met aardappelen beplantte, zou de twee volgende jaren helemaal geen aardappelen mogen ver bouwen. In sommige streken was de verbouw van aardap pelen helemaal verboden en daartoe hoorde in Geertrui denberg het stuk tussen Sta tionsweg, Emmastraat en Spoorhaven. Daaraan kon de gemeente niets veranderen. Nu had de voorz. wel een plannetje waardoor deze men sen misschien geholpen zou den kunnen worden, doch ook daarover zou hij in besloten zitting spreken. De heer Schot kwam nog 'ns op de sportvelden terecht. Enige tijd geleden had de raad besloten een crediet aan te vragen voor het maken van plannen voor sportterreinen. Maar was er nu geen moge lijkheid om het bestaande sportterrein met enkele tien tallen meters uit te breiden De in 1950 opgerichte werktui gen-coöperatie hield Dinsdagavond ln café P. Klerkx een algemene ledenvergadering. De opkomst was mogelijk door het slechte weer niet erg groot. Na de ope ning door de voorzitter, bracht de secretaris een kort verslag uit over de werkzaamheden vanaf de oprichting. Sinds de oprichting hield de vereniging 2 bestuurs- en 2 alge mene vergaderingen. De vereni ging groeide van 35 tot 50 leden, waarvan er 37 uit Drunen en 13 uit Elshout komen. Het financiëel verslag sloot met een batig saldo van 215.68. Dfe vereniging bez.t thans de volgende werktuigen: een aardappelzaaier, een aardappel- pootmachlne, een aardappel-rooi- machine, een aardappelsorteer machine; een kunstmeststrooier, een vatspuit, een mollotteploeg, een kantensnijder en opzetstuk- ken. In zijn verslag wees de secre taris de leden er op de werktui gen te gébruiken alsof het hun eigendom is; hiermede is de ver eniging en dus iedereen gebaat. Uitvoerig werd gesproken over de aankoop van nieuwe machines. Besloten werd aan te kopen een Weilandslijpmachine en een land- rof. Andere wferktuigen en ma chines die ook ter sprake kwa men, wil men het volgende jaar nog eens bespreken. Op deze vergadering werd ook de huur voor verschillende werk tuigen en machines vastgesteld. Van de rondvraag werd een vrij druk gebruik gemaakt. PRIJSUITREIKING tutnbouwgewassen wedstrijd. Op de alqemene jaarvergade ring van de R.K.J.B. afd. Drunen werden onder toepasselijke woor den door de voorzitter de prijzen uitgereikt voor de tuinbouwge- wassen wedstrijd 1950. Dfe win naars waren: 1 J. Oerlemnns, 2 Adr. Vissers, 3 P. v. Delft, 4 J. Vri'hoeven, 5 B. van Loon. Bij de functie-verdelinq door het bestuur werd tot secretaris be noemd Adr. Vissers Jzn. KERMIS. Blijkens de uitslag van de ge houden inschrijving zullen op de Kermis 1951, wfelke gehouden zal worden op 6, 7 en 8 Mei en de beide Pinksterdagen, de volgende vermakelijkheden komen Benzine racebaan; Lunapark; Theater Variété; Babymolen; Luchtschommel; Zweefmolen; Schiettent; Zuurkraam; Suiker- kraam; Gebakkra'qm; Patates fri teskraam; Draaibord; Lijntrek- sport; Bumperspel; Ballen-werp- tent; Pindastand-wagentje; IJswa- gen; Waarzegautomaat; Bereke- ningspel en een speelgoedbakje. ORIËNT ATIERIT. De motorclub de Dennenrijders heeft voor Zondag 4 Maart (half vasten) een oriënta'.ierit georga niseerd in competitieverband. 's Avonds is er bal, uitsluitend voor leden en deelnemers met hun dames. FILM. Maandagavond 12 Maart a.s. zal in de zaal van Th. Elshout een reclamefilm worden gedraaid van „Pfersil DRUNENS TONEEL. Naar wij vernemen heeft Dru- nens Toneel het bekende toneel- spe 1 in studie genomen „In de schaduw van de guillotine". Zij hoopt hiermede tweede Paasdag voor het voetlicht te komen. BRANDWEER COMMANDANTEN. De Brandweercommandanten van de Kring Tilburg zullen op Woensdag 28 Febr. ten gemeen- tfehuize alhier vergaderen. Op het programma staat ook een excursie naar een bedrijf in onze gemeente, ONS BELANG. Op Maandag 19 Febr. hield de Pluimveehoudersver. Ons Be lang haar algem. jaarvergadering. De belangstelling was vrij groot. Nadat door de voorzitter de vergadering was geopend, werd door de secretaris 't verslag over 1950 uitgebracht. Hierin werden de cijfers aangehaald van 't gewicht eieren dat in 't afge lopen jaar door deze vereniging werd omgezet; dit lag nl. 4352 kg boven het gewicht van 1949. Het ledental was gestegen van 38 tot 69. Deze cijfers zijn 't bfewijs dat de animo voor de vereniging sterk toeneemt. De vergadering verliep dan ook vlot. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt, dus alweer 'n bewijs dat onze leden tevreden zijn. Aan ieder van de aanwezigen werden twee con sumpties verstrekt uit de kas, het geen de stemming zeker niet ver laagde. Het laatst heb ik hem gezien en gesproken op die vergauering in utrecht, in januari van dit jaar. '1 oen ik naar mijn vriend biemer toeging om hem te be groeten, wist ik al wat de eers.e vragen zouden zijn, die hij zou stellen, .berst: „uoe is het er mee/" en dan „Ln hoe is het in Wolluk?" Waalwijk kon hij niet verge ten, daarvoor had hij er te lang gewerkt, had hij er te veel van zijn persoon achtergelaten. Want waar Siemer werkte, deed hij het met zijn gehele persoon en als hij weg was gegaan, voelde men nog zijn aanwezigheid; het was alsof zijn geest bleef, dikwijls ja renlang. ln zijn betrekkelijk klem corpus, bekroond met een wilde, grijze haardos, huisde een grote geest. Hij was geen al-weter, die met zijn weetjes te koop liep, maar wat Siemer zei, was door dacht, wat hij deed, was welbe wust; wat hij beweerde, was steekhoudend. Daarom juist kon hij zo'n grote invloed uitoefenen op anderen en was hij iemand, die kon leiden en door leiding stimuleren. Een dozijn jaren ongeveer heeft hij in Waalwijk gewerkt, als leraar aan de H.B.S. en als directeur van de handelsavond school. Ik hoor het hem nog zeg gen: „Dat waren de zwaarste uren, die avonduren, want die tellen dubbel. Maar van dat werk in die uren heb ik het meestfe voldoening gehad je kon er zo veel goed doen, zoveel bereiken met die jeugd; je zag ze geestelijk groeien". Dat was typisch Sie mer hl) zag op de eerste plaats de mens, daarna pas de zaak. Nooit zou hij vragen: „Hoe gaat het met dat of dat bedrijf?", maar steeds: „Hofe stelt die of die het in zijn bedrijf?" De mens kwam bij hem vooraan, bij alles. Daar om ook werkte hij zo graag op sociaal en politiek terreindaar ontmoette hij mensen en kon hij mensen helpen. Veel jaren voor zitter der afdeling Waalwijk van de R.K. Staatspartij en jarenlang lid en voorzitter van de plaa sfe- lijke St. Vincentius-vereniginq. Een Vincentiaan van de daad, die uren arbeid aan de armen besteedde 1 Hij was ook de grote vraagbaak van de arbeider in ju ridische moeilijkheden en van de kleine middenstander in economi sche kwesties. Op Zaterdag 17 Februari is hij plotseling tot een beter leven ge roepen. Midden in zijn werk, midden in het leven. Wij twijfelen er nie' aan of zijn vele vrienden en bfek'nden, de velen, die hij met raad en daad oehnloen heeft en vooral zijn oud leerlingen, zullen hem gedenken in hun gebeden, zodat Hij moge rusten in Vrede. VAN WELL. snoek en baars, deze bestelling werd afgezegd. Het bestuur zal alle mogelijke moeite doen om deze alsnog te krijgen. Wat de andere pootvis betreft zal vol gende maand worden uitgezet. Dit betekent een vooruitgang in deze mooie sport, die door de sluis te Engelen voor de Vlijmen- se Visclub de toevoer van nieu we vis belemmerde. Dus deze zo mer kan met frisse moed de hen gelsport hervat worden. INGEBRUIKNEMING SCHOOLLOKAAL. Ofschoon de verbouwing der R.K. Jongensschool nog niet ge heel voltooid is, is het schoollo kaal toch reeds in gebruik geno men. Vijf jaar lang heeft de eer ste klas gehuisd in een lokaal, dat spotte met de mininmum eisen die aan een schoollokaal gesteld mo gen worden. Met toepasselijke zang en de clamatie werd meester Brok door personeel en leeningen ontvangen. Binnenkort zal op officiële wij ze tot ingebruikneming worden overgegaan. Een hoognodige verbetering is hier tot stand gekomen, die zeer zeker aan het onderwijs ten goede zal komen. VLIJMENSE BOYS. Zaterdagavond zal in café H. Boom de jaarvergadering worden gehouden van de R.K.V.V. Vlij- mense Boys. Naast h»t openings woord van de voorzitter en het jaarverslag van de secr.-penning- meester, is er verder nog een zeer belangrijke agenda. Alle leden worden zeker verwacht. VISCLUB DE HUT. Oo de gehouden vernadering in café Vismalen werd het v'spoten druk besproken. Jammer dat we gens it weinig pootvis, zoals AANBESTEDING. Voor rekening van de gemeente zullen dezer dagen onder archi'.ec- tuur van Baaijens en Van Ger- ven 6 woningen worden aanbe steed, die eveneens op het Burchtplein zullen verrijzen. VERGADERING. In het clublokaal van café W. v. d. Loo kwam het kruisboogge- zfelschap in vergadering bijeen. Eerste punt der agenda was de inschrijving bode voor het seizoen 1951—1952. Als zodanig werd Thé Timmermans aangenomen. Tot leden van de kascommissie werden benoemd Sjef v. Beijncn en M. van Ravenstein. Na een geanimeerde bespreking werd be sloten vooral aan de nationale concoursen deel te nemen. Ook de kwestie van het financiële ge deelte had ieders aandacht. MISSIE-ACTIE. In café T. v. Oijpn kwamen de besturen van de culturele vereni- ginqen in vergadering biieen ter bespreking van de te ondernemen actifes ten bn'e van d» Missie van Mor. van Kessel. die in de a.s. zomer weer naar zijn missiegebied hoont terug te keren. Er is een comité gevormd waarvan fot voorz' tter werd benoemd dhr. A. vaa Beurden. Besloten Werd dat

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5