VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG CAPELLE WASPIK GEERTRUIDENBERG w 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 APRIL 1951. o KIESPIJN? V Nederland - België still making friends Zie dit niet over het hoofd „King's Cross is meer waard dan ze kost!" Derde klas. M. Versteeg, NG 12 16 4.16 2.11 A v. Son, DWS 10 10 2.77 1.66 A. v. d. Broek, DWS 9 15 1.87 1.53 M. v. d Geld, NG 6 12 1.83 1.28 M. de Gouw, DWS 6 13 1.57 1.24 R. de Gouw, DWS 5 12 1.23 1.20 B Heijinans, DWS 4 9 1.43 1.43 P. v. Son, DWS 2 9 1.66 1.22 Tournooigem. 1.43. Einduitslag le klas. gsp. gm. pt. Nooit Gedacht 1 4 6.06 23 EEBC 1 4 5.22 17 2e klas. Nooit Gedacht 2 4 4.47 26 De Vr. Poedel. 1 4 3.45 24 EEBC 2 4 3.10 10 3e klas. Nooit Gedacht 3 6 2.38 4^ De Vr. Poedel. 2 6 2.17 45 DWS 1 6 1.57 16 De Vr. Poedel. 3 6 1.35 10 UTILE DULCI. Zaterdag 14* en Zondag 15 April wordt in het Patronaat een uitvoering gegeven. Opgevoerd wordt een drama ,,Een Moeder van Harlingen". Deze uitvoering is ten bate van Mgr. v. Kessel voor de Missie van Borneo. Ge zien de goede naam van Utile Dttlci, zal de belangstelling zeker groot zijn. P.V. DE ZWALUW. Zondag eerste wedvlucht van uit Duffel, België. Inkorven Vrij dag in café B. Oremans. Deze eerste vlucht wordt 50 kg. dui- venvoer vervlogen per serie van twee duiven. Deze extra prijs is voor de combinatie Vlijmen-Dru- nen. Zaterdagavond maandvergade ring, aanvang 7 uur. Denk allen aan de hoklijst en tevens om de eigendomsbewijzen mee te bren gen. Verder zeer. belangrijke agenda, o.a. uitreiken vliegpro- gramma's enz. Dus allen op tijd present. OUDERAVOND. Zondagavond werd in het Pa tronaat een ouderavond "gehou den. De belangstelling was zeer groot en Frater Directeur heeft de aanwezigen het nut van een dergelijke avond uiteengezet. Ver schillende kwesties die niet moes ten voorkomen, werden door de directeur naar voren gebacht. Verder spoorde spr. de ouders aan hun kinderen vooral meer eerbied bij te brengen voor de geestelijken en voor het onderwij zend personeel. Verder werd door een der fraters een schoolfilm vertoond betreffende het moderne leermiddel, waarbij een toelich ting werd gegeven. Kapelaan Hollenberg sprak over jeugdvor- ming en hoopte binnenkort een begin te maken met het oprichten van een congregatie. Tijdens deze bijeenkomst wer den de ouders getracteerd, wat ten zeerste werd gewaardeerd. Tot slot van deze geslaagde- avond spak burgemeester v. Hout een dankwoord en deelde mede dat zeer binnenkort een begin zal worden gemaakt met de bouw van een nieuwe school. Deze mededeling werd met een dave rend applaus begroet. VERGADERING. In café J. v. Oijen hield Dins dagavond de veilingvereniging De Langstraat uit Drunen, in verband met de te houden grote algemene jaarvergadering, een korte vóór vergadering, die ter behartiging van de plaatselijke belangen tel ken jare enige tijd van tevoren wordt gehouden. De plaatselijke voorzitter, de heer H. v. d. Brandt opende met een welkomstwoord. Als enigst belangrijk punt stond op de agenda: bespreking verho ging van de transportkosten, die de laatste jaren zo enorm zijn ge stegen. Door de oprichtingsplaat sen werden de groenten en het fruit vanuit de veiling bij de op slagplaatsen afgehaald, terwijl verscheidene plaatsen zelf voor vervoer naar de veiling moesten zorgen, dat voor de betrokkene veel zwaardere kosten met zich bracht. Om daar nu enig even wicht in te brengen werd beslo ten de kosten voor transport met 1 te verhogen. Ook werd de vraag naar voren gebracht om n koelcel te doen bouwen, doch dit punt werd voor verdere bespre king aangehouden. UITVOERING. In de zaal van café M. Achten gaven de gezamenlijke toneelver enigingen ten bate van de missie van Mgr. v. Kessel op Zaterdag 7, Zondag 8 en Maandag 9 April een grote uitvoering, die buiten gewoon is geslaagd. Opgevoerd werd het bekende toneel stuk in 4 bedrijven: „De vier jaargetijden-' van Antoon Coolen. Het getuigt toch zeker wel van doorzettingsvermogen en initiatief, dat zij het, ondanks het zéér druk ke toneelseizoen, hebben aange durfd, om een zo zwaar toneel stuk in te studeren en 3 achter eenvolgende dagen op te voeren ten bate van een liefdadig doel. Alle spelers en speelsters hebben zich ten volle van hun taak ge kweten en de rollen werden zon der uitzondering goed vertolkt, en de regisseur dhr. W. van Bokho ven heeft alle eer van zijn werk. Een daverend applaus aan het einde van ieder bedrijf was wel een bewijs dat het gebodene zeer in de smaak viel. Dat deze uit voeringen, die voor zijn missiege bied onder de Dajaks van Borneo, door Mgr. v. Kessel zeer werden gewaardeerd, bleek wel uit de belangstelling die Mgr. aan de dag legde, door alle drie de avon den tegenwoordig te zijn. Na afloop dankte hij de regis seur, de spelers en speelsters, voor de vele opofferingen die zij zich hebben moeten getroosten om de uitvoeringen zo te doen slagen. Hij dankte het bestuur en de dames-leden van de E.H.B.O. voor de medewerking die hij van hen mocht ontvangen en die door de huis aan huis-verkoop van de plaatskaarten zoveel voor het wel slagen hebben gedaan. Hij dankte vooral ook het publiek dat in zo grote getale was opgekomen, voor de steun aan zijn missiegebied. t lijnhardi's Kicspijnpocdci icspiinpocderj. Doos 4 5 ct OPENING BRANDWEERCURSUS. Op Maandag 16 April a.s. 's avonds om 8 uur zal in een der zalen van Het Wapen van Am sterdam alhier de cursus geopend worden voor het lager brand weerpersoneel onzer gemeente. GEGUND. Zoals wij in ons nummer van Maandag 2 April j.l. reeds meld den was de fa. de Veer en Schel- lekens de laagste inschrijfster voor hej leggen van rioleringen en het maken van wegen en voet- padente Almkerk. Thans kunnen wij mededelen dat het gemeente bestuur van Almkerk dit werk aan genoemde firma gegund heeft voor de inschrijvingssom van 87.500.-. BAZAR. Door de v.v. Heusden wordt dezer dagen een bazar gehouden ten baté van hun vereniging. Gis teren is deze geopend en ook van avond en morgenavond kunnen de bezoekers nog volop genieten van de talrijke leuke attracties, welke in een mooi versierde zaal van café De Gouden Leeuw ge boden worden. HOLLAND-NOOR WEGEN. Tot uiterlijk 15 April a.s. kun nen de leden van de v.v. Heus den, die de interlandwedstrijd Holland-Noorwegen willen bij wonen, zich opgeven bij J. Ver- heij. Meer kaarten dan zijn op gegeven, worden niet aange vraagd. UITVOERING „GEZELLIGHEID". Voor de tweede opvoering van de klucht in drie bedrijven: „Een Vriend komt over" door de Dilet tantenvereniging „Gezelligheid op j.l. Maandagavond in de zaal van de Chr. Volksbond, bestond weer grote belangstelling en ook deze uitvoering is een groot suc ces geworden. Door ongesteldheid van een der speelsters, mej. Spie- rings, had de vereniging ter elfder ure naar een vervangster moeten uitzien. Mej. Mouthaan uit Ca- pelle, die deze rol Maandagavond voor haar rekening nam, heeft zich daarbij een goede plaatsver vangster getoond en zo deed de onverwachte tegenslag geen af breuk aan het geheel. Het spel werd evenals Zaterdagavond op uitstekende wijze vertoond. Medewerking werd tevens ver leend door de Mandolineclub A Tempo .wat zeer op prijs ge steld werd. De voorzitter dhr. P. Schiedon sprak een kort welkomstwoord, terwijl de heer Kuijsten. namens het comité tot aanschaffing van een vaandel voor de Harmonie Marijke aan het slot dank bracht aan de vereniging „Gezelliciheid" voor de mooie geste een deel van de oübrengst voor dit doel be schikbaar te stpllen, alsmede aan de Mandolineclub voor haar be langeloze medewerkinq. De heer Kuijsten deelde hiérbij nog mee dat het in de bedoeling van het Vaandelcomité ligt in Mei a.s. voor dit doel een bazar te orga niseren. CONCOURS Chr. Gem. Zangvereniging „Looft den Heer". Lag het aanvankelijk in de be doeling het door de Chr. Gemeng de Zangvereniging „Looft den Heer" alhier op Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag te organi seren concours in de buitenlucht te houden, zo vernemen wij thans dat het concours zal worden ge houden in het gebouw van de Chr. Volksbond. Het aantal in schrijvingen is zo groot, dat bei de dagen reeds geheel bezet zijn. zijn. MARGRIETRUITERS. De Landelijke Rijverenining dc Margrietruiters zijn voornemens vanavond 13 April hun jaarver gadering te houden, waar leden en donateurs welkom zijn. Aan vang 8 uur aan 't Bruggetje bij A. v. Dijk. Zondag 8 April gehouden in de Binnen-Doel bij de heer Th. v. d. Wassenberg, café Middenhuis. Er werd geschoten in drie klassen, A, B, C. De uitslag was als volgt (3 x 20 pijlen) pnt. Klasse A. Al doende leert men I, Dongen ,1405 Vriendenkring I, Rijen 1388 Gloria Serano I, Dongen 1223 Klasse B Eensgezindheid I, Waspik 1308 Gloria Serano II, Dongen 1232 Oefening kweekt kennis I, Dongen 1125 Al doende leert men II, Dongen 1119 Klasse C St. Sebastiaan I, Oosterhout 1022 Eensgezindheid II, Waspik 1017 Tevredenheid I, Dongenvaart 905 Vriendenkring II, Rijen 768 St. Sebastiaan II, Oosterh. 666 Tevredenheid II, Dongenvaart 294 Al doende leert men wist be slag te leggen op de Beker in Klasse A. Eensgezindheid Was pik in Klasse B en St. Sebastiaan Oosterhout n klasse C. Na afloop werden de bekers uitgereikt door de voorzitter van District 3, S. Mateijsen. Hij wenste de winnaars proficiat met hun Bekers, voor de reuzenpres- tatie en de goede verstandhou ding die zij hadden getoond. De voorzitter van Oefening kweekt kennis uit Dongen dankte het bestuur voor het vele werk en de zorg die zij er aan besteed hadden. Het v/as een prachtige dag voor de schutters van Waspik. Telkens klonken de schutters- liederen in de Binnendoel en café. Als bijzonderheid mag nog vermeld worden dat door de 1ste zestallen van Vriendenkring, Rijen en Gloria Serano Dongen ieder één blazoen van 30 punten er bij geschoten hebben. Dit is een zeldzaamheid bij de Hand boogsport. BURG. STAND. Geboren Anna dv. 3. Zeijl- mans-v, Emmichoven. Herman G. A. zv. A. Mekes-Out. Adrianus W. H. zv. H. v Dijk- v. Velthoven. Dingena J. W. dv. P. v. Groesen-v. Gils. Pe trus A. zv. A. v. Kaam-v. Bragt. Antonius B. zv. C. A. Sweep- Besems. Paulus A. M. zv. A. Flipsen-Schoenmakers. Wil helmus J. Wt zv. W. J. M. de Wijs-v. Riel. Ingekomen: Wilhelmina M. den Teuling van Waalwijk. Geer- truida J. Jansen van Made. Theodora G. Venhorst van Gen- dringen (Gld.). Vertrokken Allegonda J. Uy_ tewaal naar Tilburg. Josephina van der Ploeg naar Nijmegen. Alouisius A. Joore-Scheepens en gezin naar Raamsdonk. ummm HANDBOOG. De laatste wedstrijd van het Districht 3 van het Wisselbeker- tournooi, dat georganiseerd was door het Districtsbestuur, werd K. J. M. V. Op de maandvergadering door de K.J.M.V. Dinsdagavond ge houden werd de sportdag van „Wij Jongeren" besproken en 'n sportcommissie samengesteld be staande uit de heren J. v. Riel, Fr. Steenbergen, K. Steenbergen en L. de Rooij, die een elftal zul len samenstellen en de verdere voorbereidingen voor die dag zullen treffen. Besloten werd over vier weken een ouderavond te houden bij ge legenheid van de installatie van de nieuwe leden van de K. J. M. V. Een daarvoor benoemd comité zal deze avond voorbereiden. Voorzitter K. Steenbergen brak een lans voor het periodiek van de K.J.M.V. „De Keten" dat hij voor de leden een zeer leerzaam blad noemde, waaruit iedere K. J. M. V.-er zijn juiste houding leert te bepalen. Aan het slot van de avond sprak de voorzitter woorden van atscheid tot de heer Rini Heijs, die zijn tijd gekomen acht als lid van de vereniging te bedanken. Hij dankt Rini voor het vele werk, dat hij als lid, doch vooral als voorzitter gedaan heeft. Behalve de gewone werkzaamheden, gin gen zijne bemoeiingen in deze pe riode uit op het samenstellen van 3 revue s, het organiseren van oudersavonden, en meerdere K. J. M. V.-actie's. De voorzitter hoopt de K.J.M.V. in dezelfde banen te kunnen leiden tot een steeds stij gend crescendo. De heer Heijs antwoordde, dat hij steeds gaarne voor de belangen van de K.J.M. V. op de bres heeft gestaan om met medewerking van de andere bestuursleden, waarbij hij speciaal aan de ijverige secretaris denkt, en de andere leden iets moois te be reiken. De K.J.M.V. heeft daarin niet alleen zijn eigen belangen ge diend, doch vaak ook buiten eigen vereniging de plaatselijke belan gen gediend. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan, zegt de oud-voorzitter. Hij acht zijn tijd gekomen en hoopt de K.J.M.V. op de ingeslagen weg zal voort gaan. Met genoegen en aange name herinnering zal hij aan de tijd terugdenken, dat hij de ver eniging gediend heeft. ALS PRESIDENT GEÏNSTALLEERD. Woensdagavond werd de heer Willy van Nieuwstad, die Zon dagmorgen tot president van het Kon. Muz. Gez. Euphonia werd gekozen, in zijn functie geïnstal leerd. Om goed acht uur werd de nieuwe president door de harmo nie van het Kon. Muz. Gezelschap aan huis afgehaald en met muziek de Euphonia-zaal binnengeleid. Hij voelde zich verplicht op deze eerste avond een woordje tot het corps te spreken. Jarenlang, aldus de nieuwe president, was een van Nieuwstad uw president. In het begin dezer eeuw was het mijn grootvader Wilh. v. Nieuwstad en in 1919 mijn vader, die het voor zitterschap van Euphonia aan vaardde. De naam v. Nieuwstad is alzo onafscheidelijk met die van Euphonia verbonden. Dat ik Zondag 8 Aoril als opvolger van mijn vader gekozen ben. beschouw ik als een grote eer. Ik heb mijn vader niet anders oekend dan als voorzitter van het Kon. Muz. Ge zelschap, waarvoor hij alles deed en steeds op de bres stond. Ik weet dat gij hem daarom hebt ge- eerd. uw sympathie betoond en steeds uw belanqstellinq h»ht ge geven, speciaal in zijn ziekte en zijn heennaan naar zlin laatste rustplaats. Deze symoathie is voor mij een stimulans Eunhonia een goed hart toe te draoen. aan het gezelschap mijn beste krachten te geven en te trachten het gezel schap oo te voeren tot het roem rijk» corns van weleer. Dit zal echter mii, noch uw bestuur of d<recteur moqelük zün. zonder uw aller medewerking. Ik verlang daarom, dat gij allen op iedere repetitie prompt op tijd zult aanwezig zijn en met ernst en toewijding uw directeur bij zijn leiding zult volgen. Hij vraagt verder propaganda van de leden bij hen die iets voor muziek voe len, speciaal de jongeren. Schakel het bestuur in, daar waar de denkt niet alleen met eigen krach ten te kunnen bereiken, dat een nieuw lid te winnen is. Beschouw de Woensdagavond als de Eupho- nia-avond, die ge onder geen om standigheden missen wilt. Spreker sluit met zijn overtuiging uit te spreken, dat Euphonia in deze samenwerking zal groeien en een nieuw tijdperk zal tegemoet tre den. NATIONALE RESERVE. Vrijdag a.s. te 8 uur 's avonds zal andermaal in de Gildenbond te Kaatsheuvel een propaganda- vergadering worden gehouden voor de Nat. Res. en de Reserve Grensbewaking. Deze bijeenkomst wordt speciaal belegd voor de lichtingen 1943 en 1944 en voor de buitengewoon dienstplichtigen der lichtingen 1945 tot en met '50. Deze laatsten kunnen zich thans een mobilisatiebestemming laten garanderen, die NIET in het bui tenland ligt. Laat men hieraan eens denken. Het is een overwe ging waard. Het toenemend aantal vrijwilli gers wijst er wel op, dat de in aanmerking komende jongelui meer begrip gaan tonen voor de werkelijkheid. De tijd van speculaties is be grensd, daarbij „een gewaar schuwd man, geldt voor twee". TONEELGEZELSCHAP „CRESCENDO". Aan ons verslag van de toneel uitvoering, Zondag door het ge zelschap Crescendo in de Eup'no- nia-zaal gegeven, moeten we nog toevoegen, dat aan het slot van de avond, het gezelschap afscheid nam van de actrice To Smit, die wegens huwelijk en vertrek bui ten de plaats het toneel gaat ver laten. De leider van Crescendo dankte Mej. Smit voor wat zij voor Crescendo deed en bood haar als attentie bloemen aan. APOLLO-THEATER. In het Apollo-theater draait Za terdag en Zondag de Metro-Gold- wyn Mayer film „Alles wel aan boord", waarin Polly Bradford, gespeeld door Jane Powell, als verstekelinge aan boord van het schip, waarvan haar vader kapi tein is, een rol creëert, die haar in honderd moeilijke verwikkelin gen stelt, waaruit zij per slot van rekening als gelukkige partner van de ooera zanger Olaf Erik- sen het leven ingaat.. Toegang alle leeftijden. Woensdag draait de Franse film „Gekooide Meisjes", waarvan „De Tijd" schreef: Duvivier heeft ditmaal een tendenzfilm gemaakt en hij heeft het nogal radicaal ge daan. Zijn onderwerp is een ver beteringsgesticht voor meisjes. De toestanden zijn er namelijk alles behalve rooskleurig, maar in die strijd, die de film heeft ontketend, is toch wel gebleken, dat Duvi vier er niet zo maar op los heeft gefantaseerd. Hij weet met een zeer gezonde toepassing van zijn middelen belangrijke dingen te zeggen en duidelijk te zeggen. Een film met zeer veel pakkende mo menten. AGENDA. Vrijdag 8 u. n.m. Propaganda- avond Nationale Reserve, zaal Gildenbond. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. n.m. en 8.30 u. n.m. Apollo- Theater. Alles wel aan boord. Toegang alle leeftijden. Maandag 8 u. n.m. repetitie har monie Apollo. -■xy A.s. Zondag staan we weer voor de traditionele derby der lage landen in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Het belooft een interessante match te worden en hoeweL de Bel gen sterk zijn, is Nederland zeker niet kansloos. Het is .merkwaardig hoe de situatie zich in enkele maanden tijds heeft gewijzigd. Hoe in November van het vorig jaar een gekraakte Oranjeploeg uit Deurne te rugkwam met de zeer zware nederlaag van 7—2, ligt ons nog fris in het geheugen. Er scheen een periode voor ons voetbal aangebroken, die lou ter somberheid zou brengen: enkele vooraanstaande spelers vertrokken naar het buiten land, het club-voetbal in Ne derland was slecht en 't werd steeds moeilijker om spelers te vinden voor de Oranje- ploeg. Dat deze sombere din gen nu voor de volle honderd procent ten goede zijn gekeerd willen wij niet beweren, maar de huidige situatie is toch heel wat gunstiger dan we vorig jaar November konden ver moeden. De kern van ons nationale elftal is belangrijk sterker ge worden, Biesbrouck is een grote versterking, v. Schijndel NEDERLAND en Schijvenaar hebben hun goede oude vorm hervonden en de voorhoede kreeg ver sterking van Groeneveld en Kuneman. De ploeg die tegen de Belgen zal aantreden be vat derhalve eigenlijk nauwe lijks experimenten, want de opstelling tegen de Belgen is precies hetzelfde als tegen de twee Engelse clubs. Men mag dan ook verwachten dat er lijn in het spel der Oranje- ploeg zal zitten. De Belgen zijn vermoede lijk nog even sterk als 't vorig jaar, al zijn er enkele wijzi gingen gekomen. Dat betekent dat hun ploeg goed is, de spe lers uitstekend op elkaar in gespeeld, hecht in de verdedi ging en gevaarlijk in de aan val. Maar de Oranjeploeg zal zich ditmaal niet laten over spelen. Er wordt weer con structief gevoetbald en er zit ten weer mogelijkheden in on ze aanval. In elk geval is dit geen ploeg die ineen zal stor ten, die zonder winstkansen aantreedt, al zou een Neder landse overwinning de ver wachtingen overtreffen. Maar een gelijk spel? Daar toe achten we het Nederlands Elftal, dat een zware en in tensieve voorbereidingsperio de achter de rug heeft, toch wel in staat. de Jong (A.D.O.) v. Schijndel (S.V.V.) v. d. Tuyn Kuneman Kraak (Stormvogels) Schijvenaar (E.D.O.) Terlouw Biesbrouck (Sparta) (R.C.H.) Melis Lenstra Groeneveld (H.D.V.S.) (H.B.S.) (Eindhoven) (H'veen) (Haarlem) Scheidsrechter: R. Leafe (Engeland) Sermon Anoul Mermans Fr. Chaves Lembereclits (Anderlecht) (Luik) (Anderlecht) (Gent) (Mechelen) v. Mees Carré (Antwerpen) (Luik) Vaillant (Anderlecht) Daenen (Tilleur) v. d. Auwera (Mechelen) Valet (Anderlecht) Reserves: BELGIË Saris (B.V.V.); Odenthal (Haarlem); Möhring (Enschede) en Snoek (Eindhoven). Bogaerts (Standaard); v. Brandt (Lierse); de Buck (Eendracht); De Herdt (Berchem Sp.). Grensrechters: v. d. Moortel, België. N. Twisterling, Nederland. B-ELFTAL VERLIEST VAN BRAZILIAANSE ATHLETEN. Het Braziliaanse elftal Sao Paulo heeft Woensdagavond in het Olympisch Stadion te Am sterdam het B-elftal met 3-1 ver slagen. Deze vrij kleine neder laag is te danken aan het moedige verzet tegen deze spelers, die stuk voor stuk athleten zijn en aan de geringe schietvaardigheid van de donkere voorhoede. De Brazili aanse spelers beschikken over een weergaloze techniek en ongeloof lijk raffinement om buitengewoon gevaarlijke aanvallen op te bou wen. Hun aanspelen over de grond dwingt respect af. Noch tans ontbreekt er tactisch nogal het een en ander aan hun voet bal. Daar is in de eerste plaats de slechte afwerking, deels door ge brek aan goede schutters, van hun prachtig opgezette aanvallen. Tel kenmale liep de voorhoede in de handen van de goede Nederland se verdediging en van schieten kwam meestal weinig. Keeper Steiger van PSV, die Saris ver ving, heeft dan ook betrekkelijk weinig kansen gehad om zijn kun nen te tonen. Daarbij komt nog de omstandigheid dat deze technische ploeg almaar op simpele, maar afdoende wijze in de buitenspel- val liep. Ondanks deze tekortkomingen was het Nederlandse B-elftal niet bij machte om voldoende vat op het soms razend snelle spel te krij gen. In de eerste helft gelukte het vrij goed. De Brazilianen maak ten te veel franje aan hun spel en Buschers, Möring en Odenthal konden vaak op makkelijke wijze het nuttig effect van deze show neutraliseren. Hierdoor ontstond zelfs enige tijd een Nederlands overwicht, dat resulteerde in een prachtige voorzet van Heyster, die door de hoog opspringende Snoek feilloos werd ingekopt. Dit succes was voor Sao Paulo aan leiding om er een schepje bo venop te doen. Feilloos combine rend trokken de donkere spelers naar de Nederlandse helft. Maar het spel bleef voor een goed deel te mechansch en dientengevolge ook onproductief. In de 6e minuut van de tweede helft kwam de ge lijkmaker. Middenvoor en rechts binnen „sneden" door de Neder landse verdediging. Een mathe matisch zuivere pass naar links buiten Nivio, die Steiqer smette loos sloeg, 1 1. De Brazilianen bleven hierna ver in de meerder heid, maar het duurde toch nog ongeveer een kwartier voo ze hun superioriteit andermaal in 'n doel punt konden uintdrukken. Het was jammer dat deze goal kwam door een misverstand in de verdediging. De halflinie, die sterk aanvallend speelde, had de bal opgebracht en keurig afgele verd bij de middenvoor. Toen de ze voor het doel kwam, aarzelden Möhring en Busschers alle twee om Bibe aan te vallen en deze maakte daar dankbaar gebruik van om de stand in het voordeel van Sao Poulo te brengen. Zeven minuten voor het einde kwam de derde goal. Odenthal kon niet op tegen drie Brazilianen die hem op de huid zaten. Langs de uitlopende Steiger liepen ze vervolnens gedrieën de bal in het net. Blijkbaar vond de Neder landse ploeg het toen welletjes en ook de Brazilianen ambieerden blijkbaar geen goal meer. Zij maakten van^de laatste minuten een fraaie voetbalshow, waarte gen de Nederlanders zich niet te weer stelden en die verder zonder doelpunten bleef. De Nederlandse voorhoede kwam er in de tweede helft maar weinig meer aan te pas. Behalve Snoek en Quaadvliet, die tot het einde gezwoegd hebben, liep de voorhoede verder maar 'n beetje naar de bal te zoeken. De wedstrijd is teleurstellend geweest. De 55.000 toeschouwers hebben kunnen genieten van vaak technisch meesterlijk spel en een goede verdediging door de Ne derlanders, maar fraai voetbal, echt voetbal, heeft men Woens dagavond niet zo heel veel ge zien. UITSLAGEN VAN ZONDAG 8 APRIL. Res. 3e klas B WSC 2—MOC 2 2—0 SET 2—Zierikzee 2 1—2 le Klas C 403 RKTVV 3—RWB 2 6—2 Afd. N.-Brabant le klas B Wit ZwartRiel 22 SVG 2—Berkdijk 2—4 CAPELLE. Wit ZwartRiel 22. In een uiterst boeiende en ongemeen sensationele twee kamp hebben de Wit-Zwarten het Zondag j.l. niet verder kunnen brengen dan een 22 gelijk spel. De uiteindelijke beslissing om het kampioen schap valt daardoor eerst in de allerlaatste competitiewed strijd, die gespeeld zal wor den op Zondag 22 April a.s. en wel tegen Antonius te Til burg. Ondanks de zeer harde wind hebben de talrijke be zoekers, die getuigen waren van deze ontmoeting, kunnen genieten van een enerverende wedstrijd, die nochtans speltechnisch bezien op een bescheiden hoogte stond. Van werkelijk kampioensvoetbal was dan ook geen sprake. De bezoekers die practisch niets meer te winnen of te verlie zen hadden, speelden echter met een zó zeldzaam fanatis me, dat de gerenommeerde Wit Zwart-formatie geen ge legenheid kreeg haar normale spel te ontplooien. Vooral na de hervatting, toen de Riel- defensie zich herhaaldelijk voor eigen doel concentreer de, *was er voor de Capelle- naren nagenoeg geen doorko men aan. Desondanks mogen de Wit-Zwarten zeer tevreden zijn met het behaalde resul taat, want hebben zij ooit dicht bij een nederlaag ge staan, dan is dat toch zeker tegen Riel het geval geweest. Reeds in de 7e minuut kon den de gasten via hun be faamde goalgetter Simons uit een schermutseling voor het Wit Zwart-doel de leiding' ne men; 01. Deze 10 achter stand deprimeerde de onzen echter blijkbaar niet, want met 'n ongekende dosis ener gie en een moedige onver saagdheid wierpen zij zich in de strijd. Verscheidene aan vallen kreeg de Riel-veste te doorstaan en enkele malen ontsnapte zij op zeer fortuin lijke wijze aan een doorbo ring. Nochtans slaagde Wit- Zwart er voor rust niet in de gelijkmaker te noteren. Ook de zeer agressieve en gevaar lijke voorhoede van Riel kon ondanks het windvoordeel haar voorsprong niet meer vergroten, zodat de rust aan brak met een ietwat geflat teerde 10 stand voor de be zoekers. Na de thee trachtten de Wit Zwarten door gevaarlijk ver opdringen het spel te force ren, wat hen aanvankelijk ook gelukte, maar later noodlottig werd. Met feilloze gerouti neerde combinaties sneden zij door dc Riel-defensie en nie mand twijfelde er in den be ginne aan of de gelijkmaker zou spoedig een voldongen feit zijn; en inderdaad, in de 6e min., toen Herm. Schoen maker het leder uit een mooie pass van rechtsbuiten Ver- duijn onberispelijk inknalde, was het zover; 11. De vele toeschouwers, die meenden dat Wit-Zwart nu 't heft volledig in handen zou nemen, vergisten zich echter deerlijk, want bij een plotse linge doorbraak was het de oer-snelle middenvoor der gasten die met een volkomen onhoudbare kogel doelman v. Nieuwenhuijzen geen schijn van kans gaf; 12. Dit bete kende een morele opdoffer voor de Capellenaren, want hierna kwamen zij er nog slechts sporadisch aan te pas. De ploeg was geheel uit haar evenwicht geslagen en van 'n goed systematisch verband als voordien, was geen sprake meer. De Rielse jongens had den in deze periode de touw tjes volledig in handen en eenmaal kogelden zij de bal zelfs totaal buiten bereik van doelman Nieuwenhuijzen te gen de lat. Met iets meer ge luk had dit 31 voor Riel kunnen zijn en.... de gena deslag voor Wit-Zwart. De Rielse geelhemden beten voortdurend fel van zich af en er was voor Wit-Zwart hoe deze de tanden ook op el kaar Riemde geen doorko men aan. Toch kwam de ge lijkmaker nog in de allerlaat ste phase van de strijd, toen nagenoeg iedereen de thuis club reeds verloren waande. Bij een algehele aanval, onge veer '3 min. voor het einde, stormde de gehele Wit Zwart- ploeg naar voren en zowaar, nadat linksbuiten Priest de bal eerst keihard tegen de lat had gekanjerd, was het ten slotte de naar voren gekomen achterspeler Rinus Dekker die uit een korte, heftige doel- worsteling het leder met een grandioze omhaal juist onder de deklat in het Rielse net deed verdwijnen; 22.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2