L00N-0P-ZAND HOCKEY 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 FEBRUARI 1951 3 o Gemeenteraad Raamsdonk. Boterpolder door de gemeente aangekocht. FLINK MAGAZIJN OF WERKPLAATS Waahvijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen BIJVERDIENSTE. Nog twee puntjes en Vlijmense Boys 3 is kampioen. Nooit Gcdacht'Vlijin. Boys 13. Zondag speelde Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen Nooit Ge dacht uit Geffen. Vanaf de af trap is Vlijmen het meest in de aanval, maar na 15 minuten spe len heeft Nooit Gedacht succes door haar rechtsbinnen. Vlijmen antwoordt met een serie aanval len, maar succes blijft uit tegen het fors spelende Geffen. Bij een onverwachte uitval van Vlijmen enkele minuten voor de rust krijgt Heesbeen een kans en maakt ge lijk. Met deze stand komt de rust. Na de rust komt terstond een goede aanval van rechts en van Overdijk geeft de Boys met een goed schot de leiding, 12. Gef fen gaat hierna het spel nog har der forceren waartegen de scheids rechter onvoldoende optreedt. De wedstrijd wordt er niet mooier op en 10 minuten voor het einde maakt Heesbeen de overwinning een feit door prachtig in te kop pen, 13. Vlijmen trekt zich in de verdediging terug, maar dank zij het goede spel van P. van der Heijden krijgt Geffen geen kans en de wedstrijd eindigt met een verdiende overwinning voor de Boys, die nu een goede tweede plaats innemen. Ga zo voort. HAARSTEEG. HaarsteegRKSVA 11. Haarsteeg heeft het in deze thuiswedstrijd wederom niet tot een overwinning kunnen brengen. Technisch waren de gasten over de gehele linie sterker en ook het ploegverband was beter verzorgd. Dat het uiteindelijk op een gelijk spel is uitgelopen, dankt de thuis club hoofdzakelijk aan 't prach tige werk van keeper Achten, die deze middag weer onder de lat stond en de moeilijkste situaties wist te overwinnen. Direct nadat het beginsignaal had geklonken, was het reeds te zien dat de gasten revanche wens ten te nemen en met fraaie open aanvallen probeerden zij de de fensie dep thuisclub uit haar ver band te spelen. Deze wisten ech ter telkens het gevaar te keren en hun eigen voorhoede aan 't werk te zetten. Na een kwartier spelen wisten de gasten de score te ope nen, doch het doelpunt werd ge annuleerd. Hetzelfde geval her haalde zich na een half uur nog eenmaal. De gasten waren nog maar amper over hun ontmoedi ging heen of de thuisclub kwam op zeer goedkope wijze aan de eerste goal. Toen de achterhoede bij een ingooi aan de zijlijn voor vermeend buitenspel bleef staan, plaatste v. d. Heijden de bal kalm in 't net. Met deze stand kwam de rust. Na de hervatting was het elf tal wegens uitvallen van Pelders enigszins gewijzigd. Door de gas ten vooral werd alles op alles ge zet om de zo ongelukkig opgelo pen achterstand in te halen en na 20 minuten lukte hun dat, door met een fraai schot de stand op gelijke voet te brengen. Er was toen nog van alles mogelijk en wij zagen twee fel strijdende ploegen die alles in het werk stelden om de overwinning te behalen. In de stand kwam geen veran dering meer en met deze uitslag kan Haarsteeg tevreden zijn. en wist na enige tijd weer een opgelegde kans te benutten; 31. Tilburg wilde nog iets goed maken en het lukte haar zelfs door een klein misver stand in onze achterhoede, de achterstand te verkleinen tot 32, wat ook de eindstand bleef. Dames 2. Door een prima spel van onze achterhoede en een iets beter spelen van de voorhoe de is het Waalwijk gelukt er een 20 overwinning van te maken. Ruststand 1—0. Na de rust raakten onze dapperen iets uitgeput en was er een iets slapper gedeelte te zien. Doch na enkele aanval len wisten onze dames nog eenmaal de keepster te pas seren. Zo hebben de dames door een 20 overwinning weer eens laten zien dat ze nog niet geheel uitgespeeld zijn. (Enige sportberichten moeten tot een volgend nummer blij ven liggen). SPORTBERICHTEN. Boksen. - Morgenavond bokst Luc van Dam in Londen om de Europese titel tegen de Engelse bokser Randolph Turpin. Wielrennen. Arie van Vliet won Zondagmiddag in het Hallen Stadion in Zürich een internationale sprint wedstrijd Voetbal. Ter gelegenheid van het Festival of Britain zijn drie Nederlandse clubs uitgenodigd in Engeland wed strijden te komen spelen. Het zijn: R.C.H., Haarlem en Eind hoven. De wedstrijden vinden in Mei plaats. Zwemmen. Irma Schuhma- cher boekte in Austi*alië weer eens een overwinning. Zij won de 220 yards vrije slag in 2.31.3. Schaatsen. Gisteren zijn de Britse Jeanette Altweg en de Amerikaan Richard Burton wereldkampioen kunstrijden geworden, „patinage artisti- que" zei de Belgische radio. AAA mmm K.M.H.C. „WAALWIJK". Uitslagen: Dames 1DES 3 1 Tilburg 4—Heren 1 2—3 Oranje Zw. 4—Dames 2 0—2 Dames 1. Een wedstrijd die hard te gen hard ging, maar door meer schotvaardigheid van onze dames gewonnen is. Voor de rust ging het goed tegen elkaar op en Waalwijk had 't geluk de eerste goal te scoren door een vergissende stap van de DES-keepster. De moed van onze dames werd hier door versterkt en ze wisten zowaar enige tijd daarna een tweede goal te maken. Dit konden de Dessers niet ver kroppen en na herhaalde po gingen hadden ook zij 't doel gevonden. Na nog pl.m. vijf minuten spelen ging de rust in met 21. Na de rust ging het met minder spanning gepaard en Waalwijk wist nog één bui tenkansje te benutten; 31. Bij deze stand is het zonder meer gebleven. Heren 1. Ondanks dat onze heren voor de rust de meerderheid hadden, konden ze toch niet beletten dat Tilburg de eer ste goal scoorde. Na nog en kele gewaagde pogingen van Tilburg, goed ondervangen door onze achterhoede, was 't de beurt aan Waalwijk. En na enkele krachtige aanvallen werd 10 min. voor de rust de gelijkmaker gescoord; 11. Na de rust werd weer met dezelfde matige energie ge speeld en na pl.m. 15 minuten waren het onze heren weer die de bal in de kist kogel den; 21. Waalwijk was nu weer iets in de meerderheid KAATSHEUVELS BELANG. Was de jaarvergadering van Kaatsheuvels Belang dan al geen druk bezochte, ongetwijfeld was t een zeer geanimeerde en vrucht bare bijeenkomst. Voorzitter van Kemenade opende met een kort welkom, waarna de secretaris Tuerlings uitvoerige notulen der laatste jaarvergadering en een overzichtelijk jaarverslag uit bracht. De penningmeester J. Kemmeren gaf een financieel over zicht, dat met een klein batig sal do van 25 sloot. Voor tot de bestuursverkiezing over te gaan wijdde de voorzitter een woord van nagedachtenis aan het afgestorven bestuurslid dhr. Mich. v. Nieuwstadt, medeoprich ter en steeds bestuurslid van K.B., wiens heengaan ongetwijfeld voor de vereniging een groot verlies is. Hij was de man op wiens oordeel allen prijs stelde en die steeds be reid was zijn krachten aan de op bloei der plaats te geven, 't Was gezellig en gemakkelijk met hem saam te werken en zijn optreden droeg stfeeds de stempel van be zadigdheid en logica. De heer v. Nieuwstadt laat een leegte in het bestuur achter. Het verheugt de voorzitter, dat uit de kringen der Middenstan ders stemmen zijn opgegaan zit ting te willen nemen in het be stuur van K.B. Drie candidaten zijn daarvoor ingediend, wat hij van harte toejuicht. Waar het af tredende bestuurslid de heer Wen- nekes niet ter vergadering kan zijn, breekt hij echter een lans voor diens candidatuur, daar K.B. in de heer W. een figuur bezit, die 't niet gaarne zou willen mis sen. Van middenstandszijde wordt opgemerkt, dat het niet de bedoe ling is drie leden uit hun vereni ging zitting te doen nemen, doch dat men gaarne met een plaats genoegen neemt. De uitslag der stemming is, dat met algemene stemmen herkozen worden de he ren J. Kemmeren, Sj. Smit, J. Vloemans, J. v. Woensel, A. Wennekes, H. IJpelaar en J. Tuer lings en dat gekozen wordt de heer v. d. Put, voorz. der R.K. M. V. In 't kort zet dan de voorzitter de plannen uiteen bij K.B. ge vormd voor de officiële ingebruik neming der nieuwe kiosk, die be paald is op Zondag 29 en Maan dag 30 April, tegelijk met de vie ring van Koninginnedag. Voor de Zondag zijn geïnviteerd de Mu ziek- en Zangverenigingen uit Loonopzand, waartegenover de plaatselijke muziek- en zangver enigingen hun medewerking toe zeggen bij de officiële ingebruik neming der te bouwen kiosk al daar. Getracht zal worden ook de kinderen in de feestviering te be trekken, waarvoor echter de fi- nantiële steun der burgerij nodig zal zijn. De vergadering kan zich met de plannen hieromtrent spon taan verenigen. Bij de mededelingen brengt de voorzitter de onderwijskwesties ter sprake, waarbij hij echter op moet merken, dat het niet gewenst is hierover uitvoerige debatten te voeren. De kwestie heeft de volle attentie van de autoriteiten. Met de bouw van wachthuisjes voor de B.B.A.-passagiers zal gtewacht moeten worden tot het ogenblik, dat de werkzaamheden aan weg en riolering geheel zijn afgewerkt en ook voor Loonopzand in dit opzicht een geschikte gelegenheid is gevonden. De automatisering van de telefoon zal naar de ons verstrekte gegevens met 1 Juni een feit worden, tegelijk met Waalwijk. De algemene reclame voor de plaats zal een dankbaar wferkobject worden van de opge richte V.V.V. Loonopzand-Kaats- heuvel. Een nieuw verzoek om steun voor de Ronde van Kaats heuvel, gedaan door de Wieler club Kaatsheuvel, zal om het be lang van de plaats in gunstige overweging genom worden. Aan de vereniging Waalwijks Belang is adhaësie betuigd aan het adres de lijn 's-BoschLage Zwaluwe overweging genomen worden. Aan voor personenvervoer.- Een po ging door het bestuur van K.B. gedaan om plaatselijke hulp of controle van een oogspecialist, dat door de specialistenvereniging in Tilburg werd afgewezen, zal opnieuw de aandacht hebben van het bestuur, om de grote kosten en het vele tijdveriet, dat de vele bezoeken hiervoor naar andere plaatsen vergt. Een vraag van de hefer A. van Boxtel of het niet gewenst is ook nog andere handelsgroepen in het K.B.-bestuur op te nemen, kan de voorzitter gaarne delen. De 'bemerking van de heer J. Kemmeren een andere tijd te ne men voor het houden der jaarver gadering, daar blijkt dat de Zon dagmorgen te weinig ruimte biedt wordt van alle zijden gesteund. De secretaris zegt toe in een cir culaire tot de bevolking het doel en streven van K.B. uiteen te zet ten, om daardoor meer interesse voor het werk van K.B. te wek ken. Onder dankzegging sluit de voorzitter de geanimeerde verga dering. AQUARIUMVERENIGING. Ten huize van de heer G. van Huiten hield de Aquariumvereni ging Het Aquarium Woensdag avond een propaganda-vergade- ring, waarbij de heren Stevens en Vermeulen van „Rasbora" uit Breda een lezing met lichtbeelden gaven over de Aquariumsport. Het was voor de liefhebbers een zeer leerzame en interessante ver gadering, waarbij het bestuur het genoegen mocht smaken verschil lende nieuwe leden te mogen no teren. Hoe langer hoe meer trekt de tropische vissensport in ver schillende kringen de belangstel ling. LIJST VAN INSCHRIJVERS VOOR DE KERMIS 1951. H. Oudsen, Arnhem, babysport en fietsen 290.75; P. Dauphin, Breda hangpaardjesmolen ƒ240.-; G. Albers, Arnhem, kinderfiets molen met auto's 216.J. Dauphin, Helmond, kinderrijwiel- baan 122..Th. v. d. Kogt, Lelden, vliegtuigmolen 310.— E. Stuij, Dordrecht, rijwielbaan tje 138.— E. Ahrends, En schede, poonybaan 200.—; Th. Panbakker, Den Haag, automolen 45.— H. Dauphin, Dordrecht, babysport 383.— H. Siegers, te Helmond, hangpaardjesmolen 211.— Wed. H. Roels-Benner Bergenopzoom, kinderpaleis 347; B. Giezen, Den Bosch, draaimo len, 250.S. van Grinsven, Amsterdam, moderne showtent, 115.— J. Westenberg, Breda apentent 61.— A. P. Sips, Breda, kijktent, droomland 75; M. Serierse, Amsterdam, parade tent 240.Miniatuur Attrac tie Bedrijven, Arnhem, miniatuur kermisstad 35.— H. Boltini, Eindhoven, theater 175.— J. Paulussen, Venlo, horoscoop 10; R. Abeen, Apeldoorn, theater, 160.Mej. Rokven, Rotter dam, lijntreksport 30.—A. J. v. d. Krogt, Zoeterwoude, hoe- densport 80.M. Meijer, Apeldoorn, duikbootspel 57.50; J. Westenberg, Breda, electrisch cijferspel 31.P. Henke. Alk maar, rolschijvensport 200.- D. Bijl, Voorburg, sjoelbaksnel 130.— M. v. d. Meulen, Til burg. hengelsport 25.—; Wed. Ordelman, Arnhem, schiettent en lijntrekspel 78.75: C. v. d. Bre- kel Breda rollo oefenspel 154.50; Fr. de Leeuw, Leidsendam, balco oefenspel 30.— C. Rezel. Am sterdam, balco rotor 135.—; M. Volraat. Amsterdam, draaien de schietschijf 30.A. van Dijk. Rotterdam, lijntrektent 87; A. Beekvelt, Amsterdam, vlieg- bomsport 68.— H. Lamerus, Amsterdam, bnmperspel 260.—: A. v. M°el, Oosterhout, bumper- spel 325.—: J. Bakker. Apel doorn, berekeningspel 276.- Gebr. Homme-som, Breda, wind- hondensport 208.— J de Jongh Brielle. duikbootsoel (2) 66.— en 91.—; P. Vale, Bergenon- zoom, bnmperspel 165.— R. Vale. Beroenopzoom, oefenspel 180.Idem, autosport 80.-; A. v. Meel, Oosterhout, frites- wagen 70.—; H. Musters Kaats heuvel, frites 50.—; W. Brinks- ma 's-Bosch, gebakkraam 895.-; A. Galle, Bergenopzoom, gebak kraam 701.-; Idem, frites 176; H. v. d. Linden-Gerrits, Eindho ven, gebakkraam 1210.— M. Timmermans, R'veer, frites 65; C. Mutsacrs, Eindhoven, gebak kraam 850.— W. Theunis, Uden, gebakkraam 83.—; J. Werrens, Bergenopzoom, schiet tent 57.—; A. v. d. Bilt Utrecht peelgoedluchtballons 86. Idem, speelgoedluchtballons 45; A. F. de Jong, Vught, galanterie ën en speelgoed (2) 45.— en 20..W. v. Moergestel, St. Willebrord speelgoedballons 35 G. v. Amelsvoort, Tilburg, speel goed 25.— Th. Netten, Alphen a.d. Rijn. speelgoed 42.— W. Theunis, Uden, speelgoed 148.-; J. Jansen, Deventer, speelgoed 175.-; W. Dirks. Zwolle, steilwand 86.— J. F. de Voer, Apeldoo-n, skooter 1160.—: Wed. D, Beekvelt, Amsterdam, zweefmolen 176.— W. Schef- fer, Breda, schommel 666.66; K. Mulder, Amsterdam, hvpodro- me 50.— Th. Panakker, Den Haag, zweefcaroussel 80.— T. de Voer, Apeldoorn, schom mel 333.C. Verhulst, Oos terhout, schommel 770.C. Peeters-Roels. BergenoDzoom, ca kewalk 407.N.V. Alqem. Amus. Bedrijven, Den Haag, benzine autobaan 1540.—; W. Lindaart, Heusden, zweefmolen 151.J. Janvier, Bergen-op- 7oom, vrolijk rad 380.— J. Hoefnaoels, Helmond, holly-hol- ly 202.— N.V. Boeken, Hel mond, skooter 810.Gebr. Vermolen, 's-Bosch, rupsbaan 300.—; H. v. Eijk. Nieuwcn- veen, schommel 676.—: A. Bronswiik. Breda, fruit 100.— H. v. Houwelinoen. Tilhuro. fruit 25.—; C. v. Eulem, Kaatsheu vel. fruit 35.— C. van Delft, Waalwiik, fruit 71.71; L. Ver meer. Waalwijk, fruit 62.16; L. Maas^kker. Eindhoven, pin da's 90 50: L. Piasmans. Eind hoven, pinda's 85.C. van Ame'svoort. Tilburg, suikerkraam 100.—; J. J. Goris, Bergenon- zoom. suikerkraam 717.— B. de Kok, Tdhurg, suikerkraam 210.—; G. Pullens, Vunht. sui kerkraam 75.— S. Wa'stok. Dordrpcht, pindakraam 26.— W. Theunis, LIden, suikerkraam 98.— J. v. Gastel, Terheijden, suikerkraam 670.— A. v. Hest Tilburg, paling, vis en zuur 350.—; B. de Kok, Tilburg, id. 375.Fa. Visser, Amsterdam id. 110.F. v. Brunschot Til burg, id. 600.—; J. v. d. Haar, Genemuiden, id. 658.— J. van Strien, Breda, id. 404.— G. Laarman, Amsterdam, id. 822; M. v. Abelen, Loonopzand, id. 101.25; G. Woning, Kaatsheu vel, paling 75.—; J. Benner, Breda, ijs, 45.—; J. v. Zwiete- ring, Sprang, ijs 156.— A. D'Arsie, Oosterhout, ijs 67.50: L. Granucci, Tilburg, ijs 65.— M. Timmermans, R'veer, ijs ƒ41; L. Bataglion, Breda, ijs 60.— L. Lamerus, Amsterdam, licht- sport 420.— L. Brunselaar, Apeldoorn, puzzlespel 367.—; M. Westenberg, Apeldoorn, idem 446.—; L. Brunselaar, Apel doorn, speerwerptent 1000.—. In totaal 109 inschrijvingen. Gunning volgt. Kajotters-agenda. Maandag 7.30 u. n.m. Kajottersgroep. Dinsdag 7.30 u. n.m. Pioniersgroep. Woensdag 7.30 u. n.m. Ontspan ningsgroep. Donderdag 7.30 u. n.m. Kajottersgrofep. 8 u. n.m. Bestuursvergadering. 9 u. n.m. Leidersvormingscursus. Zaterdag 7.30 u. n.m. Ontspanning. Zondag 11.45 u. v.m. Studiekring. AGENDA. Maandag 26 Febr. 8 u. n.m. Repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 27 Febr. 7.30 u. n.m. Repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Dinsdag 27 Febr. 8 u. n.m. Cur sus Huwelijksvoorlichting Ver loofden Heren door Dr. Wijten- burg, Blokhut meisjes. Woensdag 28 Febr. 8 u. n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Gezelsch. Euphonia. Woensdag 28 Febr. 8 u. n.m. Jaarverg. Bond Huiseigenaren Eu phonia. Woensdag 28 Febr. 8 u. n.m. Apollo Theater „Allemaal Onzin" Toegang 14 jaar. Donderdag 1 Mrt. 7.30 u. n.m. Repetitie dameskoor Bel Canto, zaal J. van Dun. Donderdag 1 Mrt. 8.30 u. n.m. repetitie Gem. Koor Bel Canto, zaal J. v. Dun. ZWARE AUTO-BOTSING. Vrijdagmiddag omstreeks 1.15 uur heeft op de bewuste hoek waar ongeveer 15 jaar geleden een loco motief van de trammij. de woning van v. d. Hoven in reed, een zware autobotsing plaats ge had, wat toen naar omstan digheden nog vrij goed is afgelo pen zonder persoonlijke ongeluk ken. Omstreeks dit uur zijn er op dit kruispunt KerkstraatHoge- steenweg, bij gunstig weer, vele arbeiders om hun schafttijd door te brengen, toen een truc met aan hangwagen van de A.P.C., bela den met een fust petroleum met een inhoud van naar schatting 1000 liter, van de richting Kaats heuvel naar Tilburg reed, geheel rechts van de weg, terwijl op het zelfde moment vanuit de richting Tilburg een zwaar beladen vracht auto met bouwstenen naderde. Doordat vermoedelijk laatstge noemde te veel naar links aan hield, botste beide wagens met kracht tegen elkaar op, zodat de grote fust met petroleum van de aanhangwagen werd afgerukt en op het trottoir voor de woning van de landbouwer v. d. Hoven terecht kwam en de petroleum over de straatstenen vloeide. Ge lukkig bevonden zich op dat ogen blik geen personen op het trottoir, terwijl juist een kind gepasseerd was. De aanhangwagen van de A.P.C. werd grotendeels vernield, terwijl de 6 tons vrachtwagen aan de voorzijde werd beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich gelukkig niet voor. Spoedig was de Rijkspolitie ter plaatse om het verkeer om te leggen en stel de een voorlopig onderzoek in, terwijl later de Verkeerspolitie uit Breda ter plaatse verscheen. De 6 tons vrachtwagen met stenen kon hierna zijn weg op eigen kracht voortzetten, terwijl later de truc van de A.P.C. met aanhang wagen door de A.P.C. Service wferd opgehaald. BAL ten bate van Instrumentenfonds. Door het Comité van Actie van de Kon. Erk. Harmonie Concor dia werd besloten op 2de Paas dag een groot bal te organiseren ten bate van het Instrumenten fonds dezer harmonie. Het bestuur heeft de goede hoop dat over on geveer 4 5 weken bijna het ge hele corps van nieuwe blaasin- strumten zal zijn voorzien, terwijl nu reeds enkele instrumenten zijn gearriveerd om als proef ingebla zen te worden. Dit zal voor dit mooie corps een pracht aanwinst zijn. R.K.V.V. UNO ANIMO GAAT JUBILEREN. De R.K.V.V. Uno Animo gaat zich op maken om dit jaar haar zilveren bestaansfeest te vieren. Dezer dagen werd reeds de eerste vergadering belegd om dit festijn op waardige wijze te vieren, waarbij een Comité werd ge vormd, bestaande uit de heren G. van Esch, G. Nijkamp, C. van Loosdrecht, Jos de Kort, C. v. d. Sanden en M. v. d. Nieuwen- boer. Vermelding verdient dat te vens de ijverige secretaris de heer W. Berends zijn 25-jarig jubilé zal vieren als werkend lid en te vens ais secretaris. Hoogstwaar schijnlijk zal tevens het eerste elf tal van Uno Animo het bestuur een mooi geschenk kunnen aan bieden door het behalen van het Afdelingskampioenschap bij dit 25-jarig bestaansfeest. Op een en ander komen wij later nog terug. WERK OPGEDRAGEN. Door het gemeentebestuur werd de vernieuwing van het electri- sche licht van 43 gemeent'ewonin- gen opgedragen aan de firma G. M. Heyda Zn., alhier. GRATIS NAAR ROME. Zondag had ten overstaan der ouders van de K.A.J.-leden de verloting plaats van de papier actie voor de ratis reis naar Ro me, welke actie reeds enkfele we ken geleden werd ingezet. De ge lukkige reizigers waren Karei Aarts en Jos Lichtenberg. Proficiat jongens. OOK Mr. STEENBERGHE FAALT. De kabinetsformateur Mr. Steenberghe is er niet in ge slaagd een nieuw kabinet te vormen. Zaterdagavond heeft hij H.M. de Koningin gevraagd van zijn opdracht ontheven te worden, welk verzoek is in gewilligd. De formateur is vooral gestrand op bezwaren van de Partij van de Arbeid. Zondagmiddag heeft H.M. de Koningin opnieuw de beide Kamer-voorzitters geraad pleegd en vandaag overlegt zij met de fractie-voorzitters. Wie volgt? Eist het landsbe lang zo langzamerhand niet dat we een heus kabinet krij gen? LIEFTINCK WAARSCHUWT. De Minister van Financiën, prof. mr. Lieftinck, heeft in een brochure: „De overheid geeft en neemt" erop gewezen, dat bij het einde van de Marshall-hulp een ernstige inflatie dreigt, indien het huidige hoge investeringsvolume gehandhaafd blijft. Hij komt tot de volgende con clusies om de betalingsbalans slui tend te maken. 1. Credietbeperking is nood zakelijk en tekorten van de schat kist dienen vermeden te worden. 2. Met kracht moet worden opgevoerd de lopende productie van goederen en diensten en voor al van die, welke voor export geschikt zijn. 3. De arbeidsproductiviteit moet opgevoerd worden. 4. De investeringen en de con sumptie moeten ingekrompen wor den. Vijf gemcenteklassen. Een commissie die ingesteld was om deze zaak te onderzoeken, heeft aan de minister van So ciale Zaken geadviseerd om de indeling in vijf gemeente klassen voor lonen en salaris sen te handhaven; alleen voor salarissen boven 4500 wordt geadviseerd geen verschil meer te maken. Commissies schijnen altijd een aantal ja ren ten achter te moeten zijn. Onder de tram. In Den Haag is een echtpaar gegre pen door de tram Schevenin- genVoorburg. De man werd gedood, van zijn echtgenote werd het onderbeen verbrij zeld. Mr. Stikker. Mr. Stikker is Zaterdagavond in zijn functie van voorzitter van de O.E.E.S naar Amerika gevlogen om in Washington besprekingen te voeren over de grondstoffen- voorziening. Korea. Drie gewonde Ne derlandse vrijwilligers wor den met 28 andere gewonde soldaten gerepatriëerd. Ze zijn in Singapore aangekomen en zullen vandaar naar Neder land worden gebracht. De troepen der V.N. zijn Zondag weer 6 km. opgerukt. Roofoverval. - Zaterdagavond is in Nijmegen een winkelier door twee gemaskerde man nen overvallen die hem een hoofdwonde toebrachten en er vervolgens met 3000 van door gingen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. stelde de heer v. Woferden gerust. Hij vond het een zeer nobel ge baar van de schenker; bij noemde enkele voorbeelden waar ook een dergelijke afscheiding tegen billij ke kosten tot stand is gekomen. Hij vond een overeenkomst hier niet nodig, daar beide partijen hier zeggenschap in hadden. Door deze opmerking van v. Woerden werd de waarde van de schenking zeer klein aangerekend. De heer v. Woerden merkte nog op dat dit niet zijn bedoeling was, doch hij zag liever dat het op papier stond, om later me ningsverschil te voorkomen. Wethouder G. Nollen zeide de grond te hebben geschonken om dat het voor de gemeente was, wat een heel apart geval was, daar zijn tuin nu in twee delen gesplitst was; voor een ander was hij nog niet te koop voor 25 per m. De raad stemde hierin toe. De heer Nollen werd geacht niet te hebben meegestemd. Aan de wed. Peters-v. Strien is een perecel grond verkocht groot 322 m2 voor 723.65, liggende in de Brejaartstraat. Een stuk grond in de Boterpol- der, toebehorende aan W. J. Lankhuijzen, zal aan de gemeen te komen. Het is groot 12290 m2 voor 5300 per H.A. met een toeslag van 2000 voor de bereid heid tot verkoop. De gemeentebegrotingen 1950 en 1951 ondergingen enkele ad ministratieve wijzigingen. Hierna ging men over tot de rondvraag, die geopend werd door de heer Verschuren. Hij vroeg dc aandacht voor de Kartuizerstraat, bestrating, wandelpad en afwa tering. Hij stelde voor dat B. en W. een beroep zouden doen op de Waterschappen. Wat de bestrating betreft moet deze straat nog wat geduld oefe nen, daar ook Raamsdonk met ongeduld uitziet naar onze mensen die niet overal kunnen zijn. De heer Kicboom kwam op voor de ouden van dagen. Als deze mensen gaan wandelen om eens rond te gaan neuzen in ons dorp, is er geen enkele rustplaats, aldus de heer Kieboom. Hij stelde voor om enkele banken te doen plaatsen, wat door deze mensen op prijs zou worden gesteld. Dit voorstel ontlokte de voor zitter de opmerking dat ook de jongen van dagen hier blij meei zouden zijn. Intussen zijn er al drie banken besteld en deze zul len komen in de Beatrixlaan en een in de Margrietstraat. De heer v. Woerden stelde enioe vragen aangaande de straat verlichting, waarop de voorzitter kon antwoorden dat de N.V. Net- tenbouw over 3 of 4 weken ge heel klaar kan zijn. Op enkele masten moet nog gewacht worden. Verder zag de heer Vermeer graag dat ook de buitenoloeg der gemeente op Goede Vrijdag en deraeliike dagen vrij had. De heer Bergé besloot de rond vraag met de aandacht te vragen voor de bocht in de Molenstraat te Raamsdonk. Te 9 uur werd de vergadering gesloten. De gemeenteraad kwam Zater dag 24 Febr. te 7.30 uur onder voorzitterschap van Burgemeester Prinsen in openbare vergadering bijeen. De heer Lankhuizen was ab sent. Enkele ingekomen stukken en mededelingen werden voor kennisgeving aangenomen. De R.K. Meisjesschool te R'veer had een verzoek ingediend om toekenning van een voorschot op de uitgaven voor het vakonder wijs in nuttige handwerken en handelskennis, groot 743.44; dit was reeds in de begroting 1950 geraamd. Eenzelfde verzoek was binnen gekomen van het bestuur der N. H. Bijzondere Scholen voor lagfer- en uitgebreid lager onderwijs te R'veer, om een voorschot onder wijs in nuttige handwerken groot 660. Ook dit bedrag was reeds in de begroting 1950 geraamd en moet dus beschouwd worden als een formaliteit. De landbouwschool en ondfer- wijzerswoning zullen een aanvul lend crediet krijgen. Het betreft hier een 40-tal kapstokken, wat binnenverf en behang, terwijl ook de voorgevel van een siersteen voorzien zal worden. Dit alles bij elkaar genomen wordt het crediet verhoogd tot 2664.50. Het gaat hier om een administratieve over boeking. Met G. J. Berende alhier zal grond geruild worden in de San- doelse polder tegen grond in de Dombos, resp. groot 7866 m en I.32 H.A. Van Mr. A. M. de Roon en H. Hoogerwaard alhier zal grond worden overgenomen in de Boter polder, dit in het kader van het uitbreidingsplan en volkshuisves- Hierbij is een extra verhoging in begrepen wegens gemis van voor noemd land. Met Mevr. de Wed. J. G. Lankhuizen-van Dongen e.a. zal grond geruild worden in de Boter polder tegen in de Dombos, groot /5/Ü m2 tegen 2660 m2, dit voor 3350 per H.A. Punt 8 der agenda behandelde verder de aankoop van 2 wonin gen in de Oranjestraat 52 en 54 met erf van J. C. Niessen in het belang van de verbetering der volkshuisvesting en uitvoering van het uitbreidingsplan. De 2 panden zijn in eigendom overgenomen door de gemeente voor 2250, de huurprijs bedraagt 2 per week. Voor doortrekking van de Bea trixlaan zal grond worden over genomen van enkfele eigenaars, groot 500 m2 a 75 ct. en 567 m2 van de heer G. Nollen, welke de grond gratis aan de gemeente schenkt, onder voorwaarde dat 'n omheining geplaatst zal worden. De heer v. Woerden was de heer Nollen erg dankbaar voor deze mooie gestfe, doch met be doelde afscheiding was hij het niet eens, daar hier niet gespro ken wordt hoe die afscheiding ge maakt zal worden. De voorzitter ting-verbetering, groot resp. 18525 m2 voor 3300 per H.A. en 12220 m2 tegen 80 ct. per m2. Hiermede betuig Ik mijn hartelijke dank aan de Directie der Chroom- lederfabrlek „De Amstel", aan de Edelachtb. Heer Burgemeester, de Biljart ver. „Het Bandrpel", de Spaarver. „Van klein tot groot",fa milieleden, vrienden en kennissen voor de ontvangen cadeaux en de talrijke blijken van belangstelling die ik bij mijn 50-jarig dlenstjubileum mocht ontvangen. A. ROMBOUTS. Waalwijk, Februari 1951. Burg. Smeelelaan 26 TE HUUR te Waalwijk Br. onder No. 3557 bur. v. d. bl GEBOORTEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWBRIEVEN EN -KAARTEN GROTE LEVENS- EN VOLKSVERZEKERING MIJ heeft een vrijkomend Agentschap beschikbaar te Waalwijk. Voor energike kracht met voldoende vrije tijd unieke gelegenheid Vaste vergoeding en provis'e Waarborg vereist Br. onder no 73118 Reel. Advies <fi advert. Bur. „Die Haghe", Plein II, Den Haag.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3