KAAT£heuv7FT BERKDIJK li DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 APRIL 1951. OPVOERING „NELLY" EEN GROOT SUCCES. PRACHTIG CONCERT IN DE GILDENBOND. ff f? f 9HV u v u MHèiWÉlfel U V kik CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER. Het gemeentebestuur van Waalwijk heeft een circulaire rondgestuurd aan de bevol king, waarin zij bekend maakt dat gemeenteambtenaren in de komende dagen huis aan huis rond zullen gaan om de gegevens van het Bevolkings register te controleren en waar nodig, aan te vullen. De controle heeft plaats aan de hand van het trouwboekje, rentekaarten van inwonend huispersoneel en eventuele andere identiteitspapieren. Ook zal gecontroleerd worden of de beroepen van de inwo ners in het bevolkingsregister juist en nauwkeurig staan vermeld. B. en W. vragen de mede werking van de bevolking om de controle zo vlot en zo goed mogelijk te doen verlopen. H. VORMSEL. Van 22 tot en met 28 April a.s. zal Mgr W. Mutsaerts het H. Vormsel toedienen in de dekenaten St. Geerruidenberg en Waalwijk. WAALWIJKS BELANG. De algemene voorjaarsver gadering van Waalwijks Be lang is bepaald op Woensdag 18 April a.s. des avonds om 8 uur in de achterzaal van Ho tel Verwiel. Wij vernemen dat de belang stelling voor de uitvoering van hedenavond zo groot is dat de zaal weer bijna is uitverkocht. Meer dan 100 plaatsen werden aangevraagd voor bezoekers uit andere gemeenten. Wij wensen „Tot Bloei der Toonkunst" ook vanavond weer evenveel succes. JUBILEUM. A.s. Donderdag zal het 40 jaar geleden zijn dat de gemeente secretaris, de heer J. H. v. Mierlo, zijn administratieve loopbaan in gemeentedienst begon. Voordat hij hier kwam vervulde de héér Van Mierlo betrekkingen in Dussen en Dongen. In 1931 werd hij be noemd tot gemeentesecretaris al hier. Dit jubileum zal a.s. Donderdag op het raadhuis in intieme kring herdacht worden. GOUDEN BRUILOFTEN. In het bericht in ons vorig num mer over de gouden bruiloften in ons vorig nummer is een storende vergissing geslopen. De datums er van zijn n.l. fout. Zowel de fa- mlie De Leijer-Schapendonk als de familie B. dc Peffer-de Ruijter hebben feest op 17 April. REÜNIE ULO-SCHOOL. Zondagmiddag hielden de oud leerlingen van de meisjes-Ulo een reünie bij de Eerw. Zusters. Er waren zeer veel oud-leerlingen aanwezig. De middag werd ge- Filiaal: Tilbu.g, Heuvelstr. 104b. tel. 5042 vuld met muziek en zang en na tuurlijk met het ophalen van her- Toen was er maar één klacht: n.l. dat het veel te laat ge worden was. Daarom zal er ditmaal alles op alles gezet worden om de uitvoering zo vlot mogelijk te doen verlo pen. Maar mogen wij er dan ook op rekenen dat de toeschou wers hun medewerking ver lenen door op tijd half 8 in de zaal aanwezig te zijn? Steunt door Uw aanwezig heid de gymnastieksport in 't algemeen en „O.W.S." in het bijzonder. Een mooie sport avond wacht U Het is zo langzamerhand tradi tie geworden dat „Tot Bloei der Toonkunst" te Baardwijk elk jaar met een opérette voor het voet licht komt. Na het succes van vo rige jaren werd met spanning de aangekondigde opvoering van het zangspel Nelly" tegemoet ge zien. En al was het ditmaal dan OUDERAVOND CHR. SCHOOL. Op Donderdag 5 April werd de jaarlijkse ouderavond ge houden van de Chr. School in Besoijen. Vergaderplaats was het lokaal boven de Christe lijke Kleuterschool aldaar. Ds. Verweij, Ned. Hervormd predikant en voorzitter van 't schoolbestuur, wees in zijn openingswoord op de woorden van Jezus: „Laat de kinder- kens tot mij komen". Daarna gaf de heer C. W. Wachtels van den Berg zijn visie op het onderwerp „Be leefdheid". Bij de opvoeding tot beleefdheid hangt veel af van het gezin. Men moet de kinderen wennen goede om gangsvormen van anderen over te nemen. Het hoofd van de school, de heer A. van de Waal, gaf na- diij een uiteenzetting over de „Schoolvereniging" en drong aan op lidmaatschap. Na de pauze las één der on derwijzeressen. Mej. N. de Haan, een bijdrage voor, dat een warm applausje oogstte. Na afloop van deze bijeen komst ging 't in optocht naar de Lagere School om 't werk van de leerlingen te bezich tigen. INSTRUMENTENFONDS HARMONIE ST. CRISPIJN. Het bestuur der harmonie St. Crispijn beijvert zich op 't ogenblik gelden te verzame len voor de stichting van een instrumentenfonds. Wanneer ons ooit een actie sympathiek is geweest, dan is het zeer zeker deze. Een goe de harmonie is een grote be hoefte voor een plaats. Es is geen feest denkbaar, 't zij een kinderfeest, een kinder-op- tocht, een herdenkingsdag, een jubileum, of de harmonie moet er aan te pas komen. Maar hoe wil men een goede harmonie hebben, als deze niet beschikt over goede, deugdelijke instrumenten? We hebben het al meermalen ge schreven: er is grote ambitie onder bestuur en werkende leden, tal van jongeren mel den zich aan, maar er is groot gebrek aan instrumenten kwantitatief. maar vooral kwalitatief en hierin moet voorzien worden in 't belang van het gezelschap, maar ook in dat van onze gemeente en het publieke en culturele le ven. Daarvoor is veel geld no dig zoals onlangs werd gecon stateerd in een bijeenkomst van het bestuur van de har monie en van Waalwijks Be lang, dat alle steun toezegde en ook zoveel doenlijk ver leent. Wij doen nogmaals een be roep op allen, die daartoe worden aangezocht in deze dagen, het instrumentenfonds der harmonie ,.St. Crispijn" met een flinke gift te steunen, daarvan zal de harmonie en onze gemeenschap de goede vruchten plukken, want hier is nu werkelijk een groot al gemeen belang te dienen. R.JC GYMNASTIEKVER. „O.W.S." In de „Echo" van verleden Maandag is reeds het een en ander gezegd over de uitvoe ring die hedenavond in het K.A.B.-gebouw gegeven zal worden. Nog even willen wij hierop terugkomen. O.W.S. geeft elk jaar slechts één grote uitvoe ring en steeds wordt er alles voor gedaan om deze zo goed mogelijk te doen slagen. Zij, die vanavond tegenwoordig zullen zijn, zullen er zich van kunnen overtuigen welk een vooruitgang in prestatie's in het afgelopen jaar weer ge maakt zijn. Ook het vorig jaar- was het succes al zeer groot. geen operette in die zin dat het geen luchtig gegeven was, doch een stuk met een ernstiger inhoud, dat bovendien veel hogere eisen stelde, geconstateerd mag worden dat deze opvoering het succes van de vorige verre heeft over troffen. Het Patronaatsgebouw was ei vol, toen de voorzitter, de heer Jac. v. Mierlo, de avond opende met een dankwoord aan de dona teurs, een aansporing tot toetre ding als lid en een korte toe lichting op het stuk. Spr. wees op de vele moeilijkheden, ook finan ciële-, die voor dergelijke opvoe ringen te overwinnen waren. Er zouden ongetwijfeld nog wel fout jes en zwakke plekjes zijn aan te wijzen, doch hij hoopte dat het talrijke publiek bij zijn beoorde ling begrip zou tonen voor de toe wijding waarmee directeur en koor getracht hebben de vele moeilijk heden te overwinnen. Nu, wat het oordeel der bezoe- aers bétreft, behoeft „Tot Bloei der Toonkunst" na deze eerste opvoering zich geen zorgen meer te maken. Er was slechts één roep over het pakkende stuk en de voortreffelijke wijze waarop het Werd uitgevoerd. Er viel aan zang, spel, regie, decor en costu- mering zoveel goeds te bewon deren en te waarderen, dat de kleine tekortkomingen gaarne over het hoofd werden gezien. Het publiek dat mét gespannen aandacht het spel volgde was enthousiast over deze mooie avond en stak zijn waardering niet onder de stoelen, maar toonde dze na elk bedrijf met een spon taan applaus. Hulde aan dit kranige koor en zijn actieve en bekwamé directeur de heer J. Lombarts voor deze uitstekende prestatie. In dit wel verdiende succes delen alle mede werkenden. Allen zonder uitzon dering hebben hun uitérste best gedaan en met zeer beperkte mid delen, wat stemmenmateriaal, be zetting, toneelaccomodatie enz. betreft, is hier toch iets moois be reikt. Natuurlijk hebben de solisten de moeilijkste taak gehad. De titel rol was bij Corry Zwaans in goe de handen. Met haar fijne, zui vere, doch soms nog iets te zwak ke sopraanstem sloeg ze zich uit stekend door haar zware soli heen en in haar zamenzang met andere solisten was ze zelfs bij zonder goed op dreef. Ook haar spel gaat steeds vooruit. Anny v. d. Mee als „Anna" had het ook lang niet gemakke lijk. Veel werd van haar stem gevérgd, soms te veel, maar ook zij heeft zeer goed voldaan en vooral goed zuiver gezongen. Zij was de beste van alle solisten. Van de heren zouden we J. v. d. Ven het eerst willen noemen, die als „Verhoef" weer opviel door zijn mooie, soepele bariton en zijn vlot spel. Ook B. v. d. Ven als „Floris" was weer goed op dreef en zong zijn tenor-soli met groot gemak en zeer gevoel vol. Zijn spel kon nog iets aan soepelheid winnen. L. v. Cromvoirt gaf een unieke creatie van „Geert". Wat hij aan stemvolume mist, vergoedt hij ruimschoots door zuiverheid en onverbeterlijke voordracht. Zijn ontroerend spel aan het slot pakte iedereen. De 7-jarige Piet v. Cromvoirt Lzn. en de 4-jarige Henny v. d. Ven Jd. gaven ongekunsteld, echt naïef-kinderlijk spél te zien dat elk ontroerde. Vermelding verdient nog de goede vertolking van de tenor solo in het visserskoor door J. Kuyper. Van de koren waren de zware stemmen het beste. Een extra compliment willen wij maken aan Mevrouw Verhoéven van Gent, die door haar voortref felijk piano-accompagnement veel tot het succes van de avond heeft bijgedragen en voor solisten en koor een grote steun is geweest. Rest nog een woord van lof voor de regie die de héér L. van Cromvoirt voerde en de kunstig uitgevoerde decoirs van de hand van de heer J. Mol. inneringen uit de schooljaren. Het hoogtepunt van dc dag was het aanbieden van een schoolradio, namens leerlingen en oud-leerlin gen, aan het hoofd der school. Voor zover ons bekend is hier mee de meisjes-Ulo de eerste school in Waalwijk, die over een schoolradio beschikt. De reünie is verder uitstekend geslaagd. SALZBURGER MARIONETTEN-THEATER. Wij hoeven niet zo heel veel te zeggen ter inleiding van het Salzburger Marionettentheater dat hier Donderdag voor de Kunst kring optreedt. Men heeft er al zoveel over kunnen lezen, met zoveel waardering en enthousias me geschreven, dat wij er niet aan twijfelen of iedereen zal deze unieke gelegenheid om dit we reldberoemde Maronettentheater te zien, aangrijpen. De honderden poppen, die het Salzburger Marionetten-theater telt, zijn alle door de eigenaar zelf, professor Aicher, gesneden. Hij heeft er naar gestreefd ze zo nauwkeurig mogelijk te maken en hij is er in geslaagd al zijn figu ren een karakteristieke expressie te geven, terwijl ze zijn uitgedost precies zoals het volgens de tijd waarin ze spelen, past. Prof. Ai cher zelf'beweegt met enige as sistenten de poppen, terwijl onder het toneel sprekers en musici zit ten. De decors zijn ook een ge trouwe nabootsing van plaats en tijd van handeling. Dit is een stukje van de buiten kant van het Salzburger Mario netten-theater, uitstekend ver zorgd, maar neemt men daarbij in aanmerking hoe Oostenrijkers met Mozart weten om te gaan, dan hoeft men er niet meer aan te twijfelen of ook de juiste geest zal er zijn. Bastien en Bastienne, Eine Kleine Nachtmusik, Mozart in Schönbrunn, het programma is geheel gewijd aan Mozart, de grote componist, die ook in het kleine groot was. Herinnerend aan het poppen spel van Cia van Boort, dat hier een paar jaar geleden te zien is geweest, hoeven we wel niet meer de verwachting uit te spre ken dat de avond van a.s. Don derdag inderdaad een van de hoogtepunten van het seizoen zal zijn. ,,SIHO"-CURSUS. Woensdag a.s. zal een docent van het instituut voor Psycholo gie „Siho" te Breda in Hotel Verwiel 'n inleiding houden over „Spreekangst en Spreekdurf". Het is de bedoeling om, zoals in verscheidene plaatsen, ook in Waalwijk een cursus „Spreken in het openbaar" te gaan geven. Wij geloven dat het voor ve len, oud en jong, een prachtige gelegenheid zal bieden, om z'n optreden ln 't openbaar wat na der te bezien en te vervolmaken; vooral de jongeren, die de toe komst hebben, krijgen hier een goede kans. In elk geval raden wij hun a.s. Woensdag eens te gaan luisteren. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. PRAIRIE FESTIVAL. Zaterdagavond gaven de Yel low Comboys onder leiding van Jos Remie de première van hun cabaret-revue „Proirie Festival" in het Patronaatsgebouw te Baardwijk. Jammér dat deze première niet meer belangstelling trok. Dit be kende, sympathieke ensemble had met z'n leuke, populaire cowboy liedjes en opgewekte muziék een volle zaal verdient. Hun optreden, ook in de komische eenacters en ook het optreden van de heer W. Rombouts met zijn humoristische conferences en liédjes vielen bij het publiek zeer in de smaak. Een volgende keer, op een be ter gekozen datum, zullen de Yel low-Cowboys zeker meer bezoek trékken. Wanneer we de twee koren die Zondag in de Gildenbond concerteerden met elkaar vergelijken, dab is het moei lijk te zeggen welk koor nu eigenlijk het beste voldeed. Het Waal wij kse koor was prima op dreef, maar ook de Limburgers jongen met grote bezieling en toewijding; daar enboven is 't ene Gemengd-, 't andere zuiver Mannenkoor. Het stemmen-materiaal van beide koren is over het ge heel zeer goed, al is de te noren-vleugel van Nieuwen- hagen misschien iets zwakker „Oefening en Vermaak" opende met het Limburgs Volkslied, dat door de volle zaal staande werd aanhoord. Het koor zong het lied mooi; jammer dat men zich liet verleiden tot enige tiere lantijntjes van de vijfde en volgende versregels. „Die vastenavond, die komt aan" van de Klerk en een Tyrolien- ne werden prachtig gezongen. Nieuwenhagens Mannen koor zong na een Brabants Volkslied „O bone Jesu" van Palestrina. Het werd goed ge zongen. Het lied „Erde" van Lanacek vonden wij 't mooi ste van dit eerste optreden. „Wenn der Lenz erwacht" van de Liedertafel, werd uit stekend uitgevoerd. Na de pauze waren de Lim burgers beter. Hun drie liederen zongen ze met een toewijding en een plezier, dat aangenaam aandeed. Oefening en Vermaak vond zich eigenlijk pas in de twee opera-koren, het Zigeu nerkoor en Slavenkoor van Verdi. Zij werden buitenge woon fraai gezongen. De so listen van deze avond, de da mes Nel Dupont en Jetty de Kort en de heren Lambert v. Oudheusden, Harry Vesters en P. Dingelhoff, allen van „Oefening en Vermaak", ver tolkten op de van hun beken de wijze aria's uit verschillen de opera's van Verdi, waar mee zij een welverdiend suc ces hadden, zoals steeds. De begeleiding van Jo Ver hoeven van de beide opera koren was subliem, de inzet van het Zigeunerkoor was het beste. De Limburgers besloten hun optreden met de Ruïne van Brandts Buys waarvan de solo heel mooi werd gezon gen en de Fröschcantate van Hennig; een vrolijk slot dat gebisseerd, moest worden. De Liedertafel eindigde met een fragment uit de Trouba dour, dat wij met groot ge noegen hebben aanhoord. De zaal was gul met applaus, het geen de executanten ook ten volle verdienden. Het zij ons vergund nog 'n opmerking over het program ma te maken. Nieuwen- hagen had typische koornum mers, maar het komt ons voor dat de Ruïne, Noordzee e.a. toch wel zo langzamerhand uit de tijd raken, al blijven ze op zichzelf mooi. De Liedertafel liet het zwaartepunt op de opera vallen. Dat is natuurlijk zeer loffelijk, maar er is toch nog wel eery> iets anders te vinden dan Zigeuner- en Sla venkoren, hoe mooi die ook zijn. Er is toch nog zoveel schoons in de opera-littera tuur, maar ook in de koren der moderne componisten. De vele aanwezigen hebben kunnen genieten van een bui tengewoon geslaagd concert en wij kunnen ons dan ook bij de dank, die de heer M. van Loon na afloop bracht, geheel en al aansluiten, speciaal aan z'n wens dat we Nieuwenha- gen nog eens gauw zullen weerzien. De voorzitter van Nieuwen- hagen dankte voor de harte lijke en joviale ontvangst en hoopte op een versteviging der vriendschapsbanden. De burgemeester en Mevr. Lambooy waren met de bur gemeester van Nieuwenhagen en mevrouw aanwezig, alsook de beschermheer der vereni ging de heer Kunkels en me vrouw. Het was een mooie avond. Het koor werd geleid door de heer Frans Wiltnont, die de heer Louis Sars verving. GESLAAGD. De heer C. J. Kuijs slaagde te Utrecht voor het ezamen practóch en theoretisch stra tenmaker. VOGELVERENIGING „VOGELLUST". Op Zaterdag 7 April j.l. hield bovengenoemde vereni ging haar maandelijkse ver gadering. Na opening door de voorzitter werden de notulen, mededelingen en ingekomen stukken achtereenvolgens af gehandeld. Per abuis werd in de vorige vergadering ver meld dat het doel van de ver eniging is: Wildzang- en Bas- taardkweek niet met kanaries en excoten, doch dit moet zijn: wel met'kanaries en ex coten. Besloten werd nog dit jaar een tentoonstelling te or ganiseren, waarvoor een ten toonstellingscommissie werd benoemd, bestaande uit zes leden. Intussen kwam bericht binnen dat er 3 zakken a 2Vz kilogram zangzaad konden worden verloot, waarna men overging tot het vragenkwar- tier, waarna sluiting volgde. ZENDT UW BIJDRAGEN OF TIJD Donderdag, na het afdruk ken van ons blad, vonden wij een viertal berichten in onze brievenbus, bestemd voor dat nummer. Waar zij niet meer opgenomen konden worden, misten ze hun doel. Men kan dat voorkomen door tijdig in te zenden! GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Een paar glacé da meshandschoenen gehaakte da meshandschoen; rode portemon- naie; rode wollen dameshand schoen; een paar beenkappen; blauw-witte shawl; etui met pot loodjes; bruine ceintuur; bruine glacé dameshaftdschoen. Verloren doublé kinderarm band; portemonnaie; zilveren armbandje; glacé herenhand schoen; rode step; bruine damés- portemonnaie; damesportemon- naie met inhoud; een paar grijze wollen wanten; sleutel; doublé broche; kinderportemonnaie; rode vulpen; Keeshondje; lila ceintuur; actetas met inhoud. DIEFSTAL. Tijdens de uitvoering in het Patronaat in Baardwijk van gis terenavond werd van een fiets, die tegen de muur van het patronaat stond, een dubbele fietstas gesto len. AGENDA K.A.J. Vrijdag 13 April a.s. zal er in het K.A.J.-gebouw te Baardwijk een plaatselijke jaarvergadering gehouden worden. Er staan enkele belangrijke punten op 't program. Kajotters, houdt U deze avond dus disponibel. NIEUWE INDUSTRIE IN DONGEN. De gemeenteraad van Don gen heeft besloten medewer king te verlenen aan de bouw van een fabriek voor de N.V. George Dreijer Wollenstoffen- fabrieken te Tilburg in de vorm van een hypotheek van 125.000. Oorspronkelijk was het de bedoeling voor deze N.V. in Dongen een fabrieks hal te bouwen, maar zij gaf later te kennen de voorkeur te geven aan een moderne en naar de eisen des tijds inge richte fabriek en vroeg hier voor de medewerking van de gemeente in de vorm van een hypotheek voor ten hoogste vijf jaar. Het volledige fa briekscomplex zal een opper vlakte hebben van 1200 M-\ terwijl de bouwkosten, in richting enz. 250.000 zullen bedragen. Door het besluit tot mede werking heeft de raad van Dongen weer een stap gedaan op de weg naar een veelzijdi- ger industrialisatie van de ge meente. VRAGEN en MENINGEN van onze lezers STANDS- OF JEUGDORGANISATIE. Wanneer we bovenstaand opschrift lezen, zullen vele van ons het antwoord kunnen geven. Doph zij zullen spoedig weer in twijfel worden ge trokken wanneer zij eens in Kaatsheuvel bij de Midden stand gingen kijken. Daar zien we (naar ik meen) loopjon gens, slagers- en bakkers knechten, kantoor- en winkel bedienden tussen de zelfstan dige. Is de K.J.M.V. misschien gecombineerd met de kan toor- en winkelbedienden? Indien dit laatste het geval niet is, was het dan niet beter dat betrokkenen een plaats in hun eigen organisatie inna men? en dat zij niet langer door hun hoogmoed naar de middenstand gaan? (zoals laatst er eentje tegen mij zei). Volgens mij moesten de be sturen van de Standen derge lijke personen naar hun ei gen Standsorganisatie verwij zen, dan zou spoedig de twij fel tussen Stands- en Jeugd organisatie verdwenen zijn. H. K. AAA EUPHONIA EERT ZIJN OUD VOORZITTER IN Z'N OPVOLGING. Zondagmorgen hield het Kon. Muz. Gez. Euphonia zijn jaarver gadering en opnieuw gaf het ge zelschap blijk van zijn erkenning voor bewezen diensten, door in opvolging de derde v. Nieuwstadt het presidentschap van het Kon. Muz. Gez., waaraan de familie v. Nieuwstadt zo nauw verbonden is op te dragen. Was eerst de heer Wilhelmus van Nieuwstadt jaren lang de president van Euphonia, om daarna zijn zoon Mich, van Nieuwstadt meer dan een kwart eeuw deze functie te zien vervul len, Zondagmorgen was het zijn oudste zoon Willy die zich ver- eérd zag met de opdracht deze keuze te willen aanvaarden, wat alleen reeds door de traditie een eervolle verplichting is geworden. Dit was feitelijk het hoofdthe ma van de jaarvergadering Zon dagmorgen in de bovenzaal van Euphonia gehouden. We behoe ven nauwelijks te vertellen dat de heer Jan Kemmeren, die de leiding der vergadering droeg, dankbare woorden van aangenamé herinne ring vol dankbaarheid wijdde aan de nagedachtenis van de enthou siaste, overleden voorzitter, even min, dat de nieuw gekozen opvol ger zich verplicht gevoelde de voetsporen van zijn hooggeachte vader in het béstuur van het ge zelschap te volgen. De familie v. Nieuwstadt is nu eenmaal onaf scheidelijk aan Euphonia ver bonden en noch het gezelschap zelf, noch ook Kaatsheuvel, kan zich Euphonia voorstellen zonder een v. Nieuwstadt in de leiding van het roemruchte gezelschap. Wij roepen met de werkende le den, de heer W. v. Nieuwstadt een hartelijk wélkom in Euphonia toe en zijn overtuigd, dat hij de voetsporen van zijn voorvaders zal volgen tot groei en bloei van het Kon. Muz. Gezelschap. De rest der jaarvergadering verliep kalm en vlot. De aftreden de leden, de heren Jan Kemme ren, Mar. Swagenmakers en Th. v. d. Linden zagen hun mandaat met algemene stemmen als be stuursleden vernieuwd. Notulen en jaarverslagen passeerden de voorzittershamer mét dank aan de functionarissen en de volgende obligaties, no. 66, 67, 95 en 149, werden uitgeloot. KAATSHEUVELS BELANG. In de bestuursvergadering van de vereniging K. B. werden de voorzitter, de secretaris en de penningmeester in hunne bestuurs functies bevestigd. Na ampele bespreking werd be sloten om de feestelijke ingebruik neming van de nieuwe kiosk niet te houden op 29 April a.s. doch uit te stellen tot een nader te be palen datum, als de werkzaam heden aan de riolering zover ge vorderd zijn, dat zonder risico op een behoorlijke accomodatie van het marktplein kan gerekend wor den. De viering van Koninginne- verjaardag zal tevens daardoor slechts op beperkte schaal kunnen gehouden worden. Het bestuur zal trachten in overleg met de school besturen de kinderen voor deze viering in te schakelen. Er zal een begin gemaakt worden met het innen van de contributie van K.B. Het zal iedereen wel vol doende duidelijk zijn, dat zondei geld helemaal niets kan bereikt worden, en de werkzaamheden van K.B. in het verleden zijn vol doende bekend, om te weten de gelden nooit ten onnutte besteed zijn, doch dat steeds met de mid delen gewoekerd is. Alleen het organiseren van een koninginne- viering vraagt reeds een groot of fer uit de kas en waar hier geen aparte Oranjevereniging bestaat, die dit kan verzorgen, wil K.B. gaarne die last dragen, als de burgerij haar daartoe in staat stelt door haar medewerking te ver lenen door lid der vereniging te worden. CONCERT BEL CANTO. De zangvereniging Bel Canto blijft haar traditie trouw en al was het dan ook 14 dagen na de grote dag, het programma ver meldde een Paasconcert, zoals elk jaar van deze actieve vereniging te wachten is. In afwijking mét meerdere concerten de laatste ja ren gegeven, kwam Bel Canto dit maal- uitsluitend met eigen krach ten uit. Zonder enige reserve mo gen we zeggen, dat het concert uitstekend geslaagd is. Niet alle nummers waren nieuw, doch wel zat heel het concert in het nieu we kleed van een uitstekende ver zorging en afwerking. De direc teur weet de krachten van zijn koor uit te buiten, al viel het wel op, dat het mannenmateriaal niet aan kleur gewonnen heeft en te genover het dameskoor wat zwak uitkomt. Het programma bood va riatie te over. Paaswerken als het Halleluja van Handel en het Os- terchor van Mascagni, wisselden af met een paar kerkwerken als het Alma Redemptoris van Ane- rio en het Ave Maria van Bruck ner en het Da Pacém. Domine van Brands, met Oratoriumkoren uit Mors et Vita van Gounod en Die Himmel erzahlen van Haydn, verder Opera werken uit Willém Teil en Cavalleria Rusticana, om aan 't slot in t lichtere genre een paar operétte koren te presente ren uit Lehar's Graf von Luxem burg met een tweetal arragemen- ten op uit Hollandse liedjes en de mooie Ivanovici-wals tot slot. Een zeer gewaardeerde afwisse ling boden de dames Mevr. Roé- lofs en haar dochter Diny, met een tweetal mooie duetten van Mendelsohn, de heer Wooning met zijn Hosanna van Granier en Mevr. de Bakker-de Jager met de heer Jos Valk in het prachtige duo Zerline Don Juan uit Don Juan van Mozart. Als de Bel Canto leden op dit gebied doen wat zij kunnen, be hoeft de vereniging heus niet tel kens naar dure engagementen te grijpen, want het publiek biedt steeds zijn hoogste waardering aan wat met eigen krachten gepres teerd wordt. Het heus niet lichte tjtéompagnement van de verschil lende werken was bij de heer Jan Tuerlings Jr. in goede handen. Aan het slot van het concert dankte de voorzitter, de heer Roe- lofs, het koor met zijn directeur, solisten en pianist voor het ge— bodene, doch ook de aanwezigen voor hun belangstelling. Spe ciaal was hij dankbaar voor de attentie van de béide zusterver enigingen Euphonia en Apollo, waarvan de besturen door hunne aanwezigheid blijk gaven van on derlinge waardering en steun voor elkanders werk. Met een opwek king ofwel werkend lid te worden tot wie over voldoende stem, gé- hoor en ambitie beschikken, of wel donateur van de vereniging, sloot de voorzitter de uitstekend geslaagde avond. TOT WEDERDIENST BEREID. Het toneelgezelschap Créscendo sloot het speelseizoen met de op voering van het kittige blijspel „Tot Wederdienst Beierd", waar mede Crescendo opnieuw béwees tot de klasse toneelgezelschappen te behoren die beschikken over krachten, die ook het zwaardere werk op verantwoord verzorgde wijze wéten te presenteren. En die zorg was er ook op de beide uitvoeringen. Zaterdag en Zon- dag bij Crescendo weer. Niet al leen decor en grime, doch ook het spel, de dictie en regie kwamen het beroepswerk nabij. Géén won der dat bij elke uitvoering, die Crescendo presenteert, steeds meer vreemdelingen in de Eupho- nia-zaal te vinden zijn. Ook de buitenwereld weet, dat Crescendo slechts dan voor het voetlicht komt, als het iets kan bieden, waarop gerust scherpe critiek mag geleverd worden. Ook ditmaal is het toneelgezelschap hierin weer uitstekend géslaagd en heeft het zijn naam opnieuw eer aangedaan. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo- theater. „Toch schijnt de Zog", toegang 14 jaar. Dinsdag 8 u. n.m. Ontspan ningsavond K.J.M.V. zaal Smit. Donderdag 8 u. n.m. repetitie Gemengd koor Bél Canto. GROTE FANCY-FAIR OP 28, 29 EN 30 APRIL. Berkdijk staat binnenkort iets groots en moois te wachten. Iets waarvan de omgeving kan. mee genieten, maar ook naar zal uit kijken, omdat alleen Berkdijk het op die manier kan. Van 20 t.m. 30 April wordt hier n.l. een grote fancy-fair ge geven in het Patronaatsgebouw, een fancy-fair, waarvoor al een half jaar lang de nodige voorbe reidingen worden getroffen. Reeds lang is ook een commis sie o.i.v. de heer v. Dijk bezig cm het prachtige geheel volko men te doen slagen en als kroon op het werk moet de Berkdijkse bevolking algemene medewerking verlenen in de vorm van voor verkoop van loten. De prijzen, hieraan verbonden, zijn van dien aard dat niemand mag weigeren. Dc prijzen zijn thans te bezichti gen in de etalage van de heer Abeling in de Kruisstraat. De attracties, die op deze fan cy-fair geboden worden, zagen we in de verre omtrek nergens, want naast het traditionele Rad van avontuur, ballenkraam, grab belton enz. enz. zijn enkele nieu wigheden vanuit de grote fancy- fairs van Nederland „geïmpor teerd". Bij alle attracties zijn schitterende prijzen te winnen en als hoogtepunt zal er mogelijk nog een bar worden ingericht, waarin lieftallige dienstertjes niet zullen ontbreken. In de volgende weken zult u misschien nog van iets „groters" horen. ST. JAN KREEG EEN NIEUWE ZAAL. De Harmonie St. Jan in de Berkdijk kreeg een nieuwe zaal en de officiële belangstelling bij de opening was Zondagavond enorm groot. De héér v. Dinter heeft het aangedurfd in deze dure tijd iets te doen voor de bij hem geves tigde verenigingen,'waarvoor hij ongetwijfeld deze verenigingen aan zich verbonden heeft. De zaal biedt nu voldoende ruimté voor wat zelfs een groeiende parochie als Berkdijk is nodig kan hebben. Een ruim podium op flinke hoog te, een fijne verlichting, waarin ook de wanden betrokken zijn, een leuk decor, dat doet zien, dat we in de Berkdijk zijn, kortom alles heeft zijn verzorging gekre gen, zodat Berkdijk in zijn centrum nu een zaal gekregen heeft, waar op het trots mag zijn. Meester Meert, de actieve voorzitter van St. Jan leidde de bijeenkomst, waarbij we in de ovérvolle zaal de beide wethouders en de gem.- secretaris aantroffen, verder de besturen van de harmonieën Eu phonia, Apollo en Concordia, die der voetbalvereniging, het R. K. Par. Zangkoor ,de rijvereniging, de biljartclub en Hocres. In zijn

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2