DRUNEN 'still making friends' BIOSCOOP-PROGRAMMA (%0*é 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN Vltffi VRIJDAG 23 MAART 1951 SPROETEN*—m Koop tijdig SPRUTOL POPPENKAST- VERTONINGEN. Rook met Uw Spits Uw oor en luister naar het oordeel van de ervaren roker der Virginia van standing: „King's Cross, in één woord... subliem!" Geen wonder, dat het oor van de detaillist tuit van de gestage vraag naar King's Cross - Knoop bet in Uw oor. zij is meer waard dan ze kost. Jaarvergadering N. C B. Afd. Drunen-Elshout met de Liedertafel alhier zal concerteren. Dit als tegen prestatie voor het concert dat „Oefening en Vermaak" vorig jaar aan Zuid-Limburg heeft gebracht. Het Limburgs gezelschap zal ca. 4 uur in Waalwijk ar riveren, terwijl het gezamen lijk concert ditmaal zal plaats hebben in de R.K. Gilden bond. De muzikaliteit, het bijzon dere stemmenmateriaal en de jovialiteit onzer Zuidelijke landgenoten kennende, mogen wij verzekerd zijn van een mooie cn genoeglijke avond. LEZING VEDEH.OVA. De directeur van het Waal wij kse Instituut voor Toege past Natuurwetenschappelijk Onderzoek, Ir. J. Roelofs Heyrmans, hield voor de le raren en leerlingen van de Vakschool en voor een aantal genodigden, w.o. technici en leerfabrikanten, een lezing over „Het werk van de orga nisatie T.N.O. en van het Le derinstituut in het bijzonder". komen vroeg in 't voorjaar De organisatie T.N.O. ver richt geen zuiver wetenschap pelijke arbeid, doch stelt zich ten doel de resultaten van wetenschappelijke onderzoe kingen aan te wenden voor de industrie en het Nederlandse volk. Daar Nederland het in de toekomst zal moeten heb ben van de industriële wel vaart, wijst Ir. Roelofs Heyr mans er op dat industriële welvaart niet betekent het bouwen van nieuwe fabrie ken, maar vooral het brengen van goede producten, die ge ëxporteerd kunnen worden. In het oorlogsjaar 1917 wer den er plannen gemaakt om een T.N.O.-organisatie op te richten, maar door de moei lijkheden van de na-oorlogse jaren heeft het tot 1923 ge duurd vooraleer de plannen verwezenlijkt konden worden. Het Lederinstituut in Waal wijk kwam in 1932 tot stand en kwam voort uit het rijks proefstation voor De Leder en Schoenindustrie. De centrale van het T.N.O. omvat de volgende organisa ties: 22 nijverheidsorganisa ties, 14 landbouworganisaties. 2 organisaties voor de land bouw en nijverheid, 4 voor de voeding en 2 voor de gezond heidszorg. Voorts zijn er nog 2 instituten voor de rijksver- dediging. Het Lederinstituut bestrijkt een zeer uitgebreid terrein. Door de industrie wordt het researchwerk van het T.N.O. buitengewoon gewaardeerd. De resultaten van de onder zoekingen komen dan ook op de eerste plaats ten bate van de industrie. Het T.N.O. houdt regelmatig contact met soort gelijke buitenlandse instellin gen. Het Instituut houdt zich momenteel bezig met onder zoekingen op het gebied van naai- en lijmverbindingen, terwijl binnenkort zal worden begonnen met het onderzoek omtrent het drogen van leer. Er is op het Instituut een lijst samengesteld van onderzoe kingen waarin de industrie be lang stelt. Deze lijst is even wel zo uitgebreid geworden dat mén een keus moet doen en de urgente gevallen laten voorgaan. De inleider behandelde ver volgens de financiële steun van belanghebbende indus trieën. Deze is zeer beduidend en als tegenprestatie geeft 't T.N.O. gratis adviezen bij het inrichten van nieuwe fabrie ken en zorgt voor het keuren van grondstoffen e.d. Per jaar worden ongeveer 800 mon sters, voornamelijk uit de leer-industrie, onderzocht. De laatste tijd komen er ook ver zoeken uit de schoenindustrie om producten of grondstoffen te keuren. Ir. Roelofs Heyr mans wees nog op de voor lichtende taak van het Insti tuut door regelmatige publi caties omtrent het werk, nieu we ontdekkingen enz. De directeur sloot met de wens dat het Instituut ook in de toekomst zijn bijdrage mag leveren voor de volkswel vaart. De voorzitter van Vedeho- va, Martin van den Assem, had de bijeenkomst geopend en de spreker welkom ge heten. Na de lezing werden nog verschillende vragen gesteld en beantwoord. de de dokter. Gelukkig bleek de val nog al goed afgelopen te zijn. De dokter kon niets ernstigs constateren. HUMORISTEN-CONCOURS. Onze plaatsgenoot de heer J. v. d. Griendt, die binnen kort zijn zilveren jubileum als humorist hoopt te vieren, zal Zondag 1 April a.s. deel nemen aan het groot Natio naal Humoristen-Concours te Made, ten bate van het wijk- gebouw van het Wit-Gele Kruis. Wy wensen onze plaatsge noot gaarne alle succes. AGENDA. Zaterdag 13.30 uur: Cross Country „Rossinant". Zondag 12 uur: Knapenkoor O.O.G. in Thalia. Zondag 8 uur: D.V.S.V. „De Tante van Charley" in de Gil denbond. Zondag 25 Maart: Repetitie dames en heren der Lieder tafel „Oefening en Ver maak" om 12 uur in „De Twee Kolommen". Maandag 26 Maart: Repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak". Maandag 8 uur: D.V.S.V. „De Tante van Charley" in de Gildenbond. SAMENSTELLING VAN DE HUURADVIES COMMISSIE TE TILBURG. Voorzitter: F. J. J. Hoogers, Telefoonstraat 4 te Tilburg. Leden: J. J. W. Palm, Schee- persdijk 15 te Oisterwijk. C. Th. A. Bodden, Jan v. d. Lee- straat 3 te Tilburg. R. A. G. H. v. d. Schoot, Zomerstraat 41 te Tilburg. A. J. Remmers, Hoefstraat 217 te Tilburg. Secretaris: A. H. Bakx, Wethouder Romboutsstraat 57 te Breda. De Huuradviescommissie is gevestigd: Lange Schyfstr. 66 te Tilburg. Haar secretariaat is geves tigd: Gemeentehuis te Breda. JAARVERGADERING SUPPORTERSVERENIGING W. S. C. De heer Verwiel vroeg naar de mogelijkheid van het ver krijgen van plaatskaarten bij Interlandwedstrijden via de Federatie. Dit punt was daar reeds aan de orde. De heer Spijkerman vroeg aan het bestuur om haar leden op het hart te drukken zich sportief te gedragen in han delingen en uitlatingen, ook ten opzichte van de spelers. De voorzitter zegde gaarne zijn volle medewerking toe. Nadat de heer Rooze de woorden van de heer Spijker man nog had onderstreept en de heer Hoffmans zich had overtuigd dat onze vlag aan een keurige mast zou worden gehangen, dankte de voorzit ter voor de belangstelling van allen en voor het wélslagen van de vergadering. Hij vroeg propaganda voor de uitwed strijden en de beste krachten en medewerking voor 1951. OPRICHTINGS VERGADERING E.H.B.O. VAN DE TRAP GEVALLEN. Woensdagmiddag was de echtgenote van de heer M. v. Loon aan het werk op de zol der van haar woning. Toen zij naar beneden wilde gaan schoof de ladder onder haar weg en mevr. v. Loon viel naar beneden. Hoewel zij Veel pijn had kon zij nog naar de slaapkamer komen, waar zij op bed ging liggen. Haar zus ter vond haar later zo; zij had hevige pijn en kon zich heel moeilijk bewegen. De heer v. Loon werd van onze druk kerij geroepen en waarschuw- Op Maandag 19 Maart j.l. hield de Supportersvereniging W.S.C. haar jaarvergadering. Om ongeveer 8.30 uur open de de voorzitter de bijeen komst met een welkoms woord. Hij betreurde het dat er zo weinig belangstelling voor de vergadering bestond en haalde tevens aan dat ook het meegaan bij uitwedstrij den beter kon. Wel kon de voorzitter tot zijn genoegen mededelen dat na een flinke inzinking wederom 't leden tal van de vereniging stijgen de was. Voorts maakte hij in zijn openingswoord melding van het toetreden tot de Fede ratiekring Tilburg en Omstre ken van Supportersverenigin gen. Contact was reeds gelegd met de Scheidsrechtersbond, terwijl spelregelavonden op 't programma stonden. De voor zitter releveerde nog de in stelling van 't trainingsfonds, de vrijwillige bijdragen van supporters voor het houden van buitentraining, de schen king aan W.S.C., het in stand houden van „Goal" ons fraaie cluborgaan, het geschenk aan W.S.C. bij haar 9e lustrum in de vorm van een fraaie sup- portersvlag enz. Speciaal nog memoreerde hij de vie ring van het 5-jarig bestaan van onze eigen vereniging, waarbij enkele leden aan het bestuur een feestgave van 250 gulden aanboden bij monde van de heer H. Hoffmans. Nadat spreker een gecom bineerde vergadering met het W.S.C.-bestuur had aangekon digd en zijn medebestuurders bedankt had voor het werk van het afgelopen jaar en de goede onderlinge samenwer king, gaf de voorzitter het woord aan de secretaris voor het voorlezen van de notulen. Deze werden onder dank goedgekeurd en vastgesteld. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat 't leden tal aan het einde van 't jaar 111 bedroeg, waaruit bleek dat de inzinking volledig was te boven gekomen. Een keuri ge opsomming van alle feiten die in het afgelopen vereni gingsjaar waren gepasseerd met als hoogtepunt de viering van het le lustrum, gaf aan de leden een kort, maar nauw keurig resumé over 1950. De secretaris werd hiervoor dank gebracht. Ook de penningmeester kreeg met zijn jaaroverzicht de goedkeuring van de verga dering. De officiële décharge zal in „Goal" gepubliceerd worden. De aftredende bestuursle den, t.w. de heren v. Engelen, Wiesman, Duquesnoy en Van Roessel werden bij enkele candidaatstelling en bij accla matie herkozen. De goedkeuring van statu ten en huishoudelijk regle ment zou wachten op een vol gende vergadering, binnen een maand te houden, waarbij de leden tevoren een concept zou worden ter hand gesteld. Nadat het bestuur „carte blanche" had gekregen voor de besteding van 't geschenk van 250.werd overgegaan tot de rondvraag. Maandagavond werd in Waalwijk de oprichtingsver gadering gehouden voor een plaatselijke afdeling van de R.K. E.H.B.O. De heer Veltman, secretaris van het Wit-Gele Kruis, open de ongeveer drie kwartier na het aangekondigde aanvangs- uur de bijeenkomst, die vrij goed was bezocht. Hij heette allen welkom en zette in het kort uiteen hoe de E.H.B.O. oorspronkelijk een onderafde ling van het Wit-Gele Kruis was en hij door de grote groei een zelfstandige organisatie is geworden, die echter nog de nauwste relaties heeft met 't Wit-Gele Kruis. De heer Velt man betoogde dat het nood zakelijk was dat in alle krin gen E.H.B.O.'ers zijn en hoop te dat veel leden die avond tot de E.H.B.O. zouden toe treden. Hierna werden drie films vertoond. Een tekenfilm over de spijsvertering, bloedsom loop etc. van de mens, een film over het Heilig Jaar en nog een over het reddings werk in de bergen. Aardige films, maar, vooral de laatste, met een erbarmelijk commen taar en dito muziek. Een propagandist van de Nederlandse Katholieke Bond van E.H.B.O. releveerde nog het ontsta?,n van de organisa tie. Aan de hand van veel voorbeelden uit de practijk toonde hij het grote belang van de eerste hulp. Hij kon digde aan dat ook in Waalwijk begonnen zal worden met een cursus, die gegeven wordt door Dr. Lenglet. De bijdrage hiervoor bedraagt 20 cent per week. Hierna werd er nog een film vertoond en briefjes ver spreid, door middel waarvan men zich als lid kan aanmel den. In de buurt zullen de ko mende dagen weer enige gro te kindervoorstellingen gege ven worden door Nederlands mooiste Poppenkast. Barno Jacovi's poppen-theater brengt iets heel bijzonders op dit ge bied. Het beschikt over prach tige, artistieke poppen die een geheel eigen spel spelen, dat overal grote waardering heeft gevonden. Dit poppen-theater is dan ook zeer geliefd en on telbaar zijn de successen en gelegenheden waar met succes is opgetreden. Ook de groten zullen zich danig amuseren. Zie de avertentie elders in dit blad voor Waalwijk. Kaats heuvel en Berkdijk. VERNIELZUCHT. Lieden die blijkbaar niets te kort kwamen, maar wel een drang om te vernielen in zich voelden, hebben zich toegang verschaft tot de lokalen van het zwembad. Na hun bezoek werd er niets vermist, maar wel was er een en ander ka pot gemaakt. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Elisabeth C., dv. H. F. Engelen-v. Veggel te Sprang-Capelle Elisabeth W. M„ dv. G. Pijnenborg-v. d. Wiel te Drunen Harry, zv. M. D. Boezer-Le Febre Jo- sephus A. M., zv. A. M. A. Hesselberth-v. Zon Johan nes P. M., zv. L. A. M. Ver- wiel-Verstraeten Marinus J. A., zv. A. J. Alessie-Mul- ders Gerda J. M., dv. A. W. C. Verappe-Farla Irene A. L. J., dv. A. H. Swinkels-van den Munckhof. Overleden: Maria Lammers 77 j„ wed. van P. de Werd. Huw.-aangiften: A. J. Briai- re 31 j. te Geertruidenberg en W. M. den Teuling 28 j. te Waalwijk A. A. M. v. d. Linden 27 j. te Deventer en L. M. Charpentier 24 j. te Waalwijk. Gehuwd: H. H. v. Helvoirt 28 j. te Loonopzand en P. M. v. Bijnen 30 j. te Waalwijk. Ingekomen: T. Langhout, wed. van der Hoeven en ge zin van Soerabaja L. C. van der Hoeven en gezin van Soerabaja J. M. de Brouwer van Loon op Zand G. J. Beerens van Arnhem J. B. Verhoeven van Hoens- broek A. L. Schilders van Oirschot H. Kerkwijk van Wijk en Aalburg J. Klomp van Zeist. Vertrokken: J. H. de Groot naar Den Haag A. J. M. Schapendonk naar Udenhout C. v. Assen naar Tilburg G. Brouwer en echtg. naar Rotterdam F. T. M. v. Sum- meren naar Beers M. J. Maas naar Drunen. EXCURSIE 2e KLAS NIJVERHEIDSSCHOOL. OPSTEL VAN EEN VAN DE LEERLINGEN. De 2e klas mach. bankwerkers is Vrijdag 16 Maart op excur sie geweest. Onderweg werden de jongens die in Drunen, Nieuw- kuijk en Vlijmen wonen, opge nomen. In Den Bosch gingen we eerst de fabrieken tfan Grasso bekijken. We werden in de can- tine ontvangen, waar ons de verschillende afbeeldingen die ^r.p de muren zijn aangebracht, wer den uitgelegd. Vervolgers ginge.i we de fabriek in en kregen alle afdelingen te zien. Op di proef- stand stonden 4 compressors proef te draaien en de verschil, lende grote draaibanken werden bezichtigd. Ook de magazijnen kregen we te zien met de ver schillende voorraden. Van deze fabriek vertrokken we om luit 12 en gingen eerst een stukje eten. Vervolgens naar Tiel, naai de Daalderop Metaalwarenfa- briek. Ook op deze fabriek wer den we in de cantinc ontvangen door de personeelschef. Hij ver telde ons, dat de fabriek juist dezer dagen 70 jaar bestond. Als klein bedrijfje begonnen, is de fabriek uitgegroeid tr.t wat zij nu is geworden. Er werken thans 950 mensen en er worden potjes, pannen, luxe voorwerpen, huis houdelijke voorwerpen, geisers en warmwater-reservoirs groot en klein gemaakt. Ook maakt men halffabrikaten, zoals fietslan taarnkoppen van de bekende Philips rijwiellampcn, snelblus- sers enz. Doch je moet het zien wil je er een goede indruk van krijgen. Er zijn verschillende af delingen waar veel brandgevaar is en er mag dientengevolge niet gerookt worden. Om alles goed te kunnen zien werd dc groep in drie delen gesplitst. Om te begin nen gingen wij de forceerderij in. Al dadelijk werden we getroffen door de mooie spullen die in dc kisten lagen. Op de werktuigen (een soort draabank) zagen we hoe uit een rond plaatje een vaasje, een half kannetje, ketel tje en nog veel meer gedrukt werden. We stonden versteld over de bewerking ervan, doch KING wegens de gróte omvang van het bedrijf mochten we er niet te lang blijven kijken. In de koper slagerij waren ook weer diverse mooie bewerkingen te zien. We kwamen vervolgens in de draaie rij terecht. Ook hier weer een en al bedrijvigheid. We zagen de bewerking van geijsers van het omhulsel tot het eindproduct. Toen kwamen we op de inpakaf- deling. Nu, hier kwamen we ogen te kort. Elertr. kokers, straal- kachels in verschillende soorten, nikkelen theeserviezen, lantaarn koppen, theelichtjes, schemer lampjes, drijfschalen, theeblaad jes, vazen en pulletjes, te veel om op te noemen. Dan de po- lijsterij. Hier werd alles mooi glad afgeschuurd met sneldraaien- de schijven, waaraan puimsteen poeder. Als dit gebeurd is, ko men de artikelen in de ver chroom- of nikkel-inrichting. Eerst worden alle vetdelen afge haald in een bad met kokend so dawater, dan met schoon kokend water nagespoeld en dan mag het niet meer met de handen aange raakt worden, anders komen er van de vingers weer vetplekken op en als er een vetplekje op zit, dan pakt het chroom of nikkel niet. Vandaar dat alles met haakjes aangepakt wordt. Ook komt het nog in verschillende zuurbaden welke schadelijke be standdelen bevatten, want een van de jongens wou eens voelen hoe glad het voorwerp was, maar moest van zijn gids zijn handen gaan wassen. Dan komt het in een chroombad of als het voorwerp vernikkeld meet wor den in het nikkelbad. Hier hangt het een paar minuten in en er zit da:i een laagje van 0,015 m.M. chroom op. Op een vraag van ons, waar het verschil in zit van chroom of nikkel, kregen we ten antwoord dat chroom harder is, bijvoorbeeld een asbak van nik kel zal spoedig bruine vlekken vertonen als men er een sigaret in uit drukt en dit is bij ver chromen niet het geval. Vandaar dat men chroom boven nikkel stelt. Van deze afdeling nog gauw even naar de stamperij. Ja, eigenlijk hadden ze alle klok ken daar een paar uur stil moe ten zetten, want heus, we kwa men ogen en tijd te kort. In de stamperij dan zagen we van ronde platen de welbekende buta De drie oudste prinses sen, Beatrix, Irene en Mar griet zijn voor een Paasvacan- tie naar Sankt Anton ver trokken. Koningin Juliana zal zich daar bij4 hen voegen als Prins Bernhard naar Zuid- Amerika is Vertrokken. gasketels persen en van stroke: plaat de ronde schijven. In één slag een hele ronde plaat van on geveer 70 cm. middellijn en van de hoeken die afvielen werden weer andere stukjes gestampt. Ook zagen we de platen rood koper in grote getale liggen, de schuitjes tin nodig voor het ver vaardigen van de tinnen voor werpen en vele andere materiaal soorten. Ik ben me bewust dat er dingen zijn die ik vergeten ben te schrijven, doch we kregen zo veel te zien dat we alles in zo'n korte tijd niet goed konden opne men. Van Tiel ging het over een zeer bochtige dijk op weg naar 7? Ja, dit wisten we niet en moesten we maar afwachten waarheen we werden gebracht. Maar na een poosje rijden werd halt gehouden bij een speeltuin. Nu, u begrijpt, dat was iets voor ons. We kre gen een uurtje tijd om daar wat te verpozen en gingen om zeven uur terug naar Waalwijk. Rest ons nog te vermelden dat er de geheie weg volop gezongen is en als er al eens een ogenblik rust-was in de bus, was er onze leraar die er de gang weer in bracht. En wij dachten dan ook dat hij de volgende dag geen keel meer over zou hebben, maar het kwam juist andersom uit, want niet hij maar wij hadden geen keel meer over. Hoogst voldaan arriveerden we om bij achten in prettige stemming in Waalwijk. Onze hartelijke dank aan allen, die deze dag tot een onvergete lijke dag voor ons hebben ge maakt. MUSIS SACRUM. Dit theater heeft wel een bijzonder Paas-programma. Zaterdag, Eerste en Tweede Paasdag draait „Odette", een Engelse film over het Franse verzet. Odette is een Franse vrouw die in Engeland woont en als illegaal naar haar vroe gere vaderland terug gaat, veel goed werk verricht, in handen van de Gestapo valt en tenslotte op het nippertje uit het kamp Ravensbrück be vrijd wordt. Een geschiedenis als zovele misschien, maar hier gebaseerd op authentieke gegevens en met vakmanschap gefilmd; een document van ware heldenmoed van een ge wone vrouw. Verre van een bravourfilm te zijn, is „Odet te" juist door zijn eenvoud en eerlijkheid en door de sobere reconstructie van de gebeur tenissen een ontroerend re laas, dat ons weer in herinne ring zal brengen wat velen voor onze vrijheid hebben over gehad. Wie dat wil ont houden, moet deze film gaan zien. Toegang 14 jaar. Wie iets van het lichtere genre wil, ga Dinsdag of Woensdag naar „De mooiste tijd van je levenHet gaat over een jongenskost school die enkele dagen meis jescollega's moet herbergen en wat voor dwaze situaties er uit kunnen ontstaan, hoeft men niet te vragen. Men ga eenvoudig zelf kijken en zich vermaken met de kostelijke Engelse humor die er in ver kocht wordt. Personen van alle geslachten en alle leef tijden kunnen er hun plezier aan beleven. LUXOR-THEATER. De film die hier Zaterdag, Eerste en Tweede Paasdag draait, speelt in Malakka en heet „Malakka". Het is een spannende geschiedenis van twee Amerikaanse kerels die op het door de Jappen bezet te schiereiland rubber willen roven voor de Amerikaanse oorlogsindustrie. Ze worden door een Nederlander gehol pen en door een Duitser ver raden, maar ze krijgen de rub ber, al moet één van beiden er het leven bij laten. Toegang 18 jaar. Dinsdag en Woensdag is er een „Meedogenloze Jacht" op het witte doek. Een oorlogs veteraan achtervolgt zijn vroe gere commandant, die in krijgsgevangenschap zijn ka meraden heeft verraden in ruil voor voedsel. Lang ziet de man kans aan zijn vervol ger te ontkomen, maar als hij hem tenslotte heeft overgele verd aan een gangster krijgt hij spijt en redt de ander ten koste van zichzelf. Toegang 18 jaar. Volgens een goede gewoon te worden er in geen van bei de bioscopen op Goede Vrij dag films gedraaid. de L&ircsrmï AANRIJDING. Op de Bosseweg bij café Pul- ies-de Wit had Dinsdagmorgen een aanrijding plaats, waarvan Mej. Verdun het slachtoffer is geworden. Door het onachtzaam oversteken werd zij aangereden door de B.B.A. bus. Wonder bo ven wonder kwam zij er met en kele lichte verwondingen af. AUTOBOTSING. Maandagmorgen heeft in de Eindscraat alhier een autobotsing nlaats gehad tussen een B.B.A. bus en een vrachtwagen van dc groentenhandelaar S. uit Heus- den. De B.B.A. bus moest uit wijken voor een kar en bemerkte te laat de tegenligger. Hoewel de chauffeur uit alle macht remde, kon hij toch niet verhinderen dat hij met grote vaart tegen de vrachtwagen van S. botste. De motorkap van de vrachtwagen werd totaal Ingedrukt. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. GESLAAGD. Voor de tweejarige tuinbouw- cursus, welke onder auspiciën van de N.C.B. te Herpt werd ge houden, slaagden onze dorpsge noten H. v. Wezel, A. Vissers, Jac. v. Drunen en H. Verhoeven. De leraren waren de heren Vin- kenvleugel, van den Broek en v. Herpt. GESLAAGD. Onze dorpsgenoot Fr. v. Son slaagde te Tilburg voor het exa men .Sierteelt". BENOEMD. Kap. Simons is, naar wij ver nemen, door Mgr. Mutsaerts be noemd tot geestelijk adviseur van de Kring Langstraat van deTuin- bouwbond van de N.C.B. UITVOERING R.K.J.B. Tweede Paasdaq zal dé toneel club van de R.K.J.B. het met Vastenavond met veel succes op gevoerde toneelspel „De ver kochte bruid" opvoeren t.b.v. de Kath. Gezinszorg. De uitvoering vindt plaats in de gymnastiekzaal. PAASEI-ACTIE. De plaatselijke commissie van toezicht voor de gerepatriëerden heft, naar wij vernemen, een Paasei-actie voor de gerepatri- ëerde gezinnen in het voormalig St. Norbertusgesticht op touw gezet. Het ligt in de bedoeling om een tractatie van Paaseieren te organiseren. AVONDCURSUS VOOR SCHOENMAKERS. De mogelijkheid bestaat dat oer 1 Sept. a.s. aan Je Gemeentelijke Vakschool voor Schoenmakers 'n avondcursus wordt gegeven voor schoenmakers (o.a. ook machine kennis). Voor deze cursus komen allen in aanmerking die In het be zit zijn van een diploma van een dagvakschool. Inschrijvingen kun nen plaats hebben bij de direc teur de heer C. Rechters. GEMEENTELIJK KAMPEERTERREIN. Het gemeentelijk kampeerterrein is naar wij vernemen, door de A.N.W.B. erkend als officiëel Bondskampeerterrein. DE WET'S ZONEN. De Handboogvereniging De Wet's Zonen herdenkt op 26 Mei a.s. de dag dat zij 25 jaar gele den werd opgericht. Men wil die dag een en ander organiseren. De N.C.B. Afd. Drunen-Els hout hield Dinsdagavond in de gymnastiekzaal haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer C. v. Drunen, heette bij de opening al len van harte welkom, speciaal de HoooEerw. Heer Deken Rooij- ackers en de geest, adviseur ka pelaan Simons. De notulen der vorige verga dering werden onveranderd goed gekeurd. Hierna bracht de secretaris verslag uit over 1950. Aan het einde van het jaar, al dus het jaarverslag, denken wij vanzelfsprekend terug aan het jaar dat is voorbijgegaan. We denken dan aan de resultaten die wij op onze bedrijven hebben be haald, wat er voor ons boeren is gedaan en wat de resultaten zijn van onze vereniginq. Bepalen wij ons in dit verslag tot de t\yee eerstgenoemde, dan moeten wij erkennen dat 1950 voor ons niet heeft gebracht wat wij er van hadden verwacht. De groei van Je gewassen was dank zij de overvloedige renenval over het algemeen goed. De grasgroei o.a. kwam boven het normale uit en hierdoor waren velen in de gele genheid het gras-inkuilen eens te proberen. De prijzen van de di verse producten, vooral van gra nen, bewonen zich in stiiqende lijn. Dc melkprijs maakte hierop 'n uitzondering, doordat de recht- prijs 0.005 lager werd gesteld. Ook de tuinbouw ging het in 1950 niet naar wens. Verschillen de producten werden dan ook doorgedraaid en voor veevoeder bestemd. Waren, zoals gezegd, de prijzen in stijgende lijn, de ar tikelen die men nodig-heeft zoals kunstmest, krachtvocder en land- werktuigen werden aanzienlijk duurder. Een teleurstelling was vooral ook het uitblijven van de kinder bijslag voor kleine zelfstandigen. Wel werd gezegd dat 1951 ons deze kinderbijslag zou brengen, maar de inkomengrens zoals die in het voorlopig wetsontwerp is vastgesteld, geeft de boeren wei nig hoop. Na deze algemene beschouwin gen ging men nog even de ge beurtenissen na in de eigen afde ling. Als voornaamste punt werd aangemerkt 'f rechtsherstel, waar-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2