mSLWYK KMÏSHEUVEL L00N-0P-ZAND fw Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op „DE ECHO" noodzakelijk maar ook voldoende. Het kost slechts 17 cent per week. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 FEBRUARI 1951 GOED AFGELOPEN. u JAN MICHAËL «sv PIET VESTERS KAATSHEUVEL ZONDAGSDIENST 25 Februari 1951. Arts: Dr. Apotheek: Lenglet. Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. 1951 Zondag 25 Februari 10 uur: Dienst. 6.30 uur: Dienst - catechis mus. GEMEENTERAAD WAALWIJK. Bouw en verhuur van industriehal. Vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op Dinsdag 27 Februari 1951, te 19uur, ten gemeentehuize. Punten van behandeling 1. Vaststelling van de notu len der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeput. Staten. 1. Goedgekeurde raadsbesluiten van 25 Jan. 1951, nrs. 45 en 46, tot wijziging der begroting 1950. 2. Ontwerpbesluit tot wijziging van het bezoldigingsbesluit wet houders 1949. b. Van de Directeur der Mid delbare Handelsavondschool. Al hier. i i Verslag over 1950. 3. Voorstel tot beschikbaar stelling van een crediet voor het deelnemen in de aanbieding van een geschenk van de Noord-Bra bantse gemeenten bij gelegenheid van de opening der nieuwe Amer- Centrale van de P.N.E.M. 4. Voorstel tot het verstrek ken van een geldlening aan de R.K. Mixed Hockeyclub alhier. 5. Voorstel inzake het bou wen en verhuren van een indus triehal. (Hierovfer ontvingen wij geen prae-advies) 6. Voorstel tot wijziging der begrotingen 1950 en 1951. 7. Voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan en de bebou wingsvoorschriften. 8. Voorstel tot aankoop en ruiling van grond tussen de Mr. van Coothstraat en de Kerkstraat. (Hiervan ontvingen wij geen prae-advies). tot verkoop van 9. Voorstel bouwterrein. (Hiervan ontvingen wij prae-advies). geen Uit de praeadviezen. Crediet ramen Amer-centrale. Evenals in andere gemeenten is gebeurd, stellen B. en W. op ad vies van de afd. Noordbrabant van de Ver. voor Nederl. Ge meenten voor een crediet van 100 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een raam met het gemeentewapen in de Amer-centrale te Geertruiden- berg, „uit dankbaarheid voor de indertijd genomen initiatieven tot het stichten van een provinciaal electriciteitsbedrijf, en uit waar dering voor alles wat verder in dit opzicht is tot stand gekomen en alsnog binnen kortte tijd tot stand gaat komen, waardoor de groei en ontwikkeling van onze provincie en dus ook van de ge meenten zo krachtig is bevor derd". De aanbieding van het geschenk zal plaats hebben bij de opening van de centrale. Lening aan de K.M.H.C. Hét bestuur van de Katholieke Mixed Hockey Club heeft aan het gemeentebestuur meegedeeld dat zij van plan is op het terrein dat zij van de gemeente aan de Zuidtr Parallelweg ten Oosten van de speeltuin heeft gehuurd, twee hockeyvelden te laten aanleggen. Daar zij even wel niet over de nodige gel den beschikt, verzoekt de ver eniging de geméente haar een geldlening te verstrekken van 5000. De aflossing stelt zij voor als volgt te regelen 1. 2000 zodra het door de D.U.W. toegezegde subsidie (80 pet. van de arbeidslonen) zal zijn uitbetaald, dat is pl.m. 3 maan den na het gereed komen van het werk: 2. de resterende 3000 in 10 jaarlijkse termijnen van 300. Tot meerdere zekerheid hebben zich twee ingezetenen borg gesteld voor nakoming van de verplich tingen. B. en W. hebben zich beraden over dit vtrzoek en nagegaan of de vereniging voldoende levens vatbaarheid heeft, op een gezon de financiële basis rust, enz. Zij vinden dat de eerste voorwaarde aanwezig is en merken op dat het hockey een tak van sport is die langzamerhand aan populariteit wint en dat zij voor jongedamfes gelegenheid geeft tot gezonde sportbeoefening, waartoe de hier meer in zwang zijnde voetbalsport zich niet eigent. De financiële opzet achten B. en W. zodanig dat nakoming der verplichtingen mogelijk is te achten. Mede ovferwegend dat ook aan >n andere sportvereniging en in de R.K. Speeltuin leningen werden verstrekt, waarvan rente betaling en aflossing geheel vol gens overeenkomst plaats vinden, stellen B. en W. voor aan de K. M. H. C. de gevraagde lening toe te staan tegen een rente van 3 s jaars. Vaststelling uitbreidingsplan Nadat op 26 October 1950 het ontwerp-uitbreidingsplan voorlo- pig was vastgesteld, hebben de stukken die daarop betrekking hebben ter inzage gelegen vani 31 October t.m. 27 November 195U. Gedurende die termijn zijn een 5-tal bezwaarschriften ingediend. Aangezien de vaststelling van de plannen en bebouwingsvoorschrif ten uiterlijk in de raadsvergade ring van deze maand moet plaats hebben, bieden B. en W. een ge motiveerd besluit tot vaststelling aan. Gistermorgen fietste dhr F. uit een dam aan het Hoek- einde. Tegelijkertijd kwam een auto de hoek om, die ge lukkig een geringe snelheid had. De chauffeur remde nog uit alle macht, maar kon niet verhinderen dat hij de heer F. raakte, die op de grond viel. Behalve een flinke schrik mankeerde hij niets. K.J.M.V. De Katholieke Jonge Mid denstands-vereniging hield Dinsdagavond in „De Twee Kolommen" een vergadering waarin enige huishoudelijke punten werden behandeld. De vergadering was zeer matig bezocht en volgende week zal men opnieuw bijeenkomen welke bijeenkomst een inte ressanter karakter zal dragen. KIND AANGEREDEN. Woensdagmiddag werd het zoontje van de familie v. D. in de Grotestraat door de mo torrijder v. W. uit Capelle aangereden. Het kind kwam op een step uit de dam naast van Helvoirt-de Nijs gereden en werd op de weg door de motor geraakt. Het jongetje werd met behulp van een Zuster van 't Wit-Gele Kruis bij de Fa. Van Helvoirt-de Nijs binnengedragen. Dr. Lan- gemeijer was vrijwel onmid dellijk ter plaatse en consta teerde een lichte hersenschud ding. Het kind kon hierna naar huis worden gebracht. De motorrijder was ook ge vallen, maar kwam er geluk kig met «le schrik af. De mo tor werd licht beschadigd. De aanrijding bracht een opstopping van het verkeer in de Grotestraat teweeg. PRIMEUR IN WAALWIJK. Leonora geeft home-trainer wedstrijden. De Waalwij kse wielerclub Leonora gaat Zaterdagavond om half acht in „De Linden- boom" voor de eerste keer in haar bestaan home-trainer wedstrijden geven. Weliswaar is er door de clubleden zelf al heel wat op gefietst, maar nu gaan er renners uit 's-Bosch, Tilburg, Waspik en Geertrui- denberg aan deelnemen. We zijn in Waalwijk lang versto ken geweest om eens home trainer-wedstrijden te zien en eigenlijk kwam dat niet met onze stand overeen. Andere plaatsen in de buurt beschik ten wel over een home-trai ner. Maar nu hebben we er in Waalwijk ook een en Leo nora gaat er nu voor de eer ste keer wedstrijden op geven. Wielerliefhebbers kunnen we deze wedstrijd warm aanbe velen. Het is zeer interessant! LANGSTRAATSE SCHUTTERSBOND. De wisselbeker-competitie staat dit seizoen los van de bondsconcoursen. Elke vereniging is hiervan vrij om deel te nemen aan deze competitie. Toch zou het jammer zijn als een vereni ging niet aan deze competitie zon deelnemen. Vóór 1 April a.s. zal men zich hiervoor moeten opgeven bij de secretaris van de L.S.B. de heer G. van Keulen, Ma- riëndonkstraat 14, Elshout. Na deze inschrijving zal een vergadering worden belegd ondër de inschrijvers, die dan verdere plannen zullen uit werken hoe of de competitie zal worden ingedeeld. De LSB zal zeer zeker haar medewer king verlenen. Er wordt op gerekend dat allen zullen inschrijven; het bevordert de vriendschap en de sport. Dus voor 1 April a.s alle hens aan dek voor de grote slag, de beker-competi tie. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Petrus A. F., zv. F. A. v. Delft-v. Mierlo Petronella, dv. H. v. Over- steeg-de Jong Johannes J., zv. J. J. v. Tuijl-Mutsaerts Clasina M., dv. A. F. v. Osch- v. O verdijk Wilhelmus J. M., zv. B. H. v. Riel-v. Loon Maria J. A. G., dv. J. H. v. Bavel-Kogels Cornelia A. G. .M., dv. J. de Man-Danck- aert Petronella M., dv. H. J. Coenraad-v. Rijsewijk Adriana M., dv. P. A. v. Hel- voirt-v. Drunen Christina A. J., dv. A. M. v Schaijk- Moonen Johannes A., zv. L. A. Pullens-de Jong Hen- rica C. M., dv. M. J. v. Delft- de Haan José J. M., dv. J. M. v. Helvoirt-de Rooij. Overleden: Adrianus Heij- huurs 69 j. Willem Raaij- makers 75 j., echtg. van C. v. d. Veken Johanna C. Nieuwenhuizen 57 j., wed. van C. de Rooij Adrianus Reus 83 j., weduwn. van A. A. Nijssen D. Burhenne 54 j., echtg. van E. Vandebosch te Den Haag. Huw.-aangiften: J. M. Be- rens 28 j. te Drunen en C. S. Schapendonk 24 j. te Waal wijk C. M. Leltz 28 j. en C. M. v. Hilst 27 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: Geen. Ingekomen: J. M. Vermeu len van Ravenstein P. C. Marks van Eindhoven. Vertrokken: C. L. Laros en gezin naar Loon op Zand G. J. Laurijsen naar Dongen - A. W. Klerks naar Austra lië J. C. van Kuilenburg naar Schiedam. AAA GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer J. Balvers behaalde het Practijk- diploma Boekhouden van de Ned. Associatie op het te Tilburg ge houden examen op 9, 10 en 11 J anuari. JAARVERGADERING KAATSHEUVELS BELANG. De Vereniging Kaatsheuvels Belang houdt Zondagmorgen 25 Febr. om 12 uur in de zaal van de heer J. v. Dun haar jaarver gadering. De agenda luidt: Opening Notulen Jaar verslag secretaris Financiëel verslag penningmeester Be- stuursVerkiezmg Bespreking of ficiële ingebruikneming nieuwe kiosk Mededelingen Rond vraag en sluiting. De jaarvergadering is toegan kelijk voor alle leden en tevens voor degenen die zich als lid willen opgeven. In verband met de bestuursverkiezing merkt het bestuur op, dat er prijs op zou worden gesteld, als ook uit de kringen van de middenstand can- didaten naar voren worden ge bracht. In verband met de korte tijd, die voor de vergadering be schikbaar is, zal stipt op tijd worden begonnen. WIJ JONGEREN. De organisatie „Wij Jongeren hield in de patronaatszaal een zfeer vruchtbare en interessante vergadering, waarbij als spreker optrad de heer v. d. Hidden van de N.V. Smit en Cie Sleepdienst. Door de gezellige manier van spreken had de bespraakte cau seur van de N.V. direct reeds contact met de goed bezette zaal. De Sleepvaart of, zoals het de be kende schrijver de Hertog in zijn beroemd boek noemt „Hollands Glorie" is een bedrijf van Wereld formaat en het boek van de Her tog geeft een goed beeld van het grote bedrijf, al moet spreker rondborstig toegeven, dat niet al les daarin vermeld voor de volle 100 op waarheid berust. Den Hertog laat hier en daar zijn fan- taisie de vrije teugel en sommige passages, hoe interessant ook, doen de waarheid wel enig ge weld aan. Verder sprak de hefer v. d. Hidden over de opbouw en groei van het bedrijf N.V. Smit en Cie en gaf hij een overzicht van de verschillende boot-type in de jaren ontworpen en uitgevoerd. Na een korte pauze, waaronder een heerlijk kopjfe koffie werd ge serveerd, werd een serie licht beelden vertoond van wat er zoal met de sleepdienst vervoerd wordt: drijvende kranen, droog dokken, elevators, pontons enz., als het maar drijven wil, dan brengen het de Hollandse slefep- vaarders waar het wezen moet, al is het aan het andere einde van de wereld. Spreker sloot zijn causerie met een woord van hulde aan de in de laatste oorlog gevallenen, aan de wakkere mannen, dié dag en nacht op alle zeeën ter wereld klaar staan en de roem van Hol land uitdragen naar alle gewes ten en last not least aan moeder en vrouw thuis, de schippers vrouw die thuis blijft en de zware rol moet vervullen van vader en moeder tevens, die de opvoeding der kinderen geheel alleen moet verzorgen, terwijl vader over de zee ronddobbert. Met een verdiend woord van dank, sloot de voorzitter K. Steen bergen, mtet de jeugdgroet de goed geslaagde avond. WISSELCONCERT ten bate van de armen. De destijds ontworpen plannen tot het geven van een wisselcon cert ten bate van de armen, zal op de vastgestelde datum, Half- Vasten, doorgang vinden. Dit jaar zal geconcerteerd worden in de Apollo-zaal. Zowel de harmonie Apollo, als die van het Kon. Muz. Gez. Euphonia en de zangvereni ging Bfel Canto, zullen aan dit wisselconcert hun medewerking bieden. Door kaartverkoop zal getracht worden de recette zo groot mogelijk te maken. Onge twijfeld worden hierdoor ook, zij die in de gelegenheid zijn het concert bij te wonen de gelegen heid geboden dit sympathieke werk van onze muziek- en zangvereni gingen te steunen. EEN KLEINE AANVULLING. Met belangstelling hebben vele lezers kfennis genomen van de uiteenzetting in ons vorig num mer gegeven van de in aanbouw zijnde brandweerkazerne annex gebouwen voor de gemeentewer ken. Er werd ons met rtecht op gemerkt, dat de uitvoering van de metselpost niet uitsluitend is op gedragen aan Gebr. Brekelmans, doch dat dit onderdeel van het grote werk mede wordt uitge voerd door de firma L. van Lux emburg alhier. AUTOMATISERING TELEFOON Het zal velen verheugen te ver nemen, dat, zo er geen stagnatie in de uitvoering der werken op treedt, de automatisering van ons telefoonnet op 1 Mei a.s., tege lijk met die van Waalwijk een feit zal worden. BELANGRIJKE UITBREIDING. Maandag was het een belang rijke dag voor de Firma Gebr. v. Wanrooy, fabrikanten van de be kende damesschoenen merk: Edel. De nieuwe fabriek in de Mgr. Völkerstraat werd in gebruik ge nomen. Deze naar de eisen des tijds ingerichte schoenfabiek is voor de Kaatshcuvelse schoenin dustrie weer een mooie aanwinst. Uit het gehele land waren de schoenwinkeliers gekomen om de officiële opening bij te wonen. Nadat de Z.Eerw. Heer Pas toor de Klijn de fabriek had inge zegend en met een toepasselijk woord de firmanten had toege sproken, kregen de schoenwinke liers de gelegenheid de buitenge woon mooie collectie damesschoe nen, uniek in snitten en kleuren, te bezichtigen. In de namiddag kwamen de le veranciers en andere belangstel lenden de firmanten gelukwensen. Een schat van bloemen had de fabriek in een waar bloemenma gazijn herschapen, terwijl op de ze belangrijke dag vele schrifte lijke en telegrafische gelukwensen niet ontbraken. Het was een ge noegen op deze openingsdag aan wezig te zijn, want iedereen was tevreden en men zag niets dan ge lukkige gezichten. Ook wij wensen de firma Gebr. v. Wanrooy een goede toekomst en dat het steeds crescendo moge gaan. APOLLO-THEATER. Zoals in vroeger eeuwen de zeehelden op hun avontuurlijke tochten de zfceën van kapers zui verden, zo trokken de moderne avonturiers, de Amerikaanse luchthelden, in grimmige vastbe radenheid, de vijand tegemoet. Avontuurlijk en buitengewoon interessant, niet het minst door het invoegen van originele ge vechtsopnamen, is de technicolor film van Warner-Bros, die in „Haviksnest" een spannend en grandioos verhaal biedt over de luchtslag om Europa. Bij de reproductie van deze film is een dankbaar gebruik ge maakt van originele opnamen van luchtgevechten, zowel boven Duitsland als boven Normandië, welke opnamen ter beschikking gesteld werden door de Ameri kaanse luchtmacht. EEN FRIS BAD. Toen Woensdagavond om streeks half elf Mevr. de K. v. R. met haar zuster de richting Don gen wilden nemen vanuit de Gast huisstraat, was een kleine ver gissing oorzaak, dat beiden een zeer onaangenaam fris bad kre gen. Door de vele regenval is de half gedempte sleuf langs de Bel Canto-zaal een boordevolle wa terplas gtworden. De beide da mes, niet wetend dat hier gevaar lijke diepten aanwezig waren en menend slechts door een water- plasje te rijden, kwamen met de fiets terecht in een der putten, die op zfeventig meter afstand in de nieuwe riolering worden aange bracht. Een der beide dames ging geheel kopje onder, terwijl haar zus niet minder opgefrist werd door het onverwachte bad. Op 't geschreeuw van de beide onge luksvogels kwam direct heel de omgeving in actie en met ver eende hulp, waarbij raamhaken moesten te pas komen, werden de beide drenkelingen en hun vehi kels opgehaald. In café J. v. Dun vonden bei den de zeer nodige warme kachel met opwekkende warme koffie. Inmiddels was garage Martens- Otten opgebeld, doch ook de auto raakte nog vast in de lemige brei bij café „De Leemputten". Weer was meervoudige mankracht no dig om ook dit moderne vehikel op de harde weg te brengen. In warme dekens gepakt van de fir ma P. de Jong-de Jager konden eindelijk beide dames de weg naar Dongen inslaan, met de wens van de goe-gemeente van Kaatsheuvel dat hun onvrijwillig bad hun geen griepaanval als gevolg zou bezor gen. Agent v. H. maakte rapport van het voorgevallene op. We vergaten nog op te merken, dat juist de electrische verlichting, die over de gehele Gasthuisstraat vol ledig brandt, op deze hoogte de fect was. AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo-The- ater: Het Haviksnest. Toegang 18 jaar. Zondag 12 u. v.m. jaarverga dering Kaatsheuvels Belang, zaal J. van Dun. Zondag 2.30 u. n.m. Voetbal wedstrijd DeskRood-Wit. Vrijdag 23 Febr. 8 u. n.m. Voorlichting Verloofden door Dr. Weytenburg, voor dames in de blokhut der Vrouw. Jeugd. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 27 Febr 8 u. n.m. Voor lichting Verloofden door Dr. Weytenburg, voor heren, In de blokhut der Vrouw. Jeugd. GOUDEN BRUILOFT. Op 22 Mei hopen de echtelie den W. Aartsen-Claassens, Ho- gesteenweg, hun gouden huwe lijksfeest te herdenken. De oudjes zijn resj. 73 en 75 jaar en genie ten beiden nog een goede gezond heid. Door de buurtschap is een comité gevormd, bestaande uit de heren P. Baeten, W. Brands, J. Vroomans, H. v. Breugel en J. v. Roosmalen, die zullen trachten deze dag voor de oudjes tot een onvergetelijke te maken. WEST-DU1TSLAND ZET INVOER VAN NEDER LANDS FRUIT STOP. Met ingang van Woensdag nacht 24 uur heeft de West- Duitse regering de invoer van Nederlands fruit stopgezet, voorlopig tot 15 Maart. De schade die de Nederlandse fruit-export hiervan onder vindt, wordt op twee millioen gulden geschat. INZAMELINGSACTIE SCHAARSE GRONDSTOF FEN WORDT OVERWOGEN. In antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Koer sen (K.V.P.), heeft de Minis ter van Economische Zaken meegedeeld dat in Benelux- verband gemeenschappelijke regelingen worden overwogen voor hel gebruik van schaar se grondstoffen, zink e.d. Om de grondstoffen zo doelmatig en zuinig mogelijk te gebrui ken is het nodig verwerkings voorschriften te geven die tevens productie-verboden kunnen bevatten. Omdat bij een vrij internationaal han delsverkeer deze regelingen in verschillende landen met elkaar in overeenstemming moeten zijn, heeft de minis ter contact opgenomen met zijn Belgische ambtgenoot. Het ligt ook in de bedoeling in groter verband een rege ling te treffen tussen de zes tien Marshall-landen. Voorts wordt overleg ge pleegd met de opkopers van oude materialen en er wordt overwogen of het mogelijk is een inzamelingsactie te hou den onder hat Nederlandse volk, door bij de aankoop van nieuwe materialen de inleve ring van oude verplicht te stellen. BEGRAFENIS MGR. HOPMANS. Woensdag is de overleden bisschop van Breda onder gro te deelneming van officiële zijde en van de bevolking van het bisdom ter aarde be steld. De pontificale Requiem mis werd gecelebreerd door de nieuwe bisschop, Mgr. Jos Baeten. Aanwezig waren de pauselijke internuntius, Mgr. Paolo Giobbe, Kardinaal De Jong en de overige Neder landse bisschoppen, een ver tegenwoordiger van de Pri maat van België, Kardinaal van Roey, de bisschop van Gent en abten en prelaten van de diverse kloosters in 't bisdom. Van de wereldlijke autoriteiten waren er de mi nisters van Schaik, Teurlings, Struyken en Rutten, de com missarissen der Koningin in Noordbrabant en Limburg en Mej. W. Geldens namens H.M. de Koningin. De absoutc werd verricht door de geza menlijke Nederlandse bis schoppen. NED. LEVERANTIES AAN AMERIKAANSE TROEPEN. Er worden onderhandelin gen gevoerd tussen functio narissen van de E.C.A. in den Haag en vertegenwoordigers van 't „European Command" van het Amerikaanse leger met de bedoeling een grotere export van Nederlandse land bouwproducten, textiel en aardewerk ten behoeve van Amerikaanse troepen in Duitsland en Oostenrijk te be- werksteligen. DE KABINETSFORMATIE. De kabinetsformateur Mr. Steenberghe is in het begin van de week op het ministerie van Economische Zaken met zijn besprekingen begonnen. Eerst heeft hij de fractie voorzitters van de diverse partijen ontvangen en Woens dag heeft hij overleg gepleegd met de ministers Drees, Lief- tinck, van den Brink en Mansholt over diverse pro blemen rond zijn program, dat waarschijnlijk spoedig ge reed zal zijn, waarna weer de personen aan de beurt zijn. We hebben nu al vier we ken een demissionair kabinet. BITTER TEGENGEVALLEN. KOREA Een rapport van Den Ouden. Korea is bitter tegengeval len. Niet de vijand doch het klimaat en de ontberingen werken slopend en uitput tend. Slechts de bezieling die van de officieren uitgaat en het besef, dat men als vrij williger deze consequenties te aanvaarden heeft, houdt de soldaten op hun plaats. Voor al de laatste drie weken heb ben het uiterste van het mo reel gevergd." Aldus een citaat uit een of ficieel feapport van it. kcd. Den Ouden van 25 Januari aan de chef van de generale staf. Wat niet in het rapport was beschreven, waren de bezie ling, die van overste Den Ouden zelf uitging, de zorg, die hy aan zijn mannen gaf, het voorbeeld van toewijding en standvastigheid dat hij hun was. Dit alles blijkt uit zijn officiële rapporten en privé-correspondentie aan mede-officieren. Over de ontberingen en de problemen die de intense kou de meebracht schreef hij ,,'t Gevecht tegen het klimaat en de natuur beneemt iedereen wel 80 procent van zijn ener gie en als je daarmee klaar bent begint de gedachte aan het vechten tegen de vijand." „Inderdaad had ik nooit gedacht dat het vechten in de winter zo veel problemen heeft. Neem b.v. schoeisel. We hebben nu shoe- parks: grote ruime rubberlaarzen, waar je mfet 2 binnenzolen en 3 paar sokken in kunt en dan heer lijk warme voeten hebt als je in een jeep zit of op wacht staat. Maar als je moet lopen, gaat dat niet, dan worden je voeten nat en bevriezen ze zodra je stilstaat. Dat is de oorzaak van de z.g. „trench-feet". En zo is er zoveel „Onzfe troep heeft niet meer bij zich dan de kleren die zij dragen (we zijn al 14 dagen niet uit de kleren geweest) en het „combat- pack" met sokken en shoeparks er in. De deken plus slaapzak maakt de uitrusting toch nog te zwaar om te dragen...'' In geen brief liet overste Den Ouden na zijn mannen en zijn of ficieren te prijzen om hun bewon derenswaardig moreel, hun kracht om de ergste ontberingen te dra gen, hun moedig en karaktervol gedrag onder de moeilijkste om standigheden. Sterk drong hij aan, zijn mensen een ontberingstoelage of een bonus of gratificatie toe te kennen en andere maatregelen voor hen te treffen, waaruit Ne derlands begrip en erkentelijkheid zouden blijken voor de voorbeel dige wijze, waarop zi) hun vrij willig aanvaarde taak volbrach ten. Aan deze maatregelen wordt nu op het ministerie van Oorlog hard gewerkt. Heden werd plotseling van ons weggenomen en naar wij hopen in üods genade aangenomen onze geliefde enzorgzame Vader, Behuwd- en Urootvader Weduwnaar van C. L. DE ROOll in de ouderdom van bijna 65 jaar- Hulzen (N-H), J. H. Uitée-MIchaël H. C. Ulièe en Kinderen 's Capelle, H. Michaël en Verloofde Nleuwendljk, E. Hagoort-MIchaël W. W. Hagoort 's Capelle, A. Michaël. 'i Grevelduin-Capelle, 21 Februari 1951 Stationsweg C 164. voorraad leverbaar WIELRIJDERS/ povzem i va-m-jvtNo l ■00(1 «II UClCtluul» fl 415- council IWM IIKUII El «IQ- council Gasthuisstraat 166 TELEF. 141

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 7