l Wijde Wereld! Waalwijkse en Langsiraatse Courani GOED VOORBEELD W.TIMMERMANS ZONEN NAAR DE BOLLEN! UIT DE INCASSO'S. INFORMATIES. GIROVERKEER. W A A L W IJ K I PERSOVERZICHT Nieuwe Kabinet. MARGARINE WORDT DUURDER. MAANDAG 19 MAART 1951 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VM HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 23 Abonnement 17 cent per week 2.25 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". De georganiseerde Nederlandse werkgevers zijn be reid eventuele extra-winsten die als gevolg van ver grote inspanning worden behaald, ten goede te doen komen aan de gemeenschap. Dit wordt gezegd in een verklaring, uitgegeven door de besturen der vier grote centrale werkgevers-organisaties. Op deze wij ze willen deze zich tot het uiterste inspannen voor opvoering van de productie om zo een sluitende be talingsbalans te krijgen. De vier werkgevers-organi saties die mede bedoelde ver klaring hebben opgesteld, zijn het Verbond van Nederlandse Werkgevers, het Centraal So ciaal Werkgeversverbond, het Katholiek Verbond van Werk geversvakverenigingen en het Verbond van Protestants- Christelijke Werkgevers in Nederland. Over de motieven die deze werkgeversorganisaties geleid hebben wordt gezegd: „De Nederlandse ondernemerswe reld heeft er bij de bespre king van de problemen naar gestreefd zich ernstig te rea liseren dat de offers, welke 't Nederlandse volk zich in de huidige noodtoestand dient te getroosten, gelijdelijk ver deeld moet worden over de verschillende lagen van de be volking.-Zij is er zich tevens van bewust dat het Neder landse bedrijfsleven ten volle zijn deel zal hebben bij te dragen in de verhoogde lasten welke op ons volk zullen drukken". Twee oorzaken hebben die lasten die momenteel op ons volk drukken: de vereiste krachtsinspanning voor de verdediging van het Noord- Atlantisch gebied en het te kort op de betalingsbalans, 'n tekort dat door de stijging der wereldmarktprijzen nog gro ter kan worden. De offers die voor het eerste gebracht moe ten worden, maken het twee de probleem natuurlijk nog moeilijker. „Desondanks, staat in de verklaring, zal een sluitende betalingsbalans moeten wor den bereikt om een noodlotti ge daling van het levenspeil en een omvangrijke werkloos heid in de naaste toekomst te voorkomen. Hiervoor zal bij voortduring naar een' verdere opvoering voor de productivi teit moeten worden gestreefd. In de gegeven omstandighe den is dit echter onvoldoende om de moeilijkheden te boven te komen. Het middel, dat op korte termijn in belangrijke mate daartoe kan bijdragen, is een algemene consumptie beperking. Daarnaast mag worden aangenomen dat de investeringen zich, door de zich wijzigende omstandig heden, eveneens op een lager peil zullen bewegen, hoezeer dit met het oog op de toekom stige werkgelegenheid is te betreuren". Spanningen die uit de verhouding tussen lo nen en prijzen voortkomen, kunnen alleen gedragen wor den als in alle lagen van de bevolking het besef leeft dat er inderdaad door allen offers gebracht moeten worden om onze bestaansmogelijkheid te handhaven. Een gebied waar op we ons het allereerst moe ten beperken is natuurlijk de weelde. Bij een dergelijke be wering krijgt men misschien onmiddellijk de tegenwerping dat er in de huidige omstan digheden al heel weinig weel de te genieten valt, maar men dient te bedenken dat in deze zelfde omstandigheden als weelde aangemerkt kan wor den wat we vroeger misschien niet als zodanig beschouwde. En is het eenmaal zo dat men eenvoudig van alle weelde heeft afgezien, dan geeft men een uitstekend voorbeeld aan zijn medemensen. Hoe het zij, in de verkla ring die de werkgeversver bonden hebben uitgegeven, hebben zij vele behartens- waardige dingen gezegd, nog vóór de regering met haar program op de proppen kwam. En dat is goed. Het bewijst dat onder de werkgevers de geest leeft die nodig is in de situatie waarin we verkeren. Nu hoeven we elkaar niets wijs te maken-en beweren dat cjit plan een enthousiast ont haal zal vinden. Dit zou on werkelijk zijn. O zeker, het zou veel mooier zijn als we ons met vuur aan het offeren zette, maar daar zijn de tij den niet naar, noch datgene wat vooraf gegaan is aan wat ons nu gevraagd wordt. Men kan bewondering hebben voor de spontaneïteit waarmee de besturen der werkgeversver bonden op de regeringsver klaring zijn vooruitgelopen, ten teken dat het hun ernst is, maar anderzijds rijst de vraag in hoeverre er van spontaneïteit sprake kan zijn als er al zo lang gehamerd is op productieverhoging en con sumptiebeperking, zonder dat daarvan veel verwezenlijkt werd. Tenslotte lijkt het meer op het doorhakken van een Gordiaanse knoop: het moet er nu toch maar eens van ko men. En dat is een feit. Vervolgens zal niemand •ontkennen dat we in de af gelopen weken nu juist niet opgezweept zijn tot bezieling. Het kabinet viel op Nieuw- Guinea, maar toen het een maal lag, wist iedereen waar het op aan zou komen. Een nieuwe regering zou niet op de eerste plaats komen staan voor de kwestie Nieuw-Gui- nea, maar voor het feit dat zij het volk zou moeten aanspo ren tot de uiterste krachtsin spanning en versobering. Nochtans moesten er zeven volle regeringloze weken van politiek gepingel verlopen eer een kabinet tot stand kwam dat volgens de algemene me ning nauwelijks het praedi- caat „nieuw" verdient. Nu gaat het er niet op de eerste plaats om dat we vijftien nieuwe ministers hadden wil len hebben, maar de burger vraagt zich af waai-om het zo lang heeft moeten duren eer dit, kabinet verwezenlijkt was. Was het omdat de politieke partijen beseften dat 'n land, zoals de zaken nu staan, een regering eigenlijk helemaal niet kan ontberen? Was het omdat zij overtuigd waren van de noodzaak ener krach tige regering? Was het omdat zij van mening waren dat de kwesties waarvoor wij staan nationaal opgelost moeten worden? Of was het misschien omdat zij het landsbelang in ieder geval hoger schatten dan voordeel voor zichzelf? Men ga maar ria: men heeft 't land doodgemoedereerd zeven weken lang een regering ont houden, waarmee de forma teur na veel passen en meten en met veel politieke tact er in slaagde een kabinet samen te stellen dat ongeveer de zelfde kleur heeft als het vo rige. En is het nu zoveel ster ker? Dan ligt het zeker aan de drie landbouwingenieurs die er zitting in hebben en aan het feit dat een land bouwingenieur het ministerie van oorlog beheert. Van een nationale gezindheid is al heel weinig gebleken: het gehan nes met de brede, bredere en breedste basis is er het zui verste bewijs van, waaraan de dan kunnen toevoegen dat de politieke partijen inder daad niet de indruk hebben gegeven dat ze erg offerbe- ï-eid zijn. Misschien lijkt het dat we tamelijk ver van ons onder werp zijn afgedwaald, maar we keren naar ons uitgangs punt terug en zien dan uit het bovenstaande dat we weinig bezieling kunnen putten uit wat er gebeurd is in 's lands hoogste politieke regionen. We moeten het dus zonder doen of ze ergens anders vandaan halen. Wij moeten ons on danks alle scepticisme waar mee we mogelijkerwijs ver vuld zijn achter d<» regering plaatsen, in de hoop en het critisch vertrouwen dat die ons via productieverhoging en consumptiebeperking naar re delijke levensomstandigheden zal leiden. Dit wil ondertussen niet zeggen dat wij ons als scha pen door een herder moeten laten leiden. Nee, een groot deel zal op ons zelf neerko men. Met name de versobe ring hangt van de bevolking als zodanig af in al haar ge ledingen. Met al maar erover te praten schieten we weinig op, zoals we er weinig mee opgeschoten zijn dat bij de 5 loonsverhoging werd be paald dat er ook harder ge werkt zou moeten worden. Tenslotte komt 't op de daad aan en in zoverre komt deze tijd overeen met oorlogstijd dat het er over gaater op of er onder, en dan nog zó, dat als we het niet doen er zeker onder gaan, als we het wel doen hebben we kans dat we er bovenop komen. Dat de werkgevers voor gaan, maakt het de andex-e groepen des te „gemakkelij ker" te volgen. En het moet nu eenmaal toch. Grappig is het allerminst, wel noodzake- lijk. Olienationalisatie in Perzië. Het Perzische parlement heeft met enthousiasme en eenstemmig het voorstel tot nationalisatie der olie-onder- nemingen goedgekeurd. Zoals men weet was de vermoorde premier Rasmara een sterk voorstander met de samen werking met de Engelsen, die sprake gekomen op de confe rentie te Londen, o.a. de ver dediging van het Middelland se Zeegebied. Na afloop van de besprekingen werd een communiqué uitgegeven, waar in werd gezegd dat de stand punten der beide partijen el kaar volkomen dekten en dat er geen belangrijke punten meer op een oplossing wach ten. TREINRAMP IN ENGELAND. Veertien mensen, waaronder een kind, kwamen om het leven toen de trein van Doncaster naar Londen bij Doncaster (Yorks hire) uit de rails liep. Verscheidene passagiers wer den door de ruiten naar buiten geslingerd. Velen werden gewond door rondvliegende glassplinters. Vier wagons ontspoorden, twee daarvan kwamen dwars over de rails te liggen. Artsen en ambu lances waren zeer spoedig na het ongeluk ter plaatse. Kassiers en Commissionairs in Effecten in de Brits-Iraanse Oliemaat schappij concessies hebben tot 1995. Daar zal nu echter niet veel meer van komen, al heeft de Britse regering al krachtig geprotesteerd tegen deze Perzische plannen. Pre sident Truman heeft zijn on derminister van buitenlandse zaken voor het Midden-Oos ten naar Teheran gestuurd om naar aanleiding van deze kwestie overleg te plegen met de Perzische regering. Het is niet zo'n wonder dat de Engelse en Amerikaanse regering zich zo druk maken over de Perzische nationalisa tieplannen. Perzië is een zeer belangrijk oliegebied niet al leen, maar neemt een strate gische positie in in het Mid den-Oosten. Bedenkt men dat Noordelijk hiervan Rusland ligt en dat vooral Engeland hier gi'ote belangen heeft, ter-„ wijl er voor een groot deel een anti-Engelse stemming heerst, dan begrijpt men dat er in Engeland en de Vere nigde Staten grote bezorgd heid heerst over wat de Per zen nu gaan beginnen. En ex- zullen nog wel heel wat woor den over vuil gemaakt wor den eer het uitgevoerd wordt. Ja, en als het doorgaat.... Rusland ligt natuurlijk als een panter op de loer en zal iedere gelegenheid aangrijpen om zijn positie in Perzië ster ker te maken. EngelandItalië. De Italiaanse minister-pre sident De Gasperi en zijn mi nister van buitenlandse zaken graaf Sforza hebben vorige week een bezoek gebracht aan hun Engelse collega's Attlee en Herbert Morrison, Bevin's opvolger. Daar hebben de Italiaanse ministers gehoord dat Enge land nog steeds vasthoudt aan de drie-mogendhedenverkla- ring van 1948 dat Triëst bij Italië hoort, hetgeen natuur lijk van belang is in verband met de conferentie der onder ministers van de grote vier in Parijs, die besloten hebben Triëst op de agenda der mi nisters-conferentie te plaat sen. Indertijd is men het niet eens kunnen worden over Triëst, omdat Italië en Joego slavië, toen nog een trouwe vazal van Stalin, er beiden aanspraak op maakten en men heeft het toen maar on der beheer van de U.N.O. ge plaatst, echter niet als een definitieve oplossing. Gromy- ko h^eft dit tere punt in Pa rijs plotseling weer naar vo ren gebracht, waarschijnlijk niet meer om Joego-Slavië's aanspraken te ondersteunen. Enfin, De Gasperi heeft zich gehaast om van Engeland de gewenste verklaring los te krijgen en het is hem gelukt. Er zijn nog verschillende andere belangrijke kwesties Staking in Parijs. Het pex-soneel van de Par ij- se métro en busondernemin gen is Vrijdagmorgen in sta king gegaan omdat ze de loonsverhoging die ze vragen niet kregen. Ze vroegen dan ook niet minder dan ongeveer zestig gulden per maand bij, waarover de regering uiter aard niet wenste te onderhan delen. De autoriteiten hebben ei gen diensten en legerauto's ingeschakeld om het verkeer tenminste zo goed mogelijk op gang te houden. Zeeramp. In de Golf van Biscaye zijn drie Nederlandse zeelui ver dronken toen het Engelse schip „Ulster Duke", dat door een Nederlandse sleepboot naar Italië werd gesleept, los sloeg, op de rotsen terecht kwam en zonk. Een andere Nederlandse zeeman werd zwaar gewond en een vijfde wordt vermist met de Itali aanse kapitein van het schip. Deze ramp is het gevolg van de zware storm die er Woensdag stond en die de sleep daags tevoren ook al in moeilijkheden had gebracht. Concessies? De plaatsvervangers van de minister van buitenlandse zaken der Grote Vier schijnen in Parijs met wederzijds loven en bieden langzamerhand een beetje in eikaars richting te zijn verdwenen. Zelfs Gromy- ko deed concessies, waarte genover dan de Westelijken ook weer genereus waren, zo dat de demilitarisatievan Duitsland en de overeenkom- sten van Potsdam op de agen da van de Grote Vier zullen komen, alsook het hersiel van de Duitse eenheid en v ooi-be reiding van een vredesver drag. Men waagde het zelfs optimistisch te zijn en te pra ten over een stap in de goede richting. Plan Schuman. De West-Duitse regering heeft aan de geallieerde Hoge Commissie voorstellen gedaan met betrekking tot een reor ganisatie van de West-Duitse kolenmijnen en de ijzerpro- ducerende industrie, in 't ka der van het Plan Schuman. Wanneer deze voorstellen, die ook besproken zijn met de vertegenwoordigers van de in dustrie en van de vakvereni gingen, zullen zijn goedge keurd, dan is de weg tot pa rafering van de overeenkomst betreffende 't plan-Schuman vrij. DE VOLKSKRANT: „Het nieuwe Kabinet is er dan eindelijk. Een schaap met vijf po ten is het niet geworden. Maar op vier poten lijkt het nogal ste vig te staan zowel door zijn personele samenstelling als door zijn verbinding met het parle ment. Het wachten is nu op de regeringsverklaring, waarvan wij verwachten, dat zij hard zal zijn overeenkomstig de noden van de tijd en rechtvaardig overeenkom stig de noden van de mensen". DE TIJD: „Het Kabinet is er en wij moe ten daaraan toevoegen het bleek er dus inderdaad reeds te zijn want wat vijf formateurs in pre cies zeven weken bij elkaar heb ben gezwoegd, is werkelijk niet van die aard, dat men van een nieuw Kabinet kan spreken." „Het oude Kabinet, dat thans het nieuwe is geworden, was een Kabinet, dat het sterk aan poli tieke vormkracht haperde. Het is ineengestort omdat het geen wer kelijke samenbinding bezat en niemand kan aantonen, waarom dit formeel nieuwe Kabinet, dat naar hetzelfde patroon is opge bouwd, wel politieke vormkracht zal hebben en wel een innerlijke samenhang zal vertonen." „Dit Kabinet verdient de steu nende critiek van ieder, wie in de zware jaren, welke ons wachten, het belang van het land oprecht ter harte gaat." DE MAASBODE „Beoordeelt men nu allereerst de geslaagde formatiepoging van prof. Romine, dan moet men er kennen, dat hij zijn informaties buitengewoon voorzichtig en met groot beleid ten uitvoer heeft ge bracht." „Hoe hef zij, in eon allermoei lijkste tijd, waarin de grootste zorgen op ons land drukken en grote offers van ons volk zul'er en moeten worden gevraagd, heeft prof. Romme het land aan zich verplicht door het uit de im passe te bevrijden, waai in het dreigde te geraken. NIEUWE ROTTERD. CRT.: .Staatsmanswijsheidi entoon- gespreid door prof. Romme, heeft ons na een crisis, die op de kop af zeven weken heeft geduurd, een nieuw kabinet bezorgd. Met beleid en tact heeft hij als infor mateur het terrein der politieke mogelijkheden afgetast en men mag het er gerust voor houden, dat het kabinet, dat hij thans als formateur tot stand heeft gebracht de werkelijke resultante van het Nederlandse staatkundige krach tenveld is." 700.000 LEDEN VAN VOORT PLANTING DES GELOOFS. Donderdag werden door de Nationale Directeur van de Pau selijke Missiegenootschappen, mgr. H. J. J. van Hussen, de resulta ten van de grote Missieactie in October van het vorig jaar, het Heilig Jaar, aan de Pauselijke In ternuntius te Den Haag, mgr. Paolo Giobbe, plechtig overhan digd met het verzoek, dat zij door hem worden overgebracht aan de H. Vader. Bijna 700.000 brieven, waarin de Nederlandse Katholieken zich opgaven als lid van 't Genootschap tot Voort planting des Geloofs of dit lid maatschap bevestigden, lagen in de grote ontvangstzaal van de Internuntiatuur opgestapeld. Zij lagen er gebonden in gouden lin ten, gerangschikt naar diocees, aangeduid met een mooi schild, waarop de naam van het diocees, het aantal leden van de Voort planting en de toren van de ka thedraal, als trotse getuigen van een geslaagde actie van de mis sieliefde van Nederland. DE EERSTE NAAIMACHINE. Een naaimachine is een zeer practisch voorwerp voor de huis vrouw en daardoor komt het, dat er over de gehele wereld millloe- nen in gebruik zijn. Toch is het niet onaardig te weten, dat de eerste naaimachine in 1845 werd gemaakt en was samengesteld uit hout en ijzerdraad. De uit vinder en maker hiervan was Elas Howe uit Boston, een een voudig werkman in de kleding industrie. Toevallig hoorde hij in een gesprek, dat het onmogelijk was een naaimachine te fabrice ren, omdat dit eenvoudig niet kon. Howe geloofde, dat dit wel zou kunnen en piekerde er dagen en nachten over, totdat hij meen de het gevonden te hebben. Maar het proefmodel was niet in over eenstemming te brengen met zijn tekeningen. Door velen werd hij gehoond en belachelijk gemaakt, doch Howe werkte verbeten ver der. Maandenlang piekerde hij cr over welke naaimachinesteek de beste was. Eindelijk na vier jaren proberen was zijn machine ge reed, mede dank zij de geldelijke steun van een zakenman, die wel vertrouwen in de uitvinder stel de. Dit heeft deze zakenman ook trouwens geen windeieren gelegd, want vooral was bedongen, dat hij 50% van de opbrengst zou ontvangen, indien octrooi werd verleend. Deze eerste naaimachine werk te perfect en het typische is, dat bij de fabricatie van alle latere machines de oorspronkelijke idee ën van Howe gehandhaafd ble ven. (De Llitvinder). JONGE VROUW DOODGESTOKEN. Een ongeveer 25-jarige vrouw, wonende in het Achtcroosteinde hij de Sarphatistra.it te Amster dam, is gisteravond door een man van ongeveer dezelfde leeftijd met een mes gedood. Na het volbrengen van zijn daad heeft de man zichzelf ver wondingen toegebracht en is in de Amstel gesprongen. Hij kon op het droge worden gebracht en moest in het O. L. Vrouwengast huis worden opgenomen. Zijn verwondingen zijn niet levensge vaarlijk, Een surveillerende agent werd omstreeks 10 uur door een burger gewaarschuwd, dat er een vrouw gillend de straat was op gelopen. Toen de agent bij de Amstel kwam, zag hij de man in het water springen, dat op die plaats zeer ondiep is. Deze poog- 'de zelfmoord te plegen door zijn hoofd onder water te houden. Met behulp van enige andere agenten slaagde men er in de man op de wal te trekken. Hij was reeds be wusteloos. Toen men in 't Ach- teroosteinde kwam, vond men de jonge vrouw met vele messteken in haar lichaam op de grond lig gen. Zij overleed na enige ogen blikken. Men vond op haar een nasfoto, welke echter geen na dere aanwijzingen verschafte. De politie heeft uren lang naar het wapen, waarmede de moord is gepleegd, gezocht, echter zonder resultaat. In het ziekenhuis heeft de dader later z'n naam genoemd. Hij was niet in staat over de mo tieven van zijn daad een nadere verklaring af te leggen. MOEDER EN ZOON VERDRONKEN. Auto reed iu Schie. Een auto met drie inzitten den is Vrijdagavond om on geveer. half zeven in de Delfs- havensche Schie gereden. De chauffeus.e van de wagen kon worden gered, maar de twee andere inzittenden, haar zus ter en een 5-jarige jongen, kwamen o mhet leven. De auto kwam uit de rich ting Den Haag en reed op de Abraham van Stolkweg te Rotterdam, toen door nog on verklaarbare oorzaak de wa gen plotseling naar rechts zwenkte en het water in tui melde. De wagen zonk binnen enkele ogenblikken. Naar het vakblad „De Krui denier" uit betrouwbare bron meldt, zal de komende mar garine-prijsverhoging in drie etappes worden doorgevoerd. Na de derde prijsverhoging zal de consumptieprijs per pakje van 250 gram 65 cent bedragen. De eerste prijsver hoging, die binnenkort te ver wachten is, zal 12 cent per kg., dat is dus 3 cent per pakje van 250 gram bedragen. Ge zien de sterk gestegen grond stof fenpr ij zen moest de rege- 'ring een te grote subsidie bij passen. De kans op de voor- raadvorming van margarine is gering. Niet alleen mag niet meer margarine worden afge leverd dan voor de periode van 7 tot 28 Januari jl., maar de fabrikanten zijn ook ge bonden aan productie-afspra ken. Volgens de nieuwe mar garine-conventie mogen de margarinefabrieken hoogstens 20 ton per week boven deze productie gaan. De prijs van margarine, die nu 32 tot 37 ct. per half pond kost, zal na de derde verho ging dus ongeveer verdubbeld zijn. Op 20 Maart gaat een groep van 280 leidsters en leden van het Kath. Vrouwelijke Jeugdwerk voor een 10-daagse bedevaart naar Rome. Er zijn leidsters bij van de V.K.H.J. Jongerengemeen- schap, Gidsen leidsters. Jeugd zorgleidsters, Kath. Meisjesgilde enz. In het voorjaar heeft Holland voor de buitenlandse toeristen ei genlijk maar één attractiede bloeiende bloembollenvelden. En het zijn net alleen de buitenlan ders, die ze komen bewonderen. Op de bollendagen beweegt zich één onafgebroken stroom van voertuigen en fietsers door de streek tussen Haarlem en Leiden om het rijke kleurengamma dei- velden met narcissen, hyacinthen en tulpen te bewonderen. Sinds de „vreemdelingen-in dustrie" met het oog op de de- viezenpositie van ons land van zo groot belang is geworden, heeft men er in de bollenstreek voor gezorgd steeds meer attracties te scheppen. Een der voornaamste is wel de Nationale Bloemententoonstelling „Keukenhof" te Lisse, die thans voor het tweede jaar geopend wordt. Deze tentoonstelling werkt volgens een tienjarenplan, maar nu, in het tweede jaar, zijn reeds 21 van de 26 Ha. oppervlakte beplant. Tien millioen bollen zul len hier straks uitspruiten en met kleur en geur zullen de bloemen het vroegere jachtdomein van Ja- coba van Beieren vervullen. Vorig jaar kwamen velen reeds in de eerste weken engingen teleurgesteld heen. Want slechts wat narcissen vielen te bewonde ren. En Heintje Davids gaf de mening van velen kernachtig weer toen ze zei „Gras hebben we in het Vondelpark óók Om er voor te zorgen, dat ook de vroege bezoekers niet teleur gesteld heengaan, heeft men thans een groot glazen tentoonstellings gebouw met een oppervlakte van 2000 M2 ingericht, waar tulpen in 750 variëteiten zullen bloeien. Maar over het algemeen zullen zij, die slechts éénmaal de ten toonstelling kunnen zien en dan ook „waar voor hun geld" willen hebben, er goed aan doen met 'n bezoek te wachten tot midden April, dan is „Keukenhof" op z'n mooist Een andere attractie, die inge burgerd begint te raken en die ieder jaar honderdduizenden be zoekers trekt, is het grote Bloe mencorso, dat door de bollen- streekt trekt. Ditmaal voert het 't motto „Dieren in het Bloemen- rijk". HET BLOEMBOLLEN. SEIZOEN t In Maart bloeien de nar cissen, in April vermoedelijk de tulpen en hyacinthen. Dat hangt grotendeels van de weersgesteldheid af. Op 20 Maart wordt de ten toonstelling „Keukenhof of ficieel geopend. 24 Maart, Paaszaterdag, wordt de Demonstratietuin „Treslong" te Hillegom gra tis voor het publiek openge steld. Zaterdag 21 April trekt het grote Bloemencorso door de Bloembollenstreek En bijzondere aandacht trek ken ook steeds de bloemenmozaï- ken, die zo tegen de tijd van het corso worden vervaardigd door de inwoners van de streek. Op bijzonder kunstvaardige wijze worden hier bloemenschilderijen getoverd, kleine fijne werkstukjes maar ook tableaux zo groot als een huis. Er komen er ieder jaar meer bij. Door onderlinge wed strijden voert men de schoonheid van deze bloemenschilderijen steeds hoger op. Plaatselijke verenigingen voor vreemdelingenverkeer zorgen voor andere aantrekkelijkheden: bloem- versieringen, rondvaarten door de bloeiende velden. De Spoorwe gen laten extra treinen rijden, op de bollendagen stoppen de trei nen tussen Haarlem en Leiden aan ieder station. Talrijke auto busondernemingen en reisbureaux ondernemen tochten naar de bloei ende bollenstreek. Voor allen die dit voorjaar van dit kleurige schouwspel willen ge nieten, is er alle gelegenheid om dit te doen. Zij kunnen een tocht maken door de bloeiende velden, eventueel per rondvaartboot, zij kunnen de prachtige demonstra tietuin van het bloembollenvak „Treslong" op Hillegom bezoe ken of zich vermeien in de lom merrijke lanen van „Keukenhof". De bollenstreek roept hen, in geu ren en kleuren, het welkom toe ABONNEERT UOP DIT BLAD

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5