Tegen de Belgen dit bii Mw Bhag dat pakje Belgische defensie VERSLAGEN £c£a* Pool" WIELRENNEN DUIVENSPORT BILJARTEN. Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op DE ECHO" noodzakelijk maar ook voldoende. Het kost slechts 17 cent per week. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 APRIL 1951. Prachtige wedstrijd. R.A.C.R.K.€. BaardwijkSchijndel MULO—W.S.C. R.K.S.V.A.Uno Animo Vlijmense BoysH.V.C.H. HaarsteegBerchem Sport S.V.G.—R.K.D.V.C. Veerse BoysR.W.B. V elocitasW aspik HeusdenT.A.C. M-35-M Nederland heeft gisteren op formidabele wijze zijn verloren voetbal-reputatie door de prach tigc overwinning op de B elgen voor een goed deel hersteld. De eerste goede aanval van Nederland had meteen succes, een goed schot, misschien wel houd baar, maar het was raak en de tienduizenden bezoekers waren in een jubelstemming. Toen vojgde een van de sensationeelste kwar tiertjes, die ons internationaal heeft gekend. Drie treffers; een noodtrap van Terlouw in eigen doel, een schot van Mcrmans en een van Chaves en de Belgen leidden met 31. Even leek het of wij weer een zekere nederlaag tegemoet gingen, maar wie dit mocht denken, Noud van Melis en zijn voorhoede zeker niet. Met een juweel van een schot bracht de Eindhovenaar de stand terug tot 32 en kort voor de rust gaf hij het vertrouwen in het Oranje-* team volkomen terug door Daenen voor de derde keer te verslaan. De Nederlandse ploeg was mét bijna ongelofelijk enthousiasme de wedstrijd begonnen. Voor de Bel gische verdediging goed en wel aan het voetballen was sneed de uitersté snelle voorhoede,grandioos door van Melis en Lenstra geleid door de Belgische verdediging. Op de rechterhoek van het strafschop gebied stond een seconde later Van Mélis rustig de bal af te wachten, die ook kwam. Daenen dook inderdaad naar de bedreig de hoek, maar hij greep er af doende naast. To de Belgen net hadden afgetrapt zat Lentra en zijn rakkers weer voor het Belse doel, maar zijn schot ging net over. Gelukkig voor onze zuiderbu ren kon de achterhoede toen de bal naar de sterke Belgische voor hoede schieten, maar gelukkig voor ons bleven hun eerste aan vallen zonder succes. Weliswaar kon Mermans uit een snélle aan val een uitstekende kopstoot op Kraak afvuren, maar Kraak had er niet zoveel moeite mee; een moment later een oerharde kogel van Mermans tegen de onderkant van de lat. In dezelfde minuut „sneed'' Sermon als een hinde door de Nederlandse verdediging en lanceerde vlak voor het Neder landse doel een voorzet. Terlouw kwam aangestormd en zijn voet was er inderdaad sneller bij dan zijn Belgische collega, maar door zijn snelheid had de Nederlandse spil géén controle meer over de bal en de bal verdween langs de verbijsterde Kraak in het doel. Dit onverwachte doelpunt was het sein voor de Belgen. Uit de uit gemeten passes van halfs en bin- nenspelers kregen Mérmans, A- noel en Freddy Chaves hun kan sen. Mermans en Anoul misten vlak achter elkaar twee uitste kende kansen en er was een ogen blik geharrewar in het Nederland se verdedigingsgebied tot Mer mans de bal via de lat echter Kraak deponeerde. Nog geen 6 minuten later kreeg Chaves de bal, zonder een onder deel van een seconde te aarzelen vuurde hij en zijn schot was zui ver als dat van een snipér, 13. De Belgen op de tribune stonden in vuur en vlam en waren zo op timistisch dat in spreekkoren het „tien, tien" over het veld don derde, dat, wellicht het Nederland se publiek, maar geenszins hun landgenoten binnen de witte lij nen deprimeerde. Met de aftrap schoot Groene- veld de bal wiskundig zuiver naar Van der Tuyn en vrijwel op het zelfde ogenblik had Van Melis de bal. Wij konden het vanaf de tri bune niet goed zien, maar het leek ons dat Vaillant een kleur kreeg van verbazing. Hij begreep ken nelijk niet wat er allemaal zo vlug aan hem voorbijging. Melis had intussen lak aan Var iants verbazing, hij wachtte niks of niemand af en- meteen daver den de tribunes, het was 23. De Belgen roken blijkbaar ge vaar en zijn verzamelden al hun techniek om het spel weer in evenwicht te herstellen. Door de prima bouw van hun aanvallen lukte dat vrij goed. Maar het Ne derlandse verdedigingsblok, dat gesteund werd door uitstekende kanthalfs, zette regelmatig de buitenspel wijd open, waarin de Belgen ook regelmatig inliepen. De verdediging liep zo gesmeerd dat verrassingen niet verwacht konden worden, die dan ook niet kwamen. Even dreigde het ,toen Schijvenaar een formi dabele sprong uitvoerde en in de nek van Mermans terecht kwam. Penalty? Het was een zeer dubi eus geval, maar de Engelse scheidsrechter, blijkbaar heel wat gewend in de Engtelse Prof-wed strijden, liet doorspelen. Van Melis had intussen een schot, met de vaart van een pantsergranaat tegen de lat ge schoten en kreeg toen extra Belgi sche bewaking, maar die bond hein geenszins. Vlak voor de rust kreeg hij, met de rug naar het doel, de bal onverwacht toege speeld, hij draaide als een pirou ette en het werd een juweel van een doelpunt. Daenen kon er niet bij. De tweede helft gewonnen De thee, die de Oranje-elf on der de tribune krijgen, is deze keer van heel goede kwaliteit ge weest. Abe en Van Nelis storm den meteen op de Belgische ver dediging. Een ongelofelijke druk, waaronder de Belqen niet onder uit kwamen. Van Melis lanceerde hoog opspringend een kopbal, die Daenen met moeite en niet af- dode kon keren, Abe kréég de bal vrij en moest twee keer vanaf de zelfde plaats schieten om Neder land de leiding te geven. En met dit doelpunt was de Nederlandse voorhoede niet meer mét stokken van het Belgische doel weg te slaan. De aanvallen en de scho ten van de voorhoede volgden elkaar m<»r de renelmaat van een klok op. Biesbrouck kwam de druk oo Daenen nog een beetjé verho gen. Het was duidelijk dat Daenen voor de vijfde maal moest sneu velen. Tegen zo'n offensief zou geen verdediging bestand zijn. Lenstra kreeg de bal heel rus tig van Van Melis. De afwer king was boven alle lof verhe ven. Het schot kwam nog even op de kuif van Groeneveld, die voor de doelmond stond, maar 't was te hard om daardoor nog van richting te veranderen. Dat was trouwens ook niet nodig en Daenen hoefde er niet meer aan te pas te komen, het was 53. Onze Belgische buurman was eerst helemaal stil en toen zei hij 't Is fameus, menier. Gemiste penalty. De Belgen kregen het benauwd, in het veld, maar ook op de tri bune. De laatste Belgische vlag getjes, die bij de 31 voorsprong de tribunes een feestelijke aanblik hadden gegeven, waren verdwe nen. Anoul verwissélde zijn plaats met Vaillant, die naar de links binnenplaats verhuisde en inder daad dit leek een verbetering. Het spel verplaatste zich meer en meer. De Nederlanders werden in de verdediging gedwongen. Toen kwam er een zwaard van Da mocles boven de Nederlanders te hangen. Terlouw raakte de bal aan en Leafe wees onverbiddelijk naar de witte stip. Mermans plaatste zich als een scherprechter achter de bal. Fluitnaast!!! De tribunes stonden ervan te bibberen en onzé buurman zagen we bijna niet weer. In de laatste minuten kregen de Belgen een klein veldoverwicht dat nog vrij onverwacht resulteer de in een doelpunt. -Mermans gaf vanaf de rechtervleugel een strak ke pass naar Vaillant, die onge hinderd en onhoudbaar voor Piet Kraak kon doelpunten. Biesbrouck, van Schijndel en even later Len stra kwamen de verdediging ver sterken. De buitenspelers kwamen terug en tegen dezé linie konden de Belgen maar weinig uitrichten. Eenmaal nog moest Kraak val lend redden een eenmaal nog stond Van Melis op een gevaar lijke plaats voor Daenen, maar dat was het laatste. Jaap van der Leek zat bijna gelijktijdig met het eindsignaal op de steviqe schou ders van Schijvenaar. Nederland had een periode afgesloten. VLIJMEN. RKDVC 4Vlijm. Boys 3 2-3. Deze kampioenswedstrijd won Vlijmen verdiend met 2—3. Van af de aftrap was Vlijmen 't eerst in de aanval en het eerste doel punt kwam spoedig van de links buiten Fr. v. d. Griendt. Drunen kwam nu en dan flink opzetten, maar de verdediging van Vlijmen met aan het hoofd C. v. Engelen weerstond deze aanvallen,, maar moest tenslotte zwichten en de stand werd gelijk, 1 1. Enkele minuten voor rust werd het 21 wederom door v. d. Griendt en vanaf de aftrap werd de bal over genomen door Ad de Wijs, die er 31 van maakte. Na de rust werd Drunen ster ker en het duurde lang eer er ge doelpunt werd. Door Drunen werd nog een strafschop gemist en onder grote spanning kwam 't einde. In het kleedlokaal werd Vlijmen gehuldigd door het be stuur en bij aankomst in Vlijmen werd de huldiging voortgezet in café Boom. «die zich niet onbe tuigd liet. De officiële huldiging zal over 14 dagen plaats vinden met het spelen van een huldi gingswedstrijd. CAPELLE. WIT-ZWART NIEUWS. Het 1ste elftal van Wit-Zwart speelt a.s. 'Zondag zijn laatste competitiewedstrijd in dit seizoen en wel tegen Antonius te Til burg. Zoals bekend hebben de Wit-Zwarten aan een gelijk spel reeds voldoende om de kamni- oensvlag te kunnen hijsen. Wij maken al onze supporters en be langstellenden, die voornemens zijn de reis naar Tilburg mee te maken, er beleefd, doch dringend op attent zich spoedio op te ae- ven bij de heer H. Kraak, Bin nenhaven C 127 te 's-G>-ev._Ca- pelle. Hiertrw» bestaat qeleaenheid tot uiterlijk Woensdagavond. Zij, die zich later of in het geheel niet opgeven, kunnen de re's niet meer per bus meemakerr. Wacht dus niet tot het laatste ogenblik, maar geef u aanstonds op bij bovenge noemd adres, zodat u straks geen onaangename teleurstelling onder vindt. AUTOSPORT. A.s. Zaterdag 21 Anril zal de onentatierit die op 31 Maart door onvoorziene omstandigheden werd geannuleerd, gereden worden. De start is weer in Kaatsheuvel en de finish on het Raadhuisplein in Waalwijk. Het is weer een orën- tatierit over pl.m. 60 km. over goede wenen. Er bestaat gelgenheid zich aan te melden voor deze rit bii H. Berqmans, Parallelweg 13 Waal wijk. VLIJMEN. Zondag 15 Anril nam de nieu weling Tini Wolfs déél aan de Ronde van Veldhoven en in een goede wedstrijd bezette hij de eerste plaats. Gedurende de hele wedstrijd reed hij in de kop groep en in de sprint klopte hij op meesterlijke wijze zijn concur renten. Dit is de tweede wedstrijd en beide malen bezette hij de eerste plaats. Van Baardwijk kreeg in de laatste ronde pech; in de bocht bij de eerste 10 km. kwam hij met een andere Tenner te vallen. Hij werd in de wielen gereden en uit geschakeld. P.V. DE POSTDUIF. WAALWIJK. Zondag was dan de eerste prijsvlucht voor de leden van De Postduif vanuit Duffel, de dag waarop door de liefhebbers zo lang was gewacht om wederom de strijd in de lucht te kunnen meemaken. Ongeveer 700 duiven werden ingemand en direct zat de spanning er in, temeer omdat het bestuur voor deze vlucht *wee mooie hoofdprijzen liet inschrijven voor de eerst aangetekende. Voor deze hoofdprijzen bestond veel belangstelling en hoewel wij de uitslag in dit nummer nog niet bekend maken, is het toch wel zeker dat beide overwinnaars in Baardwijk zitten. De eerste duif werd geconsta teerd door Lambert Pullens om 10-1.10, op de voet oevolqd door H. Lombarts op 10-2-28. De laatste prijsduif is geconstateerd oo 10-7-8 uur, zodat de prijs vlucht een regelmatig verloop had en in goed 6 minuten de 166 priizen verdiend waren. Vrijdag a.s. is het weer inkor- ven voor de volgende vlucht van uit Neufvilles en wij maken er de junioren van onze vereniging op attent dat vanaf Vrijdag de ju nioren moeten inkorven van 7 tot 7.30 uur n.m. Later dan dit vast gestelde uur worden de duiven van de junioren niet meer aange nomen. WEER GROENTEN NAAR DUITSLAND. Vandaag is de groenten-ex port naar Duitsland hervat. De West-Duitse regering heeft een bedrag van 1 millioen dol lar beschikbaar gesteld voor de invoer van Nederlandse groenten gedurende deze maand. De export omvat sla, spinazie, komkommers, uien en bewaarkool. KAATSHEUVEL Zondag werd het seizoen van de duivensport ingezet. Het slech te weer der vorige week was oor zaak, dat nog niet zoveel duiven gezet waren, als oorspronkelijk verwacht kon worden. In totaal werden 1027 duiven op Duffel in gemand. Ten bate van de T. B. C.-bestrijding werd reéds een fiets uitgeloofd, dié voor civiele prijs door de heer v. d. Linden, de Linco beschikbaar werd gesteld. Er werden 342 prijzen toegewezen, waarvan we er 70 vermelden. De eerste der prijs winnende duiven wérd om 9.54.3 en de laatste prijswinnaar om 10.3.46 geconstateerd. De uitslag was: 1 A. Montee, winnaar van de fiets; 2, 66 Meeuwse; 3 C Mo- reval; 4 W. v. Wezel; 5, 49 C. de Bondt; 6, 25, 56 J. v. Riel; 7, 64 D. Mateijsen; 8 P. Ligtvoet; 9 A. Schraauwers; 10 Fr. Damen; 11 A. de Bié; 12, 32 M. Kemme- ren; 13, 23 M. v. Dongen; 14 J. van Heeswijk; 15, 59, 67 Fr. v. d. Assem; 16 H. Robben; 17 L. v. Geel; 18 A. Voermans; 19 A. Pij nenburg; 20, 48 W. Kemmeren; 21 W. van Heijst; 22, 30, 38, 55 M. van Dijk; 24 C. Corstanje; 26 St. Dekkers; 27, 35 J. Damen; 28 M. v. Boxtel; 29 C. de Kort; 31 36 J. van Beers; 33, 52 J. Laros; 34 M. C. Damen; 37, 54 Chr. Steenbergen: 39 J. van Beers; 40, 53 W. Oomis; 41 Th. v. d. Houdt; 42 J. P. Brouwers; 43, 57 L. Mos selveld; 44 A. Vrinten; 45 P. Adriaansen; 46 G. Kemmeren; 47 M. Ververs; 50 G. Schraauwers; 51 G. v. d. Linden; 58 L. Laros; 60 L. Zijlmans; 61 C. Zijlmans; 62 P. Zijlmans; 63 Th. Netten; 65 Groenendaal; 67 L. de Bondt; 69 M. v. d. Velden; 70 P. Stok- kermans. COMB. VLIJMEN-DRUNEN. Uitslag wedvlucht vanuit Duf fel, België. V is Vlijmen, D is Drunen. J. Schapendonk D 1, 40, 59 C v. Boxtel D 2, 23, 84 G. v. Tuijl D 3, 17, 49 - W. v. Kuijk D 4, 29 v. Dommelen D 5, 28 H. A. v. Huiten D 6 A. L. v. Heivoort V 7, 36, 37 A. v. Sluisveld D 8, 65 C. v. Hei voort V 9, 12, 58 - T. Willem- se D 10. 30 - H. Pelders Vil, 108 Brok-Pulles D 13, 20, 26, 33, 42, 85 - P. Pulles V 14, 15, 19, 41, 51, 52, 73, 98, 101, 105 A. Parijs V 16, 47, 48, 70 - W. v. Ravensteijn V 18 91 H. v. d. Heijden V 21 M. de Graaf D 22. 86 Mommersteeg D 24, 55, 56, 68. 89, 100 - J. Biekens D 25. 107 - N. v. Es- donk V 27, 63. 106 - Th. Her man V 31 Th. v. Overdijk V 32 - Chr. Klerks D 34 - H. Boom V 35. 57 M. Pelders D 38, 95 G. Treuren V 39, 69 G. de Man D 43 J. v. Eg- gelen V 44. 102 J. v. Son V 45, 62 - P. v. Gestel V 46, 93 Fr. v. Uden V 50 v d Plas D 53 - P. v. d. Loo V 54, 99 v. Melis D 60, 64, 109 L. v. d. Dungen V 61 J. v. d. Wiel V 66 G. Pelders D 67 L. de Laat V 71 A. v. Oij- en V 72, 77 J. Heesbeen V 74, 75 v. Halderen D 76 L. v. d. Heijden 78, 81 M. Speé D 79. 87 K. Kivits V 80 H de Vaan V 82 Bijl D 83 C. de Vaan V 80 J. v. d. Dun gen V 90 A. v. d. Dungen V 92 G. v. Huiten D 94 M. Sluisveld D 96 J. v. d. Broek V 97 J. Oosterwaal V 103 L. Oremans V 104. LOONOPZAND. DE LUCHTBODE. Zondag werd de eerste duiven vlucht gehouden, die zeer goed is geslaagd, mede door het mooie weer. De wedstrijd was vanuit Duffel. De uitslag is als volgt 1, 7, 21, 34, 40 A. Verschuu- ren 2, 3 C. v. Dongen 4, 12 15, 19 C. v. Dongen 5 F. Krol 6, 9. 24, 41, 43. 47 M Vera 8, 35 38. 42 46 H. v. d'. Vel den 10 37 M. Abrahams 11, 13 L. v. d. Sanden 14, 23 C. IJpelaar 16, 45 G. Vermeer 17 W. v. Riel 18 P. de Jong 20. 25 Jos Beerens 22, 30 G, IJpelaar 26. 31 A. Spapens 27 Jos van Donqen 28, 33 M. Maas; 29 J. Hui- brechts 32 M. v. d. Ven 36 G. v. d. Dries - 39 G. Schoen makers 44, 48 J. Snoeren. Overduif L. v. d. Sanden. Uitslag junioren 1, 2 P. v d. Velden 3, 4, 5 Joh. Vera. WEER EEN TITEL VOOR PIET VAN DE POL. Piet van de Pol heeft aan zijn Europese en wereldtitel 47/2 thans ook de titel Europees kam pioen 71/2 toegevoegd. In het tournooi te Huelva, waaraan ook de ,,Waalwijkse" spelers Semrad en v. Hassel deelnamen, werd hij onbedreigd winnaar. In de laatste beslissende partij tegen v. Hassel won de Neder lander met 300 tegen 127 in 13 beurten. Hoogste serie 104. Hij verbeterde meteen het record-ge middelde en bracht dit op 21,69. Het eindklassement luidt 1 vdPol 12 1800 83 167 21,69 2 v Hassel 8 1595 105 88 15,19 3 Vingerhoedt 6 1561 108 127 14.41 4 Chasserau 6 1496 129 129 11.60 5 Ossorio 6 1590 150 6 10. 6 Domingo 4 1591 121 95 13.15 7 Semrad 0 642 103 43 6.23 ZWEMMEN. GEERTJE WIELEMA MAAKT WERELDTIJD. Geertje Wielema heeft gisteren de derde wereldtitel op haar naam gebracht. Zij zwom de 150 yards rugslag in 1 minuut 40,4 sec en bleef daarmee 1,7 sec. be neden de tijd die Cor Kint op 29 September 1939 maakte. De 16—jarige Geertje heeft hiermee opnieuw bewezen een van de sterkste zwemsters ter werld te zijn, wier fort het blijkbaar is oude records te doen sneuvelen. SPORTBERICHTEN. Voetbal. Het Brabantse elf tal heeft gisteren met duide lijke cijfers (3—0) van Gro ningen verloren. Lussenburg van NAC miste 'n strafschop. Het Groningse elftal was na genoeg steeds in de meerder heid. Den Haag heeft het Oos telijk elftal met 32 geklopt. Hoewel technisch zeker de mindere, heeft het Haagse elf tal de „Oosterlingen" door vechtlust en enthousiasme er onder gehouden. De Schotten zijn door 'n 32 overwinning op Enge land Brits voetbalkampioen geworden. De wedstrijd te Brugge tussen België B en Luxem burg eindigde gelijk 3-3. De ruststand was 22. De Nederlandse jeugd heeft niet voor de grote broers onder gedaan en de Belgische jeugd met een 3-1 nederlaag naar huis gestuurd. Klaassen van V.V.V. was de beste man van het veld Duitsland heeft de lan- denwedstrijd tegen Zwitser land met 32 gewonnen. Met de rust was het 11. Athletiek. Het nationale veldloopkampioenschap is aan Slijkhuis door een blessure ontgaan. Door een ongeluk kige stap in een kuil zag hij de overwinning voorbij gaan. Huizinga ging als eerste door de finish. Schaken. De dertiende par tij tussen Botwinnik en Bron- stein is in remise geëindigd. De 14e is afgebroken. De stand is thans 76 in 't voordeel van Botwinnik. Wielrennen. De Frans man Guegen heeft de race Pa rijsBrussel gewonnen. Hij deed er 8 uur, 21 min. en 59 sec. over. De afstand bedroeg 326 km. De Waalwijker M. Ligt voet van de Wielerclub Jan Pijnenburg te Tilburg werd zevende in de 105 km. wed strijd voor amateurs in Veld hoven. Een goed resultaat voor deze jeugdige renner. VOOR ZONDAG 22 APRIL 1951. NAAM ADRES Wij wisten dat de vragen, die in de vorige pool gesteld werden over de voetbalmatch HollandBelgië niet gemak kelijk te beantwoorden waren; het was een echte puzzle, wat ook wel blijkt uit de antwoorden; een groot aantal is ingezonden, maar 't gros is er ver naast, zodat wij eigenlijk geen prijzen kunnen toekennen. Een extra-prijs van 2.50 geven we echter aan FRANS VAN HELVOIRT, Putstraat 14 Waalwijk, die de eindstand 5-4 juist heeft geraden, alsook dat v. Melis het le doelpunt voor Nederland maakte. MAC ARTHUR NAAR HUIS. Generaal MacArthur zal a.s. Donderdag voor het Ameri kaanse Congress verschijnen om verslag uit te brengen. President Truman heeft zijn ingenomenheid hiermee be tuigd; hij was van mening dat een van de grootste Ameri kaanse generaals dit toekomt. Het vertrek van de generaal uit Tokio was een triomftocht. Van tevoren had de Japanse keizer hem een bezoek ge bracht. MacArthur werd uit geleide gedaan door generaal Ridgway, de Japanse minis ter-president en andere minis ters; op het vliegveld stond een ere-wacht opgesteld. De generaal vertrok in zijn eigen vliegtuig met zijn vrouw en zijn zoontje. STAALSMOKKEL NAAR SOVJET-UNIE. Honderdduizenden tonnen staal en andere strategische materialen zijn in de afgelo pen drie jaar door een inter nationale bende uit 't Roer gebied via Oost-Duitsland naar de Sovjet-Unie gesmok keld. Meer dan honderd fir ma's uit West-Duitsland en andere West-Europese landen, waaronder Nederland, zijn bij deze smokkelaffaire betrok ken. De bende, die geleid wordt door een Oostenrijker, beschikt over een werkkapi taal van meer dan 200 millioen gulden. Door deze manipula ties is West-Duitsland niet in staat op tijd de leveringen aan de gealliëerde legers te doen. Gealliëerde ambtenaren ver klaarden dat men op 't punt staat de bende op te rollen. VERZOEK ONDER VOORBEHOUD. Het Noord-Koreaanse radio station Pjongjang heeft Zon dag meegedeeld dat de rege ring van Noord-Korea de Ver enigde Naties heeft verzocht om een vredelievende rege ling van het i Koreaanse con flict. Het verzoek zou zijn ge daan door de minister van buitenlandse zaken. Het verzoek was gebaseerd op de resoluties, die in No vember j.l. te Warschau wer den aangenomen door het zo genaamde tweede congres voor het behoud van de vrede. Dit maakt, zoals men zal be grijpen, voorbehoud nodig voor wat betreft de waarde van dit verzoek. ft

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3