M@t -&sendit pafej'e fel'S Vw shag dat Pakje £c£a-Pool m KORTE BERICHTEN Uil de Provincie DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 MAART 1951 met Mascotte gaat-ie goed! DE BURGEMEESTER REGELDE HET VERKEER ZELF. DE PRIJSWINNAARS ZIJN le Prijs M. TEN HAAFF, le Zeine 22, Waalwijk. 2e Prijs M. VAN BERGEN, Victoriestraat 10, Waalwijk. 3e Prijs P. LOMMERS, Torenstraat 78, Drunen. Daar het programma voor Tweede Paasdag hedenmorgen nog niet bekend was, vervalt deze week de „Echo- Pool". hand- en lijntekenen. Tevens kwam er een kamer beschikbaar voor directeur en leraren. Het lokaal in het Stationskoffiehuis kon verlaten worden. Huisvesting der school. Bij het onderwerp lokalen hebt u reeds kunnen lezen, wat de di recteur der school hierover mee deelt, Afgezien van de gymnas- tieklokaliteit kan de huidige huis vesting als tijdelijke oplossing wel behoorlijk worden genoemd. Het bestuur doet alle moeite om tot nieuwbouw van een school te ge raken. Als bouwarchitect treedt op Ir de Wilde te Breda. De stichtingskosten van een naar de eisen des tijds ingerichte school zullen uiteraard een groot bedrag vergen. In verband hiermede wordt overwogen om een aparte bouwcommissie en financierings commissie, welke dus elk een spe ciale taak te vervullen zullen heb ben, in het leven te roepen. Ledenaantal. Het ledenaantal der vereniging bedraagt rond 200 personen. Reeds in het vorig jaarverslag is betoogd, dat dit aantal veel te gering is. Het bestuur heeft be sloten om 'n« intensieve ledenwer ving te doen plaats vinden. Daar toe is 'n folder ontworpen waar in de betekenis van de Prot. Chr. H.B.S. is uiteengezet en welke op ruime schaal zal worden ver.* spreid. Bovendien zal in elke plaats van onze streek een com missie worden gevormd, welke door middel van huisbezoek zal trachten om leden en donateurs te winnen. Met de meeste aandrang ver zoeken wij om ieder in eigen kring leden te werven, opdat onze ver eniging in dit opzicht krachtiger wordt. Dit is noodzakelijk en ook mogelijk. M-30-M PROT. KERKORGEL VERENIGING VAN BESPELERS. In de ledenvergadering van 10 Maart heeft deze vereni ging verschillende besluiten genomen. Op de eerste plaats over het ten gehore brengen van psalmen en gezangen op le betreffende kerkorgels. Af wisselend zullen de oude en de nieuwe psalmberijming en de nieuwe bundel van de Ned. Herv. Kerk gebruikt worden. Voorts ligt het in het voor nemen jaarlijks een excursie te houden om een orgelfabriek of mooie orgels te bezichtigen. De contributie is verlaagd van 0.50 tot 0.25 per maand Begunstigers van de vereni ging betalen ƒ1.per jaar en donateurs 2.50. Tenslotte wordt een beroep gedaan op alle organisten en harmoniumbespelers zich bij de vereniging, die vanaf haar oprichting in November 1914 met succes heeft gewerkt en wier ledental in die tijd is verviervoudigd, aan te sluiten LIEDERTAFELFEESTEN. In verband met het feit dat de harmonie „St. Crispijn" de herdenking van haar 40-jarig jubileum, waarvoor reeds een muziek-concours is uitge schreven en alle maatregelen zijn genomen, reeds had be paald op 12 en 15 Augustus van dit jaar, zullen de Lieder- tafelf eesten nader worden vastgesteld op 25, 26, 27 en 28 Augustus d.a.v., met het pro gramma zoals dit het vorig jaar was vastgesteld en dat wij reeds vroeger meedeelden. MATINÈE „DE ZINGENDE KNAPEN". Zoals we reeds in ons blad van j.l. 16 Maart mededeel den, zullen „De Zingende Knapen" van O.O.G. op Eer ste Paasdag een matinée ver zorgen in concertaal „Thalia". Instructeur is de heer P. Mul ders en de dirigent is de heer J. Hesselberth. Het knapenkoor, dat werd opgericht in September van het vorige jaar, trad reeds met succes op bij gelegenheid van de uitvoeringen van „De mar telgang van Kromme Leen- dert". Thans zullen de knapen zelf een matinée verzorgen met medewerking van de solisten Mevr. Diny de Jong-Spapens, sopraan, M. Hesselberth, te nor, terwijl Mevr. Lyda Ver- hoeven-v. Gent .de' solisten aan de piano begeleid. El* een programma van geestelijke en profane liede ren worden uitgevoerd. Het doel van dit matinée is de 'Uondslag te vormen voor een iniformen-fonds, zodat, naar .ve hopen, binnen niet al te ange tijd „De Zingende Kna gen geüniformeerd voor de dag kunnen komen. Het matinée is toegankelijk tegen verplicht programma, waarvan de kosten 40 ct. be dragen. Wij hopen dat velen de voormiddag op 1ste Paas dag vrij zullen houden om dit matinee te bezoeken. Mogen wij vooral een be roep doen op de leden van de diverse Waal wij kse zangver enigingen om eens naar de jongste spruit der Waal- w ij kse zangwereld te komen luisteren. Ze zullen er beslist geen spijt van hebben. De aanvang van 't matinée '3 iz ulïi precies. 40-JARIG JUBILEUM. Zaterdag 17 Maart j.l. her dacht de lederfabriek Gragt- mans Wiesman de dag, dat haar werknemer de heer P. Voogd 40 jaar geleden in haar dienst trad. Ter gelegenheid van dit weliswaar toch zeld zame jubileum kwamen direc tie en personeel van genoem de firma bijeen in het voor deze gelegenheid feestelijk versierde magazijn om de ju bilaris in bijzijn van zijn echt genote en kinderen als blijk van dank en waardering te huldigen en toe te spreken. De heer J. Wiesman sprak na mens de directie in uiterst mooi gekozen woorden de ju bilaris toe en memoreerde de vele goede hoedanigheden die de heer Voogd eigen zijn. Het overgrote deel van zijn dienst betrekking is hij op het ma gazijn werkzaam geweest tot volle tevredenheid van klan ten en directie. De heer Wies man dankte de jubilaris ver volgens voor zijn 40-jarige trouwe dienst en nooit ver zaakte plichtsbetrachting, fe liciteerde hem met zijn jubi leum en bood hem als bewijs van waardering een prachtige bloemenmand en sigaren aan en overhandigde hem een ge schenk onder couvert. Ook dankte hij de echtgenote van de jubilaris en bood haar een taart aan. Werknemer N. v. Hilst sprak namens het personeel in goed gekozen woorden, genuan. ceert met een komisch tintje en dankte de jubilaris voor de prettige wijze waarop hij al tijd zijn collega's terzijde stond en overhandigde hem een geschenk in de vorm van een fraaie rooktafel. Deze dag werd zeker tot een onvergetelijke gemaakt toen de Edelachtb. Heer Bur gemeester Lambooy om 12 uur in de feestzaal kwam om de heer Voogd en tevens nog de heer Casteleijns, die in 1949 reeds zijn 40-jarig jubileum gevierd had, te decoreren met de bronzen medaille in de Or de van Oranje Nassau. De Edelachtb. Heer Burgemees ter sprak de beide jubilaris sen toe en spelde hen, nadat zij beloofd hadden deze me daille op elke verjaardag van H.M. de Koningin te zullen dragen, op de borst. De heer Gragtmans dankte de burgemeester namens de directie voor zijn zeer gewaar deerde woorden en speciaal voor zijn aanwezigheid op dit jubileum, dat voor beide ju bilarissen een dag zou worden waarop zij steeds met vreug de kunnen terugdenken. Nadat in luid koor het Wil helmus gezongen was, werd nog enige tijd gezellig doorge bracht onder het genot van een glaasje en een rokertje, dat in ruime mate door de di rectie beschikbaar was ge steld. Zeer voldaan over het gebodene zijn toen allen naar huis gegaan. hem een welkom toe te roe pen. Ook waren er de „vete ranen" van de parochie. De buurt bood de repatriant een prachtige nieuwe fiets aan, terwijl hij nog tal van ge schenken ontving. In de Besoijense straat kwa men er liefst twee tegelijk thuis: Jacob Mandemakers en A. v. Huiten. Daar kwam de buurt ook al een fraai cadeau aanbieden en verschillende deputaties en veel vrienden en kennissen kwamen de mi litairen de hand drukken. Katholiek Thuisfront was natuurlijk overal present. SOLEX CONTRA BUS. Vrijdag stopte een B.B.A.-bus vooraan in de Grotestraat te v.m. Besoijen om passagiers uit te la ten. Het gevaarte werd blijkbaar niet opgemerkt door J. K., die de bus op zijn solex achterop kwam gereden. Hij „nam" de bus, maar de partijen waren te ongelijk en de voorvork van de solex brak. K. zelf kreeg enkele wondjes aan zijn voorhoofd. Donderdagmiddag ontstond er een grote opstopping van het verkeer in de Grotestraat doordat de vracht-auto der firma van Turnhout uit Don gen. die achteruit de dam bij de fa. van Gent wilde inrij den. plotseling stil stond en midden op de grote verkeers weg met ge engeweld op gang was te krijgen en dus het ver keer op de weg geheel blok keerde. Aan beide zijden nam al spoedig de stroom auto's, vrachtwagens, bussen enz. toe. Onder deze auto-rijders die in de file kwamen, was ook onze burgemeester. Hij stapte direct uit, verwittigde zich even van de toestand, begon onmiddellijk zelf het verkeer te regelen en liet alles over het Zuidelijk trottoir passe- sen, zodat na enkele minuten de opstopping was opgeheven, de gehele file auto's was verdwenen en een agent ver scheen die de functie van de burgemeester, die zich een goed verkeers-regelaar had getoond, overnam. WERKGROEP K.V.P. Donderdagavond hield de Werkgroep van de K.V.P. afd. Waalwijk zijn eerste bijeen komst. De heer v. Adelberg hield een inleiding over „Het Federalisme". De inleider betoogde de noodzaak van federalisatie in Europa en behandelde de ver schijningsvormen in de we reld. Op de volgende bijeen komst van de werkgroep zal het bevolkingsvraagstuk be handeld worden. WEER THUIS. Zondag was er weer vreug de in een drietal Waalwijkse gezinnen, waar een zoon uit Indonesië thuis kwam. In de Crispijnstraat kwam i' rans v. Huiten terug. De buurt, de heren geestelijken, z'n patroons, een afgevaardig de van ons personeel en de putaties van verschillende verenigingen stonden klaar om AANRIJDING. Vrijdagavond om ongeveer half zes is een inwoner van Drunen aangereden door een vrachtauto op de brug te v.m. Baardwijk. De man was de brug bijna over, toen uit de tegenovergestelde richting een vrachtwagen er op kwam ge reden, met het gevolg dat de fiets onder de auto raakte. De fietser zelf bleef ongedeerd, maar zijn voertuig werd bijna helemaal ver nield. Dit zaakje is in onderzoek. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden i een paar wollen herenhandschoenen; een paar da meslaarzen; schakelarmband; wol len wanten; bankbiljet; weekkaart beige vingerwanten; houten duim stok; linker glacé dameshand schoen; een paar werkschoenen; kerkboek; gele ballpointpen. Verlorendamesportemonnaie met inhoud; vulpotlood; spaar bankboekje; 2 bruine wollen wan ten; glacé herenhandschoen; zwar te vulpen; een paar zwarte lak schoenen; hazewindhondje; twee steps; grijze ballpointpen; een paar nylons; hond (teckel); over jas. GOEDE PRESTATIES VAN DE JULIANA-ATHLETEN. Enkele leden van de Waal wijkse athletiekclub Juliana heb ben op de veldloop, die te Breda werd gehouden onder auspiciën van D.J.A. goede prestaties ge leverd. C. v. d. Wiel maakte in de D klasse een uitstekende tijd van 16 min. 24,8 sec. en kwam als eerste door de fyiish. Hiermee kwam$[hij in het bezit van de wisselbeker en een me daille. A. van Ravenstein eindigde de veldloop als nr. 8 en moest zich door een blessure direct onder medische behandeling stellen. Door de sterke wind was het parcours buitengewoon zwaar. waaruit dan de conclusie ge trokken wordt dat het nood zakelijk is zich goed te laten voorlichten, zich terdege voor te bereiden en de toebereid selen voor vertrek juist te nemen. Vervolgens worden enige belangrijke bijzonder heden verteld over de voor naamste emigratielanden, zo als de samenstelling van de bevolking, het klimaat, de godsdienst, de bestaansmidde len en werkgelegenheid en de sociale voorzieningen. Achter eenvolgens worden behan deld: Argentinië, Australië, Brazilië, Canada, Frankryk, Nieuw-Zeeland, de Verenigde Staten, Zuid-Afrika. In een slothoofdstukje vindt men dan verschillende adressen waar men terecht kan als men plannen heeft om te emi greren. „De Grote Trek" is maar een klein boekje, in een vlotte toon geschreven en in een uurtje uit te lezen, nochtans van groot belang voor iedere Brabander die de wereld in wil of moet trekken, want hem wordt de weg gewezen op welke wijze hij zich het best kan klaarmaken. De bro chure is voor 30 cent verkrijg baar bij het Provinciaal Op- bouw-Orgaan Noord-Brabant, Willem Il-straat 37, Tilburg. DE SCHOENENPRIJZEN. In een bijeenkomst te Am sterdam van het Nederlandse modecentrum voor de schoen en lederbranche is meege deeld, dat de prijzen nog steeds oplopen als gevolg van het feit. dat in de gehele we reld de vraag groter is dan 't aanbod. „De prijzen, die wij thans in de etalages van de schoenmagazijnen zien, zijn, als gevolg van de sterke con currentie, nog overgangsprij- zen. Binnen enkele maanden echter zullen deze prijzen be langrijk gestegen zijn". Een van de voornaamste re denen hiervoor is wel de ma teriaalpositie. Leder is een product dat voor de oorlog van groot belang is. Boven dien zijn er verscheidene lan den die vroeger leder uit voerden, maar het thans zelf behouden. Voor Nederland komt hier nog bij, dat binnen kort door het wegvallen van de Marshall-hulp de import van fijnere ledersoorten steeds moeilijker zal worden. Nederland. De Raad van Vakcentralen, waarin verte genwoordigd zijn de K.A.B., 't C.N.V. en het N.V.V., heeft in een telegram aan de rege ring haar teleurstelling uitge drukt dat de laatste prijsver hogingen zowel als die van de suiker zijn doorgevoerd zon der overleg met het georgani seerde bedrijfsleven. De Raad vraagt onmiddellijk overleg. Zaterdagmorgen zijn in Vogelenzang twee bussen op elkaar gereden. Zeventien personen werden gewond, van wie een levensgevaarlijk. Tijdens de stormen van dit weekend zijn twee Nederlandse schepen vergaan; de bemannin gen konden worden gered. Nog Verschillende andere schepen zijn in moeilijkheden geraakt. De Nederlandse Hoge Com missaris in Indonesië, de heer Lamping, heeft namens de Neder landse regering aan de Indone sische regering een nota ovferhan- digd, waarin bezorgdheid wordt uitgedrukt over de toenemende onveiligheid voor de Nederlanders in Indonesië. Korea. De strijdkrachten van de Verenigde Naties hebben de communistische troepen nu bijna helemaal uit Zuid-Korea verdre ven. Mocht het nodig zijn ver over de 38ste breedtegraad op te rukken, dan zal generaal MacAr- thur eerst overleg plegen met Washington en met de landen die deelnemen aan de strijd in Korea. PW BRABANTSE REVUE. Op Tweede Paasdag, 26 Maart, gaat in Roosendaal de première van de jaarlijkse Brabantse Revue, de dertien de in een reeks die sinds 1933, slechts enige jaren onderbro ken gedurende de oorlog, in West-Brabant aan velen echt Brabants plezier verschaft. Bij deze gelegenheid viert de heer Jac. Mol, de leider van het cabaretgezelschap „Klave ren Vijf", ook hier in de buurt bekend, zijn 40-jarig toneel jubileum. „DE GROTE TREK". Het Provinciaal Contact- Orgaan Noord-Brabant voor Emigratie - aangelegenheden heeft een boekje uitgegeven, „De Grote Trek" genaamd, dat speciaal bestemd is voor Brabanters die willen emi greren. Zijne Exc. prof. dr. J. E. de Quay, Commissaris der Koningin en voorzitter van 't Provinciaal Contact-Orgaan, heeft er een voorwoord in ge schreven. Hij wijst hierin op de noodzaak voor sommigen om te emigreren en onder scheidt dan verschillende soorten aspirant-emigranten op de eerste plaats de pioniers, maar daarnaast treft men ook bangerikken en mislukkelin gen. De brochure is bedoeld als een soort vlugschrift, geschikt voor de eerste kennismaking met 't vraagstuk van de emi gratie, bedoeld als een eerste stap op de weg naar het an dere land, zegt prof. De Quay, om te doen inzien dat velen een goed en een beter bestaan kunnen vinden in een ander land. In de inleiding wordt ver volgens het belang van het probleem der emigratie uit eengezet, waarna het waarom en het hoe aan de orde komt, (alle 10 juist geraden) (alle 10 juist geraden) ECHO-POOL. Wij maken er de Echo-Pool- deehiemers op attent dat het nog geen bewijs is dat men een prijs heeft gewonnen als men zelfs acht of negen wed strijden goed geraden heeft. Er zijn er onder de honderden inzenders dikwijls talrijken en dan moet er geloot worden want er zijn slechts 3 prijzen. VOETBAL-UITSLAGEN, le Klasse D RBC—LONGA 3—1 Xerxes—De Baronie 8—1 EmmaFeijenoord 22 Willem IITSC 71 NAC—NOAD i_o Sparta—BW i_3 le Klasse E SittardiaEindhoven 02 WVSp. Emma 33 BleyerheideMVV 12 Limburgia—Brabantia 2—1 HelmondiaMaurits 2—3 2e Klasse B DOSKOGoes 51 DESKAlliance 21 RACInternos 21 3e Klasse B OJC—MULO 2—2 BoxtelOSS li Baardwijk—Best Vooruit 1—1 (gest.). 4e Klasse C Maliskamp—B. Sport 2—2 N. GedachtHaarsteeg 12 Uno Animo—Zaltbommel 3—0 4e Klasse D RKDVCRWB l_0 SVGWaspik 20 Veerse BoysDWC 20 Were DiHeusden 02 DESK-ALLIANCE 2-1. Een stijlvolle kopbal van Jo van der Ven in de laatste mimi- ten bracht de overwinning voor de thuisclub en was een weldoen de verkwikking van een weinig emotionele wedstrijd. En zo zag de hard werkende Alliance-ploeg de punten nog in Kaatsheuvel blijven, al had nie mand dit 20 minuten voor het einde nog kunnen of durven ver wachten. De reden hiervan was dat de DESK voorhoede niet bij machte was de Alliance achter hoede te verschalken, die mét haar robuust spel dankbaar profiteer de van de buitenspelval, waarin de Dessers keer op keer liepen. Dit was ook al dikwijls het ge volg van het treuzelen der Des sers om de bal te plaatsen, waar door dirigent Smolders uit Roo sendaal tijd in overvloed kreeg om zijn mannen naar voren te dirigeren. Een andere fout bil de Dessers was het steeds op links spelen, waarbij toch herhaaldelijk bleek dat deze linkervleugel niet bij machte was om in de Roos en- daalse rechter achterhoek onheil te stichten. Trouwens over de gehele DESK ploeg enkele uitzonderingen daargelaten lag een vleugje matheid. De vaart en de drift in het spel misten wij deze middag bij de geel-blauwen, maar werd wel gedemonstreerd door de Roo sendalers. Toch dachten wij DESK het eerst te zien scoren en wel reeds in de eerste 10 minu ten, toen Toon van der Ven, zwaar gehinderd, in de banden van doelman v. Nassau schoot. Dit was eigenlijk het enige op merkelijke wat we de DESK voorhoede in de eerste drie kwar tier zagen doen. De Roosendalers toonden een grotere activiteit, waarvan de lange blonde v. d. Wegen het stimulerend voorbeeld was. On ophoudelijk stuurde hij zijn voor- waartsen het vuur in, die met open spel en felle rushes het de Desk achterhoede bij wijlen zeer moeilijk maakte. Succes bleef dan ook voor hen niet uit. Het was de Vette, die de aarzelende stop per omspeelde en droogweg langs Klijsen in het doel knalde, 0—1. Ook dit spoorde de Dessers nog niet tot meer vechtlust aan en het bleef tot de rust het oude liedje. Zelfs de thee scheen slap te zijn geweest, want beterschap was er nog niet veel te bespeu ren, totdat ongeveer 20 minuten voor het einde de gelijkmaker ter wereld kwam. Een voorzet van links ontmoette nog juist het been van Piet v. Boxtel en v. Nassau was geslagen. Dit had een gun stig gevolg. Nu kwam er meer spirit in, al werd het spel er niet bepaald vriendelijker op. En zo werd naar het einde gespeeld, dat toch nog een happy end voor de thuisclub werd, want na een magnifiek goocheltoertje van Cor Soeterboek volgde van dezelfde voet een juweel van een voorzet die door de inmiddels naar voren gekomen aanvoerder-stopper Jo van der Ven volgens de regels der kunst in de Roosendaalse touwen werd geknikt. Dit was het einde, want enkele ogenblikken later floot scheids rechter Wilbrords tot opluchting voor zichzelf, de spelers naar hun Zondags costuum. Wij ontvingen een artikel over de wedstrijd Desk—Alliance, ge tekend „Toeschouwer", voor plaatsing onder Vragen en menin gen onzer lezers, die z'n afkeu ring te kennen geeft over de hou ding van een zeker deel van 't publiek na de wedstrijd, dat z'n mening wil uiten op zijn manier en steeds belust is op een „mee vallertje". Wij kunnen dit niet opnemen omdat ons de naam van schrijver of inzender niet bekend is overigens kan het de goede sfeer niet bevorderen en de club niet dienstig zijn. Red SPRANG. S.D.O. Velen waren gekomen om de derby SDO 2-NEO 2, de be langrijkste wedstrijd om de bo venste plaats, te zien. Het was een mooie wedstrijd met diverse goede aanvallen. De aanvallen van SDO 2 waren wel iets ge vaarlijker, wat zij dan ook in een doelpunt uitdrukten, 1—0. Na 25 minuten deed zich een zeer jam merlijk ongeluk voor, n.l. de heer A. Versteeg brak zijn been, wat wij ten zeerste betreuren. We ho pen dat hij weer gauw hersteld moge zijn, hóewei het voor deze oude, sportieve en actieve voet baller misschien wel een afscheid van dc voetbalsport kan zijn. Dit ongeval was wel zeer jammer, daar er in het geheel geen sprake was van ruw of gevaarlijk spel. Na dit ongeluk werd de wedstrijd gestaakt. Het eerste elftal ging, door ziekte van diverse spelers en dooi de belangrijke wedstrijd van het tweede elftal, met spelers uit het derde aangevuld, dus zwaar ge havend, naar ONI, maar heeft op een zeer zwaar veld een verdien de 4— 1 overwinning behaald. Hoewel er van een sluitend elf tal in het geheel geen sprake kon zijn, kunnen wij over alle spelers meer dan tevreden zijn, daar alle zonder uitzondering gewei kt heb ben vcor twee en men ziet dat men dan voor het resultaat ook niet bang behoeft te zijn. SDO is het eerst in de aanval, hetgeen zij voor de rust in een doelpunt weet uit te drukken. Na de thee valt ONI hard aan, maar de doelman van SDO geeft niet thuis; dan maakt de midhalf er 2—0 van. Even later *n door braak en het is 3—0. Dan maakt ONI een mooi verdiend tegen- punt. Voorts denken we onze in valler-centervoor te zien doelpun ten, maar een achterspeler van ONI heeft de bal nog juist op de doellijn klemvast, maar dit is slechts uitstel, want dezelfde spe ler plaatst de toegestane straf schop in de uiterste hoek en het is 4—1; de laatste aanvallen zijn voor ONI en zo komt het einde van deze zeer sportieve wedstrijd die SDO verdiend heeft gewon nen. N. E. O. NJE.O.NA.C.-Veteranen 4-0. Met duidelijke cijfers heeft Neo deze belangrijke wedstrijd gewon nen en zich aan het hoofd van de ranglijst geplaatst. Op een mod derig terrein werden in deze wed strijd hoge eisen gesteld aan de lichaamsbeheersing. De veel lich tere NEO-ploeg was hier dan ook belangrijk in het voordeel. Met snelle aanvallen werd er al direct een flinke druk op het NAC-doel uitgeoefend, waarbij de linker van Neo door snel combineren de NAC-verdediging volkomen uit schakelde; was in deze periode de rechtsbuiten in iets betere vorm geweest, dan hadden hieruit reeds doelpunten moeten voortkomen. Nu duurde het een half uur eer NEO haar meerderheid in een doelpunt kon uitdrukken. Een snelle pass van de midhalf deed de bal bij de centervoor terecht komen, die snel doorgaf naar de rechtsbinnen, die met een hard schot doelman Raaijmakers geen kans gaf. Met NEO steeds in de aanval, werd met deze stand ge draaid. Het was reeds direct te zien dat NAC tekenen van ver moeidheid vertoonde, waardoor 't dan ook een vrij eenzijdige verto ning werd. Met negen man trok NAC zich in de verdediging terug om de nederlaag zo klein moge lijk te houden. Toch kon men niet verhinderen dat NEO haar over wicht nog met drie goede doel punten uitdrukte. Het tweede elftal heeft wel op zeer tragische wijze de wedstrijd tegen S.D.O. II moeten staken. Na 25 min. spelen kwam de NEO-doelman A. Versteeg op zeer ongelukkige wijze met een S.D.O.-speler in aanraking en brak een been. Dat dit moest ge beuren in deze uiterst faire wed strijd, is wel zeer jammer. Dat geen der spelers in verder spelen zin had, laat zich begrijpen. Als bijzonderheid kan hier nog vermeld worden dat dit de laatste wedstrijd zou zijn die doel man, Versteeg zou spelen, na een 20-jarige voetballoopbaan voor zijn vereniging NEO. CAPELLE. Wit-ZwartS.C.O. II, 80. In deze bekerwedstrijd was Wit- Zwart ondanks enkele invallers die deze middag uitstekend vol deden, over alle linies de meer dere. Door een prachtig doelpunt van J. v. d. Galiën kon Wit- Zwart de leiding nemen, 10. Met deze stand ging tevens de rust in. Na de hervatting kwamen de gasten helemaal niet meer aan bod; geleidelijk werd dan ook de stand opgevoerd en werd er nog zevenmaal gescoord. Hiervan nam er M. Priest vier voor zijn reke ning, A. Verduijn 2 en M. Romer één. Scheidsrechter G. v. Veld hoven, die deze wedstrijd leidde, had een zeer gemakkelijke taak. Het 2e elftal speelde Zaterdag tegen J.P.S. en won verdiend met 3—2. 2e Paasdag speelt Wit-Zwart zijn laatste uitwedstrijd voor de competitie en wel tegen Antonius te Tilburg. Supporters, die deze reis mee willen maken worden verzocht zich voor Donderdag op te geven bij dhr. H. Kraak. DRUNEN. R.K.D.V.C. I—R.W.B. I, 1—0. Gesteund door de sterke wind, die mooi spel onmogelijk maakte, weet Drunen voor de rust een veldmeerderheid te verkrijgen. Doelpunten blijven echter uit. Eerst 10 min. voor de rust weet D.V.C. het enige doelpunt van deze wedstrijd te maken. Ook na de rust is D.V.C. de meerdere, waardoor R.W.B. steeds forser gaat spelen. De houding van de spelers wordt onvriendschappelij ker en als een der DVC-spelers een dreigende houding aanneemt, wordt deze naar de kleedkamer verwezen. Met 10 man verder spelend, waarbij nog enige wegens opgelopen verwondingen op hal ve kracht, blijft DVC toch de meerdere en weet zo de kleinst mogelijke overwinning binnen te halen. Na de wedstrijd had een betreurenswaardig incident plaats tussen een paar DVC-supporters en een RWB-speler. R.K.D.V.C. 3—W.S.C. 3, 1—1. R.K.C. 3—R.K.D.V.C. 2 1—2. R.K.D.V.C. AVlijm. Boys A 1—1. R.K.D.V.C.—R.W.B. 1—0. Van R.W.B.-zijde ontvingen wij een verslag, met dringend ver zoek ook dit op te nemen. R.W.B. zal van deze wedstrijd weinig of helemaal geen plezier hebben beleefd. Niet zozeer omdat zij met 10 verloren, maar wel om hetgeen er na de wedstrijd is gebeurd. Toen scheidsrechter Geelen, die goed had geleid, voor de laatste maal had gefloten, stormde het Drunense publiek het terrein op en sloeg en trapte de R.W.B.- spelers, terwijl ook de scheids rechter moest zien dat hij binnen kwam. Omtrent de oorzaak van dit optreden, kan en moet men volkomen in het duister tasten. De wedstrijd had weliswaar een fors karakter, doch dit was zeer zeker wederkerig; dit getuigen al leen al het aantal vrij trappen die RWB tijdens dit treffen heeft mo gen nemen. Daar kwam na de rust nog bi), dat de midvoor der thuisclub van Weert, wegens het slaan naar een tegenspeler uit het veld werd gezonden. Dit is nu reeds de 2e maal binnen 4 weken, zodat er

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2