D.D.D. WüALWÏK r still making friends Twee Gouden Bruiloften. WÊÊÊkFHÉ 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 APRIL 1951. 6 Rook met Uw Waar het hart vol van isy daar vloeit de mond van over! En daarom zegt de Virginia-roker hartgrondig „King's Cross, een sigaret naar mijn hart De milde Virginia van standing - onschadelijk voor hart en longen. mm Van harte zij is meer waard dan ze kost. Dinsdag vierden twee Waal wij kse echtparen hun gouden bruiloft. Zoals een goede Bra bantse gewoonte eist, had de buurt voor de omlijsting van het feest gezorgd. Er was een prachtige versiering, bij de Peffer -zelfs een compleet voortuintje met verlichting kerk van de H. Antonius te brengen. Kapelaan P. Ras droeg hier de plechtige H. Mis po. Na de Mis werd het gou den paar in de versierde auto weer door de bruidjes naar huis gebracht. Ook hier werd een druk bezochte receptie gehouden, aangebracht. Bij de Leijer in v.m. Besoijen had men, naast de traditionele ereboog, de hele voorgevel verlicht. Met auto's was het echtpaar de Leijer met de familieleden, voorafgegaan door bruidjes en een grote gouden kroon, naar de kerk van O. L. Vrouw On bevlekt Ontvangen gegaan, waar Pastoor Verbiesen een plechtige gezongen H. Mis op droeg en een hartelijke toe spraak hield. Na de receptie, die zeer druk bezocht werd, waarbij na mens de buurt een stofzuiger werd aangeboden en waar o.m. de burgemeester acte de présence gaf, werd door de kinderen een zanghulde ge bracht. De kinderen werden onthaald in de Christelijke school, terwijl 's avonds de Chr. Zangvereniging „Halle lujah" onder mej. Antoinetta Blom en de Harmonie „St. Crispijn" een serenade brach ten. In café v. d. Meijs werd een gezellige feestdag gear rangeerd, zodat alles een pret tig, hartelijk en welgeslaagd verloop had. In het Haike waren 's mor gens eveneens de bruidjes present om het gouden paar De Peffer-de Ruyter naar de waar de eerw. heren geeste lijken en de burgemeester verschenen, en ook bestuurs leden van het comité „Ouden van Dagen", van de Spaarver- eniging, de Kaartclub enz. Natuurlijk waren de „broe ders van de Gildenbond" pre sent bij de Peffer. Nadat zij de H. Mis hadden bijgewoond, gingen ze geza menlijk naar Jac. Passier, waar ter ere van het gouden paar menig slokje werd ge dronken. Een deputatie ging collega de Peffer thuis felici teren. De voorzitter van 't feest comité, de heer C. Dekkers, sprak de feestrede uit en bood het gouden paar een geschenk onder couvert aan, terwijl ook de kinderen hun hulde brach ten. - De harmonie „St. Crispijn", onder leiding van de heer Duyvelaar, bracht 's avonds een serenade, terwijl de heer F. Smolders sprak namens de K.A.B. en een der zoons z'n dank betuigde. A.s. Zaterdag is het feest voor de kinderen en 's avonds groot buurtfeest in „De Lin deboom" met cabaret, orkest en humoristische voordrach ten. Het zal er spannen. Wij hebben onze gouden abonné even gefeliciteerd toen ftm II PETER VERGEET ZIJN MUMMIES. het gouden paar met de schare kinderen en kleinkin deren ontbeten had en men bezig was een lied over volle magen en zo te zingen. Het speet ons dat een charmante jongedame haar „aanspraak" niet durfde houden omdat wij er waren. „Want anders zet het in de krant" zei ze. Een schat van bloemen, ge schenken en een schaal vol kaartjes en telegrammen wa ren er gekomen. De ceremo niemeester las de hele reeks voor. En verder was het de gehele dag volop feest. De gouden echtparen wen sen wij nog vele jaren en een zonnige levensavond. ZILVEREN JUBILARIS. Dinsdag was er weer een jubilaris bij Timtur. Deze keer was het de heer P. Trimbach, die 25 jaar bij de N.V. in dienst was. 's Morgens om kwart over 11 werd hij in de cantine door de directie ge huldigd, "waarbij hem de zil veren medaille en een bedrag onder couvert werd aangebo den .terwijl zijn echtgenote bloemen kreeg. De mede-ar beiders van de jubilaris schonken een mooie hanglamp en* eveneens bloemen. Er volgen er nog meer. VOORZITTER SWINKELS AFGETREDEN. De voorzitter van de Waal wij kse afdeling van de K.A.J. heeft op de laatste jaarverga dering meegedeeld dat hij zich niet meer herkiesbaar stelde. Aalmoezenier Kraanen sprak er zijn spijt over uit dat Jos Swinkels de functie van voor zitter niet meer op zich kon nemen, waarmee aan de af deling een groot verlies werd toegebracht. Met algemene De rente en aflossing van de bouwkosten zullen jaarlijks kos ten 32.627.16. Herbouw is weliswaar erg kostbaar, maar op deze wijze wordt een behoorlijke huisves tingsmogelijkheid verkregen. 10. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding. Prac-advies Bij besluit van 14 Augustus 1950 besloot Uw raad o.a. tot aankoop van het. perceel, kadas traal bekend sectie B nr. 5965 van G. v. Deudekom. Thans werpt zich op als pachter van een gedeelte van dit perceel C. Hamers, Sprangsestr. 9 alhier. Ons is niet gebleken dat een pachtovereenkomst zou bestaan en wij achten het nodig een even tuele eis van Hamers te betwis ten. Mogelijk is daarvoor 't voe ren van een rechtsgeding noodza kelijk en daarom stellen wij U voor te besluiten dat hiertoe zo nodig zal worden overgegaan. 11. Voorstel tot het ruilen van grond. Prae-advies De heer Adr. de Kort alhier is bereid aan deze gemeente af te staan 6 percelen totaal 2.42.50 ha. voor één perceel groot 2.42.50 ha. Het laatste perceel hééft de ge meente indertijd aangekocht van G. v. Deudekom en daaraan de bestemming van z.g. compensa- tiegrond gegeven. De percelen, welke de Kort wil afstaan, zijn voor de toekomst voor de ge meente van belang in verband met de bouw van een tehuis voor ouden van dagen, de bouw van andere woningen in de omgeving van de Tramlaan en de verbre ding en verbetering van de Oude Omdraaier. De aanwezige com- pensaticgond bewijst thans goede diensten, omdat hierdoor het uit keren van grote bedragen voor bedrijfsschade wordt voorkomen. 12. Voorstel tot aankoop van grond met noodwoning van J. Kleijsen. Prae-advics Bij de bevrijding dezer gemeen te werd het pand Horst 20, eigen dom van J. Kleijsen, totaal ver nield. De eigenaar bouwde ter plaatse een noodwoning met nood- café en kwam in moeilijkheden toen bleek dat de bouw van de noodwoning niet door het rijk ge financierd werd, zolang deze niet in een definitieve bouw was om gezet. Dit laatste was evenwel niet mogelijk, wijl de grond waar op de noodwoning was gebouwd, bestemd is voor wegverbreding volgens het uitbreidingsplan. De zaak geraakte in een im passe. zowel voor de eigenaar als voor de gemeente, temeer daar het rijk deze noodwoning niet wilde overnemen. Na vele bespiekingen met de betreffende autoriteiten menen wij thans een redelijke oplossing te hebben gevonden waardoor Kleij sen in de gelegenheid wordt ge steld om een definitief herbouw plan uit te voeren en de gemeente de beschikking krijgt over het no dige terrein voor wegverbreding. Deze oplossing komt neer op het volgende 1. De gemeente koopt de nood woning door betaling van de aan- neemsom 8.985.10), waarvoor Kleijsen aan de gemeente voor de noodwoning aan gederfde Jtuur een vergoeding van 3.50 per week vanaf 1 Jan. 1947 betaalt tot aan de dag van definitieve afwikkeling van deze aangelegen heid. Nadien wordt door Kleijsen aan de gemeente huur betaald ad 3.50 per week tot aan de dag dat de noodwoning wordt afge broken, hetgeen uiterlijk 1 Jan J951 het geval moet zijn De gemeende koopt voor aan leg en verbreding van wegen langs provinciale weg en Tramlaan een oppervlaktè van ongeveer 2600 m2 tegen de prijs van 5000.—, waarbij er rekening mee is gehou den dat de gemeente ten behoeve van Kleijsen afstand doet van de materialen welke vrij komen bij de afbraak van de noodwoning. Kleijsen verkrijgt een onbelast bouwterrein van 4500 m?, ruim voldoende voor de bouw van een woning met café en buitenterras. Het offer dat uiteindelijk door de gemeente wordt gebracht voor afwerking van dit noodgeval blijft, mede in verband met een bijdrage van 't rijk ad 3.958.10, beperkt tot 3.050.95. Kleijsen gaat met deze oplos sing volledig accoord, zodat wij U voorstellen hiertqe te besluiten. 13. Voorstel tot het oprichten van brandweergebouwtjes te Loonopzand en de Moer. Prac-advies De accomodate van de brand weer te Loonopzand en de Moer is zeer onvoldoende. In het kader van een doelmatige brandbestrij ding dient te Loonopzand een au tospuit te worden gestationneerd. Hiervoor ontbreekt de nodige ruimte, terwijl voor de verzorging van het brandweerpersoneel en 't materieel geen mogelijkheid is. De thans te Loonopzand gestation- neerde babyspuit zal worden overgeplaatst naar de Moer. In dit deel van de gemeente ontbre ken tot nu toe practisch alle brandweermiddelen. Wij achten dit niet langer verantwoord. In beide plaatsen zal moeten worden overgegaan tot het bou wen van een kleine remise. Te Loonopzand kan deze ruimte te vens dienstbaar worden gemaakt voor openbare werken, terwijl tevens in de reeds gevoelde be hoefte aan een ruimte voor de administratieve dienst, waar zit tingen kunnen worden gehouden, kan worden voorzien. Wij achten het doelmatig dat zowel te Loonopzand als de Moer in deze bouw een .woonhuis wordt opgenomen. Hierin kan b.v. een lid van het politieperso neel worden gehuisvest, zodat de dienstgebouwen onder onmiddel lijk toezicht staan. De dienst openbare werken heeft zowel voor Loonopzand als voor de Moer een schetsontwerp gemaakt en de bouwkosten van de gebouwen respectievelijk ge raamd op 50.000.voor Loon opzand en 24.000.— voor de Moer. Voor Loonopzand kan hiervoor oeb-uik worden gemaakt van de N.W.-hoek van de verbinding Gasthuisstraat Hogesteenweg, welk perceel reeds eigendom der gemeente is. Voor de Moer is in de omgeving van de kerk 'n plaats gevonden, waaromtrent wij U voorstellen aan te kopen een ge deelte van het peceel sectie G nr. 1965. ter breedte langs de weg van 20 m, en ter diepte van 30 m. De eigenaar, P. J. Klijn te de Moer, is bereid dit perceelsge deelte te verkopen voor de som van 900.voor welk bedrag goedkeuring is gevraagd van het p-ijzenbureau. Wij stellen U voor te besluiten tot het oprirhten van dienstge bouwen te Loonopzand en de Moer, zoals hierboven is aange geven en daarbij de mogeliikhcid om gebruik te maken van finan ciële faciliteiten zoveel mogelijk te benutten. 14. Voorstel tot aankoop van een hydraulische roltrommel voor opbouw op een reeds aangekocht chassis. Prae-advies Het ligt in de bedoeling het aangekocht Ford-chassis, hetwelk oorspronkelijk bedoeld was voor een vrachtwagen, thans te be stemmen voor de opbouw van 'n moderne rol trommelvuilnis vagen. De vuilnisophaaldienst, welke thans over zeer gebrekkig mate rieel voor het ophalen van huis vuil beschikt, piaakt het noodza kelijk hierin verbetering te bren gen. Ten behoeve van deze.tak van dienst is momenteel een ou derwetse vuilniskipwagen in be drijf, waarmee eenmaal per week het huisvuil wordt opgehaald. Daarenboven wordt de vuilnis wagen gebruikt voor de wekelijk se straatveegbeurt in de kom van Kaatsheuvel en Loonopzand. Per week wordt bij ongeveer 1700 woningen het huisvuil opge haald, waardoor meermalen een gemeente-vrachtwagen moet wor den ingeschakeld om het langs de straten in emmers, kisten en do zen opeengestapeld vuil te ver voeren. Met het thans aanwezige mate riaal is 't niet mogelijk tweemaal per week het huisvuil te verga ren, waartoe toch zeker moet kunnen worden gekomen. De thans in gebruik zijnde vuil nisauto is, hoewel nog in goede staat, veel te klein om" de grote hoeveelheden huisvuil, welke ter ophaling worden aangeboden, te venverken. Bovendien moet deze vuilniswagen nog meermalen wor den ingeschakeld bij het ophalen van grote kwantums fabrieksvuil, waardoor de wagen niet zelden aan de gewone diensten moet wor den onttrokken. De thans in gebruik zijnde vuil- KING'S niswagen biedt geen mogelijkheid om het huisvuil als stofvrije la ding op te nemen, hetgeen toch alleszins wenselijk moet worden geacht. Teneinde de vuilnisop haaldienst een meer regelmatige werking te doen verzekeren en de mogelijkheid te openen tot het tweemaal per week stofvrij opha len van het huisvuil, menen wij te moeten voorstellen voor de huis- vuildienst een speciaal hiervoor geconstrueerde vuilniswagen aan te schaffen, voorzien van een stofvrije laadinrichting (z.g. rol- trommelwagert) benevens de daar bij nodige uniform-emmers aan te kopen. De kosten van het hiervoor ge noemde zijn in totaal te stellen op 30.400,welk bedrag als volgt is te specificeren Opbouw roltrommel 12.100 Cabine g-ofvuilkast 2.775 Stofvrije laadinrichting 1.650 Zij-stuurinrichting 675 Aankoop uniform vuilnisemmers 13.200 Totaal ƒ30.400 15. Voorstel aankoop brand weer-auto, gesloten type met in gebouwde pomp, aanleg alarme- ringinrchting en aanschaffing van brandweerkleding en -uitrusting. Momenteel beschikt de gemeen te o.m. over een motorbrandspuit met een capaciteit van 12/1600 liter per minuut en een motorspuit met een capacteit van 600 liter per minuut. Deze zijn gestation neerd respectievelijk te Kaats heuvel en Loonopzand. In overleg met de districts-in- specteur voor het brandweerwe zen ligt het in de bedoeling de thans in Kaatsheuvel aanwezige Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. 'Doet de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. motorbrandspuit over te brengen naar Loonopzand en de aldaar geplaatste motorspuit te station neren in de Moer. Indien aan dit voornemen uit voering wordt gegeven, zal tot aankoop moeten worden overge gaan van een nieuwe autospuit met toebehoren, waarvan de to taal-kosten zijn te stellen on 41.590.—, gespecificeerd als volgt Aankoop chassis 10.315 Kosten opbouw gesloten wagen eu pomp 16.470 Draagbare motorspuit 4.175 Aankoop lichtaggregaat schijnwerpers 2.700 Aankoop ladders 750 Aankoop schuimkanon 350 Aankoop canvas-bassin 400 Aar.koop slangen 4.230 Aankoop sloop, en breekgereedschap 2.200 Totaal ƒ41.590 Wij zijn er van overtuigd dat deze niet onbelangrijke uitgaven met het oog op brandveiligheid voor deze gemeente noodzakelijk zijn, nu het toch niet toelaatbaar is te achten dat bepaalde delen der gfemeente geheel van brand- blusmiddelen zijn verstoken. De aanwezigheid van brand- bluswater te de Moer maakt het mogelijk de thans te Loonopzand geplaatste motorspuit bij voorko mende branden te de Moer in dienst te stellen. Om de uitruk- snelheid te verhogen, ligt het dan verder nog in de bedoeling deze motorspuit te voorzien van een trekker, waarvoor wordt gedacht aan een jeep, waarmede dan op een snelle wijze de nog meer af gelegen delen der gemeente kun nen worden berekt. De aansthaf- fingskosten hiervan zijn te stellen op 4.500.-. Verder bestaat het voornemen om een z.g. stille alarmering voor de diverse brandweergroepen aan te schaffen, welke hieruit bestaat dat bij een nachtelijke brandmel ding kan worden gebruik gemaakt van het P.T.T.-net, waarop de woonhuizen van de brandweer lieden worden aangesloten. De kosten van dit alarmeringssy steem zijn te stellen op 1.500. Naast de hiervoor genoemde noodzakelijke uitbreiding van het brandweermaterieel, ligt het in de bedoeling tot aanschaffing van doelmatige brandweerkleding voor het personeel der brandweer te komen. De thans aanwezige kle ding voor enkele manschappen bestaat uit een blauwe overall, een helm en een paar laarzen. Wil men de manschappen kleding verschaffen zoals in gelijkwaar dige gemeenten reeds is geschied, en welke als geen overbodige luxe is aan te merken, dan moet voor het brandweerpersoneel worden gekomen tot de aankoop van duf felse uniformen, laarzen, helmen, petten, brandweergordels, radlij nen, waterproof jassen en broe ken. Voor het gehele personeel der brandweer, waarbij dan is rekening gehouden met de reeds aanwezige brandweerkleding, zal de volledige uniformering met de aanschaffing van de daarbij' be horende attributen 'n uitgaaf vra gen van pl.m. 16.000.—. Wif^ètellen U voor tot deze aankopen te besluiten. 16. Voorstel tot het vaststellen van de 29e wijziging van de ge meentebegroting voor het dienst jaar 1950. 17. Rondvraag. MEISJE DOOR ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. Het 20-jarige méisje R. B. uit de Marktstraat te Delden is door de electrische stroom van een stofzuiger gedood. Terwijl zij de stofzuiger, die vermoedelijk defect is geweest, vasthield, ging zij naar de kraan om te drinken. De electrische stroom ging haar door 't lichaam. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken mochten niet baten. Vv JÉÊ FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Door J. A. AGES 20) Of wat?, moédigde Fridolin aan. Maar Peter ging niet verder, want hij had de buitendeur horen dichtslaan; de oren van het meisje waren nog niet met alle geluiden binnenshuis vertrouwd, daarom moest het haar ontgaan zijn. Peter kwam half overeind in zijn stoel, maar daar ging de keu kendeur al open. Fridolin hoorde het nu ook en draaide zich snel om. Zo, zo, klonk het uit de deuropening. Daar zitten ze nu. Peter schreeuwde iets onver staanbaars en schoot naar de deur en sloeg beide armen om de hals juffrouw Spoor. Ga weg, kwajongen, weerde ze af. Wat moeten de buren er wel van denken. Geef haar een stoel, riep Pëter tot Fridolin. En een kop koffie. Wel heremetijd, zei juffrouw Spoor, de twee lege koppen op tafel met afgrijzen bekijkend. Wie is er aan m'n koffie ge weest? Zo ben ik een uurtje weg of Ik was het, bekende Fridolin schuchter. Nu meisjes, geen ruzie, riep Peter. Hij duwde juffrouw Spoor in een stoel, klopte haar kalme rend on de schouder en zfei Eerst vertellen. Spoor, an ders sluit ik je In het kolenhok, net zolang tot je bekent. De hele politie zoekt naar je, er staat een prijs op je hoofd, je bent dus aan mij overgeleverd. Zeg dat nog eens?, vroeg juffrouw Spoor dreigend. De politie? Die ijzervreters laten een fatsoenlijk mens op klaarlichte dag ontvoeren. Daarvoor betalen wij nu onze belasting Voor straatlantaarns, dié juist voor je eigen huis niet branden en voor agenten, die zoek zijn, wanneer je door drie kerels wordt aangeval len. Aangevallen? moedigde Pe ter aan. Ja meneer. Aangevallen. Kwam ik op straat en sprak me daar zo'n zije aan. Meneer Mun- nik is verongelukt, zei die. Gaat U maar gauw mee. Hij vraagt om U. En laat ik zo idioot zijn om me te gaan. Ik zei nog: die krijgt geen ongeluk. Gisteren was er nog een moordenaar bij hem op de thee, maar dood krijgen ze hem niet; die man studeert 'toch voor levende mummie. Maar mee ging ik. En méteen reden we weg en ik werd vast gegrepen. Geen woord, zeiden ze. Hou je stil an ders steken we je dood. En toen lieten ze een mes zien, zoals de slager er een heeft voor de le verworst. En toen viel U flauw?, meen de Peter. Wat flauw vallen? Ik zei mannen, je vergist je. Ik ben Jo hanna Christina Spoor en als je iemand wil doodsteken moet je dat Stalin maar doen, maar daar heb je het lef niet toe. En mijn mond hou ik ook niet, heb ik nooit gedaan en zal ik voor tien van die slampampers als jullie nog niet doen. Bravo, Spoor, juichte Peter. Toen werden de wolven gelijk lammeren? Warempel niet, vervolgde juffrouw Spoor haar relaas. Het waren geen héren, dat had ik di rect al gemerkt. Maar ik zei, dat ze niet zo tegen me aan moesten dringen, dat ik de ruimte wilde hebben er was plaats genoeg voor drie op die autobank. Toen zei een van die kerels, dat hij de brieven moest hebben. Ik vroeg hem, of hij wel wist wat hij zei, maar die andere graaide meteen de twee brieven uit m'n hand. Ik zeg U, 't was tuig van de richel en ze maakten de brieven open ook. Nou over de schouder van die dikkerd, die naast me zat en naar lavendel rook, heb ik mee gelezen, want ik wou toch wel eens weten, wat de mensen per advertentie aan U moesten schrij ven. En, méneeer Peter, ik heb me geschaamd voor U. Juffrouw Spoor keek werkelijk onheilspellend, zodat Peter er on rustig van werd. Ga nu maar verder, drong hij aan. Ja, ik zie al, hoe U zich voelt, 't Is ook een schande, dat U die dingen buiten mij om doet, na zovel jaren hier gewoond te hebben. Maar, die brieven bent U kwijt en ik zal dan maar vertél len, wat ze schreven. In die eerste stond zoiets als. Mijnheer, Hoe wel het niet mijn gewoonte is om langs deze weg inlichtingen te verstrekken, wil ik U toch enkele dingen zeggen en de rest moet U dan zelf maar ondervinden. Twaalf jaar geleden ben ik in Scheveningen tot schoonheidsko ningin uitgeroepen en ik zou het vandaag aan de dag nog worden. Ik kan U mijn medaille en de blauwe sjerp waar het op staat, zo laten zien. Meer vertel ik U niet, ik wil U alleen maar nieuws gierig maken. Juffrouw Spoor was er buiten adem van. Schoonheidskoningin, riep ze nog eens verachtelijk uit en zag toen Peter Streng en on derzoekend aan. Merkwaardig, mompelde de ze man en hij streek zich naden kend over zijn kin, moeilijk een lach verbergend. Ja, ja, merkwaardig, gromde juffrouw Spoor. Maar mijn huis komt ze niet in, zowaar ik hier sta. Rustig maar, Spoortje, kal meerde Peter en hij wilde haar gewoonte getrouw op haar brave schouder kloppen, maar zij weer de hem als een onrein object af. Verder nog, sprak zij nu met nieuwe kracht. Ja, we zijn er nog niet. Die tweede brief was er nog. Ik zie hem nog voor me, die zal ik niet vergeten, al wordt ik negentig. LuisterMijnheer, daar begint het altijd mee. Mijn heer, ik ben 22 jaar en heb veel vrije tijd. Ik houd van swingen en van vogels, vooral van nachte galen en roodborsten. Ik ben op gewekt en sportief en zou 't leuk vinden als U een two-seater, die zijn zo gezellig in de zomer. Ik spreek Hollands, Duits en Cana dees. Als U op Clark Gable lijkt, zal ik gek op U zijn, maar zorgt U vooral voor die two-seater, liever dan een jeep, want die slip pen zo gauw in de bocht. Voor nylons behoeft II niet te zorgen; ik krijg elke maand een pakje uit Canada, dat is dus een hele last minder voor U. Stop maar, riep Peter ont steld. Stop, stop, stop, juffrouw Spoor, zei hij nu plechtig. Ik be loof U en deze juffrouw hier, wier achternaam ik maar niet kan onthouden, is mijn getuige. Ik be loof U, dat die schoonheidskonin gin hier geen voet in huis zal zet ten, want zij is overjarig, bele gen, zeggen ze in de kaaswereld en die swingmama komt er ook niet in, want ik heb zo'n idee dat die er aan ontsnapt is bij de be vrijding kaal geschoren te wor den. Wees dus gerust, mijn brave ziel en kijk mij dan weer lief aan. Juffrouw Spoor keek nog zor gelijk, zij was nog niet helemaal gerust gesteld en zij wilde meer weten van die advertentie, het hoe en waarom. Maar Peter had andere plannen met haar. Zijn gedachten waren nog in de auto, en bij de mannen die juffrouw Spoor's evenwicht blijkbaar meer verstoord, hadden door haar de kans te geven de brieven mee te lezen dan door het feit dat zij ontvoerd was. Wat zeiden die gangsters wel, toen zij de brieven lazen vroeg hij. Wel, zei juffrouw Spoor, iets milder, maar toch nog met 'n terughoudendheid. Ik denk dat zij minnaars van die schoonheidsko ningin waren, want zij tierden en vloekten zo erg, dat ik ze tot de orde moest roepen. Ik zei, dat, als ze nog een woord verder gingen, ik onmiddellijk zou uitstappen. Maar ziet U, ik was ook wel ejven geschrokken, of laat ik zeg gen verbaasd, over die brieven aan 11, dat ik zo precies niet ge let heb op wat ze zeiden. Wel riep die lange vent, die Hollands sprak die dikke deed dat heel slecht, was vast een buitenlander -T- zoiets als ,,Dat is een streek van Kubelin". i Kubelin j Ja, Kubelin; 't viel me nog op omdat het zo'n vreemde naam was en U weet, dat ik goed na men kan onthouden. Nu, de dikke was weer kwaad dat de ander na men noemde en zei dat ie zich beheersen moest. Maar hij ver giste zichzelf ook, want hij zei Cyrus" tegen die ander en dat weet ik nog wel zeker, omdat U me wel eens verteld heeft van koning Cyrus. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2